Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) vlevi válasza DS39 (#32999) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam is ez a módszer működik. Persze ehhez az kell, hogy windows gyalulás előtt eszébe jusson az embernek.
Ezért lenne jobb, ha működne a sncy.
Meg ezért jobb a gmailos módszer, mert ahogy a chromeba bejelentkezek, ott rögtön szinkronizál. Lehet, vannak, akik szerint a firefox biztonsáhosab, mert az emil/jelszó mellé tudni kell egy helyreálító kulcsot is, csak pont az a baj, hogy azt a kulcsot pont az az 1 ember nem tudja a hatmilliárdból, aki jogosult lenne a használatára :D
Meg amúgy is, ez logikailag másra lenne való. Ez eredetileg arra készült, hogy van egy fő géped, azon megvan a kulcs, és a többi melllékes gépeden ezzel a fő eszközzel szinkronizálsz. Egy windows újrarakás az pont nem ez a folyamat, mert ott, szigorúan nézve megsemmisíted a fő gépedet (azzal, hogy új windowsod lesz).
Ezért tutibb az, ha a profil mappát menti az ember időnként. Nem túl nagy az, néhány megabájt (a cache az az appdata/local, nekünk az appdata/roaming kell, az sokkal kisebb).

(#33002) TigerCat válasza vlevi (#33001) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én meg lementettem az e-mail címet, jelszót és a kulcsot is. Bármit, bárhol, bármilyen belépést állítok be először, annak a bejelentkezési adatait lementem. Természetesen a desktopra, egy jelszavak - passwords nevű txt fájlba. Csak mert fő a biztonság! :DDD

Amúgy baromi jó ez a Sync, de még jobb lenne, ha a kiegészítők beállításait is mentené.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33003) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy az eszközök>letöltésekből törölve lettek a dolgok, azt hogyan lehetne visszarakni valahogy?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#33004) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Létezik valami kiegészítő, ami középre igazítja a YouTube-ot?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33005) kispx válasza neo-geo (#33003) üzenetére


kispx
addikt

Nem lehet.

(#33006) neo-geo válasza kispx (#33005) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Thx, tehát akkor csak a C, doku. és a letöltésekben tudom megnézni őket.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#33007) kispx válasza neo-geo (#33006) üzenetére


kispx
addikt

Vagy ahová menteni szoktál. (Alapértelmezetten ha nem nyúlsz hozzá akkor a downloadsba ment, de be lehet állítani, hogy minden letöltésnél kérdezze meg)

(#33008) neo-geo válasza kispx (#33007) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#33009) DS39 válasza TigerCat (#33002) üzenetére


DS39
nagyúr

hát igen, ezért másolok profilt inkább, mert lusta vagyok mindent beállítgatni újra. :D
pedig úgy biztos gyorsabb is lenne a Fox, szűz profillal.

(#33010) Fandango válasza Bjørgersson (#33004) üzenetére


Fandango
veterán

YouTube Center scriptben van ilyen, hogy center page, probald ki, hogy ezt keresed e?

(#33011) Gish válasza BullZeye (#32935) üzenetére


Gish
csendes tag

Köszönöm a választ, kipróbálom. Bár azóta sikerült egyszer elérni chrome alatt is. Bár akkor láthatóan megállt a gép, s szinte hallani lehetett, hogy összeomlott.

Hardveres probléma alatt mi lehet? Jó ideje ez a gépem van, eddig nem volt problémám az ff-el.

[ Szerkesztve ]

(#33012) Bjørgersson válasza Fandango (#33010) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem ezt, köszönöm, majd megnézem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33013) El_Diablo_


El_Diablo_
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy miután frissítettem a foxot, a gmélt berakta nekem egy kis lapfülre. Ha több lapon nyitottam meg ott maradt az első kis kockában, és világított ha levelem jött. Namost ezt a kis kockát sikerült eltüntetnem. Meg tudja mondani valaki hogy hogyan tudom visszatenni oda?

Nagyon köszönöm :)

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#33014) Jazz


Jazz
veterán

Létezik olyan uploader kiterjesztés, amivel lehet szabályozni a sávszélességet, függetlenül attól hogy miről mire töltesz? gmail-ben, felhőben, képfeltöltőre....stb.
Köszi

free your mind

(#33015) TigerCat válasza El_Diablo_ (#33013) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A fülre kattintva jobb gombbal: lap rögzítése / feloldása.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33016) El_Diablo_ válasza TigerCat (#33015) üzenetére


El_Diablo_
tag

Nagyon köszönöm :)

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#33017) TigerCat válasza El_Diablo_ (#33016) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33018) Jazz válasza Jazz (#33014) üzenetére


Jazz
veterán

Feltöltésenkénti sávszélesség szabályozó kiterjesztés létezik? (mint a DownThemAll! csak felfelé)

free your mind

(#33020) Steelmanus válasza Visormail (#33019) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nagyon nagy Koszonet a cikkert es a kiegeszitoert. :R

(#33021) scope2007 válasza Visormail (#33019) üzenetére


scope2007
addikt

hmm ez tényleg tuti :)
köszi :R
csináltam róla hamar "hun" képeket

SettingSanity

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33022) old-dog válasza Visormail (#33019) üzenetére


old-dog
aktív tag

Én is köszönöm. :R Azt nem értem, hogy alapból miért nincs ez a kiegészítő a progiban? :N

(#33023) Steelmanus válasza old-dog (#33022) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert mert alapbol semilyen kiegeszito nincs egy friss telepitesu FireFox-ban. A "fejlesztesek" hatasara sorra tunnek el a mar jol megszokott beallitasi lehetosegek es vannak akik ragaszkodnak a jol megszokott beallitasi menupontokhoz, van amit vissza lehet varazsolni az about:config szerkesztesevel, de sok mas bealliast nem.

(#33024) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

üdv!
vettem egy ssd-t, újra raktam a rendszert, a jó régi (talán 14-es) firefox után jött a legújabb 23-as.
minden megy szuperül, egyedül az a gebasz, hogy a firefox megnyitása mindig 2-3 sec. nem csak a legelső indítás a lassabb, hanem mindig ilyen.
ez most az újabb verzió sajátossága, vagy valami egyéb anomália? első indítást kivéve ennél még a hdd-vel is gyorsabb volt... :((

(#33025) scope2007 válasza Marmonkanna (#33024) üzenetére


scope2007
addikt

nem sajátossága :-)
nekem azonnal indul, amint kattintok

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33026) Kam1kaze válasza Marmonkanna (#33024) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nekem is ezt csinálja 21-es verzió óta, annyi különbséggel, hogy nálam 10 másodperc az indulása, elég idegesítő. Előtte nem volt ilyen gond, azonnal indult HDD-n. Gyorsabb gépre is felraktam a 23-ast ismerősömnek, nála meg 5 másodperc az indulás és neki is a 21 alattiak azonnal indultak. Többen is panaszkodtak erre, úgyhogy csak lehet valami sajátosság benne (ami nem mindenkinél jön elő).

(#33027) csako válasza Marmonkanna (#33024) üzenetére


csako
veterán

Aurora 25, szintén SSD-vel eltelik 2-4 másodperc míg megnyílik, de nekem sok kiegészítőm van (31 db) :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33028) kispx válasza csako (#33027) üzenetére


kispx
addikt

Friss beta, 4 kiegészítővel (HDD-vel) 5 ms körül van. Emlékezetem szerint volt jobb is régebben.

(#33029) Steelmanus válasza Kam1kaze (#33026) üzenetére


Steelmanus
addikt

Fugg a videodrivertol is, ezert hogy az ne kavarjon be ki lehet kapcsolni a hw gyorsitast a beallitasokbal.
Amugy az SSD-nel kiszoktak kapcsolni az elotoltest, pedig ha az mukodik 2 mp alatt felpattan az FF vincsi eseteben, de ehhez meg kell varni hogy az a szerencsetlen 6 - 7 perc elteljen amig elindul az elotoltes. De utalom ezt az idot kivarni. Amugy hideginditasnal nagyjabol 5 mp valoban a betoltes, es ezt nagyban lassitja a kulonbozo flash es reklamblokkolok, foleg az ABP Easy modulja. Elso hogy torlom es csak a hufiltert hasznalom es a sajat gyujtemenyem, ami nem olyan sok.

(#33030) Marmonkanna válasza Kam1kaze (#33026) üzenetére


Marmonkanna
tag

na hát ez könnyen megoldódott... az adblock plus miatt indul lassabban.
hamarabb is eszembe juthatott volna. :W

(#33031) sch_a válasza Marmonkanna (#33030) üzenetére


sch_a
addikt

Valóban... Nekem is sokkal gyorsabban indul, ha letiltom. De ennyit megér.

(#33032) Steelmanus válasza sch_a (#33031) üzenetére


Steelmanus
addikt

Magaban az ABP nem sokat lassit, hanem amit alapbol telepit Easy filter az amit lassan tud betolteni, mert mar annyira felduzzatt a merete a sok tiltando linkek miatt. Csereld le a Kulsoszurok hozzaadasa menupontal a hufilterre akkor alig eszreveheto a lassulas. Nalam vincsirol igy 2mp alatt betolt.

Igaz nalam memoriabol fut, mert ugy allitottam be.

[ Szerkesztve ]

(#33033) sch_a válasza Steelmanus (#33032) üzenetére


sch_a
addikt

Köszönöm a tippet, kipróbáltam. Valamennyivel tényleg gyorsabban indul így, de nem olyan látványosan, mintha letiltom. Elhiszem, hogy HDD-n tényleg sokat számít, nekem SSD-n van. Viszont egy csomó mindent nem blokkol vele. Nekem megér ennyit, hogy teljesen reklámmentesen böngésszek. :)

(#33034) Steelmanus válasza sch_a (#33033) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megertelek, csak egy tipp volt.

(#33035) Krystal_s válasza Steelmanus (#33032) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos összevonták a Fanboy és Easy listát és szerintem azóta lassítja jobban a böngészőt. Nálam is érezhető már egy ideje. Sőt egyre több oldalnál engedi az antiblock-ot, ami érzékeli, ha fut az AdBlock és olyankor egy teljes oldalas figyelmeztetés kéri, hogy kapcsoljam ki, mert addig nem lehet megnézni az oldalt. Ezeknél nem elég, ha csak az adott oldalon állítom le, hanem fullra ki kell kapcsolni az AB-t. (ezért pár dolgot törölnöm kellett a listában)
Nálam sajnos kevés a Hufilter, mert nagyon sok reklám, felugró ablak, google kiemelt hirdetés marad meg.
Én is keresek egy ideje valami másik listát az Easy helyett, de eddig nem találtam.
Az Element Hiding Helpert próbálgatom, de pl a felugró ablakok ellen nem tudom használni. :U

(#33036) Steelmanus válasza Krystal_s (#33035) üzenetére


Steelmanus
addikt

Felugro ablakokra Adblock Plus Pop-up Addon 0.9.1 ? Ahogy nezem manualisan kell kezelni, en nem hasznalom, de talan egy probat meger. Nalam meg ket lista van engedelyezve a kovetesvedelem es a facebook gombok tiltasa az APP-n belul.

(#33037) Steelmanus válasza Krystal_s (#33035) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az ABP belul van olyan hogy Nehany nem tolakodo reklam engedelyezese, es alatta az hogy a Lista megtekintese. Ha arra rakattintol lathatod hogy tele van google hirdetesekkel. en mindig kiveszem a pipat elole.

(#33038) Steelmanus válasza Krystal_s (#33035) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egesz jo ez a Adblock Plus Pop-up Addon 0.9.1.

[ Szerkesztve ]

(#33039) kispx válasza Steelmanus (#33029) üzenetére


kispx
addikt

Kikapcsolt hw gyorsítással nekem lement 2,5-re.

(#33040) Steelmanus válasza kispx (#33039) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen en is kikapcsolom, a flash-hez pedig szkriptet hasznalok igy a flash hw gyorsitas megmarad.

(#33041) Kam1kaze válasza Steelmanus (#33029) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kipróbáltam most őket, stopperrel lemértem megint.

9.81 másodperc, ha mind a kettő be van kapcsolva. Hardveres gyorsítás kikapcsolása után 8.97 másodperc és ABP kikapcsolása után 2.67 másodperc az indulása HDD-n. Tényleg nagyon lefogja az ABP, majd erősebb gépen is kipróbálom, hogy teljesít kikapcsolás után.
Megpróbálok kitalálni valamit, mert az ABP azért elég hasznos kiegészítő, nem szívesen válnék meg tőle, de azért az a 10 másodperc elég sok.

Kösz az ötletet.

(#33042) kispx válasza Kam1kaze (#33041) üzenetére


kispx
addikt

Stopper helyett van súgó -> Firefox állapotjelentés -> grafikon := összes

(#33043) sch_a válasza kispx (#33042) üzenetére


sch_a
addikt

Ohh, ez érdekes.

(#33034) Steelmanus

A legalsó pont lesz a letiltott Adblockkal, a kicsivel a 2mp-es vonal alatti a "hufilter" szűrőlistával való indítás, ami meg fölötte van, az az easylistes. Ezért mondtam csak, hogy nekem nem éri meg. :R

(#33044) Kam1kaze válasza kispx (#33042) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz, megnéztem, de nekem ebből pontosan nem lehet megállapítani, csak nagyjából, mert a felosztásom 10 másodpercenként van, gondolom mert volt 40 sec körüli indulásom is 2x.

Látszik is, hogy az ABP kikapcsolása mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

(#33045) csako


csako
veterán

Nekem mostanában ilyen, az AdBlock letiltása kb. 1 mp-t jelentett.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33046) weiss


weiss
addikt

Ilyen play ikont már látott valaki, mitől lehet? Taskbaron rendes formája van. /Win7 x64, FFX 23.0.1/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33047) Bjørgersson válasza weiss (#33046) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem is ilyen az ikon, Operával viszont normálisan nézett ki.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33048) weiss válasza weiss (#33046) üzenetére


weiss
addikt

Hmmm, csak bekapcsolt HW gyorsítás mellett csinálja. Fura.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33049) Jazz válasza Jazz (#33018) üzenetére


Jazz
veterán

Erre valaki?

free your mind

(#33050) Krystal_s válasza Steelmanus (#33036) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi ezt nem ismerem, este ránézek. :)
Nálam az Easylist, hufilter, EasyPrivacy, Disable Malware listák vannak hozzáadva.
Easy helyett elég lenne csak a Fanboy's list, de már nincs külön. :(
A nem tolakodó hirdetések engedélyezését is tiltom. (Számomra már szinte minden mai reklám tolakodó, ami nem csak egy normál kép, mint régen, hanem plakát méretű, villogó, még10x felugró, zavaró, izgőmozgó, vinnyogó, erőszakos, pofátlan rendszert terhelő borzalom. :) Tudom nagyon sok oldal a reklámokból él, de ha ilyen erőszakos módszereket alkalmaznak, akkor mindenki tiltani fogja, aki teheti. 1-2 normális kép senkit nem zavarna lehet kisebb lenne, de sokkal hatásosabb, mert a tekintetünk akaratunk ellenére is néha odavetődne, de hát ez egy külön szakma és ezek szerint a reklámtervezők nagyon nem értenek hozzá már egy jó ideje.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.