Hirdetés

2020. március 30., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#51001) Matthewus válasza Kékes525 (#51000) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Kapcsold ki a Sync-et, hátha jó lesz.

(#51002) mekker

mekker
(őstag)

Időről-időre "belaggol" a scrollozás Facebookon. Erre valami megoldás? Több éve csinálja.

[ Szerkesztve ]

8" fölött szinte a gyomrodban érzed a zenét

(#51003) Kékes525 válasza Matthewus (#51001) üzenetére

Kékes525
(nagyúr)

Köszi a tippet. Lehet, hogy az kavar be? Körülbelül 1 hónapja van bekapcsolva. Az is tud ilyet csinálni?

Úgy tűnik, hogy a többségéért a Sync volt a hibás. Ezt vajon hogy csinálhatja? Amióta szinkronizálok ezek a kiegészítők már rég fenn voltak. Viszont a black thapestry addon (megjelenés) most is eltűnt. Ismét feltettem most marad.

A Sync csak nálam csinál ilyeneket?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#51004) raider21

raider21
(aktív tag)

Sziasztok.

Adott a FF 54.0.1 böngésző, és két számítógép. GoodSpeed iránymutatása alapján a több folyamatú ablakok engedélyezése, a kiegészítők kompatibilitása alapján procedúra megtörtént. Mindkét gépen
azonos és kompatibilis kiegészítők vannak telepítve.

Az egyik gépen az eredmény: Több folyamatú ablakok 1/1 (Alapértelmezésben engedélyezve)

Míg a másik gépen: Több folyamatú ablakok 0/1 (Akadálymentesítési eszközök letiltották)

Kérdésem, hogy miként tudnám a második gépen is aktiválni a több folyamatú ablakok funkciót. És ha tudjátok a választ, akkor egy eléggé részletes iránymutatást kérnék, mert a gépházon belüli FF állítgatásokban totál kezdő vagyok. :P ;)

raider21

(#51005) Jazz

Jazz
(veterán)

Sziasztok,

arra van megoldás, hogy egy időben egyszerre csak egy firefox futhat?

Az a probléma, hogy a felugró ablakok elleni védelem sem véd tökéletesen. Van hogy új firefox-ban nyílik meg a felugró reklám. És se a beépített védelem, se az AD block plus felugró abalakok elleni védelem, se a ghostery nem véd ellene.

Köszi!

free your mind

(#51006) netpeti98 válasza Jazz (#51005) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Csak bizonyos oldalakon jelentkezik vagy általánosabb a probléma?

(#51007) mekker válasza Jazz (#51005) üzenetére

mekker
(őstag)

/* 2203: disable [popup window] scripts hiding or disabling the following ***/
user_pref("dom.disable_window_flip", true); // window z-order
user_pref("dom.disable_window_move_resize", true);
user_pref("dom.disable_window_open_feature.close", true);
user_pref("dom.disable_window_open_feature.minimizable", true);
user_pref("dom.disable_window_open_feature.personalbar", true); //bookmarks toolbar
user_pref("dom.disable_window_open_feature.titlebar", true);
user_pref("dom.disable_window_status_change", true);
user_pref("dom.allow_scripts_to_close_windows", false);

Ezt találtam neked, about:config-ban az idézőjelek közti kulcsokat állítsd át a megadottak szerint

(#51008) Jazz válasza netpeti98 (#51006) üzenetére

Jazz
(veterán)

Egy-két oldalon, mint pl. onlinefilmek.

(#51007) mekker: Köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#51009) Matthewus válasza Jazz (#51008) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nálam ezen az oldalon egy felugró ablak se jelent meg. Adj konkrét linket, amire kattintva feljön egy.

(#51010) kispx

kispx
(addikt)

Az fb alá nem lehet elég jó gépet venni. :(

Szerk.:
mekker-nek ment a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#51011) zoltanz válasza kispx (#51010) üzenetére

zoltanz
(veterán)

+1 :)

(#51012) Jazz válasza Matthewus (#51009) üzenetére

Jazz
(veterán)

Kattints egy filmre, vagy a filmen belül a beküldött linkekmegtekintése gombra.[link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#51013) Matthewus válasza Jazz (#51012) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Semmi popup, igaz én uBlock Origint használok.

(#51014) Kékes525 válasza Jazz (#51012) üzenetére

Kékes525
(nagyúr)

Nekem uBlock Originem van és nem ugrik fel semmi a beküldött linkek megtekintése gombra kattintva.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#51015) Jazz válasza Matthewus (#51013) üzenetére

Jazz
(veterán)

Feltettem az ublock-ot. Ugyan úgy felugrik egy új firefox. A benne lévő oldalt blokkolja a beépített felugró ablakok tiltása, meg a szöveg is megjelenik, hogy a webhelyről letöltést megakadályozta. Konkrétan ez az oldal: [link]

Mi lehet a gond?

free your mind

(#51016) netpeti98 válasza Jazz (#51015) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Nem lehet, hogy van valami kártékony szoftver a gépeden. Első körben átnézném a gépet AdwCleaner ls utána Malwarebytes segítségével.

(#51017) cigam

cigam
(félisten)
LOGOUT blog

Valami nem stimmol a sync-el. Rákattintok a menüben, hogy bejelentkezés, erre egy üres oldal jön be:

64bites, 54.0 verzió.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51018) JanekOne

JanekOne
(csendes tag)

Sziasztok!
Be tudom úgy zárni, alkalomszerűen, a FF-t hogy ha újra megnyitom, azokkal a megnyitott lapokkal jöjjön fel, amikkel bezártam?
Köszi!

(#51019) Kékes525 válasza cigam (#51017) üzenetére

Kékes525
(nagyúr)

Lehet. Nekem is volt gondom vele, igaz egészen más.

[ Szerkesztve ]

(#51020) mekker válasza JanekOne (#51018) üzenetére

mekker
(őstag)

https://support.mozilla.org/en-US/kb/restore-previous-session

(#51021) Kékes525 válasza JanekOne (#51018) üzenetére

Kékes525
(nagyúr)

Session Manager

(#51022) sirkan13

sirkan13
(aktív tag)

Sziasztok ezt a sávot hogy tudom eltüntetni?Köszönöm.

(#51023) csako válasza Jazz (#51015) üzenetére

csako
(addikt)

Felugró ablakok ellen -> [link]
Egyébként meg Tab Mix Plus-szal be lehet állítani, hogy az új ablakban megnyíló linkeket inkább csak új fülön nyissa meg minden esetben, pl. PH! adatlapokat is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51024) izee

izee
(senior tag)

Sziasztok,

Intel vga-m van (HD2500 az i5-3470-hez). Ki milyen driverrel tolja?
Akár privátban is jöhet, a statisztikát meg felteszem ide.

Mert nekem Firefox ablak böngészés közben néha hajlamos feketére váltani az összes megnyitott lapon ezzel: Video_Driver_G6M92_WN32_10.18.10.4425_A18_01
ja és ezzel is:
Video_Driver_TJP5J_WN32_10.18.10.4176_A17

Következő driverrel már sokkal jobb a helyzet, mert nem az egész képernyő sötétül el görgetés közben hanem csak egy része (legutóbb PH fórumon is) és a dolog visszafordítható további görgetéssel, legrosszabb esetben pedig F5-tel, azaz frissítéssel.
Video_Driver_TPC76_WN_9.17.10.3517_A15

Amit nem tettem még fel, mert "A15" (csak így röviden) majdnem jónak tűnt egy darabig: Video_Driver_3WRFM_WN_9.17.10.3040_A12
Video_Driver_95FKW_WN_9.17.10.2867_A10

Firefox v54.0.1 | W7 32bit | Dell Optiplex 7010 | HD 2500 vga

A problémám ismert a mozilla oldalán van thread: [link]
Az utolsó kommentben a javaslat:
10.18.10.3308 (2013-09-16) - nekem nem jó.
A Dell alaplapja (?) csak Dell drivert enged feltenni és már felsoroltam mind az 5-öt.
Különben sem találok ilyen régi letölthető drivert.

Az oprendszer frissen telepítve és gondolom tiszta is.
Nem annyira próbáltam más böngészőt, mert a linkelt mozilla thread alapján gyanús, hogy más böngészőt ez nem érint.
Ha lehet, nem akarok élni a threaden olvasható disable protected mode in the Flash plugin és disable hardware acceleration in the Flash plugin lehetőségekkel.

Bónusz: a képen bekeretezett rész internet explorerből van. Firefoxban fogalmam sem volt, hogy ott négyzetek vannak:

[ Szerkesztve ]

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#51025) #54715584

(törölt tag)

Van vmi megoldás arra, hogy ha a New Tab-re nyomok, akkor ne a leggyakrabban használt oldalak jelenjenek meg, hanem a Bookmark Tolbar-on lévő oldalak csempés kinézetben, de legalább 45-50 db?
Szeretném leváltani a Bookmark Toolbart vmi másra, ha megoldható egyszerűen és nem redundáns tárolásról beszélünk.

Megoldottam, about:config-ban lehet változtatni a csempék számát, az is jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#51026) SenorGrande válasza Matthewus (#51013) üzenetére

SenorGrande
(senior tag)

Nálam is uBlock Origin van, de a linkelt oldalon pattognak fel rendesen ablakok, üresen is, meg tartalommal is.

Találtam egy popup teszter oldalt.

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#51027) Kékes525 válasza Matthewus (#51001) üzenetére

Kékes525
(nagyúr)

Beugrott, hogy mi volt a probléma a Syncel. Kettő profilt használok, ahol a másodikat az első profile bemásolásával csináltam, de ott mindig törlöm az ott nem szükséges addonokat ezeket törölte le az elsőnél.

(#51028) #54715584

(törölt tag)

Eltűnt a helyesírás ellenőrző, hogyan tudom visszaállítani? Configban nem turkáltam, illetve nem ezzel kapcsolatban. Valahol a sima és az ESR verziók közötti váltásban kavarodott el. Hogy tudom visszatenni?

(#51029) Kékes525 válasza #54715584 (#51028) üzenetére

Kékes525
(nagyúr)

Magyar helyesírási szótár

(#51030) #54715584 válasza Kékes525 (#51029) üzenetére

(törölt tag)

Bakker, erre nem gondoltam. Eltűnt a Check Spell opció előzőleg a menüből is meg az angol nyelv is. Azt gondoltam nehezebb a megoldás. :D
Köszi. :R

(#51031) bambano

bambano
(titán)

üdv

van módszer arra, hogy felülírjak egy változót vagy kódrészletet firefoxban?
vagy csinálni kell hozzá tartalomszűrő proxyt?

a blog.hu-n felkerült alulra ez az ajánló szemétdomb. ezt szeretném kitakarítani.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#51032) Matthewus válasza bambano (#51031) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Mutasd meg egy képen pontosan mire gondolsz, szerintem uBlock Originnel el lehet tüntetni.

(#51033) bambano válasza Matthewus (#51032) üzenetére

bambano
(titán)

Például ezen az oldalon feltesz alulra egy ugrabugráló vackot, amiben más posztokat meg cikkeket ajánlgat.

belenéztem az oldal forrásába, és ez van benne (közepéből sok szemét törölve):

<script type="text/javascript">
var xpromo_active = true;
var xPromo = {
data : [{"type":"index","id":4232100,"title":"Nagyot bukott a vil\u00e1gbajnok fogathajt\u00f3, L\u00e1z\u00e1r Zolt\u00e1n","date":"2017-07-02","content_url":"http:\/\/index.hu\/sport\/2017\/07\/02\/nagyot_bukott_a_vilagbajnok_fogathajto_lazar_zoltan\/","content_type":"cikk","image_url":"","blog_url":null,"blog_name":null},{"type":"index","id":4232094,"title":"\u00d6t aut\u00f3 karambolozott az M7-esen","date":"2017-07-02","content_url":"http:\/\/index.hu\/belfold\/2017{"type":"index","id":4231968,"title":"M\u00e9g mindig sokan doh\u00e1nyoznak a n\u0151i v\u00e1logatottb\u00f3l","date":"2017-07-02","content_url":"http:\/\/index.hu\/sport\/kezilabda\/2017\/07\/02\/rasmussen_egy_eve_erkezett_a_noi_kezisekhez\/","content_type":"cikk","image_url":"http:\/\/kep.index.hu\/1\/0\/1770\/17701\/177012\/17701236_1070616_5f53372d54a1fde89fdf961ca129103a_wm.jpg","blog_url":null,"blog_name":null}],
follow_button : '<div class="dashboard-ribbon-post-container follow-button">'
+ '<span class="follow-label">Ha tetszett,<br>kövesd a blogot!</span>'
+ '<span class="btn-pass bloghu" data-feed-id="feed://bloghu/blog/thedigitalstories"></span>'
+ '</div>'
};
</script>

azon agyalok, hogy ha az xpromo_active változót átírnám false-re, akkor nem kapnám az arcomba az ajánlót.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#51034) #54715584 válasza bambano (#51033) üzenetére

(törölt tag)

Nálam nincsen semmi alul, viszont van Ublock Origin.

(#51035) csako válasza bambano (#51033) üzenetére

csako
(addikt)

Adblock-ba ezt a szabályt kell rakni:
blog.hu###dashboard_ribbon_div
Akkor nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51036) bambano válasza csako (#51035) üzenetére

bambano
(titán)

kösz.
olyan ötlet is van, ami nem adblockos meg nem ublock origines?

(#51037) Matthewus válasza bambano (#51036) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Elrejted CSS-sel.

(#51038) csako válasza bambano (#51036) üzenetére

csako
(addikt)

Stylish addon? És akkor egy saját készítésű style-ba?

(#51039) Dhampir

Dhampir
(nagyúr)

Sziasztok!

Két amatőr kérdésem lenne és kérem, hogy ezeket nézzétek el nekem. :)

Az első kérdésem; egy korábbi, régen nem használt Firefox Sync fiókomból elvesztek a mentések.
Annyiban nem gond, hogy anno exportáltam HTML-be, viszont ebből a mentésből nem szeretnék mindent visszaállítani, hanem csupán a könyvjelzőket. Erre van mód?

Másik kérdésem:

Egy másik Firefox böngészőről származó könyvjelzőket elektronikus levélben elküldve megőriztem, és a postafiókból linkek formájában egyenként megnyithatóak.
Létezik olyan metódus, hogy ezeket valahogyan be tudjam illeszteni a jelenlegi böngészőmbe, avagy csak egyenkénti weblapos megnyitással és egyenkénti elmentéssel lehetséges?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51040) mekker válasza bambano (#51033) üzenetére

mekker
(őstag)

Stylish CSS-hez, Tempermonkey vagy Greasemonkey JS mókoláshoz.

@(#51010) kispx
"Az fb alá nem lehet elég jó gépet venni. "
Konkrétan i7, meg egy középkategóriás VGA friss driverrel. Hát komolyan próbálkozom már mióta (hw gyorsítás ki-be, finomgörgetés ki-be, addonok), de sehogy sem az igazi.

(#51041) local1

local1
(őstag)

Üdv!
A Firefox állandóan megkérdezi hogy akarom-e alapértelmezett böngészőnek beállítani. Beállítom hogy igen, és hogy ne jelenjen meg többé ez az üzenet, de mindig felugrik...
Miért kérdezi meg állandóan ha nem tudja megjegyezni??? Valaki tudna segíteni ebben?

#maradjotthon

(#51042) S-IW válasza local1 (#51041) üzenetére

S-IW
(tag)

A Windowsban tedd alapértelmezetté. Pl. Win10 Gépház-alkalmazások-alapértelmezett alk.-webböngésző

(#51043) Dhampir válasza local1 (#51041) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Amennyiben Windows 10-et futtatsz, akkor a Windows Gépházban az Alkalmazások/Alkalmazások és szolgáltatások/Alapértelmezett alkalmazásokban a Webböngészőnél kiválasztod a Firefox-ot.

(#51044) local1 válasza Dhampir (#51043) üzenetére

local1
(őstag)

Win7-em van, köszönöm a segítséget, beállítottam.

Azt viszont továbbra sem értem hogy a Mozilla miért kérdezi meg, de sebaj. :DDD

#maradjotthon

(#51045) mekker válasza local1 (#51044) üzenetére

mekker
(őstag)

Beállítások>Általános>itt van egy pipa, hogy kérdezzen-e

(#51046) local1 válasza mekker (#51045) üzenetére

local1
(őstag)

Hiába, mindig felugrott az ablak.
A privát böngészésre gyanakszom mert volt már hasonló problémám, de a fene sem gondolná hogy a privát böngészés alkalmával a beállításokat sem jegyzi meg a böngésző.

#maradjotthon

(#51047) flexxx2

flexxx2
(senior tag)

FF 54es verzió, keresés a téma, mikor url sávba írok, és enter, utána átírányít a google keresőbe. A google.com-al kezdi az url-t, de le van tiltva cégnél. A google.hu megy, ez kéne. Próbáltam már jó pár dolgot (keyword.url, keyword addon), de sehogy se találom, hogy ez google.hu-val kezdje az url-t. Valaki tud erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#51048) flexxx2 válasza flexxx2 (#51047) üzenetére

flexxx2
(senior tag)

Megtaláltam. Keyword addons, aztán custom, és ott beírom: https://www.google.hu/search?q=

[ Szerkesztve ]

(#51049) ztoldy válasza flexxx2 (#51048) üzenetére

ztoldy
(senior tag)

Skyzip proxy-val általában minden szűrés megkerülhető :)

Régi hardverapro: 52 pozitív, 0 negatív. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ztoldy, Magyar µTorrent oldal http://utorrent.hu

(#51050) bambano válasza mekker (#51040) üzenetére

bambano
(titán)

kösz mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.