Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64952) ledgeri válasza still2 (#64938) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért kell neked pont az a VPN? (most hallok róla először kb..)
Milyen szintű adatot küldesz át VPN-en? (Egész gép, vagy csak a böngésző adatforgalmát)

A VPN belső hálózati felépítéséből adódóan lehet, hogy olyan az a virtuális hálózat, hogy kevés végpontja van, ami valamilyenféleképpen felakad, vagy felakadt a Mozilla valamilyen szűrőjén (pl mint a speed dial pár hete).

#64937 ledgeri Akkor használj magyar addonokat... ja nem... akkor használj magyarra fordított addonokat... ja nem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64953) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Inditást teljes képernyős módban, hogy lehet beállítani? Idáig így volt, nem tudom mi történt de mostanában ilyen kis téglalapban indul. Mintha régebben teljes képernyős módban, Shift gomb lenyomva tartása melletti bezárás után volt a megoldás, de most nem segített.
Érdekes módon megjavult. 3 monitorom van, amikor az egyikről áthúzom a másikra a teljes képernyős ablakot, akkor lesz ilyen kicsi nyolcad ablak méretű, ami a PowerToys, FancyZones-ben beállítva. Valahogy megjegyezte, de szerencsére elmúlt. :)

[ Szerkesztve ]

(#64954) Syl


Syl
nagyúr

Vajon a bővítményeket lehet konténerekhez kapcsolni? Mint ahogy privát ablakhoz lehet engedélyezni/tiltani a futását.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64955) ledgeri válasza Syl (#64954) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem nem, mint ahogy nem lehet a konténerekhez a history-t sem elkülöníteni. De ha utánajársz, abból mindenki csak profitálhat!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64956) Syl válasza ledgeri (#64955) üzenetére


Syl
nagyúr

> Szerintem nem

Akkor jól sejtettem... Kár.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64957) ledgeri válasza Syl (#64956) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha lehetne szerintem már biztos, hogy valamelyik konténeres addon (firefoxé, vagy a temporary) használná, mint opciót... de pl utóbbi pont FAQ-jában említi, a history-s dolgot...
Megoldása jelenleg: 2 vagy több profil, 2 vagy több telepítéssel (utóbbi,ha kell a párhuzamos használhatóság).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64958) Krystal_s


Krystal_s
addikt

FF 95 óta, ha a csillagra nyomok könyvjelzőkhöz adok egy oldalt, akkor már nem a megszokott "Más könyvjelzőkbe" teszi, hanem oda, ahova a legutolsó könyvjelzőt tettem. Megjegyzi. Ez így nagyon zavaró, mert évek óta megszoktam, hogy van alapértelmezett..... Most, ha nem figyelek, akkor a ki tudja melyik mappámba teszi. Szeretném vissza alapra a Más könyvjelzőket.
Nem találok most erre működő about:config beállítást. Más is panaszkodik, csak megoldást nem írnak.
Kiegészítőt nem akarok erre, meg most azzal is van valami gond a vélemények alapján.
Véletlenül itt nem tud valaki erre egy beállítást? :)

[ Szerkesztve ]

(#64959) egykori válasza Krystal_s (#64958) üzenetére


egykori
őstag

Ez nem hiszem, hogy új, mert én a 92-est használom még és így működik a könyvjelző mentés, úgyhogy tényleg figyelni kell.

(#64960) DS39 válasza egykori (#64959) üzenetére


DS39
nagyúr

Ennek 15 éve is így kellett volna működnie, az a más könyvjelzők volt idegesítő, mert mindig utána kellett pakolni...

(#64961) Syl válasza ledgeri (#64957) üzenetére


Syl
nagyúr

A több profil nálam kizárt. Nem zárogatom be a böngészőt :N Reggel bekapcsolom a gépet, róka indít és este, power offnál zárom be. Úgyhogy marad a konténer, plusz másik böngésző.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64962) egykori válasza DS39 (#64960) üzenetére


egykori
őstag

Igaz, tényleg volt ilyen időszak, csak már elfelejtettem. A zavaró az, ha megváltoztatják a megszokott módot.

(#64963) Wasquez


Wasquez
senior tag

Miért van az, hogy a firefox mondjuk egy képes keresésnél a találatok oldalán a csúszka lefelé húzása közben időnként oldalakkal lejjebb dobja a z oldalt?
Jellemzően pont akkor, amikor megtalálom amit keresek, vagy érdekes lenne! :)
Gondolom, ilyenkor tölti be az új képeket, és ezért történhet, de miért nem tudták megoldani, hogy ez ne ugráljon el oldalakkal?
Van erre valami megoldás esetleg?
Chrome-ot néztem, ott ezt nem csinálja!

PC

(#64964) ledgeri válasza Syl (#64961) üzenetére


ledgeri
nagyúr

2 vagy több róka megfér egymás mellett... de összevesznek egy profilon...lesz 2 (vagy több) profilod így is úgy is ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64965) BullZeye


BullZeye
veterán

Néha szeretek helyesen írni, és akkor jól jön, ha a böngésző is megtámogat benne.
Újratelepítettem Firefoxot, új profil minden szuperen működik, de a helyesírás-ellenőrző egy kalap kaki lett.

Már feltettem a szótárat is hozzá, de még mindig hulladék:

Viber felül, Firefox alul

Nem rémlik, hogy régen is ennyire hulladék lett volna, találkoztatok már ezzel a hibával?

[ Szerkesztve ]

(#64966) Syl válasza ledgeri (#64964) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem szeretem a tudathasadást :DDD Meg aztán, hogy indítsak második profilt az első bezárása nélkül? Főleg Mac-en hogy tudom ezt megtenni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64967) Sweet Lou 6 válasza BullZeye (#64965) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Jobb gombos menüben a helyesírás ellenőrzésnél milyen nyelv van megadva?

sweetlou6.wordpress.com

(#64968) ledgeri válasza Syl (#64966) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem a firefoxot Mozilláék minden PC (értsd nem a sokkal zártabb mobilos) platformon egyforma funkcionalitással/limitációkka (a részükről) szerelik fel.

Ha [innen] és innen két külön méretű firefox telepítőt tudsz leszedni , akkor windows-ból kiindulva az utóbbi egy olyan fullos telepítő, ami nem az alapértelmezett elérési úton települ. Megadhatod, hogy mi legyen a települése célmappája (ha mac-en lehet olyat... ;] ). A kettő két külön entitás, külön helyekre hivatkoznak, külön "exe-k" futnak, külön profiltban tárolnak dolgokat. Lett egy 2. fullos firefoxod. Ha sikerült, semmi sem állít meg abban hogy legyen 3., 4., 5..
Ha ennyit nem is akarnál telepíteni (mac-en pasz, hogy hogyan is megy részleteiben) de, 2 telepítéssel már el lehet lenni úgy hogy 3 vagy több profilod van, kb mint mikor látsz teherautó alvázaka full csupaszon, na az az alap program, és a felépítmény amit személyreszabsz az meg a profilod, ami FF esetében vígan pakolható egyikről a másikra (de kettőn egyszerre nem lehet. Ezt más sokszor leírtam itt, nem is annyira régen is, keress vissza rám, műveleti részleteiben... ha ez megvalósul akkor firefox oldalon nagy a szabadság (csak mindegyik telepítésnek legyen más ikon rendelve)
(mindegyik fővonalas ff, csak mentegettem ikonokat korábbról, hogy tudjam melyik mi, és hogy fut. Jobb oldalon lévő ikonok mindegyike 1 telepítést, és (változtathatóan) hozzárendelt profilt fed, jobb oldalon az egyik fut, bal oldalon akkor egy másik két ablakával (az ikon a futó ablakon az alapértelmezettre vált).
DE
Ha a két telepítő ugyanaz a méretű, vagy valamiért Mac-re nem lehet feltenni 2 firefoxot, vagy nem lehet több profilt kezeltetni 1 futtató-állománnyal, akkor az számomra nagyon nagy kukac bármelyik almában ;] .

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64969) BullZeye válasza Sweet Lou 6 (#64967) üzenetére


BullZeye
veterán

(B)Magyar(/B).

(#64970) Sweet Lou 6 válasza BullZeye (#64969) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ez így rendben van, viszont nem így kéne működnie. ez a hunspell van telepítve?

sweetlou6.wordpress.com

(#64971) Cs1csó válasza Sweet Lou 6 (#64970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ez a kiegészítő amúgy hogy működik?

(#64972) Sweet Lou 6 válasza Cs1csó (#64971) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ha ez telepítve van, ez alapján kellene működnie a magyar helyesírási szótárnak.

sweetlou6.wordpress.com

(#64973) csako válasza BullZeye (#64965) üzenetére


csako
veterán

Nekem is elromlott a helyesírásellenőrzés, talán mióta a 96-os béta van.
Várom a 97-est, hátha megjavul :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64974) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Segtséget szeretnék kérni, mert a windowsos asztali Firefox sztrájkba lépett. Nem tölti be a weboldalakat "kiszolgáló nem található" hibával.
A hiba úgy keletkezett, hogy bezártam a Firefoxot, majd másik parancsikonnal elindítottam ugyanazt a Firefoxot, de másik profillal. Ennél már nem töltődtek be a weboldalak. Ezt is bezártam és a korábban használt Firefoxot indítottam, de az sem működott már.

Amit próbáltam:
- más böngészővel működik (tehát a router rendben van, és van net is.)
- Tűzfalat és a víruskeresőt letiltottam
- a víruskeresővel rendszerbetöltéskori vizsgálatot végeztettem (nincs vírus)
- másik felhasználói fiókba átjelentkezve is próbáltam
- uninstalláltam a Firefoxot, majd egy régebbit telepítettem. Ez induláskor "szűz" profilt hozott létre.
- a https://ip.cim-mel próbálkozva figyelmeztetést ad biztonsági kockázat miatt, mert a webhely tanusítványa pl. az index.hu-ra érvényes, az IPcímre nem. Biztonsági kivétel hozzáadásakor "invalid URL" hiba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#64975) ledgeri válasza mr_ricsi (#64974) üzenetére


ledgeri
nagyúr

uninstalláltam a Firefoxot, majd egy régebbit telepítettem. Ez induláskor "szűz" profilt hozott létre.
Ugyanoda telepítetted, vagy máshova? Ha ugyanoda, akkor mivel lényegében ugyanaz települt, ugyanazzal a névvel, tippemre, ami blokkolja, nem lát változást.
innen telepíts egy teljes verziós ff-t (40-70 megás a telepítő) egy másik elérési útra, mint ami az eddigi.

Ha ezt már korábban megtetted eredménytelenül, akkor kérdés, hogy pl routeredet, modemedet eléred-e az adott, nem működő FF-ból...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64976) Cs1csó válasza Sweet Lou 6 (#64972) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R nálam is már telepítve van régóta.

(#64977) BullZeye válasza csako (#64973) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, akkor nem egyedi hiba, kivételesen örülök, hogy másnak se jó, mert nincs erőm debuggolni ezt :D

(#64978) mr_ricsi válasza ledgeri (#64975) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A máshova telepítés megoldotta. Köszönöm!
(Tartok tőle, hogy nem lesz végleges megoldás, mert a blokkoló szoftver előbb-utóbb észre fogja venni a cselt.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#64979) ledgeri válasza mr_ricsi (#64978) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Most már tudod, hogy kétféle telepítő van, személyre szabhatod a firefoxot (így hogy máshova aksz fel egy újabbat kettő is lehet egymás mellett), valami olyan a mumus a gépeden, ami megjegyezte az első, alap firefoxod helyét. Most lehet nézegetni, gondolkodni, hogy mi az a program ami a ff hálózati elérését blokkolja.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64980) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Kipróbáljátok a bétat? Mintha mem menne a magyar nyelvű helyesírás-ellenőrzés. Ha másnál is van ilyen gond, akkor bejelentem.

(#64981) Sweet Lou 6 válasza KAMI911 (#64980) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

#64973

sweetlou6.wordpress.com

(#64982) Marci112233 válasza KAMI911 (#64980) üzenetére


Marci112233
őstag

Én soha nem teszem fel a béta verziót. Nem véletlen az elnevezés, így én mindig megvárom a végleges verziókat, amiket úgy is felrak magától. Most 95.0.2 van fent és azt jelzi hogy naprakész.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#64983) KAMI911 válasza Sweet Lou 6 (#64981) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Pont ezért gondolom, hogy érdemes kipróbálni, jelenteni.

(#64984) KAMI911 válasza Marci112233 (#64982) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

És azután megy a höbörgés, hogy miért nem megy. B)

(#64985) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Más is használ firefox alatt facebook continer kiegészítőt?Nekem két napja olyan van,hogy beáll a firefox nem tölti be rendesen az oldalakt hja kikapcsolom akkor jobb szokott lenni edge böngészőn meg normálisan fut.Ez lehet a kiegészítő miatt?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64986) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ismerem a Firefox verziókat. Már régóta az ESR csatornát használtam-használom.

Úgy tűnik, hogy a tűzfal tiltotta le, mivel a Firefox védett registry kulcsot próbált módosítani. A tűzfalat átraktam tanuló módba, így most először kiírja, ha valami nem tetszik neki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#64987) ledgeri válasza Pityu. (#64985) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Fentvan, de nincs semmi bajom vele...

#64986 mr_ricsi :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64988) Pityu. válasza ledgeri (#64987) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor nem tudom nálam miért szórakozik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64989) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok
A könyvjelzőkben az oldalak neve melletti kis ikonokat hogyan lehet áthelyezni másik gépre?
Zavar, hogy az új gépen minden, eddig nem látogatott oldal neve mellett földgömb van.

(#64990) kispx válasza Zsoxx (#64989) üzenetére


kispx
addikt

Amikor rákattintasz a könyvjelzőre, akkor frissíteni kellene a favikonokat.
A profillkönyvtárban lévő favicons.sqlite fájlban vannak eltárolva a favikonok. Ezt kell felülíratnod a régivel.

(#64991) Zsoxx válasza kispx (#64990) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ja, csak nincs kedvem többszáz könyvjelzőt végigkattintgatni.
Megkeresem ezt az sqlite fájlt, köszi.

(#64992) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Felraktam a firefoxba egy Infinity new tab pro kiegészítőt de mikor megnyitom a firefoxot nem ezzel indul mint a monknow new tabnál hanem csak a megnyitott új taboknál jön elő.Erre esetleg van valami trükk,hogy megnyitva a firefoxot ne a firefox kezdőlapot lássam hanem ezt az infinity new tabot?

firefox indulása

infinity new tab ha új tabot nyitok

a monknow new tab a firefox indulásánál is azzal indul mint a new tab lap.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64993) ledgeri válasza Pityu. (#64992) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak másik hasonló kaddon hasonló kérdésére jött hasonló választ tudom adni.
Mi van beállítva kezdőlapnak? Ott abban a menüben van a vágyott opcióra lehetőség? Nincs véletlen a kiegészítő belső menüjében erre "start firefox with"-féle opció?
Esetleg a kieg githubján vagy egyéb forrásánál?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64994) Pityu. válasza ledgeri (#64993) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát firefox beállításban csak firefox kezdőlap,egyéni url,vagy üres lap van mint lehetőség.Monknow alapból kezdőlapra is magát teszi be de erre a gépre az infinity new tabot akartam használni.Egyenlőre ilyen opciót nem találtam a kiegészítő menüjében githubot meg nem néztem de majd lehet ránézek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64995) ledgeri válasza Pityu. (#64994) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi! Majd nézz vissza azzal amit találtál.

Őszintén neutrálisan kérdem: mit tud ez, amiért megéri használni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64996) Pityu. válasza ledgeri (#64995) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten igazán nekem azért jó mert olyan barátságosabbá teszi a böngészőt meg szebbé meg azért be lehet állítani egy két funkciót jobban testre lehet szabni.Másik gépemen pl monknow new tabbal készítettem saját ikonokat és azt be lehet szúrni a kiegészítő segítségével egyedibb lesz.Githubon még nem találtam semmit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64997) olasz61 válasza Pityu. (#64992) üzenetére


olasz61
tag

infinity new tab-ot nyisd meg új tabon,firefox beállítások, kezdőlap, aktuális oldal használata.

(#64998) ledgeri válasza olasz61 (#64997) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64999) Pityu. válasza olasz61 (#64997) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ó basszus köszi a tippet ez tényleg működik én meg mit össze agyaltam :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65000) BullZeye


BullZeye
veterán

New:tab-ot FF-ben lehet valahogy színezni? világos témát használok, de new tab nagyon fehér ,szeretném sötét szrkére állítani, de az addonok sajnos csak úgy színezik, hogy fehéren felvillan megnyitáskor.

Googlew nem segített a usercontent és userchrome amiket feldob FF96-ban nem működnek. :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.