Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) SárkánySzív válasza mezzanine81 (#9247) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

... papírom van róla hogy mp alapú...

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#9252) mezzanine81 válasza SárkánySzív (#9251) üzenetére


mezzanine81
csendes tag

Ez megnyugtató. Akkor ismét az ügyfélszolgálat beszél csak zöldségeket... Én is be fogok majd menni, aláírni a papírt és akkor kiderül.

(#9253) cekkk válasza mezzanine81 (#9252) üzenetére


cekkk
veterán

Az adott flotta kereszteződésétől függ. :K

(#9254) mutyi


mutyi
őstag

Mennyibe kerül az IKEA Family flottában a különböző internetes opciók?
Pl. 200 vagy 500 mb adat?

(#9255) andatti válasza mutyi (#9254) üzenetére


andatti
senior tag

Nagyjából annyi, mint másutt...
500 Mb/1626 Ft, 2 Gb/2439 Ft, De nekem nincs flottám náluk, sőt, sehol se... :) ;)

(#9256) mutyi válasza andatti (#9255) üzenetére


mutyi
őstag

Ezt konkrétan tudod hogy Az Ikea flottában 500mb 1625 Ft a 2gb meg 2439?
A kettő között esetleg van még valami más? 1GB-os?

Pontosan kellene tudnom,mert most másik flottákkal próbálom összehasonlítani.

Más: Tudja-e valaki, hogy amennyiben Vodafone-os flottás szerződésünket felmondtuk,mivel a Vodafone egy oldalúan szerette volna azt módosítani,miközben még le sem járt a hűségidőnk és újabb 2 éves hűséget akart ránk erőltetni. kötelezhető-e a kedvezményes készülékvásárlások hűségidőn belül felmondott maradék rész kifizetésére?
Ez ugye azért kérdéses,mivel nem járt le a szerződésünk és kiléptünk, így nyilván fizetnie kellene, viszont akkor meg mi alapján akartak volna ránk sózni egy egyoldalú szerződés módosítást újabb két éves hűség elindulásával?

(#9257) mutyi


mutyi
őstag

Ez konkrétan mit jelentene?

Én 5 jelenlegi Vodás számot szeretnék esetleg számhordozással átvinni az IKEA Family flottába.
Ez lehetséges?

(#9258) Zeki válasza mutyi (#9256) üzenetére


Zeki
nagyúr

KÉSZÜLÉK HŰSÉG ESETÉN TÖBB TÍZEZER FT KÖTBÉR VAN!

(#9259) andatti válasza mutyi (#9256) üzenetére


andatti
senior tag

Én is internetről tájékozódom, de az infó elég frissnek tűnt és elvileg visszavonásig érvényes... Amúgy asszem ikea kártyám van, csak a kódomra nem emlékszem, ami alapján a mobilflotta percdíjai már nem hadi titkok többé. Ikea kártya egyébként ingyen igényelhető és ha ennyire érdekel, veszteni nem vesztesz vele semmit.

(#9260) mutyi válasza Zeki (#9258) üzenetére


mutyi
őstag

Értem,hogy készülék hűség esetén van lelépési díj, de a faramuci helyzet ott áll elő, hogy a Voda egyoldalúan módosítani kívánta a még le nem járt szerződésünket és azt a módosítás után újabb két éves hűséggel indította volna el.
Mi ezt nem fogadtuk el, hanem felmondtuk.
Vagy mit kellett volna tenni?
Hagyni,hogy a Voda mondja fel a szerződést,mert nem kötjük újra az új feltételeivel?
Akkor elvileg buktuk volna mind az 50 számot,ha át akarjuk vinni.

Andatti: Van Ikea kártyám, be is tudok lépni a Family flotta oldalra,ahol fent vannak az árak, viszont minden fent van, kivéve a mobilinternet csomagokat.

(#9261) szilard28 válasza Zeki (#9258) üzenetére


szilard28
aktív tag

Készülékhűségnél akkor akár 1000 ft/percre is emelhetnék a percdíjat, akkor sem lehetne felmondani?

(#9262) dptrsk válasza mutyi (#9260) üzenetére


dptrsk
addikt

Te a készüléket annak idején kedvezményes áron hozhattad el a szolgáltatótól a 2 év hűségért, mivel a készülékárban nem következett be árváltozás ami hátrányosan érintene téged ezért arra vonatkozik a kötbér, tehát készülékvásárlásos hűséggel csak tarifahűséget tudsz felmondani(ha volt ilyen, szerintem), mert csak a tarifában történt hátrányos változás. De ha eddig is Voda volt és az IKEA is Vodás akkor szerintem meg kéne oldaniuk, hogy a hűségek maradnak a díjcsomag változik.
Ez az én véleményem lehet nem így van, akkor majd kijavítanak

(#9263) mutyi válasza dptrsk (#9262) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a választ, ez elég elfogadható indok.

Sajnos amit közben olvastam itt a fórumon, hogy meglévő Vodafone-os előfizetéssel nem lehet az Ikea Family flottába beszállni, azaz a szám nem nem vihető be,csak ha teljesen új előfizetést (számot) kap az ember.
Milyen jó, hogy szo..... az embert mindig,mindenhol Mo-n.

Eleve azt sem értem, hogy a Vodafone vezetősége hogy engedheti meg pont a mai helyzetben, hogy egy 50 fős flotta kilépjen és esetleg egy másik szolgáltatóhoz menjen át, mert kötik az ebet a karóhoz.
Azt hittem az ügyfél az ügyfél, a lényeg hogy nálunk legyen,csak ne a konkurenciánál.
Ezek szerint nem.....

(#9264) dptrsk válasza mutyi (#9263) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha ezek után maradnál a Vodafone-nál, szerintem néhány telefon és az 50 szám bekerülhetne az IKEA flottába egyedi elbírálás(felsővezetői engedély) alapján...

(#9265) andatti válasza mutyi (#9263) üzenetére


andatti
senior tag

törölve, mert privátot akartam...

[ Szerkesztve ]

(#9266) zyzz


zyzz
tag

Voda - ÁSZF témához: többen többször beszéltünk Voda ügyfélszolgálattal, és érdekes eltérések vannak abban, hogy meddig mennek el a felajánlásaikkal. A 100perc felajánlásáig pár nevetséges köztes lépcső elvetése után könnyű eljutni, de egyikünknek felajánlották még a mp alapú számlázást is, míg a másik a konkrét rákérdezésre is azt a választ kapta, hogy a mp alapra nem tudják átállítani (jelenleg ugyanabban a perc alapú csomagban vagyunk). Kinek mi a tapasztalata?

Sikerült bárkinek konkrétan azt elérni, hogy (bár vonatkozna rá a változás), de nem fogadta el a felkínált ellentételezéseket és végül Voda meghagyta régi feltételeket (lebeszélhetőség minden irányba)? Magyarul van-e értelme keménykedni / van-e jogköre az ügyfeleseknek egyáltalán, hogy felkínálják a változatlanságot, ha végképp nem fogadom el a kompenzációkat?

A másik info: korábban is írtátok, hogy nem minden flottára érvényes a változás. Rákérdeztem, MOL-on belül is egyikre igen, másikra nem (C-re nem).

(#9267) truefx válasza zyzz (#9266) üzenetére


truefx
aktív tag

Friss tapasztalat: nem fogadtam el a 100 percet (perc alapon, 2 éves hűséggel), így aztán marad minden a régiben. Annyi hozzátartozik, hogy 10 éve V*dafone előfizető vagyok, és 1-2 kivétellel időben befizettem a számláimat :)

(#9268) z67 válasza truefx (#9267) üzenetére


z67
őstag

Neked azonnal meg is mondták, hogy akkor marad minden a régiben? Én tettem egy írásos nyilatkozatot, azóta semmi.

(#9269) truefx válasza z67 (#9268) üzenetére


truefx
aktív tag

Természetesen nem, kb 10 percen át tárgyaltunk. Az a jó, hogy már beleegyeztem, de akkor benyögték, hogy de a 100 perc 2 éves hűséggel lenne... Akkor mondtam, hogy végleges a döntésem, és nem fogadom el az okt 1-es ászf változást. Ezután felolvasták nekem a nyilatkozatot: maradnak a jelenlegi feltételek.

(jelenleg sincs hűségem egyébként, és elfogadhatatlannak tartom a jelenlegi helyzetben, hogy bármit aláírjak, amikor a szolgáltató ilyen szinten kavarja a k@kit)

[ Szerkesztve ]

(#9270) finifene válasza zyzz (#9266) üzenetére


finifene
csendes tag

Nekem először 100 percet adtak perc alapon (jelenlegi flotta előfizum 10 mp alapon 250 -250 ft lebeszélhető belülre, kívülre). Mondtam: gondolkodom. Majd ismét hívtak: a 100 perc 10 mp alapon maradna és mindenhová lebeszélhető lenne. Ez az ajánlat él okt. 1-ig. Még gondolkodom. Ha kapnék egy megfelelő árú telefont is hozzá, lehet elfogadom (ha már aláírok két évet...)

Szóval szerintem érdemes verni kicsit az asztalt...

(#9271) davao


davao
tag

Erre esetleg még valaki valamit? :B :R

(#9272) mezzanine81


mezzanine81
csendes tag

Na, én is megkaptam a 100 percet. Papír szerint a flotta alapdíjával megegyező számlázási egységgel, tehát mp alapon.
Azt az ügyfélszolgálatos nem tudta megmondani, hogy a lebeszélés milyen sorrendben fog megtörténni, de ő is arra tippelt, hogy valószínűleg a 100 perc megy le előbb és utána a keret.
Mivel nekem van hűségem, így ez a kiegészítés határozatlan idejű szerződésként lett aláírva, legalábbis nem kellett a hűség határidejét kijjebb tolni meglepő módon. (Valaki írta, hogy neki meg kellett hosszabbítania emiatt a hűségét.)
Ami még vicces, hogy a szerződéses papíron az van, hogy az életbelépése az adott napon van, tehát elvileg már járna nekem a plusz 100 perc... Viszont a Voda online-on ezt nem látom, szóval elvileg verhetném az asztalt, hogy hol van már.

(#9273) balazs1011


balazs1011
aktív tag

DPI flottával kapcsolatban,
Sokan mondják,hogy csak be kell menni a helyi Fidesz irodába és adják a papírt.Én bementem! 2013.07.29.-én.
2013.07.29-én küldtem el az adataimat a helyi irodába,közben beszéltem az egyik emberrel is .
Pár nap múlva Ő azt mondta hogy továbbította az adataimat a központba,de azóta semmi.Most a napokban írtam neki e-mailt de nem reagál.
Aki esetleg be tudna léptetni ,annak megköszönném.
Vagy meg tudná adni annak a bizonyos központnak az elérhetőségét.De a beléptetés jobb lenne.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#9274) club1 válasza balazs1011 (#9273) üzenetére


club1
veterán

Nem szoktak ennél gyorsabbak lenni, főleg nem a nyári/szabadságolási időszakban. Ha nem érsz rá, van itt fizetős megoldás is (egyáltalán nem javaslom, csak megemlítem).

(#9275) w.miki válasza mezzanine81 (#9272) üzenetére


w.miki
veterán

te hogy kaptad meg, mit csináltál? és melyik flottában vagy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9276) balazs1011 válasza club1 (#9274) üzenetére


balazs1011
aktív tag

A fizetősről már olvastam ,még egyenlőre várok a fizetőssel.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#9277) nggabi válasza balazs1011 (#9273) üzenetére


nggabi
nagyúr

1-2 hónap mire visszahívnak. türelem :)

"szenyor dzsíííí"

(#9278) cekkk válasza balazs1011 (#9276) üzenetére


cekkk
veterán

Az otthoni kunhegyesi irodánál ismerősöm 2-4 nap alatt belépett, szerintem ez függ a helytől és attól is ki az ismerős az irodába :K

(#9279) balazs1011 válasza cekkk (#9278) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Nem ismerős.
Csak bementem a helyi irodába és megmondtam hogy mit szeretnék.
Az adataimmal az ismerősöd nem tudna beléptetni?
Vagy ott helyben alá is kell írni v.mi papírt?

[ Szerkesztve ]

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#9280) cekkk válasza balazs1011 (#9279) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor várni kell, vagy keresni valami ismerős, vagy fizetni a karvalyoknak ;]. De hát ugye ők ezt megcsinálják ingyen így várni kell rá.

(#9281) balazs1011 válasza cekkk (#9280) üzenetére


balazs1011
aktív tag

Fizetni egyenlőre nem szeretnék,végül is annyira nem sürgős.

---Kawasaki VN 800---Huawei Media Pad M3----Piaggio Beverly 500----Oneplus 2 4/64----ZTE Nubia Z7 Max 2/32----JiayuG3 és Jiayu G4S 2/16 fehér----e-mail:balazs1011@freemail.hu---- mobil:20/405-2490 ----

(#9282) cekkk válasza balazs1011 (#9281) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor türelem flottát teremt :K

(#9283) szilard28


szilard28
aktív tag

dpi-nek mennyi a havidíja, mennyi lebeszélhető belőle és milyen percdíjjal?

Kösz

(#9284) marci0001


marci0001
csendes tag

SZiasztok!

Most kaptam meg a Forensis flotta változásokat. Nem szimpatikus. Ha nem fogadom el a 3 felajánlott opciót, akkor felmondhatom a szerződést? 3 számról lenne szó, még van tarifahűség.

EZT valaki értelmezné nekem:
"az előfizetési díj változatlan percdíjjal másodperc alapon Vodafone irányba lebeszélhető, változatlan percdíjjal másodperc alapon lehet a belföldi nem emeltdíjas hálózatokat hívni"

Eddig belföldi irányba volt 209 perc lebeszélhetőségem. Erre kaptam ezt.

Az IKEA flottával szemezem. Ott nincs változás? Internet van? Van kódom, megnéztem de nemigazán értem a Voda shop üzletpolitikáját hogy ár nélkül ír ki mindent :(

Tapasztalat?

(#9285) myk74 válasza balazs1011 (#9273) üzenetére


myk74
senior tag

Nyugi.
Én 3 hónapja várok! :O

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9286) Zeki válasza marci0001 (#9284) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kéne kapkodni. Októbert kivárni, addigra mindenhol minden változás lezajlik. Akkor aztán lehet meging nekiugrani és a flottákat átnyálazni.
DE CSAK 1 ÉV HŰSÉGGEL!

Jövő nyáron az EU-n belül eltörlik a roamingot.

(#9287) #32577792


#32577792
törölt tag

mi így állunk jelenleg: közel 200 sim kártya

Esti mese: hol volt, hol nem, ebben az országban. Sok emberke, akik ajánlatot kértek a nagy piros mesemondótól. Kaptak is kedvezőt, mint munkáltató, vagyis, mint cég. Ide jól beléptek a dolgozók és gyarapították a piros mesemondó kasszáját. Egyszer jött a másik nagy mesemondó, aminek hatására a piros mesemondó átvariálta az addigi dolgokat. Persze jobban nem jártunk. Teltek-múltak a hónapok, és a nagy mesemondó ismét álmodott egy nagyot, ezért a piros mesemondó is benyújtotta a számlát, kamatostul immár. Kijelentette, hogy mivel Ti nem magánszemély vagytok - bár a fizetésemből fizetem a számlát - ezért fizess többet. 1250Ft-al havonta. De ez még nem elég. Több kell. Ezért a következő mesét adta elő: marad a lebeszélhetőség összege, DE csak ha másik piros számot hívsz. A kis huncut azonban ennél is mert nagyobbat álmodni. Varázspálcájával legyintett és eltörölte a másodperc alapú számlázást, helyette - még egyenlőre csak - módosított, maradt a másodperc, de az 1 helyett, 60 lett az alap. Ugye milyen leleményes? Nem, nem jól gondolja, aki azt hiszi, hogy ezzel vége. Késve küldjük ki a számlát, így esélye sem lesz a kis huncutnak időre befizetni azt. Eddig 300-at kértünk a felszólításért, de ez nem elég, még, még, még! 600 talán elég lesz, erre az évre. Soroljam még? A mese itt véget ért. Konklúzió? 200 SIM kártya remélem átvándorol másik szolgáltatóhoz. Talán ez is a cél? Nem tisztelt szolgáltató! Ezekből 1 tétel az, ami nem az Önök sara. Minden más igen. Gusztustalan amit művelnek és meg mernek maguknak engedni. Csak kérdezem: 2013-ban, miért dobja el a telefon a vonalat térerő hiányában Kecskemét-Ágesegyháza vonalon több helyen is??? Igen, már több alkalommal jeleztem. Válasz? Ami szokott: mi úgy látjuk van térerő. Szóval se nem szolgáltatás, se nem minőségi, se nem korrekt eljárások.

[ Szerkesztve ]

(#9288) ottoyes válasza #32577792 (#9287) üzenetére


ottoyes
senior tag

Jó x@r mese,nemis adom tovább a gyereknek..mert a minden jó,ha a vége jó tipusúakat kedveli.Ráér még megtapasztalni az élet x@rságait!

Ottoyes

(#9289) marci0001 válasza Zeki (#9286) üzenetére


marci0001
csendes tag

Sajnos tegnap kaptunk 8 nap ( azaz 8 nap és nem munkanap) haladékot

(#9290) marci0001 válasza #32577792 (#9287) üzenetére


marci0001
csendes tag

Melyik flotta?

(#9291) #32577792 válasza marci0001 (#9290) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez egy business 2 csomag, oktatási intézmények dolgozói vannak benne tudtommal

(#9292) O.Lajos válasza marci0001 (#9284) üzenetére


O.Lajos
tag

azt jelenti, hogy csak voda irányba beszélheted le az előfizetési díj ezen részét. minden más irány már fizetős, a percdíjak alapján. :(((

(#9293) Taktoj


Taktoj
aktív tag

T s korlátlan flottat keresnék ahol belépési díj van de kaució nincs. Trémobil mióta kér kauciót?
közben már nyálazom a gyűjteményt, de lehet elsiklok felette. köszi

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#9294) O.Lajos válasza zyzz (#9266) üzenetére


O.Lajos
tag

Olvasgattam a hozzászólásokat, rendkívül érdekes ez az egész, igaz ilyen nagyszabású, közös megegyezésen alapuló változtatás még nem volt talán.
Számomra - bár nem vagyok jogász, tehát aki jobban benne van javítsa - eleve furcsa a felmondás taglalása. Mit is ír a voda:
"Amennyiben az Előfizető a Szolgáltató Előfizetői Szerződés módosítására irányuló kezdeményezését nem fogadja el, a Szolgáltató az Általános Szerződési Feltételek 9.1. pontjában írt rendelkezések figyelembevételével jogosult az előfizetői jogviszony felmondására.", továbbá
"Jelen módosításunk az Előfizető részéről felmondási jogot nem keletkeztet."

Átolvasva az ÁSZF vonatkozó pontjait, némileg ellentmondásosnak tűnik az egész felmondási folyamattal való "fenyegetés".
"9.1. A szerződés időtartama, valamint a szolgáltatás nyújtásának, korlátozásának, szüneteltetésének és megszüntetésének feltételei és esetei, különösen a határozott idejű előfizetői szerződés rendkívüli felmondásának esetei
Az előfizetői szerződés időtartamára vonatkozó rendelkezéseket az Általános Szerződési Feltételek 2.1. pontja, a szolgáltatás nyújtásának, korlátozásának, szüneteltetésének és megszüntetésének feltételeit és eseteit, a határozott idejű előfizetői szerződés rendkívüli felmondásának eseteit az Általános Szerződési Feltételek 5. és 12. fejezete tartalmazza."

Az erre vonatkozó szabályok hiányosak! A voda felmondását a 12.7. Szolgáltató általi felmondás taglalja, ahol egy szó nincs arról, hogy a közös megegyezés elutasítása esetén felmondhatná! :D

Szerintetek?! Valami felett átsiklottam?

[ Szerkesztve ]

(#9295) #32577792 válasza O.Lajos (#9294) üzenetére


#32577792
törölt tag

a mi módosításunkban is van olyan hivatkozási pont, ami az eredeti szerződésben nem abban a pontban szerepel
most azon gondolkodom, hogy holnap az egészet szkennelem és panaszt nyújtok be a voda ellen.

(#9296) marci0001


marci0001
csendes tag

Ha és amennyiben fel tudom mondani a szerződésem - a Voda azt mondta hogy igen -, akkor tud -e valaki jó flottát ajánlani? 3-4 szám. Lehetőleg kezdő díj nélkül vagy részetekben (kaució, éves díj...)

(#9297) Zeki válasza marci0001 (#9296) üzenetére


Zeki
nagyúr

Állítólag a Telenoros DPI (fidesz) flottát nem érintik az áremelések, módosítások.

(#9298) Sanyabá válasza Zeki (#9297) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Most még, de mi van ha jövőre elvesztik a választást? ;]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9299) #32577792 válasza Sanyabá (#9298) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor 5x tarifákat kapnak :DD

(#9300) ottoyes válasza Sanyabá (#9298) üzenetére


ottoyes
senior tag

Talán szerepel a választási eredmény alakulása is a szolgáltatói szerződésben..de nem tartom megalapozottnak a félelmeidet a választásokkal kapcsolatban :-)

Ottoyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.