Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) Rimuru válasza Hegyirabló (#63799) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem ne hasznalj firefoxot es nem lenne problemad (a jovoben sem). ;)
Szerencsere van egy csomo alternativ bongeszo, wiki.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63802) ledgeri válasza Hegyirabló (#63799) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Próbáltál új profilt, vagy új telepítést a meglévő mellé?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63803) Hegyirabló válasza mpo (#63800) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Visszajött az a hiba is, amit bár nem írtam be ebbe a fórumba, de vagy egy évig szenvedtem vele, azt is gondoltam egy időben, hogy Windows hiba, de ezek szerint nem az. Hogy néha nem tudok átváltani a tálcán lévő ablakok között. Megcsinálták, egy ideig jó volt, ezzel a remek frissítéssel visszatért ez is.

#63801 Rimuru

Ezt én egy nagyon rossz mentalitásnak tartom. Nem én változtam hátrányomra, hanem jelen esetben a böngésző. Eszembe jut egy történet a közelmúltból. Bementem egy szupermarketbe, kongtak a polcok az ürességtől. Jön a megbízott áruházvezető-helyettes, futólag ismerem. Kérdem tőle, hogy lehet, hogy nincs áru. Erre azt feleli, hogy ha nem tetszik, el lehet menni másik üzletlánchoz vásárolni. Erre megkérdeztem, hogy nem az a céljuk-e, hogy minél több árut eladjanak, és az bevételt generáljon. Erre meg azt felelte, hogy ő akkor is megkapja a fizetését, ha egyetlen terméket sem ad el. Tényleg??? Ekkor erősödött meg bennem, amit előtte is tudtam, hogy akinek ilyen a mentalitása, az nem véletlenül tengődik csak az életben, nem véletlenül robotol napi nyolc órát, akár hétvégén is, fizikai munkakörben, és nem véletlenül nem jut előbbre az életében. Bízom benne, hogy érted a hasonlatomat!

Aquila non captat muscas.

(#63804) mpo válasza Hegyirabló (#63803) üzenetére


mpo
veterán

Ajándék lónak, ne nézd a fogát.
Ha egy ingyenes szoftver nem úgy működik, ahogy kéne, használj másik ingyenest.

A Firefox nem különbözik egyik szoftvertől sem, így a Windows-tól sem.
Annyiféle gép van, amire fölküzdik a Windowst, hogy a Microsoft se tud ennyi félét tesztelni, így előfordul, hogy valakinél gond lesz.
Ugyanez van a Firefox esetén is, csak ott kevesebb az erőforrás a tesztelésre.
Összevissza tákolt hardver, itt-ott driver frissítés, a hozzáértés kevés, ennek bizonytalan a kimenetele.
Írhatod azt is, hogy elbaszták, meg azt is, hogy nem tesztelték a világ összes konfigurációjára.
Voltam szoftverfejlesztő, (tervező, tesztelő, programozó), hibátlan szoftver nincs és nem is lesz.
Nekem ezek eszközök, érzelmi kötödés nélkül.
Ha az egyik kés életlen, előveszek egy másikat, ha gyorsan kell.
A feladatot valahogy megoldom, a megfelelő eszközzel, ami éppen van.
Ha valaki beleszeret egy szoftverbe, elveszett ember.
Némi empátia is szükséges lenne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63805) Hegyirabló válasza mpo (#63804) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ebben is igazad van, ez egy ingyenes szoftver. A látszat ellenére ezért sem izgat olyan nagyon a dolog. Elbeszélgetünk, elvitatkozunk itt róla, fosnak tartom, de használom így. Aztán lehet, hogy egyszer betelik a pohár. Ha fizettem volna érte sok pénzt, mint mondjuk egy játékért vagy OS-ért, akkor lehet, hogy már küldtem volna egy határozott levelet a fejlesztőnek. Ingyenes szoftver, igen, alapítvány fejleszti, de azért mártírt ne csináljunk belőlük, nyakam teszem rá, hogy ott még a takarítónak is jobb a bére, mint nekem, itt, több diplomával. Ilyen szempontból a Firefox sem működik másképpen, mint egy piaci termék. Donétből él, igen, de ha elpártolnak a donételők, akkor volt-nincs (mielőtt valaki megkérdezi, hogy én hányszor donételtem nekik, úgy emlékszem egyszer sem). De más szoftverfejlesztőknek szoktam, persze azt is tudom, hogy ez nem hatalmaz fel semmire. Azt is tudom, hogy az asztali gép az a végtelen hardverkiépítések tárháza. Nem olyan, mint egy noteszgép, vagy mint egy konzol. Csak hát bármikor bármivel gond van, mindig ezt hallja az ember, hogy "- Hát igen, sok a változó a hardverkörnyezetben.". Bugos a Windows? Hát hogyan várhatod el, hogy a millió hardver mindegyikével megfelelően működjön? De biztosan csak én vagyok túl maximalista...

Ja, amúgy újratelepítettem és felraktam a legújabb VGA meghajtót is, meglátjuk, hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#63817) Ciccuka válasza Hegyirabló (#63797) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én is egyre több hibát vélek felfedezni az újabb verziókban. :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63818) #89309696


#89309696
törölt tag

Üdv.

Az létezhet, hogy a FF magától kitörli az előzményeket, ha a partíció véletlenül megtelt csurig?

(#63819) totron válasza mpo (#63800) üzenetére


totron
addikt

Az IE, Edge, a Chrome nem nekem való.
Miért nem?

(#63820) mpo válasza totron (#63819) üzenetére


mpo
veterán

Az első kettő a kiegészítők hiánya miatt, kiesett az elején.
Nekem a Firefox áll kézre, az a kevés kiegészítő, amit használok nekem elég.
A Google még sehol se volt, amikor a Yahoo-ban e-mail fiókom lett, Netscape után lett Firefox.
Kipróbáltam az Operát, Chrome-ot, maradtam a Firefoxnál.
Noscript helyrerakást is megvártam, a Gesturefy egy hétig nem működött, az volt a szenvedés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63821) junior11 válasza mpo (#63820) üzenetére


junior11
veterán

Az Edge-re (chromium) ugyanazok a kiegészítők telepíthetők, mint a Chrome-ra a Chrome áruházból.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63822) mpo válasza junior11 (#63821) üzenetére


mpo
veterán

Írtam: kiesett az elején.
Úgy emlékszem, a megjelenéskor nem lehetett kiegészítőt sajátkezűleg az Edge-hez adni.
Van aki sok mindenre használja a mobilt, a böngészőt, én mindegyiket csak a legszükségesebbre. FB nincs, FB Container van. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#63823) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Valahogy eltüntettem bal oldalról a könyvjelzőimet,hogy tudnám visszarakni?

Köszi!

(#63824) mpo válasza Shaza (#63823) üzenetére


mpo
veterán

Leggyorsabban: CTRL+B
Amúgy menüben nézet, oldalsáv.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63825) csako válasza Shaza (#63823) üzenetére


csako
veterán

Ctrl+B

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63826) Shaza


Shaza
senior tag

Köszönöm!

(#63827) KAMI911 válasza Hegyirabló (#63797) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Amit esetleg tudnál tenni, hogy felrakod a bétat. A profilodat előtte mentsd le, biztos ami biztos. Ha az is ezt csinálja, akkor a crashes oldalról megnézzük mi történhetett. Volt más frissítve a gépeden az előző Firefox óta?

(#63828) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Kijött a 88.0 sajnos ez sem lett hibamentes. :((

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63829) csako


csako
veterán

A 89-es béta izgi :C [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63830) Cs1csó válasza csako (#63829) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy még továbbra sem lehet a "megabar" CSS kód nélkül kikapcsolni?
(amikor a szövegdoboz új lap megnyitásakor "megnő" vagy mifene erre használom ezt a módszert: Disable Megabar Firefox

Tökéletesen működik, de fölöslegesen nem gépészkednék a CSS kóddal ha végre akár csak az About : Config használatával is de kikapcsolható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#63831) csako válasza Cs1csó (#63830) üzenetére


csako
veterán

Hát most ezzel a 89-essel csak egy kicsit lesz nagyobb a széle és ennyi + egy elég diszkrét kiemelés. Nem emlékszem, hogy állítottam volna valamit rajta és lehet csak hozzászoktam. :D
Hogy mivel lehet kikapcsolni azt rossz embertől kérdezed, mert nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63832) Cs1csó válasza csako (#63831) üzenetére


Cs1csó
félisten

Engem nagyon zavart, de ha ki lehetne kapcsolni akkor egyáltalán nem zavarna, ugyanis nem vagyok ellene a fejlődésnek. Nem az zavar, hogy "kiemelődik" talán ez a legjobb szó bár a videóban amit linkeltem jól látszik miről van szó, hanem az, hogy eltakarja a könyvjelzősávomat, és ahogy említettem nem lehet kikapcsolni.

A fejlődés (változás) híve vagyok ugyanis a "nem" változás = halál, tehát a változás szükségszerű része az életnek.
Ennek a már klinikai esete aki még mindig pl. Windows 7-et használ vagy urambocsá Windows Xp-t.

Mindig frissítem a programjaimat és előbb-utóbb megszokom az újdonságokat, vagy a változásokat még ha kevésbé tetszik, de ez nagyon zavart, akár váltottam volna másik böngészőre - pl. vissza Chrome-ra - ha ezt nem lehet megoldani.

(#63833) Rimuru válasza csako (#63829) üzenetére


Rimuru
veterán

Roviden osszefoglalva: ronda lesz, a compact mode about:config ala koltozik.

Vigyázat, csalok!

(#63834) csako válasza Rimuru (#63833) üzenetére


csako
veterán

Annak aki eddig nem használta, illetve tiszta profilban, amúgy csak utána írta, hogy "(nem támogatott)". Mondjuk nekem mindegy hol van, amíg kompakt marad, most egy pillanatra vastagabbra raktam és uhh...
A kerek füleket kell megszoknom, ízlés kérdése. Viszont érdekes, hogy külön téma mellett a context és a menüsor is sötét hátteret kapott, eddig világosak voltak, a "firefox menü" meg maradt fehér...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63835) totron


totron
addikt

A 89-nek jól megugrott az erőforrás-igénye. :O

(#63836) bolic válasza totron (#63835) üzenetére


bolic
őstag

Teljesen ugyanaz mint a régebbi firefoxok, kb. 13 éves gépen meg sem mukkan a változása, minden ugyanolyan melegedéssel bír. :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#63837) Sweet Lou 6 válasza totron (#63835) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

milyen eszközön/gépen? milyen oldalak esetén?

sweetlou6.wordpress.com

(#63838) Rimuru válasza csako (#63834) üzenetére


Rimuru
veterán

amúgy csak utána írta, hogy "(nem támogatott)" - mert ha be volt allitva korabban akkor about:configos erteket is true-ra rakja a frissites. Egyebkent nem fog latszodni friss profiloknal.
Linuxon a context menu meg mindig a GTK-t hasznal, igy gtk tema fuggo (ahogy eddig is volt).

browser.compactmode.show -> true

en mar par hete elore felvettem. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#63839) PitLee


PitLee
őstag

A tálcán lévő, Firefox ikonon, jobb klikk esetén felugró menüben, a "Közelmúltbeli" menüpontot kilehet valahogy kapcsolni ?

(#63840) ledgeri válasza PitLee (#63839) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Képet róla (akár lehuzgálva az infókat), mert nem tudom eldönteni, hogy az IS át van nevezve windows verziók között, vagy full másról van szó, mint amire gondolok... :K

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63841) PitLee válasza ledgeri (#63840) üzenetére


PitLee
őstag

(#63842) sgeza válasza PitLee (#63841) üzenetére


sgeza
veterán

Na nekem olyan nincs ott, úgyhogy valószínűleg ki lehet, de én nem emlékszem, hogy erre vonatkozóan állítottam volna bármit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63843) Fire/SOUL/CD válasza sgeza (#63842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valamit biztosan állítottál(mert ha csak simán felrakod az FF-t és tényleg semmihez sem nyúlsz hozzá, akkor mindenkinél van ez a lista (Recently)), max nem, tudod, hogy ahhoz van köze a dolognak... ;]
Pl. privát módban sincs közelmúltbeli/gyakori stb lista, mint ahogy akkor sem, ha az adatvédelmi beállításoknál, az előzményeknél a "nem jegyzi meg az előzményeket" állítottad be.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#63844) PitLee válasza sgeza (#63842) üzenetére


PitLee
őstag

Lehet, hogy akkor nem FF hanem Win10 ficsőr ?

#63843 Fire/SOUL/CD
Aham, Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63845) G@ben


G@ben
addikt

FF 87.0-nál eltűnt a backspace-re való visszalépés. Be lehet valahogy újra állítani?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#63846) Rimuru válasza G@ben (#63845) üzenetére


Rimuru
veterán

[link]

Vigyázat, csalok!

(#63847) G@ben válasza Rimuru (#63846) üzenetére


G@ben
addikt

Már megy is, köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#63848) ledgeri válasza PitLee (#63841) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

Igen ez windows 10 cucc. Olyannyira, hogy amikor valamiért véletlen leszedtem az ikont a tálcáról, akkor egy új parancsikon visszarakása után 2-3 napig/indításig nem jelent meg ez a kontextus menü, sem FF-nél sem Brave-nél. Amikor már megjelent akkor is időben lassan töltődött fel: pl. amíg nem használtam a privát lapot addig nem volt ott a listában, stb.
ÉS persze 1909-es win 10 alatt még gyakori nálad már 20xx alatt már "közelmúltbéli" mert kell a fejlesztés... :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63849) PitLee válasza ledgeri (#63848) üzenetére


PitLee
őstag

Közben kipróbáltam és az FF előzmény és minden is törlése sem hatotta meg.
Így, hogy már van egy szó "Recently" előjött, hogy ez a Win10 okossága, jobb klikkelem a IrfanView-on és ott is van ilyen lista.

Hivatalos neve "Jump List" on taskbar és itt található.
"Start menü beállításai"

Amúgy nem rossz dolog, de ha testre lehetne szabni, hogy mennyit jelenítsen meg és hogy melyik progiknál akkor lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#63850) sgeza válasza Fire/SOUL/CD (#63843) üzenetére


sgeza
veterán

"Valamit biztosan állítottál(mert ha csak simán felrakod az FF-t és tényleg semmihez sem nyúlsz hozzá, akkor mindenkinél van ez a lista (Recently)), max nem, tudod, hogy ahhoz van köze a dolognak..."

Igen, ezt természetesen számításba vettem. Ezért is fogalmaztam úgy, ahogy. :)

De közben látom, hogy már kiderült, hogy Win10 opció. Na azt meg valóban kikapcsoltam! :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.