Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Addon Compatibility Reporter

Ezzel a kiegészítővel a többi kiegészítő kompatibilitását jelezhetjük a feljesztőknek. Így megtudják, h. milyen változtatásokat kell eszközölniük a Firefox 4-el való tökéletes működés érdekében.

1. Látogassuk meg ezt az oldalt, és telepítsük a kiterjesztést.
2. Miután újraindítottuk a Firefoxot, nyissuk meg a Kiegészítőkezelőt (Addons manager)
3. Minden kiterjesztés mellett megjelenik egy Compatibility gomb.
- Ha az adott kiterjesztés működik, kattintsunk a Compatibility gombra mellette, és válasszuk a "This addon still works" lehetőséget
- Ha az adott kiterjesztés nem működik, kattintsunk a Compatibility gombra mellette, és válasszuk a "This addon no longer works" lehetőséget

4. Végezzük el ezt minden kiterjesztésünkön.

Érdemes pár hetente újból elvégezni, vagy ha a kiterjesztésünk azóta kapott frissítést. Ezzel is hozzájárulunk a kieg fejlesztéséhez, és talán hamarabb kapjuk meg a frissítést. :)

(#14002) dqdb válasza WonderCSabo (#14001) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak a screenshotodat néztem meg (mostanában nem töltöttem le friss bétát), és felmerült bennem egy kérdés: nem úgy lenne logikus az in-content UI, hogy a dupla navigációs vezérlők helyett (címsor mellett és a tartalomban) csak a címsor melletti marad meg, valamint ilyenkor a címsor melletti keresőmező is átvált az add-onok közti keresésre? Esetleg még a bookmarks gomb is átalakulhatna a beállításokat megjelenítő fogaskerékké, és így egy számomra zavaró, levegőben lógó GUI darab eltűnne, és sokkal összeszedettebbé válna az egész oldal kinézete.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14003) WonderCSabo válasza dqdb (#14002) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link]

Igen, lesz in-content UI az addons managernél, de csak ott. :( A többi in-content UI dolgot áttolták Fx4.next-re...

[ Szerkesztve ]

(#14004) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Tudtok olyan Userscriptet, ami azt éri el, h. a Google képkeresőn a képre/linkre rákattintva direkt a képhez visz?

Ez nekem nem megy.

(#14005) Brutforsz válasza WonderCSabo (#14004) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Userscriptet nem tudok, de az OptimizeGoogle kiterjesztés (alapértelmezetten így van belőve) tud ilyet.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14006) WonderCSabo válasza Brutforsz (#14005) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Se 3.6.10-el, se 4.0-ával nem megy. :F

(#14007) dqdb válasza WonderCSabo (#14006) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor halhatott meg a script, amikor a Google frissítette a képkeresőjét. Szerintem kérdezd meg Pengét, hátha tud működőt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14008) WonderCSabo válasza dqdb (#14007) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, eléggé friss a szkript, attem a készítője frissítette. Kösz a tippet!

Figyelem:

Aki trunk buildet használ, ne rakja fel az 1 naposnál frisebb verziót (tehát a 23 buildet), mert iszonyat unresponsive, és tekeri a vinyót mint állat. Nem tom mi a gáz vele.

(#14009) Steelmanus válasza WonderCSabo (#14008) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia.

Erre linkre gondolsz, es amiket ma azaz 23-an adtak ki?

(#14010) WonderCSabo válasza Steelmanus (#14009) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, valszeg ez is szar. Én az hourlyket néztem.

Most felraktam egy újabbat, ez már jó. De amit mutattál, ne rakd fel.

(#14011) Steelmanus válasza WonderCSabo (#14010) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, koszi.

(#14012) Brutforsz válasza WonderCSabo (#14006) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nálam 3.6.10 alatt tökéletesen működik, ha engedélyezem a google.hu-ról a szkripteket.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14013) WonderCSabo válasza Brutforsz (#14012) üzenetére


WonderCSabo
félisten

H. érted?

(#14014) Brutforsz válasza WonderCSabo (#14013) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha a saját alapértelmezéseimmel próbálom használni, nem megy, mert a NoScript megfogja a google oldalán a parancsfájlokat, de ha engedélyezem ezek lefutását, akkor teljesen jól működik.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14015) WonderCSabo válasza Brutforsz (#14014) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem lőttem ki semmilyen scriptet, nincs is Noscriptem.

(#14016) Brutforsz válasza WonderCSabo (#14015) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Megnéztem egy üres profillal: azzal nálam sem megy. A normál profilomban máshogy (talán a régi módon, de erre már nem merek megesküdni) működik a google képkeresője, most láttam először ezt a ráviszem-az-egeret-kinagyítódik metódust meg utána a hülye kattintási eredményeket. Ez érdekes...

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14017) WonderCSabo válasza Brutforsz (#14016) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom én...

Más:

Ép most rakták bele a trunkba az Addons bart!

(#14018) holika


holika
csendes tag

Firefox 4.0 RC október végén...

(#14019) WonderCSabo válasza holika (#14018) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#14020) tknof1871


tknof1871
őstag

Mi a neve annak a kiegészítésnek, amivel egy oldalon leírt URL úgy használható, mintha link lenne? Szóval a kieg. nélkül Ctrl-C-vel kéne kimásolni a címet.
Ha fogok egy képet bármilyen oldalon és a TC-ben egy mappába húzom, akkor .BMP formátuma lesz. A G. Chrome meghagyja az eredeti formátumot, ami .JPG az .JPG marad. Hogy állítom be a FF-t, hogy ne változtassa a képek formátumát?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14021) WonderCSabo válasza tknof1871 (#14020) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha fogok egy képet bármilyen oldalon és a TC-ben egy mappába húzom, akkor .BMP formátuma lesz.

Nálam u.a. formátum marad.

Mi a neve annak a kiegészítésnek, amivel egy oldalon leírt URL úgy használható, mintha link lenne?

Linkification

(#14022) adyh


adyh
tag

Hali!
Firefox 3.6.10-es em van és kellene valami orvosság
, hogy gyorsabban induljon mert iszonyat lassan melegszik fel :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#14023) WonderCSabo válasza adyh (#14022) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha használsz kiegeket, sokat, akkor szortírozd őket.

Ez sokat segít.

Újra is rakhatod clean reinstallal, csak előtte mentsd le az előzményeidet MozBackuppal.

(#14024) kw3v865 válasza WonderCSabo (#14019) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én azt nem értem, hogy minek fejlesztik még a 3.5-öt. Igaz, hogy csak hibajavítások, meg biztonsági frissítések, de szerintem akkor is felesleges időpazarlás, elég lenne a 3.6-ot foltozgatni, na meg a 4.0-ra még jobban ráállálni, hogy még ebben az évben kész legyen.

(#14025) WonderCSabo válasza kw3v865 (#14024) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pont azért, amiért pl. a Win XP-t fejleszti az MS.

Sokan használják, és nekik is biztonságban kell lenniük.

Mindig 2 stabil főverzió van: 3.5 és 3.6 jelenleg.

(#14026) pete_21 válasza WonderCSabo (#13994) üzenetére


pete_21
addikt

Kicsit későn, de válaszolok:
Megnéztem ezt a képet. Köszi a képért, elég jól felvázolja a helyzetet. :D Amúgy én azt olvastam, hogy az IE9-ben jóval szebbek a betűk, mint FF4-ben. A kép alapján semmivel nem jobb. Szóval MS se tudott még mit kezdeni ezzel a hibával. Vagyis remélhetőleg már rajta vannak az ügyön. :) Kép alapján FF az egyetlen, ami a címeket normálisan meg tudja jeleníteni.

#13994: Ezt is köszi, ha jól látom, a mostani feature lista nagyjából marad is így, és nem bővül. Bár egy home tabet annyira nem lehet nehéz berakni. :U
In-content UI-ból meg egy ideje nem látni semmit, szóval ez nem volt nagyon váratlan... A resource packages mit takarna?
Közben ugye bekerült az addons-bar, a mai trunk frissítéssel. Én viszont a pár nappal ezelőttihez képest nem láttam különbséget... Viszont az nem tetszik, hogy a statusbar-hoz képest semmivel sem helytakarékosabb... Legalább ha kicsit alacsonyabb lenne, vagy csak a kép jobb szélén lenne...
Amúgy a urlbarban, amikor a target linket írja, az marad jobb oldalon? Szvsz középen vagy esetleg bal oldalon lenne kézenfekvő.

(#14027) adyh válasza WonderCSabo (#14023) üzenetére


adyh
tag

Kössz a tippeket!

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#14028) BullZeye válasza WonderCSabo (#14021) üzenetére


BullZeye
veterán

Total Commanderbe érdekes módon nekem is jó, viszont ha MSNre húzom be akkor már a borred.jpg hirtelen jyixzv.BMP lesz :D

Btw van valami lehetőség arra, hogy a cookie-k lejárati idejét felülírjam? Régen kipróbáltam egy kieget, azzal megváltoztattam, viszont ahogy újraindítottam FF-et, vagy újra betöltöttem az oldalt, máris elfelejtette és az oldal felülírta magát, így egy-két oldalnál 1 óráig marad csak bejelentkezve -.-

(#14029) pete_21 válasza pete_21 (#14026) üzenetére


pete_21
addikt

Közben látom, hogy alacsonyabb lesz az addons bar, pont Te linkelted, WonderCSabo! :)
Viszont nem tudom, hogy gyakorlatban a 18 pixel mennyi lesz, de még mindig fenntartom, hogy nem nyerünk vele igazán helyet a status barhoz képest. Ezek viszont nagyon tetszetősek, és igazán örülnék, ha végülis ennél maradnának: ez, főleg amikor az oldal tetején, vagy a titlebaron van, vagy itt bármelyik. Viszont, ha ezek vannak amúgy tervben, és a mostani csak egy átmeneti, mielőtt berakják ezeket, akkor nem szóltam. :)

(#14030) scope2007


scope2007
addikt

már alig várom, hogy megjelenjen az ff4 :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14031) tknof1871 válasza WonderCSabo (#14021) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm!

Vki tudja, mi a AutocompletePro - Your handy search suggestionns tool 1.11 kiegészítés? Telepítettem néhány kiegészítést, aminek a telepítőlinkje alatt a "Not Reviewed" vagy "This add-on has not been reviewed by Mozilla." megjegyzés volt. Szerintem azok telepítése után került fel ez a kiegészítés. A Kiegészítők listájában ezt csak engedélyezni lehet, mellette az eltávolítás gomb nem működik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14032) Ramius válasza scope2007 (#14030) üzenetére


Ramius
őstag

Dátumot nem találtam. Mikorra várható?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14033) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy az about:config-bol eltunt a mozilla.widget.render-mode Egesz ami alapbol -1 volt. Mar nincs ra szukseg mert valtozas lesz vagy tovabbra is tegyem be Ertek-kent 6-al. Jelenleg letrehoztam, mert ugyerzem hogy a gfx.font_rendering.directwrite.enabled True-re allitva es a fentebb leirt modon gyorsabb a Minefield, amit innen szoktam leszedni.

(#14034) WonderCSabo válasza pete_21 (#14026) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A resource packges nem tom mi.

Addons bar egyáltalán nem u.a. mint a status bar. Erre tudsz toolbar itemeket rakni! Jobb gomb -> Customize...

A magassága.

Urlbar link hover.

BullZeye: Ez az MSN hibája sztem.

(#14029) pete_21: Az addon ikonokat bhova tudod majd rakni, de az addon bar nem lesz olyan, mint Boriss posztjaiban. Már írtam, elvetették, mert túl sok oldal használja a jobb alsó sarkoot.

Ramius: December.

Steelmanus: Go to #1. A kulcs megváltozott a D2Dhez béta 5 óta.

[ Szerkesztve ]

(#14035) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#14034) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagyon sok fontos bug landolt ma.

[link] [link]

És az Fx4 már lenyomja a Nitrot V8 teszten. :)

(#14036) pete_21 válasza WonderCSabo (#14034) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ!
Megnéztem, tényleg lehet rá sokmindent rakni, bár én nem nagyon fogok. Jobban örülnék, ha kompaktabb lenne, valami olyasmi, mint amit elvetettek... :)
Akkor a link hover bal oldalon lesz, ennek is örülök. Jobb oldalon felettébb zavaró. Meg amit a linkelt oldalon is írnak, hogy két link között sokkal egyszerűbb megtalálni a különbséget, ha balra van igazítva a link.
"Az addon ikonokat bhova tudod majd rakni..."
De az ugye akkor benne lesz, ami itt a felső 2 képen van? Mert ha ide is lehet őket pakolni, akkor a lenti addons bart akár ki is lehet kapcsolni. :)

(#14037) pete_21 válasza WonderCSabo (#14035) üzenetére


pete_21
addikt

Elég jó ez a 2 napi termés. :)
Szvsz még ez az a bug, ami elég sok kellemetlenséget tud okozni.

(#14038) WonderCSabo válasza pete_21 (#14036) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen már benne van, de ez már az addon írók dolga, nem a Mozilláé.

Jaja, az az a bug, amivel összevisszacsúsznak a pluginok.

Olvassátok az első hszt, elég sokat dolgoztam rajta, remélem hasznos infók kerültek bele! Várom a javaslatokat, még mi hiányzik belőle?

Még bővítem picit, de nagyjából kész van. A frissítések egyébként megnézhetőek a blogomban is. A topik címe is át lett nevezve.

(#14039) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, újra telepítettem a gépet és előtte a firefox könyvjelzőit lementettem, legalábbis azt hittem. Most hogy szerettem volna visszatölteni, nem tudom, nem .JSON kiterjesztésű a file. Nem tudom mit és mikor szúrtam el, de így nem tudom visszatölteni a könyvjelzőket. Amim van az egy kiterjesztés nélküli file, egy sima txt file-nak néz ki. Meg is lehet nyitni, fel is lehet fedezni benne a hivatkozásokat.
Van valakinek valami ötlete, esetleg átkonvertálni, vagy bármi?
Kérlek segítsetek.
Előre is köszi.

(#14040) WonderCSabo válasza Poviclo (#14039) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A firefox könyvjelzői a places.sqlite fájlban van eltárolva. Ez nem sima txt fájl, ez egy SQLITE adatbázis. HA ezt mentetted el, nevezd át places.sqlite -ra, és írd felül a profilodban lévőt.

(#14041) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nah, a Nitro most már télleg le lett nyomva V8 teszten. :D

Ha ez a 2 bug kész lesz, úgy tűnik SS-en az Fx lesz az első!

Bug 587707 - JM: Inline frame creation
Bug 595884 - JM: make JSOP_ARGUMENTS fast

(#14042) scope2007


scope2007
addikt

nem tom mi történt de a "házikó" ikon nem működik (hiába nyomok bal vagy középső gombot, nem történik semmi).. eddig még nem jártam így soha. új kieget se tettem fel, nem tudom mi szúrhatta el. Ötlet?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14043) Steelmanus válasza WonderCSabo (#14034) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Koszi' a valaszt, igy mar ertem. Jol latom hogy az #1-nel lathato a tesztverziokhoz szolo modositasok mindegyike megtalalhato a blogodban? Mert szivesebben olvasom azt mint visszalepni az kezdooldalra, az ritkan jut az ember eszebe.

(#14044) WonderCSabo válasza scope2007 (#14042) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd meg safe módban, ha ott jó, kezd el egyenként letiltani a kiegeket.

Steelmanus: Igen, mindegyik megtalálható a blogomban is. De nem tartottam etikusnak, h. az első hsz-el a blogomat népszerűsítsem, ezért inkább itteni posztokra linkeltem.

(#14045) pete_21 válasza WonderCSabo (#14038) üzenetére


pete_21
addikt

És tényleg titlebar-ba is lehet majd rakni őket? :D Az jó lenne. Bár az is elég, ha csak oda fentre, a keresősáv mellé, mint ahogy már egy ideje az Adblock Plust-t. Akkor a status bart tényleg ki fogom majd kapcsolni.
Tegnapi trunkra frissítettem, és nagy örömmel láttam, hogy már megszűnt az a hiba, hogy a flash videók egy része hiányzott scrollozás után. Akkor azt mégse ez a bug volt...
Tényleg, múltkor írtad, hogy a D2D lassítja az egész böngészőt. Ez még mindig így van? És miben nyílvánul meg? A böngésző válaszképességét csökkenti, vagy az oldalak megjelenítését, meg renderelését? Mert amúgy pont azt kéne gyorsítania... :U

(#14046) ERPY


ERPY
őstag

Az alsó Add-On bar kikapcsolása számomra jól jött, 1 kivétellel szerencsére sikerült mindent felülre tennem, vagy lényegtelen. Ez az egy plugin a Dcurrency, remélem majd egyszer lesz olyan verziója, amit már felülre is lehet tenni, mert elég ritkán frissül.

(#14047) pete_21 válasza pete_21 (#14045) üzenetére


pete_21
addikt

Viszont a jelszó megjegyzésénél az a kulcs nagyon gáz, ahogy kinéz... :N

(#14048) WonderCSabo válasza pete_21 (#14045) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom, status bar nincs meghalt. Helyette addons bar van. Igen, elvileg majd oda is lehet pakolni.

Persze, h. azt kéne gyorsítania, de egy regression miatt lassítja a böngit. Persze látszik a gyorsulás a Fishtank teszten pl.

A nemrég megoldódot flashes bug a D2D-hez kapcsolódott. A most még nyitva levő meg a layershez.

pete_21: Az csak egy placeholder, majd lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14049) pete_21 válasza WonderCSabo (#14048) üzenetére


pete_21
addikt

Bocsi, status bar helyett addons bart akartam írni. :) Nincs sok addonom, konkrétan 5 van, amit haszálok, a többi most (FF 3.6-ban) arra van, hogy 4-es kinézetet kreáljon. :D
De abból az 5-ből kettőnek van lent ikonja, Adblock Plus-nak és PDFdownloadnak. De szvsz csak az elsőnek fontos az ikonja. Azt meg már most is lehet a keresősáv fölé tenni, szóval a lenti addons bart szerintem kikapcsolom majd. Legalább lesz több helyem. :)
Nem tudom, amiket én néztem, azok az oldalak gyorsabbak voltak D2D-vel, mint nélküle. Viszont van, ahol a FF 3.6 gyorsabban hozza meg az oldalt, mint a 4-es (GPU-val kicsit gyorsabb, mint nélküle, de még úgy is lassabb, mint a 3.6). Gondolom, ha kijavítják azt a 2 bugot, amit linkeltél nemrég, akkor megoldódik ez is.

Igen, amit a mai buildben javítottak, az D2D-s bug volt a flashnél, de úgylátszik ez okozta azt a hibát, amire gondoltam. Úgy látszik, hogy layers-ös hibába nem futottam még bele. :)
Sejtettem, hogy lesz majd szebb kulcs-ikon, de gondoltam rákérdezek. ;)

(#14050) WonderCSabo válasza pete_21 (#14049) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, nem az oldalak betöltése lassabb, hanem az UI válaszképessége csökken drasztikusan.

A layers bug-ba sztem azért nem futottál bele, mert nincs nálad bekapcsolva a layers. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.