Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) Hegyirabló válasza mpo (#63746) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Értem, csak használjuk már az eszünket, próbáljunk meg észerűen gondolkodni. Adott egy böngésző, ami az utóbbi 4-6 hónapban hibátlanul működik. Érkezik hozzá egy frissítés, és érdekes módon éppen a frissítés után kezd megőrülni. Mi az észerű magyarázat erre:

1.) Felhasználónál van a hiba

2.) Mozilla elbaltázott valamit

3.) Gyurcsány+Soros

Na, a három közül melyik a legvalószínűbb forgatókönyv? Felelhetsz is rá, de maradhat költői kérdés is.

#63750 Fire/SOUL/CD Téged is értelek, és méltányolom is a segítséget :R , de én kezdjek el mókányolni, mert a Firefox elrontott valamit, még akkor is, ha ingyenes a böngésző? Ehhez már túlságosan középkorú és rigolyás vagyok.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#63752) mpo válasza Hegyirabló (#63751) üzenetére


mpo
veterán

Ha nagyon sokan jelzik majd a hibát itt, akkor a 2.
Windowsnál is így van, egyeseknél gondot okoz a frissítés, a többségnél nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63753) Hegyirabló válasza mpo (#63752) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na, a Windows is...

Kezd egy kicsit elegem lenni. Windows -> állandóan bugos. MacOS/iOS -> állandóan bugos. VGA driver -> állandóan bugos. Hangkártya driver -> sosem volt jó és/vagy állandóan bugos. Firefox -> állandóan bugos. Stb. -> állandóan bugos.

Mit csinálnak ezek? :R

Aquila non captat muscas.

(#63754) mpo válasza Hegyirabló (#63753) üzenetére


mpo
veterán

Mindenki átállt a bug gyártásra? :)
Nálam ez nem jelentkezik, amiket fölsoroltál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63755) Hegyirabló válasza mpo (#63754) üzenetére


Hegyirabló
veterán

???

Windowsnál az elmúlt egy év másról sem szólt, csak hogy melyik frissítés mit baltázott el. Egy példa, az SSD kinyíró bug. MacOS-nél azt hiszem a nagy Big Sur előtt jött újra a már régről ismert accountsd bug, ami több száz százalékon járatta a CPU-t, a fél világ szenvedett tőle, hónapok voltak, mire megoldották, előtte csak mókányolással lehetett kiküszöbölni. IOS-t hagyjuk, nekem (meg másoknak is) most éppen azt csinálja, hogy néha nem reagál az oldalsó gombra, de ez is csak egy, húsz problémát tudnék még. VGA driverekről meg szót sem érdemes ejteni, ott sem véletlenül jönnek havonta a frissítések.

Aquila non captat muscas.

(#63756) mpo válasza Hegyirabló (#63755) üzenetére


mpo
veterán

Nem viccből írtam.
Windows 10 Home van, 20H2, build: 19042.928.
A FF is a legfrissebb.
A médialejátszón is a legújabb 9.2.7 CE van (Matrix nem jó rá).
Az újabb routerem is AC65P is gond nélkül működik.
Utolsó problémát az okozta, hogy rossz sorrendben kapcsoltam be az eszközöket, a médialejátszót kell utoljára, a tévé és az AVR után. HDMI-CEC-et nem használok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63757) csako válasza mpo (#63754) üzenetére


csako
veterán

Bugok felfedezéséhez fontos egy bizonyos hardver-szoftver együttállás. Mint pl. legutóbb, Windows kékhalál egy frissítés után nekem csak munkahelyen (otthon nincs nyomtató) és csak a Kyocera típusú nyomtató egyik fajta driverével jött elő.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63758) movax válasza Hegyirabló (#63755) üzenetére


movax
őstag

Nem akarom kétségbe vonni, amit írtál, csak mennyire érdekes, hogy én úgy egy évtizede nem találkoztam semmilyen, mondom SEMMILYEN különösebb hibával sem az oprendszer, sem a driverek, sem a hardverek szintjén. Flottul működik minden, nem láttam kékhalált, nem omlott össze semmi. Egy idén 9 éves laptopról tolom most is prímán, az azon levő win7-est upgradeltem 10-esre úgy 5 évvel ezelőtt, a Firefox is szépen működik, a kiegészítők is, minden. Szerencse? :B

(#63759) looser válasza csako (#63748) üzenetére


looser
addikt

Ezt nem ismertem, de sajnos nem segít. Plusz egy lefelé gombot kell nyomnom :'(
:D

(#63749) mpo: simán lehet :) Kipróbálom virtualboxban osx-el :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#63760) Hegyirabló válasza movax (#63758) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"Egy idén 9 éves laptopról tolom"

Nem szerencse, hanem ez a megoldás. Majd ha korszerű hardverekkel ugyanúgy problémamentes leszel, akkor mondhatjuk, hogy akár szerencse, akár tudás, stb.

Aquila non captat muscas.

(#63761) Grg válasza Hegyirabló (#63760) üzenetére


Grg
tag

Párom laptopja egy kb 3 éves Acer, és érdekes módon sosincs baj a rókával rajta... Igaz, nincs is agyonnyomva kiegészítőkkel... a W10 is problémamentes rajta, igaz az SSD-bugos frissítést nem tettem fel, biztos ami biztos alapon, de az azutáni legújabbat igen, és semmi gond vele.

De az én asztali gépemen sincs gond a rókával, mindig "elképedve" olvasgatom itt, hogy miféle gondjai-bajai vannak mindenkinek...
Ja, a saját rókám sincs telenyomva ötszázféle kiegészítővel, néha nem is értem, hogy én hogyhogy 6db kiegészítővel is elvagyok.... :D

(#63762) Hegyirabló válasza Grg (#63761) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, az enyém sincs telenyomva kiegészítővel. Konkrétan egy sincs benne. Ez nem jött be...

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#63763) Grg válasza Hegyirabló (#63762) üzenetére


Grg
tag

Hát jó, akkor sz@r a hw-d... most erre mit lehet mondani.... részemről befejezve

(#63764) Hegyirabló válasza Grg (#63763) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem, nem szar. Chrome, Edge, Macen Safari hibátlan, csak érdekes módon a Firefoxszal vannak gondok. Nincs egy éve, hogy mindent lecseréltem a gépen, ez előző hardverkiépítéssel is gondok voltak. A Firefox van elbaltázva a 87.0 óta, megint. Megpróbálom leírni újra úgy, hogy még te is megértsd: 87.0-ig hibátlan a Firefox az elmúlt fél évben. Pontosan a 87.0 frissítés óta szar. Nem előtte egy nappal, nem utána kettővel, pontosan azóta. Mi következik ebből egy értelmes embernek? El lett baltázva a frissítés. Érdekel engem, hogy mit baltáztak el, és érdekel engem, hogy hány ezer más felhasználónál, hány különböző hardverkiépítéssel hibátlan? Nem érdekel. Csak az érdekel, hogy nálam nem jó. Pont. Jobb is, ha befejezed.

Aquila non captat muscas.

(#63765) Cs1csó válasza Hegyirabló (#63755) üzenetére


Cs1csó
félisten

az SSD kinyíró bug

Ilyenről nem tudok, annyi "hiba" volt, hogy rendszerindulásnál az SSD-t akartam töredezettség mentesíteni, de erre jött a jelzés, hogy "SSD" és ezért végül nem futott le.

A böngészővel sokszor a legnagyobb gond a FELHASZNÁLÓ aki:
- saját ízlése szerint használná a böngészőt
- Chrome CSS segítségével belenyúl mindenbe
- kismillió kiegészítőt telepít - amik egy része b.szik frissülni

A vége, hogy lesz valami hiba. Természetesen a böngésző azért van, hogy használjuk a kiegészítők is azért vannak hogy használjuk de minden módosítás egy újabb hibaforrás sajnos.

Végső megoldás pl. Firefox-nál:
- letiltott kiegészítőkkel tesztelni - hátha megtalálható a hiba
- újratelepíteni az esetleges hibát okozó frissítést vagy akár mindet
- a böngésző újratelepítése
- a böngésző "FELFRISSÍTÉSE" ami annyit tesz, hogy a könyvjelzők és az esetleges megjegyzett jelszavakon kívül minden gyalulódik és mint egy frissen telepített böngésző alapra áll amit megint be lehet lakni

[ Szerkesztve ]

(#63766) Hegyirabló válasza Cs1csó (#63765) üzenetére


Hegyirabló
veterán

[link]

Aquila non captat muscas.

(#63767) DS39 válasza Hegyirabló (#63766) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt már tuti javították, nem tapasztalok ilyen jelenséget az aktuális Windows 10 verzión.

(#63768) Cs1csó válasza Hegyirabló (#63766) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint ha korábbi lenne ez a hiba de talán erről volt szó, hogy a rendszer töredezettség mentesíteni akarja az SSD-t minden újraindítás után, de és itt a lényeg, ha megnézed a LOG-ot látszik, hogy mégsem fut le az SSD-n a töredezettségmentesítés mert valami komponens nem engedi ez a komponens azt küldi a rendszer töredezettség mentesítő parancsára válaszként: "nem lehetséges mert SSD" ennyi, ettől még bosszantó.
Nekem mindegyik build volt a gépemen és direkt figyeltem a TBW érték változását DE SEMMI szokatlant nem tapasztaltam.
Tehát a lényeg, hogy ez egy zavaró, bosszantó de valós kárt NEM okozó hiba volt. Ezért is csak jóval később javították mivel hiába látványos mégis alacsony prioritást kapott a hibalistán.

Remélem érthető voltam: A Windows rendszer újraindításnál kiadta a töredezettség mentesítés parancsot az SSD-re (is) ami végül MÉGSEM futott le mert - talán pont az SSD - ezt visszautasította.

Erről volt LOG is az eseménynaplóban: a defrag kéréséről és annak elutasításáról.

Windows 10 topikban ezt meg tudják erősíteni, ha továbbra is ragaszkodsz ehhez a teóriához.

(#63769) Hegyirabló válasza DS39 (#63767) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na és hol írtam én azt, hogy ez egy fennálló hiba? Amúgy ti csak fórumoztok? Szakmai cikkeket nem olvastok? Most tényleg kezdjem el behivatkozni azt a tucatnyi írást, akár Prohardverről, amik arról szólnak, hogy Windows frissítésekkel mennyi probléma volt az elmúlt egy évben???

Aquila non captat muscas.

(#63770) DS39 válasza Hegyirabló (#63769) üzenetére


DS39
nagyúr

azokkal mindig van időnként probléma, 1998 óta kb. :DDD

(#63771) Cs1csó válasza Hegyirabló (#63769) üzenetére


Cs1csó
félisten

"mennyi probléma volt"
itt, most az "SSD-t kinyírja a vindóz" dologra reflektáltam. Folyamatos bugok vannak, ezek egy része egyeseknek zavaróbb mint másoknak.

(#63772) Cs1csó válasza DS39 (#63770) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

A Windows 10-el is csak 2015 óta vannak gondok.

(#63773) Hegyirabló válasza DS39 (#63770) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez is igaz. Mondjuk a Windows 7 egészen jól sikerült. Csak HVG-n egy rakás írást találtam. Nyilván látom, hogy egyik-másiknak hatásvadász a címe, például "Nehogy telepítse az új Windows-frissítést, a hibákat javító javítás is hibá(ka)t okozhat", de ami az elmúlt évben történt például Windows téren az nekem is feltűnt, pedig eddig sosem figyeltem fel az ilyenre. Vagy az Apple-szoftver. Kifejezetten azért lettem iPhoneos mert stabil rendszert akartam. Eleinte így is volt, aztán jöttek a hibák. Nekem volt a töltésszázalék beragadás hiba, volt az, hogy csak újraindítás után ismerte fel a gép külső eszközként a telefont (ezt csak néhány évbe tellett, mire javították), a már említett oldalsó gomb néha nem old fel dolog, és akkor még a Mac meg az óra bugjairól nem is írtam. Mint ha belustultak volna a szoftverfejlesztők, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#63774) Cs1csó válasza Hegyirabló (#63773) üzenetére


Cs1csó
félisten

A HVG "Tech" rovata nem mértékadó hírforrás, simán összelopkodják, felfújják esetleg rosszul fordítják.

(#63775) Hegyirabló válasza Cs1csó (#63774) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ne csináljuk már ezt, tényleg, akkor hozok ezer más forrást, akár nem magyar nyelven, minden cikkre nem lehet azt írni, hogy sajtó- meg fordítási hiba. Fogadjuk már el, hogy sok minden van, ami szarabb, mint volt. Szeretem a Windowst, szeretem a Firefoxot, de ez nem jelenti azt, hogy elveszítem az objektivitásomat, és homokba dugom a fejemet, ha éppen nem jók.

Aquila non captat muscas.

(#63776) Abrion válasza Hegyirabló (#63737) üzenetére


Abrion
senior tag

Nem láttad van a hiba :)

Nálam is ez van :)

(#63777) Hegyirabló válasza Abrion (#63776) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:R

De ez már akkor is a vicc kategória. Soha, hasonló összeomlásom sem volt másfél évtized Firefox használat mellett, kizárólag a 87.0 óta van ilyen. De tudom, nálam van a hiba (kivéve persze Abrion szerint :R )

Aquila non captat muscas.

(#63778) Matthewus válasza Hegyirabló (#63777) üzenetére


Matthewus
őstag

Linkeld a hibajelentést, úgy talán tudunk segíteni. Az about:crashes oldalon találod őket.

(#63779) Hegyirabló válasza Matthewus (#63778) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szívesen, de mit tudtok vele kezdeni?

Elröpül valaki Mountain Viewba, és megtanítja programozni a Mozilla fejlesztőit?

Aquila non captat muscas.

(#63780) Abrion válasza Hegyirabló (#63777) üzenetére


Abrion
senior tag

mármint nálam is ez a hiba van, ma kezdte

(#63781) Hegyirabló válasza Abrion (#63780) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tudom, értettem. Talán most már hisznek nekünk.

Aquila non captat muscas.

(#63782) Matthewus válasza Hegyirabló (#63779) üzenetére


Matthewus
őstag

Az OOM hiba akkor szokott előfordulni, hogy ha elfogy a memória, a linkelt képek alapján, pedig lehet akár videokártya driver probléma is. Első körben érdemes kipróbálni a Firefox csökkentett módot és a hardveres gyorsítás letiltását.

(#63783) Hegyirabló válasza Matthewus (#63782) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Annyiban talán jó úton jársz, hogy nem mindig, de néhány összeomláskor resetelte a képernyő beállításokat is. De ez nem változtat azon a tényen, hogy ez kizárólag 87.0 óta van. Elfogadom, hogy összeakad a VGA driverrel. A kérdés csak az: miért akad össze? Nem tudják megcsinálni úgy, hogy X videokártya 123.456 verziójú driverjével ne akadjon össze? Mert ha nem, akkor nagyon kutyaütők. Meg hogy nekem kelljen mókányolgatnom, hogy ne omoljon össze!? :C

Aquila non captat muscas.

(#63784) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Pár napja a Firefox angol nyelvű oldalakat talál keresésnél. Például az Ikeára keresve nem a magyar oldalt hozza be hanem az amerikait. Ha térképen keresnék valamit a Google maps-en akkor az USA-ra pozicionál kezdésnek, nem pedig Magyarországra mint eddig.

Semmit nem állítottam át, a legfrissebb Firefox van fent. Ez böngésző beállítási hiba lehet vagy a Google hülyült meg? Esetleg Windows beállítás?

Mit tehetnék? Van tippetek?

Köszönettel,
Dani

(#63785) DS39 válasza Hegyirabló (#63783) üzenetére


DS39
nagyúr

224 ezer videokártya van és 2888 driver a világon. Windows-ból már nagyrészt kevés verzió, de hardveres config viszont 1 millió féle.
szóval előfordulhat, hogy egy újítás, a felület gpu alapú renderelésénél nálad hibát eredményez. ezért van a jelentési lehetőség, meg fogják vizsgálni, és előbb-utóbb javítva is lesz. 100%-ig mindenre nem lehet felkészülni.

ezért jobb a Mac, mert ott meg van teremtve a fix hardveres és szoftveres környezet, amelyre lehet célzottan fejleszteni, optimalizálni. így azon a platformon a felhasználók elégedettebbek, mert kevesebb hibával találkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#63786) Hegyirabló válasza DS39 (#63785) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tudom amit írsz, de ez nem az én bajom...

Én költségvetéssel foglalkozom, egy város 25 milliárdos éves mérlegfőkönyvét felügyelem. Sok szám van. Ha elbaszok valamit, ami miatt mondjuk valaki nem kap szociális juttatást, akkor mondhatom azt, hogy "- Hát kérem, sok szám volt a táblázatokban, megesik az ilyen."?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#63787) DS39 válasza Hegyirabló (#63786) üzenetére


DS39
nagyúr

Pedig előfordulhatna ilyen is, hiszen csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, erre ezt lehetne mondani...

DE mit vársz tulajdonképpen a Mozillától? azonnali megoldást, vagy kártérítést?
(bármelyikre is, szerződött, fizetős ügyfélként lenne lehetőség. pl. ha elfizetsz a Spotify-ra, ami havidíjas, de napokig nem lenne elérhető a szerverük, így nem tudod használni azt)

A Firefox ingyenes, ha jó akkor is, ha szar akkor is.

Ha sokáig szar, amit egy szoftverfejlesztő cég csinál, akkor az a büntetésük, hogy a felhasználók elpártolnak tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#63788) Hegyirabló válasza DS39 (#63787) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Semmit nem várok. Sajnos lassan kezdem megszokni, hogy a Firefox (is) ilyen lett. Legfeljebb annyit várok, hogy próbáljunk objektívek lenni, vagyis az, hogy szeretjük a FF-et nem jelenti azt, hogy ha nem jó, akkor kardoskodunk mellette "- De jó az! Nincs semmi baja, jó az!" <-- mert ez semmivel nem jobb, mint akik állítják, hogy a Föld lapos, hiszen azok is a tényekkel mennek szemben. De igazából még ezt sem várom, ha valaki hitegetni akarja magát, akkor tegye, de én azért maradok inkább ezen a bolygón testben és lélekben is.

Aquila non captat muscas.

(#63789) DS39 válasza Hegyirabló (#63788) üzenetére


DS39
nagyúr

Messze nem olyan jó mint régen, bizonyos szempontból.
Az 57-es (asszem) verziótól, amikortól már kiegészítőkkel nem lehetett belenyúlni annyira a böngészőbe, sokat veszített az imázsából.

Viszont az, hogy beírtad a fórumra, hogy nálad van ilyen hiba, az oké, mások beírták, hogy náluk nincs, ez is oké, messze egyik sem reprezentatív, pusztán az jelenthető ki, hogy valami olyan hiba van, ami egy szűk rétegnél jön csak elő. Így a többség azt fogja mondani, írni, hogy hát nálam tök jó minden, stb.

Én is csak azt tudom neked írni, hogy én sem találkoztam ilyen crashelős hibával.

Próbáld meg amit Matthewus írt, hátha jobb lesz a helyzet, a következő frissítés meg lehet megoldja a hibát, amit tapasztalsz.

[ Szerkesztve ]

(#63790) Rimuru válasza Hegyirabló (#63788) üzenetére


Rimuru
veterán

Attol hogy egy hiba kifejezettel 1 verziotol kezdve jon meg mindig nem garantalja hogy a bongeszo a hibas.
Lehet hogy pl egy olyan funckiot kezdett hasznalni ami videokartya driverben hibas, eddig nem hasznalta ezert nem jott de ettol meg nem a bongeszo lesz a rossz hanem a driver.

Azt nem mondom hogy nalad pont ez van, ez csak egy lehetoseg.

Reszemrol egy friss pelda, egy ablakkezelo frissites megoldott egy problemat ami kifejezetten FF eseten volt feltuno. Bugzilla

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63791) Hegyirabló válasza DS39 (#63789) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Értem amit írsz, de ha én azt leírom, hogy a hiba kezdete gyakorlatilag a frissítés végbemenetelének időpontjára datálható, meg leírom azt, hogy semmit nem változtattam a gépen, akkor számomra az észerűség azt mondja, hogy ez egy frissítési hiba, és nem fogadom örömmel, amikor jönnek az olyan mondatok, hogy "Biztosan nálad van a gond!". Nincs nálam semmilyen hiba. Ezek egy elbaltázott frissítésből erednek. Ebben olyan bizonyos vagyok, mint abban, hogy a már említett Föld nem lapos.

Aquila non captat muscas.

(#63792) csako válasza Hegyirabló (#63791) üzenetére


csako
veterán

Az egy dolog, hogy Mozilláék elrontottak valamit, de a következő frissítésig mégis neked kéne valamit tenned azért, ha mégis használni akarod... meg kellene szüntetni azt, ami miatt nálad előjön, tekintve, hogy sokaknak nincs összeomlása, köztük nekem se, bár én bétán vagyok...
Lehet próbálkozni pl. vga driver frissítéssel, ha a 87-es azt a verziót nem szereti belőle, ami nálad most fent van

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63793) Hegyirabló válasza csako (#63792) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nyilván megcsinálom, de ez megint az a kategória, hogy már miért kellene nekem ilyet csinálnom? A Firefox persze egy kivétel, mert ez ingyenes. De hát kolléga/ák is elismerik, hogy nem jó irányba mennek a dolgok FF-nél. Én csak arra emlékszem az elmúlt nagyjából 15 év Firefox felhasználásomból, hogy jó volt. Meg arra, az elmúlt egy évből, hogy bajok vannak, olyan bajok, amilyeneket a megelőző 14 évben nem tapasztaltam. Akkor vegyük azt, hogy nem értek hozzá (mint ahogy egyébként nagyon sokan vannak, akik sokkal jobban értenek hozzá nálam), és csak egy mezei felhasználó vagyok, aki azt sem tudja, hogy lehet fórumokon kérdezni, meg van csökkentett mód, meg kiegészítőket lehet tiltani és telepíteni, meg hogy egyáltalán a böngésző néha frissíti önmagát. Összegezve, a jelen állapot nem túlzottan felhasználóbarát. :(

Aquila non captat muscas.

(#63794) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Újabb összeomlás, utána meg pörgeti a GPU-t, újraindítás sem segít. :C :C :C

Amúgy én nem bosszankodom ezen. Ez inkább nevetséges, esetleg szánalmas. :DD :DD :DD

Aquila non captat muscas.

(#63795) bolic válasza Hegyirabló (#63794) üzenetére


bolic
őstag

Ez inkább vírus, mert nálam minden rendben van. ;] :P :C

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#63796) Cs1csó válasza Hegyirabló (#63794) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen változtatásokat végeztél a böngészőben? (CSS kódok stb.)
Milyen böngészőkiegészítőket használsz ezek közül van olyan ami "elavult" tehát több mint egy éve nem volt már frissítve

Gyaluld a böngészőt, esetleg a rejtett mappákat a User mappa mélyén Firefox, Mozilla töröld majd gép restart és jöhet az újratelepítés.
Majd bejelentkezés szinkronizálása a könyvjelzőknek esetleg a jelszavaknak. Ezután tesztelni ha jó akkor jöhetnek a böngészőkiegészítők majd tesztelni aztán jöhetnek az esetleges beállítások módosítása.
Majd megint tesztelni.

Értem, hogy problémád van de másnak nincs tehát nálad van valami olyan konstellációja a programoknak, hardvereknek, beállításoknak ami ezt előidézte.

Ha nem akarsz tovább dühöngeni, vagy másik böngészőre átváltani akkor az fenti - kicsit drasztikus módszer - talán segíthet.

+ lehet bolic csak viccelt de ráereszthetnél pár keresőt a gépre és a böngészőre is elsőnek az AdwCleaner, majd Emsisoft EK, majd Dr WebCure IT

[ Szerkesztve ]

(#63797) Hegyirabló válasza bolic (#63795) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem, nem vírus. Elbaszták a Firefox 87.0 frissítést. Leírhatod még ezerszer, hogy nálam van a gond, vírus van, vagy hardverhiba van, nincs ilyen. Írd le még párszor, hogy vírus, vagy nálam van a hiba, akkor sem így lesz, akkor is el lett baszva a 87-es. Na, hajrá, írd le még néhányszor, hogy vírus vagy más hiba, akkor sem lesz az!

#63796 csicso82 Melyik részét nem értetted annak, amit már legalább háromszor leírtam, hogy semmilyen változtatást nem végeztem sem a gépen, sem az operációs rendszeren, nem volt hardver változás, nem frissítettem drivert, szoftvert, rendszert?!? Megérkezett a Firefox 87.0 frissítés, lefrissítettem a böngészőt, mint mindig, gyakorlatilag a frissítés végbemenésétől ezt csinálja. Tééééényleg, minden jel arra mutat, hogy pont a Firefox frissítésével egy időben ment tönkre valamelyik hardver, vagy kaptam be egy vírust (bár nem tudom, hogy honnan kaptam volna be)! Arról nem is szólva, amit szintén írtam már, hogy ha másik böngészőt használok, az érdekes módon nem omlik össze, nem pörgeti a GPU-t, összegezve hibátlanul működik. Micsoda véletlenek vannak, igen! Nem eresztek rá, felesleges. Ez nem vírus, nem hardverhiba, a Firefox legutóbbi frissítése el lett baszva. Pont. Azért mert ekkora véletlenek nincsenek a világon, hogy éppen pont akkor volt minden bolygó együttállás, mikor frissült a böngésző, és pont akkor szoptam be egy kártevőt és/vagy ment tönkre valamelyik hardver. Ráadásul ez a világ legérdekesebb vírusa vagy hardverhibája lenne, mert különös módon csak a Firefox használata közben jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#63798) mpo válasza Hegyirabló (#63797) üzenetére


mpo
veterán

Elbaszták a Firefox 87.0 frissítést.
Leírhatod még ezerszer.
Ha semmit nem akarsz hibaelhárítás ügyben tenni, akkor várd meg a következő frissítést.
Addig meg használj másik böngészőt.
A baj akkor lesz, ha a következő verzió is ezt okozza nálad.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63799) Hegyirabló válasza mpo (#63798) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De nem fogja ezt okozni a következő verzió. Mert ezt eljátszottuk már tavaly is, amikor szintén retek szar volt a Firefox. Aztán szeptember-október környékén helyretették, fél évig nem is volt gond. Megint egy szinte csodaszámba menő véletlen, váóóó! Írok Neked egy privit is, ha megengeded!

Aquila non captat muscas.

(#63800) mpo válasza Hegyirabló (#63799) üzenetére


mpo
veterán

A Netscape 3.x óta ezen a vonalon vagyok. Az IE, Edge, a Chrome nem nekem való.
Én is jártam már így nemegyszer, hogy a Firefox összeomlott, küldtem a jelentést sűrűn.
Akkoriban nem jártam a PH-ra, így még panaszkodni sem tudtam.
Más programmal is előfordult az összeomlás.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.