Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy elég érdekes problémába futottam bele. 2 monitorom van, ha a kiterjesztett monitoron egy FB Stream megy akkor az elsődleges monitoron Firefoxon belül ilyen bevillanások jönnek elő böngészés közben, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg. De lényeg hogy csak Firefoxon belül.
Találkoztatok már esetleg ilyen hibával? Ja és csak akkor ha élő stream megy. Nagyon nem értem.:(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#63702) Ciccuka válasza jozsi252 (#63701) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vga driver a legújabb?
Firefox is friss?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63703) jozsi252 válasza Ciccuka (#63702) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze minden friss! Mióta 1909-ről frissült a Win 20H2-re, azóta van. :((

iPhone 13 Pro Max

(#63704) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nagyon elrontották a 87-est. :((( Visszajött az a hiba, amiről már azt hittem, hogy a múlté, hogy nem tudok átváltani tálcán egyik ablakról a másikra, mert egyszerűen nem reagál, nem ugrik fel a másik ablak, és a megoldás annak az ablaknak (vagy az egész Firefoxnak) az újraindítása. Emellett 87 óta háromszor omlott össze a böngésző, ilyet nem is tudom hány éve láttam utoljára.

Aquila non captat muscas.

(#63705) qdak


qdak
addikt

#63690
farkas-j

Sziasztok,

Youtube felirat fordításra S3.Translatort használok, idáig ment, most hiába, marad angol.

Valami beállítás ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63706) movax válasza qdak (#63705) üzenetére


movax
őstag

(#63707) qdak válasza movax (#63706) üzenetére


qdak
addikt

Köszi, én így már nem akarok tanulni :)

Nekem ez pont jó (lenne) ha most működne.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63708) farkas-j válasza qdak (#63705) üzenetére


farkas-j
őstag

Ma reggel frissült az S.3 Translator. A céges laptopon most jó a YouTube fordítás. Délután ellenőrzöm otthon is.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63709) qdak válasza farkas-j (#63708) üzenetére


qdak
addikt

Nálam nem frissített, leszedtem legújabbat, de maradt angol :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63710) Ciccuka válasza Ciccuka (#63536) üzenetére


Ciccuka
veterán

87.0 változatban már úgy tűnik kijavították ezt az emoji-s hibát. :)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63711) farkas-j válasza qdak (#63709) üzenetére


farkas-j
őstag

Megnéztem és kopp-kopp itthon is jó. A felirat fordítás be van kapcsolva?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63712) Cs1csó válasza farkas-j (#63708) üzenetére


Cs1csó
félisten

Frissült? :DDD A legutóbb 6.27-es verzió 2020 november 29-én jött ki.

(#63713) qdak válasza farkas-j (#63711) üzenetére


qdak
addikt

Ugyanígy van, mint nálad :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63714) farkas-j válasza Cs1csó (#63712) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a dátumot nem is néztem, csak felugrott egy ablak, hogy frissült az S.3 :F

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63715) vibra


vibra
tag

Sziasztok!

Ha 4 GB ram van gépemben akkor mekkora méretű az alapértelmezett memory cache?
A cache disk tiltva van.
Amennyiben egyéni méretet szeretnék megadni ami jelen esetben -1,ha jól tudom ez az alapértelmezett érték hogyan adom meg az egyéni méretet?
Itt arra gondolok,hogy úgy mint pl. a Kodi-ban,512MB esetén 1024x1024x512MB és a kapott értéket írom be a -1 helyére.

[ Szerkesztve ]

(#63716) vibra válasza vibra (#63715) üzenetére


vibra
tag

Megoldódott!

(#63717) qdak válasza farkas-j (#63714) üzenetére


qdak
addikt

Semmit nem csináltam és jo lett :F :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63718) sgeza


sgeza
veterán

Sziasztok! Segítséget kérnék, hátha csak én nem tudok valamit jól!

Régen nagyon szerettem a Firefoxot, de már jó ideje áttértem a Chrome-ra az alábbi probléma miatt:

Menteném a jelszavaimat a jelszókezelővel, de egy kicsit zavar, hogy mindenféle ellenőrzés nélkül simán megtekinthetők utólag. Tudom, hogy tudok beállítani elsődleges jelszót (korábbi mesterjelszó), de akkor azt a Firefox megnyitásakor minden esetben be kell írnom, amennyiben szinkronizálom az adataimat Firefox fiókkal. Ez elég béna, és nem értem, hogy miért nincs még megoldva értelmesen (ha nincsen). Nyilván tudjátok, de a Chrome ilyenkor kéri az aktuális Windows felhasználó jelszavát. Telefonon is ujjlenyomat azonosítást kér a Chrome alkalmazás (a telefonos Firefox, vagyis inkább Lockwise esetén nem tudom, hogy van, mert azokat ott már nem is igazán használtam).

Tehát a kérdéseim:
- Csak én érzem problémásnak, hogy a mentett jelszavak minden további nélkül megtekinthetők utólag? Nincs ennek biztonsági kockázata?
- Amennyiben mesterjelszóval védeném, van arra valami mód, hogy induláskor ne kelljen minden alkalommal beírni Firefox Sync használata esetén?

Előre is köszi!

(#63719) DS39 válasza sgeza (#63718) üzenetére


DS39
nagyúr

Valóban van a Chrome-ban ilyen feature, de igazából minek?
Számítógép / telefon zárolható, ha felnyitottam őket miért jó hogy még egyszer meg kell adni a jelszót?
Ezt sosem értettem. Ha valaki lezáratlanul hagyja a telefont / pc-t akkor persze megnézheti más ezeket, de minden ellen nem lehet védeni azt aki felelőtlen. A képeidet, dokumentumokat ugyanúgy meg tudják nézni.
Ha mappát jelszavazol az megint ilyen önszopatás.

[ Szerkesztve ]

(#63720) sgeza válasza DS39 (#63719) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk a kettő messze nem ugyanaz. A mappáidba rendszeresen bemész, míg a jelszavaidat nem nézegeted nap mint nap. Egy plusz biztonság. Nem az a kérdés, hogy minek. Biztonsági öv sem kellene, hiszen közlekedj rendesen - ezen az alapon.
A Chrome-ban az nem feature, hanem fixen így van. Engem nem zavar, sőt.
És egyébként nem az élő emberi megtekintés miatt kérdezem, hanem bármilyen más rosszindulatú támadás esetén van-e biztonsági kockázata annak, hogy külön nincsenek védve egy eseti megtekintés ellen a jelszavak?
Illetve a másik kérdés, hogy akár a mesterjelszóval, akár más - általam jelenleg nem ismert - módon védhetőek-e a mentett jelszavak?

[ Szerkesztve ]

(#63721) Cs1csó válasza sgeza (#63718) üzenetére


Cs1csó
félisten

Külső jelszókezelő, pl. BitWarden

(#63722) sgeza válasza Cs1csó (#63721) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi, ez is egy opció!
De arra lennék kíváncsi, hogy alapból ez megoldható-e a Firefoxban? Feleslegesen nem használnék még egy külön programot erre.

Itt és az innen linkelt oldalon épp erről van szó. No de hogyan aktiválható? Ez megy valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#63723) Cs1csó válasza sgeza (#63722) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem külső program, hanem böngészőkiegészítő formájában is telepíthető megoldás. Bár ha megjegyezteted akkor itt is meg tudod nézni, de legalább nem kell minden böngészőindításnál begépelni a mesterjelszót. Csak az tudja megnézni aki leül a böngésződ elé. DE ha a gépet zárolod amikor nem vagy előtte akkor nem lehet gond.

(#63724) sgeza válasza Cs1csó (#63723) üzenetére


sgeza
veterán

Világos. Nem attól tartok, hogy valaki megnézné személyesen, ilyen nem fordulhat elő. Egyrészt azért, mert nem kerülök ilyen helyzetbe, másrészt meg ha valahol otthagyom a gépem, akkor mindig zárolom. Ez rendben van.
Ami miatt kérdezem, hogy jelenthet-e valamilyen szoftveres irányból "támadó" akármi miatt kockázatot ez. Elolvashatja-e egy rosszindulatú szoftver (vírus, kémprogram, stb.) ilyen módon a jelszavakat? Pusztán azért, mert nincs külön kódkérés a megtekintéshez.

[ Szerkesztve ]

(#63725) Cs1csó válasza sgeza (#63724) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, mert amikor belépek egy oldalra ahova a BitWarden beírja automatikusan az adatokat akkor ugye azokat nem látod a kijelzőn csak "csillagokat" tehát képernyő vagy a billentyűzet figyelésével nem szerezhetőek meg.

(#63726) Rimuru válasza sgeza (#63724) üzenetére


Rimuru
veterán

Ebben a formaban mar mar teljesen mas a kerdes.
Regen mesterjelszo nelkul kulso program siman ki tudta volna olvasni. Most a lockwise idokben ha jol tudom alapbol titkositva tarolja. Ha hasznalsz sync-et akkor biztos, ha nem akkor nem vagyok biztos benne (meg kellene nezni).

Amugy egyetertek a kulso megoldassal, bongeszoben nem tarolunk ilyen infot.

Vigyázat, csalok!

(#63727) DS39 válasza sgeza (#63724) üzenetére


DS39
nagyúr

Elég béna hacker, aki így akar jelszót lopni, hogy egyesével "megnézi" a programja, miközben ott van json fájlban az összes. (Persze nem plain text, de ez nem lehet túl nagy akadály)

(#63728) sgeza


sgeza
veterán

Köszi mindenkinek! Érdekes, hogy azt olvastam (fentebb linkeltem), hogy a 76-os verzió óta pedig bekéri a windowsos jelszót megtekintéskor. Viszont nekem nem. Lövésem sincs, mitől függ.

(#63729) Krystal_s válasza sgeza (#63728) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, pár hónapja berakták azt a funkciót, hogy nem mutatja alapból a jelszavakat, csak Win jelszó beírása után. Most pár verzió óta már megint nem kell neki Wines jelszó.
Viszont about:configban visszakapcsolható.
signon.management.page.os-auth.enabled értéket true-ra kell állítani.

(#63730) Krystal_s válasza Krystal_s (#63729) üzenetére


Krystal_s
addikt

pontosítanám
pár hónapja* - 11 hónapja. Kicsit gyorsan megy az idő. :)
A lényeg, hogy Firefoxban is beállítható, hogy Wines jelszót kérjen.

[ Szerkesztve ]

(#63731) KAMI911 válasza jozsi252 (#63632) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ctrl + ↓: Némitás
Ctrl + ↑: Némítás megszüntetése
↓: Hangerő csökkentése
↑: Hangerő növelése
←: Vissza tekerés 15 másodperccel
→: Előre tekerés 15 másodperccel
Ctrl + ←: Vissza tekerés 10 százalékkal
Ctrl + →: Előre tekerés 10 százalékkal
Home: Ugrás a videó elejére
End: Ugrás a videó végére
Space: Lejátszás szüneteltetése és folytatása

(#63732) ledgeri válasza KAMI911 (#63731) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez kiegészíteném azzal, hogy "Amikor működik" és "amikor az adott, és nem más csúszka aktív".
Milliószor van, hogy X Y videó halkab/erősebb, mint a másik. Módosítom a hangot, miközben megy tovább a videó... Valami volt vissza ugranék ball nyillal, és lejjebb veszi a hangot. OK akkor visszaugrok, mert az érdekelt, állítom a hangot, és megint abban a csapdában vagyok mint előtte.
Vagy
Minden videókezelőben a space megnyomása teljesen megállítja a lejátszást. Youtube-on:
ha olyanja van, akkor megtörténik, de általában 70-80%+-ban pillanatnyi megnyomásra pillatatnyi megállás van (Szóval megnyomás után megy tovább), míg nyomvatartásra -windowsos karakter-ismétlés beállítás függvényében- meg meg szakítva, de szintén megy tovább a videó.

Ez nálam így megy évek óta, kb mióta az "új" nem teljes videót pufferelő lejátszó van, OS és FF telepítésektől függetlenül.

Ezentúl emberünk épp hszt ír, miközben a videó is kezelődik.... így irreleváns amit írsz, válaszként!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63733) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy youtube-on nem jön elő a 4k lehetőség? config-ba is állítottam ezt a media.mediasource.webm.enabled részt true-ra, de semmi. Mit kellene módosítani még vagy állítgatni?

Köszi előre is.

(#63734) sgeza válasza Krystal_s (#63729) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi szépen!

(#63735) m165le3


m165le3
csendes tag

Segítsetek, van-e valami mód arra hogy letiltsam az éppen olvasott oldal automatikus frissítését?

(#63736) KAMI911 válasza m165le3 (#63735) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

accessibility.blockautorefresh true

(#63737) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Néhány percen belül kétszer.

Aquila non captat muscas.

(#63738) m165le3 válasza KAMI911 (#63736) üzenetére


m165le3
csendes tag

Köszi !

(#63739) jozsi252 válasza Ciccuka (#63702) üzenetére


jozsi252
veterán

Minden a legfrissebb, tegnap volt egy komplett rendszer telepítésem SSD csere miatt.

Hátha esetleg valaki tud segíteni.
Néhány hete kénytelen voltam Win 10 20H2-re frissíteni, és azóta a következő hiba áll fenn. 2 monitorom van, és ha egyiken egy FB live stream megy akkor az elsődleges monitoron a böngészőn belül ez a jelenség jön elő: https://www.youtube.com/watch?v=AOsjhbInuQQ
Ilyen bevillanások vannak. Mihelyst bezárom az FB streamet az egész megszűnik. Ha a fő monitoron Chrome van megnyitva akkor nincs ez a jelenség.
Nincs tippetek hogy mi a franc okozhat ilyet?
Tegnap volt egy rendszer telepítésem, minden a lehető legfrissebb a gépen, és ugyanúgy csinálja.
Most megint egyik monitoron ment stream, baszakodtam a hardveres gyorsítás ki be kapcsolásával és megszűnt a fenti hiba. Visszakapcsoltam a hardveres gyorsítást, és nem jött elő. Szóval ennek lehet köze hozzá. De gondolom holnap újra fogja kezdeni. :(
Köszi!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#63740) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#63737) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Indítsd el letiltott kiegészítőkkel és meglátod mi lesz (Súgó-n belül van erre opció)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#63741) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#63740) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rendben ezt fogom tenni. Én is azt gondolom, hogy nálam van valamilyen szoftveres vagy hardveres hiba, még annak ellenére is, hogy egészen a 87.0-ig hibátlanul működött a Firefox, és bár nem állítottam semmit a gépen, nem cseréltem hardvert, és véletlenül pont azóta csinálja, hogy frissített 87.0-ra, még is az a legvalószínűbb, hogy nem elrontottak valamit Mozilláék, hanem az én készülékemben van a hiba, igen.

Aquila non captat muscas.

(#63742) looser


looser
addikt

Ma jött elő ez a "gond", felteszem valami működésbeli alapvetés miatt van így. Az "alma" szóra rákeresve a címsorból azt mindenképpen url-ként akarja megnyitni, ami persze nem működik, mással nincs gond. Chrome, Edge rendesen rákeres, csak a róka nem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#63743) mpo válasza looser (#63742) üzenetére


mpo
veterán

A 87.0 verzió 64 bites nem csinálja nálam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63744) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#63741) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy mpo esetében is, nálam sincs semmi gond a legújabb FF-el (x64), épp ezért kellene kiegészítők nélkül futtatni, hátha, valamely általad használt kiegészítőt még nem "igazították" hozzá a legújabb FF-hez, és az okozza a galibát.
Ha kiegek nélkül OK, akkor meg próbáld meg manuálisan lefrissíteni őket (kézzel indítsd el a kiegészítők frissítésének keresését)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#63745) Hegyirabló válasza Fire/SOUL/CD (#63744) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ebben is igazad van. Ha két felhasználónak nincs baja a 87.0 verzióval, az már teljesen kizárja hogy egy harmadik felhasználónál ne működjön jól.

Aquila non captat muscas.

(#63746) mpo válasza Hegyirabló (#63745) üzenetére


mpo
veterán

Bármi előfordulhat nálam is, de nem azonos kiegészítőket használunk és nem azonos oldalakat nézünk.
Sok a hibás (nem szabványos) oldal is ( a FF szerint).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63747) looser válasza mpo (#63743) üzenetére


looser
addikt

Ugyanaz a verzió itt is. Fura mindenesetre, csak ennél az egy szónál csinálja... :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#63748) csako válasza looser (#63747) üzenetére


csako
veterán

Lehet véletlen egyszer be lett így írva aztán megjegyezte, próbálj egy shift+del-t nyomni rá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63749) mpo válasza looser (#63747) üzenetére


mpo
veterán

Az Apple bosszúja. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#63750) Fire/SOUL/CD válasza Hegyirabló (#63745) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Félreérted. Én nem rossz szándékkal írtam, hogy nálam is Ok minden (direkt a port.hu-ra mentem rá, azon belül is, pont annak a filmnek az oldalára, hátha dob valamit az FF), pusztán csak azért, hogy informáljalak róla, egyáltalán nem azért, mert akkor másnál nem fordulhat elő...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.