Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) BullZeye


BullZeye
veterán

Van valami trükk/hack, hogy CTRL+N és CTRL+T billentyű kombók funkcióját felcseréljem?
68as firefoxon vagyok, de egyre több hiba van pár oldalon még friss profillal is, így lassan frissítenem kéne, de 15 éve CTRL+N-t használok új tabra, mert az áll kézre, és ebben averzióban még találtam rá hacket, de az új verzióra nem találok.

(#63152) Matthewus válasza BullZeye (#63151) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezzel a kiegészítővel elvileg lehet, de vannak korlátai: [link]

(#63153) mpo válasza BullZeye (#63151) üzenetére


mpo
veterán

Ezzel meg billentyű sem kell, szabad marad az egyik kezed.
Annyi funkciót használsz, amennyit akarsz.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63154) brd válasza Matthewus (#63152) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a leírás valós, akkor ez alapján rajta nem segít:
shortkeys cannot override Firefox default shortcuts.

BullZeye: Ha más nem, AutoHotkey-jel meg tudom neked oldani, viszont ehhez futnia kell folyamatosan ennek a programnak (vagy legalábbis a Firefox-szal együtt). Ez amúgy nem nagy deal, mert fogyaszt vagy 12MB-ot, CPU-t meg semmit (ha nem csinál hülyeséget a script, amit futtat), csak megjegyzem.
Ill. még ott van az a megoldás is, hogy fordítasz magadnak Firefox-ot, ha van rá lehetőséged. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#63155) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy kis gondom a Firefox Facebook párossal. Ha visszanézek FB-n egy streamet, és mondjuk bele bele pörgetek, akkor lefagy a videó, és középen csak homokórázik. Egy weblapfrissítés segít csak. Általában 3-4-5 léptetés után jön elő ez a fajta fagyás.
Szerintetek mi a franc okozza ezt?
FB topicba nem kaptam semmi infót.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#63156) Cs1csó válasza jozsi252 (#63155) üzenetére


Cs1csó
félisten

Xar a Facebook oldal, lehet Chrome-ra van optimalizálva vagy inkább okostelóra.

Amit megtehetsz:
- frissíted a VGA driver-t
- letiltott kiegészítőkkel is csinálsz egy tesztet (lehet valamelyik bezavar)
- nem tudom milyen tartalomblokkolót használsz de az Ublock Origin a nyerő, esetleg helyette az AdGuard kiegészítő.

(#63157) BullZeye válasza Matthewus (#63152) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszönöm, ezt próbáltam, sajnos elég sok helyen nem működik és nem túl megbízható.

(#63153) mpo Használom most is csak nem erre, de egy próbát megér.

(#63154) brd Picit ágyúval verébre, de végső esetben ez lesz, ha nem tudom megszokni az újat.

Azt nem tudjátok, hogy terv sincs erre vonatkozólag, hogy újra engedélyezzék ezt a lehetőséget?

(#63158) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Szerintetek azt hogyan lehet megoldani, hogy privát böngészés esetén bizonyos weboldalakra megjegyezze, hogy NE legyen bekapcsolva a Firefox beépített tracking protection védelme?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63159) Rimuru válasza Immy (#63158) üzenetére


Rimuru
veterán

Amikor kikapcsolod onnantol az kikapcsolva marad azon a domainen.

Nekem az a problemam hogy ideiglenesen (csak 1 tab sessionre) nem lehet kikapcsolni (ezert kezzel kell visszakapcsolni/kivenni a kivetelek kozul). :DDD

Vigyázat, csalok!

(#63160) Predator2 válasza brd (#63114) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Megkésve ugyan, de most van időm megcsinálni a beállítást.

A leírás szerint próbálnék eljárni, de van pár dolog ami nem világos:

Az egyes ponttal megvagyok, a 2 pont nem világos.

"ALT gombra előjön a felső menü ott eszközök hibakeresési inf"
Nekem nincs ilyen menüpont. Ha viszont az eszközök ->webfejlesztő ->Hibakereső menüre gondolt az úriember akkor hol kell ezt a részt előhozni?

"előjön a profil megnyitási opció"

Köszönöm a türelmet.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63161) Immy válasza Rimuru (#63159) üzenetére


Immy
őstag

Ha privát módban csinálod akkor sajnos minden resetelődik minden egyes firefox indításnál :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63162) Rimuru válasza Immy (#63161) üzenetére


Rimuru
veterán

Es tenyleg, eredetileg is irtad hogy privat csak azt nem vettem eszre. :DDD
Erre csak annyit tudok mondani hogy nem veletlen hivjak privatnak.

Alternativakent ezt tudom ajanlani, talan megfelel a feladatnak.

Vigyázat, csalok!

(#63163) karlkani válasza Predator2 (#63160) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Címsorba beírod: about:support ekkor megjelenik a Hibakeresési információ
Legörgetsz a a Profilmappa részhez, majd rákattintasz a Mappa megnyitása gombra. Ott létrehozol egy chrome nevű mappát, benne egy userContent.css fájlt. Megnyitod szerkesztésre, bemásolod a szöveget, elmented. Újraindítod a böngészőt.

(#63164) Syl


Syl
nagyúr

Tudja valaki, hogy a Firefox hol tárolja a weboldalakhoz hozzárendelt nagyításokat?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63165) Rimuru válasza Syl (#63164) üzenetére


Rimuru
veterán

${profile}/content-prefs.sqlite

Vigyázat, csalok!

(#63166) Syl válasza Rimuru (#63165) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm!
Akkor ez nem egy könnyen szerkeszthető cucc....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63167) brd válasza Syl (#63166) üzenetére


brd
nagyúr

Nem olyan vészes, megoldható akár online szerkesztővel is: https://sqliteonline.com/, a táblastruktúra meg elég egyszerű, van egy groups tábla, itt vannak az oldalak, innen a groupID az érdekes, meg van egy prefs tábla, itt meg az egyes groupID-khoz beállított value, ami a nagyítási érték. Csak 2 SQL parancsot kell ismerned: SELECT, és UPDATE. Keress meg magánban, ha át akarsz valamit írni, leírom, mit kell kiadni hozzá!

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#63168) Syl válasza brd (#63167) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon köszönöm a felajánlást, de annyit nem ér a cucc :B Csak gondoltam itt is van olyan beállító ablak (extension?) mint a Safariban, ahol listázza a webhelyekre beállított nagyítást (és ahol persze ezeket meg is lehet változtatni). A legegyszerűbb lesz kézzel átállítgatni a nagyításokat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63169) brd válasza Syl (#63168) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, hogy van, de még engem sem zavar, hogy az adott oldalt megnyitva kell ezt átállítani (tömeges átírásra meg ott a már írt megoldás - hozzáértőnek tényleg apróság a kivitelezés), pedig hidd el, engem aztán szoktak zavarni dolgok. :D Hirtelen nem tudnék semmilyen programot mondani, amelynek az alapbeállítása megfelelt nekem.

The only real valuable thing is intuition.

(#63170) BullZeye


BullZeye
veterán

Régen volt egy dereferer eltávolító addon, de már nem találom az addons oldalon, gondolom már nem kompatibilis.

Mivel lehet (főleg enkóron) eltűntetni a dereferer oldalakat a linkből?

(#63171) Immy válasza Rimuru (#63162) üzenetére


Immy
őstag

Ezt szerinted lehetne úgy használni, hogy privát módban beállítok 1 domain-t ami mindig menjen a temp-be?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63172) Predator2 válasza Matthewus (#63112) üzenetére


Predator2
addikt

Sikerült megcsinálni, ezúton is köszönöm a segítségeteket.

Viszont ez a program módosítás nem volt hatásos, nem működik. :(
Okozhatja esetleg, hogy fekete hátteret használok?
Hogy lehet az, hogy már alapból volt egy chrome nevű mappa, abban más fájlokkal?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63173) brd válasza Predator2 (#63172) üzenetére


brd
nagyúr

Én is fekete (pontosabban szürke) hátteret használok, az nem hiszem, hogy befolyásolná.
A más file-os chrome mappa viszont furcsa. Biztos jó mappát nézel?
Ha beleírod pl. a következőt a file-ba:
.tabbrowser-tab[selected="true"] {
color: #00FF00 !important;
}

Zöld lesz az aktív tab szövege? (Újraindítás után persze, mert a userChrome.css file-t csak indításkor olvassa a Firefox.)

The only real valuable thing is intuition.

(#63174) SirRasor


SirRasor
őstag

Firefox előzmények törlése\fél évnél régebbi:
elkezd tekerni egy mag, 5 perc töltés után így áll (igen, meguntam nézni, de megevett addig 21 GB RAM-ot :D ), aztán egyszer csak belefagy:

Csak érdekességként :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#63175) qdak válasza brd (#63173) üzenetére


qdak
addikt

Nálam nem változik semmi, pedig csomó leírásbolt próbáltam másolni, hogy sötét háttér legyen, de sem a tied, sem másé semmit sem változtatott.
Valami ötleT ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63176) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.

Szóval újratelepítettem a Windows 7-et és a korábbi Windows 7-em Mozilla Firefoxában találtató profilomat (könyvjelzők, jelszavak, beállítások, stb.) fájlkezelővel átmásoltam az új Windowsba(másik meghajtón található.), méghozzá így:
Az új rendszerben a
c:\Users\XXXXX\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxx.default-release
mappa tartalmát töröltem és belemásoltam a régi rendszerbéli idevágó tartalmat.

Úgy tapasztaltam, az új Firefoxban minden működik rendesen, minden megvan, még a kiegészítők is megvannak.

Azonban elkerülte figyelmemet, hogy a régi rendszeremen lévő Firefox verziószáma: 83.0.
Míg az új rendszeremen lévő Firefox verziószáma: 84.0.

A későbbiek során jelenthet-e bármi gubancot, hogy az áttételnél nem egyezett a verziószám?
Most mit csináljak? Töröljem és tegyem fel újra a Firefoxot?
Vagy tökéleseten jól van így is?
Persze így is úgy is frissítgetni fogom a Firefoxot.

Gondolom, csak túlaggódom a dolgot, és jól van ez így, de inkább megkérdem, minthogy később nagy gond legyen.

Köszönettel várom a választ. :R

(#63177) Predator2 válasza brd (#63173) üzenetére


Predator2
addikt

ennél sem változik semmi.... :W :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63178) brd válasza qdak (#63175) üzenetére


brd
nagyúr

és Predator2:
1. Az about:config-ban a "toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets" TRUE-ra állítása megtörtént? Lehet, hogy nincs ilyen beállítás alapból a 84.x-ben, akkor fel kell venni bool típussal. (De ez lehet, hogy csak a userContent.css-en (ez ugyanúgy a 2-es pontban található profile könyvtárban van, ha van) keresztüli módosításokhoz kell, már nem emlékszem pontosan.)
2. Az about:support oldalon látható Profile Folder-ben lévő chrome könyvtárban lévő userChrome.css file-ba írtátok bele? Tehát a teljes útvonala a file-nak pl. Windows-on:
C:\Users\<userneved>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<egyedi profil azonosító>.default\chrome\userChrome.css
Ez egy sima szöveges (elvileg UTF8 kódolású) file kell legyen, BOM nélkül és nettó azt kell bemásolni, amit írtam, a ponttal, zárójelekkel stb. együtt.
(Nem tudom, a kis-nagybetű számít-e a könyvtár/filenevekben, hiába esetleg Windows-ról van szó, talán még az lehet a gond.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#63179) brd válasza brd (#63178) üzenetére


brd
nagyúr

Jaj, az kihagytam, hogy egy Windows-os baromság miatt lehet, hogy a file kiterjesztése nem látszódik nálatok, és userChrome.css.txt-nek hívják nálatok valójában a file-t, ez így nem jó természetesen, nevezzétek át!

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#63180) qdak válasza brd (#63179) üzenetére


qdak
addikt

Sajnos minden stimm, nekem sem mappa, sem ilyen file nem volt.
Több helyről próbáltam copy+paste semmi, pedig a win shemat is direkt kikapcsoltam (bár elvileg ez felülírná?!)

[link] innen, [link] ezt letöltöttem, bemásoltam működik :R

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63181) BullZeye


BullZeye
veterán

Hogy lehet megoldani, hogy:
Középső gombbal háttérben nyíljon meg.
Bal gombbal pedig előtérben minden link.

Jelenleg pont fordítva van, és nem találok megoldást, hogy ezt hogy tudom megfordítani. Előző FF profilomban alapból így volt.

(#63182) qdak válasza brd (#63179) üzenetére


qdak
addikt

Sajna csak addig marad a háttér sötét mig be nem tölt az oldal, pl Google ra rányomva egy pillanatra látszik a sötét háttér, majd fehér lessz újra :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63183) brd válasza qdak (#63182) üzenetére


brd
nagyúr

Na várj, pontosan milyen hátteret szeretnél sötétnek? Olyat még nem láttam, hogy bármilyen oldaltól a tab bar színe változzon. Lehet ilyet egyáltalán Firefox-szal? Biztosan ennek a hátteréről beszélünk még?

The only real valuable thing is intuition.

(#63184) brd válasza BullZeye (#63181) üzenetére


brd
nagyúr

Tudomásom szerint gyárilag ilyet nem is lehet benne és az az alapműködés, amit szeretnél. Nincs valami kiegészítő telepítve, amire erre hatással van? Maga az egér gombjai egyébként úgy működnek, ahogyan kellene? Pl. balra tudsz kijelölni, a középső meg a scroll funkciót hozza elő?

The only real valuable thing is intuition.

(#63185) LEON_01 válasza qdak (#63182) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!

Miért nem használod a FF saját sötét témáját?

(#63186) BullZeye válasza brd (#63184) üzenetére


BullZeye
veterán

Normálisan működik minden más, kiegészítők letiltva, így se jó.
akkor csinálok egy új profilt, megint.

[ Szerkesztve ]

(#63187) qdak válasza LEON_01 (#63185) üzenetére


qdak
addikt

brd én olyant akartam, mint pl google full fehér, az helyett :K

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63188) brd válasza qdak (#63187) üzenetére


brd
nagyúr

Az már content, arra még én is keresem a jó megoldást, egyelőre a Dark Reader-t használom static beállítással, de ezt néhol ki kell kapcsolni, mert elrejt (fekete lesz) elemeket az oldal témájától függően (főleg beágyazott videókkal fordul elő). A dynamic jobb lenne, de az (esetenként erősen) lassítja a megjelenítést is). Ill. ha teljesen sötét hátteret szeretnél, akkor kell még pár bejegyzés Firefox-os css file-okba, mert pl. a töltés alatt is beugrik egy fehér hátteres szar.

The only real valuable thing is intuition.

(#63189) qdak válasza brd (#63188) üzenetére


qdak
addikt

Köszi a kimerítő választ, egyenlőre marad akkor így, ha lessz megoldásod osszad meg velünk.
Köszi.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63190) peter889 válasza brd (#63149) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Köszi szépen a választ, de
rámásolással, vagy törléssel és másolással kell csinálni?

Részletezem:
Szóval nem rámásolással csináltam, hanem töröltem az új Firefox
Profiles mappájából a default profil mappájában
(c:\Users\XXXXX\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\yyyyyy.default-release)
található összes fájlt, míg magát a mappát meghagytam, annak nevével
(hogy az installs.ini,profiles.ini fájlok tudjanak rá mutatni).

És egyszerűen fájlkezelővel belemásoltam a korábban használt Mozilla Firefoxának idevágó összes fájlját.

Ezt akkor jól csináltam?
Vagy úgy kellett volna csinálnom, hogy nem törlök semmit, csak egyszerűen rámásolom felülírással a fájlokat, hogy az esetleges plusz fájlok (már ha vannak) megmaradhassanak?

Nem tudom, érthetően írtam-e le a problémát.

Azon aggódom, nehogy valamit most elszúrjak, aminek később innám meg a levét.

Hibába próbáltam a neten fellehető leírások alapján csinálni az átköltöztetést, nem jött össze.

Köszönettel várom a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#63191) brd válasza peter889 (#63190) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, számít-e valójában, de én biztos nem az egyedi profil tartalmát másoltam volna, hanem az egész Profile könyvtárat. Azaz az új, üres Firefox-ban a Profile egész tartalmát töröltem volna, majd a régiből másoltam volna oda (benne pl. a profiles.ini file-lal, ami a régi profil egyedi könyvtárára hivatkozik). A felülírás szerintem nem jó, mert úgy pl. maradhatnak az új profilból file-ok, amelyekre a régi profil soha nem fog hivatkozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#63192) peter889 válasza brd (#63191) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ, de nálam a "c:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox" tartalmazza:
Crash Reports
Pending Pings
Profiles
mappákat és az
installs.ini
profiles.ini
fájlokat.
E két utóbbi fájlban lévők mutatnak a Profiles mappán belüli egyedi, kreált nevű, profilokat tartalmazó mappá(k)ra.
Ezért tehát szimplán a Profiles mappát átvinni nem lenne elég, hanem akkor az egész Firefox mappát kellene, nem?
Vagy valamit elnéztem?
A Crash Reportsban és a Pending Pingsben mi van, nem tudod?

(#63193) brd válasza peter889 (#63192) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, én néztem el, a Firefox könyvtárra gondoltam, igen. :W A két könyvtárban semmi izgalmas nincs, telemetria adatok vannak, amelyeket elküldözget a Mozillának, hanem kapcsolod ki ezt a beállításokban. Átmásolni nem muszáj őket.

The only real valuable thing is intuition.

(#63194) peter889 válasza brd (#63193) üzenetére


peter889
őstag

Ok, semmi gond, akkor majd lehet kipróbálom, hogy az egész Firefox mappát átviszem.

Nem tudod esetleg, hogy az installs.ini és a profiles.ini fájlokban legelöl lévő hexa szám zárójelben mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#63195) brd válasza peter889 (#63194) üzenetére


brd
nagyúr

Az egyedi Firefox telepítési azonosító. Több Firefox is lehet telepítve egy gépre, és így tudják megkülönböztetni a profiljaikat egymástól.

The only real valuable thing is intuition.

(#63196) peter889 válasza brd (#63195) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen a választ.

(#63197) Immy válasza Rimuru (#63162) üzenetére


Immy
őstag

Olyanon gondolkodtam, hogy megkeresem about:config-ban a megfelelő beállítást és valahogy módosítani minden indításkor.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#63198) brd


brd
nagyúr

Valaki, aki jobban ért css-hez, árulja el kérem, hogy ennél hogyan lehet szofisztikáltabban megoldani, hogy az address bar (url bar, megabar, awesomebar, vagy ahogy a bekokózott marketinges éppen felkelt) szélessége nagyobb legyen, ha belekattintok (userChrome.css):

#urlbar[breakout][breakout-extend] {
top: calc((var(--urlbar-toolbar-height) - var(--urlbar-height)) / 2) !important;
left: 0 !important;
width: calc(100% + 300px) !important;
}

A
calc(100% + 300px)
helyett kellene valami olyasmi, hogy
calc(<ablak szélessége> - 50px), de legalább 100%
Lehet ilyet?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#63199) peter889 válasza brd (#63195) üzenetére


peter889
őstag

Ja, de nem okozhat gondot, hogy a telepítési azonosító nem az eredeti?
Hiszen akkor az is át lenne költöztetve a régi böngészőből.
Már bocs a sok kérdésért.

[ Szerkesztve ]

(#63200) brd válasza peter889 (#63199) üzenetére


brd
nagyúr

Ehhez annyira nem értek, de nekem úgy tűnt eddig, hogy ha csak 1 FF és 1 profil van, nem volt gond, egymásra találtak, bármi is volt az ID. Viszont ha gond van, akkor az about:profiles oldalon meg tudod majd gyógyítani.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.