Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) kispx válasza maxim01 (#32000) üzenetére


kispx
addikt

Ha az oracle oldaláról felmegy a java?
Én ennyi fura probléma után átnézném a gépet egy kaspersky rescure diskkel.

(#32002) DS39 válasza maxim01 (#32000) üzenetére


DS39
nagyúr

offline telepítőt használj, és ne fusson közben a böngésző.

(de ennek a Java-nak nincs köze a Gmail és Google Play problémádhoz, azt a JavaScript vezérli)

[ Szerkesztve ]

(#32003) maxim01 válasza DS39 (#32002) üzenetére


maxim01
aktív tag

Az pedig engedélyezve van... Na mindegy ma már feladom, mert holnap 1500km-es út vár rám, majd szombaton jövök újra segítségért.. Az eddigieket pedig nagyon köszönöm mindenkinek!!! :R

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#32004) maxim01 válasza fatal` (#31995) üzenetére


maxim01
aktív tag

Csináltam egy rendszer visszaállítást, letiltottam az adblock-ot és láss csodát jó lett!! Köszönöm még egyszer mindenkinek!!!!

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#32005) fatal` válasza maxim01 (#32004) üzenetére


fatal`
titán

Akkor lehet nyomozni melyik adblock szabály a ludas. :)

(#32006) Abrion válasza maxim01 (#32000) üzenetére


Abrion
senior tag

törölhető ez a hsz.

[ Szerkesztve ]

(#32007) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem értem a firefoxot most csak egy oldalt nyitok meg pl facebook már 450megát eszik eddig csak úgy 230 megát evett akkor kezdet többet mikor több oldal volt megnyitva mitől van ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32008) kispx válasza Pityu. (#32007) üzenetére


kispx
addikt

memleakes valamelyik addon.
Használsz NoScriptet? (Nekem ennél a kiterjesztésnél csinálta)

[ Szerkesztve ]

(#32009) Pityu. válasza kispx (#32008) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyenek vannak hogy adblock plus,google translator for firefox,

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32010) Pityu. válasza kispx (#32008) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezek vannak pontosabban

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32011) kispx válasza Pityu. (#32010) üzenetére


kispx
addikt

IDM CC nevű kiegészítő nélkül, hogy alakul a memóriahasználat?

(#32012) Pityu. válasza kispx (#32011) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azzal sosem volt gond az az internet download manager cucca mert azzal a letöltővel szoktam letölteni dolgokat az már régóta van a gépemen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32013) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hi!

Volna egy kérdésem. Ha újra akarom húzni a win7-et, de a mozzilánál minden beállítást, könyvjelzőt előzményt szeretnék megtartani, akkor azt hogyan tudom megcsinálni?
A könyvjelzőket ki tudom importálni, de az összes előzményt nem. Előre is köszi

(#32014) Nkboy válasza hegegabi80 (#32013) üzenetére


Nkboy
senior tag

Vagy mented a Profile mappádat, vagy használod ezt.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#32015) DS39 válasza hegegabi80 (#32013) üzenetére


DS39
nagyúr

- kimented a profilt. (1. hsz.-ben megtalálod hol is van ez)
- Firefox Sync is van mint opció.

(lassú voltam mobilról) :)

[ Szerkesztve ]

(#32016) fatal`


fatal`
titán

Hogy lehet beállítani, hogy a vissza gombot megnyomva töltse újra az oldalt? Régen nem volt ilyen probléma, operában az opera:configban kellett túrkálni, itt viszont nem találtam semmit. Vagy valamelyik addon okozza?

(#32017) csako válasza fatal` (#32016) üzenetére


csako
veterán

Megpróbálhatod, hogy a "browser.cache.check_doc_frequency"-t 1-esre állítod.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32018) fatal` válasza csako (#32017) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos nem segít. :(

Idegesít, hogy a fórumokon, ha kinyitok valamit és visszalépek, akkor még mindig olvasatlan hozzászólást jelez (nem csak itt, más oldalakon is).

Letiltottam a cachet, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#32019) DS39 válasza fatal` (#32018) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem réteg igény amit akarsz, ráadásul így mindig buknád az előzőleg beírt dolgokat (űrlap vagy fórum poszt esetleg keresési találat).
ha nem sikerül az átvitel vagy megszakad a net és vissza kell lépni.

[ Szerkesztve ]

(#32020) csako válasza fatal` (#32018) üzenetére


csako
veterán

Más igazi megoldást sajnos nem tudok, illetve nem találtam, csak pl. legyen az egyik kezed az F5-nél :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32021) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Ez most valaki limitálás FFre?
Az első ablak épp tölti le a weblapot, a második ami épp frissítek, meg próbál csatlakozni, és csak akkor csatlakozik amikor az első letöltődőt.

[ Szerkesztve ]

(#32022) fatal` válasza DS39 (#32019) üzenetére


fatal`
titán

Lehet, hogy réteg igény, de a Firefoxot teljesen szét lehet szabni kiegészítőkkel, az is az.

Opera alatt pl. nem bukod el a formok tartalmát, mégis át lehet állítani ezt. :) Na mindegy, ha nem lehet, akkor ez van. :)

De a régi FF-ek nem így működtek.

(#32020) csako: Az lesz, vagy új fülön nyitogatom a topicokat. :D

(#32021) Abrion: Ez inkább nálad lesz valami bug, nálam párhuzamosan tölti a lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#32023) DS39 válasza fatal` (#32022) üzenetére


DS39
nagyúr

hát nekem nem rémlik hogy a régi ne így működött volna, hogy cache-ből hozta vissza lapokat, de rég volt 100%-osan nem emlékszem. és igaz, kiegészítővel sok minden megoldható, keresgélj az addon oldalon lehet erre is van megoldás. :)

engem pl androidon kifejezetten idegesít hogy míg az Opera Mini cacheből hozza vissza a lapot, addig a Mobile frissíti visszalépéskor, így pl nem látom már hogy FB csoportban mik is voltak az új bejegyzések. (ha több is volt és egyenként szeretném megnézegetni őket, akkor zavaró, vagy külön fülön nyitom őket, csak az meg mobilon macera.)

[ Szerkesztve ]

(#32024) fatal` válasza DS39 (#32023) üzenetére


fatal`
titán

2.0-tól vagy 1.5-től 3.5-ig használtam FF-et, újratöltötte a lapokat. Emlékszem, mert, amikor később Operára váltottam, ott is kerestem ugyanezt a beállítást.

Keresgéltem, de nem találtam semmit, azért tettem fel itt a kérdést. :( Mindenhol az említett cache beállítást írják, de nem segített. A Disk Cachet már teljesen letiltottam, de semmi, gondolom ramból hozza be újra.

A mobile sem frissít alapbeállításként. Próbáld meg megnövelni az opera:configban a check expiry history változót. Feltéve, hogy a classicról írsz, az új Opera Mobile egy trágya, két percig sem volt a telefonomon. Az asztali Operát is ugyanúgy tönkreteszik, azért váltottam vissza FF-re most.

Engem zavar itt, hogy kinyitok egy topicot mondjuk 1 új hozzászólással, visszalépek és még mindig jelez 1 új hozzászólást. Folyton azt hiszem, amíg lépkedtem új hsz érkezett, közben meg csak nem frissített. Ugyanez van az összes fórumon a feliratkozott témákkal.

[ Szerkesztve ]

(#32025) Abrion válasza fatal` (#32022) üzenetére


Abrion
senior tag

ötlet hogy találjam meg a problémát?

(#32026) DS39 válasza fatal` (#32024) üzenetére


DS39
nagyúr

még az eredeti Mobile 12.1.4-ről van szó, kipróbáltam 2-ről 10-re növelni, nem hatotta meg. FB-n és itt a fórumon is frissít.
(bár ha ez az érték másodperc akkor még lehet növelni kell)

hogy on legyen Firefox privát módban mi a helyzet ezzel?
akkor elvileg semmit nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#32027) fatal` válasza Abrion (#32025) üzenetére


fatal`
titán

Még eszembejutott valami: Nem indítás után történik ez? Ott csak akkor kezd el letölteni egy visszaállított fült, ha rákattintasz.

Ha nem ez a helyzet, akkor letiltott kiegészítőkkel is csinálja? Én ha nyitok 3 új tabot mondjuk a könyvjelzősávról, akkor betölti mind a hármat a háttérben is.

(#32028) Abrion válasza fatal` (#32027) üzenetére


Abrion
senior tag

most müxik, nem értem én ezt, néha nem akarja elkezdeni letölteni a weblapot, csak próbál csatlakozni 10MPig, na mindegy.
Igazából pár napja volt egy teljes reset, tudod a hibakeresési információban lévővel, per pill nincs sok kiegészítő telepítve
Adblock Plus
Easy YouTube Video Downloader
Firebug
Google Translator for Firefox
PDF Viewer
Status-4-Evar

na mindegy, ez is olyan probléma mint az előző, a fájl letöltés ablakban összetör az FF, az sem jött össze miután itt kértem segítséget, kezdem azt hinni hogy jön a hiba és leírás után eltűnik :D

most nézem hogy a bővítményeket nem törölte le, lehet hogy ott van valami szakaszos hiba.

[ Szerkesztve ]

(#32029) fatal` válasza Abrion (#32028) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet, hogy a neteddel van valami probléma?

AdBlock Plus és Status4Evar nekem is fent van, egyik sem okozza a problémát.

(#32030) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Nem 100%, hogy itt kellene feltennem ezt a kérdés, de mivel a firefox-ot használom böngészőként megpróbálom.

Sajnos szaggatnak mostanában a videók (internetes tartalmakra gondolok, pl youtube) a laptopomon. Nem mai darab, egy Lenovo R61i-ről van szó, némi fejlesztéssel:

CPU: C2D 1,66 Ghz
Mem: 2x2 GB DDR2 600 Mhz
128 GB SSD

Véleményem szerint nem olyan konfig, ami indokolttá kellene, hogy tegye a szaggatást... Ennél jóval gyengébb gépeken is láttam már zavartalanul 720p videót futni.

Tudnátok tippek adni esetleg, hogy mi lehet a gond?

Köszi előre is.

(#32031) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már ilyennel firefox alatt hogy youtubon indítok egy videót és pár másodpercig gondolkodik mire elindul a videó egy két napja jelentkezett expoleren azonnal indul akármelyik videó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32032) DS39 válasza q13579 (#32030) üzenetére


DS39
nagyúr

a Flash protected mode-ot kapcsold ki. akkor megoldódik a szaggatás.

Pityu: nálam hónapok óta ilyen a YT, régi és új flash-sel is.

[ Szerkesztve ]

(#32033) Gézengúz válasza Pityu. (#32031) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nálam ma jött elő... :(((

(#32034) vitaro válasza Pityu. (#32031) üzenetére


vitaro
senior tag

Nálam is ez van, 10-15 mp-t is kell várnom, hogy elinduljon. Ha viszont frissítem az oldalt, azonnal indul.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#32035) Gézengúz válasza vitaro (#32034) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pont ugyanez, mára, mi lett vele?

A flash az 11.8-as és Adblockon meg Fastestfoxon kívül más nincs fenn..

[ Szerkesztve ]

(#32036) HZoli87 válasza Pityu. (#32031) üzenetére


HZoli87
veterán

Tegnap óta nálam is jelentkezik. Teljesen random, vannak videók amik egyből mennek, van ahol 10-20 másodpercet várnom kell, mire elindul. Már a YousableTubeFix-re gyanakodtam, de lehet más okozza a problémát. Én régebbi Flasht (11.1) használok.

Biztos a guglis srácok okoskodtak valamit ...

[ Szerkesztve ]

(#32037) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem is pár napja van ilyen és az a fura néha az internet expolert szoktam firefox mellet használni de azon azonnal indul

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32038) cocka válasza fatal` (#32016) üzenetére


cocka
veterán

Mi a fenének használod a vissza gombot? Eleve a kiindulási oldalról új lapon célszerű megnyitni a linkeket, így gyakorlatilag feleslegessé válik a vissza gomb.

De ha mégis vissza gombozni akarsz, az is megoldható, hogy ugyanazt a sessiont több lapra is átmásolod pl. a duplicate tabbel.

mindig buknád az előzőleg beírt dolgokat (űrlap vagy fórum poszt esetleg keresési találat).

Ezt mind meg lehet jegyeztetni. Űrlap adatokat alapból meg lehet jegyeztetni vele, a fórum posztot meg megjegyezteted a Textarea cache-sel. :) (akivel előfordult már, hogy írt egy szép hosszú gondolatsort és közben egy automata refresher script vagy a metamarhaságok reloadolták az oldalt vagy véletlenül bezárta, elkattintott az oldalról, az tudja miről beszélek)

pl nem látom már hogy FB csoportban mik is voltak az új bejegyzések.

De az nem kifejezetten böngészőspecifikus hiba, egyszerűen szar az FB. Összevissza rendezi a hsz.-eket.

Mellesleg ez alapján nemcsak egyféle cache van:

[link]

(#32039) fatal`


fatal`
titán

Ez a gond már Opera alatt is jelentkezett nekem, szerintem a Google alkotott valamit.

Azt sem értem, hogy ki találta ki, hogyha beletekerek, akkor újra elkezdi onnan letölteni a videót, mikor már le volt töltve az egész.

(#32040) DS39 válasza fatal` (#32039) üzenetére


DS39
nagyúr

Azt sem értem, hogy ki találta ki, hogyha beletekerek, akkor újra elkezdi onnan letölteni a videót, mikor már le volt töltve az egész.

jajj, az nagyon idegesítő, régebben a 11.1-es flash-nél nem csinálta, csak az újabbaknál, de most már bármilyen flash van fent ilyen :(((
(bár 50 megás nettel nem gáz, de akkor is, totál felesleges)

egyébként ez hogy a YT videó indulására várni kell nem újkeletű, nálam több hónapja ilyen, most megnéztem hogy írtátok, semmivel nem rosszabb most, mint volt. (sőt egyszer bejött egyből is :D)

[ Szerkesztve ]

(#32041) Pityu. válasza fatal` (#32039) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jaj ez nekem is ismerős néha nekem is be hülyül úgy

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32042) fatal` válasza DS39 (#32040) üzenetére


fatal`
titán

Nálam is több hónapja jelen van, de nem minden videónál csak néhánynál. Néha be is fagy, frissíteni kell az oldalt, akkor viszont azonnal elindul.

(#32043) DS39 válasza fatal` (#32042) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként arra gondoltam azért lehet mert Adblock-ot használok (meg ugye sokan) és anélkül egyes (főleg külföldi) videók előtt vannak ilyen reklámok, és annak blokkolása és a rendes videó indítása kerül egy kis időbe. (bár mégsem annyiba mintha végig kellene nézni a reklámot)

(#32044) vitaro válasza DS39 (#32043) üzenetére


vitaro
senior tag

Az előbb próbaképpen kikapcsoltam az Adblock-ot, a reklám azonnal indult, utána a videóra megint várhattam. Nem hiszem, hogy ő lenne a ludas.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#32045) HZoli87 válasza DS39 (#32040) üzenetére


HZoli87
veterán

Az a gáz, hogy eddig jól működött. Maximum 1-2 másodpercet kellett várni, hogy elinduljon a videó. Most meg cigi, kávészünetet tarthatok ...

(#32046) Abrion válasza fatal` (#32029) üzenetére


Abrion
senior tag

lehetségest, azzal is próbálkoztam, na mindegy, már 1 napja nem volt ez, valamit jól csinálhatam és eltünt vagy nem tudom :D
Na mindegy, azért leírom a bővítményeket, ha nem gond :), párat a frissítés kereső nem ismert fel.

Ezeket felismerte
Adobe Acrobat 11.0.3.37
Divx Web Player 2.0.2.39
Java Dep Toolkit 7.0.210.11 10.21.2.11
Java(TM) Platform SE 7 U21 10.21.2.11
QuickTime Plug-in 7.7.3 7.7.3.0
Shockwave Flash 11.7.700.224
Shockwave for Director 12.0.2.122
WMP Plug-in Dynamic Link Library 3.0.2.629

Ezeket nem ismerte fel
Google Update 1.2.183.29
Microsoft DRM 9.0.0.4503 "DRM Netscape Network Object"
Microsoft WMS 4.1.0.3917
Pando Web Plugin 1.0.0.1 "ez egy program amire az egyik MMMORPGnek van szüksége"
WL Photo Gallery 14.0.8117.416

ez meg nincs is a kereső listában
Microsoft DRM 9.0.0.4503 "DRM Store Netscape Plugin"

(#32047) Steelmanus válasza HZoli87 (#32045) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is eszrevettem hogy nemely YT video nem indul ugy mint regen. Mivel videokari csere elott allok, igy mostanaban tobbet nezegettem a hardverekkel kapcsolatos videokat, es talaltam pl. egyet ami nem indult azonnal. Megneztem a folyamatjelzot es mit latok, hat ezt.

Mar regebben feltunt egy masik dolog is, nevezetesen nem minden videot cache-el be folyamatosan hanem csak egy reszet, es ahogy megy a lejatszas ugy megy tovabb az elotoltes is de mindig csak egy bizonyos mennyiseg / meret, hiaba nyomok pause-t, akkor sem megy tovabb az elotoltes az is megall a pause-ra.
En ugy gondolom hogy ezek a dolgok a mobilnet miatt vannak vagyis a mobilok es tablettek miatt mert azokban keves a tarolokapacitas, mondjuk a PC-hez viszoyitva. De ez csak en gondolatom, lehet nem mervado.
W7 x64, Adobe.Flash.Player-11.7.700.224 CCC 13.1 Sapphire HD 4670 alatt. Meg :) Mert a heten jon a 7790.

[ Szerkesztve ]

(#32048) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Létezik olyan ff addon amivel meg lehet változtatni az ablak bezárás és az ablak minimalizálás animációját?

(#32049) netpeti98 válasza Steelmanus (#32047) üzenetére


netpeti98
addikt

A Youtube nálam se működik valami jól. Minden második videó nem jön be elsőre, a tekerésnél megfagy és ha felbontást váltok várni kell rá, hogy valójában átálljon.

Üdv netpeti98

(#32050) Steelmanus válasza netpeti98 (#32049) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mint ahogy a kepen is latszik amit fentebb betettem, az a baj hogy a "Lassu az internetkapcsolatod?" opcio alapban bevan pipalva / kapcsolva, es amikor kiveszem a pipat akkor frissiteni kell az oldalt is ahogy (#32042) hunfatal is irta.
Nem ertem hogy miert nem forditva van, pipalja be az akinek lassu a kapcsolata. Itt is latszik hogy minden a mobilitas fele mozdul el, akar egy OS Kezdokepernyo, akar a netezes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.