Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) SP4C3 válasza degec (#55998) üzenetére


SP4C3
veterán

Évek óta nincs a flash használatban youtube-on (csak trükközéssel volt elérhető, hogy flash playerrel játsza le a vidókat), cirka fél éve meg totál kiírtották a weboldalról, szóval ha csak youtube miatt kellett, akkor törölheted le.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56002) degec válasza SP4C3 (#56001) üzenetére


degec
senior tag

vágom persze..nem raktam fel most friss win10 telepítésnél minek..de rengeteget eszik az FF.. eddig ezt nem vettem észre... :( most nagyon nyúlós lett lassú akadozós.. valamiért..csak az ublock origin és a ghostery van pluginben semmi más

[ Szerkesztve ]

(#56003) Matthewus válasza degec (#56002) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld ki csak uBlock Originnel.

(#56004) Cs1csó válasza degec (#56002) üzenetére


Cs1csó
félisten

ghostery-t hanyagold, helyette inkább Umatrix durvább cucc.

(#56005) #78693120 válasza degec (#56002) üzenetére


#78693120
törölt tag

A Ghostery a régebbi, lassabb gépemen használhatatlanná lassította a böngészést. Szerintem is azt kapcsold ki!

(#56006) degec válasza #78693120 (#56005) üzenetére


degec
senior tag

csicso82
serrin
Matthewus

Köszönöm a tippet ghostery nélkül jobb az élet ! :D :R :R umatrix installed..

[ Szerkesztve ]

(#56007) Matthewus válasza degec (#56006) üzenetére


Matthewus
őstag

Megpróbálhatod még az uBlock Origint haladó módban használni.

(#56008) #61392896


#61392896
törölt tag

Sziasztok!

A mai frissítés után az addig magyar Firefoxom angol lett. Gondolom rossz ppa miatt történt. Mi a jó ppa, ahol visszaáll magyarra?

http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mozilla-daily/ppa/ubuntu

(#56009) Kékes525


Kékes525
félisten

Szia Matthewus!

Véleményed szerint van értelme az uMatrixot az uBlock Originnel együtt használni? Az uMatrix dinamikus szűrése jobb (precízebben szabályozható) mint az uBlockké, viszont a statikus szűrése az uBlocknak jobb. Úgy használnám, hogy az uBlock Origint könnyű (easy) módba tenném.
Az uMatrixba bele lehet az uBlock szűrő listáit tenni? Eddig nekem nem sikerült. Ha igen, akkor teljesen kiváltható lehetne vele az uBlock Origin.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56010) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Az új win 10 frissités óta egyedül a firefoxban homályosak a facebook videoi, másnál is?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#56011) Kékes525 válasza Tiger. (#56010) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam rendben van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56012) Tiger. válasza Kékes525 (#56011) üzenetére


Tiger.
nagyúr

win 10 van az áprilisi nagy frissitéssel?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#56013) Matthewus válasza Kékes525 (#56009) üzenetére


Matthewus
őstag

A fejlesztő nem ajánlja a kettő együttes használatát, mert az uMatrix bezavarhat az uBlock Origin működésébe: [link]

(#56014) Tiger. válasza Kékes525 (#56011) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most már jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#56015) Kékes525 válasza Matthewus (#56013) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, akkor felejtve, marad az uBlock Origin egyedül medium módban. A hard mode túl macerás. Nagyon sok weblapnál állítgatni kell, mert alapból nem működnek.

(#56014) Tiger.

Mi volt a probléma oka?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56016) Tiger. válasza Kékes525 (#56015) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A jó ég tudja, valamit bekapcsoltam a windowsnál erről olvastam is, és töröltem a sütiket.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#56017) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok,

Még mindig meg van az a problémám, hogy ha sokáig megy a firefox, akkor egy idő után a jobb klikk megnyitás új lapon lekerül alulra, a fenti helyéről...

újraindítás után jó egy ideig, de egyszer csak meghülyül...

egy idő után:

újraindítás után:

csináltam már egy mentés visszaállítást, de egy idő után megint elő jött, bár lehet megpróbálom, hogy csak a minimális dolgokat mentem le, de hát ha van valakinek ötlete erre...

köszi!

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#56018) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.
Egyik napról a másikra a keresőszolgáltatásom ez a MediaTab.Tv Search lett.

Természetesen nem lehet deaktiválni, nincs a gépen semmi ami hozzá köthető lenne. A keresőszolgáltatásokat már teljesen kikapcsoltam. A kiegészítők, és a bővítmények között nincs már semmi. 4-szer telepítettem újra, úgy hogy a rejtett mappákat is kitöröltem ami a Mozillához tartozott.
Volt már ilyen és hasonló problémám, de csak a win reinstall segített mindig, semmi más.
1 hetes a rendszer, és nem szeretném már most újrahúzni. Van valami ötletetek hogyan gyógyítsam meg a Mozillát? Vagy hagyjam a fenébe, és telepítsem újra megint a windows-t?

A segítséget előre is köszönöm.

(#56019) Syl válasza tzsolesz (#56018) üzenetére


Syl
nagyúr

AdwCleaner?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56020) tzsolesz válasza Syl (#56019) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi szépen. Ez segített. :Y :R

(#56021) Kékes525


Kékes525
félisten

Használom a Hoxx VPN Proxy a WebRTC Leak Shield-el. Megpróbáltam ellenőrizni az IP cím szivárgásának akadályozását az uBlock Origin hasonló funkciójával is, de az nem müködik, csak a WebRTC Leak Shield hatásos a teszt szerint: ip8 - IP Lookup Tool

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56022) Matthewus válasza Kékes525 (#56021) üzenetére


Matthewus
őstag

Olvasd el ezt: [link]

(#56023) Kékes525 válasza Matthewus (#56022) üzenetére


Kékes525
félisten

Már elolvastam, ezért is írtam. A Hoxx VPN Proxy (például Germany-ra állítva) mögül látom az eredeti IP címemet is, akkor is, ha az uBlock Originbe be van pipálva a szivárgás megakadályozása. Csak a WebRTC Leak Shield bekapcsolása tudja elrejteni.
Azt tudom, hogy ha nincs proxy, akkor a sajátomat nem tudja elrejteni. Ha viszont proxy mögött vagyok, akkor az uBlocknak el kellene rejtenie az eredeti IP címemet. De ezt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56024) EmptyParadox válasza Kékes525 (#56023) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ezeket próbáltad about:config-ban WebRTC Leakkel kapcsolatban?
media.peerconnection.enabled false

Plusz:

media.peerconnection.turn.disable true
media.peerconnection.use_document_iceservers false
media.peerconnection.video.enabled false
media.peerconnection.identity.timeout 1

[ Szerkesztve ]

(#56025) Matthewus válasza Kékes525 (#56023) üzenetére


Matthewus
őstag

"Hoxx cannot prevent WebRTC from leaking your real IP address to website owners" Ki kellene próbálni egy rendes VPN-nel, nem böngészőssel, hogy mi az eredmény.

(#56026) Kékes525 válasza Matthewus (#56025) üzenetére


Kékes525
félisten

"Hoxx cannot prevent WebRTC from leaking your real IP address to website owners"

Ez igaz, nem tudja, de ezért ajánlja hozzá a WebRTC Leak Shield-et, amivel viszont tudja. Én ez a WebRTC Leak Shield-et akartam helyettesíteni az uBlock hasonló funkciójával, sikertelenül.

(#56024) Ozrych

Nem az a gondom, hogy nem tudom elrejteni a saját IP címemet proxy mögül, mert az elrejtést az WebRTC Leak Shield nagyon jól megoldja, hanem az, hogy ezt a funkciót az uBlock hasonló feladatra szánt beállítása nem tudja a Hoxx VPN esetében. Azaz csak egy rossz funkcióra hívtam fel a figyelmet, ami a Hoxx VPN esetében nem müködik az uBlock-ban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56027) #97093120


#97093120
törölt tag

Van valamilyen megoldás az " Element Properties " kiegészítő pótlására ? Mára legújabb Waterfox sem támogatja .

(#56028) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Zoom Page WE kiegészítőben mit kell beállítani, hogy minden oldalt egységesen 150%-on nyisson meg?
Köszönöm a segítséget. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56029) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Meg tudom valahogy állapítani, hogy egy cikk/videó/weboldal mikori? (esetleg mikor lett frissítve)

Nano adblockerrel mi történt, miért nincs már?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56030) Rimuru válasza ArthurShelby (#56029) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha a weboldal kiirja akkor igen (egy normalis oldalon latszik mikor keszult a cikk).
Amugy internet archive, ilyesmi lehetosegeid vannak.

Vigyázat, csalok!

(#56031) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Újra telepítettem a windows-om, és a Firefox továbbra se hajlandó normálisan lejátszani a Youtube és egyéb videó portálokon lévő videókat.

Elindul a videó szépen azt 1x csak megáll, a letöltő csík már a videó végénél van.
Van valami ötletetek mit próbálhatnék ki? :F Előzményeket már töröltem. :( íEdge ugyan úgy nem jó.

Gép:

AMD Phenom II X4 840
NV GTX 1060
16GB RAM
SSD

(#56032) Kékes525


Kékes525
félisten

Áttértem a KeePass használatára. Ezért a böngészőből törölném a jelszókat, de előtte mentettem a FF-Password-Exporter-Installer-1.0.0.exe-el a jelszókat csv és json formátumokban is. Azonban nem látok lehetőséget az esetleges visszahelyezésükre, ha ismét szükségem lenne erre. Hogyan kell a csv vagy a json formátumokban tárolt jelszavakat visszatenni a Firefoxba?

Mos látom, hogy a profájl könyvtárban van egy logins.json fájl. Elég az, hogy ha a mentett json kiterjesztésű fájlt átnevezem logins.json-ra és felülírom vele profájlban levőt? Kipróbáltam, az nem jó. Hogy lehetne? :F A logins.json valószínűleg csak a login neveket tartalmazza, a jelszókat nem.

Megtaláltam a megoldást a key4.db fájl tartalmazza a jelszavakat. Erre kell átnevezni a json formátumút és felülírni a régit.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56033) Goblin12 válasza Goblin12 (#56031) üzenetére


Goblin12
őstag

Probléma megoldva. :R

(#56034) leviske válasza Goblin12 (#56033) üzenetére


leviske
veterán

Meg osztod, hogy mivolt? Mert nálam is hasonló a helyzet.

(#56035) hattrickuser


hattrickuser
tag

Nem tudom pontosan mióta, de pár napja vettem észre, hogy ezt a hibaüzenetet kapom:

Firefox 60.0.1 (64 bites) - Teljesítménynél: Javasolt teljesítménybeállítások használata
Windows 10 (1803) összes frissítés
Intel HD Graphics 630 legfrissebb illesztőprogram

Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi lehet a megoldás erre a problémára?

(#56036) Kékes525 válasza hattrickuser (#56035) üzenetére


Kékes525
félisten

VGA driver frissítés? Firefoxban a hardveres gyorsítás kikapcsolása?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56037) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Eddig ezt a kiegészítőt használtam olyan jelszavak mentésére amit nem ajánl föl a Firefox automatikusan.
saved-password-editor
pl itt.
Sajnos a jelenlegi verzió már nem engedi futtatni, tudnátok ajánlani valamit helyette?

60.0.1

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#56038) Kékes525 válasza hódmaci (#56037) üzenetére


Kékes525
félisten

[link] Kipróbáltam, rendesen müködik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56039) hódmaci válasza Kékes525 (#56038) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Köszönöm.
Amennyiben jól értelmezem ez át tudja exportálni a jelszavakat.
Nekem nem ez a gondom hanem bizonyos oldalakon nem ajánlja föl automatikusan a jelszavak mentését.
Ezzel oldottam meg, helyette keresek valamit.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#56040) Syl válasza hódmaci (#56037) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez nekem is nagyon hiányzik. :R Félmegoldásként Waterfox is be van állítva a gépemen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56041) Kékes525 válasza hódmaci (#56039) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, félreértettelek. :B
Esetleg használj Password managert, azok nemcsak mentik, hanem titkosítják is a jelszavaidat. Én a KeePasst használom elég jó. Próbáltam a Dashlane-t is, több tekintetben jobb volt, viszont nem minden password mezőt tudott lekezelni. A Keepass-al még ilyen gondom nem volt. Nagyon sok hasznos pluginjka van, ami jól kiegészíti a funkcióját.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56042) Syl válasza Kékes525 (#56041) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó dolog a KeePass, én is mindent abban tartok. De a böngész-keepass kapcsolat egy rémálom - használtam egy ideig. Desktopon még csak-csak, de mobilon/táblagépen? Ott mehet a játék: keepass megnyit, jelszó kikeres, böngésző elindít, jelszó beír. Brrrr. Inkább engedtem a kényelemnek: minden platformon firefoxot használok és szinkronizálja a jelszavakat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56043) Rimuru válasza Syl (#56042) üzenetére


Rimuru
veterán

pass (ZX2C4), linux, mac, android nagyon szepen megy, elso ketton firefoxhoz van jo addon, androidos kliens se olyan rossz, de az lehetne jobb.

Vigyázat, csalok!

(#56044) Syl válasza Rimuru (#56043) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha az androidos és az ios firefoxhoz nincs plugin (márpedig ez utóbbi egyelőre nem támogatja a plugineket), akkor felejtős. Különálló mobil appal nem vagyok előrébb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56045) Kékes525 válasza Syl (#56042) üzenetére


Kékes525
félisten

A 60.0.1 nél is lassít Desktopon (csak ott használom) egy kicsit a Kee (objektíven, de szubjektíven nem érzem), de ez számomra még elfogadható a biztonság érdekében.

(#56043) colomb2

"firefoxhoz van jo addon"

Melyikre gondolsz? Én a Kee-t használom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56046) Rimuru válasza Kékes525 (#56045) üzenetére


Rimuru
veterán

pass-hoz tartozo addonra gondoltam. :)
passff

Vigyázat, csalok!

(#56047) Kékes525 válasza Rimuru (#56046) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez titkosít is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56048) Rimuru válasza Kékes525 (#56047) üzenetére


Rimuru
veterán

Onmagaban ez nem csinal semmit, a pass van mogotte backendkent ami gpg-vel titkosit.

Vigyázat, csalok!

(#56049) Kékes525 válasza Rimuru (#56048) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondoltam. Az addon csak összekapcsolja a passal. Tehát gyakorlatilag az a kategória mint a KeePass és a Kee.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.