Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Tothgera30 válasza g@bo (#18246) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igazából ha rendesen alá vagy öltözve, akkor nincs gond, de vigyázz, nem csak télen lehet szétb@szni az ízületeidet, a nyári menetszél ugyan olyan káros, csak nem érzed, talán csak annyit veszel észre hogy hűsít a kánikulában!

#18249 KatonaT: Miért lenne baj a DiTech-el? Magával a technikával nincs baj, akkor van gond ha elhanyagolják, vagy nem megfelelően tartják karban, és a Morinis technikát érdemes kerülni, viszont ha jól gondolom ennyiért Piaggio blokkosat nem veszel!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18252) KatonaT válasza Tothgera30 (#18251) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Szia
Köszi a választ!
Nem tudom hogy milyen blok van benne....
De majd visszamegyek megnézem az alvázszámot mert elvileg ha ZD4TEA-el kezdődik akkor piaggo.
és a kóreai csodáról nincs valami véleményed?
azt meghallgattam és elég szép hangja volt, első rúgásra indult hidegben...
Csodát nem várok ennyi pénzért főleg olasz, japán vonalon mert tudom hogy azok drágábban és nagyjából tisztában is vagyok vele hogy miért viszont többet nem szeretnék rá költeni azért mertem nézni kóreai, kínai csodát...
Persze ha lenne pénzem vennék egy Runner-t és boldogan élném az életemet, de nem abban a világban élünk :W
A morinis-el mi a baj?
eléggé laikus vagyok ebben a témában!

(#18253) runner 125 válasza KatonaT (#18249) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen márkátlan robogókat ne vegyél, csak a szívás lesz vele.

.. minden bizonnyal az SR egy Morini-s Di-tech, szintúgy felejtős.

t1

Ilyen okokból felesleges szerelőhöz vinni, mivel otthon max fél óra alatt lehet csekkolni, és esetlegesen cserélni.

Nem tudom mennyire bízol a szerelőben, de azért a régi görgőket, variót, kuplungot kérd el. S, ha lehet fotózd már be ide. Tényleg csak kíváncsiság - pontosabban, h valóban csereérettek, vagy szimplán viszketett a tenyere. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18254) Tothgera30 válasza KatonaT (#18252) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Morini blokk nem igazán ajánlott. Piaggio blokkosokkal nagyon jól járnál, én azokat kajtatnám, vagy a jó öreg Minarellit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18255) runner 125


runner 125
nagyúr

..ma elmentem motorral melóba (35-35km), jó taktika ilyen csípős időben utolérni egy nagy autót. :D

Odafelé egy mixer mögé álltam be tartós 80-ra, visszafelé meg egy teheruatót találtam, tartós 90-nel szépen ment. Fogyasztásom 3,8 lett. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18256) t1 válasza runner 125 (#18253) üzenetére


t1
addikt

Megmondom őszintén én nem értek ilyenekhez se türelmem se szerszámom nincs hozzá. A szerelő gyereket ismerem szerintem teljesen megbízható. A görgőket nem adta oda azt mondta kérjek Yamaha-hoz valót.
Itt a cucc amit a kezembe adott:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18257) zsolt19900


zsolt19900
őstag

megvételezem, lepapírozom a motort adás-vételi, van valami szabály, kötelezettség, hogy hány napon belül kell, nevemre kötni kötelezőfelelősség biztosítást? 30? 1-2-3?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18258) runner 125 válasza t1 (#18256) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon nem látszik a fotókon, de egy ilyen kuplungnál a ferodol pofák állapotát kell figyelni. - Mennyi van még belőlük.. - Viszont, ahozz, h a kuplung tényleg cserés legyen, iszonyú sokat kell használni a robogót. Mivel kb. én akkor cserélném, ha a szíjtárcsák már hullámosra koptak.
A kis rugókat, nagy rugót külön-külön lehet cserélni, s végső esetben a kuplungpofákat is újra lehet ferodoloztatni. Persze kérdés hol csinálják.. én annó a Nexus-t, kb 3k-ból megcsináltattam.

Kíváncsi leszek a végösszegre, ha publikus számolj be róla. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18259) t1 válasza runner 125 (#18258) üzenetére


t1
addikt

Az a baj nem értek hozzá így rá kell hagyatkoznom. Holnap megyek a motoros boltba és okosabb leszek. A végösszegről beszámolok :)

(#18260) KatonaT válasza runner 125 (#18253) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Akkor felejcsem el a robivásárlást 100-150-ért?
Az a szívás mit takar?

(#18261) Debilon válasza zsolt19900 (#18257) üzenetére


Debilon
addikt

Kötelező nélkül át sem írják. Átiratni meg 15 napod van

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#18262) runner 125 válasza KatonaT (#18260) üzenetére


runner 125
nagyúr

Dehogynem, annyiért már lehet korrekt gépet kapni.

Kínai, névtelen robogóknál már nem is az alkatrészellátottság okoz problémát, hanem egyszerűen a minőség. Nem lesz olyan tartós, mint egy normális olasz vagy japán - ezt tükrözi a vételára is. Noh is hamar bosszanthatják az embert random mód elektromos problémák is és egy ilyen kínai 50 4t nem a teljesítmény mintapéldája. Ha, nagyon megtekerem a bringát lenyomom. :D

Debilon

50-es robogónál nincs átírás.

Adás-vételi van és kész.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18263) Topiccsendőr válasza KatonaT (#18249) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Magyarországra nem túl jó a ditech, mert itt nem lehet gányolni. Itt cserélni kell alkatrészt, tömítést, és nem a sufniban kókányolni.
Kevesen értenek hozzá, ezért mindenki fél tőle, de nekem a morini blokkosal is jók a tapasztalataim. Talán a morininél többször kell cserélni a benzin injektor fejet, de a fogyasztás mellett szerintem így is megéri. Kb annyira jön ki, mintha dupla fogyasztású karbisat használnál. De itthon kevés a normálisan karbantartott, rengeteg lóvé azokat felhozni, sok dolgot kell cserélni rajtuk. De ha jó mindene akkor megbízható.
Most próbáltam ki egy 70 köbös polini ditechet (morini) malossi ecu val és a 125 4T robogót elrakja. Döbbentem. Basszotjó gép :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18264) Topiccsendőr válasza t1 (#18256) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezeknek mi a bajuk? Tűgörgő? Vagy lötyög a tárcsa? A harang is fasza ránézésre. Vagy üt?
Görgők meg nem itt vannak, hanem elöl :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18265) runner 125 válasza KatonaT (#18260) üzenetére


runner 125
nagyúr

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18266) Debilon válasza runner 125 (#18262) üzenetére


Debilon
addikt

Tudom hogy nincs. De ezt nem írta, hogy 50-esről van szó, az átírás miatt írtam

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#18267) zsolt19900


zsolt19900
őstag

mt helmets ill shiro bukósisakokról van valakinek valamiféle tapasztalata? az elsőt nagyon ajánlgatta a motorboltban az árus, talán azért, mert látta, hogy ott a tojáshéj rajtam és hű ennek el kell adni, vagy miért?

Tettszik egy egy minta mindegyikből, de persze hosszútávon gondolkodva ha azt mondjátok, hogy a 3-4kval drágább shiro jobb mint az mt helmets akkor azt fogom választani

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18268) runner 125 válasza zsolt19900 (#18267) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nem ismerem ezeket, kb egy típus mind, max más a színük.

Bukóból én csak márkát vennék, ha újért nem akarsz nagy pénzt kiadni, érdemes használtat nézni. 10x jobb egy normális használt, mint egy no name kupak.
Ráadásul 90%-ának mosható a bélése.

Nolan, Shoie, AGV, Schubert, Dainese, Arai, ezek kb. a prémium márkák, eggyel alsóbb kategória (közép) ; Grex, Airoh, HJC, Caberg, Probiker, Shark, Berik..

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18269) zsolt19900 válasza runner 125 (#18268) üzenetére


zsolt19900
őstag

pedig shiro azért nem egy alsó kategória úgy látszik

néztem ezt nem a méretem

néztem ezt ez már jobb, de vajon megér-e +10k-t a shirohoz képest

ami ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18270) runner 125 válasza zsolt19900 (#18269) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt miből gondolod? Én ezt a márkát nem említettem meg sehol.

A márkajelzéséből is látszik, h a nagy gyártókra akar hajazni. Ez az embléma ugyanolyan elvű, mint a Suomy sisakoké. :D

Vedd az AGV-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18271) KatonaT válasza runner 125 (#18265) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Találtam egy morini leírást miszerint: "Akinek megfelel egy gyári, normál teljesítményű motor, nyugodtan választhatja."
Én azért néztem T4-est mert nekem a takarékosság a lényeg.
Ha a motorozás vonzana annyira akkor nem adom el 2 éve a Mitomat :)
De nekem az a fontos hogy kb 2 l-el elszaladgáljak melóba és egyéb pár km-re lévő helyekre itt azért nem fér bele a 4 l mert akkor már elmegyek autóval...
Runner köszi a gyüjteményt!
Azért azt az apriliát lehet meglesem mert elvileg 2004-es (majd megnézem azl alvázszámban) és úgy olvastam hogy 2003.07. Hóig csinálták morinivel...
Hátha szerencsém van!
Még egyszer köszi mindenkinek!

(#18272) zsolt19900


zsolt19900
őstag

még egy lehet, hogy specifikus, lehet, hogy nem kérdésem lenne: a motorban, melyik azok a kopó alkatrészek, melyeket érdemes, ildomos kicserélni egy esetleges "motorgenerál" és vagy kopóalkatrész csere folyamán? ha kell a típus sr125 áprilka

okés akkor megrendelem az agv-t, ha tényleg ér annyival többet mint az mt helmets meg a shiro

amúgy kérdés akkor ehhez: ha mt helmetsből az xxl-es volt a jó, akkor agv-ből is az fog kelleni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18273) vaksi8 válasza zsolt19900 (#18269) üzenetére


vaksi8
senior tag

Itt még tanácsos nézegetni,hátha ki fogsz valami nagyon szét akciozottat [link]
Vagy még az RMC-ben vannak nagyon jó árak most

Biztos hogy xxl a méreted??[link]

[ Szerkesztve ]

(#18274) zsolt19900 válasza vaksi8 (#18273) üzenetére


zsolt19900
őstag

és ezek az airhornok jók?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18275) vaksi8 válasza zsolt19900 (#18274) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ha az Airoh-ra gondolsz jó márka,de azt vedd ami inkább a fejedre passzol!
Próbálgass végig sok fajtát-tipust.Soha ne rendelj online,az a jó amit meg is próbálsz!

(#18276) zsolt19900 válasza vaksi8 (#18275) üzenetére


zsolt19900
őstag

de ha olyant néztem ki ami nincs helyi üzletben?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18277) vaksi8 válasza zsolt19900 (#18276) üzenetére


vaksi8
senior tag

Én mindenképpen olyat vennék amit fel is tudok próbálni,fejemen van pár percig.
Ne kapkodd el mert egy rossz sisak sok bosszúságot tud okozni.

(#18278) runner 125 válasza zsolt19900 (#18272) üzenetére


runner 125
nagyúr

..sisakot tényleg érdemes próbával venni. Ha, nem tudod megpróbálni, mérd le a fejkerületed. A gyártók nagy része odaírja a méret mellé a kerültet is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18279) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

F12-es alaplapot szoktak/tudnak/megérheti javíttatni? A hibájáról annyit tudok, hogy azzal van a gond :)

(#18280) zsolt19900


zsolt19900
őstag

próbálok én próbálok, rászánok akkor egy napot mindenképp

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18281) dave93


dave93
őstag

Végre valahára a tegnapi nap meghozta a várva várt eredményt, lett egy Liberty-m. :C

[link]
[link]
[link]

187.000Ft-ra volt hirdetve, minden kóser, talán az akksi lassan cserés, úgyhogy 180.000Ft-ba tudtam elhozni. 2005ös, minden papír megvan, 125 4T, a többi látszik. :)
Egy olajcserét mindenképp megejtek, tudja valaki mennyi kell bele? Érdemes szintetikus 5W-40-et beletöltenem igaz? Illetve még az a kérdés, hogy tényleg nincs ezekben cserélhető olajszűrő? :R

(#18282) t1 válasza Topiccsendőr (#18264) üzenetére


t1
addikt

Öszinte leszek... a szerelő nem ért hozzá ennyi... bevittem a motoros boltba a cumót kaptam hozzá egy új kontraszt rugót és kész, ha nem lesz jó / jobb vele a dolog akkor viszem rendes szakemberhez :)

(#18283) runner 125 válasza dave93 (#18281) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa, szép darab. Gratula hozzá.

..ez jó kérdés. Ilyenem nem volt, úgyhogy a típust nem ismerem, de a blokkja ugyanaz, mint a Runner-ekben is.

Google meg dobott ki olajszűrőt.
Szerintem kell lenni rajta, hisz minden normális 4t-n van. Valahol alul a kipufogónál nézd meg. Gyanítom fotóról felismered.

Motul Scooter Power 5W40- ilyen olajat rakj bele. Autoteka2000 Kft.-nél a legolcsóbb. Keress rájuk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18284) dave93 válasza runner 125 (#18283) üzenetére


dave93
őstag

Köszi :R

Na jó is hogy mondod ezt az olajat, akartam is kérdezni. Ez elég jónak tűnik, de mondtak nekem olyat is hogy nyáron jobb a 10W-40 , a nagy melegben , ennek mennyi a valóságalapja? :)

[ Szerkesztve ]

(#18285) runner 125 válasza dave93 (#18284) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyár által előírtat kell rakni bele. Baromság változtatni a viszkozitást. A Nexus is 5W40-nel ment mindig, semmi baja nem volt. Az kell bele.

Rendesen ki van találva ezeken a hűtés, úgyhogy nem kell a sűrűbb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18286) dave93 válasza runner 125 (#18285) üzenetére


dave93
őstag

Köszi szépen, beszerzek akkor Motul Scooter Power 5W40-et :R

(#18287) Tirpitz1 válasza dave93 (#18286) üzenetére


Tirpitz1
csendes tag

Nah csak hogy okuljon a nép :D Van egy Aprilia Tuareg Rally 50-es motorom ( fentebb van kép az előző hozzászólásomban ). A lényeg hogy a benzincsap sem volt tökéletes, ami annyit tesz hogy ömlött belőle az igen drága kőolaj származék. Gondoltam naívan hogy biztos tele van a net használt motyókkal hozzá. Ekkor jött a meglepetés ugyanis lehetetlen kapni, a 125-é meg nem jó hozzá. KB 20-25 boltot hívtam fel hogy van-e nekik, senkinek nem volt miközben tele voltak Aprilia alkatrészekkel. Ekkor kezdtem el gondolkodni hogy vajon csak ezt a motort szerelték-e ilyen csappal, szinte biztos hogy nem... lemértem nagyjából és kiderült hogy szinte az össze Aprilia RX stb.. ben 95% hasonló a csap, egyedül a benzinszívó cső ( ami a tankba megy fel ) kicsit hosszabb.
Meg is rendeltem és tökéletesen illik bele. Kérdésem: erre miért magamtól kellett rájönnöm?! Az a sok bolt/magán ember akik ugye ezzel foglakoznak miért nem tudták ezt...
Nah legalább kiöntöttem ami belém szorult :D

(#18288) runner 125 válasza Tirpitz1 (#18287) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egüékkel is beszéltél?

..mert, pl. én is cseréltem benzincsapot a Runner-en, de ez sem olyan volt, mint amit kivettem belőle gyárit, valószínű Minarelli-s, úgyhogy ők tudták, h rendben lesz.
Egyedül a kis tankba benyúló szűrője volt ennek hosszabb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18289) Tirpitz1 válasza runner 125 (#18288) üzenetére


Tirpitz1
csendes tag

Velük lehet pont nem, mivel célirányosan kerestem, az ember 2-ik legjobb barátjával a Google-al :) és nem dobta ki a boltot... még hátra van a gyújtás szerelése, mivel az egyik vezeték volt olyan bátor és kibandázott a gyújtáskapcsolóból :((( majd hétvégén... Hálátlan motor, pedig az ülését is áthúzattam. Sokáig nem hittem el hogy ezek a tipusú Apriliák jól mennek de a gyújtásuk nem tökéletese konstrukció, ergo még mindig nincs szikra a szinte új önindítóval, rugásra rögtön idnul és erősnek tűnik a szikra... de mivel most gyújtás sincs...

(#18290) runner 125 válasza Tirpitz1 (#18289) üzenetére


runner 125
nagyúr

Legközelebb ilyen esetben keresd az Egü-éket, vagy az italmondo.hu-t. - Ők is készségesen segítenek minden apró alkatrész beszerzésében is, pláne olasz típusokhoz....

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18291) KatonaT válasza runner 125 (#18290) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Erre valami? hsz

(#18292) runner 125 válasza KatonaT (#18291) üzenetére


runner 125
nagyúr

De, ne válaszd a Morinit, mert fos. Nem csak a tuning miatt fos, hanem amúgy gyengébb minőségű.

Ha injektorosat akarsz venni, nézz Piaggio-t, de azok valószínű drágábbak.

4t akkor is kínszenvedés, ha meg kicsit húzod neki, fordulaton az is megeszi a 3 litert.
De, ha ragaszkodsz hozzá, nézd a Kymco Agility-t, tartós, jó, olcsó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18293) KatonaT válasza runner 125 (#18292) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Melyik piaggiot gyártják injektorral?

(#18294) runner 125 válasza KatonaT (#18293) üzenetére


runner 125
nagyúr

Több típust:

Liberty, NRG, Runner, SR, Scarabeo

Pure-Jet, Di-tech - különböző jelölések vannak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18295) lajo válasza lajo (#18279) üzenetére


lajo
senior tag

Runner 125, erre esetleg tudsz valamit? Te még a környéken is vagy :)

(#18296) runner 125 válasza lajo (#18295) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felesleges javíttatni. Újra szokták tekercseltetni, de nem biztos, h tartós lesz, s amennyiért megcsinálják, kapsz újat, vagy bontottat.

Nézz szét használt után Egü fórumon, esetleg vaterán, vagy Google-ban.
5-6k-ért szerintem kapsz állórészt bele.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18297) Topiccsendőr válasza dave93 (#18284) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

fasság. a hűtő azért van a motoron, hogy egy hőfokon tartsa az olajat meg a vizet.
az előírtat kell belerakni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18298) zsolt19900


zsolt19900
őstag

emberek, ha olyan gépegységet veszek, amiben olyan vetítőlencsés reflektorrész van, ami a xenon egyik előírása, akkor sem engedélyezett a xenon?

tudom, a lámpamosó, és az automata magasságállítás ténye nem teljesül, de ezek autónál előírások, vagy motornál is?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18299) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#18298) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

motoroknál nem kötelező a magasságállítás, mivel gyorsításnál meg lassításnál állandóam mozog az eleje, hol fel, hol meg bebólint, értelmetlen. lámpamosó helyigény miatt ugyancsak szükségtelen.

mod:
"Újabban a rendőrök több motort állítottak meg, és a helyszínen elvették a forgalmi engedélyt arra hivatkozva, hogy a xenon szabálytalan, új műszaki vizsgára kötelezve ezzel a motorost. Nem csak az a bosszantó, így szezon elején, hogy egy legalább 3 hetes procedúra alatt kerül a motor vissza a forgalomba (van, ahol 2 hónap), hanem az is, hogy az utólagos xenon-beépítés kérdése szabályozatlan.
A személygépkocsik esetében a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 2. számú melléklete szabályozza a xenon specifikációit. E szerint:
Az Magyar Köztársaság által elfogadott ENSZ-EGB előírások
(45. 48. 98. számú előírások)
45. Fényszórótisztító
48. Gépjárművek világító és fényjelző berendezéseinek beépítése (kivéve a motorkerékpárokat)
98. Gázkisülésű izzólámpás fényszórók
A 48. és 98. ENSZ-EGB előírások tartalmazzák az automatikus magasság állítás és a szintén automatikus fényszórómosás kötelezettségét (az R 48.-ban utalás található az R 45.-re). Ugyanakkor a 48. pont kimondja, hogy ezek az előírások nem kötelezőek a motorkerékpárokra.
Jelenleg tehát a xenon beépítésére nem vonatkoznak azok a szabályok, amik a személyautókra, azaz nem kötelező a lámpamosó és az automatikus magasságállító. Nem is lenne elvárható ezek megléte, hiszen szinte kivitelezhetetlen egy motoron ennek az elhelyezése (persze vannak kivételek, pl. a BMW egyes típusai)."

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18300) Topiccsendőr válasza Tirpitz1 (#18287) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mert "filléres" dologgal senki nem foglalkozik, és nem fognak utána nyomozni, hogy 3000 forintért rendeld meg. ez sajnos ilyen

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.