Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Brutforsz válasza Face8814 (#26000) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha több lehetőségre vágysz, sok, a témában született kiterjesztés közül választhatsz, például itt érdemes elkezdeni a nézelődést.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26002) WonderCSabo válasza Face8814 (#26000) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért mégis hogy a francba kéne hozzáadni oldalakat? A Chromeé még ennyit se tud... Ennek a cuccnak nem célja vmi advanced funkcionalitás biztosítás, mindössze arra valü, hogy tippet adjon, vagy egyszerűsítse, vizualizálja a navigálást új fül megnyitásakor.

Amint már más is mondta, ha fejlettebbet akarsz, használhatsz kiegeket.

(#26003) Face8814 válasza WonderCSabo (#26002) üzenetére


Face8814
őstag

Tudom hogy vannak kiegészítők amik hasonló funkciókkal bírnak. Nézelődtem is korábban köztük, de olvastam hogy hamarosan belerakják ezt a Firefoxba és ezért nem szórakoztam tovább velük. Gondoltam megvárom.

Viszont ami pl nagyon zavar ebben a változatban, hogy ha pl a gmail-t rakom be gyorsindításba, majd belépek a gmail fiókomba, akkor legközelebb a képen nem a gmail kezdőoldala jelenik meg, hanem a bejövő leveleimről készült fotó. Ami mondjuk számomra cseppet sem kívánatos.
De ugyan ez igaz Facebook esetében, illetve minden más hasonló típusú oldal esetében. Ha egyszer belépsz, onnantól a gyorsindítóhoz rendelt kép véletlenül sem az adott oldal belépőképernyőjéről készült fotót fogja mutatni hanem egy belépett állapotról készültet.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#26004) scope2007 válasza Lenry (#25996) üzenetére


scope2007
addikt

valóban.. nálam is ki van kapcsolva a "browser.cache.disk.enable"
és így tényleg nem jeleníti meg a képeket ott.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26005) Gedeon31 válasza Face8814 (#26000) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van egy olyan kiegészítő SUPER START próbáld ki azt.

(#26006) Face8814 válasza Gedeon31 (#26005) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi a tippet.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#26007) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, nem tudom, többen írtátok, hogy begyorsult a 13-as, a 12 után. Elsőre én is úgy láttam, de most a PH fórum oldalainak betöltése (és a hozzászólás írása oldal is) szemmel láthatóan meglassult.
speedtest.net szerint nincs baj a netemmel, ping 17ms, és 30/3Mbit megvan.
Vagy csak a PH nem áll most a helyzet magaslatán?

[ Szerkesztve ]

(#26008) Face8814


Face8814
őstag

Egyébként az mitől lehet hogy ha youtuben nézek videót és beletekerek akkor a hang megy tovább és csak a kép ugrik? Rosszabb esetben megjelenik egy második "szólam" is és a videó a tekeréstől folytatódik a hang pedig duplán szól.
Ebben az esetben ha nyomok egy pauset, akkor a kép megáll, az egyik hang elnémul, de a másik szól tovább..... :U
Ha a video a végére ér, akkor pedig lefagy a Firefox és csak feladatkezelőből tudom kilőni.

Időközben volt egy gyanúm hogy a NoScript felrakása után jött elő ez a dolog így azt letiltottam és megjavult a dolog. Létezik hogy a NoScript összeakad a youtubeal? Pedig azon az oldalon engedélyeztem minden scriptet....

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#26009) vlevi válasza Brutforsz (#26001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azthiszem, én legalább a felét kikpróbáltam ezeknek, de egyik sem jött be. Pedig az Opera után hiányzott a speeddial, de pár hét után visszaszoktam a hagyományos könyvjelzőkre. Ctrl+B, és ott van baloldalt.

(#26010) Brutforsz válasza vlevi (#26007) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Sok a felhasználó. Napközben egyébként én is éreztem a gyorsulást pl. itt az oldalon, ami azért volt fura, mert a korábbi sebességgel is elégedett voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26011) Ablakos


Ablakos
őstag

Van egy Nokia Suite Enabler Plugin a bővítmények között. Tudja valaki mivel egészíti ki a FF-t? :F

(#26012) HZoli87 válasza vlevi (#26007) üzenetére


HZoli87
veterán

PH lassú, mostanában megszaporodott nálam az 503-asok száma.

(#26013) chab7 válasza HZoli87 (#26012) üzenetére


chab7
addikt

Igen, itt is sok az 503 az utóbbi napokban és ahogy említettem, az fura még hogy a hozzászólás írása oldalon maxra tekeri a procit a firefox - miközben alig van valami az oldalon, szinte üres, csak a szövegbeviteli mező.
Ha meg kész a hozzászólás és olvasok akkor visszaengedi minimumra a procihasználatot. Ahogy az amerikai mondaná "víííírd"

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26014) HZoli87 válasza chab7 (#26013) üzenetére


HZoli87
veterán

No ez érdekes. Erre nem is lettem figyelmes. Nálam 10-20% között ugrál a CPU használat, ha itt a PH-n írok hozzászólást (most speciel neked). Elment a HSZ és valóban visszaugrik 0%-ra. :U

(#26015) Lenry válasza chab7 (#26013) üzenetére


Lenry
félisten

nálam 4-ről 8%-ra ugrik. szerintem az animgifek miatt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26016) kranazoli


kranazoli
senior tag

Na, erre Én is kíváncsi voltam. 04-08% CPU használat.

Nálatok a hardveres gyorsítás nincs kikapcsolva?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#26017) HZoli87 válasza kranazoli (#26016) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs, de mondjuk nem is rendelkezek olyan CPU-val, mint ti. 2500K/2600K kontra mobil C2D. Ezért is ugrál nálam 10-20% között.

[ Szerkesztve ]

(#26018) WonderCSabo válasza Face8814 (#26003) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen a cucc frissíti a képeket. Azért azt ne várd el, hogy felismerje, hogy az adott oldal funkcionalitása micsoda. Mindenesetre a HTTPS és egyéb érzékeny oldalakról a jővőben egyáltalán nem fog kép készülni, erre már van bug megnyitva.

vlevi: Nekem meggyorsult, a PH meg valóban döcög mostanság.

Ablakos: Nyilván a Nokia PC Suite rakta fel, keress rá a kieg nevére Googleben, és megtudod pontosan mit csinál.

Lenry: Igen, valóban az animgifek miett, de ezt már írtam is.

(#26019) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Az in-content preferences legújabb mockupja.

(#26020) zoli62 válasza WonderCSabo (#25943) üzenetére


zoli62
addikt

De minden flashhel gond lenne?

(#26021) Lenry válasza WonderCSabo (#26018) üzenetére


Lenry
félisten

Mindenesetre a HTTPS és egyéb érzékeny oldalakról a jővőben egyáltalán nem fog kép készülni, erre már van bug megnyitva.

azért remélem, hogy ez kapcsolható lesz, mert pl a Facebookot https-en használom, de azért örülnék a preview-nak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26022) WonderCSabo válasza Lenry (#26021) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, hogy lekapcsolható lesz.

(#26023) WonderCSabo válasza Lenry (#26021) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, hogy lekapcsolható lesz.

(#26024) Lenry válasza WonderCSabo (#26022) üzenetére


Lenry
félisten

így meg akkor a két funkció csúnyán üti egymást...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26025) chab7 válasza Lenry (#26015) üzenetére


chab7
addikt

Animgifek azok micsodák? A szmájlik? De akkor a topic oldalom ahol tele van szmájlival miért megy vissza a cpu? Csak a hozzászólásírásnál kezd jobban pörögni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26026) WonderCSabo válasza Lenry (#26024) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen két funkció?

[ Szerkesztve ]

(#26027) Lenry válasza WonderCSabo (#26026) üzenetére


Lenry
félisten

a https biztonsága kontra speeddial

tehát vagy biztonságosan böngészek, vagy kénytelen vagyok elviselni, hogy mondjuk a Facebook dialja helyén csak egy fehér kocka van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26028) WonderCSabo válasza Lenry (#26027) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csak a HTTPS oldalaknál, de olyan oldalknál is, amik tiltják a cachelést. Ilyen pl. a nulla biztonsági infót tartalmazó 9gag is. Illetve megpróbálják letiltani minden szenzitív infót tartalmazó oldalakon (pl. ahol formok vannak). Igen, valóban jó lenne, ha ki lehetne kapcsolni a generálás letiltását.

[ Szerkesztve ]

(#26029) chab7


chab7
addikt

Nahát, új funkcióként fedeztem fel a FF-ban, hogy ha lementegetem a heti zenei listáimat különböző oldalakról, akkor most már megjegyzi melyik oldalról melyik mappába mentettem legutóbb és nem kell nekem váltani mappát :C :C :C
Apróság, de nekem nagyon bejön, mert különböző oldalakról különböző mappákba szoktam menteni a html fájlokat és most már tudja melyik hova megy :DD

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26030) Lenry válasza chab7 (#26029) üzenetére


Lenry
félisten

na ez egy hasznos újítás :K

(ugyanezért szeretem pl az Azureust, is mert megjegyzi, hogy pl melyik sorozatomat hova szoktam tölteni és egy új epizódnál automatikusan a jó mappát dobja föl)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26031) DS39 válasza DS39 (#25877) üzenetére


DS39
nagyúr

na felraktam laptopra is a 13-ast, ahol Win7 van, dettó ugyanez volt.
inkább rejtélyes mint zavaró, de gondoltam beírom.
(talán azért lehet mert az UAC megkerülő szolg.-t nem csak kikapcsoltam, uninstalláltam is.)

Steelmanus: láttam közben már megoldottad, de azért leírom hogy a CSS fájlt hol kell keresni:
.\Program Files\Mozilla Firefox\omni.ja\res\TopLevelImageDocument.css

[ Szerkesztve ]

(#26032) WonderCSabo válasza DS39 (#26031) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne írogassátok át ezeket a CSS fájlokat. Inkább használjatok userstyleokat a módosításukhoz.

(#26033) Face8814 válasza WonderCSabo (#26018) üzenetére


Face8814
őstag

Ez viszont jó hír. Ha nem készül kép azokról az oldalakról, akkor máris szimpatikusabb a dolog.
Mondjuk nyilván az lenne a legjobb ha mindig a kezdőoldalt mutatná, de fogalmam sincs hogy ez megvalósítható-e egyáltalán... :U Gondolom max csak úgy hogy az elmentett képek soha sem frissülnének, vagy esetleg ha lehetne rögzíteni őket.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#26034) laceszgamer


laceszgamer
addikt

13-as Mozillaban hogy lehet kikapcsolni, hogy uj lap megnyitásakor mutassa az előzményeket képekben? Itthon még nem is olyan gáz, de hivatali gépen már inkább, miután felnézek forumra vagy akárhova kéyntelen vagyok 12 másik lapnyit " menni tovább " hogy ne villogjanak az oldalak amiket utoljára néztem.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#26035) Brutforsz válasza laceszgamer (#26034) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Címsorba about:config, ott keresd meg a browser.newtabpage.enabled kulcsot, az értéke legyen ezentúl false (duplakattra átvált).

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26036) WonderCSabo válasza Brutforsz (#26035) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel az a baj, hogy simán visszalehet kapcsolni még az UI-ról is, a new tab page jobb felső sarkában lévő kis ikon ugyanis ezt szabályozza. UI-ból már nem bekapcsolható megoldás itt a 2. pont.

(#26037) laceszgamer válasza WonderCSabo (#26036) üzenetére


laceszgamer
addikt

Köszi mindkettötöknek :-) Utobbi megoldást alakalmazom én is, igy a legjobb, közben már 3 másik kolléga gépét is át kellett állitanom :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#26038) Oliverda


Oliverda
félisten

Arra esetleg van valakinek tippje, hogy a notebookomon miért nem akar frissíteni az FF?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26039) zoli62 válasza Oliverda (#26038) üzenetére


zoli62
addikt

Milyen oprendszer, esetleg nem Vista?

(#26040) Oliverda válasza zoli62 (#26039) üzenetére


Oliverda
félisten

W7 Home 64 bit

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26041) kranazoli


kranazoli
senior tag

Letölthető a Firefox 13 végleges kiadása

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#26042) zoli62 válasza Oliverda (#26040) üzenetére


zoli62
addikt

Én Operával jártam így korábban.

(#26043) myke01 válasza kranazoli (#26041) üzenetére


myke01
senior tag

Érdekes ,hogy az IT café-n elmaradt a 'szokásos cikk' .

[ Szerkesztve ]

(#26044) WonderCSabo válasza myke01 (#26043) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ebben a hírben foglalkoztak a 13-as verzióval.

Oliverda: Ha nagyon nem akar, akkor töltsd le a telepítőt, és frissítsd azzal.

[ Szerkesztve ]

(#26045) Oliverda válasza WonderCSabo (#26044) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, de már nem nagyon emlékszem, hogy az US vagy az UK english van fent. Vagy az nem számít? A beállítások és az add-on-ok és a többi így is megmarad?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26047) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- már az UX channelnek is van twitter fiókja

- frissítik a webhely biztonságát tárgyaló felületet

- emlékeztető: a Nightlynak is van twitter fiókja :)

(#26048) WonderCSabo válasza Oliverda (#26045) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, minden megmarad. Persze egy biztonsági frissítés a profilodról sosem árt, meg amúgy is jó ha van.

(#26049) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

sajnos az előző hsz lapzártája után kaptuk a kövi hírt :D

Az in-content beállítások újabb verziója elérhető ebben a try buildben. A browser.preferences.inContent változót true -ra kell állítani a kipróbáláshoz. Amint az alább látszik, a beállítási csoportok immáron bal oldalon lévő füleken érhetők el, hasonlóan a Kiegészítőkezelőhöz.

(#26050) scope2007 válasza WonderCSabo (#26049) üzenetére


scope2007
addikt

ez nem semmi.. bár csak itt tartanánk finalba :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.