Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) Kékes525 válasza ledgeri (#64850) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem fog szólni, mert csak ma szólt és nem lesz internet, amivel ellenőrizné, mert azt lekapcsolom. Ha időhöz is kötött, akkor a rendszerórát is átállíthatom. A Firefox ennek a verziója már tegnap is megvolt, de csak most délután szólt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64852) Krystal_s válasza Kékes525 (#64846) üzenetére


Krystal_s
addikt

Group Speed Dial
Ez egy FVD alternatíva és FVD-ből is tud importálni.

[ Szerkesztve ]

(#64853) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A Speed Dial [FVD] New Tab Page kiegészítőm blokkolva lett (nem tudom miért, chrome alatt megy) :F
Tudnátok linkelni egy másikat ami jó firefoxra? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64854) Kékes525 válasza makoss (#64853) üzenetére


Kékes525
félisten

Pont fölötted van.

[Firefox disables & blocks FVD Speed Dial add-on for intercepting user search queries]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64855) Kékes525 válasza makoss (#64853) üzenetére


Kékes525
félisten

Használható egy trükkel. [Firefox disables & blocks FVD Speed Dial add-on for intercepting user search queries]

about:config “extensions.blocklist.enabled” false -ra állítva.


[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64856) Kékes525 válasza Krystal_s (#64852) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, próbálgattam, de nem igazán tetszik. 1965 könyvjelzőm van. Azt csak úgy lehet kezelni, ahogy fentebb a képen látható, de így nem tudtam beállítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64857) vohanyi válasza Kékes525 (#64846) üzenetére


vohanyi
senior tag

Hali, így van felülbírálni ! : about:config --> ‘extensions.blocklist.enabled’ átrakni-> ‘false

Mi is így jártunk, a fórumán jött 1 óra múlva a megoldás..

(#64858) ledgeri válasza Kékes525 (#64855) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Na akkor én is tanultam valamit :) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64859) akaido válasza Kékes525 (#64855) üzenetére


akaido
addikt

A Mozilla profilban lévő places.sqlite korábbi mentésének visszaállítása hasonló esetben nem segíthet?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64860) makoss válasza Kékes525 (#64854) üzenetére


makoss
addikt

Háát nagy nehezen beállítottam, ma reggelre ez is eltűnt :W
miféle fostalicska firefox lett ez már, hogy semmi nem jó ennek?
..nem tűnt el, csak a 2. lapnál van :F
Hogy lehet ezt beállítani kezdőlapra? :R

#64855 Kékes525: már késő, töröltem.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64861) Dhampir válasza ledgeri (#64847) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg, ha valaki magyarul is olvasgatná:

Profilvezérlő használata Firefox profilok eltávolításához, és létrehozásához

[ Szerkesztve ]

(#64862) Syl


Syl
nagyúr

Könyörgöm! Valaki írjon egy script-et, ami az IT Café oldaláról eltünteti a letiltott hozzászólásos maffia-cikkeket! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64863) DS39 válasza Syl (#64862) üzenetére


DS39
nagyúr

az idő eltünteti őket. :)

(#64864) ledgeri válasza Dhampir (#64861) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Csak már nem bírtam, hogy ha keresek valami windows problémamegoldást akkor nekem kell "mire gondolt a költő... pontosabban a fordító"-t játszanom oda-vissza... az angol win, meg minden húz magával angolul, így a linkeknek is az lesz az alapértelmezettje, ha már belekavarás/geolokalizáció van, így meg fel sem tűnik/nem is gondolok arra, hogy keressem a magyart..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64865) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

(#64866) csako válasza KAMI911 (#64865) üzenetére


csako
veterán

Jónak tűnik :R bár nekem elsőre megtévesztőek voltak az about:config-os képek a megoldás tényleges leírása előtt. Hirtelen azt hittem lemaradtam valamiről és a trim is kell hozzá :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64867) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A Group Speed Dial-t hogyan tudom kezdőlapra tenni, hogy a firefox indítása után ez jelenjen meg először? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64868) akaido válasza makoss (#64867) üzenetére


akaido
addikt


A Group speed dial menüben:

Válaszd a sárgával kiemelt részt.

Eszközök/Beállítások/Kezdőlap menüben CTRL + V-vel illeszd be a korábban lemásolt hivatkozást és ez lesz az eredmény. (Az új oldalnál nem kötelező, hogy oda is a Group Speed Dial kerüljön.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64869) makoss válasza akaido (#64868) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64870) Dhampir válasza ledgeri (#64864) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak amiatt írtam be, hogy hátha valakinek a magyar szöveg is jól jönne. :R

Éppen azon töprengek, hogy vajon vendéggépről át tudnék-e mindent vinni a saját böngészőbe/profilba úgy, ha az aktuális felhasználó fiókjából csak az AppData/Roaming/Mozilla/Firefox/Profiles mappát másolom ki, hogy a saját Firefox fiókomhoz csatolhassam? :F

A mappa elérhetőségének útja Windows alatt:
%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

A könyvjelzők, a böngészőbeállítások, kiegészítők és az aktuálisan futó megnyitott lapok kellenének.

A Profiles mappa egyszerű átmásolásával mindez megvalósítható?

[ Szerkesztve ]

(#64871) ledgeri válasza Dhampir (#64870) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze értettem!

Lehet félreértettem, ezért amit leírtam off, de mire gondolsz a hogy a saját Firefox fiókomhoz csatolhassam? alatt?
Sajnos fájlt fájlhoz nem tudsz csatolni... könyvjelzőket amik exportálva voltak be tudsz importálni... Munkamenetet megint nem tudsz összefésülni, egyik fölül írja a másikat....
Ha A gépről akarod B-re vinni, úgy hogy a B dolgai nem számítanak, akkor másolás, beillesztés.
Ha A gépről akarod B-re vinni, úgy hogy összefsülöd, akkor talán a FF sync.
Ha A géprő B-re, úgy hogy B gépen A profilja is elérhető legyen az is megoldható a profile manager-rel...(ha ezt párhuzamosan akarod használni, akkor ahhoz kell egy 2. ff telepítés teljes telepítőből ami 50 mega, és nem 5-10, új telepítési mappába...

Egyébként válaszolva: ja a profilmappa egyben is vihető (csak a cél FF telepítés ne legyen korábbi verziós, mint az új).
Ha a minimumot vinnéd akkor itt a lista, hogy mi merre meg a munkamenetre (nyitott lapok) a sessionstore, mind a mappa, meg a fájl.

Én az általad felsoroltak közül a munkamenetet lekönyvjelzőzném (hacsak nem a sessionstore-t is mentettem..), könyvjelzőket exportálnám, a kiegészítők listáját csak felírnám... Majd az új profilt a ffprofile alapján megerősítve hoznám létre, még átnézném mit is akarok... Felraknám a kiegeket abban a listában ahogy kell (pl ublock alap, de tényleg kell nekem 2 darab átirányítás szűrő?? ;] ;] , azon akkor gondolkodnék el...) aztán mivel minden beállításom (munkamenet megtartása, stb) létrehozogatta a fájlokat beraknám ami direkt fájl, vagy visszanyitnám ami könyjelzős....
De pl én nem élek annyira addonra alapozva, hogy érintsen olyasmi mint ami a héten volt téma, azt is vállalom, hogy a belakott Ublock origint hardon újra be kell lakni... De pl a Sütiket másolni egyrészt felesleges, másfelöl meg alapból "illene nem létezniük", harmadrészt meg veszélyes ha kikerülnek, mert ezekkel simán ehet lopdosni dolgokat...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64872) Dhampir válasza ledgeri (#64871) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R

(Ha valakit érdekel, ugyanez magyarul is: [link]) :D

Sütit nem akarok átvinni.

Azt is meg lehet tenni, hogy az "A" gép Firefox fiókjával bejelentkezek a másik "B" gépen és legfeljebb utólag kipucolom azt, ami mégsem kell az "A" gép dolgaiból, de a már megnyitott lapok (session, munkamenet) is kellenének.

Persze a műveletek után ki kellene jelentkezni a "B" gép böngészőjével összeszinkronizált "A" fiókból és beszinkronizálni saját fiókkal a "B" gépen.

Lehet hogy egyszerűbb lenne egy sima FF sync.

Régebben csináltam olyat, hogy LibreOffice-ba (az volt telepítve) másoltam a könyvjelzőket és HTML fájlként mentettem el, azután kényelmesen át lehetett másolni, csak a mappákat kellett létrehozni újból, azt hiszem.

Rémlik, hogy régen létezett egy kiegészítő, ami megkönnyítette az efféle átvivő dolgokat, de most már a modern Firefox is tud sok mindent.

Na mindegy, még elmerengek azon, amit leírtál, amit még egyszer köszönök. :)

[ Szerkesztve ]

(#64873) ledgeri válasza Dhampir (#64872) üzenetére


ledgeri
nagyúr

FF sync-en lehet lapokat küldözgetni egyik bejelentkezett, és összekapcsolt böngészőből a másikba, ha csak ilyen olyan elolvasandó cikk akkor nem bánnám... De ha valamelyest privátabb linkek akkor jobb offline csinálni az ilyet, nehogy pont most találjon be egy izraeli cyber banda ;] .
Ha elég a másolgatás is, vagy csak minnél gyorsabban egyszerűbben akarod megoldani az A gép ürítését, akkor azt kimented, és kész, utána már a saját gépeden (odafigyelgetve ám, de) azt másolgatsz úgy oda, és akkor amikor akarod :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64874) Dhampir válasza ledgeri (#64873) üzenetére


Dhampir
félisten

Megszívlelem. :)

(#64875) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

(#64876) Cs1csó válasza KAMI911 (#64875) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Google agresszív politikája pl.:
- sok program vagy oldal ajánlja, hogy telepítsd a Chrome-ot, iszonyat ereje van sok embernek pl. a "keresés" mint fogalom egyet jelent a Google-el, szoktam kipróbálni más keresőt pl. Baidu, Yandex, DuckDuck Go, de valahogy egyik sem olyan jó mint a Google plusz a megszokás is nagy úr.
- már az MS beépített böngészője is Chromium alapú és egy csomó "nagy" is pl. Vivaldi, Opera
- annyira durva az előnye, hogy már a weboldalalakat is erre a böngészőre optimalizálják, tehát sok esetben gyorsabb a Chrome
- gondolom az Android oprendszeren is alapértelmezett a Chrome és aki használ asztali böngészőt úgy van vele, hogy ott is azt fogja használni a folytonosság miatt
- tényleg jó böngésző a Chorme - bár a renderelése szebb a Firefoxnak -
- az "Quantum"-ra váltás 4 éve is erős törés volt hiszen egy csomó kiegészítő - ami nagy erőssége volt a Firefox-nak - nem volt használható, sokáig tartott mire újra megírták az új böngészőre, de ez idő alatt is vesztettek felhasználókat
- az utóbbi idők "PHOTON" dizájnja egy nagy kalap gőzölgő ló pogyadék amit már sajnos simán nem is lehet az about:config résznél módosítani kell hozzá a CSS mókolás

Nekem kapásból ennyi jutott az eszembe.

Egy apróság: tiszta Firefox telepítés után ha szinkronizálom a könyvjelzőimet akkor a könyvjelzők ikonja "favicon" nem töltődik be tehát üresek az ikonok egy CheckMarks nevű kiegészítőt kell ilyenkor futtatni ami "frissíti" a könyvjelzőimet, a Chrome-nak ilyen gondja nincs legalább 10 éve.

(#64877) ledgeri válasza KAMI911 (#64875) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem néztem, de lehet, hogy itt a topik átnézése elárulhat valamit... Akinek nem tetszett valami, és a PH népe, szerintem felszólalt itt. (56-57k-adik hsz-ek vannak akörül )
Vagy valami masszív kampány volt Chrome oldalon.
Vagy valami nagyon Chrome-os cucc került bevezetésre.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64878) DS39 válasza KAMI911 (#64875) üzenetére


DS39
nagyúr

Mert elbaxták ami jó volt?
Klasszikus kiegészítők kiírtása, felület szétbarmolása, a betűk olvashatóságának elrontása. (Utóbbi már majdnem olyan rossz, mint a Chrome esetén)

[ Szerkesztve ]

(#64879) Intruder2k5 válasza KAMI911 (#64875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az ESR 52.9 -> 60.1 váltással függhet össze. Vállalati szférában XP támogatás megszűnése akár lehetett ilyen mértékű hatással a statisztikára. Sok helyen jóval az MS XP támogatás megszűnése után is még ilyen oprendszert használtak, egyszerűen mert az ott használt alkalmazások azon futnak. Lásd államigazgatás.

[ Szerkesztve ]

(#64880) ledgeri válasza Intruder2k5 (#64879) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Normálból ESR-be váltásnál van amire külön oda kell figyelni? Vagy csak az alap "verzió miss-match" keverhet be csak?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64881) Intruder2k5 válasza ledgeri (#64880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Én ebben inkább nem adok tanácsot, szinte kezdettől fogva ESR-t használok, tehát sosem váltottam így.

(#64882) ledgeri válasza Intruder2k5 (#64881) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64883) Syl válasza Cs1csó (#64876) üzenetére


Syl
nagyúr

> tiszta Firefox telepítés után ha szinkronizálom a könyvjelzőimet akkor a könyvjelzők ikonja "favicon" nem töltődik be tehát üresek az ikonok

Ez például nekem soha nem működött, pedig nem tegnap kezdtem használni a rókát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64884) KAMI911 válasza Syl (#64883) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Jelentesétek ke a bugzillaba, ha még nincsen bejelentve.

(#64885) Cs1csó válasza Syl (#64883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a bővítményt: Checkmarks használom, végigellenőrzi a könyvjelzőket ha talál "halottat" vagy problémásat azt az oldalsávon jelzi és a végén le tudod azokat is külön ellenőrizni és akár törölni.

(#64886) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Azzal kapcsolatban, hogy a Facebook - asztali böngészőben - nem töltődik be mindig rendesen van már valami megoldás, van ahol panaszkodnak erre? Van valami megoldás? Vagy hova lehet írni, hogy kapják már össze magukat.
Akár tetszik akár nem a Facebook az egyik legfontosabb oldal a neten jó lenne ha flottul működne.

(#64887) movax válasza Cs1csó (#64886) üzenetére


movax
őstag

Ez Facebook-probléma, nem böngésző.

(#64888) Cs1csó válasza movax (#64887) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most azt próbálgatom, hogy kikapcsoltam a "szigorú követésvédelem" opciót a címsor pajzs ikon résznél. Hátha javít valamit.

(#64889) ledgeri válasza Cs1csó (#64886) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én nálam működik külön erősített FF mellett is...
Mi az konkrétabban ami nálad nem megy?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64890) Cs1csó válasza ledgeri (#64889) üzenetére


Cs1csó
félisten

Néha nem töltődnek be a képek, vagy akár tartalmak, csak pörög és pörög és semmi.

(#64891) KAMI911 válasza Cs1csó (#64886) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

F12 konzolban láthatod, hogy mi hogyan (nem) töltődik be.

(#64892) Cs1csó válasza KAMI911 (#64891) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meglesem legközelebb.

(#64893) Syl


Syl
nagyúr

Az új (94-es) rókával nekem is van bajom (macOS-en). Bizonyos oldalak ledermesztik. Például itteni logout blogbejegyzés: [link] Rákattintok és 30 másodpercig megdermed az egész róka. A rendszer többi része működik rendesen, se cpu- se memóriaterhelés nem változik. Csak a Firefox "strandlabdázik". Ilyenkor vagy kilövöm a taszkot, vagy kivárom a 30 mp-et, hogy be tudjam zárni a tab-ot. Természetesen ugyanez oldal másik böngészőben (pl. Safari) hiba nélkül megnyílik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64894) KAMI911 válasza Syl (#64893) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Fission-t esetleg nem tudod bekapcsolni?

(#64895) Syl válasza KAMI911 (#64894) üzenetére


Syl
nagyúr

Az mi? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64896) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Rég használtam a rókát, és annyi lenne a kérdésem, hogy tudom azt beállítani, hogy a mentett könyvjelzök ne mappában legyenek hanem egy sávban jelenjenek meg? Köszönöm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#64897) Winnie The P válasza Winnie The P (#64896) üzenetére


Winnie The P
őstag

Megoldva

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#64898) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Volt már nem egyszer, de nálam nem működik az itt korábban leírt beállítás.
Firefox indításánál kis ablakra ugrik a róka, manuálisan kell teljes ablakosra váltanom.
Az about:config menüben nincs valami beállítás, hogy teljes ablakban induljon?
Rettentően idegesít!

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#64899) looser


looser
addikt

Halihó!

Van egy állati idegesítő szokás sok oldalon, mégpedig amikor elindul az ember felfelé az egérrel, rögtön jön egy popup, hogy még ezt és ezt tedd meg, nézd meg. Ennek a jelenségnek (eseménynek) van valami neve és le lehet tiltani?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#64900) Cs1csó válasza looser (#64899) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használj a böngészőben Ublock Origin-t. Amint megjelenik fenn az ikonja piros pajsz benne UO akkor arra kattintasz és a fogaskerékre beállításoknál a KÜLSŐ SZŰRŐK opciónál a plusz jelre kattintva lenyitod és ott bepipálod ezek közül valamelyiket:
- Adguard Annoyances
- Fanboy Annoyances
- EasyList Cookie

Nálam a Fanboy van most bepipálva mert kevésbé agresszív, mert előfordulhat hogy pár oldal nem fog működni, mert egyes cookie-k elfogadása az oldal működéséhez kötött.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.