Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) Krystal_s válasza Rimuru (#63399) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálunk is így van beállítva és naponta többször felugrik a szöveg. 3 különböző gépen. Pár hétig szoktam várni a frissítéssel, addig ezt nyomatja.

(#63402) Rimuru válasza Krystal_s (#63401) üzenetére


Rimuru
veterán

Vegso esetben letilthatod, policies. Viszont igy neked kell megoldanod a frissitest.

Vigyázat, csalok!

(#63403) Szirtimorc válasza Rimuru (#63402) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem meg volt a tiltás a policies.json-ban, de a 84.0 figyelmen kívül hagyja

(#63404) mpo válasza Krystal_s (#63400) üzenetére


mpo
veterán

Azért, mert sokan homokba dugott fejjel használnak valamit és nem látják merre halad világ, attól még az nem jó. :/
A homokba dugott fejemmel se várok heteket a frissítéssel, néha kihúzom a fejem.
Windows esetén is.
A Windows háttérfolyamatait kilőheted, aztán lesz ami lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63405) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ma feltűnt, hogy már a Firefox színkezelése sem a régi. :( Vagy már külön kell valami beállítás, hogy megint jó legyen? :F

(#63406) Sátán44


Sátán44
addikt

Ma vettem észre, hogy FF (85.0) alatt nézve a Youtube videókat eltűntek a kommentek. Átlépek Chrome-ra és ott minden jó. Ublock origin-t használok mindkét böngészőben, de kikapcsolva sem látható. Más nem tapasztalta?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#63407) movax válasza Sátán44 (#63406) üzenetére


movax
őstag

Nálam sem megy. uBlock, Multi-Account Container és I don't care about cookies van fenn, de végigpróbáltam, nem ezek akadályozzák, a FF addonok nélkül indítva sem tölti be. Privát módban viszont betöltődnek a kommentek.

[ Szerkesztve ]

(#63408) junior11


junior11
veterán

Nálam megjelennek a kommentek, most próbáltam ki, uBlock és a saját beépített követésvédelme mellett is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63409) movax


movax
őstag

UPDATE
A Youtube-cookiek törlése és a Clear data-ban a Cached web content törlése megoldotta. Valószínűleg az utóbbi is elég.

(#63410) Sátán44 válasza movax (#63409) üzenetére


Sátán44
addikt

Szuper ez nálam is megoldotta. :R

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#63411) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hogyan lehet eltüntetni a keresősávban megjelenő előzmény ajánlatok közül, hogy a máshonnan mindenhonnan kikapcsolt "keresés google-lal" legyen az első ajánlat? Eléggé nagy feketepont, hogy ez megtörtént... Még az új lapon megnyíló előzmények-ajánló elejére is befurta magát... csak azért mert kikapcsoltam... Nem szép FF, nem szép...

Szerk: ja hogy a kettő összefüggött... oksi...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63412) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Windows újratelepítés miatt a kényszerből lementett profil mappák alapján ki lehet deríteni, hogy pontosan melyik verzió és hány bites lehetett fenn a gépen? A profil mappát a legfrissebb nem olvassa be. Köszönöm!

(#63413) DS39 válasza Panthera (#63412) üzenetére


DS39
nagyúr

A bitek nem számítanak profil visszaállítás szempontjából, tegyél fel 64 bitest, ha van legalább 4 GB RAM a gépedben.

Verzióval kapcsolatban ezekre keress rá Notepad++ -szal a pref.js fájlban:
lastAppVersion vagy lastPlatformVersion

Nekem ez alapján az utolsó teljes profil mentésem 2 hónapja a 83.0-s verziónál volt.

[ Szerkesztve ]

(#63414) csako válasza Panthera (#63412) üzenetére


csako
veterán

A legfrissebbnek be kéne olvasnia, mert felfele lehet menni verziószámban, csak lefele nem. Esetleg nem az van, hogy az a telepítés létrehozott magának egy sajátot? Ha máshogy nem, akkor annak a nevét megtartva, de a teljes tartalmat kicserélve működnie kellene.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63415) junior11


junior11
veterán

[A Mozilla már teszteli a Firefox új dizájnját]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63416) Panthera válasza DS39 (#63413) üzenetére


Panthera
őstag

Ezt írja:
user_pref("extensions.lastAppVersion", "84.0.2");
user_pref("extensions.lastPlatformVersion", "84.0.2");

Viszont mégsem jó neki, azt írja, a Firefox egy régebbi verzióját indította el.

[ Szerkesztve ]

(#63417) Rimuru válasza Panthera (#63416) üzenetére


Rimuru
veterán

A telepitett verziod a regebbi, csak nem ESR-t rakal fel?

Vigyázat, csalok!

(#63418) Panthera válasza Rimuru (#63417) üzenetére


Panthera
őstag

Biztos nem ESR volt.

#63414 csako:
Többszöri próbálkozás után a 85.0 lett jó. Igen, köszönöm, a telepítés után létrehozott magának egy sajátot, végül a profil nevet megtartva, annak teljes tartalmát kicserélve jó lett.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#63419) Syl


Syl
nagyúr

Az about:config-ban rákeresve a telemetry szóra elég szép listát ad. Nagy része true/enabled, pedig a beállításokban ki van kapcsolva a telemetria küldése. (Ráadásul a Toolkit.telemetry.enabled-et nem is lehet kikapcsolni.) Van ezekkel valami tennivaló?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63420) ledgeri válasza Syl (#63419) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nagyon nagyon érdekel, akkor szinte minddnek van leírása... valahol. Egyébként meg a telemetria nem biztos, hogy csak "rólad szól" lehet, hogy pl anélkül hogy bármi távozna a gépedről a program maga is optimalizálgat, ezekkel kapcsolgathatóan. Ha csak kíváncsi vagy, akkor előtted a kapcsolópult  :R
Ne érts félre, nekem is herótom van a követgetésről (whitelist-es ublock használata mellett minden google reCapchás oldalt picit szívből utálok), de ha már eljutottál odáig, hogy erre és ott keresel rá, akkor már jobban benne vagy mint az átlag. Én csak én vagyok, várj még másra hátha tud valaki komlexebben választ adni... viszont ha utánannézel, és valami "köznek jó"-t találsz, akkor én is szivesen fogadom itt   :K

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63421) Syl válasza ledgeri (#63420) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt találtam: [link] Végigmentem a listájukon és kikapcsolgattam. Hogy jelent-e ez valamit, ki tudja :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63422) Archus


Archus
csendes tag

Sziasztok!
Be szeretném kapcsolni a First-Party Isolation-t, de csak privát böngészési módban. Megoldható, hogy amikor normál ablakban használom a Firefoxot akkor ki legyen kapcsolva, amikor privát ablakban, akkor pedig be?

Előre is köszi a válaszokat!

(#63423) ledgeri válasza Syl (#63421) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63424) Beren válasza ledgeri (#63423) üzenetére


Beren
tag

Én úgy kapcsoltam ki a hazatelefonálást, hogy a [FF mappa]\distribution mappába raktam egy policies.json nevű fájlt (sima txt), aminek ez a tartalma:

{
  "policies": {
    "DisableTelemetry": true
  }
}

Ez kb. kompletten kikapcsolja a telemetriát. Persze lehet még fokozni a dolgot, egy csomó policy-t itt be lehet állítani, pl. itt ki lehet kapcsolni a frissítéseket is. A Mozilla GitHub-ján van egy lista arról, hogy mit lehet beállítani a fájlban.

[ Szerkesztve ]

(#63425) ledgeri válasza Beren (#63424) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63426) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

Hogy lehet teljesen kikapcsolni a frissítés keresését, letöltését, értesítés, stb. Tehát teljesen, mindent. 85-s verzió.

(#63427) Rimuru válasza Mr-Pamacs (#63426) üzenetére


Rimuru
veterán

policies

Vigyázat, csalok!

(#63428) DS39


DS39
nagyúr

Firefoxban a youtube-on felajánlja a címsor melletti beállításoknál, hogy automatikus lejátszás tiltva legyen (hang és videó blokkolása opció), viszont ennek ellenére ha rámegyek egy youtube csatornára, ahol van kiemelt videó, az továbbra is automatikusan elindul.
???

(#63429) Syl válasza Rimuru (#63427) üzenetére


Syl
nagyúr

Én az Enhancer for YouTube-ot használom.

Bocsánat!
(#63428)-ra ment volna :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63430) DS39 válasza Syl (#63429) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. kicsit ágyúval verébre megoldás ez (a kiegészítő, rengeteg funkciót tud)
erre a kérdésre, de ez valóban működik. :R

(#63431) ledgeri válasza DS39 (#63428) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem pont tegnap már nem indított el csatorna-videót, viszont egy biztosan HD+ videóból, csak 360-ast láttam... 2019-es feltöltés volt...(Süti és cache törlések voltak mostanában, be sem voltam jelentkezve... sajna ezek is számítanak, tapasztalat szerint)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63432) Szirtimorc válasza Mr-Pamacs (#63426) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Valamiért nekem a 84-es verzióban nem működik, régebbieknél teljesen jó volt.

(#63433) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Erről a phyrox böngészőről van valakinek tapasztalata?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63434) ledgeri válasza Szirtimorc (#63433) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért az a logó... ;] (OFF)(/OFF)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63435) Syl válasza Szirtimorc (#63433) üzenetére


Syl
nagyúr

Eh, nagyon hiányolom a portable appokat Mac platformon. Gyakran jól jönne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63436) LamerGyuri válasza ledgeri (#63434) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Veszett zombiróka :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#63437) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Gmailből összes nekem küldött .pps fájlt szeretném letölteni egyszerre, de nem lehet. Van erre valami kiegészítő?

(#63438) csako válasza pinnacle (#63437) üzenetére


csako
veterán

Egy módszer rá, hogy a hárompöttyös menüből a "továbbítás mellékletként"-et választod, abból az emailből letöltöd egyben, a felesleges levél-fájlokat pedig törlöd.
[link]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63439) pinnacle válasza csako (#63438) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! .eml fájlként továbbítja, csak egy részét tudom letölteni, utána egyesével kell, .eml fájlt Outlook nyitja meg, abból lehet menteni. Érdekes, hogy erre nincs a Googlnek megoldása.
Én ez alapján próbáltam, .mbox fájlt hozott létre, azt meg semmivel sem tudom megnyitni. Az a gond, hogy nem tudok mellékletet választani, csak beérkező leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#63440) Syl válasza pinnacle (#63439) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom segít-e a problémádon, én decemberben archiváltam le (kiválogatva) a régi gmail levelezést, a fájlokat meg elraktam a NAS-ra.
Thunderbird + ImportExportTools NG extension.
A kiszelektált leveleket átmásoltam egy thunderbirdön belül létrehozott local mappába, majd arra indítottam el az importexport-ot.
Kimenetnek többféle megoldást lehet kérni, egybe, minden levél külön fájlba, csatolással vagy nélküle stb. És az egészhez készít szép kis index.html fájlt a későbbi könyebb kereshetőségért.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63441) pinnacle válasza Syl (#63440) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen valami ilyen kiegészítő kellene. .pps fájlokat, hogy lehetne menteni, nem csak .pdf-ben lehet?

Fura, hogy ilyen alap dolog, nincs a Gmailben. Levél összes mellékletére van kiegészítő, de azt eleve is tudja. Ilyen kellene a szűrt, összes levélre is.

(#63442) Syl válasza pinnacle (#63441) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem ez a menüpont, nem a csatolmányt menti pdf-be, hanem magát a levél szövegét.
Én inkább a html melléklettel verzióval próbálkoznék.

szerk.
Csak tippelgetek, mert én mindent eml formátumban mentettem.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63443) pinnacle válasza Syl (#63442) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jó lesz ez! :) Így csináltam 3 levéllel, mappákban ott a .pps fájl. Ezt, hogy kellene 1 mappába tenni? Azt hittem itt kell beállítani, de nem. HTML formátum (melléklettel) is ugyanezt csinálja, tárgymutató nélkül. :) Nem vettem észre, mert annyi fájl volt a mappában.

[ Szerkesztve ]

(#63444) Syl válasza pinnacle (#63443) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom a tutit. Ráadásul decemberben megejtettem az archiválást és töröltem a gépről a tuhunderbird-öt. Így marad a kísérletezés, próbálgatás.
Annyi azonban biztos, hogy én nem egy-két kijelölt levelet exportáltam, hanem a thunderbird-ön belül csináltam local mappát, abba átmásoltam a fontos leveleket a gmail fiókból és az egész local mappára adtam ki az exportot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63445) pinnacle válasza Syl (#63444) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd megkérdezem a Thunderbird topikban. Egyébként lehet van rá megoldás, csak én nem tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

(#63446) pinnacle válasza pinnacle (#63445) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez, hogy nem jutott eszembe. :)

(#63447) Gyurka6


Gyurka6
őstag

A vivaldi megjeleníti a lapot a ff nem, van rá megoldás? (ff megjelenítés)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#63448) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#63447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert lejárt az oldal SSL tanúsítványa. Megoldás, hogy a tulajdonosa frissíti a tanúsítványt. Persze megkerülhető, ha a speciális gombra, majd a kockázat figyelmen kívül hagyására kattintasz.

(#63449) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#63448) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, vivaldival megy de firefox nem hozza fel a lehetőséget, csak az ugrás vissza lehetőség jön föl.

Gyurka

(#63450) mpo válasza Gyurka6 (#63449) üzenetére


mpo
veterán

Meg mellette a speciális!
Ott van a képen.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.