Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) ledgeri válasza PitLee (#63849) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63852) Grg válasza PitLee (#63844) üzenetére


Grg
tag

Lehet, hogy akkor nem FF hanem Win10 ficsőr ?

Win7 alatt is van :)

(#63853) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
FF 89 beta: új design, egyelőre tetszik, viszont valami zavar ami eddig nem volt: YT-on ha jobb klikkel új tabon nyitok videókat (úgy van beállítva hogy nem ugrik át rögtön) akkor a tab nevében a videó címe alá oda írja, hogy "automatikus lejátszás blokkolva" minden esetben, amíg rá nem kattintok a tabra. Ez elég zavaró mert így a videó címe nehezebben olvasható.
Valaki tud rá megoldást? eddig csak egy kis áthúzott hangszóró ikon volt, az sokkal jobb volt.

(#63854) Cs1csó válasza -FreaK- (#63853) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztos "fícsőr"

(#63855) PitLee válasza -FreaK- (#63853) üzenetére


PitLee
őstag

89 beta-t nem ismerem, de a mostani 88-ban is van lehetőség felvenni kivételek közé oldalakat lehet segít eltüntetni feliratot vagy nem : )

vagy a url sávban is van lehetőség elvileg

(#63856) Abrion


Abrion
senior tag

egy kérdésem lenne :D
tűz vagy viz? :) kezd jobb lenni a víz?

(#63857) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firefox: ez nem áprilisi tréfa - Az FTP 50 év után visszavonul

Április 19-én megjelent a Firefox soron következő, legújabb 88 számú verziója, mely alapértelmezetten tiltja az idén ötven éves File Transfer Protocol (FTP) használatát.

(#63858) Cs1csó válasza Abrion (#63856) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tűz, a "vizet" szerintem nem fejlesztik, olyan iramban. Persze ízlés kérdése.

(#63859) totron válasza PitLee (#63841) üzenetére


totron
addikt

Firefox settings: Lapok előnézetének megjelenítése a Windows tálcán
Bepipálva: lista, pipátlan állapotban: előnézet. Win7, 88.0.

[ Szerkesztve ]

(#63860) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Régen voltam itt.
Más is tapasztalta, hogy a prohardver sokkal rosszabbul töltődik be (Firefox 88 64bit), ha a fokozott követésvédelem be van kacsolva? A cdn.prohardver.hu -nál akad meg. Kikapcsoltam ennél a helynél a fokozott követésvédelmet, és most sokkal gyorsabban töltődik be.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63861) ledgeri válasza Kékes525 (#63860) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én Ublock origin-t whitelist módban használok (hard mode), és a múlt héten láttam, hogy változott az oldal/oldalfelépítés összetétele. Eddig az alap követők (és aktuálisan oldalon lévő külsős képek, youtube-framek) mellett nem volt semmi, viszont múlt héten bejött az említett cdn.prohardver.hu. Nem csak a PH-n, hanem a többi lapcsaládos oldalon, olyannyira, hogy azokon, ha nincs betöltésre engedve a cdn.prohardver.hu, akkor nem tölti be az alap fórum/weboldal felépítést a böngésző (a képek, linkek, szövegek strucktúra nélkül fehér háttér előtt jelennek meg).

Szóval ez weblap indukált változás inkább mint védelmek, vagy böngésző.
(Ezért is vagyok extra hálás, hogy így is tud működni a UblockO. Látom, ha valami változik, és értem, hogy mi mi...)

Hogyan kezelhető csak FF-t használva? Passz...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63862) Kékes525 válasza ledgeri (#63861) üzenetére


Kékes525
félisten

uBlock Originnel használom, de a prohardvere kikapcsoltam. Másrészt a Privacy Badger-en két potenciális követőt is engedélyeztem, mert azok blokkolása is lassítja a prohardver elérését.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63863) ledgeri válasza Kékes525 (#63862) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én nem tapasztaltam sebességesést, és nekem tiltva vannak azok is, amiket te linkelsz (a PB csak a guglisakat mutatja, gondolom a ublock origin hamarabb blokkolja őket).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63864) Ciccuka válasza Kékes525 (#63862) üzenetére


Ciccuka
veterán

Magában a böngészőben is van ilyen:

Szokásossal normálisan lehet váltani (logout, mobilarena, gamepod, itcafe, prohardver között), de az alsóval már külön be kell lépni mindig és akkor a korábbiból automatikusan kiléptet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63865) Kékes525 válasza Ciccuka (#63864) üzenetére


Kékes525
félisten

Én mindig szokásosban használtam és használom, a szigorú az kényelmetlen, mert sok oldalt eltör.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63866) qdak válasza farkas-j (#63708) üzenetére


qdak
addikt

#S3 translator
Egyszer jó, egyszer meg csak angol még mindig :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63867) ledgeri válasza Ciccuka (#63864) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak mint alternatíva mondom a fórumba belépkedés helyett, hogy gyorsabb/egyszerűbb átírni az URL-t a kedvenc, és használt színösszeállításra/lapcsaládra, mint mindig át, majd visszalépkedni... a hírekhez/cikkekhez meg nem kell átléptető süti...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63868) Krystal_s válasza Kékes525 (#63860) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam pár hónapja kezdődött, hogy nem töltődnek be elsőre normálisan itt a fórumok Win alatt. Logouton keresztül nézem. Volt, amikor üres lap jelent meg, pár hete pedig a képeket, avatarokat nem tölti be elsőre. Rá kell frissítenem. Alapon van a nyomkövetés, sütik is engedélyezve.
Nappal mobilon Ph-n olvasom a fórumokat más böngészőkkel, de ott nem tapasztaltam ilyet.
Lehet változtattak valamit, bár második próbálkozásra már normálisan jelennek meg az oldalak.

Most még ilyen is bejött. Más oldalaknál nincs gond.

(#63869) Kékes525 válasza Krystal_s (#63868) üzenetére


Kékes525
félisten

A képeknek egy új szervert állítottak be (cdn.proharver.hu). Ezt és a gahu.hit.gemius.pl és ls.hit.gemius.pl engedélyezni kell a reklámblokkolókban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63870) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Üdv Fórumlakók!

FF-ban megoldható valahogy, hogy csak engedélyezett oldalak legyenek látogathatók más nem? Szülői felügyelettel kiegészítőkkel, úgy nézem csak bizonyos oldalak tiltását lehet elvégezni. Én az ellentettjét szeretném elérni, minden tiltott csak az mehet amit engedélyezek! ;] Host file szerkesztés sem jó, mert ott is egyenként kell localhostra irányítani az oldalakat...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#63871) Rimuru válasza Aby_2014 (#63870) üzenetére


Rimuru
veterán

WebsiteFilter, a peldak pont azt mutatjak amit el szeretnel erni.

Vigyázat, csalok!

(#63872) ledgeri válasza Kékes525 (#63869) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem így van, és mindent látok, amit kell.

pl MA!-ra tévedve meg csak a cdn.ph-t kellett engedélyeztem, miután megjelent...

Honnan tudod, hogy az új szeró csak képes? (Ha van rá eszközöd/módszered, kölcsönkérném :)) )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63873) Ciccuka válasza ledgeri (#63867) üzenetére


Ciccuka
veterán

Logout színösszeállítása és hsz. szerkesztési rendszere tetszik legjobban. :K

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63874) Aby_2014 válasza Rimuru (#63871) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszönöm, jól hangzik... Csak nem tudok rájönni, hogy ez most group policy vagy reg adatbázist kell, hogy szerkesszek? :B

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#63875) Kékes525 válasza ledgeri (#63872) üzenetére


Kékes525
félisten

"Honnan tudod, hogy az új szeró csak képes? (Ha van rá eszközöd/módszered, kölcsönkérném :)) )"

Általában a képeknél látom. Például a tied: [https://cdn.prohardver.hu/dl/upc/2021-04/28/317682_n5td35jvlyae27xk_kulonvelemeny.png]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63876) ledgeri válasza Kékes525 (#63875) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R nem is figyeltem, köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63877) lanszelot válasza ledgeri (#63851) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Kb egy éve felhasználói fiókot készítettem, és a chrome jelszavakat szinkronizaltam a firefoxxal.
Ott is volt mind, de most hogy újra raktam, bejelentkeztem, de eltűnt az összes jelszó.
Mit kell tennem, hogy ismét ott legyenek?

(#63878) ledgeri válasza lanszelot (#63877) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A firefox-fiók nem backup, csak sync. Ha valamelyik FF telepítésedben van valami, akkor azt át tudod sync-elni egy másikba. Ha nincs több telepítésed, csak egy, és azt törlöd, akkor az törlődöt...
Ha meg van még a profil mappa akkor vissza állíthatod, nem veszett el semmi..!

Mivel szinkronizáltál FF és CR közt?

És mielőtt jönne a "de gáz a FF" gondolat: backup backup backup!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63879) junior11 válasza ledgeri (#63878) üzenetére


junior11
veterán

Ha Firefox fiókot hozott létre, és oda mentette a jelszavakat, azoknak meg kellene lennie, egy újratelepítés után is, azok nem törlődnek, elég csak ismét feltelepíteni a böngészőt és bejelentkezni a fiókba, aztán leszinkronizál mindent.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63880) DS39 válasza junior11 (#63879) üzenetére


DS39
nagyúr

Hivatalosan az a fiók csak eszközök közötti szinkronizálásra jó.
Benne van a Mozilla leírásban, hogy nem backup.
A Chrome fiók ezen funkciója viszont az.

(#63881) junior11 válasza DS39 (#63880) üzenetére


junior11
veterán

Nálam ugyanazzal a fiókkal van bejelentkezve a böngészőbe windows és Linux alatt is, mindent leszinkronizált, a jelszavakat és a kedvenceket is. Chrome még jobban ki van dolgozva, tudom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63882) lanszelot válasza ledgeri (#63878) üzenetére


lanszelot
addikt

Ahogy Firefox írta.
Kimentettem a jelszavakat, és beolvastattam.
Backup...hogy?

Buktam kb 500 jelszót, tehát gáz a FF.

(#63883) Rimuru válasza lanszelot (#63882) üzenetére


Rimuru
veterán

Kimentettem a jelszavakat - Tehat exportaltad? (van egy csv fajlod) Akkor importald [link].

Vigyázat, csalok!

(#63884) DS39 válasza junior11 (#63881) üzenetére


DS39
nagyúr

Technikailag tárolva van a cucc a Mozilla szerverén is, de abban nem lehet bízni hogy 1 év múlva is rajta lesz.
Azt mondjuk nem tudom miért nem olyan ez mint régen, amikor a Firefox Sync ugyanúgy egy biztonsági mentés funkciót is ellátott.
Rossz, hogy változtattak, mert közben szolgáltatás neve azonos, és sokan félreértik.

(#63885) ledgeri válasza junior11 (#63879) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Valahol olvastam, a 2015-ös sync-átállás után, hogy azután úgy működik ahogy én gondoltam, de most bármit nézek minden olyannak írja, mint ahogy te.

#63880 DS39 Leírás-link? ha megvan...

#63881 junior11 Volt belépve az egyik telepítésekor a másik? Mert így leírva még nem egyértelmű a cáfolat...

#63882 lanszelot
A verzió: Ismert időpontú újratelepítés előtt exportálsz, és újratelepítés után, belépés után, minden megléte esetén SEM törlöd ki a dolgaid, vagy ha nincs meg akkor importálsz...;
B verzió: Nem ismert időpontú újratelepítésből adódó bonyodalmak megelőzésére rendszeresen exportálgatsz;
C: neked megfelelő jelszókezelőt használsz
D: nagyobb léptékben van backupod a rendszeredről

Milyen újrarakás volt az újrarakás? (Gép, vagy csak FF, ha utóbbi, hogyan törölve?) Megvan még a régi profilmappád?

#63884 DS39 Vagy az volt hogy így privacy-bb, vagy hogy így kevesebb a szerverköltség (nem kell tárhely [ha jól gondoljuk a működést])...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63886) junior11 válasza DS39 (#63884) üzenetére


junior11
veterán

Hát így kicsit gáz, érthető...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63887) sgeza


sgeza
veterán

A Firefox Fiókról bővebben itt.

"How long do you keep my account data?

We keep it for as long as your account is open, unless you choose to delete it."

(#63888) lanszelot válasza Rimuru (#63883) üzenetére


lanszelot
addikt

Az a gond már nem találom a csv file-t, különben én is meg tudtam volna oldani.
Azt meg tudom nézni mikor készítettem a firefox account-ot?
Mert lehet biztonságból átneveztem, és azért nem találom.

(#63889) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok.
Pár hete a win 10 alatt a fox a youtube-ot képtelen megjeleníteni.
A baloldalsáv teljesen hiányzik, illetve csak pár videó előnézete tölt be de azt sem tudja lejátszani......
Szerintetek mi lehet a gond?

(#63890) Cs1csó válasza SlyChocolate (#63889) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akármi lehet:
Kezdésnek valamelyik böngészőkiegészítőre gyanakodnék, tiltsd le mindent böngésző restart és teszteld. Ha így jó lesz akkor egyenként engedélyezve a kiegészítőket jöjj rá melyik a hibás és ha megvan akkor azt telepítsd újra.

Ráereszthetsz egy-két keresőt a gépedre, böngésződre pl. AdwCleaner, Emsisoft EK

(#63891) ledgeri válasza SlyChocolate (#63889) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam friss verzión semmi gond: Átlagos "kiegek nélküli indítás" és többikből mit próbáltál?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63892) liksoft válasza csako (#56905) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!
A múltkori segítséged a mai napig hálásan használom!
Új kérdésem lenne. A felugró menüben (egér jobb gomb) számomra az új verzióból hiányzik az "oldal adatai" pont, mely az "oldal forrása" mellett volt. Tudom, fent elérhető, meg CTRL-I is hozza, de megszoktam a felugró menüből. Vissza lehet "varázsolni"?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#63893) csako válasza liksoft (#63892) üzenetére


csako
veterán

Nem találtam rá megoldást.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63894) Rimuru válasza csako (#63893) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt tudom mit kell belerakni de azt nem tudom hogy kell (csak css-em van, userjs-t meg nem irtam). :))

A lenyeg: oncommand="gIdentityHandler.handleMoreInfoClick(event);"
Valami ilyesmi vegeredmenyben:
<menuitem xmlns="http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul" oncommand="gIdentityHandler.handleMoreInfoClick(event);" id="context-todo" label="Page info" accesskey="i"><label class="menu-text" crop="right" aria-hidden="true" value="Page info" accesskey="i"/><hbox class="menu-accel-container" aria-hidden="true"><label class="menu-accel"/></hbox></menuitem>

Vigyázat, csalok!

(#63895) liksoft válasza csako (#63893) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, akkor marad így. Kicsit szomorú vagyok, mert az FF egyre nehezebben kezelhető, és lassabb is. (Más egyéb okok miatt nem kerülnek felhasználásra.)

Rimurunak is köszönöm! Ha lesz kis időm, esetleg rápróbálok. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#63896) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sajnos úgy tűnik csak nem jó valami a fox meg a youtube közt......
Semmilyen kiegészítővel nincs okosítva a fox.
Újra telepítés után kis ideig jó volt majd újra képtelen rendesen betölteni az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#63897) ledgeri válasza SlyChocolate (#63896) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Képet róla, hogy milyen egy ilyen rossz betöltés!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63898) KunEmber válasza SlyChocolate (#63896) üzenetére


KunEmber
senior tag

Érdekes ez, az előző - abszolút normális, 3 éves i7es laptopon - az FF képtelen volt kezelni a YTt, megakadt folyton, mikrolaggok voltak benne. Teljesítménybeállításokat is próbáltam, semmi. Új laptopon meg tökéletes... Azóta sem értem, a régebbin miért nem ment. Nyilván Chrome, Edge tudta, FF nem. :U

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#63899) SlyChocolate válasza ledgeri (#63897) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Parancsolj!
Amúgy érdekes mert amíg teljesen nem tölt be a win 10 megtudja nyitni a youtubot.
Majd valami process betölt és népiesen szólva megöli a foxot ami utána kb így tölti be a youtubot, oldalsáv meg további videó előnézetek nélkül, csak a homokóra megy alul.......

(#63900) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Valaki nem tud véletlenül valami okosságot az ellen, hogy egyes oldalakon pl mint itt is, ne kelljen állandóan igazolni, hogy ember vagyok és nem robot?
Amúgy nem értem ezt a diszkriminációt. Nem tök mindegy nekik ki nézi meg én, vagy a macskám, vagy a robotkutyám? :\

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.