Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) kano válasza AnonymusX (#52998) üzenetére


kano
nagyúr

Telekom előrehaladottabb? :C Ez jó vicc.... Tudnék mesélni...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#53002) AnonymusX válasza kano (#53001) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Kérlek ne ragadd ki a kontextusból a jelzőt, hogy minek kapcsán is értettem.

[ Szerkesztve ]

(#53003) kano válasza AnonymusX (#53002) üzenetére


kano
nagyúr

Ha a teljes mondatot idézem, sem más az értelme:
"A Telekom jóval előrehaladottabb, sokkal több (és főleg korábbi) készüléken található meg a profiljuk, mivel korábban indultak a Volte-val."
A Telekom semmivel sem jobb, mint a Yettel hanem más adottságai vannak. Talán a nagyobb nemzetközi hálózatuk miatt lehet előnyük a konfiguráció hamarabbi megjelenésében. Németek és nagyobb a lobbi erejük? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#53004) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Sziasztok!
Az IQPro tévesen duplán számlázott, én figyelmetlenségből 3 hónapig befizettem duplán a havidíjat.
Eleinte sikerült elérnem az ügyfélszolgálatot, azt ígérték visszautalják a pénzt (kb 20k). Viszont most már nem veszik fel a telefont vagy kinyomnak. Emailre sem reagálnak. Kb november óta húzódik ez az ügy.
Van valakinek ötlete, hogy ilyenkor mit lehetne tenni?

(#53005) AnonymusX válasza kano (#53003) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Én nem írtam, hogy jobb, mint a Yettel, ezt te láttad bele.

A Volte és a Vowifi volt a téma, ezek támogatásában elvitathatatlan az előnye a T-nek (a rövid hívószámok is működnek Volté-n), már csak a korábbi bevezetés okán is. De mondhatnám még: eSIM, Multisim. Ezekből a Yettelnél csak a Volte és az eSIM érhető el jelenleg. Nekem ez mind azt jelenti, hogy (technikailag) előrehaladottabb a T.

[ Szerkesztve ]

(#53006) AtHoS válasza gabor9991 (#53000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én ugyanígy vagyok az egyik barátommal, már egy éve (anno érdeklődtem is ezzel kapcsolatban a topikban). Neki korlátlan hívásos csomagja van, így nem érdekli ez a rész, én meg egyszerűen nem foglalkozom azzal, hogy számlázva vannak az irányába induló hívásaim :B

Szerintem a Yettel fiókban ügyködő ütött félre valamit, mikor bekerült barátom a flottába (egy később csatlakozott másik ismerősömnél pl. valóban flottán belüli hívásként működik a felé irányuló beszélgetésünk, tehát nem az én előfizetésemnél van a gubanc)

read-only mode on the forum

(#53007) gingerbalm válasza Brinyó01 (#53004) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Én évekkel ezelőtt hónapokon át, vagy bő fél éven keresztül nyaggattam őket, mire visszakaptam az ő hibájukból rám kiszabott büntetést, amit az akkor még telenor utólag elengedett, és IQ-ék azt ígérték, hogy majd a havidíjakban elolvad, de végül csak nem akart beszámolódni, ekkor már viberen kellett kommunikálnom velük (az e-mailvakságot és a telókinyomást nálam is hamar elkezdték) és közvetlenül tőlük kaptam vissza a pénzt banki átutalással.

[ Szerkesztve ]

(#53008) Avayasoft válasza Brinyó01 (#53004) üzenetére


Avayasoft
tag

Szia!

Próbáltad hívószámtiltással is hívni őket - persze nem közvetlenül másodjára, hanem később?

(#53009) csacsi67 válasza Brinyó01 (#53004) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem fiszetsz be 3 számlát ennyi.Ha még él az elöfizud.Biztos keresni fognak ,hogy miért nem fizetted be Te meg elmpndpd ,hogy ezért meg ezért.

(#53010) Brinyó01 válasza csacsi67 (#53009) üzenetére


Brinyó01
csendes tag

Igen, ez nekem is eszembe jutott, csak félek, hogy kikapcsolják a szolgáltatást. A visszakapcsolás meg megint egy élet munkája lenne, látva mennyire lehet őket elérni...
Plusz még legombolnak a visszakapcsolási díjjal is.
Nem egy ügyfélbarát bajnok brigád... :(((

Jah, a másik ami eszembe jutott, hogy az ügyintéző egyszer említette, hogy "nem erről a számról szoktam hívni"... most már mindent értek. A problémás ügyfelekkel direkt nem foglalkoznak.

(#53011) 4Grider válasza Brinyó01 (#53010) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezért is kell olyan flottát választani, ahol a mobilszolgáltató közvetlenül számláz, az ügyintézés is a mobilszolgáltató ügyfélszolgálatain keresztül és közvetlenül történik.

(#53012) Brinyó01 válasza 4Grider (#53011) üzenetére


Brinyó01
csendes tag

A szolgáltatást faterom használja, kollégái ajánlották neki, ők is ezt használják, ezért nem néztünk utána.
Ha már így feljött a szó: van esetleg más flotta aki ad mobilinternetet kamionosoknak ideális feltételekkel?
Lehet inkább megszabadulnánk az IQPro-tól...

(#53013) 4Grider válasza Brinyó01 (#53012) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semelyik szolgáltató sem szereti az EU roamingot méltányosan nem használó előfizetőket, hiszen a szolgáltató minden GB-ért és percért fizet a roaming szolgáltató felé. Az adat a drágább, így a kamionos könnyen veszteségessé tudja tenni az olcsóbb előfizetéseket.

(#53014) gabor9991 válasza Brinyó01 (#53012) üzenetére


gabor9991
őstag

Küf 50GB-os csomagját használja az egyik ismerősöm, 5nap Eu hétvége itthon és ennek tudatában szerződtek vele.

(#53015) petir válasza gabor9991 (#53000) üzenetére


petir
senior tag

Család több tagját akarom most behozni illetve vodatol atjönnénk . Mi már régóta KÜF-ösök vagyunk BUMM-ba.. viszont a szülőknek nem kell korlátlan csomag bőven jó a 275 perces kis nettel. Akkor azt mondod lesz bajunk ezzel a flottán belüli hivással? Lehet számlázni fog a rendszer ?

(#53016) Gloob válasza petir (#53015) üzenetére


Gloob
addikt

Szerintem nem lesz baj. Nekem aktív 13 GB-s van, a gyereknek BUMM korlátlan beszéd, 50 GB net. Az én irányomból az ő irányába indított hívás nem jelenik meg a számlában. Az appban nézve úgy látszik, mintha levonná a perceket, de a számlán már rendben van. Ott nem jelenik meg a számlázás.

Samsung Galaxy A52S

(#53017) mb702


mb702
tag

KÜF Aktív csomagjában vagyok. Nemrég a Yettel-fiókban a szolgáltatásoknál 'megjelent' olyan, hogy 'Kötbér 2022.12.12.-2023.12.13.'
Az egy év hűségidőm már letelt, akkor volt utoljára olyan, hogy kötbér bejegyzés.
Nem vettem semmit, decemberben volt egy adat mennyiség változtatásom, semmi más.
Jogos ez így, járt már más is így?

(#53018) gabor9991 válasza petir (#53015) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem lesz baj, hozd a számokat bátran, ha mégis előállna az a helyzet amit írsz, megoldható, nálam is meg lehetne oldani de nekem nem ér annyit hogy foglalkozzunk vele, ahogy írtam is ha a két szám hívja egymást akkor az a szám lesz a hívó akinek nem számolja a perceket a rendszer.

(#53019) AtHoS válasza mb702 (#53017) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ránéztem most én is az aktív szolgáltatásokra és nálam is megjelent a kötbér "sor" (nem rémlik, hogy korábban ott lett volna, de lehet csak nem érdekelt :B ), viszont a 21 nyarán barátom számára vásárolt A72 miatt van ott, igaz érdekesen számolják a 2 évet - Aktiválás: 2021.06.12 Lejárat: 2023.06.14 - de ez legyen a legnagyobb probléma, plusz a telefon pontos típusával is van egy sor azonos aktiválási dátummal, lejárati idő nélkül (KP lett fizetve a teljes vételár a telefonra).
(Bezzeg, ha előfizetek valamire, akkor 06.11 lenne a lejárat az tuti :DDD )

Viszont lett egy "FLEETJEL NON SOC Aktiválás: 2023.01.03 Lejárat: " sor is. Ez mi a fene lehet?

Végig kattintgattam a soroknál lévő lenyílókat és NET-nél ezt írja "2-es QoS profil beállítása HLR-ben" Elkezdték a priorizálás aktiválását?

A "csoporton"/Flottán belüli hívások kezeléséhez lett két sor is: Csoporthívás és Kiterjesztett csoporthívás

Bár lehet ezek eddig is ott voltak csak most láttam is nem csak néztem :DDD

Mobil parkoláshoz visszajelzés: hétfőn sikerült parkolnom úgy, hogy a Mobilvásárlás tiltásán belül a Közlekedés, személyszállítás mobilvásárlás tiltása soron kívül minden másnál pipa van az Aktív? oszlopnál. Szóval ennek az egy sornak kell csak kivételben lennie ehhez. (Viszont EDSZ hitelkeret tiltást le kellett venni, mert abból rendeződik a parkolási díj)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#53020) DrBubo77 válasza AtHoS (#53019) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nekem is lett FLEETJEL NON SOC1 sorom, de kötbér sor nincs.
Viszont már megjelent a CEOXXL törlése miatti vigasz 100 GB mobilnet. :D
Viszont van egy készülék sorom, ami 5-6 évvel ezelőtti telefon. :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#53021) mb702 válasza AtHoS (#53019) üzenetére


mb702
tag

Felhívtam a 1220-t. Hosszas keresgélés és várakozás után kiderült, hogy amikor adatmennyiséget változtattam decemberben, akkor 'valahogy' a tarifacsomag is változtatva lett és ekkor került rá az egy év hűség. A 'vicc' az egészben, hogy a tarifacsomagom előtte és utána is az 'Aktiv' volt. Én úgy tudom, hogy a tarifacsomag váltásnak amúgy sincs hűségvállalás vonzata. Annyiban maradtunk, hogy kivizsgálják, van rá 30 napjuk. Gondolom, nem fogják elsietni.
Egyébként nem akarok kilépni a flottából és máshová menni, de ami szerintem nem jogos, azt nem hagyom annyiban.

(#53022) 4Grider válasza mb702 (#53021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alap, hogy a flották által összetákolt, agyon módosított és paraméterezett csomagokat nem módosítgatjuk, mert ez lesz a vége. Vagy ha nagyon keverős kedvedben vagy, akkor ezt a flottakezelőn keresztül intézd (amíg meg nem kérnek, hogy máshol kavarjál), mert ők tudják, hogy mit mókoltak ahhoz, hogy a legkedvezőbb árakat tudják neked a csomagban biztosítani.

(#53023) carlos78


carlos78
csendes tag

Sziasztok

Yettel előfizum lejárt (cégként)
Váltanék, korlátlan duma és jó sok net érdekel.
Igazából jó lefedettség kellene mert sokat vagyok úton.
Facebook youtube tiktok az megy..🤷
VoWifi és Volte.. ezeket nem is értem 😃
Mire figyeljek? Hova ne? Tudtok ajánlani valamit?
Netfone rednben van? Vagy esetleg van jobb?

(#53024) martonl válasza carlos78 (#53023) üzenetére


martonl
senior tag

Nyilván nem akarsz fél évet várni és KÜF flottába jönni, bár talán az lenne a legjobb egy BUMM csomaggal. Esetleg Telekom Multiflotta (Pink). Talán a net nem olyan egetverően sok, de cégként talán az is jó. Összefoglalót is megnézheted. A Multiflottával kicsit vigyázni kell, szeretik, ha a hűséget folyamatosan fenntartod. Eleve 2 évvel lehet szerződni, ha jól tudom és csak céges lehet.

(#53025) huan


huan
őstag

(#53026) 4Grider válasza huan (#53025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Agnatus.hu.
Yeti viszonteladó, ő számláz feléd minden hónapban, számod valószínűleg át kell adnod nekik, fenti árak valószínűleg hűségesek.

(#53027) Gloob válasza huan (#53025) üzenetére


Gloob
addikt

Hát ennél a KÜF jobb ajánlat szerintem. Persze a Te döntésed.

Samsung Galaxy A52S

(#53028) AtHoS válasza Gloob (#53027) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mármint melyiktől?

Ahogy nézem, legfeljebb a 200perc/5GB, de a 275perc/4GB az 200+Ft-tal drágább is.
Középsőre nincs csomag KÜF-nél (100GB), a full korlátlan pedig szintén drágább KÜF-nél.

Vagy nem az árakra értetted a jobb ajánlatot?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#53029) 4Grider válasza AtHoS (#53028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alap, hogy továbbszámlázós, számunkat a flottára átírós flottába nem lépünk. Annyi szívás volt már itt a fórumon ezzel kapcsolatban, csodálkozom, hogy mindig le kell ezt újból írni.

(#53030) DrBubo77 válasza huan (#53025) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Elég semmitmondó az oldaluk.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#53031) AtHoS válasza 4Grider (#53029) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Asszem "eldobható" számhoz amit írtál nem igazán döntő szempont. Ezt pedig mindenki el tudja maga is dönteni, tehát nem kell csodálkozni :DDD

read-only mode on the forum

(#53032) 4Grider válasza AtHoS (#53031) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eldobható számhoz ki akar egy év hűséget aláírni? :F

(#53033) DrBubo77 válasza AtHoS (#53031) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Az 'eldobható' jelző feltételezi, hogy van egy fő számod is. De akkor itt most mit is spórolsz? :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#53034) Gloob válasza AtHoS (#53028) üzenetére


Gloob
addikt

A korlátlan BUMM csomag számhordozás esetén 7028 ft. Az miért drágább?
A BUMM korlátlan beszéd, 50 GB net 5016 ft!
Az Aktív csomag 275 perc beszéd, 7 GB net 2725 ft. Az sem sokkal drágább, de a szám a saját néven marad, és a Yettel számláz közvetlenül neked! Lényeges különbség! De, mint írtam, a Te döntésed!

Samsung Galaxy A52S

(#53035) AtHoS válasza DrBubo77 (#53033) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt én honnan tudjam, nem akarok ilyet, de azért mert én nem akarok, még nem jelenti azt, hogy más se ;]

Gloob

Jahogy van BUMM-nál korlátlan csomag is :C , a többi pedig drágább. A többiről pedig volt szó már :B

read-only mode on the forum

(#53036) csako válasza DrBubo77 (#53033) üzenetére


csako
veterán

Esetemben, pl. Telekom magentának meghagyni az ~1500 Ft-os díjcsomagot, és mellé lehetne "eldobható" egy akármi flottás.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53037) huan válasza 4Grider (#53029) üzenetére


huan
őstag

"számunkat a flottára átírós flottába nem lépünk" -ez hol van írva a stuperdíjcsomagok esetében?

[ Szerkesztve ]

(#53038) 4Grider válasza huan (#53037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármi konkrétum oda van írva a havidíjon és két db csomagjellemzőn kívül?

(#53039) MC Pite


MC Pite
veterán

Skacok, KÜF oldalán azt látom van vowifi; wtf?
Úgy tudtam yetinél még nem működik(ők meg csak a yettelnél vannak), rosszul?
:R

Szerk: Cikkeket találni hogy tervezik Q1-be, de hát ezek még csak tervek voltak ősszel.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53040) huan válasza 4Grider (#53038) üzenetére


huan
őstag

Nincs, pont ezért kérdeztem, hogy az hova volt írva, amit írtál.

(#53041) 4Grider válasza huan (#53040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megnéztem a cég ászf-jét.
És abból következik, ami nincs odaírva.

[ Szerkesztve ]

(#53042) 4Grider válasza MC Pite (#53039) üzenetére


4Grider
nagyúr

A KÜF szeret ilyen dolgokat előre kiírni. Mire belépsz, addigra talán már lesz...

(#53043) MC Pite válasza 4Grider (#53042) üzenetére


MC Pite
veterán

Lassan másfél éve ott vagyok, csak meglepődtm hogy már 'reklámozzák' a vowifit. De akkor hátha Q2re lesz is ebből valami :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53044) csako válasza MC Pite (#53043) üzenetére


csako
veterán

Majd valamelyik pénteken/hétfőn :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53045) trec12 válasza MC Pite (#53043) üzenetére


trec12
addikt

Legutóbb azt írták február/március. :)

(#53046) Avayasoft válasza trec12 (#53045) üzenetére


Avayasoft
tag

Na de melyik év? :)

(#53047) 4Grider válasza Avayasoft (#53046) üzenetére


4Grider
nagyúr

A vezérük decemberben azt mondta, hogy jövő év elején elindulnak a VoWiFi-vel. Hacsak nem felejtette el, hogy akkor mit mondott, csak rugdalja a megfelelő embereket.

(#53048) INGJOKE válasza 4Grider (#53047) üzenetére


INGJOKE
veterán

November 19-ig van hűségem a netfonenál, addig ráérnek. :DD

(#53049) trec12 válasza Avayasoft (#53046) üzenetére


trec12
addikt

Amúgy szerintem meg készen van VoWiFi az új Yettel tévével együtt. Csak most nagy a hype a 4iG-Voda körül és lehet marketing okokból nem jelentették még be. Persze ez lehet így nem igaz de ki tudja....

[ Szerkesztve ]

(#53050) 4Grider válasza trec12 (#53049) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megvárják míg fejre áll az állami mutyi, vagy mire gondolsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.