Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) farkas-j


farkas-j
őstag

Frissítettem a Firefoxot a 83-as verzióra. Most nem enged be a routerem kezelőfelületére. Beírom a belépési oldalon a nevet jelszót, egy pillanatra megjelenik a belépett kezelőfelület aztán visszadob a bejelentkezési oldalra. :O IE-el simán belépek.
A másik problémám, hogy szétverte a Youtube oldalon a Dualsub kiegészítőmet, ami persze így már nem is működik :W

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63002) qdak válasza farkas-j (#63001) üzenetére


qdak
addikt

Hello,

Nálam telón szokta, hogy nem enged be, ilyenkor bezárom, újra, van hogy 2x is. Esetleg CTRL+F5 az oldalon.
Dualsub nálam még jó Win10 alatt, pont tegnap dobtam be, hogy oroszról is automatán menjen.

Ha kell a beállítása: [link]

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63003) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam 83-as néha random megfagy, (kb napi 1x) Linux-ot használok.
A 78.5.0 ESR-rel semmi probléma, kivéve, hogy nem működik vele az icloud -os email -zés.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63004) fcc válasza Pityu. (#63000) üzenetére


fcc
aktív tag

A billentyűzeten vannak dedikált gombok. A levelezőt megnyomva is a firefox nyílik meg, ha az van beállítva alap böngészőnek. IE és waterfox esetén rendben van, ezeket a gombokat nem is tudom "átnevezni", át állítani.

(#63005) Pityu. válasza fcc (#63004) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na látod ezt én már nem tudom,én nem használom a dedikált gombokat

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63006) farkas-j válasza qdak (#63002) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi, a beállításokat tudom, sőt kiegészítettem már néhány nyelvvel:

en:hu, en.asr:hu, en-us:hu, en-us.asr:hu, en-gb:hu, en-gb.asr:hu, en.cc:hu, en.cc.asr:hu, de:hu, de.asr:hu, esp:hu, esp.asr:hu, pl:hu, pl.asr:hu, wu:hu, wu.asr:hu, yue:hu, yue.asr:hu, it:hu, it.asr:hu, zh-hans:hu, zh-hans.asr:hu, nl:hu, nl.asr:hu, ned:hu, ned.asr:hu, il:hu, il.asr:hu, es:hu, es.asr:hu, spa:hu, spa.asr:hu, fr:hu, fr.asr:hu, jpn:hu, jpn.asr:hu, ja:hu, ja.asr:hu, nb:hu, nb.asr:hu, no:hu, no.asr:hu, pl:hu, pl.asr:hu, sk:hu, sk.asr:hu, sv:hu, sv.asr:hu, tr:hu, tr.asr:hu, za:hu, za.asr:hu, zh:hu, zh.asr:hu, zh-hans:hu, zh-hans.asr:hu, zh-hant:hu, zh-hant.asr:hu, yi:hu, yi.asr:hu, ru:hu, ru.asr:hu, fra:hu, fra.asr:hu, ge:hu, ge.asr:hu, ger:hu, ger.asr:hu, fi:hu, fi.asr:hu, se:hu, se.asr:hu, sw:hu, sw.asr:hu, gm:hu, gm.asr:hu

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63007) G@ben


G@ben
addikt

Létezik olyan kiegészítő, ami a youtube feliratkozott csatornáknál küld egy emailt vagy értesítőt, ha új videó jelenik meg? Egy ideje a youtube nem küld mailt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#63008) Rimuru válasza G@ben (#63007) üzenetére


Rimuru
veterán

Minden csatornahoz tartozik RSS, szerintem ez a legegyszerubb.

Vigyázat, csalok!

(#63009) G@ben válasza Rimuru (#63008) üzenetére


G@ben
addikt

Erre nem is gondoltam, köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#63010) Csupingo


Csupingo
veterán

A 83-as firefox kb. 8-szor okozott már képernyőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt gondot. Ilyen nálam kb. 6 éve volt utoljára. Most a 84-es beta-t próbálom, ez stabilabbnak tűnik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63011) mpo


mpo
veterán

A 83.0 (64 bites) van Windows 10 Home-on.
Ezen az oldalon a grafikonokat iframe-mel oldották meg, nem látom őket.
Csak Noscript van, kiegészítők nélkül újraindítva sem látom.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63012) zoltanz válasza Csupingo (#63010) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam akkor is szar, ha kilövöm a hardveres kompozitort a böngészőben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63013) Csupingo válasza zoltanz (#63012) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt most nem is néztem. Ha nem működik úgy ahogy kell, akkor mehet a lecsóba.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63014) CoolMan válasza mpo (#63011) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"A 83.0 (64 bites) van Windows 10 Home-on." Nekem is ez van és nálam jó igaz, Noscript' kiegészítő nincs telepítve.

(#63015) mpo válasza CoolMan (#63014) üzenetére


mpo
veterán

De ahogy írtam, kiegészítők nélkül újraindítva sem látom.
Most újra kipróbáltam és így van.
Egyébként is ezt válaszolták az e-mailre, hogy náluk működik.
Az iframe biztonsági rés.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63016) CoolMan válasza mpo (#63015) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az nem lehet, hogy valami más blokkolja nálad? Másik böngészővel nézted?

(#63017) Rimuru válasza mpo (#63015) üzenetére


Rimuru
veterán

Az iframe biztonsági rés. - nem az, vagy annyira az mint egy cdn. Ugy fogalmazva hogy talan az/az lehet mar jobb lenne. :))

Egyebkent meg lvl2-es tracking protection alatt is megy, nalad fogja meg valamit.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63018) mpo válasza CoolMan (#63016) üzenetére


mpo
veterán

Edge, Chrome megjeleníti.
Megnéztem: Minden kiegészítő tiltva van a csökkentett mód miatt.
Adatvédelemnél egyénire raktam és mindent engedélyeztem.
A pajzs: A fokozott követés elleni védelem ki van kapcsolva ezen a webhelyen.
A keretet (a nem látszó grafikonon jobb gomb) új lapon meg tudom nyitni, csak előtte a FF engedélyt kér az árirányításra.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63019) CoolMan válasza mpo (#63018) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Pedig nálad van valami gond.

(#63020) Rimuru válasza mpo (#63018) üzenetére


Rimuru
veterán

Nezd meg mi tortenik a datawrapper.dwcdn.net|static.datawrapper.net|stats.datawrapper.de domainnel.
ping, traceroute, network tab, wireshark, stb.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63021) mpo válasza Rimuru (#63020) üzenetére


mpo
veterán

A keretet (a nem látszó grafikonon jobb gomb) új lapon meg tudom nyitni, csak előtte a FF engedélyt kér az átirányításra.
Ilyenkor semmi nem fogja meg.
Csak az oldalon belül a beágyazott grafikon nem jelenik meg.
AVG Free sem foghatja, mert másik böngészőkben jó.
Csupasz FF-nál sem jó.
Gépet újraindítottam, más programokat nem indítottam.

ping, traceroute működik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63022) mpo


mpo
veterán

Megtaláltam a hiba okát! :)
about:config
accessibility.blockautorefresh true volt most false.
Így már működik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63023) Kékes525


Kékes525
félisten

A 83-as verzió óta csúszást látok a kép és a hang között. Mintegy 1-2 másodperces késésben van a hang a kép mögött. Ha újraindítom a böngészőt, vagy a lapot újra töltöm, egy rövid idegi jó, de utána gyorsan visszaáll a késés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63024) #26097408


#26097408
törölt tag

Sziasztok,

Azt be lehet allitani valahol, hogy backsapce lenyomasra visszaugorjon az elozo oldalra valahol?
Azt hiszem regebben mukodott mikor meg Win 10-en hasznaltam de Linux alatt nem mukodik.
83-as verzio van fent amugy

(#63025) movax válasza #26097408 (#63024) üzenetére


movax
őstag

about:config, majd a browser:backspace_action értékét átállítod 2-ről 0-ra.

(#63026) #26097408 válasza movax (#63025) üzenetére


#26097408
törölt tag

Koszonom szepen. Mukodik. Erre ra nem jottem volna.
:R

(#63027) qdak válasza farkas-j (#63006) üzenetére


qdak
addikt

Azta te aztán nem vacakoltál, van nyelv amit nem írtál bele? :D
Jó lett azóta?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63028) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok, mivel tudok képernyőt rögzíteni? Köszi. :R

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#63029) Intruder2k5 válasza rebugra (#63028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jobb klikk -> Képernyőkép készítése

(#63030) Cs1csó válasza rebugra (#63028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Videó felvétel OBS stúdió.
Képmetszésre pl. PicPick ShareX, Greenshot

(#63031) movax válasza rebugra (#63028) üzenetére


movax
őstag

Hova? Asztalra a saját lábával, falra tiplis csavarral.

(#63032) farkas-j válasza qdak (#63027) üzenetére


farkas-j
őstag

Megjavult, de nem tudom, hogy pontosan mitől. Többször indítottam a FF-ot csökkentett módban, letiltottam az appot, majd újraindítás után újra engedélyeztem, de nem segített. Már lemondtam róla, aztán egyszer csak megjavult. Nem tudom mi okozza ezt az anomáliát? Egyébként a laptopomon is eljátszotta ugyanezt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63033) qdak válasza farkas-j (#63032) üzenetére


qdak
addikt

Nálam is teljes anomália, van, hogy a céges oldal egy hétig nem jó, nem történik semmi, majd simán tudom használni.
A youtube lassú küzdelmem meg azóta sem tudom miért volt.
Pedig frissíteni sem hagyom, csak úgy, hogy én hagyom jóvá a telepítést, nem hiányzik, mikor távolról javítok akkor fossa össze magát :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63034) Cs1csó válasza qdak (#63033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem naprakész mindig a Firefox és nem is nagyon mókolom, sajnos a "megabar" megoldásra kellett egy CSS kódot beillesztenem mert idegesített de ezt leszámítva nem nagyon módosítok bármit egy-két dolgot módosítottam az about:config-ban

Lehet, hogy valamelyik kiegészítő zavar be próbáld meg letiltott kiegészítőkkel ürített cache-el .

(#63035) qdak válasza Cs1csó (#63034) üzenetére


qdak
addikt

Olyankor semmi sem segít.
A céges nem volt anno szinkronba a sajáttal, mert tiltott csomó oldal, így értelme sem volt kiegészítőknek, max valami adblock volt fent.
Olyankor használok Chrome-t pár napig, aztán egyszercsak újra mehet az FF.
Ennél érdekesebb az előző PC-m, ahol csak tekert másodpercekig, pedig ennél gyengébb gépen a gyerkőc nézi a meséket, ott meg simán ment, minden.
A régi gép alkatrészei a lapot kivéve, tovább használatban vannak, nálam maradt az 560Ti, RAM, a 775/771 be bekerül a XEON, lekopogom működnek rendesen.
Lap hibától ilyet meg nem hinnék, meg CSGO-Stalker is ment rendesen.
Viszont, pl AmongUS nem talált szervert sosem :F Lehet valami kezdődő LAN hiba, vagy kevés a 100MBPS port, de már nem számít...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#63036) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
A firefox (83.0) windows-os verziójánál az alábbi hibát tapasztalom egyelőre csak az index.hu-nál:
Ha megnyitok egy cikket, akkor nem lehet visszaugrani az előző oldalra a cikk elolvasása után. Olyan, mintha új lapot nyitott volna, és a korábbit bezárta volna. Más böngészőnél az index.hu és a firofox más honlapoknál megfelelően működik.
Mi okozhatja a hibát?
Előre is köszönöm a segítséget!

www.refujvaros.hu

(#63037) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Múltkor jártam itt az oldal-lefagyásos problémámmal, majd azzal távoztam, hogy a reklámblokkoló kikapcsolása megoldotta a gondot. Nos, nem! Az csak egy ideiglenes jó helyzet volt, a probléma időről időre visszatér, sokszor már nagyon idegesítően, akár be van kapcsolva a blokkoló, akár nincs. Pl. több esetben fészbúkon "lógva", mondjuk kíváncsiságból (és önsanyargatásból) nézegetem, görgetem lefelé az origo oldalát, két-három gördítés után másodpercekre megfagy az oldal, a "fészbúk-gombok" is sokszor hosszú másodpercekre inaktívak, nem használhatók. Tegnap este idegességemben már ránéztem a memóriahasználatra, és volt, hogy 75%-ig is felkúszott. Ez 8 GB Ram esetén szerintem elég durva, mivel nem futott semmi más alkalmazás a torrent-kliensen kívül. Utána bezártam a mozillát, megnyitottam a chrome-ban a fészbúkot, ott mindenféle fagyás, belassulás nélkül tudtam görgetni akármeddig, akármelyik oldalt, és a memóriahasználat sem szállt el az egekig.
Most a mozillában a reklámblokklón kívül nincs semmilyen kiegészítőm, és mindig a legfrissebb verziót használom.

(#63038) kymco válasza kymco (#63036) üzenetére


kymco
veterán

Valami kiegészítő lehet a ludas, mert safe módban nem jön elő ez a hiba. De csak az ublock origint, a lastpass-t és a facebook containert használom.

www.refujvaros.hu

(#63039) kymco válasza kymco (#63038) üzenetére


kymco
veterán

Kiderítettem: a facebook container a ludas!

www.refujvaros.hu

(#63040) movax válasza kymco (#63039) üzenetére


movax
őstag

Használj helyette Multi-Account Containers-t, nekem évek óta nincs bajom vele. Szépen fut külön konténerekben, elkülönítve a személyes cucc, a Facebook és egyebek, nincs átjárás.

(#63042) kymco válasza movax (#63040) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az ötletet.

www.refujvaros.hu

(#63043) Kékes525 válasza kymco (#63042) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt azért vedd figyelembe, mielőtt váltasz:

"A Facebook Container bővítménnyel ellentétben azonban a Multi-Account Containers nem akadályozza meg, hogy a Facebook tárolóban nem Facebook oldalakat is megnyisson. Azoknak tehát, akik a Multi-Account Containers bővítményt használják, kicsit jobban oda kell figyelniük, hogy ha más oldalra navigálnak, kilépjenek a Facebook tárolóból. Emellett a Facebook Container más, Facebook-tulajdonú weboldalakat (pl. Instagram és Messenger) is hozzárendel a Facebook tárolóhoz. Amennyiben a Multi-Account Containers bővítményt használja, ezeket külön kell hozzáadnia a facebook.com mellett.

Emellett a Facebook Container telepítéskor és a böngésző újraindításakor törli a Facebook cookie-kat a többi tárolóiból is, hogy törölje az esetleges Facebook nyomkövetőket. A Multi-Account Containers ezt nem teszi meg."

A visszaváltás előtt törölni kell a multi account containert. A facebook container telepítése után ismét lehet telepíteni a Multi-Account Containers-t.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63044) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Van rá valami kiegészítő vagy Greasemonkey script, hogy a Youtube ne idegesítsen folyton ezzel? Addig emlékszik csak a döntésre, amíg nem törlöm az előzményeket....

[ Szerkesztve ]

(#63045) csako válasza milan26 (#63044) üzenetére


csako
veterán

Youtube.com-ra vonatkozóan hozz létre egy új szkriptet, a szerkesztőbe pedig ezt illeszd be, majd mentsd el.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63046) Csupingo válasza milan26 (#63044) üzenetére


Csupingo
veterán

Eddig csak ezt találtam.

(#63045) csako: pont tőled idéztem. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63048) milan26 válasza csako (#63045) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm müxik. :) Látom, hogy te írtad, ezért szólok, hogy valakinek (lehet csak egy robotnak) már szúrta is a szemét:

(#63049) milan26 válasza milan26 (#63048) üzenetére


milan26
senior tag

Bocs, vacakol az a képfeltöltő...

Amint feltöltöttem ide is, megjavult... :D

[ Szerkesztve ]

(#63050) csako válasza milan26 (#63048) üzenetére


csako
veterán

Valószínű csak robotnak, de amíg kattintás után nézhető, addig mindegy, viszont azért megnézem, hogy ha kivszek egy linket belőle, akkor mi lesz. (amúgy én csak egyből használhatóvá tettem, talán redditről másoltam a lényegi részt)

#63046 Csupingo: Ott vagyok mindenhol ;]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.