Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 22:35:52

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.03.25.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) DrBubo77 válasza szkorhetz (#21000) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Valóban nem ez szerepel a leírásokban. Ez így elég gáz, pedig lassan fél éve van ez a csomag.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#21002) Tombi válasza szkorhetz (#21000) üzenetére


Tombi
senior tag

neked milyen csomagod is van?

(#21003) szkorhetz válasza DrBubo77 (#21001) üzenetére


szkorhetz
őstag

Ja azt nem írtam és a számlán se szerepel, de aktiválva van a +4 giga adatforgalom, de még úgy is (591+1300)*1.27-nek, vagyis 2500 körül kéne lennie a számlának, de nagyon nem annyi. :) viszont, ha hozzávesszük a 700+700 kötelező beszélgetést, akkor már nagyjából jó a számla, szóval 4 giga nettel is van kötelező beszélgetés.

Tombi: Alfa11

[ Szerkesztve ]

(#21004) Tombi válasza szkorhetz (#21003) üzenetére


Tombi
senior tag

Az viszont nem jó, én most készültem csak 4gb-os csomagot kérni,
így viszont kereten felül lesz nekem ez :(

szerk: látom akkor adatkártyánál még mindig nincs 700+700,
és engem viszont tudnak hivni rajta. ennél nem is kell több.

kifelé beszélek voippal 3 ft-ért (voipyo)

[ Szerkesztve ]

(#21005) MPeter87 válasza Tombi (#21004) üzenetére


MPeter87
őstag

Az adatkártyánál nincs 700+700.

Szerk.: Ráadásul nekem mail-ben már nettó 800-800at írtak.

[ Szerkesztve ]

(#21006) Ittnemaz válasza szkorhetz (#21000) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

khm mi nincs ugy ahogyan igérték?

(#21007) szkorhetz válasza Ittnemaz (#21006) üzenetére


szkorhetz
őstag

Számolj egyet a számlámból, vesd össze a honlapos számításaiddal és kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#21008) KTU válasza szkorhetz (#21000) üzenetére


KTU
addikt

Egy ismerősöm Alfa-11 számlái (2db sim), csak duma + sebességkorlátos mobilnet, (ehhez jönne elvileg a 700 + 700),
de,
ezeket az összeget kell fizetnie:
757Ft, 1730Ft, 757Ft, 2020Ft

A roaming során küldött sms (7,65Ft / db) olcsóbb mint a "sima" itthon küldött (21,59Ft / db). :Y

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21009) #79335424 válasza KTU (#21008) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 7,65 Ft az nem csak a roaming felár az egyébként 21,59 Ft -os SMS -re?

(#21010) KTU válasza #79335424 (#21009) üzenetére


KTU
addikt

Nézd meg a számlát.

1db roaming fogadott 0Ft
1db roaming küldött 7,65Ft
1db roaming küldött 7,65Ft
1db hálózaton belül küldött 21,59Ft

Akkor minimum 2db hálózaton belül küldöttnek kellene lennie.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21011) jozsi968 válasza #79335424 (#21009) üzenetére


jozsi968
tag

A Telenor akciózik, s csak a roaming felárat számlázza ki !

" 1.9. Szabályozott Európai Roaming díjszabást érintő akció
A Telenor az akció időtartama alatt az 1-es roaming díjzónában történő roamingolás*
esetén a Szabályozott Európai Roaming díjszabást igénybe vevő Előfizetői részére
kizárólag a roaming többletdíjat terheli ki a következőképpen: hívásindítás: 19,17
Ft/perc, hívásfogadás: 4,37 Ft/perc, SMS-küldés: 7,66 Ft/SMS, MMS-küldés: 19,17
Ft/MMS és adatroaming: 19,17 Ft/MB.
*1-es díjzónából magyarországi hálózatba irányuló hívás kezdeményezése és SMS, MMS küldése, az
1-es díjzónába, illetve a hívást kezdeményező Előfizető által használt hálózat szerinti
ország bármely hálózatába irányuló hívás kezdeményezése és SMS, MMS küldése, valamint az
1-es díjzónában GPRS-alapú wap- és internetszolgáltatás igénybevétele.
 A SZOLGÁLTATÁS HAVI ELŐFIZETÉSI DÍJA:
Az akció valamennyi Szabályozott Európai Roaming díjszabást igénybe vevő Előfizető
számára automatikusan aktiválásra kerül az akció időtartamára."

(#21012) JOSSAO


JOSSAO
csendes tag

Hello!

A táblázatban szereplő olcsopercdij.hu/kedvezőpercdij.hu esetében látott prohardveres csomag krsét hogy lehet náluk érvényesíteni?
Van valakinek tapasztalata velük?
Kérem irjátokmeg!
Kösz
J.

(#21013) #79335424 válasza jozsi968 (#21011) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhh, vagy úgy! Köszi, ez hasznos infó! A saját kártyám Praktikum Ászban van. Jó tudni, hogy inkább a határ túloldaláról kéne telefonálnom, mert úgy csak 20 Ft, hazai hálóból meg 50 Ft.

(#21014) MPeter87 válasza JOSSAO (#21012) üzenetére


MPeter87
őstag

A táblázat óta lehet változtak a csomagjaik. Nézd meg a honlapjukon és esetleg írj nekik egy mail-t, hogy ez él-e még, mert ha igen, akkor ilyet szeretnél.

(#21015) cincinatus válasza KTU (#21008) üzenetére


cincinatus
tag

És a roamingot aktiválnia kellett vagy eleve aktivált volt az ALFA 11-nél?

(#21016) cincinatus válasza JOSSAO (#21012) üzenetére


cincinatus
tag

A táblázat óta változtak a csomagjaik, ezért a honlap az aktuális. Elvileg csak hivatkozni kell a Prohardverre, amikor jelentkezel. A gyakorlatban nem tudni működik-e :F

(#21017) tyuli76 válasza tyuli76 (#20978) üzenetére


tyuli76
tag

A telenor nem tudja,mert kell hozzá valamilyen jelszó.A flottakezelö küldi a másikatv 5000ft.

[ Szerkesztve ]

(#21018) MPeter87 válasza tyuli76 (#21017) üzenetére


MPeter87
őstag

Egy hibás sim pótlása? :Y

(#21019) szkorhetz válasza szkorhetz (#21007) üzenetére


szkorhetz
őstag

Sejtettem. :)

(#21020) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

A telenoros flották közül melyik lenne számomra a legmegfelelőbb az alábbi szempontok alapján?

- Az előfizetés a saját nevemen legyen, én legyek a szám tulajdonosa
- Maximum 15 forintos percdíj másodperc alapon bármely hálózatba
- Minimum 20-30 db SMS bármely irányba
- Minimum 5 gigabájt (LTE) mobilnet
- Számhordozás lehetősége

Nagy előny, ha a flottás tagságnak nincs éves díja.

Előre is köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21021) 4Grider válasza Oliverda (#21020) üzenetére


4Grider
nagyúr

A topic összefoglalójában lévő táblázatot láttad?

(#21022) DrBubo77 válasza Oliverda (#21020) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Talán az IT & Services Company Kft?

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#21023) Oliverda válasza 4Grider (#21021) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Célszerű lenne jobban kiemelni, hogy olyanok és észrevegyék mint én. :)

Mondjuk valahogy így:

ttxxeu jóvoltából (köszönjük neki!) készült egy remek összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, KATT IDE!

DrBubo77: Köszi!

Kicserélnéd a fenti formára az érintett részt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21024) #79335424 válasza Oliverda (#21023) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem csalóka ez a táblázat? Az Alfa11 nem egy csomag, hanem legalább kettő. Az adatkártya paraméterei nem azonosak a hanghívós kártyáéval. Tehát sztem van Alfa11 beszéd, és Alfa11 adat. Az utóbbin pl. nincs elvárt beszédforgalom.

(#21025) Zeki válasza #79335424 (#21024) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a 4 gigás adatkártya is könnyen lehet telefonálós, meg a korlátlan netes is.
Elvárt duma nincs ezekben, így ha nem telefonálsz, csak a netért fizetsz.

(#21026) MPeter87 válasza Oliverda (#21023) üzenetére


MPeter87
őstag

Neked azért illene az összefoglalóval kezdened, ha betévedsz egy új topic-ba. Nem újonc vagy. :))

(#21027) Oliverda válasza MPeter87 (#21026) üzenetére


Oliverda
félisten

Azzal kezdtem, csak az első két mondat után az aljára tekertem, oda ahol a csomagok vannak.:D

Amúgy a táblázat kissé elavult, a javasolt IT & Services csomagjai biztosan változtak a legutolsó frissítés óta.

Somatom: Nem tudom, azokat nem néztem részletesebben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21028) wwhy


wwhy
veterán

A Telen(yom)or hanghívási lefedettségének katasztrofális volta miatt (SzSzB megye Csenger és környéke, 2G, üfsz által megerősítve, a szomszéd utcába nem lehet rendesen telefonálni) DPI-ből váltanék Telekom/Vodafone flottába.

Ami kell:
- hűség nélkül
- kilépési díj nélkül
- másodperc alap
- havidíj br. 3e Ft körül
- 200 MB-nyi net (annyi van a DPI alapban)
- számla saját névre jó lenne, de nem kötelező
- viszonylag egyszerű, gyors belépés

Mit javasoltok?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21029) cincinatus válasza wwhy (#21028) üzenetére


cincinatus
tag

Akkor Frondeo-t ajánlom :) Csak nem a saját neveden fog maradni a szám és csak 100 Mb net van benne. Minden más paraméter tud amit említettél, amellett a legolcsóbb a percdíjuk (nem Telenoros flottában) :D A net viszont nem korlátos mint a Vodánál.

(#21030) DrBubo77 válasza Oliverda (#21027) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Direkt a lenyitás felett van a táblázat linkje, hogy aki nem nyitja le, az is lássa. :K

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#21031) Oliverda válasza wwhy (#21028) üzenetére


Oliverda
félisten

Megírod (akár privátban) a pontos helyet? Kíváncsi vagyok, hogy mennyire korrelál egymással a tapasztalat és a lefedettségi térkép.

DrBubo77: Ettől még ráférne egy félkövér és/vagy egy aláhúzás, kiemelés nélkül könnyen beleolvad a szövegbe.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21032) DrBubo77 válasza Oliverda (#21031) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A táblázatot ttxxeu tudja szerkeszteni. Úgy látom, 2 hete nem járt a fórumon.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#21033) Oliverda válasza DrBubo77 (#21032) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg kéne kérni, hogy adjon hozzá neked is szerkesztési jogot, vagy adjon róla egy másolatot, persze csak ha szeretnéd. Gyorsabban lehetne módosítani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21034) wwhy válasza cincinatus (#21029) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm a javaslatot, nézegettem is. Egyedüli gondom, hogy mindent csak rajtuk keresztül lehet intézni, illetve a számlát napra pontosan kell fizetni (nekem sajnos néha 2-3 nap csúszás van, ilyenkor ők - leírásuk szerint - már a 2. naptól korlátoznak). Viszonylagos nehézség, hogy először Dominóssá kell válni ...

Oliverda: konkrétan Tyukod településen a szitu kb. Macskajaj-szerű: locsolom a póznát, h legyen térerő. Legyen szó akár a Bem utcáról, Kis utcáról, Árpád utcáról, végig. A 2 utcával odébb lakó autószerelővel nem tudtam beszélni, annyira recsegett. Tegnap 5 sms jött nem fogadott hívásról, holott a teló végig mellettem volt, bekapcsolva. Kb. hasonló a szitu Porcsalmán: a Bem utca folytatásban levő falurész, illetve a 49-es főúton Csenger felé.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21035) MPeter87 válasza wwhy (#21034) üzenetére


MPeter87
őstag

Milyen telefon?

(#21036) Oliverda válasza wwhy (#21034) üzenetére


Oliverda
félisten

A térkép szerint 2G oké, 3G viszont eléggé foghíjas, pláne a beltéri lefedettség. Biztos fix 2G-n van a készülék, nem pedig 2G és 3G között ugrál?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21037) cincinatus válasza wwhy (#21034) üzenetére


cincinatus
tag

Folyó hónap 10. napjáig van számla, amire 8 nap fizetési határidő van. Az ügyintézés példásan gyors. Emailben és telefonon pár órán belül jeleznek.

(#21038) wwhy


wwhy
veterán

MPeter87: sok készülék, családban 3 DPI (Samu Mini5, Nokia 5xx, OnePlus X), 2 kártyás (LG G3, Alcatel Idol2).

Oliverda: igen, átállítottam fix 2G-re, de sz@rt sem ér, néha rosszabb, mint az automata választás. Ugyanakkor nekem még csak-csak megoldás lehetne, de a többi szám esetében nem, ők automata felhasználók.

cincinatus: köszönöm az infót.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21039) jozsi968 válasza wwhy (#21028) üzenetére


jozsi968
tag

Nem ismerem a telefonálási szokásaid. Hány percet beszélsz, milyen irányba stb... Mindenképpen flottában, illetve havidíjasban gondolkodsz?
Engem például rá nem tudnának venni egy flottára sem! Feltöltőkártyásként is meg tudom oldani,sőt jóval olcsóbban is ! Ja és a legfontosabb nem jönnek havonta a számlák! Mert ugye ha csak 1 percet telefonálsz, akkor is jön a 3000-es számla.

(#21040) Zeki válasza jozsi968 (#21039) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi?
Alfa 11 flottában a 4gigás net csak havi 1700Ft körül van, és kedvedre voipozhatsz 3Ft-ért mobilt, 60 fillérért vezetékes hívva. Vagy ingyenes viber/whatsapp/skype

(#21041) jozsi968 válasza Zeki (#21040) üzenetére


jozsi968
tag

Én is a VOIP-ot használom de Blue mobillal, néha Vodafone Net+ !
A lényeg, hogy nincs fix havidíjam! Annyit fizetek, amennyit telefonálok!

[ Szerkesztve ]

(#21042) Oliverda válasza wwhy (#21038) üzenetére


Oliverda
félisten

Konkrétan nincs térerő, vagy "csak" szakadozik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21043) 4Grider válasza Oliverda (#21042) üzenetére


4Grider
nagyúr

A határ mente ilyen szakadozós. Ott muszáj a interferencia veszélye miatt így szolgáltatni. A második említett faluban pl. van 3G cella is, de olyan gyengére kellett állítani, hogy a szomszéd faluba már alig szór át.

(#21044) Zeki válasza jozsi968 (#21041) üzenetére


Zeki
nagyúr

A bluenet is havidijas. A net mindenhol max 30 napra szol. Ha folyamatosan kell net, akkor olyan mintha elofizeteses lennel, es az egyenleget is toltogetni kell.

(#21045) jozsi968 válasza Zeki (#21044) üzenetére


jozsi968
tag

Igen a Bluenet is havidíjas, de azért a 90 Ft csak töredéke egy előfizetésesnek!

(#21047) Zeki válasza jozsi968 (#21045) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem nem lenne elég a 90Ft-os. Már a korlátlanban játszok. Full HD-ben veszem fel a gyerekeim, aztán megy egyből a youtube-ra.

(#21048) jozsi968 válasza Zeki (#21047) üzenetére


jozsi968
tag

Nem szoktam a telefonon netezni! Nekem csak a híváshoz kell a net, ahhoz viszont ez is bőven elég!
Itthon UPC 120/10 -es netem van,ha mégis böngészhetnékem van útközben akkor UPC WI-FREE!

(#21049) Zeki válasza jozsi968 (#21048) üzenetére


Zeki
nagyúr

Latom szereted a ! -t. Pont ezert jo a sokfele net, mert sokfelek az igenyek. Itt falun a mobilnet a legolcsobb, leggyorsabb. Barhol tudok videotelefonalni, gyorsan le vagy feltolteni. Nekem ez igy jo. Ezt az alfa11 flottaban kapom meg a legolcsobban.

(#21050) Gereth7


Gereth7
csendes tag

Alfa11 korlátlan egy TP-Link TL-MR6400-ban. Hozzá tenném, folyamatosan ezeket a sebességeket mérem, eddig szuper :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.