Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) vegyszer válasza 4Grider (#31000) üzenetére


vegyszer
addikt

De megosztó kártyán nem lesz hang forgalom. Nem?
Nekünk olyan van.
Bár volt net, meg hang + net csomag is...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#31002) Zsivi válasza 4Grider (#31000) üzenetére


Zsivi
tag

Igen, eredetileg nekem is csak az online APN volt aktíválva, de az már kb 1 éve volt, aktíváltattam a net APN-t azóta is azt használom, hiba nélkül.

Amikor felhívtam telefonon, és kérdeztem hogy hogyan működik most a roaming, korlátlan külföldön is, vagy egyátalán van-e, akkor csak említette volna hogy egyátalán nincs, de Ő azt mondta hogy az a bizonyos 11-13gb leforgalmazható gond nélkül.

(#31003) 4Grider válasza Zsivi (#31002) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nyitott flották kezelői a simlisség mintapéldái. Különben nem élnének meg, mert mindenki ingyen, vagy legalábbis olcsón akar minél több szolgáltatást.

(#31004) Corra32


Corra32
csendes tag

Sziasztok!
EQpro-tól szerdán rendeltünk korlátlan mobilnet kártyákat. Megjött a szerződés és a kártyák is tegnap reggel postán. Szerződést visszaküdtük szkennelve, csatlakozási díj befizetve. Mennyi idő kb mire aktív lesz a kártya? Érdemes őket hívogatni, vagy intézik? Köszi!

(#31005) tsteve válasza Zsivi (#31002) üzenetére


tsteve
senior tag

én az efféle szélhámosok miatt már áttértem egy prepaid angol kártyára, (Three) a magyart csak hívásfogadásra használom.. náluk 3600 ft most 3000 eu-s perc + 1 GB eu-ban valódi másodperc alapon... a net csak 3G ugyan, de magyar területen 10-20 mb/s a sebessége tipikusan... van 5400 ft-os csomag is náluk... az 3000 percet és 5 gigát ad...a fair use sem érdekli őket másfél év tapasztalata alapján
elfelejtettem már a magyar, szélhámos, sufni flottákat..a külföldre irányuló percdijam most 1 ft/perc a 99 Ft/perc helyett pl... de belföldre is ennyi jön ki kb. ha kihasználom a teljes 3000 percet...

[ Szerkesztve ]

(#31006) 4Grider válasza Corra32 (#31004) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy párszor már leírtuk itt. Változó. 1-2 naptól 1-2 hétig tart a főkártyák aktiválása, az adatmegosztóké meg egy-két héttől, néhány hónapig. Nekik az a lényeg, hogy a belépési díjat számla nélkül befizesd.

(#31007) dragon1993 válasza edk- (#30997) üzenetére


dragon1993
őstag

EQ-nál nincs ilyen gond ?
Apám használná a kártyát kamionozáshoz külföldön nekünk csak romaingra kéne.

(#31008) Greybeard válasza dragon1993 (#31007) üzenetére


Greybeard
tag

Ugyanúgy fifti-fifti. Egy kártya esetén itt is vagy főkártyát kapsz, vagy adatmegosztót. Ha 2 kártyát kérsz, akkor az egyik főkártya lesz, a másik adatmegosztó. Ezt a mytelenor alkalmazásban tudod leellenőrízni, hogy melyik melyik. Roaming csak a főkártyával megy.

[ Szerkesztve ]

s.k.

(#31009) 4Grider válasza Greybeard (#31008) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem egészen. EQ esetén tudtommal a Telenor számláz. De önálló adatmegosztó kártyát nem tud számlázni, kell a számlafizető nevén legyen egy főkártya is, ami mellé az adatmegosztó havi kb. 600 Ft-ját is leszámlázza. Tehát ilyen esetben ha egy kártyát kérsz, annak mindenképp főkártyának kell lennie. Egy esetben lehet csak főkártya nélkül adatmegosztó: Ha nem a Telenor számláz, hanem a flottakezelő, aki az adatmegosztó főkártyáját valaki másnak eladja és kiszámlázza.

(#31010) edk- válasza 4Grider (#31009) üzenetére


edk-
őstag

Így van.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31011) btomi9 válasza 4Grider (#31006) üzenetére


btomi9
aktív tag

Én most járok egy hétnél, minden munkanap hívogatom őket. Állítólag valami technikai probléma van a Telenornál. Gondoltam rá, hogy hátha az lehet emögött, amit itt olvastam, hogy havi kvóta van, de esetemben ennek nem lenne értelme, mivel még júli végén rendeltem meg személyesen és kaptam a két kártyát (korlátlan adat+megosztó), de már jócskán augusztus van.

(#31012) Atomgeszi válasza btomi9 (#31011) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem a kvótát nem úgy kell érteni, hogy maga a kártya aktiválatlanul. Hanem maga a kártya, és adott hónaptól aktiválva.

(#31013) Greybeard válasza 4Grider (#31009) üzenetére


Greybeard
tag

Erre nem is gondoltam, pedig tényleg teljesen logikus. Ma is tanultam valamit.

s.k.

(#31014) kano válasza btomi9 (#31011) üzenetére


kano
nagyúr

És egyébként azt hiszem, hogy 08-i lehet az időintervallumuk. Úgyhogy lehet, hogy csak 8-tól számíthatsz az aktiválásra?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#31015) btomi9 válasza kano (#31014) üzenetére


btomi9
aktív tag

Hát ez szuper, pont addig vagyok belassítva a telekomos publikus adatkártyámmal, most lett volna értelme.

(#31016) davidd196


davidd196
csendes tag

Sziasztok iQpro-val kapcsolatos kérdésem lenne.

Egy email-ben kaptam csomagajánlatot körülbelül fél éve.

Hang & adat & NET:
Havidíj: 0.-Ft
Hűség: nincs
Belföldi hanghívás másodperc alapon: n.10.-Ft
SMS belföldre (db): n.17.-Ft
Korlátlan adat+net keret (100kBit/sec): n.393.-Ft
Forgalmi keret Telenor hálózatba: n.800.-Ft
Forgalmi keret bármely más hálózatba: n.800.-Ft
A hangpercdíj a kereten felül is n.10.-Ft
A keretek FELE lebeszélendő! Kvóta: 400+400 nettó forint.
A kártyák egymással - díjmentesen - ingyen beszélnek!

Ez ha jól értem annyit tesz, hogyha netre és telefonálgatásokra is használnám akkor netto 393+400+400 [Ft] lenne havonta? (Persze forgalmi kereteket nem átlépve)

Valakinek van tapasztalata, hogy a 100kBit/s mennyire elég? Publikus csomagok 32-je elég gyenge. Igazából csak böngészésre kéne. (Voip és videó nem játszik.)

(egyéb net csomagokkal tisztában vagyok)

(#31017) mr_kickass


mr_kickass
tag

Sziasztok!

Mi a legjobb korlatlan mobil internetcsomag jelenleg? iQPro? Ha igen, naluk mennyibe kerul a havi elofizetes? Be lehet tenni az altaluk adott SIM-et routerbe, vagy telefonon kell tovabb osztani a netet? Az utolso kerdesre a valasz a Telenor Hello Data csomagjaval kapcsolatosan is erdekelne.

Koszonom elore is!

(#31018) zeon.hu válasza mr_kickass (#31017) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Iqpro, korlátlan net 4362Ft (adatmegosztó kártya nincs, ha az is kellene).
Mehet routerbe is.

#?*@&!

(#31019) 4Grider válasza mr_kickass (#31017) üzenetére


4Grider
nagyúr

A helló data sim is betehető routerbe...

(#31020) mamusz11


mamusz11
tag

Üdv!!

Valaki hagyta már e ott a Frondeo-s flottát? Ez a 15000Ft os kilépési díj elég sok.....Ez komoly? :O
Telefonszám sokat lesz külföldön és váltani kellene...

Learning never exhausts the mind!

(#31021) robag93 válasza mamusz11 (#31020) üzenetére


robag93
tag

Nem komoly, csak ki kell fizetni :))

(#31022) mr_kickass válasza zeon.hu (#31018) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszi! Nem volt tiszta, hogy az alap elofizetest is meg kell-e venni a korlatlan net melle, es az 1575 Ft-ra jon ra a 43xx Ft, vagy valtja az utobbi az elobbit.

4Grider: ebbol gondoltam, hogy nem teheto routerbe: "A Telenor Hello Data tarifacsomagok kizárólag egyéni felhasználásra, a normál felhasználás szabályainak betartása mellett használhatók fel. Nem számít normál felhasználásnak, ha számlázási időszakonként az Előfizető nem kezdeményez legalább egy hanghívást" - Telenor

(#31023) meszi3 válasza mr_kickass (#31022) üzenetére


meszi3
tag

Ettől még bele lehet tenni, csak ki kell venni havonta egyszer és hívni vele. :P

(#31024) mr_kickass válasza meszi3 (#31023) üzenetére


mr_kickass
tag

Valid, de akar ilyenekkel szorakozni a halal. :))

(#31025) meszi3 válasza mr_kickass (#31024) üzenetére


meszi3
tag

Amúgy IQpro a legjobb korlátlan, otthoni routerben használt mobilnetre, havi 4362 (jelenleg), se belépési díj, se kilépési, nincs hűség. Egy szopó van vele ami feljebb ki lett már párszor vesézve, hogy ha adatmegosztó SIM kerül hozzád akkor NO roaming (jelenleg). De otthoni netnél ez a legkevésbé érdekes.

(#31026) mr_kickass válasza meszi3 (#31025) üzenetére


mr_kickass
tag

Igy igaz, otthonra lenne, mivel csak gyaszos sebessegu vezetekes internet van; 10 MBit a maximum, amit szolgaltatnak.

(#31027) nyisziati válasza mr_kickass (#31026) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem gyászos az, én idén tavasszal váltottam 20 Mbitre, de igazából csak azért, mert nem volt drágább, a sebesség doszt elég volt.

(#31028) mr_kickass válasza nyisziati (#31027) üzenetére


mr_kickass
tag

Akkor maskepp fogalmazok: nekem keves, es elkepesztoen pofatlan a Telekom arazasa is (kicsivel dragabb lenne a 10 MBit-es vezetekes net, mint az iQPro fele mobilnet). Ha nincs huseg, akkor dobok is egy uzenetet nekik jovo heten. Szemelyesen lehet intezni? Ha igen, hol? Ha nem, milyen atfutasi idore szamitsak?

(#31029) Hoorus válasza meszi3 (#31025) üzenetére


Hoorus
őstag

Viszont iqpro-nál max. 150 mbps engedélyezett, ami átlagosan olyan 50-70 mbps valós sávszélesség. Tehát 4G+ szerintem nincs iqpro-nál. EQ-nál viszont nincs korlátozás sávszélben. Facebook csoportokban rakosgatják fel a 200+ mbps-os eredményeket. Akinek számít, annak ezt figyelembe kell azért venni.

(#31030) 4Grider válasza Hoorus (#31029) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenornál nincs olyan műszaki megoldás, ami egyes előfizetéseket letilt a CA lehetőségéről.

(#31031) kory24 válasza Hoorus (#31029) üzenetére


kory24
őstag

4G+ nincs iqpro-nál?
Ez biztos?
Nem lehet, hogy a leírása csupán olyan régi, hogy akkoriban még nem is volt 4g+?

Csak, mert nemrég voltam Balatonon nyaralni és ott 4G+ jelzett a telefon.

Bár sebesség tesztet nem futtattam :)

Egyébként sima 4G is gyakran van 100m felett a letöltés

(#31032) Hoorus válasza kory24 (#31031) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem azt mondta a flottakezelő, hogy max. 150 mbps.. Mértem már én is 100 fölött sima LTE-n, de az nagyon ritka..

Mondjuk nekem bőven jó így is, mivel a Honor 8 nem tud 4G+-t..

[ Szerkesztve ]

(#31033) zagloba válasza Hoorus (#31029) üzenetére


zagloba
aktív tag

Van 4g az iQpronál!

(#31034) Hoorus válasza zagloba (#31033) üzenetére


Hoorus
őstag

4G+ -ról van szó.

(#31035) mr_kickass


mr_kickass
tag

Bar nem teljesen on topik, de ha mar korlatlan mobilnet csomagokrol van szo, van valaki, aki hasznal ilyet otthonikent? Milyen router jott be? Nativ SIM foglalatos, USB stick-et fogados, kis meretu mobil hotspot-ra keszulet?

(#31036) meszi3 válasza Hoorus (#31032) üzenetére


meszi3
tag

[link]

Ilyeneket írnak: "A Telenor idén 650 bázisállomáson kapcsolta be a 4G+-t, amellyel akár a 4G-nél kétszer gyorsabb, 300 Mbps-os letöltési sebesség is elérhető az LTE Advanced technológiát támogató készülékekkel."

Úgy néz ki nem az egész hálózat 4G+ csak egyes részein kapcsolták be egyelőre.

Egyébként sima 4G-n én rendre ilyeneket mérek

Speedtest

ez eddig a max

Speedtest

[ Szerkesztve ]

(#31037) norby91 válasza kory24 (#31031) üzenetére


norby91
tag

2 hete még nem volt, akkor rendeltem.

150 mbps a max, átlagosan 60/30 van

#31035
Én használok, tökéletesen megy. Kellett hozzá egy sim-es router de megéri... :)
10mbit-es adsl-t váltottam... :D

[ Szerkesztve ]

(#31038) zeon.hu válasza meszi3 (#31025) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mindegyik kártya megosztó, ahogy itt írtam.

#?*@&!

(#31039) zeon.hu válasza mr_kickass (#31035) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs vezetékes netem, a kártya egy Huawei E5372 Mifi-ben van, így legalább magammal is tudom vinni.
(Van egy Xiaomi repeater az előszobában, így minden helyiségben maxon van a wifi jel)

#?*@&!

(#31040) mr_kickass válasza norby91 (#31037) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszi, a kerdes igazabol az lett volna, hogy milyen modell valt be - elvegre ha valt az ember, akkor nyilvan elkerulhetetlen az otthoni infrastruktura mobilnetesre alakitasa.

zeon.hu: Koszi a tippet, ranezek, hol lehetne kapni ilyet.

(#31041) zeon.hu válasza mr_kickass (#31040) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ennél már újabbat érdemes nézni.
(Szolgáltatóknál is kapható, állítólag telekomnál független az E5577C)

Szerk.
Ez alapján írtam, hogy független

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#31042) edk- válasza mr_kickass (#31040) üzenetére


edk-
őstag

Nálam TP-Link WDR-3600 ROOter firmware-rel és D-Link DWM-222 (telekomos, de független). Utazáshoz pedig NEXX WT3020 ROOter firmware-rel és a D-Link DWM-222.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31043) mr_kickass válasza edk- (#31042) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszonom neked is! :R

(#31044) Andrewstarr válasza mr_kickass (#31043) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

....vagy ha csak otthonra kell, és olcsón, és tudsz ebay-en vásárolni, akkor írd be a keresőbe itt, hogy ebay 4g router. :K

(#31045) norby91 válasza mr_kickass (#31040) üzenetére


norby91
tag

tplink TL-MR6400-at vettem..32eFT
Mifik, usb stick-ek nem hinném, hogy hosszabb távon bírnák a folyamatos használatot, így ez újonnan jobban megérte nekem...

ebay-ről tudsz venni esetleg használtat
pl

(#31046) arnyekxxx válasza nyisziati (#31027) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem gyászos az,

a 10megabit lefele nem annyira gyászos de a mellé tett 0,5megabites feltöltés már eléggé az ha az ember nem csak forumozásra meg tartalomfogyasztásra használná a netet hanem időnként feltölteni is akarna adatot.

nálam 10/0,5 adsl volt, egy megváltás, hogy most a feltöltési sebességem másfélszerese a legrosszabb pillanataiban is a korábbi letöltési sebességnek. Kétpálcikás térerő mellett.

routeres kérdésre:
+1 az ebayes Speedport-ra.

[ Szerkesztve ]

(#31047) nimfas válasza arnyekxxx (#31046) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is a speedport jött be. Előtte 3372 USB stick volt, de melegedett és sűrűn lefagyott. Az asztali cuccal nincs gond.

(#31048) mr_kickass


mr_kickass
tag

Koszonom mindenkinek! :R

(#31049) Gereth7 válasza norby91 (#31045) üzenetére


Gereth7
csendes tag

Én is ilyet használok már legalább egy éve, tudja amit kell, kiszolgál.

(#31050) tmp0124 válasza Gereth7 (#31049) üzenetére


tmp0124
tag

Annak mi az oka, hogy a leírás szerint a speedport csak 100 Mbps-t tud, illetve 800 MHz-en csak 50-et?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.