Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) szami777 válasza NorbiG2 (#15000) üzenetére


szami777
addikt

Miért is ne.
bővebb info: http://bdsz.hu/kapcsolattartas/telefonflotta/
(ha esetleg nem működik a link, akkor a bdsz.hu-n keresztül kell belépni.)
Sokat én sem tudok, mert a családban nem én vezetem. 3300ft körüli havidíj(ami teljesne lebeszélhető), mp alapú számlázás, 40 ingyen sms havonta, alapból jár 50mb mobilnet, de rendelhető külön is, tagokkal ingyen beszélek.
Az egyetlen adat, amit pontosan tudok, az a mobilnetek csomagára, ezt én rendeltem meg, ez tavalyi lista:

A mobilnet fimoman szólva baráti, és bár ezek a nettó árak, így is jóval olcsóbbak a többinél, nem szívesen váltanám le. :)

Ugye akárki itt sem csatlakozhat, aktív bencés diákszövetség tagság kell. :(

(#14997) arkone
Ha őket választjuk, akkor helyzetjelentek.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#15002) NorbiG2 válasza szami777 (#15001) üzenetére


NorbiG2
tag

Ezek mind nettó árak, a havidíj is?
Percdíjakat tudni? És jól gondolom, vodas?

[ Szerkesztve ]

(#15003) club1 válasza NorbiG2 (#15002) üzenetére


club1
veterán

Ez alapján én Telenort mondanék.

(#15004) arkone válasza szami777 (#15001) üzenetére


arkone
aktív tag

Ilyesmit keresek T-mobile-nál. :) (de szerintem sokan mások is)

(#15005) dptrsk válasza club1 (#15003) üzenetére


dptrsk
addikt

Honlap szerint is Telenor.

(#15006) szami777 válasza NorbiG2 (#15002) üzenetére


szami777
addikt

Telenor, magam elé csaptam egy decemberi számlát és amit lehet leolvastam róla:
- mobilnetnél a 2gb-ra most már csak 860ft-ot számol fel, ez egyre jobb :)
- percdíjak:
mindhárom szolgáltató felé , nettó 7.5 ft/perc (itt rájön még a 27%, tehát az összegek nettóban értendők)
-sms:
hálozaton belül 5ft
t mobile felé26ft
voda felé 29ft
(mind3 nettó, erre jön még áfa)
Az előfizetési díj valahol 2500 ft környékén van (bruttó), nem derült innen ki.
Az sms kicsit drága, de ott a mobilnet, amivel már adott a viber és a facebook használata, így nem sokat írok abból se)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#15007) MADcat válasza szami777 (#15001) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Akkor veled ingyen beszélek :DD

Ez nem régi árlista?

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#15008) szami777 válasza MADcat (#15007) üzenetére


szami777
addikt

:C

____
Tavaly áprilisban rendeltem netet, ezt akkor küldték, mivel most 860ft-volt 2gb mobilnetre a költség, gondolom lejjebb vettek az árakból. Nem értem, hogy készüléket miért nem lehet már tőlük venni, azt írták decemberben, hogy januártól lehet változás lesz és megint lehet készüléket rendelni, írtam nekik januárban is, azóta semmi válasz.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#15009) NorbiG2 válasza szami777 (#15008) üzenetére


NorbiG2
tag

Miért nem veszel függetlent? Én decemberben vettem egy lenovo-t, de ahogy használom nem is vennék mást. Stabil, gyors, teszi a dolgát és nem drága. Nem írnék alá egy készülék miatt se hűséget. Én csak a márkákhoz vagyok hű, ha megbízható, stabil. Legyen az autó, motor, telefon, laptop vagy bármi.

(#15010) szami777 válasza NorbiG2 (#15009) üzenetére


szami777
addikt

Függetlenül többe kerül, nem szoktunk váltani, csak akkor ha a flotta megszűnik, így nem árt, ha nem teljes áron kell készüléket venni. Én sony/sony ericson párti vagyok évek óta, így olyanba lépnék be ahol, kedvezményesen lehet azt is kapni.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#15011) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok,

hogy állunk most vodás flotta téren? a forensis nem lenne rossz, csak az éves díja nem annyira gyere be.. valami olyasmi kellene nekem mint a dpi, létezik (hasonló havidíj, nincs belépési és éves díj, ilyesmi)? köszönöm

üdv

(#15012) Zeki válasza #35104512 (#15011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs ingyenes flotta.
Talán a pártok flottái. Van az mszp-nek, meg jobbiknak is. Hogy melyiknek hol, az passz. És a feltételeket sem tudom.

(#15013) func93


func93
senior tag

Üdv!

Lehet tudni, hogy még miért nem kaptuk meg a telenor flotta által igényelt mobiloakt? Elvileg Január elejére voltak.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#15014) dptrsk válasza func93 (#15013) üzenetére


dptrsk
addikt

hát, ha felhívod a flottakezelőt biztos megmondja neked...

(#15015) Krisz79 válasza tome0001 (#13531) üzenetére


Krisz79
őstag

Én is kérnék 1 aktuális tarifatáblázatot Katolikus csomaghoz.
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#15016) mike1334 válasza Zeki (#15012) üzenetére


mike1334
veterán

Esetleg a közszolgálati, nem?

Bencés csak nekem tűnik jobbnak, mint a DPI? Jah és más katolikus középsulis öregdiák nem léphet be? :D

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15017) szami777 válasza szami777 (#15006) üzenetére


szami777
addikt

Leírtam már, de lehet elveszett a sok infó közben, mivel mára már 7 ember küldött privátot, hogy hogyan lehetne belépni a bencés flottába. :)

Csak akkor léphetsz be, ha bencés intézménybe jártál, vagy a hozzátartozód és akkor Ő visz be.
Én csak azért írtam le ezeket, mert a fórumtárs érdeklődött a flotta iránt. Sajnálom, ha valakiben efféle reményeket tápláltam. :(
Mint kiderült, remek árai vannak, nekem ez annyira nem esett le, nem volt összehasonlítási alapom.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#15018) arkone válasza Zeki (#15012) üzenetére


arkone
aktív tag

A jobbik mobilflottájára kíváncsi lennék.

Hirtelen ezt találtam (Google)

[ Szerkesztve ]

(#15019) Zeki válasza arkone (#15018) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#15020) NorbiG2 válasza arkone (#15018) üzenetére


NorbiG2
tag

Jobbik flotta: Vodás. Havija 3094 Ft. Lebeszéhetö 1905Ft voda irányba, benne 40 SMS, országon belül.
Október 1-től perces számlázás. Igen, ezek megszabják, kit hivhatsz a lebeszélhetöségen belül, ami olyan, mintha bemégy a Tescoba es az ajtónál megszabják, hogy 2000Ft-ért csak sósmogyorót vehetsz.
Szánalmas egy cég ez. Ja és 2 év hűség. Addig a voda úgysem javít a konstrukciókon, míg nem a JOBBIK lesz hatalmon. Utána majd nyalnak nekik.

(#15021) csemberlen


csemberlen
őstag

Ha érdekel valakit T-mobilos flotta magán/céges vonalon akkor írjon privátban.
A telefonszám a flotta nevén van. Bruttó 3150 havidíj szinte teljesen lebeszélhető másodperc alapon, nincs kapcsolási díj. Bruttó 8, és 10 ft percdíjak. Olcsó net hozzá.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15022) Vangelis válasza NorbiG2 (#15020) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mivel én is jobbikos vagyok sokáig ilyen flottám volt.
Nagyon xar lett ....

Marad a DPI.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15023) mckolly


mckolly
csendes tag

+ 50 db ingyen sms hálózaton belül
6250 Ft 2 évenként a csatlakozási díj

(#15024) tong válasza mckolly (#15023) üzenetére


tong
tag

Hűség van?

(#15025) tomatos válasza mckolly (#15023) üzenetére


tomatos
aktív tag

Net hozzá mennyi lenne? :) Csoporton belüli ingyen hívás benne van?

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#15026) Viktor0610 válasza mckolly (#15023) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link] :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#15027) pietrrr válasza Viktor0610 (#15026) üzenetére


pietrrr
aktív tag

(#15028) silentkiller


silentkiller
senior tag

Lassan lejár a 2 éves hűség a Royal Flottámon: korlátlan beszélgetés és sms + 2 GB = 10.800 Ft. Jelenleg, tudtok ennél jobbat, hasonló konfigurációban? Várom a véleményeteket...

Egy másik flottás weboldalon láttam egy 8.000 Ft körüli korlátlan csomagot + 4 GB (az is gondolom vodás) csak nagyon sokba kerül az adminisztratív költség: 15.000 Ft belépés + 17.000 Ft kaució (ami visszajárhat).

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#15029) Taktoj


Taktoj
aktív tag

mindenki alacsony havidíjról alacsony percdíjról sok netről álmodik hűség nélkül. Én is :)
erre ezt találtam /ha volt már bocsi/
nettó árak:
havidíj: 1700/1400 lebeszélhető /fele halózaton belül, másik fele kivül/ vodás opció lehet ez?
percdijak /sec alapon/ 7,9 Ft
sms: korlátlan
kötelező internet kell pluszba az előfizudíj mellé: 100MB/594Ft; 2GB/1085 ft
nincs hűségidő

eddig szép és jó
s a feketeleves: adminisztrációs dij + kaució: 10+10 ropi bruttóban / sim

a másik ahol nincs kaució "csak" egyszeri költség -de ez utóbbival semmi bajom , valamit valamiért.
olcsó:
bruttó 2000 ft ért 11,4/15,2ft saját+vzetékes/más hálózat 40 sms tartalmaz 50mega netet/lassítással s 1600ft lebeszélhetőség

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#15030) madle válasza Taktoj (#15029) üzenetére


madle
őstag

engem csak ezek a belépési költségek zavarnak, meg az, hogy nem a nevemen van a flotta.

(#15031) Taktoj válasza madle (#15030) üzenetére


Taktoj
aktív tag

a flotta nem is lesz a neveden csak az előfizu, vagyis nekem így van a mobilflotta.netnél, viszont ami macerás ezeknél vagyis a miénknél, hogy 2-3 éves előfizus készülékvásárlásnál ujból kikell kérni a támogatói papírt amit az elején adtak... tehát plusz utánajárás. Én ezt nem eszközöltem nem tudom hogy van e valamilyen plussz költsége, inkább vettem egy jobb telcsit kínából :DD

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#15032) Teko001 válasza Taktoj (#15031) üzenetére


Teko001
őstag

A kérdés a flottáknál mindig az, hogy számlafizető vagy csak, vagy az egész a te neveden vagy. Sok flottánál csak számlafizető vagy, de maga a szám tulajdonosa nem te vagy. Sokaknak (érthető okokból) ez problémát okoz, mert voltak belőle problémák.

(#15033) madle válasza Taktoj (#15031) üzenetére


madle
őstag

mármint úgy értettem, hogy nem én vagyok a számlatulajdonos, csak a számlafizető.... az meg nem frankó. Pontosan az ilyen esetleges ügyintézések végett.

(#15034) Taktoj válasza madle (#15033) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Igen ez valóban kellemetlen, de valamit valamiért kompromisszumot a jobb csomagoknál mindenképp be kell vállalni.
Talán a Hextonnál olvastam valami olyasmit hogynincs csatlakozási díj "csak" éves 3ezer ft os tagsági díj pluszban.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#15035) pampika válasza Taktoj (#15034) üzenetére


pampika
őstag

Elbeszéltek egymás mellett. A többiek azt magyarázzák, h az a nem mindegy, h az adott flottában használt sim jogilag a flotta néven van és te csak számlát kapsz róla, v jogilag a tiéd. Utóbbi esetben kilépéskor v ha bedől a flotta, nyugodtan viheted magaddal a számod máshova. Míg előbbi esetben vagy pénzt kérnek kilépéskor, h a nevedre írják a számod, v ha csődbe mennek, jó eséllyel bukó a számod.

(#15036) Takuun


Takuun
aktív tag

Jelenleg céges flottában vagyok, de a tarifacsomag nem tartalmaz internet hozzáférést.
Az lenne a kérdésem, hogy a szolgáltatóknál lehet venni külön csak SIM kártyát DualSim-es telefonba, melyről csak internet megy? Ha igen, akkor lehet tudni, hogy melyik szolgáltató kínálj a legjobb áron?

(#15037) club1 válasza Takuun (#15036) üzenetére


club1
veterán

A dual-sim-es telefonokban bármelyik csak internetet tudó sim kártya működik (természetesen a foglalatnak megfelelő méretű), csak helyesen kell a telefonon beállítani az APN/hozzáférési pont-ot. Legjobb árú mobilnet nincs, Magyarországon ui. drága a mobilnet.

(#15038) mokalade válasza Takuun (#15036) üzenetére


mokalade
tag

Jó lenne tudni mire akarod a netet használni. Én feltöltőkártyás verziót javaslok.

Ha csak kevés forgalomra kell az internet (Viber üzenetek, ritkán egy-egy honlap), nem gond, ha egy bizonyos forgalom után lecsökkentik a sebességet, de korlátlan marad, akkor Blue Mobile (Lidl) 490ft/hó 33MB utána lassítás. Jó a lefedettsége (Telekom). Sőt először két hónapig 90Ft ugyanez. Van 990Ft/133MB, sőt 1290Ft/333MB, ha ki tudod használni. Legegyszerűbb, legtisztább, ezt javaslom.

Ha nem baj, hogy a sim kártyát cserélgeted (miért lenne baj, hisz csak netre kell, nem fontos a telefonszám), akkor veszel aprón vagy pl. Sparban stb. 300-900Ft/db áron Telenor Praktikum simet, aktiválható hozzá ingyen három hónapig 100MB internet Klikk néven, ami szintén lassítós, de korlátlan. Utána veszel másikat. Tehát 100-300Ft/hó áron megoldható.

Ennél olcsóbban csak akkor úszod meg, ha nem korlátlan a csomag, de az gáz, ha pont rosszkor fogy el. (Pl. az említett Blue Mobile kártyához is jár 15MB/hó hat hónapig, Tesco Mobile simhez is jár 10MB/hó alanyi jogon, ami mindig megújul, de ezek elfogynak.)

Szerintem a fentiekkel már el lehet lenni.

[ Szerkesztve ]

(#15039) McSpy


McSpy
őstag

Valaki tudja hogy mennyi adatot generál 60 perc voip hívás?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#15040) Teko001 válasza McSpy (#15039) üzenetére


Teko001
őstag

(#15041) McSpy válasza Teko001 (#15040) üzenetére


McSpy
őstag

Köcce,megtaláltam 1 óra folyamatos beszélgetés kb. 6 MB adatforgalmat generál

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#15042) w.miki válasza Taktoj (#15029) üzenetére


w.miki
veterán

utóbbi milyen flotta?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15043) Teko001 válasza McSpy (#15041) üzenetére


Teko001
őstag

Nem tudom az hogy jött ki, de annál szerintem legalább ötször annyit. Tegyük fel, hogy az általad megadott érték, az azt jelentené, hogy a kimenő és bejövő forgalom átlagosan 13.6533333kbit/s ha jól számolom összesen, tehát egy irányba mondjuk kevesebb, mint 7kbit/s-nyi adatsáv jut mindennel együtt. Azért ennyire egy codec se tömörít jól ;) Az összefoglalóban nagyjából 0,5 / 1MB percenkéntet emlegetnek, ez a használt kodektől függ, inkább számolj azokkal az értékekkel, valószínűleg nem véletlenül kerültek oda, és reálisabbak is.

[ Szerkesztve ]

(#15044) McSpy válasza Teko001 (#15043) üzenetére


McSpy
őstag

Mindenhol mást írnak,például itt 14mega-t ír óránként

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#15045) Teko001 válasza McSpy (#15044) üzenetére


Teko001
őstag

Igen, mert codec függő.

(#15046) madle válasza McSpy (#15044) üzenetére


madle
őstag

Hát srácok, nekem pl a Mobilvoip app gyorsan lecuppantja az 500MB-ot egy hónapban, a Viber meg még durvábban, az egy hét alatt képes leszedni..

(#15047) arkone válasza madle (#15046) üzenetére


arkone
aktív tag

Nekem a viber lassított nettel remekül működik.

(#15048) Teko001 válasza madle (#15046) üzenetére


Teko001
őstag

És ez mekkora használatot takar?

(#15049) Takuun válasza mokalade (#15038) üzenetére


Takuun
aktív tag

Nekem a net csak arra kell, hogy a maileket fogadjam illetve válaszoljak. Előfordul, hogy küldenek linket, fényképet amit megnéznék.
Videó és zene, facebook, meg a többi mai divatos program viszont egyáltalán nem lenne.
Ami még jól jön, ha realtimeban közli velem a telefon az időjárást és a deviza árfolyamokat. Esetleg néha egy kis fórum illetve pár weblap.
Erre nem tudom mennyi adatforgalommal kellene számolnom?

(#15050) mokalade válasza Takuun (#15049) üzenetére


mokalade
tag

Vegyél egy Blue Mobil simet. Kezd el a legkisebb csomaggal (Blue Net S), próbáld ki elég-e, ha nem, válts nagyobbra. Ha már a lassított net megy, azzal is megoldható egyébként minden, amit írtál, de pl. egy weboldalhoz kis türelem kell.
Ha tudsz, wifit használj, azzal spórolsz kicsit. Kiderül Neked mi a pont jó. Tippem, hogy a középső csomag (133MB) lesz a befutó.
Itt mindent megtalálsz.

Volt szerencsém nekem is olyan céges flottához, amire nem tudtam internetet kérni, pedig kötelező volt a rendszeres email ellenőrzés és a navigációhoz is jól jött volna, autóztunk egész nap. Ja, megkérdeztem, mik a díjak, mennyi lebeszélhető perc, sms van a havidíjban, mert a fölötte keletkező forgalmat ki kellett fizetni, mire azt mondták, hogy: -Olcsó, használd nyugodtan! ... ennyi. Sajnos nem tudom jobb volt-e mint a DPI. :-)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.