Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Fifi válasza nimfas (#26993) üzenetére


Fifi
őstag

Ez nem csak firmware kérdése? Én úgy tudtam, hogy fw cserével lehet hilink, illetve non-hilink.

(#27002) 4Grider válasza MPeter87 (#27000) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez kb. olyan, mint hogy van x befektetőm, és mindnek garantálom, hogy visszakapja a tőkét, ha bedől az üzlet.
A szolgáltatónak az az érdeke, hogy a bedőlt flottát egyben tartsa és ne engedje ki belőle a számokat, mert akkor a flottától nem fog pénzt látni, hiszen a jól fizetők (akik még használni akarják később a számukat) lécelnek le először.

(#27003) Fifi válasza 4Grider (#27002) üzenetére


Fifi
őstag

A jól fizető flottatag hogyan értesül a flotta nem rossz működéséről/, hanyatlásáról?
A szolgáltatótól nem értesül, hisz fizeti a számlát. A flotta biztos nem szól, hogy ne fizess, mert úgyis bedőlünk. Szerintem ő már csak akkor tud a dologról, ha a flotta miatt már az ő szolgáltatásait is korlátozzák, de akkor már késő. Vagy nem jól gondolom? :F

(#27004) easoft válasza MPeter87 (#27000) üzenetére


easoft
tag

Ennél a flottanal a keretszerződés része a szolgáltató és a flotta között ! Automatikus folyamat ha gond lenne ! Ugyfel feladata bemutatni a kártyát, hogy ő használja és nem lehet elmaradása !
Normális működés esetén ha az ugyfel el akarja hagyni a flottát nem kell papírokért rohanni sehova. Fel kell hívni a flottát jelezni a szándékot és a flotta beállít a szolgáltató rendszerében egy bejegyzést ! Ezek után az ugyfel bemegy bármelyik Telenor kirendeltségre hóközi számlát fizet és simán átírják a nevére a szamot !

[ Szerkesztve ]

(#27005) #79335424 válasza easoft (#27004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi történik akkor, ha a flotta nem állítja be azt a bizonyos bejegyzést?

(#27006) MPeter87 válasza #79335424 (#27005) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerinted? :D

(#27004) easoft

Köszönöm az infókat.
Nagyon átvetted ezt a lala-féle felkiáltójelezést. :U

(#27003) Fifi

Ha az ügyfél a számlafizető, az a jobbik eset mert így nem nyeli be a flotta az ügyfél pénzét. Sajna egy olyan flottába sikerült egyszer belépnem, ahol a flottának kellett fizetni a számlát (mobilflottak.hu), amit szépen benyelt és 2-3 hónap múlva letiltották a sim-et. Persze a szolgáltató is csak akkor jelzett, amikor korlátozta a szolgáltatást..

[ Szerkesztve ]

(#27007) #79335424 válasza MPeter87 (#27006) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a flottakezelő fel lenne rúgva a Holdig, de a hivatalos verzióra vagyok kíváncsi. :)

(#27008) easoft válasza MPeter87 (#27006) üzenetére


easoft
tag

:)

(#27009) McSpy válasza easoft (#27004) üzenetére


McSpy
őstag

Eme keretszerződés része az ügyfél részére papiron megjelenik,vagy csak szóban?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#27010) nimfas válasza Fifi (#27001) üzenetére


nimfas
addikt

Hát nem tudom, nekem sikerült egy ilyen sticket félreflash-elnem. Alaposan, mert utána látni látta, de csatlakozni nem engedte, továbbá a régi firm-et sem tudtam feltenni.

Másik megoldás, hogy valaki rendelt Németországból felújított Huawei asztali 4G modemet.. 15-16eFt körül volt, és azt kötöd a Tp-link elé a wan portra. Akkor még szoftot sem kell cserélni rajta.

(#27012) Zeki válasza MPeter87 (#27006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet egy suliba jártak.... vagy inkább járnak. :DDD

Nem tudom mit kell hevesen kardoskodni más szolgáltatása ügyében, én kb. leszarom.
Ha valami nem tetszik, váltok. Ha tetszik, de másnak nem, azt is megértem. Nem lehet mindenki "Legyél te is Bonca!" :) Vagyis nem vagyunk egyformák.

(#27013) cincinatus válasza easoft (#27004) üzenetére


cincinatus
tag

Erre a keretszerződésre nagyon kíváncsi lennék :DD

(#27014) qnadam válasza cincinatus (#27013) üzenetére


qnadam
veterán

nem hiszem, hogy valaha látni fogod :) viszont sok helyen van köztes megoldás, hogy "Ön a számlafizető, a számlát a Telenortól kapja, de a hívószám tulajdonjoga a flottáé. A Telenor garanciát vállal arra, ha a flottával bármi történne, a hívószámot visszaírják az Ön nevére."

fene tudja, én erre a konstrukcióra sem bíznám rá a lassan 15 éves számomat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27015) KILLERLALA válasza Zeki (#27012) üzenetére


KILLERLALA
tag

(#27016) csapee


csapee
senior tag

Megoldódott az Iqpro szamlazasom :), elkerülte a figyelmemet hogy egy feldprog@gmail.com címről küldik a számlát. Mondjuk a fejléc hiányos volt így ment a levesbe (reklám mappába). Második telefonálásra sikerült egy ugyintezot kifogni, elsőre csak papírra jegyezte le vki., de mivel a számla jött mert nem náluk volt a hiba így nem volt megoldás. Most azt mondták hogy akkor készítenek egy egyszerusitett számlát abban lesz fejléc.
Amúgy mindkét alkalommal felvették a telefont egy percen belül.

Csak a tisztánlátás miatt írom le, tehát esetemben magamat szivattam meg. :DD

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#27017) KILLERLALA válasza csapee (#27016) üzenetére


KILLERLALA
tag

Köszönjük, hogy megosztottad velünk !

Másnak is hasznos lehet ez az infó !

(#27018) #79335424 válasza csapee (#27016) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kizárt. Biztos, hogy az iQpro sumákolt. :)

(#27019) Zs1111 válasza #79335424 (#27005) üzenetére


Zs1111
csendes tag

Teljesen igazad van, a flottakezelő állít be mindent rólad a szolgáltató rendszerében.
Tehát, ha csak felületesen végzi a munkáját az ügyintéző akkor bizony meglepetések érhetnek.
Ez így volt nálam is, az euroquattro-val hetek óta szenvedek kommunikáció és beállítás fronton. Nem a megbeszéltek alapján állította be az adatokat a rendszerben pl.:nem aktiválta a simeket, aktiválásnál felcserélte a csomagokat, nem megfelelő kedv. aktivált rá, azaz drágább lett, telenor kódot nem aktiválta, stb.
A szolgáltató meg nem fog neked segíteni, hogy a gondjaid megoldódjanak, tehát a flottakezelőre vagy kényszerülve minden apró problémával.

A lényeg az, hogy nagyon sok minden múlik a flottakezelő - ügyintéző hozzáállásán.

Érdemes mindenkinek a szemét rajta tartani az ügyintézőn. Én is így tettem és teszek.

(#27020) cincinatus


cincinatus
tag

[link]

Euroquattro reklám :D

Mondjuk erre a részre érdemes odafigyelni:

A nem vállalati, egyesületi flottáknál azonban néhány hátránnyal is számolni kell. A Telenor arra hívta fel a figyelmünket, hogy ha a flotta tulajdonosa nem fizeti a számlákat, az egyéni előfizetőket is kikapcsolhatják.
Ez akkor is megtörténhet, ha az illető nem tartozik a flotta üzemeltetőjének, és más miatt csúszik a befizetés a szolgáltató felé.

(#27021) bepken válasza cincinatus (#27020) üzenetére


bepken
veterán

szerintem ez mindig is így volt.... :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27022) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Iqpro korlátlan csomagja iránt érdeklődnék. Élő közvetítésekhez használnák, ahol nincs helyileg internet, így a kérdésem az lenne, hogy korlátlan csomagban átlagosan milyen fel, illetve letöltési sebességet produkál az említett csomag?
Esetleg speedtest képnek nagyon örülnék! :)
Köszi!

(#27023) szürke válasza cincinatus (#27020) üzenetére


szürke
tag

Most akartam belinkelni a cikket és megkérdezni hogy ez az a flotta amire gondolok vagy sem?
Gondolatolvasó vagy! Köszi a gyors választ!
...de legközelebb megvárhatnád a kérdést. :D :D :D

(#27024) 4Grider válasza bakonyip95 (#27022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én pedig nem örülnék x db speedtest-es képnek, jók a linkek is...
A mobilnet le- és feltöltési sebessége x paramétertől függ. Az egy dolog, hogy nincs az előfizetéseken sebességkorlátozás, viszont a hálózaton van több szintű terheléselosztó rendszer, így ha valahol 100/50 Mbps-ot mérsz egy adott időpillanatban, ott egy másik helyzetben mérhetsz 45/16-ot is. Egy példa: Sportrendezvényt tartanak a szomszédban. Logikus, hogy közel sem fogsz annyit mérni, mint amikor üres a falu. És a garantált sávszélesség még mindig 0/0 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#27025) bakonyip95 válasza 4Grider (#27024) üzenetére


bakonyip95
tag

Termézsetesen jók a linkek is, nem szeretném szemetelni a topikot!
Értem, hogy rengeteg dologtól függ, 3g,4g stb. , de azért egy tól-ig számokat akiknek van ilyen előfizetésük tudnak mondani szerintem és akkor abból már ki lehet indulni, a garantált meg mindhol nagyon alacsony, oké, hogy nem 0/0, de arra nem lehet alapozni, mert azért az elég ritka, tapasztalatom szerint, amikor bármilyen fajtá hálózatton a garantált sebesség van, így egy átlagos értékre, értékekre lenném kíváncsi! :R

(#27026) qnadam válasza bakonyip95 (#27025) üzenetére


qnadam
veterán

helyfüggő. bp külső felén 40-50 is megvan felfelé, rosszabb helyeken (vidékebben, nagyobb távolságoknál, ilyesmi) is meg szokott lenni legalább 5-6.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27027) 4Grider válasza bakonyip95 (#27025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha azt mondom, hogy nálam az átlag 50/35, azzal te nem mész semmire. Volt már 0 is és volt 80/50 Mbps is.

(#27028) csapee válasza bakonyip95 (#27025) üzenetére


csapee
senior tag

Neked mennyi kellene a közvetítésre? Azzal szerintem többre mennek a mágusok. Mondjuk attól még mindig rossz topicban leszel, de hamarabb végzünk kevesebbet kell törölni a modinak.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#27029) qnadam válasza 4Grider (#27027) üzenetére


qnadam
veterán

na igen. rosszabbul lefedett helyekre érdemes több szolgáltató kártyáját is vinni. mondjuk ha nem 4k 50fps közvetítés, akkor akár 3g-n is elmegy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27030) bakonyip95 válasza csapee (#27028) üzenetére


bakonyip95
tag

Igazad van, minnél több annál jobb nyilván, de minimálisan 5 Mbps kellene.

(#27031) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok most tervezek csomagot váltani eddig a T Like S csomagján gondolkoztam (2600Ft, 3 szám ingyen, 19 ill. 29 forintos percdíjakkal lebeszélhető havidíj, 2Gb net) de a fentebb linkelt index cikk miatt elgondolkoztam, hogy lehet egy flottával jobban járnék.

Tudtok max 3-4 ezer forintig ajánlani flottás díjcsomagot ami ennél lényegesen többet nyújt?
Nem telefonálok kifejezetten sokat, net viszont fogy nagyon.
Számom annyira nem érdekel de jó ha át tudom vinni.

Ezt például ismeritek? [link]

[ Szerkesztve ]

(#27032) MPeter87 válasza tvse1995 (#27031) üzenetére


MPeter87
őstag

Kétkártyás mobilod van?
Ha igen, akkor mivel keveset beszélsz, jobban jársz egy domino most csomaggal + egy iqpro flottás adatkártyával (4gigástól korlátlanig választhatóak a csomagok).

Kevés beszéddel nem érdemes hang+adat flottát választani jelenleg.

Szerk.:
Nekem rajtuk keresztül van flottás előfizetésem, ahol én szerződtem közvetlenül a szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]

(#27033) cincinatus válasza tvse1995 (#27031) üzenetére


cincinatus
tag

A mostanában sokat emlegetett Euroquattro lesz neked akkor az ideális megoldás :)

Sok net jó áron és elfogadható percdíj hűség nélkül.

Vagy az MPeter87 által ajánlott megoldás. Ezek a legolcsóbbak és beleférnek a keretedbe.

bepken

Én is így tudtam, ahogy a cikkben van. De easoft kolléga felvetette pár hsz-el ezelőtt, hogy Euroquattro-nál ez másképp van, mert másképp állapodtak meg a Telenorral.

[ Szerkesztve ]

(#27034) bepken válasza cincinatus (#27033) üzenetére


bepken
veterán

jaj értem :) - egyébként én meg arra céloztam, hogy ez csupán egy újabb naprakész cikk az indexen :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27035) tvse1995 válasza MPeter87 (#27032) üzenetére


tvse1995
senior tag

&cincinatus Kszönöm!
Egy kártyás szóval ez nem lehetőség. Tehát akkor tudod ajánlani őket (olcsomobilflottak)?

Hol találom meg az Euroquattro csomagjait és elérhetőségét? Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#27036) Yocooka


Yocooka
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy IQPro adatkártya igénylésének mi a menete?
Jelenleg van egy Telekom előfizum rendőrségi csomaggal melynek a percdíjai jók, de a net kevés és drága.
Falun vagyok, el lehet intézni az egész igénylést itthonról? A 4Gb-os 1.651 Ft-os áron nekem tökéletes lenne.

A mobilom (Xiaomi redmi note 3 pro) dual sim-es, mellyel kapcsolatban szintén lenne egy kérdésem.
Azt hiszem ezen dual sim-es teló többsége úgy működik, hogy egyszerre van készenlétben a két hálózaton, de amikor az egyik sim-en hívás van, akkor a másik nem elérhető. Na most mi a helyzet adat módban?
Ha egyik kártyáról megy a net, attól a másikon még tudnak hívni?
Mert ha ez így működik, lemondom a jelenlegi 200 MB/1010Ft Telekomos netemet és egy beújítok egy iqpro kártyát :)

Ja még annyit, hogy később van-e lehetőség egyszerűen átváltani az iqpro korlátlan csomagjára? Mert lehet én is használnám rendezvényen élő közvetítésre :D

[ Szerkesztve ]

(#27037) MPeter87 válasza Yocooka (#27036) üzenetére


MPeter87
őstag

Írni kell nekik egy mail-t, hogy szeretnél egy 4gigás csomagot és küldjék el a tennivalókat.
Postán le lehet rendezni, nem kell menni sehová.
Később tudod módosítani a csomagot. Én is 4gigással kezdtem és már korlátlan.

A telefonodnál valószínűleg úgy működik a dolog, hogy ha netezel az egyik kártyán és közben hívás érkezik a másik sim-re, akkor a netes lekapcsol és csak a másik üzemel. A netezés nem üti ki a hívásfogadást, de hívás alatt nem lesz neted.

(#27038) arcszesz válasza bepken (#26992) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Nem egy kapkodós társaság. Két hetet vártam az adatkártyáimra, aztán újabb két hétig hívogattam őket míg végül sikerült aktiváltatni is azokat.
De már nincs okom panaszra, elégedetten használom. Remélem legalább 1-2 évig nem kell náluk ügyintéznem semmit :)

(#27039) Yocooka válasza MPeter87 (#27037) üzenetére


Yocooka
csendes tag

Na, írtam nekik.
Az nem baj ha telefonálás közben megszakad a net, ha netezés közben lehet hívást fogadni akkor oké a dolog.
Majd ha lesznek fejlemények és tapasztalataim, megírom :)

(#27040) 4Grider válasza Yocooka (#27039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk sem a flottakezelőnek sem a szolgáltatónak nincs ahhoz köze, hogy a te kétkártyás mobiloddal tudsz-e hívást fogadni a másik kártyán akkor, amikor netezel. A legtöbb kétkártyás mobil ezt tudja.

(#27041) cincinatus válasza tvse1995 (#27035) üzenetére


cincinatus
tag

Az olcsomobilflottak megbízató, de ők mondjuk csak flottákat közvetítenek ki. Náluk viszont van általában havi rezsiközösségi tagdíj, amit 2 évre előre elkérnek. Ezért ha direktben a flottát keresed meg, jobban jársz.

De az Euroquattro ajánlatánál sok mobilnetre + telefonálásra nem tudok jobbat.

(#27042) tvse1995 válasza cincinatus (#27041) üzenetére


tvse1995
senior tag

Olcsomobilflottaknál a kutya xs elég jónak tűnik br 2600 Ft, 200 perc, utána br 7.5ft, 4gb.
Mindenestül a belépésnél kellene fizetni kb 18000 ft-ot kétévi rezsivel együtt.

Én igyényeimre nem találtam jobbat eddig.
Hogy lehetne közvetlenül a flottát megkeresni?

(#27043) MPeter87 válasza tvse1995 (#27042) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez szerintem az euroquattro lesz, keress rá a topic-ban és/vagy az összefoglalóban.

(#27044) tvse1995 válasza MPeter87 (#27043) üzenetére


tvse1995
senior tag

Az összefoglalóban ezt találtam és ezek közül egyik se nagyon hasonlít arra amit írtam szerintem.

(#27045) MPeter87 válasza tvse1995 (#27044) üzenetére


MPeter87
őstag

Akkor keress ra itt a forumban. Tobbfele csomagjuk van.

(#27046) DrBubo77 válasza tvse1995 (#27044) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Azóta variáltak a csomagokon. Keress rá easoft bejegyzéseire!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27047) PBA válasza bakonyip95 (#27025) üzenetére


PBA
aktív tag

Milyen közvetítéshez szeretnéd használni? Audio/videó, milyen platform, ezek mind lényeges infók...

(#27048) cincinatus válasza tvse1995 (#27042) üzenetére


cincinatus
tag

Olcsomobilflottaknál a Kutya XS nettó 2600,- Ft

A "Kedvező Üzleti Flotta" FB csoportba kell belépni és ott EU AKTÍV XS néven ugyanez a csomag van bruttó 3039,- Ft-ért. Ez az Euroqattro flotta aktuális ára.

És így csak 10.000,- Ft a belépési díj.

[ Szerkesztve ]

(#27049) tvse1995 válasza cincinatus (#27048) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm szépen, mindenkinek aki segített.
Hétfőn fel is hívom őket, gondolom hétvégén nem elérhetők.

(#27050) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

iQPro-nál hogyan működik a kártya megkapása, aktiválása? Beraktam a telefonba, MyTelenorban 100MB adatkertet mutat. pedig korlátlan adatkártyát vettem. Vagy 25-én aktiválódik?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.