Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) Fandango válasza SamSem58 (#64086) üzenetére


Fandango
veterán

Én az InternetDownloadManagert és a 3D Youtube Downloadert használom.
Az előbbit csak videóra, az utóbbit ha csak a hangra van szükségem, de tud videót is természetesen.
Az IDM egyébként egy nagyon jó download manager, szóval ettől függetlenül is nagyon ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#64102) Csupingo válasza Fandango (#64101) üzenetére


Csupingo
veterán

Az idm ingyenes változatát használod? Ott milyen megkötések vannak? 30 napig használható csak?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64103) Mikiller válasza SamSem58 (#64095) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nem tudom nálad, hogy van vagy hol van, de nekem itt van a chrome mappa: C:\Users\Miki\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\477qm3hc.default-release-1620550008629\chrome
Vagyis a profilon belül van még egy hosszú nevű mappa.
Ennyire van lekerekítve. [kép]

(#64104) farkas-j válasza SamSem58 (#64097) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a 3D Youtube Downloader-t használom. Kitűnően teszi a dolgát. (Tud magyarul is.)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64105) SamSem58 válasza ledgeri (#64094) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Jó és működik is. :R Ám a rókában van a összes youtube könyvjelzőm, esetleg van arra valami okosság, hogy azt a közel 30-at, egyben át tudjam importálni a youtube-dlg-be?

Samsem

(#64106) farkas-j válasza Csupingo (#64102) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a JDownloader 2-t használom. Ingyenes, magyar nyelvet is tartalmaz. Kitűnő program!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64107) Fandango válasza Csupingo (#64102) üzenetére


Fandango
veterán

Nem, én évekkel ezelőtt megvettem. Erre nem sajnáltam a pénzt, mert maximálisan megéri számomra.

(#64108) Csupingo válasza farkas-j (#64106) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi! Azt én is próbálgatom mostanában, de van pár oldal, ahonnan nem tudok letölteni. Ezért keresgélek más alternatívákat is. A download helper is egyszerű és nagyszerű, de sajnos az se működik minden oldalon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64109) ledgeri válasza SamSem58 (#64100) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most ez a youtube weboldala, vagy a linkeltem-é?
Egyébként katt a ublock (remélhetőleg origin) gombjára, és az alján a "more"-ra, amíg elő nem jön, hogy miből is áll fel az oldal... rról egy képet!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64110) SamSem58 válasza ledgeri (#64109) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Csinálhatok ezzel bármit, akkor sem változik a helyzet, ha az uBlockot kikapcsolom! Majd letöltöm egyesével a zenéimet, aztán oda tegye a google az okosságait, ahova én gondolom! :o :o

Samsem

(#64111) SamSem58 válasza Mikiller (#64103) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz! :R Átraktam a default mappába és lőn, hogy működik! :D

Samsem

(#64112) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, van olyan Firefox téma, ami nem csak a felső sávokat, hanem az oldalsó Könyvjelző részt is átszínezi? Régen voltak ilyenek, de most nem találok. Ha vannak, milyen keresést, keresőszót ajánlotok?

(#64113) Kékes525 válasza farkas-j (#64106) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64114) csako válasza egykori (#64112) üzenetére


csako
veterán

Sajnos azoknak már vége, userChrome.css irkálása a megoldás csak, ha más színt akarsz ott.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64115) Grg válasza egykori (#64112) üzenetére


Grg
tag

Nem téma, de a Firefox Color kiegészítővel kb. bármit bármilyen színre át tudsz tenni.

(#64116) ledgeri válasza Grg (#64115) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azzal hogyan leht elmenteni. lementeni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64117) Kékes525 válasza ledgeri (#64116) üzenetére


Kékes525
félisten

Az elnevezések, amely alapján lehet színezni az egyes objektumokat:

[colors]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64118) Jenne


Jenne
senior tag

Akit zavar a sötét Könyvjelző háttér, mint ahogy engem is, azoknak egy tipp.
Feltettem világosabb témát, kettőt is. Innen: [link]
Brushed Metal - XP -----Google Chrome Light Theme by Stylefox
Mindkettőnél világos színű lett a Könyvjelző és Könyvjelző eszköztárnál a háttér. Nekem így sokkal nyugtatóbb, mint a fekete háttérrel.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#64119) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnnna. Aztamindenit.
Eddig otthon használtam a FF-ot, 27" monitoron, 1440p felbontásban. Abban a méretben éppen határeset, hogy nagynak tűnik-e, vagy sem.
De ma be kellett jönnöm melózni, 27", FullHD, Jááááááá!!!! Minden !!! Irtózat baromi nagy minden. Feleslegesen.
Ide tényleg kell a kompakt mód bekapcsolása.

Ja, igen, és a 91-es nightly verzióban a proton ki/be kapcsolása már nem igazán működik. Nem áll vissza teljesen az eredeti kinézet, és mintha a compakt mód sem működne :(

[ Szerkesztve ]

(#64120) egykori válasza Grg (#64115) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, kipróbáltam, de a Könyvjelző oldalsáv hátterét nem tudtam megváltoztatni, ugyanis éppen emiatt kértem ötletet.

(#64121) egykori válasza Kékes525 (#64117) üzenetére


egykori
őstag

Az általad kirakott képen az állítható objektumok között csak a Sidebar nem található a Firefox Colorban, többi sidebar opció igen.

(#64122) Mikiller válasza egykori (#64120) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nálam az Arc dark theme átszínezte a Könyvjelző oldalsávot is. Próbáld ki, hogy tetszik-e neked. [link]

(#64123) egykori válasza Mikiller (#64122) üzenetére


egykori
őstag

A dark nekem nem jó, viszont, most találtam egyet, ami nem olyan sötét oldalsávot ad (ha nem lesz jobb, ez is jó lesz): Microsoft Edge Light

(#64124) Grg válasza egykori (#64121) üzenetére


Grg
tag

Pedig ott van, az Advanced Colors-ban, le kell görgetni és ott van a Sidebar

(#64125) Jenne válasza egykori (#64123) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekem is ez a Microsoft Edge Light van vagy a Brushed Metal - XP. Most éppen az utóbbit használom.
Teljesen világos a Könyvjelző sáv.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#64126) DS39 válasza vlevi (#64119) üzenetére


DS39
nagyúr

Az baj, mert a 91-es lesz az új ESR alapja. :(

(#64127) egykori válasza Grg (#64124) üzenetére


egykori
őstag

Ó, tényleg, nem vettem észre a görgető sávot! Köszi, így már oké!

(#64128) Joe1 válasza Jenne (#64118) üzenetére


Joe1
tag

Köszönöm a világos hátterü linket, én is ezeket szeretem. :K

(#64129) bul07 válasza bul07 (#64077) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nem ment gond nélkül a mentés visszaállítása
Ha mindent engedtem a MozBackup hogy visszarakjon akkor nem is sikerült
Profil másolással is hibára futottam

Végül minimális dolgot engedtem a MozBackup-nak visszarakni(jelszavak, sütik könyvjelzők, kiegészítők) és így most visszajöttek

Volt hogy ily jött be Firefox

Na de most megvan minden ahogy nézem, így csak a stabilitás tesztelés lesz ami pár hét

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#64130) ledgeri válasza bul07 (#64129) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi volt a hiba a csak másolásnál? (csak legközelebbre: a sütik is dobható alapból, úgy is visszatermelődik...)
______

Ki honnan szerzi be ezt a Mozbackupot? Mostmár érdekel, mit hogy tud.... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64131) bul07 válasza ledgeri (#64130) üzenetére


bul07
nagyúr

Átmásoltam de nem történt semmi, ha állítottam hogy melyiket használja akkor sokszor az a kép fogadott amit beraktam
És utána nem volt elég a program eltávolítás, manuálisan a felhasználóból is törölnöm kellet a mappát

Sütiket azért raktam fel utólag, mert elsőre nem raktam be, hogy ne keljen mindenhová megint bejelentkezni
Először kihagytam utána meg csak azt raktam be a MozBackup-al

Én innen a MozBackup 1.5.2 Beta 1 szedtem le
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#64132) ledgeri válasza bul07 (#64131) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miként másoltad? Lépésenként, onnantól kezdve, hogy megjelent a firefox telepítő utolsó képernyője azzal, hogy opcionális az indítás pipa, és alul a Bafejezés gomb látható!

(legközelebb ha ilyen van: A elég csak a profilmappát törölnim nem kell a programot is (ha elindul a progi és nem talál semmilyen profilt, csinál egyet....)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64133) bul07 válasza ledgeri (#64132) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha stabil lesz nem mostanában lesz telepítés

De mondjuk az is megoldás lenne ha lenne rendes profil mentő ebben a ........ , na mindegy :DDD
Nem össze vissza másolgatni, meg 2012 óta nem karbantartott programot használni :N

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#64134) ledgeri válasza bul07 (#64133) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A FFstart > burger menü > Segítségre katt > hibaelhárítássos oldal nyitása katt> profilmappára katt > egyel feljebbibb katt > job klikk másolás nem hiszem hogy messzebb van, mint a
Böngésző nyit > mozackup oldal megnyit (nálam pl 2 dolog is szól miatta [a ff is, meg a https everywhere])>Downloadra katt> fájlmentésre katt > mentett fájl helyének megnyitására katt > kicsomagolásra katt > mappátnyitni duplakatt> exe-re duplakatt> next > next> next> (yes/no) katt > keresgélés katt > * mentési hely kikeresé* pár katt> és másolás katt.

Emellett nem hinném, hogy mást csinálna egy gomb ami profilt ment vagy betölt.

De csak emiatt a hsz miatt csináltam egy új profil mappát, és belemásoltam egy 2017-es profil tartalmát (ok, hogy nekem, de volt max 2 perc...). Legfrissebb FF vígan nyitotta, és semmi error semmi galiba... Kicsi retro feeling, és vicces, hogy pont egy "mit és hogy mentsünk" FF websúgó volt az aktív lap bezárás és mentés/archiválás előtt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64135) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Firefox pl a google fiókoknál, de pl yahoo levelezőben is ismeretlen karakterekre cseréli a latint. Nem tudom hol van elállítva. Más böngészőben rendben.

F.K.T.

(#64136) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatok az autoconfig.js-ről, viszont nem találom, hogy miket is lehet konkrétan meghatározni benne. Ezt hasonló paraméterekkel lehet bekonfigurálni, mint mondjuk egy user.js-t? Ha valaki esetleg csinált már ilyet nem tudna adni egy jó kiindulási linket ahonnan el lehetne indulni? Még amikor policies.json-al próbálkoztam ott a mozilla-s cikkben elirányítottak a github-ra , hogy miket lehet beleírni, de az autoconfig-os cikkben nem találtam ilyet :(

El Psy Kongroo

(#64137) Rimuru válasza Véreshurka (#64136) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt van minden is, itt pedig firefox.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64138) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Szerintem így érdemes csinálni a mentést (sallangmentes)

Firefox-ot lemented előbb

Firefox-ban Könyvjelzők importálása és biztonsági mentése:
pl. bookmarks-20xx-xx-xx.json

Kiegészítőkről készítesz egy képernyőmentést vagy megjegyzed (Firefox about:addons)

Ezeket a fájlokat menteni (C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles) a saját profilodnál:
logins.json
key4.db

Utána Revo Uninstaller-el távolítani a Firefox-ot Közepes módszerrel (mindent törölni)

Firefox-ot feltelepíted és utána beállítasz mindent (visszarakod a fájlokat), amit szeretnél (ez a legtisztább, nem kerülnek át a hibás sütik, beállítások, vírusok, stb.), könyvjelzőket és a kiegészítőket visszarakod a végén.

A keretprogramok általában csak gondot okoznak.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64139) Véreshurka válasza Rimuru (#64137) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Még kicsit emésztenem kell... Addig is lenne pár kérdésem, hátha tudsz válaszolni:
- Azon kívül, hogy szegmensekre van bontva és minden szegmens elején le van írva, hogy az a szegmens éppen mire való, nem tudsz esetleg olyan oldalt ahol (mint a policies.json-nál) mindent elmagyaráznak, hogy mit csinál?
- Azt esetleg tudod, hogy ha el szeretném készíteni az autoconfig.js file-t akkor elég csak feltölteni azokkal a sorokkal amiket bele akarok tenni?pl:
pref("valamilyen.beállítás", false);
pref("valamilyen.beállítás", érték);
stb...
És sorban amiket akarok majd mentem és kész?

El Psy Kongroo

(#64140) ledgeri válasza Ciccuka (#64138) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mit hagy hátra a FF unsitallerje, amit a revo leszed, ÉS gondot okoz újrarakásnál használhatóság szempontjából? Milyen gondot okoz ez a komponens?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64141) Rimuru válasza Véreshurka (#64139) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem a lenyeg eleg jol commentezve van, minden masra ott a preferalt keresod.

Egy sima js fajlrol van szo (ahogy a linked is emliti), ha nem kell semmi extra akkor sima felsorolas is jo.
Disclaimer: nem hasznalok autoconfigot

Vigyázat, csalok!

(#64142) Véreshurka válasza Rimuru (#64141) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

El Psy Kongroo

(#64143) totron


totron
addikt

Nem tudom kinek jött már jól, nekem igen: címsorba beírt szöveg enter nélküli mivoltára való lapbezárás, majd Ctrl+Shift+T-vel visszaemelés az élők sorába: a string hiánytalanul ott virít. Chrome ilyet nem, Firefox de.

(#64144) Syl


Syl
nagyúr

Nem tetszik ez az irány. :(
Netscape Navigatort óta vagyok a "platform" használója, de egyre több unszimpatikus újítást hoznak a böngészőbe.
Lehet előbb-utóbb kénytelen leszek Safarira váltani. Ott igyekeznek minél helytakarékosabbra összehozni a tabokat - összeolvasztva az adress bar-ral: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64145) csako válasza Syl (#64144) üzenetére


csako
veterán

Az irány, hogy több helyet foglaljon tényleg nem jó, de azért még nem vészes:

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64146) Syl válasza csako (#64145) üzenetére


Syl
nagyúr

De ha 91-es verzióval kivezetik a kompakt sűrűséget (a képed nekem annak tűnik)...
Plusz nekem ott van a könyvjelző eszköztár is - amiről nem vagyok hajlandó lemondani :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64147) Rimuru válasza Syl (#64146) üzenetére


Rimuru
veterán

amiről nem vagyok hajlandó lemondani - meg lehet oldani okosba is pl igy.

Vigyázat, csalok!

(#64148) csako válasza Syl (#64146) üzenetére


csako
veterán

Portable változattal kipróbáltam, 91-es Nightlyban még about:configgal előhozható browser.compactmode.show
Amúgy nekem is ott a könyvjelző eszköztár, a címsor mellett :P , én inkább az oldalsávot szeretem (amit a kép készítés idejére elrejtettem), így csak három gyakori weboldalt raktam oda.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64149) csako válasza Rimuru (#64147) üzenetére


csako
veterán

Ez eszembe juttatta a "Beyond Australis" nevű régi (57 előtti) kiegészítőt, azzal szépen el lehetett rejteni a címsoros böngésző eszköztárt is, ha nem volt felette az egér :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64150) psg5 válasza psg5 (#64135) üzenetére


psg5
veterán

Így jelenik meg. Mi ez?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.