Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) Szirtimorc válasza Cs1csó (#64450) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi!
3.6-os volt az első FF amit használtam, persze sok verzió kimaradt, de ez az első, ami hibásan jeleníti meg az Ebay-t.

Szerk.:
látom, volt ez már régebben is gond:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#64452) Cs1csó válasza Szirtimorc (#64451) üzenetére


Cs1csó
félisten

Letiltott kiegészítőkkel? A reklámblokkolót telepítsd újra.

(#64453) Szirtimorc válasza Cs1csó (#64452) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

1 kiegészítő van csak (downloadhelper), frissen raktam föl. Portable kiadás.

(#64454) Cs1csó válasza Szirtimorc (#64453) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y csak egy? Nekem van vagy 10 :DDD

(#64455) Szirtimorc válasza Cs1csó (#64454) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Most még :) jön majd a ublock, meg az ant letöltő, simple translator, disconnect. Mást nem nagyon használok. Van egy vivaldi böngészőm is, a facebook jobban szereti, és azon nagyon jó a duplázott oldalmegjelenítés.

[ Szerkesztve ]

(#64456) Cs1csó válasza Szirtimorc (#64455) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Chromium alapúakkal nem nagyon vagyok kibékülve.

(#64457) Szirtimorc válasza Cs1csó (#64456) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Én se nagyon, de ezt el kellett ismernem, hogy jól sikerült. Próbálj ki egy portable-t belőle.

(#64458) Cs1csó válasza Szirtimorc (#64457) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vivaldit?

(#64459) Szirtimorc válasza Cs1csó (#64458) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Igen. A lapmozaik pl. nagyon hasznos. (jobb alsó sarok)

[ Szerkesztve ]

(#64460) Fandango válasza Szirtimorc (#64455) üzenetére


Fandango
veterán

Firefoxhoz létezik addon ami ilyet tud mint a Vivaldi duplázott oldalmegjelenítés?
Nem kimondottan Szirtimorc részére szól a kérdés, hanem mindenkihez.

(#64461) movax válasza lck (#64438) üzenetére


movax
őstag

Egyetlen példát mondok, de van több is. A Backspace míg a világ egy lépés vissza funkcióként működik. Erre valami nagyokos kitalálja a Mozillánál, hogy egyszer csak nem működik így. Persze, az about:configban vissza lehet állítani, de miért kell azt nekem, buherálva visszaállítanom?? Ez olyan, mintha a mindörökké a mentést jelentő Ctrl+S-et megszüntetnék. Fölösleges és baromság.

A 91-es frissítés óta egyébként nálam lassabb az oldalbetöltés, főleg a képkezelés, pedig viszonylag friss a telepítés, és nincs ezer addonom sem.

(#64462) SamSem58 válasza movax (#64428) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Megköszönöm, ha azt is megírod, vagy írsz egy linket, ahol levagyon írva, hogy ezt a rókába hova kéne bele varázsolni. :R (Sem kedvem, sem időm a tavaszi buherálást visszakeresni!)

Samsem

(#64463) movax válasza SamSem58 (#64462) üzenetére


movax
őstag

about:config-ban a browser.backspace_action értékét át kell állítani 0-ra.

(#64464) SamSem58 válasza movax (#64463) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Köszönöm! :R

Samsem

(#64465) Sweet Lou 6 válasza Fandango (#64460) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Tile Tabs WE tud hasonlót

sweetlou6.wordpress.com

(#64466) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Mára használhatatlan lett a Youtube Win 10-en, 91.0 (64 bites) Firefox-al.

Semmit nem csináltam a géppel, bár asszem a win frissített valamit.
Nálatok hibátlan?

(^)(>.<)(^)

(#64467) ledgeri válasza vacs (#64466) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Végig youtuboztam a mai napot, szóval nem a 91.0 hibája... Cache ürítés, ilyen alap dolgok? UBO-t ajánlanék az ABP helyett, és jó szűrőlistát ha nem vagy még nem vagy whitelisting only képes...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64468) Szirtimorc válasza Fandango (#64460) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Tile Pages WE

[link]

[ Szerkesztve ]

(#64469) vacs válasza vacs (#64466) üzenetére


vacs
veterán

Ma reggel hibátlanul működik megint a youtube, úgy hogy én semmit nem csináltam! :U :D

(^)(>.<)(^)

(#64470) Fandango válasza Szirtimorc (#64468) üzenetére


Fandango
veterán

Neked és Sweet Lou 6-nak is köszi! :R

(#64471) movax


movax
őstag

Eddig ez a legbájosabb win10-anomália :) :
Egyszer csak átáll az egérgörgetés eddigi 5 soros sebessége 1 sorra, de csak úgy, a semmiből. Utoljára a win95-98 korszakban tapasztaltam ilyesmit. :)

(#64472) SamSem58 válasza movax (#64428) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Szia,

Kérdeztem tőled, hogy hova kell ezt a kódot belevarázsolni a 91-es rókába, hogy a könyvjelzőim közt ne lehessen "csárdásozni".
Nos, te erre azt írtad: "about:config-ban a browser.backspace_action értékét át kell állítani 0-ra." - ezt meg is csináltam, ám a könyvjelzőim térköze NEM változott.
Ezért ismét kérdezem, hova kell az általad írt kódot belevarázsolni a rókába??

Samsem

(#64473) DS39 válasza SamSem58 (#64472) üzenetére


DS39
nagyúr

A fórumtárs azt valószínűleg nem neked szánta, mert az másra jó.

Ezt olvasd el, hogyan lehet moddolni a böngészőt CSS kóddal:
https://www.howtogeek.com/334716/how-to-customize-firefoxs-user-interface-with-userchrome.css/

(#64474) movax válasza SamSem58 (#64472) üzenetére


movax
őstag

Bocs, nem néztem a hsz számát. :)
Hát, ezt a userChrome.css fájlba kell bemásolni, és igen, a DS39 kolléga által linkelt útmutató segítségével kell.

(#64475) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Kösz, megvan és lám működik minden a lekerekített fülek és a könyvjelzők közti táv visszaállítása is! :)

Samsem

(#64476) SamSem58 válasza movax (#64474) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, amint azt DS39 hozzászólónak is írtam, sikeresen megtörtént a moddolás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#64477) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Alig telt el pár nap. 😄 "Imádom", amikor x óránként újra és újra jelzi... Aztán átmegyek a másik géphez és ott is virít ez a kedvesség x óránként.
Van itt olyan, aki fel merte tenni? Most mit szedtek ki, vagy rontottak el?

[ Szerkesztve ]

(#64478) Beren válasza Krystal_s (#64477) üzenetére


Beren
tag

Szerintem ez csak a 91.0.1, azaz hibajavító verzió, ezekben nem szokott funkcionális változás lenni. Feltettem, ránézésre nem történt semmi, amit észrevennék.

[ Szerkesztve ]

(#64479) Syl válasza Beren (#64478) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a 91.0-nál sem vettem észre semmit :B usercss-em ugyanúgy működik vele, mint az előző verzióval.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64480) Cs1csó válasza Syl (#64479) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam - ahogy írtam - az szétbarmolta bár mint ha a 89 utáni 90-es is ezt csinálta.

(#64481) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na hátha itt valaki ráakad a problémámra, bár rákérdeztem a holly w10 topikban és persze hogy a FF lett a hibás, mikor nem, mert a helyzet a következő.

Felment A, B, C, D firefox telepítés egy telepítőből. Ha kijön egy frissítés, akkor szépen mind jelzi, hogy telepíthető, rákattolok, és feltelepül... De D tálcára kitűzött parancsikonja, ami futó programról, és nem asztalról áthúzva jött létre, az első vagy második indítás után elfelejtődik, és ezt írja a win, hogy azt nem találja, és a parancsikon nem működik tovább. De csak a D csinálja rendszeresen, csak update után Volt még 1 mi csinálta még, de csak egyszer... a többi nem. Ötlet?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64482) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Csak nálam tűntek el a mentett mail címek a frissítés után? Nézem itt is belépésnél hiába kattintok nem dobja fel a mail címet, aztán be kellett mindenhova újra írnom, most megjelenik rendesen.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#64483) Mikiller válasza laceszgamer (#64482) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Huh, nálam szerencsére megmaradtak.

(#64484) csako


csako
veterán

Windows 11’s Default Browser Situation Is so Messed Up, Firefox Hacked It :C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64485) Csupingo


Csupingo
veterán

Tudom, kövezésre készüljek, de azért megkérdezem. 72.0.2-es firefox-ot használok, amin már régóta le voltak tiltva a frissítések, a distribution mappa, és policies file bemásolásával. Nem is volt gond eddig, de most elkezdte a firefox frissítés letöltése ablakot feldobálni a jobb felső sarokba, amiben közli, hogy frissíteni kéne 91.0.1-re.
Ezt el lehet valahogy tüntetni, vagy más módszerrel kikapcsolni a frissítések keresését?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64486) ledgeri válasza Csupingo (#64485) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ffprofile.com, vagy mi a neve az oldalnak, ahonnan előre konfigurált user.js fájlt lehet letölteni emlékeim szerint ad ilyen opciót, ami a fájlban, szövegnézegetővel látszik >> about:configban állítható, létrehozható sor...
én azon a nyomon indulnék el...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64487) Csupingo válasza ledgeri (#64486) üzenetére


Csupingo
veterán

Megnézem, köszi!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64488) totron válasza Csupingo (#64487) üzenetére


totron
addikt

Registry felől közelítsd meg, az a biztos. Leírás a neten.

(#64489) Csupingo válasza totron (#64488) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi a tippet! Ezt találtam, jónak is tűnik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64490) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok!

Vannak másnak is sütiproblémái?
Pár napja bizonyos oldalak/scriptek sütivel tárolt beállításait órák alatt elfelejti.
Egyszerűen kiidegel, hogy naponta akár többször is kell ezeket a beállításokat végeznem, pótolnom, és nem értem mi változott.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#64491) petike26


petike26
csendes tag

Sziasztok!
Jó ideje meg volt nyitva a böngészőmben kb. 50 lap ami mindig látható volt újbóli bekapcsolás után. Vagy 2 napja történt hogy szokásosan indítottam a firefoxot és ezek a megnyitott lapok eltűntek, a kezdőlap átállt egy ismeretlen kereső oldalra fejlécen valami orosz szó van. Bekaphattam valami vírust?
Az lenne még a kérdésem hogy a megnyitott oldalakat nem tudom valahogy visszaállítani, nincsenek ezek valahol a firefoxban elmentve? Nem egy nap lettek megnyitva, gyűltek már egy ideje későbbi átnézésre.
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#64492) ledgeri válasza petike26 (#64491) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nem tudod, hogy mi volt, és csak ez ami számodra veszteség, akkor ajánlom hogy az egész profil mappádat, és így mindenedet kezd újból MIUTÁN csináltál egy biztonsági mentést a SESSIONSTORE dolgokról.

Jobbra fent a firefox menü, majd segítség, majd további hibaelhárítási lehetőségek, és ott a direkt link, ami megnyitja a profilmappádat. onnan a sessionstore-backups mappát, és sessionstore fájlt másold ki, miután bezártad a firefoxot.

Ha létrehoztad az új profilodat (profil törlése után újra megnyitottad a firefoxot, és beállítottad benne a munkamenet folytatását, akkor bezárt firefox mellett az egyik nem túl régi backupot másold le, és nevezd át a sessionstore-fájl nevére, és kiterjesztésére. ha újraindítod a FF-t akkor működnie kell!

Szóval újból: sessionstore-ok mentése, majd profil törlése, majd, új profil, annak személyre szabása, majd mentet dolgok visszaállításának próbája.

Ha két napnál nem régebbi, és aránylag kicsi méretű a legfrissebb backup fájl, akkor esélyes, hogy az is már bajos.
Ha van más is ami kellhet, mint a munkamenet, akkor az egész profilodat vágd ki, és így megvan a mentés, de csak azokat pakolgasd vissza, amik biztos hogy kellenek.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64493) Szirtimorc válasza Csupingo (#64489) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi, ez Portable verziónál is működik. A json-os megoldás már nem jó egy ideje.

(#64494) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, mobilos FF-en be lehet valahogy állítani, hogy egy videóra kattintva kétszer tekerjen mondjuk 10 másodpercet? Ez az egy nagyon hianyzik a Chrome-ból.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#64495) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
78.13.0esr (64 bites). A gondom nem életbevágó, de annyira idegesítő, hogy gondoltam megkérdezem itt, hátha valaki találkozott már a problémával.
emag.hu oldalon egyszerűen nem töltenek be bizonyos képek, nem tudok másik rendezés módot választani, nem tudok a kosárban törölni, módosítani, mintha az összes funkció megadta volna magát.
Vállalati környezetben használjuk, egy szerverről fut, ugyanazokkal a beállításokkal, mint másik 7 kollégának, nekik tökéletes minden, nálam meg semmi nem az ezen az oldalon.
pl.

Hol nézzek körül szerintetek? Cookie-k törölve, biztonsági beállítások átnézve, változtatva, visszaállítás, frissítés minden volt már és egyszerűen nem megy..
Egy ilyen sor van, amit nem tudok hová tenni:

Cross-Origin kérés blokkolva: Az azonos eredet házirend nem engedélyezi a távoli erőforrás olvasását innen: https://securepubads.g.doubleclick.net/pagead/ppub_config?ippd=www.emag.hu. (Ok: A CORS kérés sikertelen volt).

Azt sem tudom köze van e a problémához.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#64496) nubreed


nubreed
veterán

Ez hihetetlen, hogy mindig el kell cseszni valamit, aztán lehet workaroundok után kutatni a neten... Szóval az FF 89+ -ban hogyan lehet (ha lehet) visszatenni a hangerő ikont jobb oldalra azoknak az oldalaknak a tabjain amiknél ugye van hang? (Pl YT, Soundcloud, bármi ami "megszólal"). Engem baromira zavar, hogy most a site/fav ikon-ból lesz hangszóró ikon ha elindul a lejátszás az adott oldalon. Én azt akarom, hogy a fab/site ikon mindig maradjon meg a tab baloldalán, úgy ahogy ez a 89 előtt mindig is volt és legyen jobb oldalon külön a hangszóró ikon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64497) movax válasza nubreed (#64496) üzenetére


movax
őstag

Itt nézd meg a "Restyling tab buttons" fejezetben van külön beállítás tabos hangszóróikonhoz

(#64498) nubreed válasza movax (#64497) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm! Userchrome.css -t egyébként is használok sok más dolog miatt, így egyszerű lesz betenni az itt generált plusz kódot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64499) ledgeri válasza istnag (#64495) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az nekem olyan felületnek tűnik, ami valamilyen módon másik szerverről az alapján tölt be, hogy te mit csináltál, míg a többi, az alap szerveerről. Pl a másik szerver figyeli a trendeket, és ajánlgat paraméterek alapján. Azt hogy pontosan mi törik azt passzolom... Lehet, hogy a te azonosítód nem jut el a célig, vagy a visszaút van blokkolva. Ha nagyon érdekel, és utánanéznél akkor megnézheted a jobb klikk "ami mellett (Q)" van [angolt használok, ott inspect van...], és azzal kiderülhet, hogy tényleg más szerverről kérné az oldal a dolgokat, vagy nem. Ha tudsz feltenni ublock origint az is segíthetm darabonként tiltogatva mi töltsön be, mi nem, bár az most a bonyolultabb metódus, és a jelenlegi állapothoz képest tilt, nem tud extrát engedélyezni.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64500) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok! 91.0.2 rókát használok uBlockkal, és a róka a facén egyre több képet képet nem jelenít meg, illetve van ahol képet nem, csak egy fekete hátteret látok. Ez a probléma 80-as szériánál (legalább is nálam) nem állt fenn! Mit lehet ezzel tenni?

Samsem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.