Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Fandango válasza Predator2 (#44999) üzenetére


Fandango
veterán

(#45002) weiss válasza Predator2 (#44999) üzenetére


weiss
addikt

Én ezt használom

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#45003) yanna válasza Predator2 (#44999) üzenetére


yanna
őstag

(#45004) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45005) scope2007 válasza csako (#44977) üzenetére


scope2007
addikt

köszi szépen..ez nagyon jó.. bevált úgy nézem :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45006) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Itt is felteszem a kérdést, hátha tud valaki segíteni :

Segítséget kérnék. Most váltottam tűzrókára ( Firefox ), gondoltam kipróbálom a Chrome után. Sajnos az utóbbival is az volt a problémám, hogy Youtube-on a 60fps-el futó videók akadoztak ... Internet Explorer alatt tökéletesen futnak, ezért Youtube-ozni kénytelen voltam az IE-n. Gondoltam, kipróbálom Firefox alatt, hátha normálisan futnak az ilyen videók ... nagy örömömre ez így is volt, nem szaggatott a 60fps-el futó videó ... ám most kb fél órával a telepítés után néznék egy ilyen videót, és már ugyanúgy szaggat mint Chrome alatt ... van erre valami megoldás ?? Köszi előre is

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45007) Matthewus válasza CartmanLand0 (#45006) üzenetére


Matthewus
őstag

Videókártya driver frissítés talán. Nekem Chrome-ban nem szokott nagyon frame droppolni, Firefoxban néha jó néha nem. A YouTube+ kiterjesztéssel vagy userscripttel ki lehet kapcsolni a 60 fps-t, ha nincs szükséged rá.

(#45008) CartmanLand0 válasza Matthewus (#45007) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45009) HZoli87 válasza Matthewus (#45007) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Engem érdekelne egy ilyen script, amivel kilehet kapcsolni az 50/60fps-t. Régi gép nem igen bírja.

(#45010) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, két kérdésem lenne.

lehet azt orvosolni, hogy a firefox ne lassuljon be?
a legújabb portable verzióz használom (42), és 30-40 ablaknál már 1,5-2,5 GB ramot fogyaszt (de 16-bó, szóval no para), viszont egy félórás használat után úgy belassul, mint az atom. egy kattintás kb 20-30 mp múlva valósul meg, vagy egy beírt szöveg is csak ennyi idő után jelenik meg. nem fagy le, nem homokórázik, minden más progi megy, csak a firefox gondolkodik. ha elmúlt, ez a kis szünet, akkor percekig megont normális, majd jön a pausa. az idő múlásával a normál működési idő egyre rövidül, a pausa egyre nő.
csak az újraindítás segít, akkor megy egy fél órát, majd újra "túlmelegszik..." :D

tudtok abban segíteni, hogy a firefox melyik fájlban tárolja a

• könyvjelzőket
• jelszavakat
• beállításokat
• kiegészítőket (beállításaikat)

portable app, tehát jobban szeretném manuálisan átmenteni ezeket.
megpróbálnék tisztalappal egy újat indítani, hátha meggyógyul.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#45011) Matthewus válasza HZoli87 (#45009) üzenetére


Matthewus
őstag

(#45012) HZoli87 válasza Matthewus (#45011) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi.

(#45013) CartmanLand0 válasza Matthewus (#45011) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Sikeresen telepítettem, viszont nem találom hogy hol lehetne kikapcsolni a 60fps-t ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45014) Matthewus válasza CartmanLand0 (#45013) üzenetére


Matthewus
őstag

YouTube-on a jobb felső sarokban megjelenik egy play ikon egy pluszjellel, azzal tudod megnyitni a beállításokat, majd a Video fülön pipáld be a Disable HFR (60fps) opciót.

(#45015) CartmanLand0 válasza Matthewus (#45014) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi szépen :) :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45016) Oliverda


Oliverda
félisten

Itt miért nem lehet változtatni az ikonok sorrendjén?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45017) Intruder2k5 válasza Oliverda (#45016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jobb klikk -> Testreszabás, és ott tudod húzgálni az ikonokat tetszőleges helyre.

[ Szerkesztve ]

(#45018) Oliverda válasza Intruder2k5 (#45017) üzenetére


Oliverda
félisten

Az az ami nem működik. Várakozni tilos táblát dob amikor át akarom rendezni a sort.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45019) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Korábban (jó pár éve) volt a Firefox-hoz egy úgynevezett "paranoia mod" beállítás leírás, amiben úgy lehetett beállítani az FF-et, hogy nem dolgozott egyáltalán a gép adattárolójára, így roppant gyors volt a böngészés, továbbá bezáráskor minden elfelejtődött.

Ezt a beállítást anno megcsináltam és nagy megelégedettséggel használtam.
Viszont azt vettem észre, hogy mostanra a frissítéseknek köszönhetően egyáltalán nem működik ez a "paranoia mod" továbbá a beállítás leírását sem találom már a neten...

Van valami újabb hasonló konfig amit alkalmazhatok a 42.0-ás verziójú FF-hez?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45020) CartmanLand0 válasza Puma K (#45019) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nálam a processzort használja de nagyon .... van hogy 80-90% ... ez normális ? Bár a procim nem egy vadállat ( Celeron G 530 ) ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45021) headhunter


headhunter
addikt

Androidnál, mennyire testre szabható a firefox? (Android TV Box + Logitech MX5500)

pl.: Egér jobb-bal gomb, könyvjelzők, kiegészítők, stb...

(#45022) Intruder2k5 válasza Oliverda (#45018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na az érdekes. Nincs feltéve esetleg valami olyan add-on, ami kihatással lehet erre? Valami toolbar, vagy theme módosítóra gondolok.

(#45023) Oliverda válasza Intruder2k5 (#45022) üzenetére


Oliverda
félisten

Valamelyik add-on volt a bűnös, mert kikapcsoltam párat és így sikerült. Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45024) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
A Könyvjelzőnél hogy lehet az új 42-es FF-be (új) mappát betenni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45025) csako válasza sz.j (#45024) üzenetére


csako
veterán

Mint eddig:
Jobb klikk a könyvjelzők között -> Új mappa

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45026) sz.j válasza csako (#45025) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Mint eddig"

Ezt eddig nem használtam, mert a régi verzióknál ha az Oldal mentését választottam akkor ott volt az (új)mappa nyitásának lehetősége.
Amúgy köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45027) Regonelix


Regonelix
csendes tag

Sziasztok!
Alig egy hete, a Firefox (a legujabb verzio, Win 8.1 alatt, ugyanazon a geoen hasznalva), minden inditasnal, az osszes kiegeszitot telepiteni kell. Hol tudom ezt megoldani, hogy ne tegye?
Probaltam ugyeskedni a felhasznaloi fiokkal (pontosabban a syn-el) - nem valt be (kivettem a pipat a Kiegeszitoknel, betettem a pipat. Toroltem a felhasznaloi fiokot es ugy hasznaltam a firefoxot - akkor is ujra kidibta a kiegrszitok telepeteset. Az uj felhasznaloi foik letrehozasa utan is ezt csinalja.
Azt is kiprobaltam, hogy letorlom es ujrararakom a Firefoxot - ez sem hozott sikert (bar csodalkoztam volna, ha megis).
Mit tudok ilyenkir tenni? Mert nem szeretnek, minden egyes inditasnal, ujra telepiteni a kiegeszitoket.
Elore is koszonom a valaszt.
(Az esetleges gepelesi hibakert elbezest kerek - mobilrol irok).

[ Szerkesztve ]

(#45028) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Nem tudom, csak nálam jelentkezik-e, de az utóbbi időben a Firefox 10 másodpercenként megfagy 5 másodpercre. Pl most írok itt a PH-n, és látom, amit írok, de eltelik 10 másodperc, és addig a kurzor is befagy, majd behozza a lemaradást, megint 10 másodperc, és megint megfagy 5 másodpercre. Megőrülök tőle! Ugyanez van facebookon is.

Valakinek van valami ötlete?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45029) Kékes525 válasza csabyka666 (#45028) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ezt régóta csinálja, igaz sokkal ritkábban, de akkor legalább 30 másodpercig tart. Most már más alkalmazás is elkezdte, ezért valószínűleg nem Firefox, hanem valószínűleg Windows hiba. Újra kellene telepítenem. :W

Ha azt gondolod, hogy Firefoxtól van, akkor hibakereséssel próbálkozz meg. Tilts le minden kiegészítőt és egyenként kapcsold vissza, ahol megjelenik az a ludas.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45030) csabyka666 válasza Kékes525 (#45029) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor nem egyedi probléma. Szerintem újrarakom a rendszert, amúgyis megérdemli már. :)
Jelentkezem majd az eredménnyel. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45031) csabyka666 válasza csabyka666 (#45030) üzenetére


csabyka666
addikt

Újraindítottam a gépet, most jó, de hát ki tudja, meddig. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45032) dahaka1


dahaka1
csendes tag

Sziasztok!

Egy kiegészítőnek az ikonját hogy tudom kitenni az eszköztárra?

(#45033) Kékes525 válasza dahaka1 (#45032) üzenetére


Kékes525
félisten

Nyisd meg a testreszabást és onnét húzd a megfelelő helyre a kiegészítő ikonját.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45034) csabyka666


csabyka666
addikt

No, újraindítás után is fagyogat a FF. Áttértem Operára, amíg újra nem telepítem az egész gépet. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45035) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Ez a SpeedyFox ér valamit ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45036) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Olyan ügyben fordulok ide, hogy a könyvejlző eszköztárban vannak olyan könyvjelzőim, amit ugyan eltároltam, de a favicon.ico nem lelhető fel az oldaon és így csak egy szaggatott vonalas doboz van előtte. sajnos az oldal szerkesztése ilyen, azaz nincs favicon hozzáadva, feltöltve nekik. pl: bbros
próbáltam 4 fajta addon-t hátha valamelyikben van olyan, amivel hozzá tudok adni kézzel ico-t, de egyik sem képes erre.
ha a kiexportált json-ba kézzel írom bele a az ico urj-t akkor sem ismeri fel.
valakinek egyéb ötlete?

köszi!

mod:
ahogy leírtam sikerült telepíteni az 5. addont, ami végre azt csinálja, amit kerestem.
jobb klikk menübő lehet betallózni bármilyen képet és már le is cserélte.
https://sites.google.com/site/sonthakit/bookmarkfaviconchanger

favicon ico kedvencek ikon

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#45037) Matthewus


Matthewus
őstag

Az I don't care about cookies 2.4.8 kiterjesztés szűrőlistája már hozzáadható az uBlock Origin-hez és az Adblock Plus-hoz.

(#45038) csako válasza Matthewus (#45037) üzenetére


csako
veterán

Köszi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45039) HZoli87 válasza Matthewus (#45037) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, hozzá is adtam (ABP).

(#45040) Gézengúz válasza Matthewus (#45037) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát nagyon jól jön az biztos! :C

(#45041) Krystal_s válasza Matthewus (#45037) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, nem tudod véletlenül, hogy az uBlock-ban a szűrőlistáknál mire jó a Gyorsítótárak ürítése?
Úgy vettem észre, hogy akkor a listák frissítéseit törli, de annak nem tudom mi értelme lenne. :F

(#45042) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismerkedem a Tab Mix Plus kiegészítővel, mivel a lapok csoportosítását megszünteti a róka (pont amikor megszerettem)

Az volna a kérdésem, hogy be lehet valahogy állítani benne, hogy ne bántsa a Super Start nevű gyors hívó kieget? Azzal hogy felraktam a Tab mix-et kikapcsolja a Super Startot.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45043) Kékes525 válasza Krystal_s (#45041) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom arra jó, ha a letöltésekben esetleg valami gubanc történik. Így nem kavarhat be a sérült file.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45044) Matthewus válasza Krystal_s (#45041) üzenetére


Matthewus
őstag

Arra jó, hogy frissítheted a listát/listákat, amikor akarod, például, ha tudod, hogy bekerült egy számodra fontos frissítés. (Automatikusan frissíti a listákat kb. 4-5 naponként, ha jól tudom.)

(#45045) Krystal_s válasza Matthewus (#45044) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, tényleg. :) Megnéztem jobban és nem aktív a 'Frissítés most' gomb. Törlés után viszont igen.
Számomra kicsit megtévesztő volt itt a gyorsítótár kifejezés.

(#45046) Szmuki


Szmuki
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

Nem jövök rá hogy hogy lehet kiváltani sportmotor.-hu-n(videók) ezt a projektor v1.3.09 videolejátszót.
Mert ezzel nem lehet megállítani, középen a nagy csúnya ikont is muttatja...stb.
Valaki tudna segíteni?

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#45047) ceia válasza Szmuki (#45046) üzenetére


ceia
őstag

Ha HQ módra váltasz, eltűnik az a pörgő animáció a kép közepéről és megjelenik a pause gomb is.. és a szünet alatt sincs semmi ikon a képen! :)

Szerkesztve: Aha, látom már, nem mindig van HQ lehetőség..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#45048) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szép napot Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni a következőre: az ITCafe és a Prohardver oldalain vettem észre tegnap óta, hogy pl. ezt az oldalt is, de több más ITCafe oldalt megnyitva a felső részen egy széles világos szürke sáv jelenik meg - majdnem a képernyő közepéig - ami eddig nem volt és alatta jön elő az oldal rendesen. Eddig ennek az oldalnak a felső kezdő része jött be, mint minden oldalon. A fő témaöszefoglaló oldal rendesen bejön, de amit már megnyitok az lecsúszva jelenik meg. Érdekes módon, ha ugyanezt az oldalt az "Explorerrel" nyitom meg, akkor ott a szürke helyen egy reklám - nevezetesen a Telekom reklám - jelenik meg, tehát tele van az oldal.
Ez csak tegnap óta jelentkezik, mivel minden nap meg szoktam nézni a kedvenc oldalaimat és eddig nem volt.
Hátha tudtok erre valami magyarázatot, vagy esetleg másnál is jelentkezik? Két gépen is próbáltam, más-más Firefoxxal, ugyanaz a kép fogad. Egyéb más oldalak rendesen jönnek elő.
Várnám válaszotokat esetleges segítségeteket.

Üdv. Pibácsi

(#45049) Intruder2k5 válasza pibácsi (#45048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Használsz reklámblokkolót? Ha igen akkor a PH lapcsalád oldalain tiltsd le, mert egyébként is tiltott a használatuk, és feltehetően annak hibás működése okozza a jelenséget.

(#45050) pibácsi válasza Intruder2k5 (#45049) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Intruder2k5!
Igazad van, erre nem gondoltam. Van Adblock Plus-om fönt, ami egy reklámfogó. Ha kikapcsolom, akkor a szürke részen megjelenik egy fekete E-Mag reklám. Viszont eddig is be volt kapcsolva és tegnapig nem volt semmi gond vele. Most valami történt, vagy csak most adták el ezt a reklám-felület lehetőséget. Valószínű, miivel eddig ilyet nem tapasztaltam az Explorer oldalon sem. lehet, hogy az Adblock Plus-t kell valahogy beállítni, bár én eddig sem állítgattam csak évekkel ezelőtt feltelepítettem. Ott van egy pipa, ami arra vonatkozik, hogy a reklám felület helyét is zárja be. Lehet, hogy itt van a gond. Nade mindkét gépemen és más Firefox-al?
Köszi a tanácsot, legalább mostmár tudom, hogy ott van valami. Ha viszont ezt a plugint letiltom, akkor más oldalakon is megjelennek reklámok. Na majd szórakozom vele.
Kösz mégegyszer.

Üdv. Pibácsi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.