Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) DS39 válasza brd (#63300) üzenetére


DS39
nagyúr

arról nincs infóm, hogy pontosan ezt hogyan valósítják meg, de ezt olvastam.
mivel erre elég régóta készülnek, simán tehetettek bele olyat, hogy kommunikál a szerverükkel, és ha nem tud, akkor nem fog futni.

(#63302) Csupingo válasza DS39 (#63301) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom ha már régebben telepítetted, vagy régi telepítőd van régebbi böngészővel, az még nem "csinál" ilyet. :) (A frissítéseket biztos ki kell kapcsolni, nehogy tényleg beletúrjon.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63303) DS39 válasza Csupingo (#63302) üzenetére


DS39
nagyúr

hát igen, de kérdéses, hogy mennyire régi kell majd.
(és ha még egy 5 évvel ezelőtti verzió működik is, akkor viszont már tényleg biztonsági kockázat a használata, max egy virtuális gépen lenne érdemes ezzel szórakozni)

(#63304) Rimuru válasza DS39 (#63303) üzenetére


Rimuru
veterán

Vagy lehet probalkozni alternativ runtimeokkal, pl egy igeretes project: ruffle.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63305) SchumiBácsi válasza BigManus (#63296) üzenetére

Köszi!

De most kajak felhőzet kell ehhez a manőverhez? Ennek fényében csodálom hogy a könyvjelzőkkel még helyben lehet zörögni...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#63306) Rimuru válasza SchumiBácsi (#63305) üzenetére


Rimuru
veterán

Kelleni nem kellene, [link].

Vigyázat, csalok!

(#63307) BigManus válasza SchumiBácsi (#63305) üzenetére


BigManus
addikt

Vannak lehetőségek, de szerintem ez a legegyszerűbb.
Én amikor másik gépre költöztem, a syncet használtam addig, ameddig mindent áthúzott, utána kikapcsoltam.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#63308) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Üdvözlet!
Aliexpress-en nem működik a keresőmező, se enterrel, se a nagyítóra kattintva. Van erre valami megoldás?
Win, x64, valid és friss minden.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#63309) Intruder2k5 válasza LamerGyuri (#63308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nekem megy. Első körben próbáld meg letiltott kiegészítőkkel, lehet egy reklám vagy script blokkoló okozza, ha van ilyened.

(#63310) LamerGyuri válasza Intruder2k5 (#63309) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Sajnos úgy sem akarja.
Csináljak egy teljes gyalut, aztán újratelepít?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#63311) BigManus válasza LamerGyuri (#63308) üzenetére


BigManus
addikt

Mintha lett volna ilyenről szó, hogy java script blokkolva volt vagy sütik akkor csinálja...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#63312) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Töröltem az összes sütit, és jó lett.

Köszönöm! :R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#63313) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van rá mód, hogy a könyvjelző eszköztárból eltüntethessem a "más könyvjelzők" ikont?

Frissítés óta bekerült, és engem nagyon idegesít, egy csomó könyvjelzőmet kitakarja.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63314) Cs1csó válasza Predator2 (#63313) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rámész és törlöd.

(#63315) Predator2 válasza Cs1csó (#63314) üzenetére


Predator2
addikt

Inaktív! Már próbáltam.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63316) csako válasza Predator2 (#63315) üzenetére


csako
veterán

Jelenítsd meg a könyvjelző oldalsávot (Ctrl+B), és húzd ki a Könyvjelző eszköztár "mappából"

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63317) Predator2 válasza csako (#63316) üzenetére


Predator2
addikt

Nem nyert, ez sem működik. :W
Valamelyik frissítés bekavart.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63318) EmptyParadox válasza Predator2 (#63317) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ctrl+Shift+O, és megpróbálod áthúzni valahova, ahol nem zavar?
Nálam a Menu alatt van, és nem látszik.

(#63319) Predator2 válasza EmptyParadox (#63318) üzenetére


Predator2
addikt

Ez sem jó.
Fogtam és visszaraktam a 84-est frissítések nélkül, de nem lett jó, majd visszaraktam a 83-ast, attól megjavult, de kiírta, hogy vagy új profil vagy "semmi". Ezért visszaraktam megint a 84-est, amitől megjavult. De ezen nincsenek frissítések.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63320) Szirtimorc válasza Predator2 (#63313) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Agyamra megy nekem is. Az összes új könyvjelzőt iderakja ahelyett, hogy a Könyvjelzők menü alá rakná. Se törölni, se áthelyezni nem tudom. Áthúzással csak szaporodik :). Portable verziókat használok, és a frissen letöltöttnél is ilyen.

(#63321) Predator2 válasza Szirtimorc (#63320) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem ezer éves telepítés, egy valag frissítéssel.

Hogy tudok tiszta profilt csinálni úgy, hogy a könyvjelzőim és a mentett jelszavaim megmaradjanak?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63322) Cs1csó válasza Predator2 (#63321) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megnyitod a beállításokat, rámész arra, hogy "SYNC" résznél van olyan hogy MÓDOSÍTÁS katt ide és vedd ki a pipát minden lehetőség elől KIVÉVE a könyvjelzők és a bejelentkezések és jelszavak, ezek maradjanak.
Ezután indítsd újra a böngészőt (akár kattinthatsz a beállítások legfelül a neved majd ott a sync opcióra és a kis körbe nyíl forogni kezd ekkor a gépen lévő beállításokat a felhőbe is elmenti.
Ezután - biztos ami biztos alapon - csinál egy mentés a profil mappáról (ezt úgy tudod előhozni, hogy lenyomod az ALT gombot ekkor megjelenik felül egy menü ott aSUGÓ opciónál menj a HIBAKERESÉSI INFORMÁCIÓ opcióra és ott bejön egy oldal amiben meg tudod nyitni a profilt.

Ezután töröld a böngészőt, manuálisan is a mi marad és mehet az újratelepítés majd a Firefox fiókba a bejelentkezés és a szinkronizálás.
Ezután még be kell állítani (először nem fognak látszódni a könyvjelzősávban lévő könyvjelzőid mert azokat elő kell hozni hogy mindig ott legyenek ez a KÖNYVTÁR - KÖNYVJELZŐK - KÖNYVJELZŐ ESZKÖZÖK - KÖNYVJELZŐ ESZKÖZTÁR MEGJELENÍTÉSE

és persze minden beállítani mert most minden alapon van.

(#63323) Szirtimorc válasza Predator2 (#63321) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Vagy ezt a négy file-t átmásolod az új telepítés megfelelő helyére:
key4.db
logins.json
places.sqlite
favicons.sqlite

(#63324) Darkness válasza Szirtimorc (#63320) üzenetére


Darkness
aktív tag

Default Bookmark Folder a te barátod.
ott beállíthatod, hogy hova rakja a könyvjelzőket....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#63325) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A sync hogy működik? PC-ről laptopra szinkronizálnék, pár dolog átkerült pedig minden be van pipálva. Mennyi idő alatt megy végbe? Lapok közül semmit se látok :F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63326) Chris Kiki válasza Winner_hun (#63325) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Miért van az Firefoxban, hogyha megnyitok egy képet a redditen az piros, de ha ugyan arra a képre rákattintva belenagyítok, már narancsos lesz? IE alatt ugyanolyan színű.

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#63327) Intruder2k5 válasza Chris Kiki (#63326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ugyanolyan színű mindkét linken.

(#63328) Chris Kiki válasza Intruder2k5 (#63327) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nekem nagyon nem. És nem itt vettem észre először.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#63329) mpo válasza Chris Kiki (#63328) üzenetére


mpo
veterán

Nem a FF hibája, valami van nálad még pluszban.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63330) brd


brd
nagyúr

Vannak olyan oldalak, amelyek a háttérben betöltve nem teljesen végeznek a betöltéssel, cserébe általában véve kurva lassúak, és így ez duplán bosszantó, pl. YouTube. Van arra valami kiegészítő, hogy domain szinten lehessen szabályozni azt, hogy ezeket átverje a böngésző, hogy azt higgyék, ők az aktív tab?

The only real valuable thing is intuition.

(#63331) csako válasza Chris Kiki (#63326) üzenetére


csako
veterán

Nincs a monitorodhoz külön színkezelés beállítva vagy egyéb kalibrálás? Ekörül kéne keresgélni beállítást a firefoxhoz, szerintem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63332) Chris Kiki válasza csako (#63331) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Kalibrálva van a monitor, be is töltődik a Win indításakor, de külön Firefoxhoz semmi...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#63333) Rimuru


Rimuru
veterán

about:config
ezekkel jatszanek:
gfx.color_

Elsonek csak probald a gfx.color_management.mode-ot 1-re allitani es meg probalkozhatsz az enablev4-el is.
+bongeszo restart.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63334) Chris Kiki válasza Rimuru (#63333) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Amikor a gfx.color_management.mode-ot 1-re állítom, az azonnali változás, hogy mindkét kép narancssárga lesz (IE alatt piros, elvileg piros). Az enablev4 false <> true állítás nem hozott vátozást.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#63335) BigManus válasza Chris Kiki (#63334) üzenetére


BigManus
addikt

Nem valamelyik kiegészítő zavarhat be?
Mik vannak feltéve?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#63336) mpo válasza Chris Kiki (#63334) üzenetére


mpo
veterán

Egy próbát megér.
Újraindítás letiltott kiegészítőkkel.
Ami még eszembe jutott, Windows éjszakai fény, meg régen volt egy programom, ami a fényerőt, színt szabályozta az aktuális idő (óra) szerint.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63337) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Feedbro - Advanced Feed Reader - Read news & blogs or any RSS/Atom/RDF source.
Ghostery - Adatavédelmi Reklámblokkoló.
To Google Translate - Highlight text on a web page and send it to Google Translate or listen the pronunciation.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#63338) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez a sync olyan baromi jól működik hogy az összes megnyitott lapom eltűnt. Laptopon nem volt semmi adat, megnyitott lap, azt húzta volna át az asztali gép? Ha igen, akkor a könyvjelzők, jelszavak miért nem tűntek el?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63339) BigManus válasza Chris Kiki (#63337) üzenetére


BigManus
addikt

Macerás, de kapcsold ki mindet és egyenként vissza kapcsolva tesztelj.
Egy próbát megér.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#63340) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

A könyvjelzők eszköztár sorában (a keresőmezők alatti sor) megjelent a "más könyvjelzők" mappa. Hogyan lehet ezt innen eltüntetni?

(ez a mappa már alapból is problémás, mert ide ment mindent a róka alapértelmezetten, eleve csak zavaró és tök fölösleges a megléte, de kitörölni nem lehet. Most viszont még itt alul is nézhetem, és foglalja a helyet.)

Nem minden vándorút céltalan...

(#63341) csako válasza 3.Aragorn (#63340) üzenetére


csako
veterán

Nemrég volt róla pár hozzászólás, #63319 körül.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63342) Chris Kiki válasza BigManus (#63339) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Kikapcsoltam őket, de semmi sem változott.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#63343) Winner_hun válasza Winner_hun (#63338) üzenetére


Winner_hun
félisten

84-es firefoxban nincs minden veszve.
Ezen az oldalon a(z) X:\Users\[Felhasználói név]\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\[profil neve].default\sessionstore-backups mappában lévő previous.jsonlz4 file-t behúztam a bal dobozba, majd a Scrounge URLs gombra kattintva már ott is voltak a hiányzó lapok. Előtte be lehet állítani hogy miket listázzon, nekem a megnyitott lapok kellettek.

Na akkor jöhet a próba 2 lapok szinkronizálására. Jelentem én ettől sokkal többet vártam, vagy nem jövök rá a titok nyitjára. Reméltem hogy a gépről laptopra szinkronizálás után a lapok ugyanúgy megjelennek laptopon, mint PC-n. Ehelyett ott van a szinkronizált lapok között a lista. Elég megtévesztő ez így hogy nem ugyanazt az állapotot tudom folytatni az egyik gépen mint amit a másikon abbahagytam.

Hihetetlen. Bezárom PC-n a böngészőt sok megnyitott lappal, elindítom újra és a lapoknak hűlt helye. Valaki elmagyarázná a Sync lényegét / használati módját? Köszipuszi.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63344) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ok. A beállításoknál az Előző munkamenet helyreállítása inaktív lesz ha a sync be van kapcsolva. Előző munkamenet helyreállításával visszajönnek a lapok. Ez így nagyon nem kényelmes. Sync off esetén nem kell vele bajlódni. Ez így normális?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63345) Rimuru válasza Winner_hun (#63343) üzenetére


Rimuru
veterán

Ehelyett ott van a szinkronizált lapok között a lista. Elég megtévesztő ez így hogy nem ugyanazt az állapotot tudom folytatni az egyik gépen mint amit a másikon abbahagytam. - Ez a helyes mukodes, Nem szinkronizal sutiket, storage-ot, stb igy nem is lenne ertelme annak amit elvarsz.

Ez így normális? - nem

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63346) Winner_hun válasza Rimuru (#63345) üzenetére


Winner_hun
félisten

A böngészőben megnyitott lapokhoz minek süti? Csak a lapok, ha be kell jelentkezni vagy valami egyéb van akkor az nem gond. De ha PC-n van 10 megnyitott lap, laptopon megnézek belőle 3-at, azokat bezárom, akkor PC-n az a 3 már ne legyen ott, tűnjenek el onnan is. Ha magas elvárásom van akkor inkább nem is küzdök vele mert felesleges.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63347) Rimuru válasza Winner_hun (#63346) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a resze igy mukodik. Ha a masik eszkozzel a sessionoket nem szinkronizalja akkor szerintem nem is lenne ertelme annak a mukodesnek amit szeretnel.

Nekem pc-n vannak allando tabok, pl deezer - ezeket rohadtul nem szeretnem telefonon kerulgetni. :DDD Reszemrol ez csak 1 ellenpelda. Ettol fuggetlenul lenne racio abban is amire te vagysz ha a fenti meg lenne oldva.

Amugy a sync jelen formajaban (szerintem) nem is eleg stabil ahhoz hogy ilyesmit kiszolgaljon.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63348) 3.Aragorn válasza csako (#63341) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi a választ, de látom korrekt megoldás nincs még. Nem értem minek kell variálni ilyen dolgokon, ezzel csak elriasztják az embert a böngészőtől.

Nem minden vándorút céltalan...

(#63349) Fandango válasza brd (#63330) üzenetére


Fandango
veterán

Ez engem is érdekelne. :K

(#63350) Matthewus válasza 3.Aragorn (#63348) üzenetére


Matthewus
őstag

about:config --> browser.toolbars.bookmarks.2h2020 - false-ra kell állítani, majd Firefoxot újraindítani

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.