Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

egy kis segítségért folyamodok - most indítottam el a 2.0.0.14-es FF-et (nem, nem volt időm itthonra letölteni az újat.. :DDD ), és a könyvjelzőim 90%-a eltűnt, egyedül a "hivatkozások", a "könyvjelzők eszköztár mappája" és a "mozilla firefox" "mappák" maradtak meg...

van valakinek tippje, h:
-mitől van?
-vissza lehet-e csinálni? :F

köszi előre is... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4002) Ajnasz válasza bobace (#3987) üzenetére


Ajnasz
csendes tag

A memória használat csökkenése huzamosabb ideig történő használat után érezhető. A Firefox 3-ban egy idő után a rég nem látogatott lapok kiürülnek a cache-ből valamint a memória fragmentálása is jelentősen kisebb, ami azt jelenti, hogy a böngészés során kevésbé a már nem használt memóriacímek felszabadítása hatékonyabban történik így azok újra felhasználhatóak. Lényegében azt kell észrevenned, hogy nem nagyon mászik tovább egy határon a használtság. 30-40 mega meg sosem volt, pláne, ha extensionököet is használsz.

(#4003) Winner_hun válasza bolondember (#4001) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4004) bolondember válasza Winner_hun (#4003) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

segítséged nagyon köszönöm, riszpetk! :R

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4005) Atomgeszi válasza WonderCSabo (#3980) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Heló!
Az elsőt nekem kellett átrakni false-ra. De még így is új ablakot nyit, nem pedig új fület/lapot! :W Nem tudom már hol lehet a hiba! :F

(#4006) WonderCSabo válasza Atomgeszi (#4005) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes, másnál így működött, igaz pont a fordítottja. Sajnos én már csak safe módot, vagy full reinstallt tudok ajánlani. :(

(#4007) Atomgeszi válasza WonderCSabo (#4006) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Safe mode-ban jó. Most nem igaz, hogy megint egy kiegészítés kavar be, mert tökön szúrom már magam! :W

(#4008) WonderCSabo válasza Atomgeszi (#4007) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt ne tedd. :) Hány kieged van? Hátha ki tudjuk találni melyik gázos. Kiegészítések kompatibilitásának ellenőrzését bekapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

(#4009) Jadro válasza Laslow (#3952) üzenetére


Jadro
veterán

Most direkt megnéztem és nekem tökéletes az otp űrlapkezelés. Visszatölt mindent hiánytalanul és hibátlanul.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4010) Sikoly85


Sikoly85
csendes tag

Most raktam fel én is a 3at és az első amit tapasztaltam az a sebesség. Észrevehetően gyorsabb lett mint a 2. A másik a címsor legördülője elég jól meg lett csinálni.
Még csak ennyit vettem észre:D

(#4011) WonderCSabo válasza Sikoly85 (#4010) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fogsz többet is. :) Végre vki, akinek tetszik az awesombar.

(#4012) Atomgeszi válasza WonderCSabo (#4008) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Bekapcsoltam, hogy ellenőrizze a kompatibilitást, most bezzeg jó. Szóval valamelyik kiegészítő csinálta... de most akkor megen átkell nézzem! : :F

(#4013) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Firefox 3-ban már nem kell a full renistallal vacakolni. Ha uninstalállásnál bennhagyjuk a pipát a beállítások törlésénél, minden mappát kitöröl, amit a full reinstallnál szoktunk!

(#4014) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Szerintetek lehet valahogy java alkalmazásokat átméretezni? Gondolok arra, hogy elindítok egy java játékot és az ablak, amiben van csak limitáltan zsugorítható (a belcsin mindig fix)

Valszeg nem ide vág, de FF3-t használok, uh elsősorban ehhez kéne megoldás

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4015) RpPRO


RpPRO
őstag

Firefox 3 Tweak Guide :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#4016) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Milyen a 3-? :B

(#4017) PazsitZ válasza AMD Power (#4016) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egész sok kiegészítő működik vele és gondolom ez a szám rohamosan nőni fog.
Náalm (512MB ram miatt) eddig be-beakadt. (nem tudtam fület váltani ilyesmi) Ez megoldódott.
Továbbá eddigi tapasztalataim szerint bár többet eszik alapjáraton, sok lap után se nő olyan drasztikusan és bezárás után elég jól vissza is vesz a memóriahasználatból, ami a kettőnél még nem igazán működött.
Egyszóval valóban gyorsabb. :K
Tetszik , hogy van bővitménykezelő rész is.
Bár nem réóta használom, eddig elégedett vagyok vele.

- http://pazsitz.hu -

(#4018) AMD Power válasza PazsitZ (#4017) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már szeretem. Mindjárt fel is tolom akkor. :R

(#4019) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Kérlek Benneteket segítsetek!

Van egy oldal, ahol több jelszót használok, több partnerem, barátom belépő kódjával! Régebbi verziók sorban használták a felhasználói neveket, az új - 3-as verzió - használata óta nincsenek sorrendben, sorban a nevek. Viszont így nehezebb megtalálni, mert a felhasználók kód alapján vannak a rendszerben! Tudtok-e segíteni, hogyan oldjam meg a sorbarakást? (a jelszókezelőben sorba rakattam, de a program nem hozza úgy őket)

(#4020) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Megint gondom lenne!
Minden youtube-s videónál ezt az üzit kapom: Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player. Hiába frissítem, ugyanezt írja ki. Már megőrülök.

(#4021) Shad0w válasza Atomgeszi (#4020) üzenetére


Shad0w
senior tag

Engedélyezve van a bővítményeknél?

(#4022) Atomgeszi válasza Shad0w (#4021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aha! :(

(#4023) Shad0w válasza Atomgeszi (#4022) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát nemtom. De te folyamatosan szopsz ezzel, el kéne gondolkoznod azon, hogy visszateszed a 2-est még pár hétre. Lehet hogy ezt is vmelyik kiegészítő csinálja...

(#4024) Atomgeszi válasza Shad0w (#4023) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennyit szoptam vele, most már nem adom fel! :D Amúgy magától megjavult! :)

(#4025) Thunderzolee

Hello!

Sokat internetezek, eddig meg voltam elégedve a 7-es Explorerrel, de állítólag ciki használni, vagy mi; na nem ez a lényeg. Használtam régen a Firefoxot, egy Travian nevű netes játékban hasznos kiegészítőkkel lehetett bővíteni, amivel könnyebb volt játszani.
Akkoriban azért nem maradtam meg nála, mert Myvipen ha valakinek az adatlapját nézem, a képekre egyszerűen nem lehet rákattintani, mintha ott sem lennének, mappát lehet váltani, de a képeket nagyítani nem lehet.
Most letöltöttem a 3-as Mozillát, de most is ugyanezt tapasztaltam.
Szimpaikus lenne ez a böngésző, de nem értem ezt miért csinálja?

Tudna valaki segíteni?
Az én gépemmel van a baj?

Please ne az legyen a válasz, h a Myvip is ciki, ti. ha valakit keresek, ott általában több kép van fent mint iwiwen, azonkívül egy munkahelyi klub is működik ott, és azt nem nagyon tudom nélkülözni.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4026) Steelmanus válasza Atomgeszi (#4020) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald meg kulon letolteni a legujabbat, es kivulrol telepiteni.
Nekem is azt csinalta hogyha feldobta a savot hogy frissitsem a flashlejatszot, hiaba frissitettem a foxon belul, ujbol kerte a frissitest.
Ezert leszedtem innen es kulsoleg telepitettem. Igy mar jo lett.

(#4027) Maksifül


Maksifül
senior tag

Jelszavakat mely file tárolja a Firefox 2-ben?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#4028) Polllen válasza Thunderzolee (#4025) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem semmi ciki nincs benne, csak nekem jobban bejön FF3.

A kérdéshez kapcsolódóan tedd fel az IE tab kiegészítőt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4029) PazsitZ válasza Thunderzolee (#4025) üzenetére


PazsitZ
addikt

Na most nem ciki. Mindenki azt használ, ami neki bejön.
Én személy szerint viszont a kiegészítőkkel felvértezve ezerszer jobbnak tartom a firefoxot.
Na most nekem a myvip-en a kettessel se volt bajom és a 3assal sincs.
Szerintem valami flash problémád lehetett.

- http://pazsitz.hu -

(#4030) Thunderzolee válasza Polllen (#4028) üzenetére

Köszi a tippet. Tényleg ez az IE tab hiányzott.

De mondjuk nem értem, másnál hogyhogy nem volt iylen probléma?
XP telepít, mozilla letölt és... myvip nem műxik. Jóvilág.. :U

Na mindegy, legalább már ezt is tudom.
Köszi még egyszer. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4031) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

A Gamepod felületet használom, és ma a FF megváltoztatta az ikonját erre. :F
Az IE-el jó, de a FF-al nem.Ujraindítás nemsegít, ha a gépet nyomom ujra akkor sem. :W
Engem nagyon zavar, hogy oldjam meg?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4032) Winner_hun válasza Pubszon (#4031) üzenetére


Winner_hun
félisten

Töröld és vedd fel újra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4033) Winner_hun válasza Maksifül (#4027) üzenetére


Winner_hun
félisten

signons2.txt és a key3.db

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4034) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Az ncore torrent oldalon feltöltés esetében pl, fehér alapon világos szurke btukkel ír, a 2 esben sötét volt az alap, safariban szintén jó, tehát még nem tökéletes azért ez a 3 as.

Nekem is ez van fent,
De gondolkodom a 2 es visszarakásán, mert nagyon hiányzik a paste and go, és a bookmarks duplicate detector

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4035) Winner_hun válasza Core2duo6600 (#4034) üzenetére


Winner_hun
félisten

Paste and go 2 működik, a másikat nem tudom.

Címsorba írd be: about:config
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4036) moma


moma
őstag

ehh, most raktam fel a hármast és utálom ezt az új címsort... azt is ahogy kinéz(komolyan nem látom minek ez a dupla soros valami) és azt is amilyen dolgokat felhoz amikor elkezdek írni. eddig tök jól kidobta az oldalt ahol legtöbbet jártam, most meg... :O

we all deserve a bit of luck.

(#4037) rootkiller válasza moma (#4036) üzenetére


rootkiller
őstag

Ízlések és rokonok. Nekem spec. nagyon bejön az új, tetszik a kinézete, a működése, stb. Ahol meg annyira sokat jársz, azt tedd ki a könyvjelző ezköztárra, a maradékot meg pakold be simán a könyvjelző menübe szépen könyvtárakba rendezve.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#4038) rootkiller válasza bolondember (#4001) üzenetére


rootkiller
őstag

Érdemes a foxmarks kiegészítőt használni, és akkor egy serveren el lesz mentve az összes könyvjelződ. Nekem is van 2 gépem, és suliba infón azokon a gépeken amiknél ülök, ott is 1 pillanat alatt ugyanazok lesznek a könyvjelzők.

Artengo TR 990 Pro

(#4039) WonderCSabo válasza moma (#4036) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link]

Vagy about:config-ban a browser.urlbar.matchOnlytyped változót true-ra állítod.

(#4040) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Én is felraktam a várvavárt FF3-t...
Eddig jól működött, de van benne egy nagyon idegesítő hiba: ha pl.: egy oldalon van egy kép és arra rákattintok akkor annak egy ÚJ felugró ablakban kellene nagyobb méretben megjelennie, vagy úgy általában az új ablak megnyitása nem mindig működik... Néha jó, néha nem. A dolgot úgy lehet megoldani, hogy újraindítom a FF-ot, de a feladatkezelőből kell lelőni a FF-ot, mert magától nem áll le a progi ha jelentkezik ez a probléma.
Találkozott más is ezzel a problémával? Ha igen akkor hogyan lehet megoldani?

Most gépírás közben találtam még 1 hibát. :) Eltűnt a kurzorom...
UPDATE: sikerült visszahozni úgy, hogy megnyitottam az Eszközök -> Kiegészítők menüpontot és bezártam.

Továbbá: a tudtok olyan kiegészítőt mondani ami az aktuális lapot másolja le egy új lapra az előzményekkel együtt? Eddig Duplicate Tab-ot használtam, de valamiért FF2-ben ill. FF3-ban sem működik amióta frissítette magát. (Régebbi verziók se mennek már)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#4041) canniball válasza Tottu (#4040) üzenetére


canniball
nagyúr

"Eltűnt a kurzorom..."
Ilyet nekem a FF2 is szokott csinálni.

"...tudtok olyan kiegészítőt mondani ami az aktuális lapot másolja le egy új lapra az előzményekkel együtt?"
Ennek mi értelme van? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4042) Steelmanus válasza WonderCSabo (#4039) üzenetére


Steelmanus
addikt

Halas koszonet ezert a tippert, ugy utaltam azt a lenyilo menut hogy csak na. :R

(#4043) Tottu válasza canniball (#4041) üzenetére


Tottu
senior tag

Hogy mi értelme van?
Pl.: youtube-on bóklászol és találsz egy jó kis videót de a listán találsz még 1 videót amit szívesen megnéznél. Rákattintasz erre a Duplicate Tab gombra, az lemásolja az aktuális oldaladat egy új lapra és ott kiválasztod a másik videót... Miközben nézed az egyiket tölti a másikat.
Másik példa: válaszolsz valakinek egy fórumon de nem látod az ő üzenetét (nincs olyan jól megírva mint a PH! :U ), mert éppen írod a válaszod. Akkor nem kell újból előkeresned az üzenetet, hanem rámész megint a Duplicate Tab-ra és simán vissza lépsz a másolt lapon (mert az előzményeket megjegyzi).

Sokkal kényelmesebb és gyorsabb megoldás mint szenvedni a CTRL + C / V kombinációval, és akkor még az előzmények meg se maradnak...
Szóval megkönnyíti azt, hogy párhuzamosan nézelődj egy oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#4044) Jadro válasza Tottu (#4043) üzenetére


Jadro
veterán

1.: Ehhez miért kell lemásolni az adott lapot? Megnyitom a másik video linkjét egy új tabon.
2.: A válasz gombot új tabon nyitom így megmarad az eredeti is ahol meg tudom nézni az előzményeket.

Nekem is feleslegesnek tűnik.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4045) Tottu válasza Jadro (#4044) üzenetére


Tottu
senior tag

Én jó pár alkalommal hasznát vettem ennek a kieg.nek.
De most nem akarok itt magyarázkodni, hogy miért érdemes használni, meg nem is akarok senkit meggyőzni, hogy miért jó ez a kieg. Döntse el mindenki maga, hogy mi jó neki és mire van szüksége.

Én csak arra akartam/akarok választ kapni, hogy nem-e tud valaki ehhez hasonló kieg.-t.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#4046) canniball válasza Tottu (#4043) üzenetére


canniball
nagyúr

"...válaszolsz valakinek egy fórumon de nem látod az ő üzenetét..."
Ha a válasz linkre kattintasz látod a postot, amire válaszolsz...

Jadro véleményét osztom, de ezen tényleg felesleges dilemmázni.

Bár nem megoldás az eredeti problémádra, de a felhozott konkrét példákra talán válasz: emlegették itt a többiek, hogy ha az egér középső gombjával kattintasz egy linkre az megnyílik új lapon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4047) WonderCSabo válasza canniball (#4046) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sőt az Előzményeknél és a Könyvjelzőknél is működik a középső gomb -> megnyitás új lapfülön.

(#4048) Shad0w


Shad0w
senior tag

C:\Documents and Settings\...\Firefox\Profiles\cy3lyps8.default\urlclassifier3.sqlite-journal
C:\Documents and Settings\...\Firefox\Profiles\cy3lyps8.default\urlclassifier3.sqlite

Néha nekiáll a firefox bántani a vinyót olyan fél percekre és ezt a két fájlt (vagy vmit) olvassa és írja egymás után. Tulajdonképpen olyankor mit csinál? Nem emléxem, hogy FF2 csinált volna ilyet.

(#4049) PazsitZ válasza Shad0w (#4048) üzenetére


PazsitZ
addikt

A beállításokban a biztonság fülön szedd ki a figyelmeztetés gyaníthatóan támadó webhely látogatásakor és figyelmeztetés gyaníthatóan hamisított webhely látogatásakor opciókból a pipát.

- http://pazsitz.hu -

(#4050) Jadro válasza Tottu (#4045) üzenetére


Jadro
veterán

"Döntse el mindenki maga, hogy mi jó neki és mire van szüksége."

Egyetértek. Nem is kötekedésnek szántam a dolgot. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.