Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) runner 125 válasza devast (#18850) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs ebben semmi átbszás, a _garancia_ minden járműnél akkor él, ha a kereskedőnél szervizelteted. Ezt már kitárgyaultak annó az ' 5 év garis ' Aprilia SR-ek kapcsán. Marketing, semmi más. El kell dönteni, h kinek mi éri meg jobban. Két évig 'biztonságban tudni' a robogót, drága szervizköltségekkel, vagy leszrva a garit, otthon megoldani a cseréket.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18852) wrox válasza runner 125 (#18851) üzenetére


wrox
senior tag

Be is b*szna, ha viszek neki olyan olajat, mint amit a kereskedő árul, és ugrik a garancia. Ez megint csak magyar mentalitás. Ilyen a világon nics, csak itt. De itt is csak azért, mert beletörődik a nép.

(#18853) dave93 válasza runner 125 (#18814) üzenetére


dave93
őstag

Nem tudjátok Pesten hol lehetne venni olyan maszkot, ami nem halálvékony és ér is valamit? Ezek az 500Ftos maszkok annyira brutálisan vékonynak tűnnek, hogy nem hiszem, hogy bármit is érnek, mi a tapasztalat? :R

(#18854) devast válasza runner 125 (#18851) üzenetére


devast
addikt

Értsd: családon belül van olaj nagykereskedő.... Olajam van, olyan amilyent szeretnék, importőri áron. Azt benyelem, hogy a szolgáltatásért (szervízelés) fizetnem kell, ráadásul 6 havonta. De azt, hogy minden szart tőlük kell megvennem, hogy érvényes maradjon a garancia... Ha kitalálják, hogy nekem 1 év múlva új légszűrő kell, akkor nyilvánvalóan kiperkálok nekik pl 15k-t egy nyamvadt légszűrőre... kb annyiba kerülne náluk (szerintem).

(#18855) TayRol válasza dave93 (#18853) üzenetére


TayRol
veterán

téli vagy nyári kell?

(#18856) SirKero válasza TayRol (#18855) üzenetére


SirKero
őstag

téli-nyári univerzális :DDD
Engem is érdekelne olcsón Pest déli részén bolt. ( csak ne a babó :N )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18857) dave93 válasza TayRol (#18855) üzenetére


dave93
őstag

Őszi-tavaszi :D Kora márciusra, amikor reggel ilyen 5 fok körül van, és őszre amikor szintén 5 és 10 fok között van, télen nem veszem elő a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#18858) TayRol válasza dave93 (#18857) üzenetére


TayRol
veterán

motoroazisnál láttam jokat, esetleg forcefield. de ami jo az nem olcso sajna.:) en anno az euromotorban vettem valami gagyit, 2x hordtam összesen.

(#18859) canniball


canniball
nagyúr

Tisztelet a Hölgyeknek/Uraknak!

Elnézést kérek hogy ideszemetelek, de nem találtam megfelelő topikot. :R

Két vidéki elveszett sofőr (egyik lennék én :) ) keresne Budapesten az Üllői út és a Könyves Kálmán krt. kereszteződés közelében olyan helyet (áruház parkoló, miegymás) ahol meg lehet állni autóval, lehetőleg ingyen. :B Tudtok javasolni valamit?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18860) TayRol válasza canniball (#18859) üzenetére


TayRol
veterán

az üllöi uti felüljaro alatt ingyenes.

(#18861) canniball válasza TayRol (#18860) üzenetére


canniball
nagyúr

Elnézést, azt kihagytam hogy holnap csúcsidőben (15-16 óra körül) lenne esedékes a dolog, akkor is van ott vajon hely?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18862) TayRol válasza canniball (#18861) üzenetére


TayRol
veterán

na ez jókérdes, igy mar nem vagyok biztos benne. kicsit messzebb a Lurdy-haz parkoloja ingyenes, oriasi es tuti van hely.

(#18863) canniball válasza TayRol (#18862) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem is olyan nagy kitérő, köszönöm! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18864) TayRol válasza canniball (#18863) üzenetére


TayRol
veterán

es ott még kajáldák is vannak ha a nagy pesti sétaban megéheznétek.:)

tegnap voltam a Lurdy melletti robogoszalonban (Tutto Moto asszem), haat van egy-két lelakott vas. meg nem is annyira segitokészek...

találtam egy pont nekem valo cikket, gondolom mar lattatok mert regi.

[ Szerkesztve ]

(#18865) kzkz válasza TayRol (#18835) üzenetére


kzkz
őstag

Szia!

Két személlyel megfelelő dinamika még 500-assal is kérdéses néha, pl kis dombon két 90kg-os emberrel. Volt már benne tapasztalatom egy kamion mellett :)

Amúgy ha dinamika kell, akkor inkább a 500-asok között kellene nézelődni, mert alig drágábbak a 250-esnél és majdnem dupla lóerő...

Piaggio X9 500-as nem játszik nálad? 450 alatt már vannak a használtautón rendszámosak...

(#18866) TayRol válasza kzkz (#18865) üzenetére


TayRol
veterán

most neztem, nemrossz az x9-sem, de miert ilyen olcso a nagyobb köbcentihez képest?

(#18867) kzkz válasza TayRol (#18866) üzenetére


kzkz
őstag

Hát ezt nem tudom megmondani, valószínű el akarják adni, és nem csak hónapokig hirdetni :)
Nekem ilyen van, tavaly vettem, de nem volt gondom vele... Amikor vettem, én is a 250-eseket nézegettem, de a rendszámos Piaggio Beverly 380e volt. Viszont ha már ennyit szántam rá, akkor az 500-as X9-es maradt, igaz 1-2 évvel idősebb, de alig fizettem érte többet...

Nem rábeszélni akarlak, csak szinte alig van különbség árban a 250-es és 400-500-asok között. Persze rendszámmal, nem 50-esként hajtva a 250-est .)

[ Szerkesztve ]

(#18868) TayRol válasza kzkz (#18867) üzenetére


TayRol
veterán

van motorom es hozza jogsim is szoval az nem gond. mennyire zavaro a kis kerék?

(#18869) TayRol


TayRol
veterán

aprilia atlantic 250/500?

(#18870) runner 125


runner 125
nagyúr

Jó választás az X9-es is, a kistesóját - az X8-at írtam is.

Egyébként ugyanaz a blokk van benne, mint az 500-as Nexus-ban. Nekem ugye olyan volt. Malossi varióval nagyon komolyan ment. 120-ról még brutál húzott, persze két személyt azért itt már megérezte.

De, ha el tudsz kúszni 500k-ig, kicsit talán fölötte, akkor sokkal jobb választás az 500-as. Fogyasztásban gyakorlatilag nincs különbség, sőt, meg merem kockáztatni, h egy 100-as utazó mellett az 500-as kevesebbet fog enni, mivel jóval kevesebbet forog.
Varióval és gyáru állapotában is minden esetben 4 alatt volt a fogyasztásom, köszönhetően, h ezek már injektoros blokkok.
Egyszer csináltam egy minimál fogyasztás tesztet, 90 fölé nem mentem vele sehol, 3,2 jött ki, pedig én is 100kg vagyok.

Miért olcsók? Talán, mert kicsi a vásárlóréteg, illetve 80%-a olasz import, s ettől már óckodik mindenki. Hozzá teszem nem akkora probléma, mert ki lehet fogni szép példányokat is, csak ritkák.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18871) TayRol válasza runner 125 (#18870) üzenetére


TayRol
veterán

mindenkeppen injektorosat akarok, visszafele nem fejlődöm.

a fogyasztás a legkevesebb, inkabb a 250-eshez kepest az 500-as nagyobb sulya es rosszabb manoverezhetosege érdekel.

most olvastam, hogy valamelyik X-ben van elektromos kozéptámasz es kommunikacios rendszer a motoros ill. utasa kozott... meg 2 zart bukonak csomagtér.
na, valami ilyesmi kellene.:)

400k-t szánok rá első körben hogy maradjon még bőven, de ha iden nem találok megfelelőt akkor jovore több pénzt tolok bele.

szerk: 80kg vagyok, asszony 65kg. kettőnknek lesz a vas.

szerk2: kell a pénz a pályagépre is. szoval nem feneketlen (sajna) a kassza.

szerk3: ez sem rossz. mekkora az ules alatti csomagtarto?

[ Szerkesztve ]

(#18872) runner 125 válasza TayRol (#18871) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, van amelyiken van. Bal oldalt van a vezérlője, fotókon látszik, noh meg az antenna is...

Jó a 250-es Nexus is, de ezek alapvetően sportrobogók, - mármint formát tekintve. A 250-esnek úgy tudom nagyobb a csomagtartója, mint az 500-asnak. Nekem annó a sisakom nem fért bele. :)
_

01

Ez szép, s egyben van, és nem kereskedő. (Persze lehet nepper, de ettől még a robogó egyben van.)
Ezeken a Piaggio-kon ugyanaz a lámpakapcsoló van, mint a Runner-eken. Fotókon bal oldalon látszik, 25.000km-ig biztosan nem szabad lekopnia a piktogrammoknak, így amelyiknél szarrá van kopva és az órában 13.000 van, meg sem kell nézni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18873) TayRol válasza runner 125 (#18872) üzenetére


TayRol
veterán

Franko ez az X9. Kérdes, kell-e nekem az 500-as robi. Valahol ki kell probalnom egy 250-eset hogy milyen a dinamikája.
Egy zárt sisaknak be kell férnie az ules alá, szoval ez preferencia.:)

Bal oldalon az kijelzos egyseg a kommunikacios cucc? A piktogrammos tippet köszi.

Ja igen: leveheto az X9-cen a hatso doboz? Valahol olvastam hogy fix... Nem mindig akarnám hordani.

[ Szerkesztve ]

(#18874) runner 125 válasza TayRol (#18873) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, neked kell tudni, h melyikre van szükséged.

Igen, az az. A linkelt X9-en is van, a lámpakapcsoló fölött.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18875) kzkz válasza TayRol (#18868) üzenetére


kzkz
őstag

14-es kerék van elöl-hátul, ez már nem a legkisebb, de a nagymotor 17-es kerekéhez képest kicsit jobban megérezni az úthibákat az tény.

(#18876) kzkz válasza TayRol (#18871) üzenetére


kzkz
őstag

A nexus ülése alá, ha jól tudom még egy sisak se fér be, mintha ezt olvastam volna...

(#18877) kzkz válasza TayRol (#18873) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem nem fix a hátsó doboz, igaz nem is gyári úgy tudom.

(#18878) jozsi252


jozsi252
veterán

Hogyha az alsó sztenderem lötyög kicsit, akkor mindenképp a rugó lehet a vétkes? Mert mindent rendben találtam, így szerintetek a rugó állhat a háttérben?

iPhone 13 Pro Max

(#18879) walanr


walanr
csendes tag

Sziasztok. Ma voltam gyertyát venni a yamaha mintembe, de minden kézikönyv másféle gyertyát ír hozzá. Az egyik szerint BR6HS a másik szerint BPR6HS, Benne meg BP6HS volt, Én most a BR6HS hez vettem gyertyát Denso W20FS-U típust, ez nem előrehúzott elektródájú, ami benne volt BP6HS (ill. a BPR6HS is) pedig igen. Mit befolyásol ez? Rosszat vettem volna?

(#18880) runner 125 válasza kzkz (#18876) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az 500-asba igen, de a 125-ösnek, és a 250-esnek nagyobb a csomagtartója.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18881) TayRol válasza kzkz (#18875) üzenetére


TayRol
veterán

a 250-esnek asszem 12-es a hatsoja, azert az eleg csoffadt.:) ellenben az 56 literes csomagtér az baromira vonzo - illetve hogy ket zárt buko is belefér. még dobozt sem kellene vennem.

az 500-ason meg az elektromos kozéptámasz es a kommun. rendszer a bejovos.

(#18882) runner 125 válasza TayRol (#18881) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elektromos küzéptámasz?! Ne bassz má', hány éves vagy? ;]
Nagypapóknál még jó érv lehet, de pillanatok alatt sztenderre húzható. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18883) TayRol válasza runner 125 (#18882) üzenetére


TayRol
veterán

asszonynak, teee. :) ő is ra van állva a témára.

banditon is van es felrántom pikk-pakk pedig az 250 kilo.:)

[ Szerkesztve ]

(#18884) T.Attila válasza barack1997 (#18797) üzenetére


T.Attila
csendes tag

Hogyha megnyom az önindító gombot olyan hangja van mint pl a mákdarálónak. :D

(#18885) jozsi252


jozsi252
veterán

Rugós kérdést megoldottam.

Viszont lenne még 1 kérdésem. Hogyha egy gyári 50-es mocin cserélek hengert pl 70-est rakok fel, illetve a karbit kicserélem, akkor azt gyorsulásra esetleg végsebességre észrelehetne venni? Illetve a görgőt is természetesen cserélném.

iPhone 13 Pro Max

(#18886) Tothgera30 válasza jozsi252 (#18885) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K ..ehhez egy varió és egy kipuff is társulhatna, és a végén mindezt észreveszed a fogyasztáson.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18887) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Egy kicsit még hozzácsaptam keretemhez, és erről a sisakról valami véleményetek van?
MT Revenge Brave

köszi!

(#18888) TayRol válasza kkrisi (#18887) üzenetére


TayRol
veterán

20e ft körül inkabb HJC. MT-t nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#18889) zsolt19900 válasza kkrisi (#18887) üzenetére


zsolt19900
őstag

cabert v2 407? 10 zel több de nagyon jó sapka

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18890) Gergello


Gergello
addikt

nagy bátorság ezeket a noname szar sisakokat megvenni, nekem is ilyen volt az első de már belevágtam a kukába, oda való

(#18891) kkrisi válasza zsolt19900 (#18889) üzenetére


kkrisi
senior tag

egy kicsit lehúzták tesztben...:(

de az mt az nem no name legalább is úgy hallottam, hogy az jó, de mint laikus nem tudom :/

TayRoy: Igen jó sipkák, lehet végül az lesz....köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18892) canniball válasza TayRol (#18864) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy aprós találka lesz terítéken, nem romantikus sétálgatás. :D

No de hogy on is legyek.
Most hogy B-s jogsival gyorsítottan lehet A1-t csinálni elgondolkodtam rajta hogy nekiugrok aztán ha sikerül akkor kezdésnek beruházok egy 125-ös ETZ-re. Így felmerült bennem pár láma kérdés (igen, legfőképpen a piszkos anyagiak, de hát fizetésből élünk), melyekért előre elnézést kérek:
1. Az egyik suli oldalán láttam öltözékre vonatkozó előírást és ott a tanfolyam idejére ezt biztosítják is. Ez iskolánként változó vagy van előírás hogy mire van pontosan szükség és mindenhol adják vagy van ahol "önköltséges"?
2. Az előírt 1+1 gyakorlati óra egyértelműen annak van kitalálva aki amúgy is motorozik, nyilván ez 0 előélettel semmire sem elég. Nekem anno volt egy Simsonom amivel elpöfékeltem egy nyáron, de ez kb. 15 évvel ezelőtt volt és ugye 50 ccm3-n. Egyik ismerősöm szerint ez olyan mint a biciklizés: nem lehet elfelejteni én viszont elég pesszimista vagyok e tekintetben... Vajon melyikünknél az igazság, hány órával számoljak?
3. Ezen kalkulátor szerint egy 125-ös átírása ~30k-ba fáj, ez megfelel a valóságnak? Illetve vannak-e még plusz költségek és milyen macerával jár ez a kis magyar (bürokratikus) valóságban?
4. Mennyibe kerül éves szinten fenntartani egy ilyen gépcsodát? Persze az üzemanyagköltségen és az esetleges szerelői honoráriumokon túl, olyanokra gondolok mint kötelező, adó(k), egyéb sarcok.

kkrisi!
Az íráshoz (tesztnek én nem nevezném) tartozó kommenteket is elolvastad? Én azt olvasom ki belőlük hogy ugyan közel sem tökéletes de kategóriájához képest pozitív a kép, sőt van aki azt írja az életét mentette meg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18893) Topiccsendőr válasza walanr (#18879) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az R es gyertyában van zavarszűrő ellenállás, ha a gyertyapipádban is van, akkor gyújtás problémáid lesznek vele.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18894) runner 125 válasza canniball (#18892) üzenetére


runner 125
nagyúr

Új szabály, h csak teljes motoros felszerelésben lehet vizsgázni. Mindennek protektorosnak kell lennie!
Franc tudja ezt. Elmész, veszel órákat és meglátod. De azt tudd, h ha MZ vel szeretnel maszkalni, akkor váltós 125 ossel kell vizsgazz, mert bekerül a jogsiba!
Igen, kb 30k bol kijön.
Éves biztosítása alig több, mint egy 50 esnek, max 4-5k

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18895) mocsanisi válasza Topiccsendőr (#18893) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Tanusítom :) Sőt szétvághatja a CDI-det is :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#18896) canniball válasza runner 125 (#18894) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mindennek protektorosnak kell lennie!"
Pedig térdvédőt pl. tudtam volna kölcsönkérni... :(( A kabáton kívül mi az a minden? Van külön projektoros kesztyű, nadrág és bakancs is?

"...ha MZ vel szeretnel maszkalni, akkor váltós 125 ossel kell vizsgazz, mert bekerül a jogsiba!"
Igen, ezt tudom. Mondjuk azt hittem ez csak a SMK-ra vonatkozik, eszembe sem jutott hogy A1-nél is oktathatnak automata váltóssal... Amúgy annál a sulinál amit a közelben néztem egy Yamaha YBR 125 van, gondolom az nem automata.

"Éves biztosítása alig több, mint egy 50 esnek, max 4-5k"
Remek, az nem tétel. Van egyéb fix éves költség? Esetleg súlyadó vagy ilyesmi?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18897) DigitXT válasza canniball (#18896) üzenetére


DigitXT
félisten

Gépjárműadó van, de az se tétel, évi 2-3K körül.

(#18898) canniball válasza DigitXT (#18897) üzenetére


canniball
nagyúr

Pöpec!

Közben nézegettem egy webshopban az árakat, jól látom hogy ha tényleg meg kell venni az említett projektoros felszerelést az bukósisak nélkül is alsó hangon 100k-ba fáj? :Y

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18899) DigitXT válasza canniball (#18898) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tudom, hogy mindent meg kell-e venni. Igen, sajna húzós árak vannak.
Én mostanában nem néztem, de kb. 3 éve, amikor én a jogsimat csináltam,
bevásároltam rendesen: kabát+kesztyű+csizma+???, s ez is kb. 100K volt.

Sisakom nekem volt régről (lassan csereérett szegény), nadrágot meg csak
később vettem (azóta meg kihíztam), de amúgy sem szerettem hordani, így
inkább farmer + külső térdvédőben nyomulok. Viszont a Forcefield Pro L2-m
nélkül soha. Úgy érzem magam, ha nincs rajtam, mint a kocsiban, ha nincs
bekötve a biztonsági öv. Egyszerűen megmagyarázhatatlanul szar érzés.:B
Persze a gerincprotit is csak később vettem, szóval nincs benne a 100-ban.
Nem is kötelező elem, ha jól tudom, csak erősen ajánlott - baleset esetére.
(Mellékesen vesevédőnek sem rossz, mivel a derekadon kapcsolod össze.)

Szerintem érdeklődd meg, hogy mi az, amit a suli ad. Pl. a Safety Hungary
tréningen sem volt kötelező saját könyök/térdvédő használata, adtak volna.
Meleg volt, szóval volt benne ráció, hogy nekivetkőzni, és csak protektorok,
de "kemény voltam", végig toltam az egészet a fullos felszerelés(em)ben.:D

(Már csak azért is, mert megvenni csak azt érdemes, amit valóban hordani
is fogsz. Ha csak valami mondvacsinált előírás és nem hordod, felesleges.)

Amúgy a ruháim azóta is bírják - mondjuk nem teszteltem őket eséssel.:N
Az egyetlen elcsúszásomkor meg persze nem volt rajtam a kabát -> hiába
volt Forcefield protektor belerakva a gyári helyett, az alkarom nyúztam le...
Azóta mondjuk semmi. Ez is egy idióta helyzet volt. Nagy melegben nehéz
elviselni egy fullos kabátot is: esetleg idénre vmi protektoringet nézek majd.

(#18900) walanr válasza Topiccsendőr (#18893) üzenetére


walanr
csendes tag

Az R-es gyertya nem probléma, abban mindkét útmutató egyetért, a kérdés inkább a P jelzésre vonatkozik, az előrehozott elektródára. Lehet valami baj, ha nem P jelüt vettem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.