Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) utas666 válasza utas666 (#40971) üzenetére


utas666
tag

A megoldás a Tag Attribute Finder lett. Nem pont az amit leírtam, de igazából így vizuálisan még jobb is (a használathoz kiegészítve még valamelyikkel: Copy Frame Address / View Frames / reduce IFrame, context menü jobb klikk, this frame...). Plusz multifunkcionális, mert ha az "iframe/src,srcdoc" paraméterek helyett más szűrőt adok meg, akkor azokat az elemeket is tudom lokalizálni és vizsgálni.

(#41002) Rimuru válasza leviske (#41000) üzenetére


Rimuru
veterán

Nézd meg letiltott kiegészítőkkel.

Vigyázat, csalok!

(#41003) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Firefox kedvencek könyvjelzőit hol találom?
Gép újratelepítés előtt szeretném lementeni, hogy utána visszaállíthassam a mostani állapotot,
de nem találom a könyvjelzők helyét.
Ezt egy fájlba gyűjti a firefox, vagy több különállóba, mint az Explorer?

(#41004) spammer válasza tpeter77 (#41003) üzenetére


spammer
veterán

Ctrl+Shift+O

Ott tudod exportálni .html fájlba, majd telepítés után ugyanott tudod importálni is.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#41005) Rimuru válasza tpeter77 (#41003) üzenetére


Rimuru
veterán

[link]. Amúgy én ajánlom a Firefox sync használatát, de ott van spammer javaslata is.

Vigyázat, csalok!

(#41006) tpeter77 válasza spammer (#41004) üzenetére


tpeter77
addikt

nálam erre nem történik semmi.
Beállítások menüből nem lehet előcsalni?

(#41007) Polgesz válasza tpeter77 (#41006) üzenetére


Polgesz
tag

Ctrl+Shift+B -> Importálás és mentés

[ Szerkesztve ]

(#41008) tpeter77 válasza Polgesz (#41007) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#41009) ceia válasza Rainman05 (#40999) üzenetére


ceia
őstag

Nekem hasonló problémám volt nemrég. Igaz én átkapcsoltam html-re a YouTubeot, de mivel nem tetszett, visszakapcsoltam flashre. Onnantól mégis minden videónál csak a 360-at lehetett választani. Nekem a YouTube sütik törlése megoldotta.

        it's more fun to compute

(#41010) Rainman05 válasza ceia (#41009) üzenetére


Rainman05
tag

Uhhhh hogy ezt meg sem próbáltam :Y
Na ez meg oldotta a problémát!
Köszönöm a segítséget! :R

(#41011) DS39


DS39
nagyúr

ezt hogy lehet kikapcsolni?

ha IE-vel töltök le fájlt, nem lesz ilyen, csak ha Firefoxszal.

(#41012) leviske válasza Rimuru (#41002) üzenetére


leviske
veterán

De nekem csak két kiegészítőm van. Az egyik a Read it later, a másik meg egy szimpla gomb, ami az outlook oldalára dob. (+ a Flash)

(#41013) Rimuru válasza leviske (#41012) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor nem tudom, általában egy rossz kiegészítő szokott ilyet csinálni. Azért megnézheted mondjuk egy másik profillal is, vagy portable Firefox-szal.

DS39: Ez valami Windows feature?

Vigyázat, csalok!

(#41014) DS39 válasza Rimuru (#41013) üzenetére


DS39
nagyúr

az, csak nem vágom miért csak Firefoxból (Chrome-ot nem használok) letöltve kerül oda ez a bejegyzés a fájl tulajdonságok lapjára, ha IE-vel töltöm le ugyanazt, vagy ha torrentről töltök vmit, azoknál a fájloknál nincsen, pedig azok is "másik" számítógépről származnak.

persze mindez nem új-keletű dolog, csak már unalmas kattintgatni a feloldást, gondoltam hátha vki tud erre FF about:config módosítást. régebben amúgy rémlik, hogy ilyenről szó a firefox topicban, de most azt/azokat a bejegyzéseket nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#41015) Steelmanus válasza DS39 (#41014) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam a W7 x64 alatt az IE 10-el letoltott fajloknal is ott van a Tulajdonsag lapon a Biztonsagi resznel a Tiltas feloldasa opcio, nem csak a Firefox-al letoltotteken.
Ha jol emlekszem regebben a browser.download.manager.scanWhenDone false-ra allitasaval lehetett kikerulni magaba a windowsba beepitett opciot.
Sajnos ez a bejegyzes mar kikerult a firefoxbol es vele egyutt esetleg meg mas bejegyzes is, mert hiaba irom vissza, a funkcioja mar nem mukodik.

(#41016) DS39 válasza Steelmanus (#41015) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infót. akkor hiába kerestem az about:config-ban. :U
marad a registry módosítás.

(#41017) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Új windows-t raktam, de gond van a youtube videókkal. HTML5 lejátszót már sok helyen próbáltam letiltani, azt írja a Flash-t használja, de csak 360p és 720p opció van a videóknál és szaggat is. Mi lehet a gond?

(#41018) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Bővítményeket hogy lehet eltávolítani a FF-ból?

Köszi!

free your mind

(#41019) sz.balazs.95 válasza Jazz (#41018) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Max. tiltani tudod a bővítményeket, vagy az adott programot tudod kitörölni, amihez tartozik a bővítmény.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41020) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Az FF35-ben valahogyan fel lehet-e támasztani a Forecastfox kiegészítőt?

köszi

(#41021) Bobbacsi válasza csferke (#41020) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt kell feltenni [link]és át kell állítani angol nyelvüre a Forecastfox-ot a magyar nyelvü nálam nem müködött .

[ Szerkesztve ]

(#41022) Steelmanus válasza DS39 (#41016) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt nem tudom hogy milyen registry modositassal lehet kikapcsolni a fajlok Tulajdonsag lapjan ezt az opciot, de jol jonne nekem is, mert en sem szeretem a letoltott fajlokon egyesevel kikapcsolni a vedelmet.

(#41023) lufi7 válasza Bobbacsi (#41021) üzenetére


lufi7
aktív tag

Idáig működött magyarul is a 2.2.4-es verzió, de két napja döglődik ez is.
Innen lehetett letölteni ,de már egy ideje nem tud kapcsolódni. (Pár hete biztos.)
https://static.getforecastfox.com/downloads/forecastfox-latest.xpi
Lásd felső sor.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#41024) HollyBoni válasza HollyBoni (#41017) üzenetére


HollyBoni
veterán

Senki? :( 1 hónapja előző Windows-on még ment. Fel van rakva a flash, tuti azt használja, de nincs 1080p.

(#41025) BullZeye válasza HollyBoni (#41024) üzenetére


BullZeye
veterán

YouTube center dash playback

(#41026) Matthewus válasza HollyBoni (#41024) üzenetére


Matthewus
őstag

Van akinek a YouTube sütik törlése megoldotta ezt a problémát.

(#41027) DS39 válasza Steelmanus (#41022) üzenetére


DS39
nagyúr

Win7 topicban írtak nekem rá megoldást, ami könnyebb, mint a registry-ben turkálni. [link]

(#41028) Steelmanus válasza DS39 (#41027) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a tippet es a segitseget, mukodik. :R

(#41029) HollyBoni válasza Matthewus (#41026) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez megoldotta, köszi! :R

(#41030) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem értem, a vimeo nagyon szaggat, tök mindegy hogy a HD be van e kapcsolva. A youtube-nál is van szaggatás, de ott elviselhető. Állt a gépem 1 hónapot kb, előtte semmi baj nem volt, most kellett raknom egy új Windows-t. 1 napos és még szinte semmi nincs rajta. Felraktam a legújabb flash-t, próbáltam egy régebbivel is, de semmi különbség. Mit csinálok rosszul? :((

Win 7, i7 920, nV 210 kártya, 4gb ram. Tudom a videókártya egy 5 ezres hulladék, de eddig nem volt vele gondom, vitt szépen mindent vimeo-n és youtube-on.

[ Szerkesztve ]

(#41031) lacy027 válasza DS39 (#41011) üzenetére


lacy027
tag

Link
Link2

[ Szerkesztve ]

(#41032) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Firefoxban,ha van pl olyan kiegészítő amit csak néha használok ,az bele szól a memória használatba?És ha pl nem törlök egy kiegészítőt csak letiltom,az onnantól nem aktív igaz,tehát az sem szól bele a memória használatba?
És az utolsó az adblock edge+noscript+flashblock ezeket lehet egyszerre használni,vagy felesleges?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41033) ledgeri válasza HollyBoni (#41030) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezzel a trióval mostanában nekem is bajom van: Ha 4-5, vagy több tabon lenne aktív videó (megnyitott, leállított), akkor a következő, ha youtube-os akkor csak hang van, de kép nincs, ha vimeós akkor meg hang sincs... (csak böngésző-resi segít...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#41034) csferke


csferke
senior tag

Sajna a Forecastfox Weather-re várni kell

Nálam ez van fent

Viszont a Mozilla oldalon ez van

Remélem hamarosan megjelenik a kompatibilis verzió is.

(#41035) HollyBoni válasza ledgeri (#41033) üzenetére


HollyBoni
veterán

Engem az idegesít a legjobban hogy Win újrahúzás előtt tökéletes volt minden, vimeo-val semmi gond nem volt, youtube-on még az 1440p is ment 30fps-el. :W

(#41036) kispx válasza Pityu. (#41032) üzenetére


kispx
addikt

Persze hogy beleszól, ha nem használod attól még fut. Le kell tiltani. Felesleges használni mindhármat, a noscripttel is lehet a flasht blokkolni.

(#41037) Pityu. válasza kispx (#41036) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És akkor noscript mellet felesleges az adblock is?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41038) kispx válasza Pityu. (#41037) üzenetére


kispx
addikt

Ha tiltod a scripteket/beépülőket/iframeket, akkor a reklámok nagy részét is meg fogja fog.

(#41039) potyi23


potyi23
senior tag

hali.Allandoan valami bovitmeny leall,és osszeomlik a mozilla.Mi csinalja,es mire csereljem ?

(#41040) bango


bango
tag

Forecastfox 2.2.2 kiegészítő miért nem működik pár napja? Nem frissíti a méréseket "Kapcsolódási hiba"-t ír.

(#41041) HollyBoni válasza potyi23 (#41039) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem ha annyi infót adsz meg hogy "valami bővítmény leáll" nem fogsz segítséget kapni. Többiek találják ki hogy melyik az a bővítmény ami leáll a te gépeden? :N

(#41042) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

vélemény erről? SpeedyFox?
vagy ezeknél az új rókáknál már felesleges?
most találkoztam vele
elvileg skypehez is jó.. optimalizál

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41043) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

(#41044) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Tabon használjuk ezt a böngészőt,de sajnos nem ugrik fel automatikusan a billentyűzet ha a szövegbeviteli mezőre klikkelünk. Van erre valami megoldás?Beállítás vagy bővítmény vagy egyéb okosság?

Üdv:Viktor

(#41045) DS39 válasza lacy027 (#41031) üzenetére


DS39
nagyúr

a Win7 topicban már írtak rá nekem megoldást, de ezek is jó megoldások. köszönöm.

(#41046) lacy027 válasza DS39 (#41045) üzenetére


lacy027
tag

Tudom, hogy írtak megoldást, csak ha valaki erre keveredne, és Windows 7 Home Premium rendszere van (mint nekem), akkor majd megszívja, mert a rendszerben nincs csoportházirend-szerkesztő.

(#41047) Jazz


Jazz
veterán

Üdv,

egy bizonyos típusú file-nál (pl. torrent) nem alkalmazza automatikusan, hanem mindig megáll, és feldobja az ablakot hogy mit tegyen vele (XP).
Hiába van beállítva hoyg alapértelmezett progi hasnzálta, és hiába van bepipálva hogy "legközelebb minden hasonló file-al tegyen ugyan így", ennek ellenére mindig feldobaja a "választási lehetőségek" ablakot. (hogy melyik progit használja, vagy mentse, vagy mit csináljon vele. Eszközök\beállítások\alkalmazások ott is jól van beállítva. Próbáltam frissíteni, átállítani másra, vissza, újraindítás...semmi)
Valami ötlet?

Köszi!

free your mind

(#41048) scope2007 válasza lacy027 (#41046) üzenetére


scope2007
addikt

Köszi, ez nagyon jó, engem is idegesít már kicsit ez, végre tudom megoldást xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41049) kispx válasza Misi 007 (#41043) üzenetére


kispx
addikt

(#41050) rii


rii
nagyúr

hogy eddig mindig force quit-tal léptem ki a firefox-ból és most vétlen rányomtam egy link-re, feljött az oldal, de a restore ablak meg nem, akkor buktam, hogy megint megnyithassam az oldalakat?

hehh .... mákom volt

a firefox véletlen rányitotta a restore ablakra az új oldalt (mert új ablakban szokta ... avgyis új TAB-on) ... és a vissza nyíl visszavitt ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.