Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) S-IW válasza chungee (#64350) üzenetére


S-IW
tag

Jobb klikk a fülsávon-összes lap kiválasztása-ismét jobb klikk-kiválasztott lapok újratöltése

(#64352) mpo válasza chungee (#64350) üzenetére


mpo
veterán

Megnéztem, mert ilyet soha nem használtam.
Össze lap kiválasztása majd lapok frissítése.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64353) chungee


chungee
addikt

Köszünüm szépen, sikerült :R

(#64354) junior11


junior11
veterán

(#64355) DS39 válasza junior11 (#64354) üzenetére


DS39
nagyúr

Meg is tesznek mindent ezért az utóbbi időben.

(#64356) Cs1csó válasza junior11 (#64354) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen...sajnos.
Úgy érzem a "végső" pofont az vitte be, hogy a már gyárilag telepített EDGE is teljesen használható - hiszen a gépház alatt egy az egyben Chrome kb. mint a Seat vagy a Skoda ugyanúgy VW motor van bennük)

Nem örülök neki, 2009 előtt Firefox-ot használtam, (ismertem a Netscape Navigator-t is stb.) majd váltottam Chrome-ra egészen 2017-ig amikor is egy viszonylag apró probléma miatt váltottam - kedvenc oldalammal nem boldogult a Chrome törte - és azóta lassan 4 éve ezt használom. De már nagyon megkedveltem.

Jah és nem elhanyagolható az sem amit DS39 ír.. Úgy érzem, amúgy pont, hogy a GUI-t kellene sokkal óvatosabban "reszelni" inkább a gépházban csináljanak olyan dolgokat amik még jobbá teszik, nekem lenne is egy konkrét javaslatom:
- böngésző újratelepítés után simán csak Firefox fiókba bejelentkezve majd a tartalmak szinkronizálása után nem jelennek mega FAVIKONOK tehát mindenütt csak az üres "földgmöbg" ikon látható egy CHECKMARSK nevű kiegészítőt futtatok- ami minden oldalt frissít - így a favikonok is betöltődnek, plusz ki lehet szűrni a 300 könyvjelzőmből, hogy mennyi halott stb. de a Chrome-nek az már jóval régebb óta működik minden ilyen izé nélkül.

A másik: jó lenne ha az oldal nagyítás végre "5"-ös lépésekben történne tehát az alap a 100% és innen lehetne - elsősorban felfelé - 5%-al növelni mert én 140%-on használom de olyan nincs csak 150, erre külön kiegészítőt a FIXED ZOOM nevűt használom.

[ Szerkesztve ]

(#64357) Sweet Lou 6 válasza Cs1csó (#64356) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A másik: jó lenne ha az oldal nagyítás végre "5"-ös lépésekben történne tehát az alap a 100% és innen lehetne - elsősorban felfelé - 5%-al növelni mert én 140%-on használom de olyan nincs csak 150, erre külön kiegészítőt a FIXED ZOOM nevűt használom.

Mondjuk ez Chrome-ban sincs máshogy, talán Vivaldi-ban lehet léptetni 10-es lépésekben.

sweetlou6.wordpress.com

(#64358) Cs1csó válasza Sweet Lou 6 (#64357) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Igen ezt is tudom, ott is mást használtam erre nem értem miért nem lehet sőt miért nem lehet AKÁRMILYEN számot oda beírni pl. 113%-os nagyítást vagy 127%-os nagyítást akar a paraszt?! :(((

(#64359) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

A #64196-ra és a #64349-re tud valaki valamilyen megoldást esetleg?

Köszönöm!

(#64360) Rimuru válasza Cs1csó (#64358) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem reg volt rola szo, kiegeszito nelkul is be tudod allitani az ertekeket (persze ez is elore definialt szoval nem ugy mukodik hogy 100-on vagy es beirod hogy 157 hanem odaig kell nagyitani).

Danecay: Ha webextensionos idok elott hasznaltad a downthemallt (firefox 57 elott) akkor sokkal tobb joga volt egy kiegeszitonek mint most, valsz ennyi a gond (tehat ma mar nem lehet ugyan azt a funcionalitast hozni mint akkor).

Vigyázat, csalok!

(#64361) Danecay válasza Rimuru (#64360) üzenetére


Danecay
őstag

No de akkor mi értelme a kiterjesztésnek ha nem lehet használni? Így az alapvető célja és feladata amire készítve lett nem műkodik.

(#64362) Fire/SOUL/CD válasza Cs1csó (#64358) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

# about:config
# toolkit.zoomManager.zoomValues
# beírod a listába a kívánt értéket (itt 1.4-t írtam, a 140%-os nagyításhoz), leokézod, FF restart.

Így bekerül a listába az adott zoom level, amit CTRL++ -al is érvényesíthetsz, ill. az FF beállításokban a Default Zoom (nagyítás) beállításnál is ki tudsz már jelölni(így ugyebár minden oldal az adott értékkel nagyítva/kicsinyítve jelenik meg).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#64363) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#64362) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#64364) ArthurShelby válasza Cs1csó (#64356) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért anyagilag/fejlesztőkben elég nagy hátrányban van egy ff egy chrome-hoz képest. Ahol a pénz, ott vannak a fejlesztések és ott vannak a felhasználók is.
De azért valahol vannak előnyei is a ff-nak, még pedig ez a reklámblokkolás, uo kiegészítő. Ha az emberek 99 így használná a böngészőjét, akkor tuti tennének ez ellen valamit a nagy hirdetők. Így, hogy csak pár %, így eltűrik (nem éri meg ezzel foglalkozni).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64365) ledgeri válasza junior11 (#64354) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... kiváncsi vagyok mihez kezd a TOR egy potenciális roka-halál után...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64366) junior11 válasza ledgeri (#64365) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem fog még egyhamar "meghalni", de további csökkenés lehetséges, sőt várható...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64367) Cs1csó válasza junior11 (#64366) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1
hiszen még most is közel 200 milliós felhasználó tábora van ami kérdés inkább:
1. MEDDIG FOG MÉG ESNI ez a szám 100, 50 millióra?
2. MEDDIG ÉRI MEG fejleszteni és mikortól lesz olyan szintű a költségcsökkentés, hogy egy sima bug kijavítása is hónapokig fog váratni magára (az egészségügy helyzetével vonnék párhuzamot ha kell most neked egy csípőműtét akkor megkapod de 2 év a várólista.)

Tehát én akkor is maradok, ha már csak 50 milliónyi FF felhasználó lesz ha ez nem jár együtt olyan szintű költségcsökkentéssel (egy ilyen cégnél a költségcsökkentés az gyakorlatilag egyenlő a munkatársak elbocsájtásával ez gondolom nyilvánvaló és ugye az is nyilvánvaló, hogy minél kevesebb fejlesztő, tesztelő stb. annál rosszabb program lásd a Windows 10-et.)

(#64368) Cs1csó válasza ArthurShelby (#64364) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy működik az UO és az AdGuard is a Chrome-on tehát még nincs akkor gond. De reklámoktól hemzsegő oldalt gyakorlatilag élvezhetetlen használni. Főleg a dinamikus reklámok ami kiborítóak.

(#64369) junior11 válasza Cs1csó (#64367) üzenetére


junior11
veterán

Nézd, ott van az Opera alig kb 2%-os részesedéssel évek óta, a Vivaldi talán 1% alatt, és még mindig működnek, fejlesztik őket folyamatosan. A Firefox-nak ilyen téren még jóval nagyobb tábora van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64370) Cs1csó válasza junior11 (#64369) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á köszi, megnyugodtam! Erre nem is gondoltam, bár ott a motort nem kell fejleszteniük, de értem a lényeget. Ezt nézve még minimum 5-10 évig velünk lesz a róka.

(#64371) Syl válasza junior11 (#64369) üzenetére


Syl
nagyúr

Annyiban azért más a Firefox helyzete, hogy a többi mindig marginális részesedésű böngésző volt, vagy a nulláról jött föl pár százalékra. A Firefox meg 30 feletti százalékról bukott be gyakorlatilag a futottakmég csoportba :(

Emlékszem még az internet hőskorában kedvenc levelezőprogramom volt az Eudora. Az fizetős programként indult, aztán az Outlook Express térnyerésével átálltak az ingyenes, de reklámot megjelentető verzióra. De aztán a lejtmenetet semmivel nem tudták megállítani, eltűntek a süllyesztőben. (tudom-tudom, még létezik valami opensource formában, de....)

Félek a FF használók számának tovább csökkenésével el fog tűnni a támogatási bázis, elvesznek a dollármilliók. Az egész majd egy community projekt szintjére jut... :O

Pedig de szeretem ezt a programot. Macintosh felhasználóként is 100x inkább ezt használom, mint a Safarint. Netscape Navigator 2.0-val kezdtem, majd Netscape Communicator, kevés IE, Chrome (az vesse rám az első követ, aki... :DDD ), Firefox a kezdetektől.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64372) junior11 válasza Syl (#64371) üzenetére


junior11
veterán

Ebben igazad van, de szerintem ezt a "csatát" a FF már rég elvesztette a chromiummal szemben, de majd meglátjuk, mit hoz a jövő.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64373) Syl válasza junior11 (#64372) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, hogy elveszítette. Egy alapítvány egy multimilliárdos cég "ellen", ráadásul, pont az ellenfél a legfőbb támogató... Ez a meccs 10 éve eldőlt, csak mi még reménykedünk.
Ne legyen igazam, de még pár év és a Mozilla fel fog hagyni a saját motor fejlesztésével, és át fognak térni a chromium engine-re, mint az MS, meg a többi "szkin-gyártó"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64374) ArthurShelby válasza Cs1csó (#64368) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem chrome-on uo-val yt-on a videó lejátszása előtt reklám videót dobott fel néha.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64375) Cs1csó válasza ArthurShelby (#64374) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyennel nem találkoztam.
A lényeg amúgy ezeknél a TARTALOMblokkkolóknál, hogy MILYEN szűrőlistát használsz. Ha a megfelelőeket akkor nem lesz reklám.
Az UO-t én kvázi alapon használom annyi bónusszal, hogy valamelyik "annoyances" listát hozzáadom - ami már gyárilag is ott van bekapcsolhatóan most a Fanboy annoyances-t használom de jó az AdGuard-os is.

[ Szerkesztve ]

(#64376) Syl válasza Cs1csó (#64375) üzenetére


Syl
nagyúr

> Az UO-t én kvázi alapon használom

Látnád az enyémet :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64377) DS39


DS39
nagyúr

ezt mi okozhatja?

ilyen grafikai hibákkal jelenik meg a fórum.
(csak ezen az oldalon tapasztalom)

[ Szerkesztve ]

(#64378) Cs1csó válasza Syl (#64376) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Nincs igényem rá, "működik" rendesen, nem látom a reklámokat ennél több nem kell. A sütik elfogadása/tiltása terén lehet szerintem még sokat gépészkedni de sajnos ott is a kevesebb több mert ha túltolja az ember akkor nem fog betöltődni az oldal.

(#64379) ledgeri válasza Cs1csó (#64378) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A whitelist-ezés (alapból minden blokkolva) sem annyira nagy gond... és legalább látom, és kiválasztom, hogy kinek, minek a tartalma töltődik be...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64380) HoaryFox válasza junior11 (#64354) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem is csodálom, nem képesek kijavítani egy vsync-et se, pedig sok-sok éven keresztül a Róka volt az alap böngészőm.

Most már több hónapja használok Operát, de azért még reménykedem :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#64381) Sweet Lou 6 válasza HoaryFox (#64380) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Elvileg a vsync-et pont nemrég javították.

sweetlou6.wordpress.com

(#64382) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e már arra megoldás ebben az új 90-es verzióban, hogy a könyvjelző eszköztár nem csak egy soros, hanem több. Régebben userChrome.css-ben meg lehetett oldani...

(#64383) Bodor válasza Bodor (#64382) üzenetére


Bodor
veterán

Közben rátaláltam.. Akit esetleg érdekel, van több mindenre is megoldás.
[link]

(#64384) HoaryFox válasza Sweet Lou 6 (#64381) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hmm... valóban csináltak valamit, mert eddig nagyon idegesített, hogy bizonyos YT 60 fps bizony akadtak random, 1-1 képkockát megakasztva. Egyenlőre jónak tűnik :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#64385) Visormail


Visormail
addikt

Hali! Ezt az oldalt [link] miért nem tudja semmi kinyomtatni, képernyőmenteni? A firefox beépített egész oldal mentője is csak az elejét látja (ahogy a nyomtatási kép is), meg pl a WP Screenshot chrome böngésző is. Ja és a képernyőmentő honlapok sem tudják kezelni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#64386) Intruder2k5 válasza Visormail (#64385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Gondolom mert a görgethető rész valami frame-ben van.

(#64387) Visormail válasza Intruder2k5 (#64386) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor ezt semmi nem tudja lementeni?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#64388) 0xmilan válasza Visormail (#64387) üzenetére


0xmilan
addikt

A kezzel keszitett screenshotokat a photoshop ket kattintassal ossze tudja fuzni, ha van eleg atfedes.
Legalabbis a panorama fotoknal igy megy, gondolom ilyen parhuzamos esetben is mukodik.

(#64389) Intruder2k5 válasza 0xmilan (#64388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy ha nagyobb felbontáson van, akkor némi zoom out-al talán befogható az egész oldal is. Nekem 1680x1050 a notim, azon ennyire telik: [kép]

szerk.: Mondjuk a kép minőségének ad a PH rendesen, de az eredeti 4000px felett van, és teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#64390) csako válasza Visormail (#64385) üzenetére


csako
veterán

Mobilon sikerült a rendszer screenshot funkciójával lementenem, ha megfelel, sajnos nem olyan szép színes. [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64391) gyulank


gyulank
addikt

Pl. ez az oldal így jelenik meg, és ha rámegyek az unlockra csak forog a folyamatjelző de soha nem unlockolódik.
Miután kikapcsoltam a DuckDuckGo essentialst, ezek eltűntek, de semmi nem lett a helyükön. Nem ez érdekel annyira, hanem rengeteg ilyen oldallal találkoztam már ahol kép volt, vagy videó, és biztos, mert kommentben reagáltak rá, én meg nem láttam semmit csak szöveget.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64392) Intruder2k5 válasza gyulank (#64391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert vélhetően nem csak a DD blokkolja a tartalmat, hanem esetleg van uBlock vagy AdBlock is, illetve az FF saját követésvédelme is okozhatja. Ma már mindenhol követni akarnak, ezt vagy megszokod, vagy együtt élsz az ilyen "hiányosságokkal".

(#64393) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, nemrég frissitett a böngészőm 91-es verzióra, a könyvjelzők sorköztávja újra megnött, hiába volt a browser.proton.... false-ra állítva amivel az ezelőtt működött, most már nem működik újra nagy a könyvjelző sorok közti távolság. Van már megoldás erre?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#64394) Cs1csó válasza snake1977 (#64393) üzenetére


Cs1csó
félisten

:((( :(( :(

Kezdik kihúzni nálam is a gyufát van egy csomó - saját szájam íze szerint - kialakított könyvjelző mappáim és jól meg voltak tömve kiváló volt a kis sorköz a sűrűség - erre most telibexarják.
Ha valaki tud valamit én is kíváncsi lennék. Talán Reddit-en lesz rá valami... Amúgy felül is a menü részen gépészkedtek valamit nem hozza a Windows téma színét amit beállítottam.

Kezd elgurulni a gyógyszerem egy újabb lépést tettem valamelyik Chromium alapú böngésző felé, bár most nem tudom azok hogy néznek ki mert lehet a Firefox is őket követi.

[ Szerkesztve ]

(#64395) Cs1csó válasza snake1977 (#64393) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keress rá a guglin pl. erre: "Firefox 91" és lesz rá bőven találat esetleg szűkítsd 1-2 napra és akkor a szélesebb réteg is megnyilvánul persze ez már gondolom a beta változatban pár hete kinn van én azt nem követem tehát akár 1-2 hetes szűkítés is jó.
Már többen írták, hogy "ignorálja" a legújabb Firefox a beállításokat.

Bocs a két hozzászólás miatt de nagyon kiborult a bili most..... Mondhatnám a Maunika só után szabadon: IDEGÁLLAPOTBA kerültem, a legrosszabb, hogy egy ilyen apróság idegesít fel ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#64396) snake1977 válasza Cs1csó (#64395) üzenetére


snake1977
őstag

Legalább 8éve használom a ffoxot, de ezekkel a buta húzásaikkal kezdik maguk alatt vágni a fát, a chrome sosem tetszett, de ha így folytatják kénytelen leszek váltani rá.
Úgy rémlik elvileg a közösség igényeit is figyelmbe veszik a fejlesztéskor, jelenleg nagyon nem úgy tűnik, nehezen hiszem el hogy mást nem zavar. :(((
Az idegállapot nálam is megvan... :W
Remélem mindenféle css szerkesztés nélkül egyszerüen orvosolható lesz, mert azt nem szivesen bolygatnám, főleg hozzáértés hiányában.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#64397) Cs1csó válasza snake1977 (#64393) üzenetére


Cs1csó
félisten

userChrome.css-t kell használni oda írd be ezt :

menupopup > menuitem, menupopup > menu {
  padding-block: 2px !important;
}
:root {
  --arrowpanel-menuitem-padding: 4px 8px !important;
}


majd mentsd és kész. (ezt kell előtte TRUE-ra állítani: toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets)

Amit még kipróbálhatsz az about config-ban:

browser.uidensity és itt változtathatsz.pl. 1-esre.

(#64398) snake1977 válasza Cs1csó (#64397) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, szuper a sorközt megoldotta, már a csak nagy tab mérettel kell kezdenem valamit. Ezt megoldotta a hogy 1-esre tettem. :R
Ez a lekeritett gomb stilus..készülnek a windows 11-re?

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#64399) Cs1csó válasza snake1977 (#64398) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen a tab-ot én is csökkentettem korábban nem volt gondom vele, ha egy kicsit nagyobb nem gond de már ezzel is túllőttek a célon.
Nem teljesen tudom mi a céljuk azt hiszik mindenki 34"-os monitoron nézi a böngészőt?

Az "újbóli" lekerekítésnek több oka is lehet:
- régóta nem lekerekített ezért legyen most lekerekített :D
- ahogy írtad figyelik a Windows 11-et vagy akár a konkurenciát

Fene tudja, ez amúgy annyira nem zavar de az, hogy túl nagyok a tabok és a könyvjelzők közötti távolságot is nagyobbra vették már igen. Az meg külön hogy a PROTON.DISABLED opciót telibexarták. Mint a "MEGABAR" dolgot, azt is ki lehetett kapcsolni aztán egyszer már nem CSS kód kellett hozzá hogy újra ki lehessen kapcsolni.

Csak azt tudnám, hogy ez miért fáj nekik? Pont ez a "Jóker" ami miatt sokan még kitartottak a Firefox mellett hogy rendesen lehet moddingolni.

(#64400) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nálatok minden ok a lapcsalád oldalaival, pontosabban a képekkel? Hónapok óta elsőre nem töltődnek be a képek (avatarok, fotók). Már nagyon unom. Reklámblokkolót és a Fokozott védelmet kikapcsoltam, sütik engedélyezve... Mi a fene lehet ez? Más oldalaknál nem tapasztalom, csak itt. Nincs olyan kiegészítő, ami hatással lenne rá.
pl most is elsőre ez jött be. Majd második betöltésre jó lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.