Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39002) sz.balazs.95 válasza kispx (#39001) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

már éppen ideje volt :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39003) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok !
Vállalkozókedvet kérek
Windows 7 64bit, 14.9 Ati driver, Firefox 32.0.3, xfire.com, kb 30 sec várakozás = kékhalál
atikmdag.sys és a ntoskrnl.exe van pirossal jelölve a bluescreenview alatt
IE alatt nem csinálja

Firefox hiba, vagy ati driver hiba?

[ Szerkesztve ]

(#39004) sz.balazs.95 válasza xrvman (#39003) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az ATi hiba sokkal valószínűbb.
Valószínűleg IE alatt azért nem jön elő, mert az IE nem használ olyan dolgot, ami problémás. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39005) kispx válasza xrvman (#39003) üzenetére


kispx
addikt

Ha kikapcsolod a hardveres gyorsítást akkor is kékhalál lesz?

(#39006) xrvman válasza kispx (#39005) üzenetére


xrvman
őstag

Hmm, már leszedtem a 14.9 est és most a 14.4 est teszem fel.

(#39007) xrvman válasza xrvman (#39006) üzenetére


xrvman
őstag

14.4 alatt is csinálta, DE
VLC 2.1.5 64bit bekaphatja, uninstall és most nem nincs kékhalál. Megy vissza a friss VGA driver.
Xfire oldalon egy intró megy .mp4 (barátom derítette ki) és ezért gondoltam ekkor a VLC mozilla bővítményére.
Bingó.

(#39008) sz.balazs.95 válasza xrvman (#39007) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor elég, ha a vlc bővítményt tiltod le.
de az mindenképpen jó hír, hogy kiderült a hiba oka! :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39009) xrvman válasza sz.balazs.95 (#39008) üzenetére


xrvman
őstag

Igen elég lenne csak a Mozilla beépülőt nem feltenni, de eddig is a MPC-HC-t használtam, inkább az megy vissza.

(#39010) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudjátok meg jelent már az új 8 as java?Mert nekem 7 es van még fent és azt írja ,hogy elavult és frissíteni kell.Ezt találtam [link],most ez akkor már jó?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39011) kispx válasza Pityu. (#39010) üzenetére


kispx
addikt

Régen megjelent már, csak nem rakták ki a java.com-ra. JRE alatti downloadra kattints.

(#39012) Pityu. válasza kispx (#39011) üzenetére


Pityu.
nagyúr

és ezek közül melyikre,mondjuk azt tudom ,hogy x86 os kell

Windows x86 Online 0.61 MB jre-8u20-windows-i586-iftw.exe
Windows x86 Offline 32.17 MB jre-8u20-windows-i586.exe
Windows x86 51.66 MB jre-8u20-windows-i586.tar.gz
Windows x64 91.68 MB jre-8u20-windows-x64.exe
Windows x64 54.68 MB jre-8u20-windows-x64.tar.gz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39013) Sátán44


Sátán44
addikt

Böngésző újratelepítése után bejelentkeztem a fiókomba és szépen leszinkronizálta a könyvjelzőimet, de mindenből kettő lett. Nem rendezett könyvjelző után ismét jön a könyvjelző eszköztár... Gondoltam jobb klikk a mappára és törlés, de inaktív. Hogy lehet eltüntetni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#39014) kispx válasza Pityu. (#39012) üzenetére


kispx
addikt

Második. (vagy az első. Az első online telepítő, a második offline)

(#39015) Pityu. válasza kispx (#39014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez akkor nem jó?
Windows x86 51.66 MB jre-8u20-windows-i586.tar.gz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39016) kispx válasza Pityu. (#39015) üzenetére


kispx
addikt

Végülis az is jó, de akkor manuálisan kell a plugint telepítened. Az első két telepítőnél next-next-finish-ből megvan. Inkább azokat javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#39017) Pityu. válasza kispx (#39016) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na letöltöm akkor az offlinét

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39018) GomezGTS


GomezGTS
tag

Szevasztok mozilla mesterek,

Egy olyan dologgal kapcsolatban írok, ami feltételezem nem csak nálam okoz gondot. Nem is igazából, csak idegeskedést. Adott ugyanis ez a Hot deals nevű f*s, ami ha kell ha nem felugrik, beugrik, rámászik és az adblock+ köszöni szépen elvan mellette.
Tudja esetleg valaki, hogyan lehetne TÉNYLEG kiirtani ezeket a hirdetéseket, és az FkeeppiT adverteket?

Köszönöm!
Üdv,
Á.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#39019) GomezGTS válasza GomezGTS (#39018) üzenetére


GomezGTS
tag

Közben sikerült megoldani. A registry-ből kerestem ki a surfkeep nevezetű részt.
Aki esetleg nem akarja maga, annak itt egy erre való program, leírással együtt.

http://malwaretips.com/blogs/surf-and-keep-removal/#uninstall

;)

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#39020) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

reggel telepítettem az EVGA Precisiont (monitorozó program), és hirtelen a normál félkövér betűim ilyen nagy bumszli izékké változtak :W

letöröltem, újraindítottam a gépet, visszaraktam, semmi sem segített, legutóbb is volt egy ilyen problémám, de egy újraindítással megoldódott

van valami megoldás?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39021) netpeti98 válasza pohár (#39020) üzenetére


netpeti98
addikt

A hardveres gyorsítást próbált meg kikapcsolni, a firefoxon belül.

(#39022) pohár válasza netpeti98 (#39021) üzenetére


pohár
félisten

úúú, köszi szépen :C
amúgy ahogy látom, az enabled és a disabled rész is false-on volt... gondolom nem tudott mit kezdeni vele a böngésző :U

származik valami hátrányom abból, hogy ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39023) adsl válasza pohár (#39022) üzenetére


adsl
aktív tag

Megkérdezhetem melyik verziójú Firefoxot használod?

(#39024) pohár válasza adsl (#39023) üzenetére


pohár
félisten

a legújabbat, 32.0.3 :K

na, most meg dőltté változott pár olyan rész, ami eddig nem volt az, hát ez meghülyült rendesen :O :D (például a YT-os címek, amikor megnyitom mondjuk a feliratkozásaimat)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39025) pohár válasza pohár (#39024) üzenetére


pohár
félisten

ahogy nézem, csak az Arial betűtípusú szövegek hülyültek meg (lettek félkövérek, majd a hardveres gyorsítás kikapcsolásával dőltek)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39026) Sátán44 válasza Sátán44 (#39013) üzenetére


Sátán44
addikt

Megoldódott!

Firefox leszed, majd teljes profil törlés. Újra fel, ismét bejelentkezés és jó.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#39027) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Feltenném ide is a gondomat, mert sajnos a másik topikban nem kaptam választ, lehet, hogy macerás a dolog.[link] [link]
Amit azóta megléptem, csökkentett módban is elvégeztem a leírt ellenőrzéseket, minden rendben volt. Végeztem egy rendszervisszaállítást, egy pár nappal korábbi állapotra, amikor még ez a jelenség nem volt. A visszaállítás után minden normálisan működött, elindítva akár az IE10-et, akár a Firefoxot(a legutolsó ESR változat), a proci használat a normális 1-2 % körül volt, de ez a kegyelmi állapot kb. háromnegyed óráig tartott, mert utánna ismét 25-30 %-ra ugrott fel a procihasználat mindkét böngésző esetében, még akkor is, ha csak a google kezdőképernyő volt megnyitva.
Töredelmesen bevallom, hogy alapból az IE-t használom, a Firefox csak másodlagos, ezért itt nem raktam fel külön kiegészítöket, mint pl. reklámblokkolók, de ez igaz az IE-re is, ezért gondolom, ez nem lehet oka a proci hajtásnak.
Amennyiben valakinek van valami ötlete, hogy mit vizsgáljak még, azt köszönettel venném.
Még annyit, hogy a Win 7 alaplap+proci csere miatt tisztán újra lett rakva júniusban, tehát eléggé új.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39028) sz.balazs.95 válasza pendre54 (#39027) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem ezeket akkor szokta produkálni a gép, amikor vacakol a netkapcsolatom. (magas ping, instabil kapcsolat stb.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39029) pendre54 válasza sz.balazs.95 (#39028) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a választ, de nem ez lehet az oka, mert bár nem írtam ide, de ellenőríztem pingtesztel, meg speedtestnettel is, és minden rendben van.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39030) sz.balazs.95 válasza pendre54 (#39029) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pedig gyanús nekem, hogy a hsz-eid alapján csak olyan progik érintettek, amik valamilyen módon netkapcsolatot használnak.
esetleg a tűzfallal lehet valami.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39031) pendre54 válasza sz.balazs.95 (#39030) üzenetére


pendre54
addikt

A COMODO Firewallt használom, de semmi különlegességet nem látok rajta, a korábbiakhoz képest.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39032) mikk2000 válasza sz.balazs.95 (#39030) üzenetére


mikk2000
őstag

Vagy a hálókártya driver.

(#39033) xrvman válasza pendre54 (#39027) üzenetére


xrvman
őstag

Igaz nem Firefox, de hátha segít.
Minap én úgy jártam a Chrome böngészővel, hogy irtózatosan lelassította a gépet, és sok memóriát evett, a böngészést ellehetetlenítette. Hiába néztem, nem volt ott semmi egyéb bővítmény. Újat nem engedett feltenni, network failed üzenettel.
MBAM takarítás, temp mappa tartalmának teljes törlése kézzel, aztán chrome uninstall, majd annak profilját is törölni kellett, és csak ez után lett jó a net és a böngészés.

Ha routered van akkor próba idejére iktasd ki a routert és kösd direkbe a modemmel a számítógéped.

Az, hogy júniusi az oprendszer, attól még bekaphattál valami csúnyát. Ha minden kötél szakad max megint újra húzod az oprendszert és firefoxnak csak a könyvjelzőit mented el, profilt meg kukázod.
Ha ezután is elkezd szarakodni, akkor ott driver vagy hardver hiba áll fent.

(#39034) pendre54 válasza xrvman (#39033) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de mint írtam nem csak a Firefoxnál van, hanem az IE10-nél is, de egyébként meg az IE tökéletesen működik, seperc alatt tölti be az oldalakat, a Firefoxnál vélek egy kis lassulást, de az se látványos, és egyébként itt is minden rendben.
Egy 10 perccel ezelőtti újabb szöszenet a kialakult helyzetről. Csak az IE-n a battlelog volt megnyitva, és a net 78 %-on pörgette a procit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#39035) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

A firefox-nál az miért van, hogy ha vissza nyíllal az előző megtekintett oldalra akarok ugrani, akkor mindig külön újra be kell töltetnem és nem automatikusan jeleníti meg?

Köszi

(#39036) Steelmanus válasza pendre54 (#39034) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha mindket bongeszonel ilyen problema van, en kikapcsolt tuzfal mellett is tennek egy probat. Az Eroforrasfigyelo / CPU ful mit mutat, abban kellene latni a magas terhelest mutato szalat.

(#39035) Pityke78 A beallitas menuben a Lapok opcional tegyel pipat a Hivatkozas uj lapon valo megnyitasakor atvaltas ra azonnal - ele tegyel egy pipat, majd inditsd ujra a bongeszot.

(#39037) stingy2


stingy2
senior tag

nem tudom, hol lehet jelezni a következőt: ff tweak network add-on-t használok. Power beállításnál, amikor be van kapcsolva a pipelining és a proxy pipelining, akkor a PH így jelenik meg:

2-3x kell betöltenem az oldalt, mire jó lesz. ha defaultra állítom, akkor ok.viszont az itcafe esetén nem jelentkezik a probléma és más oldal esetén sem.
ez PH hiba, vagy csak a ff nem szereti ezt az oldalt ezzel a kieggel?

INTJ

(#39038) Matthewus válasza stingy2 (#39037) üzenetére


Matthewus
őstag

Ne használd a pipelining-ot, okkal nincs bekapcsolva alapból.

(#39039) Fandango


Fandango
veterán

Proba keppen felraktam az Adguard AdBlocker kiegeszitot, es meg kell hagyni kellemesen csalodtam benne. Mivel ebben is van olyan funkcio mint az Element hiding helper, es itt is hozza lehet adni olyan filter listakat amiket az AB Edge-nel hasznaltam, minden gond nelkul valtottam ra.

(#39040) HZoli87 válasza Fandango (#39039) üzenetére


HZoli87
veterán

Saját listát hozzá lehet adni (amit az adblock plusban hoztam létre az évek során)? Hufilter elérhető hozzá?

(#39041) HZoli87 válasza HZoli87 (#39040) üzenetére


HZoli87
veterán

Kipróbáltam, marad az Adblock Plus.

(#39042) Fandango válasza HZoli87 (#39041) üzenetére


Fandango
veterán

Mi nem tetszett benne?

(#39043) HZoli87 válasza Fandango (#39042) üzenetére


HZoli87
veterán

Lassabban töltődtek be az oldalak, mindig volt egy rövid megakadás.

(#39044) Kékes525 válasza HZoli87 (#39043) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nálam csak akkor fordult elő az Adguard AdBlocker-el, ha sok filtert kapcsoltam be, de erre figyelmeztet is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39045) Morris


Morris
veterán

Hali!

Lehet, hogy ostoba kérdés lesz, de ha nyitok egy firefoxot, azon belül egy google.hu lapot és beírok valamit, mondjuk azt, hogy autó.
Majd az első (vagy tök mindegy hanyadik) találatra rákattintok és az "új" oldal betöltése után nyomok egy vissza gombot.
Ekkor egy üres google.hu oldalra dob vissza. Ez miért van? Miért nem a találatokhoz dob vissza a "vissza" nyíllal?

(#39046) Fandango válasza Kékes525 (#39044) üzenetére


Fandango
veterán

Igen ez igy van, en is belottem eloszor egy csomo filtert, aztan szepen lassan kapcsolgattam ki oket. Sot sok filter mellett a Firefox memoria igenye is jelentosen megugrik.

(#39047) M3oH válasza Fandango (#39046) üzenetére


M3oH
addikt

Felesleges is. Easylist+hufilter ennyit használok.

(#39048) Fandango válasza M3oH (#39047) üzenetére


Fandango
veterán

Az alap 3 filter melle csak a hufiltert raktam be, mert azt irjak, hogy a sajat listajuk az Easylisten alapul.

(#39050) stingy2 válasza Morris (#39045) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem ezt a Nightly csinálta rendszeresen, és akkor fordult még elő, ha pluginek összeakadtak.Próbáld meg letiltani az összes plugint, hogy úgy jelentkezik-e? Esetleg csinálj egy mentést, majd egy resetet, ha más nem segít.

INTJ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.