Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) nyikszi válasza Cs1csó (#64550) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz, akkor ezért nem működik, mert csak :( Egyáltalán nem toltad túl az emojikat :D Akkor keresek valami témát, de ez amit linkeltél, az nekem nem jön be. Csak rákerestem erre a régi hsz-re, nem olvastam vissza.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64552) S-IW válasza Cs1csó (#64550) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
A Firefox Color-al elkészített témát fel lehet tölteni a témák közé. ide. Azt hiszem regisztrálni kell. Onnan már mint a többi témát hozzáadva fog működni.

(#64553) Cs1csó válasza S-IW (#64552) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :R

Ezen én is gondolkodtam, hogy témakán hozzáadva - tehát nem kiegészítőként üzemeltetve a témát - akár úgy is működhetne mint a korábbiak.

Regisztrálva is vagyok de nincs okostelefonom és valamiért kétfaktoros QR kódos azonosítást akarnak mindenáron na majd agyalok rajta. Most inkább a lustaság az erősebb elvagyok ezzel a zöldes témával.

(#64554) nyikszi


nyikszi
őstag

Szeretnék egy játékból képet kinyerni, de pontosan azt, amit ők beleraknak (lekerekített kis kép, gondolom PNG-ként jelenítik meg). Próbáltam a fejlesztőin keresztül kinyerni, de nem ment. Jobb klikkre egy menüt hoz be. Valahova csak eltárolja az FF, de hova? Valaki elárulná? Kösz. Addig is searching, de gyanítom valaki hamarabb tudja megadni a választ :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64555) csako válasza nyikszi (#64554) üzenetére


csako
veterán

(alt gomb megnyomása) Eszközök -> Oldal adatai -> Média fül

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64556) Intruder2k5 válasza nyikszi (#64554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg shift+jobb klikk az eredeti Firefox menüért.

(#64557) nyikszi válasza csako (#64555) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm :R Én meg keresem a TC-ben az Appdata könyvtárban. Mondjuk pont azt a képet nem jeleníti meg, ami nekem kellene, de amúgy ez lenne az. Valahogy levédték vajon? Vagy nem is kép? Bár kétlem. A Forge of Empires-ről van szó.

Intruder2k5:
Királyság :R Csak ez is egy fekete képet ment le :( A fene enné meg a programozókat :)

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64558) nyikszi válasza csako (#64555) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez lesz a megoldás, mert moz:extensionban van valahogy tárolva, de a mentés másként-tal le tudom menteni. Most már csak meg kell találnom. Köszönöm még egyszer!

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64559) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

reinstall win volt most nálam, és a könyvjelző szinkronizáláshoz a jelszavamat elfelejtettem, nem próbálkoztam sokat, és csináltam egy új jelszó kérést.
Na így minden könyvjelzőm eltűnt.. :(((
Ezzel lehet valamit kezdeni, visszaállítani vagy bukó? :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#64560) blaniko válasza Vertigo18 (#62826) üzenetére


blaniko
friss újonc

Szia Mozilla kiegészítők letöltésére meglett a válasz?
Ha igen, akkor enged érdekelne.
Köszi
Ani

(#64561) ledgeri válasza Sziszifeca (#64559) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sokadjára: A Firefox Szinkronizációja nem Backup. Ha van A és B böngésződ akkor tudsz szinkronizálni a kettő közt. Ha csak A böngésződ van, akkor nincs róla biztonsági másolat. Ha tudod, hogy jön a winreinstall, akkor neked (is) kell menteni biztonsági másolatot, mert a több jobb mint a kevesebb (bármiről, nem csak ff-ról beszélek itt most)... Ha meg nem tudod, hogy mikor kellhet winreinstall akkor meg alap, hogy mindig van személyes backup.
Egy huszast, vagy kettőt megér hogy legyen minden digitális cuccról egy külső winyós másolat... ha az elveszített könyjelzőidnek nem is társítasz ekkora értéket most, idővel összegyűlő kis elvesztéseknek, vagy többi cuccodnak biztos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64562) junior11 válasza ledgeri (#64561) üzenetére


junior11
veterán

Igaz, nem elsődleges böngészőm, de eddig a Windows újratelepítése után mindig megvolt minden a FF fiókba való bejelentkezés után.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64563) ledgeri válasza junior11 (#64562) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Volt az máson is belépve, az aktuális belépés pillanatában?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64564) Sziszifeca válasza ledgeri (#64561) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Többször volt win reinstall, és sose volt gond, csak a jelszó módosítás miatt törlődik a profil. Mekkora fa..ság. :(((

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#64565) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Újratelepítettem a Windows-t és a Firefox gyorsítótárát egyszerűen nem tudom átrakni egy másik meghajtóra. Ami eddig működött az már nem jó. /About:config, jobb egérgomb..../ Ugyanis a jobb egérgombra nem jön fel az a menü ahol lehetne "új"-at választani. Kérdésem az lenne, hogy mi most a menete ennek? 92-es verziójú a Firefox.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#64567) Polgesz válasza Pribi (#64565) üzenetére


Polgesz
tag

A Beállításnév kereséséhez írd be a pontos értéket, majd kattints a megjelenő "+"-ra!

(#64569) Pribi válasza Polgesz (#64567) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi szépen, ez kellett. :R

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#64570) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Feltettem a 92-es ffoxot, és a kérdésem lenne, hogy bal oldalra a könyvjelző oszlopot hogy lehet kitenni? Köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#64571) csako válasza Newyorker (#64570) üzenetére


csako
veterán

Ctrl+B

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64572) Newyorker válasza csako (#64571) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszönöm!
Siralmas, h ezt megkérdeztem :( egyszerűen google se :( bocsi

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#64573) Grg válasza Newyorker (#64572) üzenetére


Grg
tag

nem tudom, hogy kerestél rá, de én beírtam hogy "firefox bookmarks on left side" és az első oldalnyi találat mind a mozilla support volt a ctrl+b-vel :)

magyarul kereséssel én már nem is próbálkozom sajnos :(

(#64574) csako


csako
veterán

Lett egy új Wide Gamut monitorom és bajban vagyok a színekkel 🤔 azt vettem észre, hogy a böngészőben fakóbbak egyes fotók/képek csakúgy megnyitva, mint letöltve egy képnézegetőben, amit használok, és kipróbáltam az srgb erőltetését a "gfx.color_management.force_srgb" beállítással, és így már egyforma, viszont ugye így meg a böngésző elhasal a WGC teszten, mert nem lesz különbség. Ezeket a beállításokat megcsináltam. Más ötlet esetleg?
Szerk.: Vagy az srgb módban lenne túlszaturálva? :D olvastam most ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64575) csako válasza csako (#64574) üzenetére


csako
veterán

Egyelőre úgy tűnik rossz oldalról közelítettem meg a kérdést, kellett egy másik képnézegető, amiben van konfigurálható színkezelés és a monitor színeinek szaturációját volt érdemes feljebb tolni :) Úgyhogy elvileg a Firefox mindent jól csinál :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64576) Syl válasza csako (#64575) üzenetére


Syl
nagyúr

A színek alaposan ki tudnak engem is készíteni. Három éve vettem egy (elég drága) grafikus monitort, amit az oázisban kalibráltak (Nyomdára dolgozom, ezért ez fontos volt). Megküldték a színprofil fájlt, az van beállítva az OS-ben (mac), nagyon elégedett vagyok vele.

Ám. Ha youtube videót nem Firefox-szal nézek (safari, chrome, edge stb.), akkor full screen-ben állandóan változik a kép világossága. Nem tudom elmagyarázni, de qrvára zavaró.

Úgyhogy ilyen szempontból is nagy plusz a Firefoxnak!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64577) Barret001


Barret001
addikt

Sziasztok! Nekem a könyvjelző sorban vannak mappák.A legördülő lista eddig szürke volt,rákattintás után.Most az utolsó frissítés átvarázsolta vakító hófehérre.Nem lehet ezt valahogy visszacsinálni? Nagyon idegesítő...

(#64578) movax válasza Barret001 (#64577) üzenetére


movax
őstag

Próbálj meg beállítani egy másik témát, majd vissza.

(#64579) bolic


bolic
őstag

Most már elérhető a Google kereső weboldala sötét módja! :Y :C :R :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#64580) csako válasza bolic (#64579) üzenetére


csako
veterán

Saját véleményem, hogy ugyan mindenhol sötét módot használok, de a Google-nek nem áll jól, nem szeretem :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64581) Grg válasza csako (#64580) üzenetére


Grg
tag

Én be sem tudom állítani, nálam a keresési beállításoknál csak 3 menü van "Keresési eredmények" Nyelvek" Súgó" a negyedik amibe állítani lehetne az nincs...

(#64582) csako válasza Grg (#64581) üzenetére


csako
veterán

Nem egyszerre kapja meg mindenki, nekem már lehet több hónapja is elérhető.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64583) bolic válasza Grg (#64581) üzenetére


bolic
őstag

Csak asztali módban elérhető... :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#64584) Grg válasza bolic (#64583) üzenetére


Grg
tag

Nálam még nem, ahogy csako is irta... majd valamikor :)

(#64585) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DuckDuckGo-nak van sötét módja, sőt több más téma is választható, ráadásul nem kutakodik utánad, nem követ, és olykor még a találatai is relevánsabbak.

(#64586) Syl válasza Intruder2k5 (#64585) üzenetére


Syl
nagyúr

És a találati listájuk nem bűzlik a reklámbevételtől.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64587) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Firefoxnál lehet olyat beállítani, hogy fixen mindig csak egy nyomtatót használjon és mindegy, hogy mi a Windowsban az alapértelmezett? Mindig kell nyomtatnom a böngészőből amiben fut az adott program, de annyi a trükk benne, hogy nem jön elő nyomtatási ablak, hanem amint megnyomom a programba integrált nyomtatás gombot akkor automatikusan a Windowsba beállított alapértelmezettre nyomtat. Ez nem jó nekem, mert a böngészőben lévő célprogram csak egy dologra van használva és utálom mindig állítgatni a Windowsban.

Remélem érthető a kérdésem. Köszönöm előre is a választ :R

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#64588) Valaki26


Valaki26
csendes tag

Sziasztok! 92.0 64bit Firefox újabban kb 5-10 percenként nem tölti be a weboldalakon a képeket csak rengeteg frissítés árán.. Már kipróbáltam,hogy letöröltem az Ublock Origint,az sem segített. Újra telepítettem azt is,még a böngészőt is már,de így is vacak.... Más kiegészítő nincs fent. Egy másik gépen totál tiszta rendszerre most lett felrakva az ff,még Ublock Origin sem került fel,de természetesen ott is ugyan ezt produkálja...
Mit lehet ezzel kezdeni? Reménykedjek hátha a következő ff verzió ismét normálisan fog működni? Már nagyon idegesítő. :(((

(#64589) isti732712 válasza Valaki26 (#64588) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia!!

Nálam ugyan ez a gond,iszonyatos idő mire betölt, és igen főleg képeket, még magyar oldalak oké,de külföldi oldalaknál szörnyű!
Mellette van egy opera böngésző az viszont villámgyors,tehát ff gond lehet! :W

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#64590) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Tiszteletem!

Az lenne a gondom, hogy feltelepítettem a "telepítős" 32bites firefox 92.0 verziót, de nem figyeltem, hogy angol a nyelv. A nyelvválasztást meg is találtam, letöltöttem hozzá a magyar nyelvet, be is állítja, akkor magyar lesz, de minden újraindítás után megint angol, és eltűnik a nyelvválasztó listából a magyar.
Mit tudnék tenni, hogy végleg magyar legyen? Köszi.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#64591) csako


csako
veterán

Hmm, Unsplash nem tölti be a fotókat, másnál is így van? Próbáltam az oldaladatok törlését és a csökkentett módot, de nem lett jó :( 93.0b6 verzióval.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64592) -ZeeZee- válasza csako (#64591) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nálam egyből betölti. (92.0)

(#64593) Kékes525


Kékes525
félisten

A Firefox Profile mappájában az Invalidprefs.js fájlt az Adwcleaner PUP.Optional.Legacy-nak találta. Ez a file micsoda? Mi a feladatata? Törölhetem?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64594) csako válasza -ZeeZee- (#64592) üzenetére


csako
veterán

Köszi :R
Teszteltem portable verziókkal, csak a 93-as szenved a problémától, 94-es nightly-val is már jó.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64595) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
A görgetősáv a telex.hu oldalon másnál is összemegy keskenyre? Semelyik más oldalon nem, csak ott. FF 78.14 ESR. Lehet, hogy az utolsó frissítés óta van, mert előtte nem tűnt fel.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64596) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Asztali verzióban a felső sávot - ahol a megnyitott oldalak vannak - hogy lehet keskenyebbre állítani?

(#64597) csako válasza efi99 (#64595) üzenetére


csako
veterán

Egyedi görgetősávot használ az oldal, szóval elvileg mindenkinek, még más böngészőben is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64598) Cs1csó válasza efi99 (#64595) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen keskenyebb (ahogy csako írja egyedi biztos azért)

(#64599) efi99 válasza csako (#64597) üzenetére


efi99
senior tag

A ScrollAnywhere kiegészítőt használom. Ha abban keskenyre állítom, minden oldal pontosan ezt a keskeny méretet veszi fel, ha vissza, akkor mind visszamegy, kivéve a telex. Ha kikapcsolom a kiegészítőt, akkor is keskeny marad. Na, mindegy. Inkább az a baj, hogy zavaróan keskeny, kb harmada a normálnak.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64600) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok!

Van egy problémám, ami már egy ideje megakasztja a mindennapjaimat.

A böngészőm rendszeresen lefagy 10-20 másodpercre. Ilyenkor reagál pl. ha a keresősávba írok, vagy ha egy videót elindítok, de magát a parancsot csak akkor hajtja végre amikor "felkel". (tehát elkezdek írni valamit, és mikor felkel, az egész szöveg ott van).

Ha egy másik ablakban megy egy videó, akkor ha rámegyek, pár másodpercre megáll a kép (a hang megy), és utána ugrik oda, ahol a hang jár.

Mindkét böngészőm (Firefox és Opera GX) csinálja, Win 7, SSD-n van mindkettő. Internet-kapcsolat jó és gyors, Malwarebytes nem talált vírust, minden más normális sebességgel működik (plusz a játék közben megnyitható Steam webböngésző is normálisan működik)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.