Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Nem tudom mi a baja a Firefoxomnak a Player oldalával a képek nem jönnek be,nálam így néz ki az oldal. Más oldalakon nem tapasztaltam ilyet. Tipp?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43002) csako válasza Dan-szan (#43001) üzenetére


csako
veterán

Ctrl + F5 az oldalon.
Vagy valamilyen reklámblokkoló lehet a ludas, illetve a tracking.protection.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43003) Dan-szan válasza csako (#43002) üzenetére


Dan-szan
senior tag

:R a tracking protection volt a ludas a dologban.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43004) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Frissített a firefoxom, de ezzel az újjal van némi gondom.
Beállításokban nincs olyan lehetőség, hogy mentés. Mindegy mit állítok be, újra indítás után mindig resetelődik a beállítás. Ez valami más gond lesz, vagy tényleg ilyen az új verzió.
Ha egyszer már feltettem az újat, feltudok tenni vmi régebbi verziót?

(#43005) Kernel válasza forras2 (#43004) üzenetére


Kernel
nagyúr

Menteni nem is kell, normális esetben megjegyzi, beállításokat itt tárolja:

\Users\Felhasználó\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\

De előfordulhat olyan is, hogy hozzáférési, jogosultsági probléma miatt nem tudja írni a profil tartalmát, akkor viszont nem lesz elmentve.

Meg lehet próbálni, hogy a profilmappát átnevezed, programot elindítod, kreál egy teljesen új profilt. Ezután meg tudod nézni, hogyan viselkedik.

Természetesen az előző beállítások, könyvjelzők, kiegészítők, jelszavak stb. a régi profilban maradnak, tehát ha arra szükséged van, nem szabad törölni a mappát.

Új profil készítésének másik módja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#43006) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy érdekesség: Összeálltak a legnagyobbak: hússzor gyorsabb lehet a böngészés

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43007) Kékes525


Kékes525
félisten

Tapasztaltátok, hogy nem mindig mutatja a Firefox a mobilarena hozzászólásait offban akkor, amikor a valóságban offban van? Most keveredtem vitába az egyik topikba és az Internet Explorerrel láttam, hogy a hozzászólás tényleg offban volt, én pedig a legújabb Firefoxal (38.0.5) normálisan, nem offban láttam. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43008) frem1790


frem1790
tag

Sziasztok! Behalt a windowsom, de úgy kifagyott, hogy el sem tudtam indítani még csökkentett módban sem.
Le kellet gyalulni az ssd-t, ment a levesbe a firefox is. Mondanom sem kell a könyvjelzőimről nem volt mentésem. :((( Kuka az egész, kezdhetem összeszedegetni őket, vagy van valami mentő ötletetek?

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#43009) sz.balazs.95 válasza frem1790 (#43008) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jobbat nem tudok mondani, mint hogy a továbbiakban használj Sync-et. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43010) Vakegérke válasza sz.balazs.95 (#43009) üzenetére


Vakegérke
veterán

A MozBackup se rossz, ha van másik SSD, vagy HDD is a gépben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43011) frem1790


frem1790
tag

Gondoltam, hogy ihatok rá hideg vizet. :(
Köszönöm a tippeket, a jövőben alkalmazni fogom valamelyiket! :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#43012) DJ. Ru$y válasza frem1790 (#43008) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy másik gépről le kellett volna húzni az adataidat és nem rögtön újrarakni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43013) DS39 válasza Vakegérke (#43010) üzenetére


DS39
nagyúr

ha meg nincs, van felhő. (Google Drive, OneDrive, stb.)
én ezekben jobban bízom, mint a Sync-ben.

(#43014) frem1790 válasza DJ. Ru$y (#43012) üzenetére


frem1790
tag

Közben eszembe jutott, hogy régebben Chromot használtam, igaz az is ment a levesbe de munkahelyi gépen sikerült elérni - szerencsére avval :K szinkronizáltam anno.
Így kb. háromnegyed részét sikerült visszanyernem a könyvjelzőimnek! Már ez is valami!
Innen üzenem mindenkinek: könyvjelzőket tessék menteni, mert úgy jártok mint szerénységem!

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#43015) DJ. Ru$y válasza frem1790 (#43014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Chromeba húzd le, onnan import a Firefox-ba, ha megvolt, akkor nem szóltam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43016) frem1790 válasza DJ. Ru$y (#43015) üzenetére


frem1790
tag

Megvolt! Köszi! :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#43017) Kernel válasza frem1790 (#43008) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól látom, teljesen értelmetlen a veszteség, a Windows működése nem szükséges ahhoz, hogy lementsd az egész Firefoxot úgy, ahogy volt.

Én egyébként is lemásolom néha az előző hozzászólásomban említett mappát, de ha így járnék, egy másik oprendszerrel másolnám ki.

Ilyen célra van egy külön merevlemezem is, XP fut rajta, amit bármikor be tudok tenni a gépbe. Ha nem lenne, akkor telepítenék akármit, de nem hagynám veszni a Firefoxot (sem).

Ha pedig megvan a profilmappa, nagyon egyszerű a dolog, az új Windowsba csak át kell vinni, a régi böngészőt kapom vissza 1:1-ben. Kiegészítők, jelszavak stb. minden.

Különböző backup programokkal való kínlódásnak nem látom értelmét, noha jelenleg már 200 MB fölé hízott a profilmappám, de nehogy már gondot jelentsen az egész elmentése.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#43018) DJ. Ru$y válasza Kernel (#43017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telepíteni sem kell... Linux live pendriveon ott a Buntu, ha bármi gáz van a pendriveon is van bőven hely menteni is lehet rá, de külön partícióra is lehet vele menteni. Én is azért írtam, hogy ez "gyorsanrakjukújramertnincsmásmegoldás" volt szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#43019) Kernel válasza DJ. Ru$y (#43018) üzenetére


Kernel
nagyúr

Számtalan lehetőség van, azért is fogalmaztam úgy, hogy "másik oprendszer", hogy ne kelljen tovább sorolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#43020) frem1790 válasza Kernel (#43017) üzenetére


frem1790
tag

Biztosan igazad van, de megmondom őszintén Én csak nagyon alap felhasználó szinten vagyok otthon a számítástechnikában(már csak a korom miatt is) és sürgősen szükség volt a gépre. DJ. Ru$y rátapintott a lényegre: pánikszerűen történt az újratelepítés. Ezt a másik oprendszeres dolgot értem de nem biztos, hogy meg tudnám csinálni, úgyhogy marad a másik megoldás.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#43021) Kékes525 válasza frem1790 (#43020) üzenetére


Kékes525
félisten

Feltettem az uBlock Origin-t, érdemes e mellette a Ghostery-t használni? Mindkettő hasonló feladatokat lát el. Melyik a jobb?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43022) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, valahogy be lehet úgy állítani FF-et vagy valami addonnal, hogy automatikusan mentse a jelszót kérdezés nélkül vagy megjegyezze? Nem tudom hogy régebben volt e ilyen vagy sem de jól jönne :)

Előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#43023) Kékes525 válasza erikke17 (#43022) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztonsági szempontból ennek nincs sok értelme. Az e-bank használatánál például nem szabad elmentetni a jelszót. Én legalábbis nem teszem. Másrészről ritkán tapasztaltam már, hogy rossz helyen kéri a jelszó elmentését.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43024) ceia válasza Kékes525 (#43006) üzenetére


ceia
őstag

Vonják ki a sok fölösleges tekergést (google analytics és társai) és máris felgyorsulna. :P

        it's more fun to compute

(#43025) Kékes525 válasza ceia (#43024) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de ez nem fog megtörténni. Szűrökkel viszont én ki tudom vonni.

Apropó, erre valaki: uBlock Origin vagy a Ghostery?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43026) Fandango válasza Kékes525 (#43025) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem nem vagy, hanem és. Nem teljesen ugyanaz a kettő feladata.

(#43027) Kékes525 válasza Fandango (#43026) üzenetére


Kékes525
félisten

Tapasztalatom szerint úgy eléggé lelassul a Firefox. Mi a lényegi különbség közöttük?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43028) kispx válasza Kékes525 (#43027) üzenetére


kispx
addikt

Ghostery inkább a nyomkövető és analitikai sütiket/widgeteket, stb blokkolja. Míg a uBlock a reklámokat. Ha mindenképp el akarod hagyni az egyiket, akkor inkább a uBlock maradjon.

Szerk.: Valahol olvastam, hogy a privacy.trackingprotection.enabled (disconnect listáját használja) elég sokat leszed a ghostery listájából.

[ Szerkesztve ]

(#43029) Kékes525 válasza kispx (#43028) üzenetére


Kékes525
félisten

A privacy.trackingprotection.enabled be van kapcsolva. Most hogy megnéztem nagyon sok egyéni van beállítva. Gondolom az addonok állítgatják.
Akkor inkább megtartom a Ghosteryt.

+
(#43026) Fandango:

Köszi mindkettőtöknek!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43030) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Valami trükkel nem lehet beállítani, hogy csak egy-két adott oldalon cseréljem le a weboldalak alapértelmezett betűtípusait?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43031) spammer válasza Bjørgersson (#43030) üzenetére


spammer
veterán

Stylish/userstyle ?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43032) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

Ennek a kieg.-nek tudtok valami olyan verzióját, ami 38-as verzió felett is működik?

thx

(#43033) Wasp91 válasza satee76 (#43032) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ezt a addont jó ideje nem fejlesztik már.
Esetleg ezt nézd meg helyette: Roomy Bookmarks Toolbar

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#43034) sz.balazs.95 válasza satee76 (#43032) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Töröld ki a könyvjelzők neveit

Én is ezt csinálom már régóta. :))

És még add-on sem kell hozzá feleslegesen ;)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43035) havri1


havri1
félisten

Hali!

Évekkel ezelőtt használtam a FF-t. Használtam a Sync-et, és megvannak az adatai is.
Sok könyvjelzőt mentett le. Most újra feltettem a FF-t, de megújult a sync, és nem fogadja el a régi belépési adatokat. Hogyan tudom a régi Sync adatokat az újba áthozni?

havri

(#43036) sz.balazs.95 válasza havri1 (#43035) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pedig a bejelentkezés felületén van olyan opció, hogy a régi Sync fiókkal lépj be.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43037) havri1 válasza sz.balazs.95 (#43036) üzenetére


havri1
félisten

Így van, de nekem ott csak leírja, hogyan tudok frissíteni új fiókra, nincs belépési lehetőség.
És mivel nem aktív a régi fiók (teháét nem vagyok belépve), frissíteni sem tudok, mivel ahhoz deaktibválnio kéne, stb.
zavaros.

havri

(#43038) sz.balazs.95 válasza havri1 (#43037) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hmm...

Akkor megoldás lehet, ha visszaváltasz egy olyan Firefox verzióra, ami még a régi bejelentkezést használja, bejelentkezel a régivel, majd frissíted a Firefoxot, és (elvileg) zavartalanul tudsz váltani az új Firefox fiókra.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43039) havri1 válasza sz.balazs.95 (#43038) üzenetére


havri1
félisten

Na, azt iszem ez lesz a megoldás, mert amúgy is szükségem lenne régebbi verzióra.
Indul egy webes játék, és annyira megszoktam 1-2 kiegészítőt, hogy anélkül fanyar az élet. Az új FF-al meg nem mennek a régi scriptek sajnos.
2013 év végén, de legkésőbb 2014 februárjában kiadott FF-el még mentek.
FTP-t nézegettem volna, de nem elérhető..Keresgélek. Köszi

havri

(#43040) csako válasza havri1 (#43039) üzenetére


csako
veterán

Válassz :D
A 27.0 és alattiak 2014 eleje és korábbiak.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43041) havri1 válasza csako (#43040) üzenetére


havri1
félisten

BIG THX!
27.0 -val próbáltam, működik is a script már majdnem jól, még visszaább kell mennem a zidőben úgy látom, de már ez is jó.. :R

havri

(#43042) kispx


kispx
addikt

Külön topicot nem találtam, de itt vannak olyanok akik használják a Pale Moon böngészőt:
"We are working on a new milestone release, Pale Moon 26, which is currently in alpha state, which will debut a new layout and rendering engine: Goanna."
link

(#43043) sz.balazs.95 válasza kispx (#43042) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na, ez érdekesen hangzik. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43044) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Érdekes ez a ff egy jó ideje már, kb. a 30-as verzió óta állandóan előfordulnak fagyások vele (előtte nem volt ilyen) w8.1-en. Mindig frissítettem, amikor jelzett, hogy van javítás, de úgy néz ki, hogy semmit érő a művelet már egy jó ideje. Nektek is előfordul? Kénytelen leszek váltani másra sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#43045) Kernel válasza Ice&Lime (#43044) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez a megoldás, volt már itt a topikban több eset, amikor kiderült, hogy a fagyást más okozza.

Nekem például a GPU-RAM kevés volt a Google-térkép használatához, másoknak kiegészítőkkel akadtak gondjaik.

Probléma esetén célszerű lehet nulláról indulni, teljesen új profillal, nem pedig a régit frissítgetni. Vagy minimum kipróbálni egy új, üres profilt is a teszt kedvéért. Amellett maradhat a régi is.

Később át lehet vinni az új profilba a jelszavaktól kezdve mindent, ami kell, régi pedig törölhető. Vagy maradhat is, be lehet állítani, hogy többé ne jelenjen meg:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#43046) Ice&Lime válasza Kernel (#43045) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De pl. friss os. telepítés után híroldalt böngészve is normális a fagyás?
(a ram nem szokott megtelni, és főleg ilyenkor nem, mivel nincs mivel)

(#43047) netpeti98 válasza Ice&Lime (#43046) üzenetére


netpeti98
addikt

A hardveres gyorsítást kikapcsolva mi a helyzet?

(#43048) pethYeti


pethYeti
addikt

Ahogy nézem megint nem lesz végleges 39-es fox-ból x64 win build...

(#43049) Ice&Lime válasza netpeti98 (#43047) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Be volt pipálva, most tesztelem bepipálatlanul is, és majd kiderül.

(#43050) DS39 válasza pethYeti (#43048) üzenetére


DS39
nagyúr

nem értem mit sz.rakodnak ezzel ennyit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.