Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) drkoba válasza nggabi (#8850) üzenetére


drkoba
csendes tag

V

[ Szerkesztve ]

(#8852) Deller2010


Deller2010
tag

Most kaptam, akinek kell töltse, ezen sincs jelszavas védelem:

FRISSÍTETT GYŰJTEMÉNY!

csak letöltöd, kicsomagolod és kiválasztod a neked tetszőt!

A pénztárcákra/bankszámlákra való tekintettel NorbiG2 tanácsát érdemes megfogadni!

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#8853) drkoba válasza weinmaker (#8849) üzenetére


drkoba
csendes tag

Már ment. :)

(#8854) silentkiller válasza Deller2010 (#8852) üzenetére


silentkiller
senior tag

Ennél már volt egy újabb (2.1) ugye? Csak most látom, hogy azt már nem lehet letölteni...

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#8855) SárkánySzív válasza NorbiG2 (#8846) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

:O

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#8856) finifene


finifene
csendes tag

Üdv! A napokban szerettem volna váltani (vodás) flottára (vodásról). Pont aznap kapták az infót a cégnél, hogy szigorítanak. Ekkor elkezdtem keresgélni T-s flottát. Másnap egy szintén vodás üi-től azt az infót kaptam, hogy mindhárom szolgáltatónál ugyanezek a szigorítások lesznek, felsőbb utasításra (másodperc alap megszűnik, csak hálón belül lesz lebeszélhetőség). Kérdésem: csak a voda szigorít vagy mindenki?

Köszönet az összegyűjtött csomagokért!!!

szép estét!

(#8857) drkoba válasza finifene (#8856) üzenetére


drkoba
csendes tag

Telenor DPI most könnyített. Egyértelműen maradt a másodperc alap és csökkent jelentősen a percdíj.

(#8858) szilard28 válasza finifene (#8856) üzenetére


szilard28
aktív tag

"Másnap egy szintén vodás üi-től azt az infót kaptam, hogy mindhárom szolgáltatónál ugyanezek a szigorítások lesznek, felsőbb utasításra"

Ezt kérd tőle írásban és mehet is tovább a GVH-hoz.

Amúgy meg hazudik, hagyd ott a vodát a picsába.

(#8859) NorbiG2


NorbiG2
tag

Nos Urak, Hölgyek!

A helyzet, vagy trükk.....
Aki váltani akar, október 1 előtt tegye meg és a szerződésben kötött díjak kellenek, hogy maradjanak, abban az esetben, ha az apró betűs rész nem tér ki erre vonatkozóan.
Mert ugye nem hiszi senki, hogy ezek az elzsidult cégek valamelyike is nem lépi meg az ügyfelei vegzálását, mivel többség által választott kormányotok meg őket vegzálja, amit persze nem fognak csak úgy benyelni.
Tehát válogassatok és lépjetek időben!

(#8860) SárkánySzív válasza NorbiG2 (#8859) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

A következő a helyzet... ha azt mondod hogy nem fogadod el a feltételeket akkor még az nem minősül szerződés felmondásnak, csak akkor ha kifejezetten nyilatkozol erről.
Ebben az esetben ha azt nyilatkozod hogy nem fogadod el a feltételeket, akkor életben lép az ügyfélmegtartó magatartás a részükről, és elkezdődik az egyezkedés; az is lehet hogy marad minden a régiben mint meglévő ügyfél.
Az biztos ha a pirosak figyelik a fórumot, s miért ne tennék, most üzenem nekik hogy lófasz a picsátokban, és öt embert fogok magammal vinni tőletek; magyarul hogy megértse az a hülye piros fejetek simán lelépünk tőletek. Aztán ennyi!!!
Még valami!!!
Aki a Vodás flottában van benne, az ne fizessen Szeptember hónapban / mert előre kell fizetni a flottásnak ugye, tehát Szeptemberben az Októberi előfizetést fizeted / MERT AKKOR RÁUTALÓ MAGATARTÁST TANUSITASZ, ÉS EZ ANNYIT TESZ, HOGY ELFOGADTAD A FELTÉTELEKET!

No akkor hadd bolyduljon a méhkas...

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#8861) cekkk


cekkk
veterán

Na és ha mind a 3nál ez lesz akkor mit csinálsz? :U

(#8862) NorbiG2 válasza cekkk (#8861) üzenetére


NorbiG2
tag

Ha október 1 előtt leköti magát 2 évre valaki, akkor elvileg nem változhat, ha az apró betűs rész ki nem tér erre konkrétan.
Amúgy, mindhárom szolgáltató meglépi.

[ Szerkesztve ]

(#8863) cekkk válasza NorbiG2 (#8862) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom, de vagy nem lehet majd kötni ilyen feltételekkel új szerződést, vagy ki fog rá térni.

Mi most költöztünk ezért azt sem tudom, hogy éppen hol van az én szerződésem így megnézni nem tudom.
Na majd várom a voda levelét ez ügyben, hogy mit akarnak csinálni.

Van egy ismerősöm, aki a telekommunikációban dolgozott elég magas pozícióban ő akkor mondta, ha a szolgáltatók már 3 forintért adnak egy percet azon hasznuk van. Szóval ha itt a 30-40 forintos perc díj mellett sír a szájuk akkor bekaphatja az összes. elég csak Ausztriáig elmenni, ahol kevesebben élnek több torony kell, mégis sokkal sokkal olcsóbb mint itthon, és persze többet is keresnek. Ez valahol nem összeférhető nekem. Jah lehet ők nem hagyják magukat lehúzni :W

(#8864) NorbiG2 válasza cekkk (#8863) üzenetére


NorbiG2
tag

Szerintem basznak azok levelet küldeni ilyenekről. Egyszer egy ügyfélszolis azt mondta, elég, ha egy nap 2 TV hírekben és 3 napilapban leközlik. Levél? Nehogy már, még mindenki megtudná és keresztbe tennének nekik.

(#8865) cekkk válasza NorbiG2 (#8864) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem azt mondták az ügyfélszolgálaton, hogy a számlához lesz csatolva a tájékoztató. Szóval erről elméletileg lesz most.

Egyébként megint meglettek sarcolva a szolgáltatók, vagy mire fel ez a hirtelen rossz gazdasági helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#8866) The Manager válasza NorbiG2 (#8862) üzenetére


The Manager
csendes tag

Amúgy, mindhárom szolgáltató meglépi. Nem igaz! Fentebb írta a kolléga, h. a DPI-nél nem szűnik meg a mp alapú számlázás, sőt a díjak csökkenek.

(#8867) cekkk válasza The Manager (#8866) üzenetére


cekkk
veterán

Éppen csökkentek, de honnan tudod, hogy nem lépi meg ezt a telenor? Van rá bármi írásos bizonyítékod a flottakezelőtől vagy a telenortól?

[ Szerkesztve ]

(#8868) NorbiG2 válasza The Manager (#8866) üzenetére


NorbiG2
tag

Minden szolgáltató, de nem minden csomagnál. Amelyik flottatulaj nem írja alá a szerződést a mobilszolgáltatóval, ott marad a régi felállás.

(#8869) The Manager válasza NorbiG2 (#8868) üzenetére


The Manager
csendes tag

Ha lehetőség van rá, h. maradjon a mp alapú, akkor miért írnák alá a perc alapút???

(#8870) mezzanine81 válasza cekkk (#8865) üzenetére


mezzanine81
csendes tag

Nekem megjött már a vodás e-számlám, amiben a következő van az ászf módosításról:

"A Flotta előfizetőkre vonatkozó Előfizetői szerződés alábbi közös megegyezésen
alapuló módosítását kezdeményezzük:
Az Előfizetői szerződés Alapvető díjszabás, a díjszámítás alapjai része a következő módon változik. A
Kedvezményes Flotta Tarifacsomag Szolgáltatási díjakban szereplő „Lebeszélhetőség bármely normál díjas
belföldi hívásokból” szövegrész helyébe „Lebeszélhető Vodafone hálózaton belüli hívásokból” rész lép. A
Kiegészítő információk részben a hívások számlázása 60 másodperces egységekre változik, amennyiben
2013. október 1. után az Előfizetői szerződés határozott időtartama lejárt."

(#8871) cekkk válasza mezzanine81 (#8870) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor most október 1 után lejár a hűség és le lehet mondani? :U

[ Szerkesztve ]

(#8872) mezzanine81 válasza cekkk (#8871) üzenetére


mezzanine81
csendes tag

Én úgy értelmezem, hogy a másodperc alap szűnik meg a hűség lejártával, a lebeszélhetőség viszont sajnos október 1-től.
Viszont ha nem akarod ezt elfogadni, akkor szerintem le lehet mondani az előfizetést. Az ilyen "közös megegyezéses" dolgoknál mindig az van, hogy ha nem mész bele, akkor szerintem lemondhatod minden gond nélkül.

(#8873) cekkk válasza mezzanine81 (#8872) üzenetére


cekkk
veterán

Ez az utolsó mondtad nekem nem a tiszta először én is úgy értelmeztem, de aztán lehet, hogy minden hűségidős szerződésnél lejár és így azonnal életbe lépnek ezek.

Ha a másodperc alapú számlázás nem szűnne meg, akkor maradnék, de ha megszűnik megyek innen.

[ Szerkesztve ]

(#8876) finifene


finifene
csendes tag

és vajon mikor derül ki, hogy mit lép a másik két szolgáltató? minél hamarabb el akarok menni a v-tól (ha csak ő a hunyó).
egyébként hogy tudok kilépni a jelenlegi (munkahelyi) flottámból? a hűségem már lejárt, de pl. a jelenlegi netes opcióm miatt csak aug közepén tudnék alacsonyabb kategóriás (net nélküli) előfizetésre váltani....
szóval mi a menete?
köszi!

(#8877) mezzanine81 válasza cekkk (#8873) üzenetére


mezzanine81
csendes tag

Majd megmondják a jogászok, hogy hogy is kell ezt értelmezni. :)

Én mondjuk nem fogok visszarohanni a telenorhoz (most hoztam el onnan 3 számot), hiába jobb a DPI, a telenor rendszere katasztrofális (elég gyakran dobódott el hívás), ügyfélszolgálat nagyon gyenge (nehezen elérhető, dolgok átfutási ideje 2 hét stb.), a telenor online-nal pedig mindig volt valami baj... (Vagy nem elérhető, vagy eltűnt a BAN, vagy most épp rendszerhiba van próbáld később stb.)
Egyébként dolgoztam ott egy ideig és hát ezért se tudnám jó szívvel ajánlani, mert lett egy rálátásom a dolgokra.

(#8878) zoli62


zoli62
addikt

Nálunk a kapcsolattartó hivatalosan még semmi értesítést nem kapott a Vodafone-tól, de az emelésbe nem nagyon fog belemenni.

(#8879) Gizmo94


Gizmo94
veterán

A T-mobile, vagyis a telekom biztosan belenyúl a flottákba, most kaptam értesítést a mobilflottak.hu-tól, hogy egy T-s flottában ami náluk is elérhető, (valami éncégem vagy ilyesmi) már aug. 1.-től érvényes a perc alap és a hálózaton belüli lebeszélhetőség. Így akinek az van, ma éjfélig mondhatja fel a hűséget egyoldalú szerződésmódosítás miatt. Észen kell lenni, mert nyilván egyik szolgáltató sem fogja közölni a felmondási határidőket. Engem nem érint, csak megosztottam, mert ment a vita, hogy mindhárom, vagy csak a vodafone. Naná, hogy mindhárom. A telenortól pedig óva intenék mindenkit egy év híján 20 év tapasztalatával mondom, hogy annál gázabb nincs, ha flotta, ha nem. A mobilflotta.hu-sok írták, hogy teljes a káosz, a következő hónapok soha nem látott átalakulásokat hoznak a teljes mobilszolgáltatási piacon, természetesen negatív értelemben. Egyelőre nem javasolják a hűséggel szerződést sehová, illetve úgy fogalmaztak, hogy az elkövetkező időben mindenképpen előnyben lesz az, akit nem köt hűség sehová. Egyúttal további tájékoztatást is ígértek, bármilyen további fejlemény jut a tudomásukra.

[ Szerkesztve ]

(#8880) finifene válasza Gizmo94 (#8879) üzenetére


finifene
csendes tag

igen, én is most olvastam...

(#8881) #35104512 válasza Gizmo94 (#8879) üzenetére


#35104512
törölt tag

Ha mindhárom szolgáltató minden csomagjánál megszűnne a mp alap, akkor nem teljesen mindegy hol vagy?
Az írásod végéhez pedig még annyi, hogy több éve vagyok a telenornál, de soha semmi bajom nem volt velük...de tényleg semmilyen téren sem..
Nem hiszem, hogy a dpi bármilyen irányban is változna, évek óta ugyanaz volt náluk minden, július 1 -től változott sokkal kedvezőbb irányban azért, hogy 2-3 hónap múlva megint változtassanak?

(#8882) Gizmo94 válasza #35104512 (#8881) üzenetére


Gizmo94
veterán

Valamit nem értesz. Nekem tökmindegy, hogy hol vagyok, mert korlátlan flottában vagyok, így távolról sem érdekelnek a másodpercek. A telenor viszont véleményem szerint a legszarabb szolgáltató, nekem ez a tapasztalatom. Ha neked jobb, nem akarlak meggyőzni.

(#8883) w.miki válasza cekkk (#8834) üzenetére


w.miki
veterán

micsoda??
megszűnik a mp alapú számlázás a HTFSZnél is???
hol van erről info?
Telenorhoz én nem mennék, de mi van helyette?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8884) drkoba


drkoba
csendes tag

Én nem tudom, honnan szeditek ezt a sok sületlenséget, de a Telenor legújabb DPI tájékoztatója egyértelműen másodperc alapú számlázásról szól. Ráadásul 2013 júliusától indult az új tarifákkal.
Augusztustól meg majd megszűnik? Na neeeee.....
Akinek nem tetszik, hogy Fideszes a díjcsomag, az ne háborogjon, de ne is jöjjön ide.

További szép napot mindenkinek.

(#8885) Zeki válasza drkoba (#8884) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom észrevetted-e, de ebben az országban bármi lehet, meg annak az ellenkezője is.

(#8886) cekkk válasza w.miki (#8883) üzenetére


cekkk
veterán

Ő is a htfsz flottában van és ő már kapott hivatalos értesítést róla. :K

(#8887) drkoba válasza Zeki (#8885) üzenetére


drkoba
csendes tag

Nekem itt van a kezemben a Telenor hivatalos DPI tájékoztatója. Én ez alapján beszélek.
Néhány hete kaptam kézhez.
Hét éve vagyok DPI tag, de még nem csalódtam.

[ Szerkesztve ]

(#8888) Gizmo94 válasza drkoba (#8884) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mielőtt sületlenségnek nevezed, amit már jópáran megerősítettek, esetleg szedd már össze magad és nézz utána. Nem csak a dpi létezik amit itt reklámozol. Nem mindenkinek abból áll a világ, vannak más flottákban is. Nem tűnt fel?

(#8889) w.miki válasza cekkk (#8886) üzenetére


w.miki
veterán

és ha voda perc alapra áll, a telenor mitől tudna mp alapú maradni???

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8890) club1 válasza w.miki (#8889) üzenetére


club1
veterán

A mi Telenyomoros vállalati flottánk felé még nem jeleztek változást. Mivel egyedi szerződésünk van, jelezniük kell 30 nappal előre a kapcsolattartónak (ez speciel én vagyok), ha valamit változtatni szeretnének.

(#8891) w.miki válasza club1 (#8890) üzenetére


w.miki
veterán

ha okt.1-tól lesz a váltás, akkor még szeptemberben is szólhatnak :x

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8892) odihari


odihari
csendes tag

Pirosnál valóban októberben módosul a feltétel az üzleti és flottás előfizuiknál. Én az nem érte, hogy lehet valami közös megegyezés, ha csak a V módosít. Tök jó.... most kötöttem hűséget 1,5 hónapja 2 évre és októbertől csak V-n belül beszélhetem le illetve perc alap lesz... no comment.
Ahhoz pedig külön gratulálok, hogy aki most szerződik aláíratják vele h elfogadja az októberben hatályba lép ASZ módosítást. Hogy írathatnak alá valamit, amiről az ügyfél nem tudja mi lesz? Ha valaki nem olvas fórumot gőze sincsen mi lesz októbertől. Ez ellen lehet majd tenni valamit Fogyasztóvédelem (vagy nem tudom mi a pontos neve most) tud valamit tenni? Én ma bementem T szolgáltatóhoz megkérdezni volt-e már ott hasonló. Azt mondták ilyen nem (persze nem mondtam melyik szolgáltatónál tervezik ezt), de változtattak már perc díjt és a hűség maradt, de csomagot lehetett váltani alacsonyabba. Egy ismerősöm egy harmadik szolgáltatónál dolgozik ma írok neki mit hallott.... El vagyok hűlve, hogy mi megy ebben az országban. Netán törvényt módosítanak vagy törvénybe foglalnak valamit ami szent és sérthetetlen és ettől lesz kétoldalú az egyoldalú szerződés?

(#8893) cekkk válasza w.miki (#8889) üzenetére


cekkk
veterán

Eddig a Tről és a Vodáról érkezett hír, hogy MP alapú lesz, ha a Tele is akkor meg már szinte mindegy.

(#8894) w.miki válasza cekkk (#8893) üzenetére


w.miki
veterán

viszont az simán megerősítené a telenor genyóságát, ha az utolsó pillanatban szólna... :x

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8895) cekkk válasza w.miki (#8894) üzenetére


cekkk
veterán

Majd kiderül. Végül is egyik sem jobb a másiknál sajnos :(((

(#8896) club1 válasza odihari (#8892) üzenetére


club1
veterán

Akkor még egyszer:
Hűségszerződést kötbérmentesen akkor bonthatja fel az ügyfél, ha a hűségszerződésért cserébe kapott kedvezményt a módosítás érinti.
Ez azt jelenti, hogy ha a kedves ügyfél azért jön a szolgáltatóhoz, hogy egy telefonhoz az árának a töredékéért/egy részéért hozzájusson, akkor neki lehet tarifát változtatni nyugodtan, hiszen a készülékre vett igénybe kedvezményt, azt pedig a tarifamódosítás nem érinti.
Ha viszont az ügyfél egy flotta csomagra ír alá 2 év tarifahűséget (amihez egyébként enélkül nem juthatna hozzá), akkor jogszabályilag megalapozott ilyenkor a szerződés ügyfél általi felmondása. A gond az szokott lenni, hogy az ügyfelek túlnyomó többsége telefonkedvezményt is igénybe vesz a flottás előfizetés mellé, ilyenkor viszont előjön az előző bekezdés...
Tipikusan mint a devizahitelek/forinthitelek volt anno, aki nem számol előre a negatívumokkal, és az olcsóbb megoldást választja, az így járhat...

(#8897) odihari válasza club1 (#8896) üzenetére


odihari
csendes tag

Igen ez logikus is lenne, szerencsére én nem vettem telefont. DE!!! Azt mondta ma az ügyintéző h nem mondhatják fel az ügyfelek. Mondtam is neki h ilyen nincsen, válaszolta: de van. Ezt fogja csinálni a V, és rajtuk fog csattanni az ostor.... Most akkor nem tudom mi lesz.... Tényleg ráutaló magatartás, ha szeptemberben fizetem a számlámat? Volt aki ilyet írt.

(#8898) cekkk válasza club1 (#8896) üzenetére


cekkk
veterán

Én vettem az egyikhez szóval ez így cumi lesz :DDD

(#8897) odihari
UPC-t pont ezért büntették meg mert így ráutaló magatartással nem lehet szerződést módosítani, így ebben a a formában a voda sem teheti meg.

[ Szerkesztve ]

(#8899) drkoba válasza Gizmo94 (#8888) üzenetére


drkoba
csendes tag

Akkor ezek szerint a többi mind szar. Már ha a hozzászólásodat logikusan átgondolom. :)

(#8900) Gizmo94 válasza drkoba (#8899) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát ha neked ez jött le belőle.. Bár szerintem a korlátlan vodás flotta mellett amiben én vagyok, a telenyomoros dpi-d egy rakás fos.
De mint minden, ez is csak meglátás kérdése.. Ahogy így logikusan átgondolom.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.