Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) finifene


finifene
csendes tag

Jajj, ettől a 10e forintos kilépési díjtól kellene megszabadulnom valahogy. Ezzel valakinek tapasztalata? (vodánál 10e ft-ot elengedtek anno flottábalépési díjkedvezményként - na, most ezt kérik el...)

(#9452) Ekevas


Ekevas
csendes tag

Hello.
Vodafone E szamlam van ott hol lehet megnezni az afsz modositast? En csak egy ilyet latok : ÁSZF változás 2013.06.28. (pdf) , de ez regi.
Baratnomnek postan jon a szamla, irnak rola afsz modositast, de semmi nincs benne az itt leirtakrol, hogy 1 perces szamlazas meg csak voda iranyba valo lebeszelhetoseg.
NOE flottarol van szo.

(#9453) O.Lajos válasza Ekevas (#9452) üzenetére


O.Lajos
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9454) O.Lajos válasza finifene (#9451) üzenetére


O.Lajos
tag

felmondod a határozott idejű szerződést?! :F

[ Szerkesztve ]

(#9455) Gizmo94 válasza finifene (#9451) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha elengedték, evidens, hogy ha kilépsz, ki kell fizetned. Ennyi.

(#9456) finifene válasza O.Lajos (#9454) üzenetére


finifene
csendes tag

nem határozott idejű a szerződésem, már rég lejárt mindenféle hűségem. mikor felhívtam őket, hogy nem kérek az egyoldalú módosításokból, közölték: fizessem ki a 10e ft-ot a flottából való kilépés miatt. mondtam: nem szeretném, kapcsoltak az ügyfélmegtartókhoz, ahol kaptam 100 percet bárhová 10 mp-es számlázási egységgel. ha kapnék még egy kis kedvezményt ehhez, akkor maradnék. mégis igen gondolkodom a váltáson és nem nagyon szeretném kifizetni ezt a 10ezret...hát ennyi.
hozzáteszem, az ajánlatuk jóval kedvezőbb, mint a jelenlegi flottatarifám (amiből 10-10 perc lebeszélhető belülre-kívülre 2300 ft-os havidíjért), én viszont azt mondtam, hogy a jelenleginél sokkal jobb lehetőségek vannak más szolgáltatóknál.... :)

(#9457) pampika válasza finifene (#9456) üzenetére


pampika
őstag

ha elfogadtad a 100 percet, sztem a buktad a 10k megúszását, hiszen ezzel elfogadtad az új szerződési feltételeket, mint "közös megegyezés". ha azt nem fogadtad el, akkor még talán maradt esélyed, hogy egyoldalú módosításként tekintve a változásra megszűnjön a szerződésed.

(#9458) w.miki


w.miki
veterán

No...
úgy néz ki én is megkapom a flottámhoz a 100 perc belföldi hívást a vodától...
és... kérdeztem, hogyan hosszabbíthatnám meg a hűségemet, erre adtak 500 perc hálózaton belülit is 24 hónapra... :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9459) finifene válasza pampika (#9457) üzenetére


finifene
csendes tag

még nem fogadtam el...

most néztem az ászf díjszabását és itt valóban szerepel (a jelenleg hatályosban) egy ilyen:

9. Egyéb díjak
9.1. Belépési díj
A Szolgáltató hálózatába történő bekapcsolásért az Előfizető által egyszeri alkalommal fizetendő belépési díj bruttó 10000
Ft.

én 2009-ben léptem be, az akkor hatályos ászf-ben semmi ilyesmit nem olvasok. megnéztem az anno aláírt szerződésemet, ott sem látok ilyet, hogy lett volna 10e ft-os belépési díjam, amit nem kell kifizetnem belépéskor.
az akkori aszf-ben ez áll:

17.1. Díjak
Az előfizetők elszámolásához a következő négy elem tartozik, amely hozzáadódhat havi számlájukhoz:
1. Csatlakozási díj (belépési díj) – egyszeri díjtétel, a csatlakozáskor fizetendő.

na, hát most akkor jogosan kérik ezt el tőlem kilépéskor?

(#9460) finifene válasza finifene (#9459) üzenetére


finifene
csendes tag

viszoooont, akkor még üzleti előfizetésnek számított a flottánk, és az üzleti tarifák díjszabásánál ( a legrégebbi elérhető afsz 2011-es) valóban vannak belépési díjak feltüntetve. azóta volt egy kis gondja a munkahelyemnek pár nemfizető kollégával és módosult a díjszabásunk is és már sima lakosságinak számítunk....ennyi...

(#9461) Orgi válasza finifene (#9459) üzenetére


Orgi
őstag

Én is kb azóta vagyok vodás és mikor flottába beléptem abban a szerződésben volt egy ilyen sor, hogy "kedvezményes belépési díj: 0, belépési díj kedvezmény: 10k").
Ezek szerint ha mondjuk hűség nélkül is elhordoznám valamikor a számom, ezt ki kéne fizetnem?

(#9462) pampika válasza finifene (#9459) üzenetére


pampika
őstag

ha hozzáadódHAT, akkor azt be is vasalhatják sajnos.
szerintem ezt ott lehetne megfogni, hogy anno ha volt 10k beugró, azt elengedték-e? van-e róla vmi papírod? mert ha ott leírják konkrétan, h elengedték, akkor simán követelhetik rajtad.

(#9463) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A megoldásportál flotta tagja vagyok, tavaly július óta, hűségidő nélkül kötöttem a szerződésem. Ma küldött a voda egy sms-t. 2 kedvezményt kínálnak 500 ingyenes, hálózaton belüli perc, vagy 20 ingyenes belföldi perc 2 évre. Érdeklődnék, hogy más is kapott-e ilyen ajánlatot a vodától és hogy érdemes-e elfogadni?

(#9464) trec12 válasza Tappancs2001 (#9463) üzenetére


trec12
addikt

Más vodás flottában vagyok. Én is hűség nélkül kötöttem, de a telefonos üf. azt mondta menjek be a márkaboltba ha 2 évre kötök akkor esetleg kaphatok kedvezményt.....Az 500 perc szerintem jó, de akkor lenne igazán szép ha belföldi irányra vonatkozna nem csak hálón belül....

Amúgy meg nem értem miért nincsenek nálunk is 1000 perces csomagok belföldi irányba mint sógoréknál meg pár környező országban. Illetve értem.....

[ Szerkesztve ]

(#9465) Sayuar válasza finifene (#9459) üzenetére


Sayuar
őstag

@finifene

Szia!

ÁSZF
7.5
Az Előfizető .... határozott időtartamú Előfizetői Szerződés megkötésével a kapott
kedvezményekre figyelemmel vállalja, hogy a szerződést a határozott idő lejárta előtt nem mondja fel...
...
Amennyiben az Előfizető a fenti kötelezettségeit megszegi, kötbért köteles fizetni. A fizetendő kötbér mértéke az
Előfizető által igénybe vett kedvezménnyel egyezik meg.
......
Az Előfizetők által igénybe vehető kedvezmények a következők lehetnek:
......
 belépési díjból nyújtott kedvezmény összege (Ft-ban).
......

Tehát csak határozott idejű szerződés esetén kérhetik bármelyik kedvezmény megfizetését.

(#9466) w.miki válasza Tappancs2001 (#9463) üzenetére


w.miki
veterán

van ott 100 perc is, ahol a 20 volt... :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9467) O.Lajos válasza finifene (#9456) üzenetére


O.Lajos
tag

ha lejárt mindenféle hűség oda mész ahova akarsz és semmit nem kérhetnek. ez rendkívül inkorrekt lenne. benne van a szerződésedben, hogy a flottából való kilépéskor, hűség idő letelte után is fizetni kell? elég nehezen hiszem. :F

(#9468) O.Lajos válasza Sayuar (#9465) üzenetére


O.Lajos
tag

99% hogy ezt benézte az ügyfélszolgálatos a nagy rohamban. :DDD

(#9469) O.Lajos válasza pampika (#9462) üzenetére


O.Lajos
tag

ez azért nem egészen így van. ld. ÁSZF és egyedi előfizetői szerződés.

(#9470) pampika válasza O.Lajos (#9469) üzenetére


pampika
őstag

láttam már olyan flotta kondíciós listát, ahol a kilépés volt 5-10k, befelé ingyenes (pl. ilyen nálunk a céges is...jó ócska kondíciókkal...)
a belépésért kérhet pénzt pl. a közvetítő is. ha azt anno elengedték, akkor most akár vissza is kérheti, hisz anno kedvezményt adott, most meg ügyfelet veszít. de kár is erről vitázni, a flotta keretszerződésében kellene ennek utánanézni, hogy mi van oda írva. mert azért egy flotta közelről sem a sima egyéni előfizetés kategória és nem feltétlenül érhetőek el a rá vonatkozó szabályok külsősök számára, így ha csak nem ugyanabban a flottában vagy, nem feltétlenül tudhatod, mit írt alá a kedves fórumtárs ;)

(#9471) O.Lajos válasza pampika (#9470) üzenetére


O.Lajos
tag

én sem írtam mást :)

te viszont ezt írtad és erre reagáltam csak: "mert ha ott leírják konkrétan, h elengedték, akkor simán követelhetik rajtad."

nálam konkrétan elengedték, de nem követel(het)ik ;)

[ Szerkesztve ]

(#9472) NorbiG2


NorbiG2
tag

Kedves Mindenki és a szolgáltatók leskelődő kutyái!
Van egy dolog, ami már régóta furcsa számomra és ezzel kapcsolatban meg is osztottam több közösségi oldalon az alábbi szöveget, erről a lehúzási módszerről. Gusztustalanok vagytok! Pffuujj! :Y

" Íme egy újabb bizonyíték, hogy a mobilszolgáltatók a hűséges előfizetőket, legyen az kártyás, vagy számlás, nem megbízható, hűséges ügyfeleknek tekintik, hanem baleknak.
Sok csomagnál most megszűnik a másodperc alap és felváltja a percalapú számlázás és a lebeszélhetőség hálózaton belül működik.
Több ismerősöm jelezte és nekem is hetek óta feltűnt, hogy indított, vagy fogadott hívás után fél percen belül megszakad a hívás. Pedig a térerő fullon van.
És ez nem műszaki hiba, mert naponta többször, több számnál előfordul és a helyszín is más.
Egyszerű lehúzás. Minden megkezdett percért egy egészet számolnak. Jó az elgondolás, mert úgyis visszahívja a "balek" akivel beszélni akar.
Ebből naponta begurul az ablakon nekik több tíz millió Ft.
És még mondja azt bármelyik igazgató, hogy veszteségesen működnek!
És ezt meg is fogom osztani minden mobilos fórumon, közösségi oldalon, ahol fent vagyok. "

(#9473) #61523968


#61523968
törölt tag

Nem teljesen a témába vág. Néhány hónapja megszüntettük a flottás előfizetésünket. 2 éves tarifahűség, egy éven belül. 2 db kártyánk volt, az elsőt minden gond és fizetés nélkül megszüntette a voda. Adott egy új simet, ami azonos számmal a mai napig feltöltőkártyásként üzemel. Rá egy hónapra, kértük a másik kártya megszüntetését. 10k ellenében azonnal kikapcsolták. A szerződésben sokkal nagyobb összeg szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#9474) Lampard19


Lampard19
tag

Sziasztok.

Abban szretnék segítséget kérni, hogy melyik vodafone flottánál (ami megbízható), van a legolcsóbban olyan csomag amiben 1 gb net benne van? Percből nincs nagy igényem, már 60-70 perc is teljesen megfelel, esetleg még néhány sms.

Ha így túl magasak az árak akkor pedig egy 2000Ft alatti kedvező csomagot ajánljatok nekem.

(Havi netem jelenleg 2000Ft, emellett egy 1500Ft körüli csomag jó lenne, vagy egyben egy 3000-4000Ft körülire gondoltam én)

(#9475) SárkánySzív válasza NorbiG2 (#9472) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

... komolyan mondom ezek nem normálisak... Leselkedő hiénák!!!
Igaz amit leírtál azt Én még nem tapasztaltam, nem is lenne értelme hiszen mp alapú elszámolásunk van.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#9476) NorbiG2 válasza SárkánySzív (#9475) üzenetére


NorbiG2
tag

Nem mindenkié mp-s, és ezt ki is használják az élősködő szemetek. Főleg, hogy nemsoká, sok tízezer mp-s percalapúra változik. Ma felhívtam őket, persze, volt rá magyarázatuk. :(((

(#9477) Zeki válasza NorbiG2 (#9476) üzenetére


Zeki
nagyúr

A vodafone most is veszteséggel zárta az első negyedévet. -3.3 milliárd Ft.

(#9478) papi77 válasza Zeki (#9477) üzenetére


papi77
addikt

Jajajaj nagyon sajnálom őket! :(

Az első: NOKIA 1611

(#9479) SárkánySzív válasza Zeki (#9477) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

... asztapaszta-ultrapaszta... szerintem egész éjszaka ríni fogok itt kint az erkélyen,,, de mit ríni !!! Bőgni mint egy szamár !!!
Ezt mondtam az ügyfelesnek is hogy az a hülye nem normális Angol vezetőségnek nem a forma 1 sportba kellene évente dollár milcsiket belepumpálni, hanem az ügyfelek megelégedését kellene előtérbe helyezni.
Szívjanak gázt, ótán meg gyújtsanak rá, és durranjanak szét mint egy túltöltött lufi.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#9480) Sayuar válasza Zeki (#9477) üzenetére


Sayuar
őstag

van az az ügyes könyvelő, aki addig csűri-csavarja a könyvelési tételeket, míg végül a profit hiány lesz.....

Más:
akkor ezek szerint Romániában pedig legalább 50 milliárd forintnak megfelelő hiánnyal kellene zárjanak, mert ott pl. 6 euróért több ezer percet kapnak az ügyfelek.

[ Szerkesztve ]

(#9481) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Mtv-s tmobileos flottám van már jó ideje.Igazából mindenkivel ingyen beszélek csak a barátnőmmel nem, így eléggé megdobja a havi díjat mert ő 20as és sokat csacsogunk. Holnap készülök felhívni őket de el lehet intézni hogy dolgozói csomagban egy 20as számot ingyen hívhassak természetesen plusz költségért? Mert pl ha egy 1000esért megkapom akkor már sokkal jobban jártam. Köszönöm

(#9482) yaksi


yaksi
aktív tag

Sziasztok!

Egy alap kérdésem lenne. Milyen Telenoros flottát tudtok, amihez viszonyagosan egyszerű a csatlakozás. Nem kell semmi extra, alacsony havidíj legyen, legyen benne legalább 100 mega net, készülék nem kell.

Köszi!

yaksi

(#9483) club1 válasza mokus1 (#9481) üzenetére


club1
veterán

1000 Ft-ért senki nem ad idegen hálózatban lévő szám felé korlátlan beszélgetési lehetőséget. Havi 100 perc hívással ui. a szolgáltató már mínuszban van.

(#9484) Deller2010 válasza yaksi (#9482) üzenetére


Deller2010
tag

Csak ismételni tudom magam.

| regular IT guy |

(#9485) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok most kezdtem egy tiszt helyettesi sulit, azt hallottam hogy iskola látogatásival kilehet hozni egy BM/ORFK flotta előfizetést a t-mobilnál elvileg havi 1500Ft 12Ft / perc és a havi díj 100%-ba lebeszélhető. Erről mit tudtok? Esetleg van valakinek ilyen csomagja? Vodafonnál is lehet köttetni de annak a perc díjait nem találom sehol se.

(#9487) otps válasza Deller2010 (#9445) üzenetére


otps
aktív tag

Ez mehetne az első hozzászólásba?

(#9488) otps válasza Deller2010 (#9445) üzenetére


otps
aktív tag

Belenéztem.

Nem vagyok mostanában teljesen képben, de a Telekom - Mol kollaboráció után a Vodafone Mol tarifa már nem aktuális új előfizetésekre? A Google már nem hozza be az oldalt.

Tipp: tök jó, hogy így összegyűjtöttétek! A RAR fájlba esetleg elkélne egy összefoglaló, mondjuk ajánlásokkal kis-, közepes- és nagyfogyasztóknak, nettel, hűséggel, vagy anélkül. Vagy valami ilyesmi.

Szóval,melyik most a volt Vodafone MOL tarifát helyettesítő legolcsóbb flottás csomag?

(#9489) otps


otps
aktív tag

Házi dolgozatot írok a hazai szolgáltatók - különösen a Vodafone, a fő flottás - különös gyakorlatáról, hogy flottában adják a csomagokat.

- Nem tudom, ez teljesen hungarikum, vagy máshol (keleten, nyugaton) is dívik a gyakorlat?
- Mi lehet az oka, hogy így alakult, hogy flottában telefonal a magyar, ahelyett, hogy lennének jó nyilvános tarifák? Netán az országra általánosan, minden szinten jellemző urambátyám rendszer az oka? A magyar néplélek?

Igazából simán megírom egyedül - ennyi fórumozás után expert vagyok, illetve mivel hivatalosan semmit nem lehet tudni a témában, kb. azt írok, ami eszembe jut -, nem probléma, de ha már, bármilyen okos megjegyzést szívesen fogadok a témában, végül is érdekel. Aztán legfeljebb megemlítem, hogy XY nick gondolata a fórumon, névvel, vagy anélkül, ahogy gondolod.

Közös költség
Hazánkban mindezek mellé még rossz számlafizetési hajlandóság is társul, a KSH szerint több millió háztartás késik időnként a közüzemi befizetésekkel. Ez is lépésekre ösztönzi a mobilcégeket, hogy igyekezzenek csökkenteni a behajtás költségeit. Ez pedig úgy tudják megtenni, hogy minél több embert céges flottába terelnek.

Ti ezt elhiszitek, vagy valami más lehet a flottázás hátterében? Biztos ki lett már tárgyalva, tudom. Vö. a gázszolgáltató sem adja flottában a gázt a lakóközösségnek.

[ Szerkesztve ]

(#9490) Zeki válasza otps (#9489) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem csak a flotta a trendi, hanem a voip.
Ezt nagyon rühellik mindenhol a mobilszolgáltatók. Sokan tiltják is.
Ne akarj te a megvett drága mobilneteden skypolni, viberezni, vagy egyéb mód telefonálni.

(#9491) w.miki válasza Zeki (#9490) üzenetére


w.miki
veterán

sajna a mobilnet tényleg drága... :(
vagy te tudsz valami olcsó csomagot ahhoz is?

Egyébként kaptam a Vodától SMS-t, hogy ha beszervezek a (HTFSZ) flottába még tagokat, az ajánlómmal, akkor kap 3000 voda percet 1 hónapon belül... én meg annyi hónapra, ahány tagot beszervezek...

kár, hogy nem vagyok nagy beszervező... igaz nekem bőven elég az 575 voda perc is, 1 hónapra :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9492) mezzanine81 válasza otps (#9489) üzenetére


mezzanine81
csendes tag

Szerintem ez a flottázás tipikus magyar szokás, ahogy írtad, urambátyám hagyomány itt Magyarországon. Aki nem elég élelmes, azt jól lehúzzák a mobilcégek (lásd nyilvános tarifák), a "dörzsöltebbek" meg mennek a flottákba, ki hogyan tud.
Meg az is megérne egy mondatot, amikor ingyenesen be tudnálak léptetni a flottába, de mivel nem vagy rokon, meg hát "nekem is van dolgom az adminisztrációval", azért lehúzlak érte pár ezerrel.

(#9493) w.miki


w.miki
veterán

pfff... szerintem meg teljesen logikus, hogy külföldön azért tehetik ezt meg, mert más országokat meg lehúznak, ez a lényege a pénznek, és a kizsákmányolásnak... :x
de ha valakit kielégüléssel tölt el, ha olyan dolgot ostorozhat, ami ellen nem tehet semmit, a lelke rajta...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9494) Zeki válasza mezzanine81 (#9492) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért van flottázás, mert amúgy nyugaton többet kapsz ugyanazért a havidíjért, mint itthon. Sokkal többet.
Ki a frász flottázna, ha itthon is a Tesco mobile 1 Eurocentért (3Ft) adna 1 percet hálón belül, mint a szlovákoknál?

Vazze, már a szlovákia is nyugat.
Eszem megáll!

[ Szerkesztve ]

(#9495) Zeki válasza Zeki (#9494) üzenetére


Zeki
nagyúr

3Ft-ért hálón belül, 30Ft-ért bármely másik szlovák szám, illetve a 26 Eu-s ország vezetékes száma.
Ja, és 1500Ft az 500 megás net.
Ezt tudja a szlovák Tesco mobile, és nem akciós jelleggel.

(#9496) NorbiG2 válasza Zeki (#9477) üzenetére


NorbiG2
tag

Ha ez nekik ilyen veszteséges, húzzanak innen el a picshába.....Veres hiénakutyák!

(#9497) Sayuar


Sayuar
őstag

román Vodafone:
2200 havi egyenleggel (feltöltős kártyás, 6 Euro+áfa):

ingen SMS minden román hálózatba
2000 perc hálón belül
100 perc más belföldi hálózatra
150 MB forgalom

(#9498) Vangelis válasza Sayuar (#9497) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajnos mi soha nem fogjuk utolérni a fejlődő országokat.

Nálunk egyre csak drágul minden.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#9499) Zeki válasza Vangelis (#9498) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, de minden kormány szerint itt döbörgés, meg eszement verseny van a kegyeinkért.

(#9500) dellfanboy válasza otps (#9489) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Hazánkban mindezek mellé még rossz számlafizetési hajlandóság is társul, a KSH szerint több millió háztartás késik időnként a közüzemi befizetésekkel. Ez is lépésekre ösztönzi a mobilcégeket, hogy igyekezzenek csökkenteni a behajtás költségeit. Ez pedig úgy tudják megtenni, hogy minél több embert céges flottába terelnek.

bullshit

a szolgáltatónak ez egyáltalán nem érdeke a flottázás, sőőt
iil. ha oylan flottában vagy ami továbbszámlázza neked a díjakat akkor meg pláne

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.