Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Winner_hun válasza sz.j (#23000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm.
Próbálgatom, de nem jövök rá hogy mi a baja. Akkor nem marad más mint a kompatibilitási ellenőrző kiiktatása. Úgy viszont biztosan fel lehet tenni, nekem felment.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23002) sz.j válasza Winner_hun (#23001) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy látszik, hogy nekem ezzel az FF-al semmi sem sikerül. :(

Mert most újból megpróbáltam letiltani a kompatibilitás vizsgálatot, és ennek ellenőrzésekor a címsorba nem azt írja, hogy "a kiegészítők kompatibilitásának vizsgálata tiltva van ..." hanem azt, hogy about:addons. :(((
[link]

A létiltást menete nálam ez volt:
- a címsorba beírtam, hogy about:config
- a felugró ablakban lévő "Óvatos leszek ...."-re klikk
- a megjelenő ablakra jobb klikk -> Új -> Logikai
a felugró ablakba beírtam, hogy extensions.check,Compatibility.8.0.1
- majd újraindítottam az FF-t

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23003) Steelmanus válasza sz.j (#23002) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem jol irtad be, csak ennyi kell:
extensions.checkCompatibility.8.0 erteke False.

Keresd meg az about:config-ban es ird at.

[ Szerkesztve ]

(#23004) sz.j válasza Steelmanus (#23003) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mindenkinek, így neked is, köszönöm a segítséget. :K

Végre működik a Google Toolbar!!! [link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23005) Steelmanus válasza sz.j (#23004) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nincs mit, orulok hogy jo lett.

(#22999) Winner_hun Leszedted a szerverrol, mert 404-es hibat dob ha leakarnam szedni a frissitett verziot.

(#23006) Winner_hun válasza Steelmanus (#23005) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23007) Giot


Giot
addikt

Üdv!
Érdekes dolgokat művel nálam mostanában a Firefox (8.0.1).
Egy ideig olyat produkált hogy elindítottam és hibaüzenettel leállt, látszólag. Mivel a HDD mint az őrült elkezdett tölteni, ezáltal bellassítva ezzel a gépet. De mostanában már el sem indul nem jön hibaüzenet semmi, csak elkezd dolgozni a HDD és jön a lassulás. Feladatkezelőben ott van a Firefox ha kilövöm akkor megszűnik az indokolatlan HDD aktivitás is.
Próbáltam újból telepíteni, ekkor elsőnek betölt de nagyon lassú majd jön a szokásos menetrend hibaüzenettel leáll majd már az sem csak a HDD dolgozik látszólag minden ok nélkül.
Mi lehet a gond?
Az I.E. gond nélkül betölt.
Hibás memória kezelés?

(#23008) WonderCSabo válasza Giot (#23007) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tiszta telepítéssel raktad újra (első hsz -> Diagnosztikában le van írva h. kell). Persze előtte mentsd le a profilodat.

(#23009) Steelmanus válasza Winner_hun (#23006) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a linket, de nem magamnak kellett volna, csupan elszerettem volna tenni az .xpi fajlt, de annyira nem fontos.

(#23010) Giot válasza WonderCSabo (#23008) üzenetére


Giot
addikt

Külön töröltem a Roaming könyvtáron belül a Mozilla könyvtárt, így egy újratelepítés után sikerült felélesztenem.
Ami fura, hogy még a Mozilla uninstallja is befagyott, így végül is a Your Uninstaller programmal tudtam leszedni teljesen.
Igaz jelenleg még nem telepítettem a profilomat. lehet az majd lerántja a redőnyt neki.
Érezhetően gyorsabb mint az I.E. :)

Szerk: Működik profil visszaállítás után is. Remélem többet nem fog hülyéskedni.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23011) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Elég ezek a listák igaz?

http://www.fanboy.co.nz/fanboy-adblock.txt
http://www.fanboy.co.nz/fanboy-tracking.txt
https://easylist-downloads.adblockplus.org/easyprivacy+easylist.txt

Nexus 5

(#23012) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Fx9 betat használok, és ezen az oldalon megjelenik a flash objektum, de csak fekete háttérrel, és hiába kattintok a play gombra, nem történik semmi. Próbáltam safe módban, ugyanaz a helyzet.
Próbáltam Auroraval és ott jó. Aztán kipróbáltam, hogy az Fx9-et indítom az Aurora profiljával, és úgy meg jó volt az Fx9-ben.
Nem tudjátok, mi lehet a gond? Nem szeretném újratenni a profilt emiatt... :(
Köszönöm!

(#23013) S-Attila válasza pete_21 (#23012) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Flash Player reinstall?

(#23014) WonderCSabo válasza Kunsztler (#23011) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én inkább a magyar ajnász listát ajánlom.

(#23015) Kunsztler válasza WonderCSabo (#23014) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Köszike!Elég csak ez a lista?Na de ez csak Magyaroszági liste vagy Globális is?

http://ajnasz.hu/adblock/recent
Ez az a lista igaz?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#23016) WonderCSabo válasza Kunsztler (#23015) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. Globális is. Annyira felesleges listázni, mert az Adblock magától is szűri a reklámokat, az Easylist pedig már annyira nagy, hogy nagyon lelassíthatja a Firefoxot.

Wladimir Palantot, Az ABP alkotóját idézem:

Even with all the caching done in the current Adblock Plus version, loading up EasyList with its 11 thousand filters is taking its time. Most of that time is taken up by Gecko’s parsing of the CSS file generated by Adblock Plus (200ms on my laptop in Minefield, it’s more than 700kB).

És most már az Easylist sokkal több, mint 11 ezer szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#23017) Shkiz0 válasza Gomez (#22856) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha azóta nem sikerült volna megoldanod, akkor segítek.
1: about:config majd keyword soron ahol most a plus-os marhaság van, nyomsz egy jobb egér gomb, visszaállítást és készen is vagy.

Amúgy szájba verném a készítőjét, hogy kiveszi az ember az összes szennyt, azt mégis felrakja.

De ha már itt vagyok kérdeznék is. Eddig még egy régi 3.6.24-et használtam, szólt is már párszor hogy van 8.0.1, csak voltak olyan kiegészítőim, amik nem mentek az új alatt.
Nos erre azóta van már megoldás szintén egy kis aboutos túrkálás után, feltettem az újat és megy is minden eddigi kiegészítőm.

Egy gondom van vele, hogy eddig megszokott dolog volt a régi esetén, hogy amikor megnyitottam a firefoxot, (gugli kezdőlap) akkor rögtön automatikusan középre a kereső részben volt a kurzor, tehát rögtön írhattam befelé amit akartam.
Nos ez az új esetében, már a címsorban van, és nem azt mondom hogy nem lehetne megszokni, de számomra zavaró. Ezt meg lehet oldani valahogy?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#23018) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23014) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Az Ajnasz Blog-on ket lista van, ey az AdBlock-hoz, es egy masik a Legújabb Adblock Element Hiding lista. Az AdBlock az rendben van hiszen siman hozza lehet adni a lementett .*txt fajlt, de az Element-hez hogyan kell mert annak nincs beallitasi lehetosege. Vagy a ket lementett txt fajlt fesuljem ossze?

(#23019) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23018) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell semmit mentegetni, rákattintasz a feliratkozásra itt meg itt. :)

(#23020) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23019) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha, szoval igy megy ez, en csak a nyitoldalon jartam, es ott jobboldalt neztem a dolgokat.
Akkor en is kikapcsolom az Easy xxx listat, mert ahogy olvastam lassitja a bongeszest.
Koszonom a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#23021) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23020) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit.

(#23022) scope2007 válasza WonderCSabo (#23021) üzenetére


scope2007
addikt

jól jött.. köszi.
ez a feliratkozás nekem is elkerülte a figyelmemet..
én is töröltem egyébként az easylist-et

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#23023) Matthewus válasza WonderCSabo (#23016) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem nem szűri magától a reklámokat. AdBlock oldaláról: "Adblock Plus "by itself" doesn't do anything. It can see everything a web page attempts to load but it doesn't know whether this attempt should be blocked. And that's what you need filters for — filters will tell Adblock Plus what should be blocked. Usually, you won't create filters yourself, instead you will add a filter subscription that is maintained by somebody else."

Ajnász lista nem globális, és az AdBlock oldalán nem optimalizált listaként van jelen, tehát lassít.

(#23024) WonderCSabo válasza Matthewus (#23023) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindegyik lista lassít... Amennyire én tudom, és amennyire észrevettem, van alapértelmezett lista, de lehet h. tévedek.
Ajnász listában tele van olyan kulcsszavakkal, amik globélisan az összes oldalra jellemzőek.

Szerk.: Egyébként én semmit se javasolok, se azt h. töröljétek le az Easylistet, se azt, h. rakjátok fel az Ajnászt. Az Ajnász azért jó, mert a magyar oldalakhoz készült, míg az Easylist nem. Az Easylist továbbá annyira nagy, hogy eléggé megfog(hat)ja a böngőszőt. Az optimalizáltságról nem tok nyilatkozni.
Mindenki tesztelje és döntse el maga, melyiket szeretné használni.

[ Szerkesztve ]

(#23025) pete_21 válasza S-Attila (#23013) üzenetére


pete_21
addikt

Újratettem, de nem változott. Aztán töröltem a cachet, és jó lett. :)
Köszi!

(#23026) Met


Met
nagyúr

A FF ezen hibáját a Flash-el hogy lehet javítani?

Error: Error #2099: The loading object is not sufficiently loaded to provide this information.
at flash.display::LoaderInfo/get loader()
at com.google.uploader::FileUploader$iinit()

Egy Flash Player update elég lesz?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23027) WonderCSabo válasza Met (#23026) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem ez nem Fx hiba, hanem Flash hiba.

(#23028) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23024) üzenetére


Steelmanus
addikt

Fogtam es ujra telepitettem a Nightly-t.
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:11.0a1) Gecko/20111215 Firefox/11.0a1
Ugyan nem az AdBlock szurolistai miatt, de ha mar frisstelepites gondoltam kiprobalom az Ajnasz szurolistait, a helyzet a kovetkezo.
A legutolso adblock + element lista kombo hasznalatakor, egyes PH topikok megsem jelennek. ha kikapcsoltam az element listat, akkor mar megjenithetok voltak azok a topikok amik amugy nem jelentek meg, am pl ennek a topiknak es a felsoreszen nem jelentek meg azok az elemek, amiket mar megszoktam.
Kep:
Ugyhogy en nem fogom hasznalni az ajnasz lista semelyik verziojat, de probanak jo volt.

(#23029) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23028) üzenetére


WonderCSabo
félisten

PH!n alapból kikapcsoljuk az ABPt!

(#23030) HZoli87


HZoli87
veterán

Ha már reklámblokkolóról megy a beszélgetés, akkor nekem még kicsit megszokást igényel (2.0) az új verzió. Majdnem búcsút inthettem a saját listámnak amikor rosszul mentettem le, USB-n szerencsére volt mentés (azóta már begyakoroltam a műveletet :) ).

(#23031) Dluinet válasza Steelmanus (#23028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A segítődtől vennéd el a kenyeret? :U
PH! lapcsaládban a reklámok engedélyezve!!!

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23032) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Nekem az a gondom, hogy a 8-as Firefox nem tud megnyitni egy oldalt, amit régebben meg tudott. Nem sikerül rájönnöm, hogy miért. A soccerway.com oldalról van szó. Valakinek nincs ötlete?

köszi.

ati

(#23033) WonderCSabo válasza ati888 (#23032) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#23034) ati888 válasza WonderCSabo (#23033) üzenetére


ati888
senior tag

Ezt nem értem!

ati

(#23035) WonderCSabo válasza ati888 (#23034) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocs, benéztem. Első hsz -> diagnosztika.

[ Szerkesztve ]

(#23036) Steelmanus válasza HZoli87 (#23030) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat en pedig bucsut intettem, mert a regebbi sajat listam txt fajlban volt lementve, es a legfrissebb 2.0 nem volt hajlando visszaallitani. Igaz nem volt valami terjedelmes, de akkor is.
Meg meg van az 1.X verzio, eppen azon gondolkodom hogy visszateszem, mert az uj nem tetszik, bar az jo hogy lehetoseg nyilott arra hogy pl a statikus reklamokat engedelyezni lehet. Link:

(#23031) Dluinet Lehet hogy rosszul fogalmaztam vagy felreertettel, mert eppenhogy azert valtam meg az ajnasztol mert mindet letiltott pl a PH-n mint ahogy a kep is mutatja, en pedig ezt nem akarom vagyis megegyszer, latni akarom a PH statikus reklamjait.

(#23037) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tudom hogy ez az UX egyik lényege, de ezt a New Tab-on lévő képernyőt nem lehet valahogy kikapcsolni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23038) WonderCSabo válasza Apollyon (#23037) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config -ban van ilyen beállítás, nem tom fejből, keress rá.

(#23039) HZoli87 válasza Steelmanus (#23036) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem is szövegfájlban volt (és van is a saját listám), és az új verzió (2,0) simán megeszi, működik flottul ahogy kell.

(#23040) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Csak megerositeskeppen:
"browser.cache.memory.capacity" az ugye Integer?

[ Szerkesztve ]

(#23041) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23040) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az.

(#23042) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23041) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na mindegy ujat irok, Ertekkent 256000 az nem keves? Ha ezt tullepi akkor kidobal valamit a memoriabol, vagy jobb ha 512000-re allitom.

Meg valami, bar nem ide tartozik, mit kell ahhoz hasznalni hogy itt a PH-n ha hozzaszolok valamihez lassam hogy valaszoltak ra? Mintha olvastam volna hogy van ilyen "koveto" alkalmazas ill. valaki irt ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#23043) ati888 válasza WonderCSabo (#23035) üzenetére


ati888
senior tag

Nem akarja így sem, reinstall, uninstal után sem, letiltottam mindent, akkor sem. Ha beírom a címet próbálja megnyitni, de csak villog a címsorban és nem tud kapcsolódni, az explorer megnyitja egyből.

ati

(#23044) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23042) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem felesleges ezeket piszkálni.

(#23045) Faterkam válasza ati888 (#23032) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem a 8.0.1-es Firefox simán megnyitja, nem értem nálad mi lehet a gond :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#23046) ati888 válasza Faterkam (#23045) üzenetére


ati888
senior tag

Nekem valamiért nem, de a laptopon viszont megnyitja, ezért nem értem.

ati

(#23047) Apollyon válasza WonderCSabo (#23038) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Böngésztem, de nem találom. Speed dialként nincs, tabra, test meg ilyenekre kerestem rá. Valami tipp hogy mi lehet a neve? Az gondolom biztos hogy logikai érték lesz.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23048) WonderCSabo válasza Apollyon (#23047) üzenetére


WonderCSabo
félisten

newtab -re keresd

(#23049) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Download Firefox 9 Final

Firefox 9 Final Changelog

Added Type Inference, significantly improving JavaScript performance
Improved theme integration for Mac OS X Lion
Added two finger swipe navigation for Mac OS X Lion
Added support for querying Do Not Track status via JavaScript
Added support for font-stretch
Improved support for text-overflow
Improved standards support for HTML5, MathML, and CSS
Fixed several stability issues

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#23050) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Észre vettetek valamit????Nálam a leggyorsabban tölti be alapokat a többi böngésző sokkal lasabban.Nálatok is? :)

Nexus 5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.