Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Jackie_Chan válasza Alien4 (#7550) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Megosztotta velem tegnap ,a telefonom jó is de PC-n nem tudom nézni. Ott nem jelenik meg hiába bejelentkezem az alkalmazásba.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#7552) Buckey válasza A-Bag (#7546) üzenetére


Buckey
senior tag

Én meg pár nap után kihúztam a HUB-ot a konnektorból, ha már nem jó, akkor ne zaklasson. Inkább áttanulmányoztam az alternatívákat, de sokat még nem értek belőle. Hiába, öregszem. :DDD
Tegnap újra beüzemeltem, nyűglődtem vele egy kicsit, és arra jutottam, ha nincs az automatizálásokban időzítés, akkor működik az adott automatizálás. Az mindegy, hogy korábban létrehozott, vagy ebben az "új" rendszerben, ha időzítés van, akkor nem működik. Még a kézi automatizálás sem. Így, amiből ki tudtam, abból kitöröltem az időzítést, és az működik. Amihez meg kellett volna, azt meg töröltem úgy, ahogy van.
Játék ez az egész Xiaomi Mi Home. Még az elején kellett volna megszabadulnom tőle, amíg nem ugrottam bele ennyire.
A négyzetes HUB-ot is azért vettem, mert az volt az ígéret, hogy független az internettől. Hát, ennek csak egy része igaz, ha már van valami automatizálás "engedélyezés/bezárás", akkor az már a felhőben fut, így nagy kalap kaki az egész.
Mindegy, amíg valamennyire működik, addig használom, és vagy lesz egy olyan, ami tényleg független a felhőtől, vagy nem lesz semmi. Mert azért nem olyan olcsó, ha azt nézzük, főleg, ha sz@rakodni kell vele.

[#7547kakukkmarci] , egy ilyen megbízhatatlan rendszernél nem is lesz okoszáram. Semmilyen, nem hogy Xiaomi. Az okosotthon mellett meghagytam a hagyományos világítást is, pont ezért, mert bizonytalan, mikor működik és mikor nem!

[#7548vegyszer] , én most jutottam el oda, hogy ha nem működik, akkor hagyom. Pár nap alatt megszokható a hiánya. Ha úgy van kedvem és időm, akkor ránézek, hogy megjavult-e, vagy lehet-e vele valamit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#7556) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Szakmai topikban nincs helye keres/kínál-nak, erre van a Hardverapró.

(#7558) tobias40


tobias40
veterán

Ha változott az itthoni hálózat router csere miatt akkor hogyan lehet megcsinálni legegyszerűbben hogy csatlakozzon az új hálózathot a xiaomi hub-om úgy,hogy a már alá felvett cuccok megmaradjanak?
Gondolom ha resetelem a hub-ot akkor törlődik minden tehát újra kell beállítani minden eszközt!

(#7559) nemethsza válasza tobias40 (#7558) üzenetére


nemethsza
tag

Állítsd be az új routeren a régi ssid+pw párost.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7560) tobias40 válasza nemethsza (#7559) üzenetére


tobias40
veterán

Próbáltam de vmiért csak kéken villog és nem találja meg! :W
Mindent visszaírtam a régi hálózatra,ssid pw-t mindent,áramtalanítottam-restartoltam mindent és mégsem!
Hihetetlen hogy ne legyen egy olyan beállítási lehetőség hogy csak a wi-fit kelljen beállítani ha változik vmiért...(márpedig nem találtam én sem)

(#7561) tothgeza2017


tothgeza2017
újonc

Sziasztok.
Van már itthon egy pár Xiaomi okos eszközöm. Mozgás és nyitásérzékelők, kamerák, Control Hub, stb...
Ezekhez szépen meg csináltam minden automatizálást ahogyan kell, nincs vele semmi gond.
Viszont került a háztartásba két új cucc amiket egyszerűen nem tudok összepároztatni, pedig állítólag lehet.
Az egyik egy Xiaomi Mi Smart Space Heater S okos elektromos konvektor és egy Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2 hőmérséklet-, és páratartalom mérő.
Szerettem volna automatizálni, hogy ha a hőmérséklet 21 fok alá esik a hőmérőn, akkor bekapcsolja a fűtést, ha előri a 21,5 fokot akkor pedig kapcsolja ki.
Gondolom már más is csinált hasonlót, max nem a fűtéssel, csak a páramentesítővel.
Viszont nálam akárhogyan is állítom be az automatizálást, a két eszköz nem foglalkozik egymással.
Esetleg tudnátok segíteni, hogy hogyan is kellene ezt megoldani?
Arra gondoltam, hogy az lehet a probléma, hogy a hőmérséklet érzékelő az bluetooth-os, viszont a xiaomi leírása szerint meg alkalmas automatizálásra...
Segítsetek légyszi, mert már az agyamra megy...

(#7562) erzol válasza tothgeza2017 (#7561) üzenetére


erzol
őstag

Nálam egy konnektort vezérel a hőmérő hibamentesen, csak akkor, ha hub-al van összekapcsolva a hőmérő.


(#7563) tothgeza2017


tothgeza2017
újonc

Abban tudnál segíteni, hogy hogyan tudom összekapcsolni az eszközt hubbal?

(#7564) tothgeza2017 válasza erzol (#7562) üzenetére


tothgeza2017
újonc

Lehet, hogy nálam az az alap probléma, hogy nálam csak a dugaljba dugható gateway hub van amit a mozgásérzékelőhöz adnak és abban nincs bluetooth?

(#7565) erzol válasza tothgeza2017 (#7563) üzenetére


erzol
őstag

Nálam ez automatikusan megtörtént bluetooth - on keresztül. A hub-nak bluetooth képesnek kell lennie,nem mindegyikek azok...

(#7566) bupemko válasza tothgeza2017 (#7564) üzenetére


bupemko
senior tag

Kérdés, hogy milyen hubod van, az alapján amit eddig írtál a te hubod nem tud BT-t.
Ez pl. jó lehet neked:
https://mstore.hu/xiaomi-smart-home-hub-2-multimode-okosotthon-kozpont-gateway-zigbee-bluetooth-bhr6765gl-3270

[ Szerkesztve ]

(#7567) Alien4


Alien4
tag

Felig offos kerdes, de hatha.
Air purifier 4. Alapbol, tapellatas+standby mode.
Cicereg. Nem hangosan, tok halkan...de cicereg. Aljan, a vezerlo tablabol jon. Szemreveteleztem (merhetetlenul puritan modon van raragasztva a garanciajegy :D) de nem latok hibat. Masnak is cicereg a draga? Dolgat teszi, nincs ra panasz amugy. Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#7568) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

IMILAB A1 kameránál egy gyengébb minőségű töltőaljzat vajon okozhatja azt a hibát, hogy a beállítás ellenére mégis fekete-fehér képet ad? Újraindítás után egy ideig jó...

noob... rooter... geek

(#7569) bupemko válasza Alien4 (#7567) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem 3H cicereg néha (2020 szeptemberi beszerzés), de akkor sajnos hangosan!
Van még 3C is kettő (2021 októberi beszerzés), amiből az egyik mintha kezdené (amelyik többet ment) meg egy 4C viszonylag új (2023 novemberi beszerzés), ez utóbbi még nem ad ki extra zajokat.

(#7570) Alien4 válasza bupemko (#7569) üzenetére


Alien4
tag

Iszonyat halk nekem is, de bakker en kihallom... :D valsz akkor majd keresek egy ismerost h valami jobb minosegu cuccra forrasszuk at.

(Automatizalast megcsinaltak? Nappali lampam automatikaja magatol elindult)

(#7571) bupemko válasza Alien4 (#7570) üzenetére


bupemko
senior tag

Ha tudsz ilyet Szeged vagy Budapest közelében, akkor engem is érdekelne (ide vagy privátban)!

(#7572) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok,

Mi Home alatt sikerült párosítani egy Aqara M1S Gen1 EU hub-ot. Kerestem ilyen HUB-ot nagyon, mert egy APP alatt akartam kezelni az eszközeimet. Nem ment simán a párosítás. Nagyon nehezen találtak egymásra. Miután a párosítás sikeres volt, szerettem volna az Aqara water leak szenzoraimat is feltanítani, de sehogy sem megy. Resetelem, indítom a keresést, de nem csatlakozik. 2db-om van egyik sem. Elemet is cseréltem. Újraindítottam mindent. Telót, HUB-ot, Routert. Van valami ötletetek, hogy miért nem ismeri fel? T1-es a water leak szenzor. Viszont nem tudom, hogy valakinek volt e problémája a Xiaomi Mi Light Detection Sensor feltelepítésével mert nekem volt. A Xiaomi HUB-hoz nem tudtam párosítani, de az AQARA hub szó nélkül felvette. Dolgozik szépen.

Segítségeteket előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7573) Alien4 válasza bupemko (#7571) üzenetére


Alien4
tag

Győr, szorri :/

(#7574) bupemko válasza mustang28 (#7572) üzenetére


bupemko
senior tag

Korábban volt itt téma, hogy sima kapcsolóként próbáld felvenni, hátha, illetve még vevs verzió segíthet, ez utóbbi régió lock problémákat tudja elsősorban megoldani a tapasztalataim szerint.

(#7575) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

egyszerűen nem segített a google. ha előfizetek 7 nap kamera tárhelyre, akkor egy előfizu egy kamera, vagy egy előfizu egy regisztráció és minden alá tartozó (esetemben három kamera is megkapja a 7 napos tárhelyet?)

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7576) A-Bag


A-Bag
tag

Sziasztok !
Jelenleg melyik az ajánlott Mi Home alkalmazás verzió ? 7.8.708-on vagyok, de 1-2 hete nem igazán működnek az értesítések.... hátha egy frissítés megoldaná :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.