Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Steelmanus válasza hamikike (#39999) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tehát összegezve: a firefox telepítette fel ezt sz@rt, vagy valami programon belüli beállítás automatikusan elindította.

Egyik sem, maga a rendszer fertozodott meg es azt kell eloszor megszuntetni, mert akarhanyszor telepited ujra a bongeszot mindig fertozott leszel.
Tegy egy probat a Malwarebytes' Anti-Malware free verziojaval, amig nem tavolitod el a malware-t addig nem lesz beke a gepeden.
Tudnal adni egy linket milyen oldalt akar mindenaron megnyitni?

Megeloztek.

[ Szerkesztve ]

(#40002) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! Tud valaki olyan kiegészítőt, amivel rendesen le lehet játszani *.mpg-fájlokat?
Szóval, ami megnyitja új lapon, és odaugorhatok ahova akarok, és elkezdi onnan betölteni, és ha szüneteltetem, akkor is tölti, hogy kevésbé akadozhasson.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40003) gyulank


gyulank
addikt

Oké, úgy látom, ha másolom a címet, és megnyitom PotPlayerben, működik, bár ez több művelet.
Kár, hogy nem választhatom ki böngészőben, hogy cím megnyitás PotPlayerrel.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40004) hamikike válasza Steelmanus (#40001) üzenetére


hamikike
tag

Egy eszméletlen hosszú link: [link]

De ez nem ugyanaz, mint a korábbi, viszont a menü hiányzik, de a címsorban a firefox ikonnal és névvel utal a firefox kapcsolatra.
Ez most egy online tankcsata.

(#40005) hamikike válasza Steelmanus (#40001) üzenetére


hamikike
tag

Egyébként elvégeztem a malware ellenőrzést, talált PUP -at, karanténba tette (ez volt a legjobb alternatíva), újraindítás, de minden változatlan.

(#40006) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Firefox-on használok FireGestures 1.8.7 egérmuzdulat engedélyezést vagy nem tudom mi a hivatalos neve, Operán így hívják és olyan kérdésem lenne, hogy mint az Operán, nem lehet a visszalapozást visszavinni egészen a about:newtab kezdőoldalig?
Mert jelenleg ezzel a kiegészítővel nem megy, amit én úgy szoktam, hogy addig lökdösöm a jobbegérrel balra a lapozást míg megy, de eddig mindig a megnyitott oldal elejéig jutottam, de nem a about:newtab-ig vitte :(
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#40007) Steelmanus válasza hamikike (#40004) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt hittem hogy valamilyen mas, tipikusan pl. kereso oldalt nyit meg a hatterben.
Azt javaslom hogy allitsd alaphelyzetbe a bongeszot, elfogsz veszteni minden beallitast, de lehet orvosolni fogja a problemadat. Cimsorba about:support majd a jobbfelso sarokban kattints a visszaallitasra.

(#40008) #41133696


#41133696
törölt tag

(#40009) Met


Met
nagyúr

Már egy jó ideje nem tudom elérni a netcarshow.net oldalt. Másik gépről sem.
Hogy tudnám a legegyszerűbben elrejteni az ip-met? Nem akarnék csak ezért vpn-t vagy ip elrejtő programot felrakni.
Próbáltam keresgélni ingyenes proxykat de olyan tetű lassúak és ugyan úgy nem tölti be az oldalt:U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40010) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#40011) Penty válasza Met (#40009) üzenetére


Penty
tag

Próbáld meg .com végződéssel.

(#40012) Met válasza Penty (#40011) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy sem megy:(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40013) Penty válasza Met (#40012) üzenetére


Penty
tag

A netcarshow.net engem átirányít a netcarshow.com oldalra.
Menj fel akkor a startpage.com oldalra, keress rá a netcarshow szóra, majd a kiadott találatoknál válaszd a "View by Ixquick Proxy" linket, így proxy mögül fogod az oldalt látni.

(#40014) Met válasza Penty (#40013) üzenetére


Met
nagyúr

A kapcsolódás sikertelen

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40015) DS39 válasza #41133696 (#40008) üzenetére


DS39
nagyúr

remélem ezzel vége is lesz a Firefox "chromeosításának", és végre nem kell (kis túlzással) minden kiadásnál vmelyik alap funkciót/beállítást eltávolítani, csakhogy ne legyen érezhető annyira a különbség, a konkurens böngészők között.

(#40016) hamikike válasza Steelmanus (#40001) üzenetére


hamikike
tag

Most ez jött be:[link]

Apropó: megcsináltam minden lehetséges ellenőrzést, malware keresést és más víruskeresővel totális ellenőrzést, csökkentett módban is (semmi), mégis bejött a következő gépindítás utáni firefox indítással.
Tenap meg ma viszont csak az első indítással, utána nem.

[ Szerkesztve ]

(#40017) Rimuru válasza makoss (#40010) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem az lenne a legegyszerűbb ha a kezdőlapot(/vagy az about:newtab oldalt) nyitná meg egy külön mozdulat?

Vigyázat, csalok!

(#40018) hamikike válasza Steelmanus (#40007) üzenetére


hamikike
tag

Bocs, későn vettem észre a válaszodat. Megtettem, újraindítás után egyenlőre nem jelentkezett, de nem akarom elkiabálni, majd meglátjuk.
Addig is köszi.

(#40019) makoss válasza Rimuru (#40017) üzenetére


makoss
addikt

És azt hogyan?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#40020) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, nem tudnátok olyan bővítményt ajánlani a firefoxhoz, ami kezdőoldalként jön fel, és a kedvencekhez hasonlóan megjeleníti a kedvenc weboldalaim elérhetőségét, akár ikonos formában is. Ez a kedvencek oldalsáv már elég unalmas. Köszi.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#40021) sz.balazs.95 válasza Travelos (#40020) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de van, egy időben használtam hasonlót, amikor Operáról tértem át.

pár pillanat, és megkeresem neked! ;)

szerk.: megvan: SpeedDial 0.9.6.16
(csak nem tudom, hogy lehetne belinkelni. :B )
Ebben a kiegészítőben az a nagyszerű, hogy sokkal jobban testre lehet szabni, mint az eredetijét, azaz az Operás változatot. :K

Viszont én meg éppen a könyvjelzőzésre szoktam át, szóval már nem használom. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40022) Predator2 válasza Travelos (#40020) üzenetére


Predator2
addikt

Én a super start-ot ajánlom. Operáról váltottam, szerintem ez messze a legjobb. Mappázni is lehet benne stb...

[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#40023) psg5


psg5
veterán

Kereső SEO optimalizálót vagy seo analizáló vagy mit hallottam, hogy rá lehet egy oldalra küldeni hogy milyen vélemények vannak az adott oldalról? Mi ez? Valamit félreétettünk?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#40024) hamikike válasza Steelmanus (#40007) üzenetére


hamikike
tag

Korai öröm, újra megjelent: [link]
Egyébként ez volt a legelső. Simán egy új firefox ablakban az eredeti mellett, kérdés nélkül.
Már minden tekintetben szűz (?) a windowsom, semmi semmit nem talált, mégis megjelent ez a nyamvadt játékablak.

(#40025) Travelos válasza Predator2 (#40022) üzenetére


Travelos
őstag

Kipróbáltam ezt is, meg az előző postban levőt is, mindkettő jó, de ez valamivel jobban bejön. Köszönöm! :R :R

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#40026) Vakegérke válasza hamikike (#40024) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40027) hamikike válasza Vakegérke (#40026) üzenetére


hamikike
tag

Én már mást is próbáltam, már nem találnak semmit. Engem leginkább most már az izgat, mia franc ez (azt látom mi), hogy került ide és miért pont a 33.1 verzió telepítése után ( ráadásul másfajta játék is megjelent már).
Ha legalább tudnám az okot, talán meg is békélnék, mert játszani nem akarok, és egy klikk és kikapcsolva, DE.....
Vagy másnak is van csak nem akarja bevallani?

[ Szerkesztve ]

(#40028) Vakegérke válasza hamikike (#40027) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ESR-t használok, gond egy szál se.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40029) Matthewus válasza hamikike (#40027) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbálj ki egy portable verziót: [link]
Más böngészőknél is jelentkezik ez a probléma?

(#40030) Fandango válasza hamikike (#40024) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt biztos nem a Firefox allitja be, valami mas program csinalja, friss windows telepites utan miket raktal meg fel?

(#40031) hamikike válasza Fandango (#40030) üzenetére


hamikike
tag

A win7 fenn van már vagy 5-6 éve, nem volt ilyen problémám azóta, ez meg egy hónapja se vacakol. Hajlandó vagyok elhinni hogy nem az FF csinálja, de gyanúsan azután jelent meg. Miért?

(#40032) hamikike válasza Matthewus (#40029) üzenetére


hamikike
tag

Nem. Alapvetően két böngészőt használok. Egyik a Firefox, másik az Opera a levelezője miatt. Az operával nem volt semmi gondom.
Letöltöttem a portable változatot, kipróbálom. Lehet ebbe átpakolni beállításokat, könyvjelzőt, jelszavas oldalakat (jelszóállományt), stb.

[ Szerkesztve ]

(#40033) netpeti98 válasza hamikike (#40031) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg a telepítéseket is figyelheti a kéretlen program. Az a baj ezekkel a pupokkal, hogy sok esetben nem kártékonyak viszont nagyon mélyen el tudnak rejtőzni a rendszerben.

(#40034) hamikike válasza netpeti98 (#40033) üzenetére


hamikike
tag

De miért pont a firefox. Már legyalultam, újratelepítettem, sőt alaphelyzetbe állítottam, ideig óráig bírta, vagy azonnal megjelent. Most is rendületlenül.

[ Szerkesztve ]

(#40035) netpeti98 válasza hamikike (#40034) üzenetére


netpeti98
addikt

Anno az MBAM milyen típusú PUP-okat talált? A logban meg tudod nézni.

(#40036) Steelmanus válasza hamikike (#40034) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert pont a firefox mert az az alapertelmezett bongeszo, tehat a kartekonyprogram ami nyitogatja a lapokat termeszetesen a foxot cseszegeti.

(#40037) hamikike válasza netpeti98 (#40035) üzenetére


hamikike
tag

Sajna már nem, mert először a free változatát próbáltam, majd egy portable változatot. A kettőt külön mappába rakta, ezért az egyiket kitöröltem. Na melyiket.

(#40038) hamikike válasza Steelmanus (#40036) üzenetére


hamikike
tag

Nem az az alapértelmezett a levelezéseim miatt, viszont az operát nem bizgatja semmi.
Igazából már tényleg ott tartok, hogy ha csak ezzel bosszant és mást nem csinál, akkor legfeljebb 2 FF ablakot kell bezárnom.

[ Szerkesztve ]

(#40039) Steelmanus válasza hamikike (#40038) üzenetére


Steelmanus
addikt

En viszont nem tűrném hogy valami garazdalkodjon a gepemen, marpedig ez a fajta muvelet amit a foxal csinal nem jo. Az Futtatas / msconfig-ban is szetkellene nezni, mi az ami a rendszerrel indul, nincs-e kozte valami feltuno program.

(#40040) hamikike válasza Matthewus (#40029) üzenetére


hamikike
tag

A portable verziót, hogy lehet rábírni, hogy ne a letöltések mappába telepítse magát, hanem mondjuk a Program Files mappába?

[ Szerkesztve ]

(#40041) hamikike válasza Steelmanus (#40039) üzenetére


hamikike
tag

Már régen megnéztem, nincs.

(#40042) vlevi válasza hamikike (#40040) üzenetére


vlevi
nagyúr

Portable verziot nem erdemes, nem szabad a programfilesbe rakni, mert a portable az ugyanoda rakná a profilt, es a programfilesbe ezt nem lehet, csak admin modban. Az meg nem jo.
De barmi mas konyvatart megadhatsz, en peldaul az ilyen aprosagokat a d:\programok konyvtarba rakom.

(#40043) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Tudok olyat csinálni, hogy van egy együtt oldal és azon belül egy fül és azon belül mappák képekkel és nem szeretném lementegetni egyesével a képeket hanem letöltöm az egész öldalt mappákkal és a képekkel együtt?

szerk
Most mentettem egyed de kis ikon képeket töltötte le. Nekem az egész képre van szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#40044) ceia válasza Buster17 (#40043) üzenetére


ceia
őstag

Érdekes módon ez egy nagyon meg nem oldott probléma még mindig, jó lenne, ha már valaki kijönne egy tökéletes megoldással.. Egyszerűbb esetben használható a DownThemAll kiegészítő, vagy ha jól emlékszem, az Internet Download Manager? még jobb. De itt is találsz némi infót Több kép letöltése 1szerre (téma lezárva)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#40045) Buster17 válasza ceia (#40044) üzenetére


Buster17
addikt

Ez jó lehet de az enyém komplikáltabb. Ez olyan hogy a "mappában" lévő képeket lementi. de az én esetemben egy "mappában" 1-2 kép van és ugye a programmal ezt letölti az url alapján, de az én esetemben több "mappa" van képekkel és úgy akarnám megoldani hogy letöltőltse az egész mappát.

Gondolom ez így már nem megoldható, kivéve ha magát az egész oldalt letöltőm valahogy vagy kölcsönkérem a szerver vinyót.

(#40046) mozilla33.1


mozilla33.1
csendes tag

Hi. A legújabb 33.1.1-es van most, előtte a 26.0-t használtam. Most a firefox, vagy a gép minden indításakor a 3-4 gmail piszkozatom helyett mindig a beérkező leveleket adja be mindegyik gmail lapon. Eddig mindig kinyitotta a piszkozatjaimat úgy, ahogyan előtte hagytam. Hogyan lehetne elérni, hogy most is így legyen?
Részben azért frissítettem a régebbi firefoxról a legújabbra, mert már egy ideje az összes gmail lapon kiírta fent sárgával a gmail, hogy A(z) Firefox jelen verziója jelenleg nem támogatott. Frissítsen egy támogatott böngészőre. A frissítéssel ez eltűnt.
A legújabb 1.2.5-ös classic theme restorert (CTR) is használom, de se itt, se a firefox beállításaiban nem találtam semmit, minden ugyanúgy van beállítva, mint a régebbi verziónál. A legutóbbi ablakok és lapok megnyitása van bejelölve, működik is. Csak néhány kiegészítőt használok (adblock plus, stb.), egyik se okozza ezt a hibát, mert az összes letiltása után is megvan a probléma. A hiba a legújabb firefox miatt van.
A firefoxot alaphelyzetbe állítottam, a profilomat is töröltem, majd újat csináltam, de akkor is megvan a hiba, a kiegészítők felrakása előtt is.
A neten is rákerestem a mozilla + gmail hibára, de ilyen hibát sehol sem találtam, angolul sem.
Egyre több gond van ezzel a firefoxszal, minél újabb, annál több. Láttam a topikból, hogy egyre furcsább a firefox, ezért is halogattam a frissítést. A CTR-t muszáj használni, ami szintén röhej.
Hiába csinálnék másik firefox profilt, hogy kipróbáljam a 27.0-33.1 verziókat, hogy hol nincs még meg a probléma, mert úgyis mindig a legújabbat kell használnom, több dolog miatt is rá vagyok kényszerítve. Max. 1-2 hónapot várhatok a legújabbra frissítéssel.

(#40047) DS39 válasza mozilla33.1 (#40046) üzenetére


DS39
nagyúr

van még egy lehetőség, az ESR verzió 31-esre épül és jövő őszig támogatott lesz (mondjuk ehhez is kell a CTR)

a problémádat viszont kajak nem értem, pontosan mi is, a gmail-ben a piszkozatok lapnak van egy url-je, van egy adott megnyitott piszkozatnak, ha azt beállítod kezdőlapnak vagy mit tudom én, akkor ha be vagy jelentkezve azzal kell induljon, böngészőtől függetlenül.

(#40048) hamikike válasza mozilla33.1 (#40046) üzenetére


hamikike
tag

Úgy látszik nem csak nekem van paranoiám a 33.1 -el.

(#40049) hamikike válasza mozilla33.1 (#40046) üzenetére


hamikike
tag

Mellesleg a portable változat működik és ma még nem jelentkezett a mániám, hogy nem akarok játszani kéretlenül.

(#40050) mozilla33.1 válasza DS39 (#40047) üzenetére


mozilla33.1
csendes tag

Nem használhatok régebbi, vagy fejlesztői [link] verziót, a legújabb firefoxszal kell megoldani ezt a problémát, hogy úgy működjön, mint a 26-osnál. Muszáj, mert a nemsokára érkező végleges 34.0-nál is biztosan meglesz az a probléma, és végig évekig akár a 40.0-s verzióig is, vagy a következő összes verziónál 10-20 évre előre. Kb. a 29-30-astól kezdődhetett ez a probléma, mert ekkor változott meg a felület is.
Az url állítgatás nem jó, mert minden piszkozat tartalomváltozásnál, akár 1 betű változásnál más lesz az url vége. Most néztem meg. Sőt, simán az adott piszkozatos gmail lap frissítésekor is újra a beérkező levelek menü jön be. Ez se így volt eddig. Az oldalfrissítő rutinban van valami fos, ezt böngésző és gépindításkor is végrehajtja.
Az about:configba kéne belenyúlni, de hogyan?

Nem válthatok másik böngészőre (asztali gép win7 64), mert azok még szarabbak. Részletesen teszteltem mindet 1-2 hete.
Az IE nagyon RAM zabáló, minden lapra külön folyamatot nyit (1 db üres lap 2 folyamat, induláskor 100 MB RAM), 6-8 lapnál képes a kezdeti 400-500 MB-ról 2-3 óra alatt 1 GB-ot felemészteni, nagyon elburjánzik, majd belassul, és használhatatlan lesz, még a kurzor is eltűnik gmailban. Csak az újraindítása segít, ekkor visszaáll az alap RAM használatra, majd kezdődik elölről.
A chrome összeomlik 20-30 percenként 3-4 lappal is, most néztem 1 hete, ez volt több éve is. Minden lapra külön folyamatot nyit, ez is RAM zabáló, 60-150 MB/lap. Nyilván mindent jelent a google-nek.
Az opera se jó (használtam kb. 2007-8-ban, akkor még jó volt), mert már 1 lapnál is 4 folyamatot nyit, a 15-ös verziótól ez is a chrome motorra váltott. [link] 2013 áprilisában a Google bejelentette, hogy a WebKit böngészőmotort lecseréli a Chrome jövőbeli változataiban (kivéve iOS alatt, ahol a WebKit kötelező) az általuk fejlesztett új Blink motorra, ami a WebKit projekt új elágazása (fork). A 2013. júliusban megjelent Chrome 28 mellett az Opera is ezt a böngészőmotort használja a 15-es főverziótól kezdve.
A maxthon felhős, ezt nem használhatom.

A 3 firefox módosítás se jó, 64 bitesek (waterfox, cyberfox, palemoon), még több velük a gond, mint a firefoxszal. A waterfox a firefox profilt használja. A cyberfox beállításban min. 10-15 menüpont angol marad a magyarra állítás után. A palemoon lemaradt több, mint 1 évet, itt is jött a gmail túl régi a böngészőm üzenet, ez a firefox 24-es (2013. szept.) szinten van most.
Már csak a safari maradt, de ez osxre van, windowson fos a HTML5 pontszáma, nincs 600e Ft-om (pláne nincs 3 évente) egy normális gépre.
HTML5 tesztek ezzel http://html5test.com/ pontszám (max. 555) szerint csökkenő sorrendben:
Maxthon cloud 4.4.2.2000 32 bites 515, chrome 38 512, Opera 24 32 bites 508, Firefox 33.1.1. 32 bites 477, Waterfox 33 475, Cyberfox 33 460, Palemoon 24 458, IE11 369, Safari 5.34 260.

A firefox és az opera egyre inkább a chrome-ot követi, a verziók gyors változtatásával is, és a kinézettel is. Ez nem jó út.
Már előre látom hogy a win10 is fos lesz, mint a 8-as, mert csak egy foltozott 8-as az egész, nem tudom mire váltok, ha a 7-esre már nem lesz frissítés (2020). A 11-12 még szarabb lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.