Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) Cs1csó válasza Krystal_s (#64400) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, szokásos tesztek:
- letiltott kiegészítőkkel
- cache, sütik törlése böngésző restart
- pár kereső ráengedése - nem árt - AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT
- reklám - tartalom - blokkolónak Ublock Origin vagy AdGurad kiegészítő használta kezdésnek ALAP beállításokkal utána pl. UO-nál Fanboy Annoyances bekapcsolása

Profil mentése,majd a böngésző alapra állítása majd belakása és ha jön a hiba akkor a korábbi beállítása visszavonása - ami után megjelent a hiba -

(#64402) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#64400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nálam pl. minden rendben. Pár hónapja történt némi változás a képek kiszolgálását illetően, szerintem ehhez lehet köze. Hogy pontosan mi, arra ennyi alapján nincs tippem, lehet akár DNS hiba is, de talán cookie vagy valami egyéb blokkolás is okozhatja.

(#64403) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Hát nem tudom, mi lehet. Most találtam meg, már 04.27-én is jeleztem itt.
(basszus több, mint 4 hónapja szenvedek ezzel? 😵)
Azóta már próbáltam pár dolgot. Azért nehéz, mert random jön elő, általában akkor, amikor először megnyitom itt az oldalakat. Utána már jó egész nap.

Most frissítettem a Foxot. Komolyan már a lapfüleket sem lehet visszaállítani a browser.proton.enabled false beállítással? 😂 Ezen már csak nevetni lehet és lassan keresni egy másik böngészőt....
Az új menütől kifolyik a szemem. Szuperjó lett ez a 91v. 🤬
Miét nem rúgják már ki az új fejlesztőket? Nem látják a visszajelzések alapján, hogy ezek csak leépítik ezt a böngészőt szándékosan?
Jah közben frissítés után megnyitottam pár PH, Logout oldalt és jól töltötte be, aztán az itt említett itcafe oldalon megint nem jelent meg az avatar, a másikat meg nem is tudta betölteni, pont amit ott említett a fórumtag.

[ Szerkesztve ]

(#64404) Krystal_s


Krystal_s
addikt

no comment

(#64405) totron válasza Krystal_s (#64403) üzenetére


totron
addikt

Nekem pedig a logout nem frissül elsőre sokszor (többször nem, mint igen), 2x kell betölteni, mire az aktuális állapotot mutatja. Ez logout-bug vagy a böngésző hiányossága?

(#64406) Krystal_s válasza totron (#64405) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én is Logoutot használok. A PH új felület újításai után kezdődtek a gondok. Éjszaka nagyon gyakran leálltak a szerverek. Szerintem egyértelműen itt van gond és nem a böngészőben, mert akkor más weboldalaknál is előjönne ez a hiba.
Nem szeretem a PH új felületét, nem jó a szemnek nagy monitoron. Azóta már a híreket sem olvasom, csak a fórumra nézek be.
Ezeket már sokan jelezték, csak az emberek többségének kb minden jó. A fejlesztők meg egyre erőszakosabbak mindenhol. Itt sem fogják hagyni sokáig a régi felületet. :\

(#64407) Syl válasza Cs1csó (#64399) üzenetére


Syl
nagyúr

Én 32" monitort nézek, de így is nagyon bosszantanak ezek az egyre nagyobb és nagyobb elemek. Az OS-t is húzzák szét mint a rétestésztát, növelik a vezérlőelemeket, mintha a touch screen lenne az elsődleges... :((( Szerencsére a usercss nálam még működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64408) vlevi válasza Syl (#64407) üzenetére


vlevi
nagyúr

Öregszik az IT társadalom, nem látják már jól az apró betűket, ezért fejlesztenek egyre nagyobb UI-t :)
Nekem sem tetszik ez a trend.
Meló helyen 27" FullHD monitorok vannak, azon feleslegesen nagyok az új FF vezérlő elemei, itthon 27", 1440p-ban sokkal elviselhetőbb.

(#64409) DS39 válasza vlevi (#64408) üzenetére


DS39
nagyúr

ugyanakkor a betűk egyre olvashatatlanabbak. mintha direkt koptatnák őket.
most az ESR (78.13.0) az elsődleges böngészőm, a 91-essel összehasonlítva is durva, de ha melléteszek egy Edge-t (chrome alapú), még durvább a különbség.

Nem tudom mit fogok csinálni novembertől, ha az ESR is verziót lép....
a sz@r és még sz@rabb közül lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#64410) csako válasza DS39 (#64409) üzenetére


csako
veterán

A betűket testre lehet szabni, about:config-ban, "gfx.font" kezdetűekkel.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64411) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#64406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A PH felületének cseréje 2019-09-15, tehát nem pár hónapja történt. Amint fentebb is írtam, a nálad lévő hiba a képek kiszolgálásának változása óta állhat fent, ami áprilisban történt, de nem a PH hibája, hiszen akkor a bugos topikban tömegével lennének ilyen jelzések, és nem is Firefox hiba, ez valami más.

- Letiltott kiegészítőkkel és szűz profillal is fennáll a jelenség?
- Más böngészővel is fennáll a jelenség?
- Próbáltál más DNS szervert használni?

(#64412) movax


movax
őstag

A jó büdös k... é...be!!! Megint szétcseszett mindent az update! Proton-beállítások, tabs on bottom, napokig vesződtem vele nemrég, most minden ismét elúszott, a userChrome.css-beállítások sem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#64413) ArthurShelby válasza Krystal_s (#64406) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem lehet, hogy a cache-be beragadt valami? Olyan mintha a régi kiszolgálóhoz próbálna csatlakozni

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64414) snake1977 válasza Cs1csó (#64399) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem elsősorban a stabilitása és a logikus felépítése ami megfogott, persze az idők során elkoptatták ezt is, ahogy a beállítások menü megváltozott talán ott illetve akkor kezdődött ez az agymenés náluk. Nálam direktbe úgy van beállítva hogy kilépéskor automatikusan törli a cache-t és a sütiket, ezt a funkciót a chromeban pl. nem találtam, sok ilyen apróság van ami miatt kitartok a firefox mellett, csak befejezhetnék már a fejlesztők ezt az agymenést.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#64415) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Olyan fura, hogy emberkék lepődnek meg azon, hogy jön egy frissítés és dolgok változnak, beállítások törnek... de mégis valaki rákattintott arra az update gombra... valaki úgy hagyta az automatikus frissítés kikapcsolható opcióját... valaki nem gondolt előre és nem telepített fel egy külön FF-t amin teszteli, hogy mi törik ha frissít az újra, és mi nem...
Annyi idő alatt ami az össz sírással elmegy minden egyes update után, simán utánajárhatóak ez egyéb, fent említett opciók, és megtehetőek a lépések a pontenciális probléma elkerülése érdekében!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64416) totron válasza ledgeri (#64415) üzenetére


totron
addikt

Egy terméknek nem ez a dolga, hogy te előrelátóan duplikálj, mókolj. Egy userfriendly termék végigvezet saját újításain zökkenőmentesen. És itt távolról sem az agyhalottakat megcélzó, előcsócsált feature-ökről beszélek. Nem vállalható, ahogy lezajlott az a frissülés.

(#64418) ledgeri válasza totron (#64416) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez nálam az a kategória, mikor a moddolt játék frissül, vagy kap egy dlc-t, és emiatt törik a mod, és steamen megjelenik a review az újdonságról, hogy milyen rossz a frissítés, hogy eltört a mod.

Ha valami úgy tetszik ahogy van, és már megtörtént, hogy anélkül, hogy számítottam volna rá változott úgy, hogy nekem nem tetszett, akkor nem gondolom, hogy biztosan nem változhat úgy a jövőben, hogy valamit hasonlóképpen rontson.

Kijött 90. Égett a topik. jöttek a fixek. kijött a 91, és gyullad már megint.
Egy terméknek nem ez a dolga, hogy te előrelátóan duplikálj, mókolj. A beállítás is adat... ha fontos, akkor kell a biztonsági másolat.
Én is örülnék, ha a programok úgy frissülnének, hogy teljes change-log-ot lát mindenki mielőtt bármi elkezdődnek; ha létrejön a változás legalább 1 kattintásig minden változó ki lenne jelölve -ha nem nyúlsz hozzá sosem akkor, a te verziódban végtelenségig-, akár föléemelt egérrel egy kis leírás mellett; és modulosan, vagy teljesen 1 kattintással változatlanul visszavonhatóan. Melyik program csinálja ezt, ami minimum akkora mint a firefox? Addig amíg nemsok, addig marad a "mentsd ami érték számodra" hozzáállás.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64419) Beren válasza ledgeri (#64415) üzenetére


Beren
tag

"Olyan fura, hogy emberkék lepődnek meg azon, hogy jön egy frissítés és dolgok változnak, beállítások törnek..."
<subjective view on>
Nem, szerintem nem azon lepődnek meg - azon lepődnek, meg, hogy ezeket a frissítéseket egyáltalán meg merték lépni.
A Firefoxot szerintem sosem az egyszeri júzerek használták, hanem a nem végtelenül kocka, de kicsit expertebb felhasználók, akik nem véletlenül választották ezt a böngészőt - tele volt nagyon jól használható megoldásokkal, extension-ökkel, egyebekkel. Egy ideje viszont az az érzésem (és ahogy látom és hallom, nem csak nekem), hogy pont azt a pluszt irtják ki a fejlesztők a programból, ami miatt ezek a felhasználók használták, azzal a céllal, hogy az egyszerűsítéssel majd több felhasználót tudnak megfogni. Viszont mivel a marketing igen kevés pl. a Chrome-éhoz viszonyítva, ezért az új felhasználók nem is tudják, hogy van ilyen böngésző, a régi felhasználók alól meg kihúzzák azokat a szolgáltatásokat, amelyek miatt használják, szóval pont az ellenkezőjét érik el annak, amit szeretnének.
Ja, fontos, hogy nem a változással van a baj, hanem a módjával. Már a legacy extension-ök erőből kiirtása (ezzel együtt a külső fejlesztők nagy ívben történő leß@rása) sem volt egy szimpatikus lépés, amit meg azóta művelnek, az kritikán aluli. Tényleg az a legfontosabb, hogy mostantól máshogy néz ki a tabbar, meg hogy átrajzolják az ikonokat? Nem inkább azzal kéne törődni, hogy ha már a júzerek találnak megoldásokat arra, amit eddig egyszerűen be lehetett állítani, de most csak mindenféle JS és CSS fájlok bűvölésével lehet, akkor ne húzzuk ki még ezt is a kezükből?...
Volt idő, amikor a Tűzróka nagyságrendekkel utasított maga mögé minden más böngészőt - talán az Opera volt az egyetlen komoly versenytársa, de az más világ volt (azóta persze azt is kiherélték). Az utóbbi időben viszont sikerült kb. egy Chrome klón szintjére zülleszteni ezt a sokak által kedvelt, jobb sorsra érdemes programot. Írom ezt úgy, hogy még Netscape Navigator-ral kezdtem a netet túrni, aztán Mozilla, majd a teljes Firefox lista, az 1.0-tól kezdve, szóval látom valamennyire, hogy honnan és hová tart...

(#64420) DS39 válasza Beren (#64419) üzenetére


DS39
nagyúr

Tökéletesen megfogalmaztad sokak problémáját. :K

És tényleg buták, ha ettől akartak népszerűbbek lenni.

Akiknek elég a faék böngésző, az már rég Chrome-t használ. Még ha lenne is marketing, miért váltana valaki erre közülük? Lassan ott tartunk, hogy csak szebb a logója, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#64421) Cs1csó válasza Beren (#64419) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1
Valami hasonló történik, olyan mint ha a Chrome-mal akarnának " versenyezni" egyfajta szolgai másolással de ugye ennek nincs értelme mert a Chrome-mal nem lehet versenyezni ezért inkább arra kellene gyúrniuk ami eddig is az erősségük és a fontos megkülönböztető erejük volt, ezzel drámaian nem növekednének de tartanák a felhasználóbázisukat.

(#64422) Krystal_s válasza DS39 (#64409) üzenetére


Krystal_s
addikt

Akkor jól érzékeltem tegnap frissítés után, hogy nem volt jó a szememnek. :\
Pont ez történt az évek során az összes többi böngészővel is, az új Facebook és Prohardver felülettel is. Az a sok idióta fejlesztő biztos, hogy mobilon dolgozik, vagy arra kihegyezve fejleszt, mert ott nincs gond a betűkkel és az oldalak sem olyan aránytalanok.

#64410 csako: Most melyiket és milyen értékre kellene állítani, hogy olyanok legyenek a betűk, mint pl a 89 verzióban? Régen a gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode 2-re állítva, meg a skia-t letörölve volt jó, de egy idő után már nem kellett semmit állítani és mégis jók lettek a betűk.

#64411 Intruder2k5: A PH új felület óta lettek gyakoriak az éjszakai leállások... Igen, a képek megjelenítése, vagy ritkán az egész oldal hibája az kb az átállás után lett nálam is rossz.
Most újra próbáltam: DNS csere Google-ra, böngésző hibakeresési módban indítva, tehát semmi kiegészítő,
sütik törölve, cache az csak memóriába megy, tehát törlődik... és most elsőre így jött be.

közben ezt írta ki, valahol itt akadhat el

[ Szerkesztve ]

(#64423) Krystal_s válasza ArthurShelby (#64413) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, úgy viselkedik, de nálam a Cache írás lemezre tiltva van és csak a memóriába megy. Azt meg törli minden bezárás után.

ledgeri: Hát én ezért várok mindig a frissítésekkel. (sokan persze leszólják, aki tart a frissítésektől)
Most is vártam pár napot és mivel nem láttam itt panaszt (eddig), ezért frissítettem, meg gondoltam, ha nem jó, akkor visszateszem a 89-et, de most nem engedi úgy simán.

totron, Beren: Egyetértek. 🙂

(#64424) csako válasza Krystal_s (#64422) üzenetére


csako
veterán

Ez egy jó kérdés :D csak saját tapasztalatom volt, a 92-es dev bétára frissítve, hogy a betűkről eltűnt (asszem) a ClearType és a "gfx.font_rendering.cleartype_params.force_gdi_classic_max_size"-t kellett 15-ről levinnem, beírtam, hogy 6, és rendben lett.
A contrast, level és gamma stb. állítható még, de nem vagyok benne biztos mekkora értékek között, talán 0 és 100.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64425) ledgeri válasza Krystal_s (#64423) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már jó ideje van az, hogy ha nagyobb verzióra térsz, akkor a profil visszaléptetése bajos utána, 4-5 éve biztos. Másik meg hogy a munkamenet (session store), ha valaki úgy él vele , az előzmények, meg ha van jelszavak amik menthetőek vissza nagy probléma nélkül, a többi az mind újra generálható- ha jól tudom. Ha megvan a használt profil abból kimenthető. ha kell a 89.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64426) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Közben a neten találtam pár leírást az új betűmegjelenítés miatt, ami állítólag FF89 óta változott meg.
Akit érdekel:
- How to Substitute Fonts in Firefox for Windows without Extensions (Bye Arial!)
Update on July 25, 2021: Firefox 90 has re-introduced the problem. You can fix the issue by following steps mentioned in this Firefox support thread.

Ezt próbáltam gfx.windows-font-substitutes.always - true. Nem látok különbséget, vagy már túl fáradt vagyok ehhez.
Én már kezdem unni ezt a sok about:config, CSS kód, vagy kiegészítős állítgatásokat. Egy ideig működik, hogy saját gépen egy profilt másolgatok, de más gépeken már kényelmetlen ezeket újra beállítani. Azt sem értem mi a fenének hetente ennyi frissítés. Olyan érzés mintha kínjukban már nem tudnák mit butítsanak le, hogy olyan tucat "buta" böngészővé váljon, mint a többi. Jó, tudom haladni kell a korral és követni a sok idióta trendet, mert az a menő...

[ Szerkesztve ]

(#64427) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Ma frissítettem a rókát 91-esre, nos meglepve látom, hogy a könyvjelzőket úgy széthúzta, hogy csárdásozni lehet köztük! :Y Van erre valami okosság amivel ezt ki lehet küszöbölni, vagy végleg elkúrták a rókát? Ha az utóbbi, akkor szomorú vagyok, de megy a bánatba! :o

Samsem

(#64428) movax válasza SamSem58 (#64427) üzenetére


movax
őstag

/* Use Normal top and bottom padding for compact */
#PlacesToolbarItems .bookmark-item {
padding-top: 0px !important;
padding-bottom: 0px !important;
}
/***Tighten up drop-down/context/popup menu spacing ***/
menupopup > menuitem, menupopup > menu {
padding-block: 2px !important;
}
:root {
--arrowpanel-menuitem-padding: 2px 8px !important;
}

(#64429) DS39 válasza Krystal_s (#64426) üzenetére


DS39
nagyúr

állítgattam én is ezeket, de semmi változást nem tapasztalok.
szerintem ezt az about:config-t előbb-utóbb ki is szedik a böngészőből, mert bármi mást állítok, semmi hatása nincs. csak azoknak van, amik amúgy is menüből állíthatók, és ide mentődnek az értékek.

(#64430) LEON_01 válasza movax (#64428) üzenetére


LEON_01
tag

:R

(#64431) Syl válasza DS39 (#64429) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos a Mozilla minden létezőt elkövet csak hogy minél több felhasználójától (főleg a leghűségesebb, legrégebbi felhasználóitól is) megszabaduljon... :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64432) Cs1csó válasza Syl (#64431) üzenetére


Cs1csó
félisten

+++ :(((

A legrosszabb, hogy nem értem MIÉRT????!?!?!!

(#64433) egykori


egykori
őstag

Úgy látom, szerencsém van, hogy régebben egy hasonló káosz után letiltottam az automatikus frissítést. Nyugodtan jöhetnek az ablakocskák, hogy frissítsek, de amíg nem csinálnak valamit, addig maradok a 90-esen.

(#64434) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Hogy a fenébe lehet a mailto funkcióhoz új címet adni? Régebben ezt a két értéket kellett kitölteni, és tök jól működött, most nem hajlandó megcsinálni.

gecko.handlerService.schemes.mailto.4.name -> neve
gecko.handlerService.schemes.mailto.4.uriTemplate -> cím

Lehet, hogy a Posta applikáció rondított bele a dologba, de az ki lett iktatva.

(#64435) Syl válasza Szirtimorc (#64434) üzenetére


Syl
nagyúr

A beállításokban nem működik?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64436) Szirtimorc válasza Syl (#64435) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ott sincs hozzáadási lehetőség, csak külső alkalmazásra (.exe). Nekem sima webmail kéne.

(#64437) ledgeri válasza egykori (#64433) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jéé, valakinek sikerült?? :C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64438) lck válasza Cs1csó (#64432) üzenetére


lck
senior tag

Mióta létezik, használom a Fox-ot . Tuti 20 éve.
Biztos én vagyok a hülye, vagy igénytelen, de semmi olyan változás nem állt be benne, ami a számomra bármiféle problémát, nehézséget, kényelmetlenséget okozott volna. Talán pár éve amikor valami motor-t váltottak volt gondom a nem kompatibilis bővítményekkel, de az is szépen idővel lerendeződött. Nyilván sok minden változott működésben, kinézetben, de hát nem lehet most is olyan mint az 1.0-ás
Szóval komolyan nem tudom miről beszéltek ! :) :( :F

(#64439) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Például erről:

[link]

Meg az agyamra megy, hogy kétpercenként kiírja, hogy frissítsek, régen simán ki lehetett kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#64440) Cs1csó válasza lck (#64438) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, pl. nekem van a könyvjelzősávba betéve könyvtármappa amibe van sok könyvjelzős és az új frissítés dupla sortávja miatt egy csomót kell görgetni vagy a böngésző "hasznos" része tehát az ablak amiben látod a tartalmat csökkent a bazi nagy megnyitott könyvjelző sáv az alatta lévő címsáv és a könyvjelzők köze is nagyobb lett.
Vagy a felső sáv ahol a megnyitott lapokat látod ott nem engedi a téma színt ami nálam egy szürkésbarna tehát alul a tálca is ilyen és a megnyitott ablakos programok kerete is ilyen és ott vakító fehér volt végül sikerült megcsinálni.

Amúgy nem extrém probléma csak nem látom az értelmét főleg annak, hogy ha már változtatnak legalább lenne benne módosítási személyre szabási opció.

(#64441) classic B válasza lck (#64438) üzenetére


classic B
aktív tag

Hasonlóan látom a helyzetet. :K

(#64442) totron válasza ledgeri (#64437) üzenetére


totron
addikt

Lehet itt ironizálni, de a felugró ravasz egy találmány. Nem vagyok az a kimondott hebrencs kattintgató-billentyűverő, de bizony többször találtam magam a frissítettség állapotában, a fókuszba tett opció nekik dolgozik. Registryben való megmondás a tuti.

(#64440) Cs1csó, végül sikerült megcsinálni. - Hogyan?

(#64438) lck, célközönség vagy, örülj(?) neki. A panaszkodó felhasználókat nem a változtatás nehézsége fűti, nem összekeverendő. Van, ami nem való desktopra. Nem dogmából nem, mezei logikából és szépérzékből, funkcionalitásból nem.
A koncepció, mint olyan, ahogy látom teljesen szétcsúszott: mintha a 90s években lennénk és most tapogatóznának a fejlesztők valahol az 1.0-ás verzió környékén, keresve önmagukat és a végtermék filozófiáját, amit persze elnyom az erősen lohasztó amatőr szag. Koherencia, átgondoltság, odafigyelés luxus. Kiábrándító nagyon. Eddig nagyon nem ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#64443) egykori válasza ledgeri (#64437) üzenetére


egykori
őstag

Csak tanulságul írtam, hogy jobb nem automatikuson hagyni. :K

(#64444) Cs1csó válasza totron (#64442) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ezeket csináltam:
1. ugye kell a userChrome.css és mellé bekapcsolni atoolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets true-ra

2. a "proton"-os dolgokat kikapcsoltam ugyanide az about:config-ba beírtam proton és mindet false-ra állítottam van 5 ilyen de az alsót false-ra hagytam mert az úgy jó: browser.proton.places-tooltip.enabled ezt false-on hagytam mert itt fordított a kérdés

3. browser.uidensity (ezt beírtam az about:config-ba) és az értéket 1-re módosítottam - végigzongorázhatod érdekességképp ezt korábban nem változtattam mert akkor még működött a 2-es lépés azaz a proton opciók tiltásával olyan lett mint volt de most már az kevés volt ezért ezt is kipróbáltam nekem ezt talán egy kicsit "túl" keskeny (lehet finnyás vagyok de se a túl széles se a túl keskenyet nem kedvelem de inkább akkor keskeny ha már a széles a másik opció)

4. de ezek után még a könyvjelzősávra kitűzött mappában (simán kitettem mappát pl: HÍREK néven és abba vannak a különböző hírportálok összegyűjtött linkjei pénzcentrum, portfolio stb.) túl nagy volt a könyvjelzők közötti távolság ezért görgetni kellett sok helyen ahol korábban nem volt olyan sok hogy görgetni kelljen iszonyat nagy sortáv lett nem is értem ez miért jó mert a betűméret nem feltétlen nőtt, megjegyzem konkrétan ezt nem értem, hogy olyan koncepció mentes volt a változtatás itt-ott növeltek dolgokat stb.)
tehát ekkor még kellett egy CSS móka ezt másoltam be:

menupopup > menuitem, menupopup > menu {
padding-block: 2px !important;
}
:root {
--arrowpanel-menuitem-padding: 4px 8px !important;
}

Na ezzel lett olyan mint korábban persze még egy css kódot használok a MEGABAR megrendszabályozására itt a videó róla: [link]
Ez is egy olyan tipikus - gusztustalan - Mozilla-s húzás, hogy simán ki lehetett kapcsolni talán még a 76-os verzióban aztán a 77-esnél már nem KÖNYÖRGÖM MIÉÉÉÉRT!?!!??
Fáj ez nekik?? Vagy ettől fog a böngésző kódja összeomlani mert egy funkciót benne hagytak? Komolyan azért vagyok dühös, hogy egy ilyen apró idiótaság miatt idegesítem magam ahelyett hogy nem stresszelnék mások hülyeségein.

(#64445) Fandango


Fandango
veterán

Nekem az ég világon semmi bajom a Firefox-al, mondjuk én nem is vágom tele mindenféle custom beállítással mint itt sokan.
Van 19 addonom amiből pár nem is annyira fontos, és vígan használom a böngészőt minden ideg nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#64446) Cs1csó válasza Fandango (#64445) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megszámoltam, most 11 kiegészítőt használok ebből "fontos" kb. 4 de nem is ez a gond most ez inkább kb. 4 éve az új verzió megjelenésekor volt amikor a régebbi kiegészítők nem voltak kompatibilisek.
Most inkább az, hogy érdekesen módosítják a GUI-t és ez zavaró túl nagy sorközök túl széles és túl nagy tab-ok, a weboldal hasznos részéből vesznek el.
Vagy pl. a felső sáv ahol a megnyitott oldalak vannak fehéren világít alig látható épp milyen oldalak vannak mert nekem gyári beállításokkal nem engedte a Windows alapértelmezett témája szerinti színvilágot most úgy néz ki, hogy a felső sáv szürkésbarna és a megnyitott lap világos a többinél pedig csak a favicon és az oldal neve látható.

(#64447) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Már kezdek lenyugodni a 91-es verzió után.
Könyvjelzők olyan brutál módon szétcsúszva, ezt már más is írta.
Vissza gomb nem mindig működik. Bizonyos weblapokon egyáltalán, mindig az előzményből tudok visszalépni. A gomb szürke, nem működik. A beállításokban a négyzetebe nem tudom betenni a jelölést, semmit sem tudok átállítani. Ctrl+F sem működik mindig, nem jelenik meg az ablak.
Mióta létezik, FF-ot használok. Ez így egy borzalom.

(#64448) ledgeri válasza egykori (#64443) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze, nekem is a jelezzen a minimu, annál automatábbra nem megyek... csak vannak akik idáig sem jutnak el, ha visszaolvasol már leírtam, mióta kijött az új...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64449) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Az Ebay.com hibátlanul megjelenik, de a *.co.uk vagy a *.de már nem jól tölt be a 91-en. Nektek jó?

(#64450) Cs1csó válasza Szirtimorc (#64449) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bejön mind a három szépen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.