Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) mucsgyver70 válasza Avayasoft (#56000) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

11szer kellene nála benézni az ügyintézőnek. Szerinted erre mekkora esély van?

(#56002) DrBubo77 válasza axioma (#55999) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Esetleg érdemes lehet megpróbálni felvenni a kapcsolatot a KÜF flottakezelővel. Hátha tud valamit intézni a csoportos belépésre tekintettel.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#56003) Lauda válasza DrBubo77 (#55988) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! :)

(#56004) axioma válasza DrBubo77 (#56002) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, az otlet jo, megprobalom!
@Avayasoft: ahogy irtak, reszben sikeres eseten szivas lenne

(#56005) mosteel válasza mucsgyver70 (#56001) üzenetére


mosteel
újonc

Nem benézésről van szó, hanem valószínűleg érdekeltek az ügyintézők a sikeres számhordozásban. Tehát akár előny is lehet a sok "új" előfizetés. Nemrég több számot vittem vissza egy hónap után a Yettelhez KÜF-be. Az ügyintéző a számítógépen utánanézve rá is kérdezett, hogy egy hónapja vittem-e el a számokat, de az igen válasz után a szeme sem rebbent, intézte tovább a számhordozást. Viszont az automatikus ügyintézést választva kiszűrik a korábbi visszavitelt, tehát be kell menni személyesen intézni.

(#56006) mucsgyver70 válasza mosteel (#56005) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Arról volt szó, hogy yettelesként több mint 11 előfizetést átvennének, vagy sem. Elhordozni pedig ezt nem akarja a kérdező, tehát bukó az egész.

(#56007) axioma válasza mucsgyver70 (#56006) üzenetére


axioma
veterán

pontosabban ha elhordozunk, akkor egyutt, es ott is maradunk, nem a kuf-re valtasi cellal ugralunk

(#56008) yanna válasza axioma (#56007) üzenetére


yanna
őstag

Nekem az nem világos, hogy Yetteltől hordoznád Yettelhez alapból. Ha ez nem működik, akkor bárhová. Miért nem maradtok, ha mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#56009) SztiviVander válasza yanna (#56008) üzenetére


SztiviVander
őstag

Irta korabban tobbszor is hogy eltunt a jelenlegi flotta kezeloje.

(#56010) yanna válasza SztiviVander (#56009) üzenetére


yanna
őstag

Ó, bocsánat, pedig végig mentem a hsz -eken... Ezek szerint felületesre sikerült... :B

(#56011) Zssom válasza axioma (#56007) üzenetére


Zssom
tag

Én úgy tudom, hogy KÜF-nél a tiltás csak a lakossági előfizetésekre vonatkozik, van egy apró betűs szöveg a feltételek között, hogy kivéve yetteles flottából. Érdemes lenne a feltételeket így átolvasni, nyáron még benne volt. Ha meg nem jön össze mégsem, akkor a netfone-t javaslom, az nem flotta, hanem külön szolgáltató, csak nem saját hálózatot tart fenn, hanem csomagtól függően Voda, vagy Telekom hálózatot használ. Amelyik jobban jelen van a felhasználás helyén, azt kell választani

(#56012) csacsi67 válasza axioma (#56004) üzenetére


csacsi67
addikt

Én megprobálnám a KÜF flotta vezetöjét felhivni biztos van valami ötlete. Nem tudod elérni kérj egy vissza hivást töle vissza fog hivni mert segitőkész emberről van szó.

(#56013) axioma válasza csacsi67 (#56012) üzenetére


axioma
veterán

emailt irtam, azt is csak olvassak [vegulis nagyon nem mulik sok rajta hogy mikor lesz, a +1 kivetelevel, de naluk muxik h addig neten beszelnek]

[ Szerkesztve ]

(#56014) csacsi67 válasza axioma (#56013) üzenetére


csacsi67
addikt

De hogy nem egy 40000 flotta vezetön elég sok mulik. Én nem igérek semmit mert kaptam itt már hideget meleget fogog vele találkozni személyesen megemlitem a problémádat nem biztos ,hogy ez évben erre tudok valmit mondani de eszembe van.Január elsö hetében biztos.

[ Szerkesztve ]

(#56015) axioma válasza axioma (#56013) üzenetére


axioma
veterán

Kaptam egy ugyintezotol egy copy&paste valaszt 'Ajanlat' focimmel, abban tenyleg az van h lakossagi yetteles nem veheto at, de a konkret kerdesre se igent, se nem-et [kiveve, ha ugy kene ertenem, h a flottas elofizu lakossagi].

[ Szerkesztve ]

(#56016) 4Grider válasza axioma (#56015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy kéne értened, mert az, ha magánszemélyeknek adják.

(#56017) biigi


biigi
tag

Sziasztok erre mit ajánlanátok?

Szolgáltató:
ha lehet akkor yettel(most ez a szolgáltatóm)
Kinek a nevén lesz a szám:
saját
Hűség
nem probléma
Kaució / Belépési díj / Tagdíj:
nem kizáró ok
Mire használnád elsősorban
átlagos telefonálás, 10 gb+ mobilnet
Mennyit szánsz rá
a szükséges összeget
Készülék
nem fontos
Számhordozás lehetséges-e
fontos

Nem szeretnék sokat vesződni a csomagok nézegetésével és keresgéléssel, ha lehet hosszú időre keresnék csomagot
Köszi előre is :)

(#56018) axioma válasza 4Grider (#56016) üzenetére


axioma
veterán

Csak akkor minek kuldott barmit is... eh, mind1, egyertelmu h nem leptem at az ingerkuszobot [pedig megeroltettem magam es ekezetesen irtam :-) ].

(#56019) 4Grider válasza axioma (#56018) üzenetére


4Grider
nagyúr

A yeti igyekszik rábírni a népszerűbb flottákat, hogy ne teremtsenek konkurenciát a saját előfizetőinek. Tehát ne várj tőlük mást. A Telekom flottáknál is többnyire ez van.
Próbálj egy ajánlatot kérni a vodás extraflottától (már ha mindannyiótoknak független a mobilja és van mindenkinél normális voda lefedettség és sávszélesség).

(#56020) axioma válasza 4Grider (#56019) üzenetére


axioma
veterán

flottaban vagyunk igy is, sot inkabb dragabb csomagokat vennenk igy [jelenleg kevesebb a minimum net es minimum bennefoglalt beszed is], szoval nem lenne penzugyi kiesesuk
[nyilvan nem ez donti el hanem a szabalyuk]

(#56021) pdr755


pdr755
tag

De itt nem arról van szó hogy meglévő yettel előfizető (publikus csomaggal) hanem meglévő másik flottához tartozó yettel előfizető. Nem értem miért annyira nehéz a különbséget megérteni.
Nekem is ugyan az a problémám mint axioma-nak (már meglévő flottás előfizetésem van a yettelnél) azzal a különbséggel hogy csak 1 kártyám van nem 11.
Végső soron én megtehetem h elhordozom a vodafone-hoz feltöltő kártyásra 6 hónapig, de akkor is értelmetlennek tartom a megkötést a már flottás csomagban lévő előfizetők esetén. Akárki akármit mond ez a megkötés értelmetlen (ellentétben a sima nem flottás előfizetők korlátozásával ami nagyon is racionális a Y szemszögéből)

(#56022) mucsgyver70 válasza pdr755 (#56021) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Pedig logikus, hogy nem akar jobb ár/érték arányú szolgáltatást adni amivel pénzt bukna el (gondolom nem rosszabb feltételű flottába mennél). Vodánál pl. nincs ilyen megkötés, mehetsz publikusból flottába.

[ Szerkesztve ]

(#56023) smombodi válasza mucsgyver70 (#56022) üzenetére


smombodi
tag

Így igaz, simán mehettem volna xtra flottához csak hát ugye a voda egy kalap sz@r, köze nincs a yettelhez.

(#56024) axioma válasza mucsgyver70 (#56022) üzenetére


axioma
veterán

Nalunk konkretan kicsit dragabb lenne mindenkinek a havidija (igaz, tobb benne foglalt perc/net, egyszeruen masok ma ma'r az ara'nyok, meg sms eddig nem is volt benne de evente 2-t ha kuldok), de a szokasok alapjan eddig is mindenki belefert, szoval vszinu tobbet fizetnenk ettol, nem kevesebbet.
Na megneztem 3 tipikus szamlat (3 generacio), az egyiken 20 masodperc(!) a nem csoporton beluli hivas, a masikon 1 ora, a harmadikon 2.5 ora. Az uj flottaban lenne 4. Ki a fene hasznalja azt ki? Nalunk tuti extrem eset kene hozza (pl. veszhelyzet, amikor nem szamit).

(#56025) mucsgyver70 válasza axioma (#56024) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Gondolom több net kell és olcsóbb a küf. Azért nem engedik, mert csak flottahűséget írsz alá és bármikor leválthatsz a legkissebb csomagra is. Nyilván jobb lenne, ha magasabb költségű csomagra lehetne váltani, de jelenleg nem így van és elengedik azt akinek ez nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#56026) axioma válasza mucsgyver70 (#56025) üzenetére


axioma
veterán

Teljesen teves a prekoncepciod.

(#56027) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok,

bocsi nem követem a topikot egy ideje, adatkartyahoz most melyik szolgaltato az ajanlott? Korabban (kb 4 eve) szamlakontrollos kartyat hasznaltam erre, az tokeletes megoldas volt.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#56028) bul07 válasza storm3 (#56027) üzenetére


bul07
nagyúr

Szolgáltató
Vodafon
vagy
Yettel

Hogy melyik jó neked, amelyik jobb sebességet hoz ott ahol te vagy, és ahol használni akarod.

Voda akár saját csomagja Mobilnet XXL 4 990 Ft/hó [link]
Yettel KÜF [link], korlátlan 6011Ft

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#56029) Bferibörs válasza bul07 (#56028) üzenetére


Bferibörs
addikt

Én a mozgás teret is megnézném,nálam a voda 100 felett fut, a yeti,tkom 40 alatt,de csak a lakásnál. Ha máshol mozgok akkor változik keményen.
Régen azt csináltam,hogy vettem feltöltő kártyákat a szolgáltatóknál, és mértem amerre rendszresen jártam, így választottam ki a számomra megfelelő szolgáltatót.
Igen pénzbe kerül,de sokkal kisebb a csalódás lehetősége,ha valaki hűséget köt. :R
Ui:
Ahol nem volt jó a feltöltős ott 1 hónapig használtam hűség nélküli előfizetést,majd időben lemondtam, esetemben ez a voda volt anno.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#56030) storm3 válasza bul07 (#56028) üzenetére


storm3
senior tag

Nem feltetlen kell korlatlan, kb 10 15 giga eleg lenne,ezert anno 2k-t fizettem a szamlakontrollnal. Hasonlo megoldast szeretnek most is a baratnomnek. Ahogy nezem,ennel a KUF-nel van ilyesmi opcio. Koszi a linkeket!

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#56031) Lauda válasza bul07 (#56028) üzenetére


Lauda
félisten

Küf esetén kinek a nevén lesz a telefonszám? A küf oldalán nem találtam erről infót és az összefoglalóban sem. :)

(#56032) bul07 válasza Lauda (#56031) üzenetére


bul07
nagyúr

KÜF küld egy flotta igazolást azzal lehet menni a Yettel-hez és megkötni a szerződést a saját nevedre

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#56033) Lauda válasza bul07 (#56032) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! :) Amikor lejár az egy év hűség, marad minden a régiben? Elvileg nem emelkedhet a havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#56034) yanna válasza Lauda (#56031) üzenetére


yanna
őstag

(#56035) Lauda válasza yanna (#56034) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van, nem vettem észre. :) A tudástárban és a tarifáknál kerestem. :)

[ Szerkesztve ]

(#56036) 4Grider válasza Lauda (#56033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lejáratkor nem emelkedhet, az éves inflációkövetés viszont már egy ideje benne van az ÁSZF-ben a yetinél is. Persze nem minden flotta esetén szokták érvényesíteni, de itt azért már emeltek, és ahol nem, majd fognak.

(#56037) Lauda válasza 4Grider (#56036) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! :) Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a flottaigazolással egy személy hány darab előfizetést köthet?

(#56038) 4Grider válasza Lauda (#56037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy tudom, hogy egy igazolással pont annyi előfizetői szerződést lehet kötni, ahány előfizetéshez az igazolást kérted.

(#56039) vargalex válasza 4Grider (#56038) üzenetére


vargalex
félisten

A flotta igazolásban benne van:

"Az Előfizető legfeljebb 6 darab számlás hangalapú előfizetés és 6 darab számlás mobil internet előfizetés vonatkozásában jogosult Előfizetői szerződés kötésére."

Alex

(#56040) 4Grider válasza vargalex (#56039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Remek. Én ötre kértem anno, ötre kaptam. Gondolom ha jóval többre kéred, akkor nem hatosával állítják ki az igazolást.

(#56041) vargalex válasza 4Grider (#56040) üzenetére


vargalex
félisten

Én két külön alkalommal kötöttem szerződést (az egyik számhordozás volt), két külön igazolással, de a Yettelnél egy előfizető vagyok, azaz a végén ez azért összefut. Tehát szerintem ez nem flotta igazolásonként, hanem valóban előfizetőnként érvényes korlátozás.

Alex

(#56042) 4Grider válasza vargalex (#56041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tehát a második igazolásban már kevesebb mint 6 előfizetésre szólt az engedély?

(#56043) vargalex válasza 4Grider (#56042) üzenetére


vargalex
félisten

Nem, mindkettőben 6 szerepel. Csak azt akartam írni, hogy a Yettel oldalon összefut, ott nem tudom, hogy ellenőrzik-e.

Alex

(#56044) 4Grider válasza vargalex (#56043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a boltba odamész egy hatos igazolással, miért kötnének veled kevesebbre előfizetést, ha hatra kéred?

(#56045) vargalex válasza 4Grider (#56044) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom. A kérdés, hogy a Yettel korlátozza ezt, vagy csak az igazolásban egy szám.

Alex

(#56046) Lauda válasza 4Grider (#56038) üzenetére


Lauda
félisten

#560384Grider, #56039vargalex

Köszönöm szépen! :R ;)

(#56047) Lauda válasza 4Grider (#55815) üzenetére


Lauda
félisten

A küf-höz hasonló, vagy bármely más értelmes telekomos flotta létezik mostanság (ami nem munkáltatóhoz/céghez stb. kötött)? ;)

[ Szerkesztve ]

(#56048) 4Grider válasza Lauda (#56047) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom a legdrágább magyar szolgáltató. Kivéve természetesen az állami flottát, amit nem a rajta elérhető veszteség miatt üzemeltetnek...
Én a horgász flottát ismerem, az horgászkártyával érhető el, amit bárki kiválthat (tehát a kártyához nem kell tagnak lenni/vizsgázni sehol) 5 évre 2200 Ft-ért. A hangcélú része 2270-5700 Ft között van havonta, az adatcélú része pedig 7317 Ft-ig (korlátlan 5G) terjed.
Minden saját Telekom boltban köthető, magentába bevonható, hiszen saját névre köthető.

(#56049) Lauda válasza 4Grider (#56048) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a tájékoztatást! ;) :R

(#56050) tahepa


tahepa
senior tag

A KÜF 4Gb-os mobilnetnél mik az APN beállítások? Próbáltam már a Yettel honlapon szereplőt és a KÜF tudástárában leírtat is... de semmi net elérés. Esetleg van valamennyi idő hogy használhassam? A Yettel alkalmazásban aktívként szerepel ez a kártya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.