Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Orgi


Orgi
őstag

Most beszéltem a 1270-el, annyit mondtak hogy átnézve a korábbi számláimat +50 díjmentes percet tudnának havonta ajánlani, illetve a lebeszélhetőség mindenképpen változik csak voda irányba, de a másodperc alap megmarad a hűségidő végéig. Itt volt egy kis félreértés, mert én 1 év tarifahűségre és 2 év internet mini opció hűségre írtam alá (készülékhűség nélkül), de az ügyintéző elmondása szerint ezt valamikor egy kalap alá rendezték, ha jól értettem 2 év hűségként...

(#9352) ottoyes válasza Orgi (#9351) üzenetére


ottoyes
senior tag

..akkor marad ez a variáció két évig?Vagy csak ajánlották?

Ottoyes

(#9353) Orgi válasza ottoyes (#9352) üzenetére


Orgi
őstag

Azt mondták, hogy telefonon be tudja rögzíteni az előfizetésemhez ezt a +50 perces ajánlatot és személyesen be kell menni ügyfélszolgálatra aláírni vmit hozzá, utána fog élni. A hűségidő nem hosszabbodik elvileg. Egyelőre inkább várok, megnézem a másik kettő mit lép, mert bár elégedett vagyok a vodával ez már a 2. egyoldalú szerződésmódosításuk, amit nem veszek jónéven.

(#9354) ottoyes válasza Orgi (#9353) üzenetére


ottoyes
senior tag

..azon mulattunk a minap a Vodával kapcsolatban,hogy már az ászf módosításáról küldött(mostanában elég gyakori) SMS-ek is tartalmazzák:"a változások nem adnak lehetőséget az előfizetés megszűntetésére"(vagy vmi hasonló)..tanulnak a nagycégnél is! :-)

Ottoyes

(#9355) #32577792


#32577792
törölt tag

Flottások esetében okt 1-től:

1. A lebeszélhetőség azon része, amely bármely belföldi irányú, Vodafone irányúra változik.

2. A számlázási egység csak azon egyéni előfizetőknél változik perc alapúra, akiknek nincs határozott idejű szerződése. Ezt bármikor másodperc alapúra változtathatják, amennyiben újra szerződnek a tarifára, vagy készüléket frissítenek Vodafone üzletünk valamelyikében (bármelyik által határozott idejűvé válik a szerződésük).

(#9356) Sayuar


Sayuar
őstag

Eddig senki sem nyögte be nekik, hogy nem fogadja el az új, közös megegyezésen alapuló módosítást? Hadd lássuk mit lépnek!

(#9357) z67 válasza Sayuar (#9356) üzenetére


z67
őstag

Írásban megtettem a Duna Plázában, kb. 3 hete.

(#9358) w.miki válasza Orgi (#9353) üzenetére


w.miki
veterán

először 50 percet ajánlanak, aztán utána jön a 100 :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9359) SárkánySzív válasza Orgi (#9351) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Határozottan nem lett volna szabad elfogadnod, s kötnöd kellett volna az ebet a karóhoz. Ha hátrébb olvasol esetleg már leírtam hogy 1,5 órát egyezkedtem velük, és határozottan elzárkóztam minden B terv elfogadásától.
Nekünk minden maradt a régiben! Maradt a 100 perc kifelé, maradt az mp alapú számlázás. Nekünk is volt aláírás, meg szerződésmódosítás.
Ne fogadj el semmit!
A leselkedő kutyáknak üzenem, hogy ez volt az utolsó húzásotok velünk szemben, van még más szolgáltató is nem csak ti pirosak. ... mert hogy leselkedtek azt tudom, hisz tudtok a fórumról... Piros Kutyák!!!

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#9360) Sanyi2007 válasza SárkánySzív (#9359) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

:DDD Én most állok a válaszút előtt, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem fognak tudni olyat ajánlani, amibe belemenjek. Eddig amit ajánlottak, nem volt kedvezőbb mint amire szerződtem. Mondtam is hogy hülye nem vagyok, hogy hátrányosabb feltételekbe belemenjek. Azt mondta az illető, hogy visszahív ezen a héten egy még jobb ajánlattal :D
Eléggé makacs vagyok, valószínű nem fog tudni velem mire menni, szerződést tutti nem hosszabbítok.

(#9361) SárkánySzív válasza Sanyi2007 (#9360) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Ne engedj nekik egy kummányit sem, ezt tettem Én is, és meg is lett az eredménye pozitív irányban.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#9362) O.Lajos válasza #32577792 (#9355) üzenetére


O.Lajos
tag

ha elfogadod! amúgy meg vagy semmi vagy szolgáltatói felmondás eshetősége egy nem létező ászf pont alapján :D

[ Szerkesztve ]

(#9363) Sanyi2007 válasza SárkánySzív (#9361) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Igy van, Neked lett igazad! :))))) Nem szabad belemenni hátrányos alkuba, ne legyetek birkáááák!

(#9364) w.miki válasza Sanyi2007 (#9360) üzenetére


w.miki
veterán

kivi vagyok, mit ajánlanak még :B
én is kaptam egy elég jó ajánlatot, de megvárom, míg írásban is megjön :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9365) SárkánySzív válasza w.miki (#9364) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

... csak azt fogad el amit a szerződésed tartalmaz, és ne menj bele semmi b tervbe. Én keményen, és következetesen megmondtam nekik, hogy nem erről szól a szerződésem, s nem ezt írtam alá; valamint ez nem kétoldali kommunikáció, hanem egyoldali szerződésmódosítás az ők részükről.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#9366) Sayuar


Sayuar
őstag

Nagyon megrendült a bizalmam a vodafone-ban.
Ma kaptam egy SMST-t a T-mobile-tól, hogy módosul az ÁSZF dominósokat érintő tételei.
A vodafone miért nem küldött a flottásoknak értesítő SMS-t a díjváltozásokról (akik ráadásul hűségidőt írtak alá!), sőt eldugta az e-számlán (letöltés ikont miniatürizálva). Két oldalon részletezik a roaming változást, majd belecsempészik egy tőmondatba a flottásokat érintő változást, ?közös megegyezéssel?.
Ezek után mire számíthatok a vodafone-tól? Kéthetente nézzem a weblapjukat, hátha van új ÁSZF? Mert ha két héten belül nem jelzed nyilatkozatban az álláspontod, akkor ráutaló magatartásnak minősítve (ügyfeleket hátrányosan érintve) átsorolnak?

Hab a tortán, én is véletlenül tudtam meg, hogy mire készülnek, amikor felhívtam a 1270-et, mert egy már kifutott telefon felől szerettem volna érdeklődni, hogy van-e még valamelyik boltban.

Lejár a hűség: soha többé vodafone

[ Szerkesztve ]

(#9367) finifene


finifene
csendes tag

élniakarok flotta él még?????? nagyon szimpatikus lenne, de nem válaszolnak.

(#9368) Sanyi2007 válasza Sayuar (#9366) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Azt gondolom ezzel a projekttel hatalmas öngólt lőtt a voda. Főleg így hogy bárki tájékozódhat arról ezek után, hogy amennyiben az előfizető nem megy bele a szerződésmódosításba, akkor marad minden a régiben.
Szerintem azok az ügyfelek is lelépnek akik megszivattak, és az is -miután lejárt a hűségidő- akit csak akartak.
Jövő nyártól egyébként sem jósolok nagy sikert, eltörlik a roamingot, onnantól osztrák feltöltőskártyával 10euroért 1000perc, 1000sms, és 1vagy 2gb net Európán belül. -oszt jónapot...

(#9369) Zeki válasza Sanyi2007 (#9368) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt csiripelik a madarak, hogy jön még ősszel valami virtuális szolgáltató, aki eddig a vállalati szektorban tevékenykedett.
Remélem igaz.

(#9370) Sanyi2007 válasza Zeki (#9369) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

ejh, akkor el kell adni a telekom részvényeim, mert esés lesz :)

(#9371) papi77 válasza Sanyi2007 (#9368) üzenetére


papi77
addikt

Én már olyat is hallottam, hogy jövő nyáron csak a törvényt akarja megszavaztatni az EU, 2015-től lenne eltörölve a roaming!
De javítsatok ki, ha tévednék!

Az első: NOKIA 1611

(#9372) club1 válasza Sanyi2007 (#9368) üzenetére


club1
veterán

Tudtommal erről szó sincs. Arról van szó, hogy kell a szolgáltatóknak csinálnia legalább egy-egy olyan csomagot, amivel plusz díjak nélkül lehet roamingolni az EU-n belül. Az általad említett osztrák csomag igen nagy valószínűséggel nem ilyen lesz. Ráadásul téged Ausztrián kívülről továbbra is csak nemzetközi hívással fognak tudni elérni...

(#9373) Sanyi2007 válasza club1 (#9372) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Köszönöm a reakciót, én innen, vagy valamelyik hasonló cikkből vettem az infót. Hamarosan kiderül hogy mi lesz.
Ha a roaming-ot eltörlik, tök mindegy hogy Eu-n belül melyik országból hívnak, vagy te melyik országba telefonálsz. -a meglátásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#9374) Zeki válasza Sanyi2007 (#9373) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezt is olvad el.
én is most olvasom

(#9375) Gizmo94 válasza finifene (#9367) üzenetére


Gizmo94
veterán

Lehet, hogy már nem akarnak élni és nem élnek.

(#9376) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

erről a vodás flottáról tudja valaki milyen havidíj, percdíjakkal operál?
[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#9377) dellfanboy válasza Zeki (#9369) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mesélj erről, ez engem érdekelne.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#9378) Zeki válasza dellfanboy (#9377) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudok többet.

(#9379) andatti válasza Sanyi2007 (#9368) üzenetére


andatti
senior tag

Az emlegetett 10 eurós csomag a sógoréknál csak országon belül lebeszélhető jelenleg is... Van Euro-s csomagjuk is, ott 1000 perc osztrák hálózatba és 100 perc bármely eu-s országba jár, x euróért, de az már nem 10 euróba kerül, hanem többe... 15, v. 20. v 28? :F Így nekik nem kell plusz tarifacsomagot se beállítani, ha bekövetkezik a törvényi változás...
De még az is lehet, hogy nem ugyanott néztük...

(#9380) Sanyi2007 válasza Zeki (#9374) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#9381) sharkiale


sharkiale
csendes tag

Sziasztok!

Rengeteget olvastam már a fórumot,én az egzinetnél vagyok jelenleg. A vodafone
annyit közölt az októberi változások kapcsán, ha nem felel meg akkor elhúzhatok.
(5 sim) Tudna valaki olyan flottát ahova magánszemélyként lehet csatlakozni
és az előfizetés egy része lebeszélhető alapdíjas hívásokra bárhová október 1.
után is? (3000 körül) Másodperc alapon.. Lesz még ilyen? Nem fontos hogy
vörösöknél legyen....Előre is köszi ha tud valaki segíteni!!!!

(#9382) #32577792 válasza sharkiale (#9381) üzenetére


#32577792
törölt tag

i-mobile?

(#9383) sharkiale válasza #32577792 (#9382) üzenetére


sharkiale
csendes tag

Az a baj, hogy ott is elvették a lebeszélhetőséget más hálózatba! Egyébként nagyon teccene!

(#9384) #32577792 válasza sharkiale (#9383) üzenetére


#32577792
törölt tag

tény
végignéztem párat, és alapvetően ez a módi mostanság :(

(#9385) sharkiale válasza #32577792 (#9384) üzenetére


sharkiale
csendes tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy az ilyen szakszervezeti pl. MSZOSZ ott is ez a helyzet?
Bár oda gondolom bonyolult belépni....

(#9386) #32577792 válasza sharkiale (#9385) üzenetére


#32577792
törölt tag

azt nem tudom, nem ismerem
nekünk maradt volna a jelenlegi csomag - üzleti "flotta" egyéni számlafizetőkkel - minden irányba lebeszélhetőség, DE netto 1250-el emelték volna a 0 kiegészítő havidíjat.

(#9387) NorbiG2 válasza Sanyi2007 (#9368) üzenetére


NorbiG2
tag

Szerintem nem lesz az olyan egyszerű, a 10 eurós feltöltős roamingos telefonozás, mert valamit úgyis kitalálnak, nehogy már más kapjon pénzt a saját hálózatuk használatáért. Ne legyetek már ilyen naivak, itt éltek Ti is Magyarországon, nem ismeritek, hogy működik minden?
Erre azt a példát tudom felhozni, hogy Ukrajnában olcsóbb az üzemanyag, és azt sem hordhatják át tanker számra.

(#9388) Sanyi2007 válasza NorbiG2 (#9387) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Hello,

Uniós törvényeket be kell tartani a vodának, akár Magyarországon vagyunk, akár más Eu. országban. -szerintem.
A voda is piacképes tud maradni, ha mérsékeli az árakat. Mit tud tenni? Nem enged a hálózatára másokat, azért mert a magas tarifáji miatt veszített a piaci részesedéséből? Ez nyilván nem lesz indok :)
Nem tudhatom mi lesz, sem én, sem más jelen pillanatban. Kiderül hamarosan.

Ukrajna nem a legjobb példa, mivel nem Eu tag. És a benzin sem, mert itt nem egy termék nagytételes behozataláról van szó, hanem egy már kiépített szolgáltatás törvényi szabályozásáról, Unión belül.

(#9389) NorbiG2


NorbiG2
tag

Másik szolgáltatók flottáiról mit hallottatok, milyen vegzálások várhatóak? dpi-t tudom, hogy nem változik.

(#9390) NorbiG2 válasza SárkánySzív (#9359) üzenetére


NorbiG2
tag

Ha nem kell a pénzünk a vodkásoknak normál körülmények közt, mert egyoldalúan szerződést szegnek, miközben szerintük kétoldalúan módosítanak, megyünk a konkurenciához. Én is viszek kb 10 számot. Az alaphangon havi 35.000 Ft. Ezt csak a "leskelődő kutyáknak" üzenem. És nem én leszek egyedül, aki lelép. Megéri ez nektek? :K

[ Szerkesztve ]

(#9391) finifene


finifene
csendes tag

az élniakarok flotta még élni akar... legalábbis beszéltem egy élő emberrel ott.

(#9392) ottoyes válasza finifene (#9391) üzenetére


ottoyes
senior tag

Nofene..és mondott vmi jó ajánlatot?:-o

Ottoyes

(#9393) Orgi


Orgi
őstag

Én ma 2. alkalommal beszéltem a 1270-el. Nemet mondtam az 50 percre, utána nemet mondtam a 100 percre, végül jött az akkor minden marad a régiben hűségidő végéig, így megelégedéssel zárult a beszélgetés.
Hajlottam a 100 perc elfogadására, mikor kósza gondolattól vezérelve rákérdeztem és sajnos megerősített, hogy persze ez az adott hónapnyi első 100 percre szól, ha éppen vodással beszélek akkor is az ketyeg...

A nullát fizető nem ügyfélnél az ÁSZF-módosítást nem elfogadó ügyfél mégis csak többet fizet.

(#9394) O.Lajos válasza Orgi (#9393) üzenetére


O.Lajos
tag

kivéve, ha már ráfizetés lenne a régi feltételek szerint nyújtani a szolgáltatást az adóvonzat emelkedése kapcsán.

(#9395) Sayuar válasza NorbiG2 (#9387) üzenetére


Sayuar
őstag

Sajnos igazad van: a roaming korlát eltörlése után nem lesz olyan könnyű használni a külföldi SIM-et.

Én megélem, tudom!

Vettem egy Digi.Mobil España-t. Ez a román Digi tulajdonában lévő virtuális szolgáltató, Spanyolországban a legtöbb ügyfeleket kiszolgáló Movistar (Telefónica O2) hálózatát használja.

Sokan azt gondolják, hogy az EU 24 eurocent+áfaában szabta meg a percdíjakat (mai áron 91,4 Ft).
DE NEM! Ez a maximum. Ha a szolgáltatók nem lennének olyan kapzsi hozzáállásúak, akkor olcsóbban is beszélhetnénk roamingban.

És most jön a Digi a képbe.
A Digi üzletpolitikája:
van roaming nagyker ár, ez jelenleg 10 eurocent+áfa
és van roaming kisker ár, ez jelenleg 24 eurocent+áfa
A Digi a nagyker árra (ez tavaly 14 eurocent+áfa volt és jövőre 5 eurocent+áfa lesz) csak 2 eurocent+áfa díjat számol.
Vagyis jelenleg 12 eurocent+áfát kér 1 percért.
Számoljunk! Spanyolországban 21% az áfa (IVA)
percdíj(euróban)*ÁFA*Eur/huf kurzus
0,12*1,21*300=43,56 Ft
Szép ugye?!
Jövőre pedig:
0,07*1,21*300=25,41
A számlázás másodperc alapú az első 30 másodperc után, szemben a "magyar" mobilos cégek perc alapjával.

Tehát már most olcsóbb egy Digi.Mobil España-val, roamingban a hívás, mint az összes "magyar" feltöltős díjcsomaggal.
Jövőre meg fele annyi lesz!

Vettem is egy ilyen számot.
És mit ad Isten?
Alig enged fel a magyar hálózatra (van hogy felenged, máskor tilt).
Ha feljelentkeztem, akkor nehezen tudok kimenő hívásokat kezdeni. Rányomok az OK-ra, és várok 30 másodpercet, majd dobja a hívást, és kezdhetem újra. 3-4-ből egyszer sikerül hívnom.

Aki azt gondolja, hogy üldözési mániám van:
van egy szlovák orange mobil számom, és azt nagyon szépen tudom használni: igaz annak 24 eurocent+áfa a roaming díja.

(#9396) NorbiG2 válasza Sayuar (#9395) üzenetére


NorbiG2
tag

Na, erről beszélek. És lesznek ennél furcsább dolgok is. De hát a magyarok olyan birkák és naivak, mindent meg lehet velük etetni. Ezért tartunk itt, ahol tartunk. Tehát ne menjetek bele a vegzálásba, nem arra írtátok alá a szerződést! Aki belemegy és elfogadja, meg is érdemli. :K

(#9397) finifene válasza ottoyes (#9392) üzenetére


finifene
csendes tag

háát.. kértem, hogy beszéljünk később, de nem jelentkezett... :(

(#9398) ottoyes válasza finifene (#9397) üzenetére


ottoyes
senior tag

Tehát nulla..kíváncsi vagyok.Lehet nekem is piszkálnom kéne,hátha tényleg élni akar..

Ottoyes

(#9399) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

tudja valaki, hogy a DPI flottába lehet számot hordozni és mennyi a havi díj?
Vodáról váltani kell, mert nagyon nem biznisz már :(

köszi

(#9400) Zeki


Zeki
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.