Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 16:54:46

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) 4Grider válasza Degeczi (#39999) üzenetére


4Grider
nagyúr

A komolyabb cégek drágábbak. Ha megéri neked, hogy a havidíjad 3900 Ft helyett 5600-6800 Ft, akkor hajrá. Az olcsó flottáknál türelmesnek kell lenni, simán előfordulhat, hogy az előfizetésed csak fordulónapon fog átváltani. De legalább főkártyát kaptál, amivel lehet roamingolni...

(#40002) _Moriarty_ válasza 4Grider (#40001) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Emlékeim szerint pont ő kapott adatmegosztót.
Nálunk két kártyából az egyik problémás csak, várok én is türelmesen, ennyi pénzből más nem jöhet szóba. Sajnos az EQ-s adatmegosztós lehetőségről lecsúsztunk.

(#40003) Degeczi válasza _Moriarty_ (#40002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, MyTelenorban nekem egyértelműen írja, h "adatmegosztó". Az egyik IQPro-s ügyfélszolgálatos mondta is, h "olyan már nincs" - hát de...

Nekem ugyan mindegy volna, mert roaming nem kell, fix otthoni routerben lenne, csak működne végre - de az első pár perc korrekt tempó után már csak 30-40 kByte/s érhető el rajta akár telefonban, akár routerben (az mondjuk meg a Telenortól randa húzás, h a Speedtest csomagjait pár tesztszerver felé akadálytalanul átengedi, a tényleges gyakorlati adatforgalmat viszont ilyen durván korlátozza)

Talán pont az a gond, h a fő kártya nincs aktiválva, esetleg (az ügyfélszolgálatos csodálkozása alapján) nem is tudják kinél lehet, mi annak a száma - de akkor ne kamuzzanak, hanem mondjanak annyit, h bocs, kicseréljük...

Türelmem van, meglévő Telenoros kártyát váltana le annak 100+100GB limitje miatt - de ez így azért nyugtalanító, mert valszeg jövőbeli probléma esetén se lenne flottabb az ügymenet, és hetekre nem maradhatok otthoni net nélkül, ha már ez lenne a kizárólagos megoldás.

(#40004) donpe válasza 4Grider (#40001) üzenetére


donpe
aktív tag

Nem lenne az sem tragédia, ha 5000-6000 körül lenne a havidíja. a Lényeg, hogy gyors, stabil legyen routerből és hűségidő nélkül. Igazából az átkozott UPC-re várok, hogy végre valahára behúzzák a kábelt hozzám (Eger történelmi belváros), de elég lassan őrülnek a UPC malmai. A fent említett drágább opciók mik lennének?

(#40005) edk- válasza donpe (#40004) üzenetére


edk-
őstag

A drágább lehetőségek: Ephone vagy Trióda nettó 6500, EQ bruttó 5250 (plusz egyszeri 5000).

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#40006) 4Grider válasza donpe (#40004) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobilnet sebességét neked senki nem garantálja, mivel nem bővíthető korlátlanul. Tehát elég bekapnod egy-két tucat durvább felhasználót, néhány Telenor MyTV-st a celládba, és rögtön lesz 10 Mbps (rosszabb esetben 2-3 Mbps) abból a 70-100 MBps-ból.
Nekem minden mobilnet stabil az 525-ös routerben. A 4G jellemzően nem szakadozik, csak mivel mobilnet, az is túlterhelhető.

(#40007) MaCS_70 válasza 4Grider (#40006) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért minden adatkapcsolatra érvényes, csak az a kérdés, hogy milyen sávszélességen akar hány kliens osztozni.

Én pont a mobilnet előtt élveztem azt évekig ADSL-en, hogy hazaérkeztek a szomszédba, és pár perc múlva a felére esett a netsebesség, és pont akkor állt vissza, amikor a szomszédban éjjel leoltották a villanyt.

Ez a mobilnetnél is megvan, de sokkal nagyobb terhelés kell hozzá. Üdülőövezet, és egy nyári hétvégén jóval lassabb a net, mint hét közepén -- mostanában meg egészen remek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40008) basti2 válasza radio100jozs (#40000) üzenetére


basti2
csendes tag

Szia!
Prananadi/Szangaban a net dija valtozott?
A lapjukon 1240Ft/1GB es 2670/5GB van kiirva.
A lassitasrol van tapasztalat hogy mennyivel megy ha elfogyott az adatkeret?
koszi

(#40009) Fenyi Leopol válasza basti2 (#40008) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Nekem nincs lassitás csak 0. Árak az oldalon kiírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

FL

(#40010) DrBubo77 válasza basti2 (#40008) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Ugyanazok az árak szerepelnek az Összefoglalóban lévő táblázatban, mint az oldalukon és amit írsz is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40011) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok

melyik a legolcsóbb flotta/csomag ahol csupán csak korlátlan böngészést -html/https- szeretnék?
beszéd, sms nem szükséges.

/
EQ/CP fronton e hétfőre ígérték, hogy kiderül az új ár, hogy a versenyképesség megmaradjon, de január az új ígéret.

köszönöm szépen a segítséget.

(#40012) radio100jozs válasza basti2 (#40008) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nekem a My Vodafone belépéssel, vagy applikációval az általam írt árat hozza, nem azt, ami az összefoglalóban van. Sőt nekem írja a havi 20 ingyen belföldi sms-t is, miközben az összefoglaló szerint ilyen nincs. Meg az ára is picit eltér.

(#40013) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Érdekes flottás tarifa történet, mikor a bruttó havidíj kevesebb, mint a cserébe kapott lebeszélhetőség.
Konkrétan év eleje óta a munkám miatt olyan flottában vagyok az egyik kártyámmal, amit időszakosan tovább számláznak nekem, de maga azt a számlát nem látom, ami a telefon társaság küldi flotta cégnek. Belépéskor volt egy rövid tájékoztató, hogy mi mennyi. Ennek ellenére most már el kezdtem gyanakodni, hogy valahogy nem jön ki a matek, főleg úgy, hogy az 5 és a 27% ÁFA tételek furák voltak, túl sok volt az 5%-os, ami meg az internet, és így is volt szövegelve. Aztán a flotta cég kérésemre megküldte a mobilcégtől kapott számlarészletező oldalakat, és rögtön stimmelt a matek. Így néz ki:

Tarifacsomag (XYZ nevű) havi alapdíj: 213 Ft + 27% ÁFA = 271 Ft
200 MB internet: 787 Ft + 5% ÁFA= 826 Ft
Összesen: 1000 Ft + ÁFA, azaz bruttó 1.097 Ft
Havidíjból belföldi lebeszélhető: 1000 Ft + 27% ÁFA= 1.270 Ft

Lényegében a havi díj és a lebeszélhetőség nettója 1000 Ft, de mivel ebben az internet is benne van, így eltérő ÁFA% miatt jön ki ez a fura helyzet. Na meg nem is tudtam, hogy az internet is lebeszélhető.
Gondolom azóta van ez a dolog, amióta az internet ÁFA% elvált a 27%-tól, és így meg kell bontani a számlán.
Mert addig tiszta ügy volt, 1270 Ft bruttó havidíj, mely teljesen lebeszélhető, és van benne 200 MB internet.

Amúgy a percdíj nem a legolcsóbb, mert mindenhová bruttó 10,16 Ft, és mp-ben számol, csak a csoporton (flottán) belül ingyenes a beszéd, és nincs ingyen sms, a + internet opciók, meg a normál díjszabású.

[ Szerkesztve ]

(#40014) prtudi78 válasza radio100jozs (#40013) üzenetére


prtudi78
csendes tag

és gondolom, nem is publikus.

(#40015) radio100jozs válasza prtudi78 (#40014) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez nem publikus, annyit mondhatok, állami.

(#40016) kosmoo81


kosmoo81
tag

iqpro..

dec 6.án kaptam meg a simet.
működik is rendesen, semmi probléma

viszont kaptam egy díjbekérőt 10.26-11.15ig terjedő időszakra...
12.07én fizettem be az első díjbekérőt plusz a futárt.

ilyenkor mi van?

irtam nekik egy mailt, de a dijbekérő más címről jött mint amikor a megrendelést intéztem.
(választ mindkét címre irtam)

(#40017) taki01 válasza kosmoo81 (#40016) üzenetére


taki01
őstag

A díjbekérők erről az email címről szoktak jönni.
info@mobilnetdiszkont.com

(#40018) kosmoo81 válasza taki01 (#40017) üzenetére


kosmoo81
tag

Igen arról jött de a dátumok akkor sem stimmelnek.

(#40019) Sanyesz. válasza taki01 (#40017) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A mondat így helyes: szoktak.
Négy hónapja már nem "szokik" érkezni. :U

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#40020) taki01 válasza Sanyesz. (#40019) üzenetére


taki01
őstag

Nekem remdszeresen érkezik a díjbekérő, sőt még arról is kapok mailt amikor elszamolták

.

[ Szerkesztve ]

(#40021) Sanyesz. válasza taki01 (#40020) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Augusztusig én is kaptam...

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#40022) kosmoo81 válasza taki01 (#40020) üzenetére


kosmoo81
tag

nem ezzel van a gond hanem december 6-tól él a kártya, az első díjbekérőt kifizettem mikor megkaptam postán a cuccot, most meg 1 hétre rá küldenek egy novemberi díjbekérőt...

(#40023) taki01 válasza kosmoo81 (#40022) üzenetére


taki01
őstag

Ez így volt nekem is kifizettem először szállítást és egy havi számlát majd elküldték a kártyát és után jött az első havi díjbekérő. Majd levonták a 3. hónapban a befizetett előleget.

(#40024) 4Grider válasza taki01 (#40023) üzenetére


4Grider
nagyúr

És te is úgy fizetted ki az első havi díjbekérőt, hogy egy olyan időszak volt rajta, amikor még közöd sem volt az IQ-hoz?

(#40025) taki01 válasza 4Grider (#40024) üzenetére


taki01
őstag

A kártyát átvettem és kb 1 hétre rá jött a díjbekérő valami ilyesmi volt.

(#40026) prtudi78


prtudi78
csendes tag

Sziasztok!
1. Ha áthordozom a kék előfizumat dominora, mennyi idő után hozhatom vissza hozzájuk - 990 Ft 80 perc és 1+10 GB internet megér annyit (értsd: új belépő kedvezmény miatt...). 2. Kollégámat megszívatták a kékek, aláírt (számhordozással) egy flottás szerződést, ahol azt mondták neki, ráér készüléket venni a tényleges (és sikeres) számhordozás után. Persze, mint kiderült, akkor már nem lesz új előfizető, a 20.000-es bónuszról lemondhat. Tegnap írta alá a papírokat, holnap megyünk reklamálni, panaszt tenni. Kedd este lenne a "számhordozás".

(#40027) prtudi78 válasza prtudi78 (#40026) üzenetére


prtudi78
csendes tag

1. kérdéshez, Telekomnál találtam ezt: Ha szeretnéd áthozni a számodat, győződj meg a következőkről
Legalább 30 napja aktivált SIM-kártyával, havi díjas vagy feltöltőkártyás előfizetéssel rendelkezel jelenlegi szolgáltatódnál.
Telenornál (vissza) nem írnak ilyet az oldalukon.

(#40028) DrBubo77 válasza prtudi78 (#40027) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Tudtommal csak a Telekom korlátozza ilyen módon a hordozást, a másik 2 nem.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#40029) szaszjoco


szaszjoco
csendes tag

Szeretnék ajánlást az iQpro flottába való belépéshez, amennyiben átvihetők a régi számok. 6 db telefonra kellene, hűségidőnk már nincs az eddigin. köszönettel

(#40030) MADcat válasza szaszjoco (#40029) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Rossz topik.
Itt kérd!

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#40031) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha triviális a kérdésem, de magamtól nem sikerült megoldanom.

Van egy iQPro adatkártyám, és mellette megtartottam a régi kártyás sim kártyámat is, hogy ne vesszen el a telefonszámom. Dual sim-es Huawei telefonban van mindkettő.

Az a probléma, hogy hiába állítottam be a telefonon belül, hogy az elsődleges hívóSIM a régi kártyám legyen, valamiért SMS-eket az iQPro számról küldi.
Egyrészt így jóval drágább az SMS-em, másrészt, ha küldök valakinek, akkor az adatkártya telefonszáma jelenik meg a fogadónak, és senki sem tudja hogy kitől jött amit írtam.

A telefonhívások teljesen jól működnek, azt a régi kártyámról probléma nélkül intézi a telefon, viszont az SMS-eket nem, és a beállításokban sehol sem láttam ehhez állítási lehetőséget a telefonon belül.

Tudnátok segíteni, merre indulhatnék el ezzel?
Előre is köszi :))

(#40032) zzola válasza F4Zi (#40031) üzenetére


zzola
félisten

Persze! A készülék topicjában kellene érdeklődni a beállításokról!

Én egy Samsung Note8-at használok így, viszont nálam az SMS-t arról küldi, amire a hívás van beállítva...

(#40033) _Moriarty_ válasza F4Zi (#40031) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Nekem is Huawei telefonban van a két kártya, hívások Telekom, adat iqpro-ra van állítva. Megnéztem, sms-nél a telekomos simet mutatja, de van legördülő sáv mellette, ott választhatnám az adatkártyát is.

(#40034) basti2 válasza DrBubo77 (#40010) üzenetére


basti2
csendes tag

Azt ertem csak a #40000 uzenetben szerepelt mas, arra kerdeztem.

(#40035) Dracula72 válasza Tav-Csoves (#40011) üzenetére


Dracula72
senior tag

Az EQ és az ők ígéretei.
Azzal már a padlás tele van. :N

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#40036) Zeki válasza Tav-Csoves (#40011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hehe.... ez olyan mint a Digi indulása. Mindig csúszik.

(#40037) fa4hu válasza Dracula72 (#40035) üzenetére


fa4hu
őstag

Azt azért tegyük hozzá, hogy még így is nagyon jó és piacképes az EQ ajánlata!

(#40038) bb71 válasza fa4hu (#40037) üzenetére


bb71
őstag

ha nem a legjobb...

(#40039) vpanangin válasza bb71 (#40038) üzenetére


vpanangin
senior tag

Publikusok között valóban.

(#40040) 4Grider válasza vpanangin (#40039) üzenetére


4Grider
nagyúr

A bárki számára elérhető flottások között is.

(#40041) vpanangin válasza 4Grider (#40040) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem ezt írtam?

(#40042) bb71 válasza vpanangin (#40041) üzenetére


bb71
őstag

De. :DDD

(#40043) 4Grider válasza vpanangin (#40041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon kevés flottás díjcsomag publikus, a szolgáltatók ui. többnyire ragaszkodnak hozzá hogy csak zárt körben hirdessék őket. Szóval kérdés, hogy ki mit ért publikus alatt...

(#40044) vpanangin válasza 4Grider (#40043) üzenetére


vpanangin
senior tag

Oké értelmezzünk!

Számomra a publikus = bárki számára elérhető.

(#40045) sharpner


sharpner
csendes tag

Üdv!
Ha előfizetek a MyTV Plus-ra, azt tudom használni a fő és az adatmegosztó kártyán is? Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#40046) 4Grider válasza sharpner (#40045) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Telekom sim-en aktivált mobilnettel is tudod használni (logikusan fogyasztani fogja az adatkeretet). Meg vezetékes nettel is. Meg feltöltőkártyás nettel is.

(#40047) sharpner válasza 4Grider (#40046) üzenetére


sharpner
csendes tag

Nem tudtam, nem gondoltam. De köszi a választ!

(#40048) Dracula72 válasza fa4hu (#40037) üzenetére


Dracula72
senior tag

Bármit hozzá tehetünk.
A tényen nem változtat.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#40049) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

iQPro-nál mikor téritik meg az első alkalommal befizetett előleget (1 hónap díja)?
A SIM-mel kapott levélben azt írták a második számlával... már hármat befizettem, de semmi.
Emailre nem reagálnak. Más elérhetőség?
Valakinek tapasztalat?
Köszi!

(#40050) Dadpool válasza .bTr (#40049) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Én ezt betudtam a belépési díjnak 😁 Még így is jobban jöttem ki mint más szolgáltatóval. Max ha felmondom a szerződést akkor megmondom vonják le az elolegbol

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.