Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-13 12:11:25

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.11.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) MPeter87 válasza easoft (#24000) üzenetére


MPeter87
őstag

Speedof.me oldalon mérd.

(#24002) DrBubo77 válasza easoft (#24000) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A speedtest a hálózaton elérhető teljes sebességet méri. Használj speedof.me-t vagy Opensignal app-ot.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24003) easoft válasza DrBubo77 (#24002) üzenetére


easoft
tag

ez szokott lenni

(#24004) gabor9991 válasza easoft (#24003) üzenetére


gabor9991
őstag

[speedof.me]

Nálam is az látszik, hogy a speedof.me oldala a feltöltést jóval lassúbbnak méri a speedtesthez képest.

[ Szerkesztve ]

(#24005) easoft válasza gabor9991 (#24004) üzenetére


easoft
tag

Nekem 200-300 mbps kozott szokott lenni mind a ket programban

[ Szerkesztve ]

(#24006) gabor9991 válasza easoft (#24005) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam meg vidéken, B20-on, nagyjából ennyi.A max. mért letöltési sebesség 70 mbit felett volt picivel talán.

(#24007) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Elszántam magam egy iQpro adat SIM vásárlására.
Gyorsan meg is küldték a SIM-et. Első nap telefonban kipróbáltam, akkor azt a hibát adta, hogy a SIM nincs aktiválva. Akkor az ügyfélszolgálatot felhívtam s azt mondták hamarosan meg fog történni.
Másnap beszereztem a MiFi routerem, PIN-t elfogadta, Telenorhoz csatlakozott, de továbbra sincs adatforgalom (kb 3-4 kbyte/sec-t ír néha), de internetelérés nincs.
Kipróbáltam más eszközben (már nincs aktiválásos üzenet), "net" és "online" apn-nel is, de nincs változás, internet nincs.
Ötlet esetleg, hogy nálam van a gond, vagy az iQpronál esetleg?

(#24008) easoft válasza citkar (#24007) üzenetére


easoft
tag

Miert nem adatmegoszto kartyakat vesztek ? Nekem is az van havi 690 ft es az is 200-300 Mbps tud

(#24009) gabor9991 válasza easoft (#24008) üzenetére


gabor9991
őstag

Írd már ezt le kicsit bővebben légyszi, 690 ért mit kapsz?

(#24010) pietrrr válasza easoft (#24008) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Miféle adatmegosztó?

Jó lenne, ha végre konkrétumokat is írnál, nem csak humbuknak tűnő félmondatokat böffentenél ide :W .

(#24011) citkar válasza easoft (#24008) üzenetére


citkar
addikt

Nem igazán értem, hogy ez ide? Nem kell adatmegosztó SIM.
Szerintem olvasd el még egyszer a problémám, hátha lesz épkézláb ötleted.

[ Szerkesztve ]

(#24012) easoft válasza gabor9991 (#24009) üzenetére


easoft
tag

Korlatlan internetet tartalmaz a mobil csomagom ami a telefonomban van ehhez lehet kerni adatmegoszto kartyat br 690 ft ert amin szinten korlatlan internet lesz szerintem ez a legolcsobb megoldas

(#24013) zeon.hu válasza citkar (#24007) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Milyen mifi-d van, hogy a pin kódot be lehetett írni?

Flottakezelőt hívtad a probléma miatt?

#?*@&!

(#24014) gabor9991 válasza easoft (#24012) üzenetére


gabor9991
őstag

Na, kezd alakulni, akkor azt már megtudtam, mit kapsz 690-ért, de tovább kíváncsiskodnék :)
Mennyiért kapsz korlátlan netet?Mennyiért tudsz telefonálni?

(#24011) citkar : Hívd fel a flottakezelőt és mondd el neki, hogy még most sem jó.Ki-Bekapcs. volt?

(#24015) citkar válasza zeon.hu (#24013) üzenetére


citkar
addikt

Első alkalommal a flottakezelőt hívtam, amikor azt írta a telefonban, hogy nincs aktiválva.
Ma már este nem hívtam fel (6 után mégsem akartam csörögni, majd holnap).
A PIN-t nem közvetlen a MiFi-be írtam, hanem csatlakoztam hozzá WiFi-n és webes felületen, ahogy az APN-t is próbáltam net-tel és online-nal is. Ugyanígy telefonban is kipróbáltam, nem-e a MiFi problémázik, de telefonban is ugyanaz a helyzet.
Mindkét eszköz esetében kiírja, hogy van 4G kapcsolat, kapcsolódott a Telenor hálózatához, de nincs internetelérésem, nincs is érdemi adatforgalom (néhány kbyte van).

(#24014) gabor9991:

Próbáltam APN beállítás után is újraindítani. Gondoltam arra, hogy türelmetlen vagyok, miután csatlakozott a hálózathoz vártam bő 5 percet, de nincs semmi változás.

Úgy tűnik nálam minden jó (de hátha valaki mégis mond valami újat, amire én nem gondoltam), valószínű holnap a flottakezelőt újra fel kell hívnom.

[ Szerkesztve ]

(#24016) easoft válasza gabor9991 (#24014) üzenetére


easoft
tag

13270 brutto a korlatlan net beszed sms minden iranyba huseg nelkul

(#24017) easoft válasza citkar (#24015) üzenetére


easoft
tag

Nekem volt mar ilyen hivtam a telenort es kiderult nem publikus az ip cim amit kapott a kartya ingyen telefonon keresztul javitottak a dolgot utana rendesen ment persze mas is lehet ezen kivul elofordul, hogy egy kartyacsere segit legtobb esetben ez a baj.

(#24018) zeon.hu válasza citkar (#24015) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mifihez van telefonos alkalmazás (Huawei-hez a Huawei HiLink), abban egyszerűbb állítgatni.
Mire van állítva?
Name: Telenor Hipernet
APN: net
Többi mező üres nálam.

#?*@&!

(#24019) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
erről a mobilflotta centrumról van valami véleményetek ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#24020) gabor9991 válasza citkar (#24015) üzenetére


gabor9991
őstag

Értem, így nyilván a telenor oldalán van valami hiba.biztos megoldják holnap.

(#24016) easoft : Nem olcsó :D iQpro korlátlan csak 4700/hó

(#24017) easoft : A net apn már publikus ip-cimet kapsz.Mint írja, csatlakozik a hálózathoz, nem az a baj, hanem az adatforgalom nem működik.A kártya pedig új, ha jól értettem ,bár ettől ugye lehet még gyárilag rossz.

(#24021) easoft válasza gabor9991 (#24020) üzenetére


easoft
tag

Biztos vagyok benne, hogy a kartyacsere utan menni fog...sajnos sokszor elofordul ez a hiba

(#24022) citkar válasza zeon.hu (#24018) üzenetére


citkar
addikt

Amivel te írtad (gyárilag ez volt benne) ezt a hibát adta csatlakozásnál:
"Sikertelen csatlakozás, helytelen hívási beállítások miatt. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a szolgáltatóval."

Csináltam egy új apn profilt, aminek a neve telenor (ugyanazt a nevet nem engedi megadni újra, próbáltam az android alkalmazással, de a gyári Telenor Hipernet APN-t nem tudom átírni, sem törölni ezt a profilt, hogy ugyanilyen névvel megadjak új APN-t) és APN-nél "online" szerepel, minden más üresen áll. Így kiírja, hogy sikeres csatlakozás, 4G elérhető, adatforgalom fogadás/küldött kb 30-40 kbyte miután percekig próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#24023) zeon.hu válasza citkar (#24022) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De net továbbra sincs?
Menj be egy telenor üzletbe, de legyen kéznél teló, hogy fel tudd hívni a flottakezelőt, mert kérhetnek kódot (kártya csere esetén vagy egyéb okból), amit ő fog adni (1-2 perc, amíg generál egyet és visszahív).

#?*@&!

(#24024) gabor9991 válasza citkar (#24022) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha meg tudod nézni itt az ip címed, akkor elvileg van internet kapcsolatod.
Akkor már csak azt kellene kideríteni, miért lassú.Speedtest a telenor szerverével mér valami értékelhetőt?

(#24023) zeon.hu : Kártyát a flottakezelő cseréli, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#24025) zeon.hu válasza gabor9991 (#24024) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem üzletben cserélték (nagyon lassan csatlakozott és nem ment rajta a 4G).

Nyilván a flottakezelő is cserélte volna, de így gyorsabb volt.
Egyébként utána fel is hívott, hogy minden ok-e, szóval korrekt az ügyintézés :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#24026) gabor9991 válasza zeon.hu (#24025) üzenetére


gabor9991
őstag

Korrektnek korrekt, az biztos.Nekem is cserélt kártyát nemrég, de nekem postázta, nem említette, hogy lenne ilyen opció, hogy jelszóval kicseréltethetném magamnak.Jó ezt tudni, bár remélem, nem lesz több csere :)

(#24027) citkar válasza zeon.hu (#24023) üzenetére


citkar
addikt

Nincs internet továbbra sem.
Felhívom a flottakezelőt, ha tudnak segíteni jó, ha Telenorhoz mégis be kell személyesen menni, az szombatra marad akkor, de remélem elkerülhető a SIM csere.

(#24024) gabor9991:

Próbáltam, de semmi. Egy weboldalt sem tölt be. Telefonon a Play sem ment, semmi.

(#24028) zeon.hu válasza gabor9991 (#24026) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én sem a tanácsa alapján mentem be az üzletbe, csak ott kérdeztem rá, mi lehet a gond.
Hibásnak találták a kártyát, de a csere nem megy a két szép szememért, ekkor hívtam a flottakezelőt.

Szóval én is azt javasoltam itt az előbb a kollégának, hogy a flottakezelővel beszéljen.

#?*@&!

(#24029) RiGS válasza easoft (#24008) üzenetére


RiGS
tag

Azért, mert vélhetően az IQpro a korlátlan adatmegosztó kártyát is tovább adja 4700-ért az újabb szerencsés "csak adatkártya" birtokosoknak.
Ez sokkal jobban megéri üzletileg, mint 690-ért felkínálni adatmegosztó sim lehetőségét a meglevő előfizetőknek.
Ha a gyanúm igaz, nem tartom korrekt húzásnak az adatmegosztó sim létének tagadását.

(#24030) KILLERLALA válasza RiGS (#24029) üzenetére


KILLERLALA
tag

Látom neked is ingyen kellene minden !!!! :Y
Nem mind1 hogyan csinálják ???
Jól dolgoznak, jó áron !!!
Itt nincs beugró, kaució ,meg éves tagdíj !!!
Az a 690 kicsit több, ha kiszámolod újra !!!
Akinek nem ér meg egy korlátlan kártya 4700-et arra inkább nem mondanék semmit !!!
Publikus csomagban mit kapsz ezért a pénzért ???? ( 1500/GB jobb helyeken)
Kicsit gondolkozz már el.....
Ezért tart itt ez az ország, minden kellene, de adni érte, azt már nem ! :W
Nem is idegesítem magam !!!! :((( :((
Mindenki azt csinál amit akar !!!
Csak nem szeretem a kábítást !!!

Üdv: " Egy szerencsés "

[ Szerkesztve ]

(#24031) RiGS válasza KILLERLALA (#24030) üzenetére


RiGS
tag

Nyíltan megkérdeztem a flottakezelőt az adatmegosztó sim lehetőségéről. Azt a választ kaptam, hogy üzleti előfizetőknél nincs ilyen.
Nem az árpolitikát kifogásoltam.
Nyilván minden éremnek 2 oldala van.
Azzal volt a problémám, hogy nem őszinte választ kaptam. Miért ne kaphatnék vmilyen felárral egy megosztó simet a meglevő előfizetésem mellé?
A személyeskedést meg végképp nem értem.
Öntsünk tiszta vizet a pohárba. Erre való a fórum.

(#24032) Ksix válasza RiGS (#24031) üzenetére


Ksix
tag

Az IQpronál is kaphatsz felárral korlátlan adatmegosztó simet, csak éppen 4700 Ft a felára.
Szerintem az sem volt nagy titok, hogy náluk ezek a korlátlan adatmegosztók is tovább vannak adva, írták ezt már többen is, pl. nekem is az jutott. És nyilván nem nehéz ebből kitalálni, hogy hogyan is tudják ilyen nagyon olcsón adni a korlátlan netet. Valószínű megveszik a korlátlan csomagot plusz egy adatmegosztót, összesen kb. 9400 forintért (mínusz saját haszon), és két előfizetésként továbbadják, amivel mindenki csak jól jár. Jobb lenne, ha a valós, kb. 8700 forintos áron adnák a korlátlan netet, és akkor lehetne itt is 700-ért adatmegosztót venni? (Ha igen, ott az easoft féle flotta, az pont erről szól.) De az is ugyanannyiba kerülne összesen, mint most két korlátlan, így viszont sokkal jobb annak, akinek nem kell a két kártya.

(#24034) KILLERLALA válasza RiGS (#24031) üzenetére


KILLERLALA
tag

Kedves RiGS !
Én nem személyeskedtem !
Azt te kezdted, mikor azt állítottad, hogy iQpo
hazudik, nem mond igazat, nyerészkedik a " szerencséseken " !
Szerintem csupán csak nem fárasztja magát !
Tegyük fel, iQpro azt mondja: Igen nálunk az adatmegosztó 4700 !
Köll vagy nem ????
Na akkor te valószínű elkezdesz hőbörögni, de miééééért ????? Máshol csak " 690 " !!!!!
Erre magyarázzák el neked miért annyi az annyi ????
Napi 150 ilyen emberkénél már kicsit ki lehetne akadni nem gondolod ????
Folyton csak magyarázni, magyarázni, magyarázni.........
Mindenki vágja itt hogyan mennek a dolgok csak nem kiabálják világgá !
Tudod, azért " NEM PUBLIKUS " csomagok ezek !!!
[link]
Remélem tiszta vizet öntöttünk a pohárba !
" Erre való a fórum " !!!
Bocs a sok idézőjelért !
Részemről lezártnak tekintem ezt a témát ! OFF !

Üdv: Laller

(#24035) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A flottakezelő engedélyével beteszem a "Euro Quattro" ajánlatát. Érdeklődni a uzlet.telefonflotta@gmail.com címen lehet.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24036) easoft válasza Ksix (#24032) üzenetére


easoft
tag

Mas a ketto amit en mondtam ott br 10 ft a hivas korlatlan sms es kerhetsz hozza adatot illetve adat megoszto kartyat. A masik ceg gondolom inkabb csak az adatra koncentral. Nezd meg a linket ugy egyszerubb

https://www.facebook.com/groups/488791081326012/

(#24037) MPeter87 válasza DrBubo77 (#24035) üzenetére


MPeter87
őstag

Itt is a flottakezelő nevén lesz a szám és telenoros? Van valami admin díj?

(#24038) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Tegnap megjött a Tuti sim kártya, amit neten rendeltem. Beregisztraltam az instant oldalon, töltöttem rá pénzt, megkezdtem az aktiváló hívást, működik. Viszont a mobil alkalmazásba nem tudok belépni, mert azt írja, hogy a telefonszam hibás.
A mobilalkalmazasban csak akkor fogom elérni az adatokat, egyenleget, ha a postai úton kikuldott kódot visszaküldöm sms-ben?
Köszi

(#24039) ablack válasza Atomgeszi (#24038) üzenetére


ablack
senior tag

Nekem másnapra lett jó az online felület.

(#24040) DrBubo77 válasza Atomgeszi (#24038) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt inkább a Vodafone topikban kellene megbeszélni. :DD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24041) Maffia91 válasza DrBubo77 (#24035) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Ezek nagyon jó tarifák. Mit lehet róluk tudni? Adminisztrációs díj? Tagsági díj? Hűségnyilatkozat? A nevünk marad a telefonszám?
Köszi a választ!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#24042) Zeki válasza DrBubo77 (#24035) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most hogy a népek nagy része már különböző üzenőkön át írogat egymásnak, már flottában tud korlátlan sms lenni... de még csak abban.

(#24043) KILLERLALA válasza Zeki (#24042) üzenetére


KILLERLALA
tag

Mondjuk sokat nem buknak vele !
Már szinte senki nem használja !
Az okokat hosszan lehetne sorolni, de minek....... :DD

[ Szerkesztve ]

(#24044) DrBubo77 válasza DrBubo77 (#24035) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A szám a flotta nevén lesz. Hűségidő viszont nincs.
Belépési díj: egyszeri 10.000 Ft + áfa. Kilépési díj nincs.
Kaució számhordozás esetén nincs, új szám esetén van 2 havi, de kiváltható számla előleg fizetésével is, amit le lehet beszélni.
A szolgáltató a Telenor és a Vodafone.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24045) gabor9991 válasza DrBubo77 (#24044) üzenetére


gabor9991
őstag

Amikor felhasználtad az adatkereted, lassítják vagy kikapcsolják a netet?Ugyanarra a a tarifára lehet a vodával és a telenorral is szerzödni?

(#24046) DrBubo77 válasza gabor9991 (#24045) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A táblázatban szerepel, hogy lassítják a netet adatelfogyás után.
Ezt a 2 szolgáltatós dolgot én sem teljesen értem. Az árak mindkettőnél ugyanazok.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24047) gabor9991 válasza DrBubo77 (#24046) üzenetére


gabor9991
őstag

Oké de mennyire?A vodás 9.6kbit/s vagy a telenoros 240kbit/s?Nem mindegy.

(#24048) RiGS válasza KILLERLALA (#24034) üzenetére


RiGS
tag

Csak az igazat írtam.
A célom az volt, hogy tisztán lehessen látni, miért annyi az annyi, és miért van az, hogy van olyan kártyája a flottának ami tud hívást is indítani, míg van olyan kártya is amelyik nem. Ráadásul ezeket ugyanolyan áron és néven adja birtokba a flotta.
Ez hasznos lehet annak, aki esetleg elérhető akar lenni a kártyáján, főleg szám hordozott kártyákon, illetve aki nem rendszeresen telefonál, esetleg voipozik vagy keveset.
Az esetlegesen felmerülő kérdések megvitatása, hosszútávon csökkenti a flottakezelőre háruló kérdések áradatát.
A topic pedig jó lehetőséget teremt az új és régi érdeklődőknek, hogy a publikosan nem elérhető információk is gazdát cseréljenek.

Off.
"Tudod" nem érzem megalapozottnak a személyeskedő kioktatást.
Ezzel részemről is lezártam a témát.

[ Szerkesztve ]

(#24049) citkar válasza zeon.hu (#24028) üzenetére


citkar
addikt

Jelentem felhívtam a flottakezelőt és a technikusuk megoldotta a problémát. Működik. SIM csere nélkül.
Nem tudom mi volt a gond, vele nem sikerült beszélnem, de emiatt nem zaklatom :)

[ Szerkesztve ]

(#24050) easoft válasza RiGS (#24048) üzenetére


easoft
tag

Múltkor barátom elvitt egy adatmegosztó kártyát 1 hétig szenvedtünk vele, mert webkamerával akarta nézni az üzletét és nem ment.....utána rájöttünk, hogy a megosztó kártya nem publikus ip címet kap és ez volt a baj ! Telenor ingyen ad neki kérésre utána megoldódott a probléma. Csak azért írom hátha valaki belefut ugyan ebbe a problémába

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.