Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Area51 válasza runner 125 (#19149) üzenetére


Area51
csendes tag

Igen ezt már néztem,A km-óra nem mér :D de pont most romlott el,kipufogó szét van égve ramaty hangja van,tehát részemről ez tárgytalan!

(#19152) engine88


engine88
aktív tag

Üdv

Van egy Kymco Super 9-em.
Eléggé elhasználódott már a gyári légszűrő szivacsom, és inkább azon gondolkodok hogy veszek egy sportlégszűrőt helyette.
Például ezt: eBay link

Csak annyi lesz a dolgom, hogy karburátorról leszedem azt a nagy fekete dobozt, amiben van a nagy légszűrő szivacs, és ezt a sportlégszűrőt meg bilinccsel felerősítem a helyére?
Ennyi?

(#19153) Tothgera30 válasza engine88 (#19152) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább Malossi Red Filterből nézz bele valót, vagy vágj egyet bele. Ezek a sportlégszűrők olyanok mint ha semmi se lenne rajta, a legtöbb kosz még attól bemegy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19154) engine88 válasza Tothgera30 (#19153) üzenetére


engine88
aktív tag

És ha még a sportlégszűrőre jön egy ilyen burok link

(#19155) Tothgera30 válasza engine88 (#19154) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:U :W :O Maradj annál amit írtam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19156) runner 125 válasza engine88 (#19154) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felejtsd el.

Szar az egész.

Egy részből a gyári fúvóka kevés lesz hozzá, - többet fog enni ok nélkül. Ordenálé hangja lesz, esőben nem tudod használni (abban a kupakban faxán megáll a víz is :) ), két heti tisztítást és spray-zést igényel. S, amúgy is sokkal több port enged át - a motor élettartamát jelentősen megrövidítheti.

Első hsz.-ban is benne van; ezeket a direktszűrőket verseny körülmények között használt robogókra találták ki, utcai használtra gyakorlatilag alkalmatlan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19157) engine88


engine88
aktív tag

Oké, meggyőztetek :D

Mostmár csak egy RedFiltert kell be szereznem, de Kymco Super 9-re nem találok eBayen.

Egy ilyen jó lesz? Vagy ez miért dupla?

[ Szerkesztve ]

(#19158) runner 125 válasza engine88 (#19157) üzenetére


runner 125
nagyúr

Angliában élsz? Csak, mert akartam mondani, h ezek piszok drágák. Itthon harmad ennyibe kerül.
Nincs valami helyi robogós bolt?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19159) engine88 válasza runner 125 (#19158) üzenetére


engine88
aktív tag

Igen, kint élek. 10-15 font között van. Belefér..

Mindegyik fajta dupla?

Ezt vagy ezt szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#19160) runner 125 válasza engine88 (#19159) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tök mindegy.

..majd úgyis neked kell méretre ollózni.

De, ha már belefér', akkor vegyél egy légszűrőspray-t is hozzá. A red filter nagyobb levegő áteresztőképességű, így javallott befújni, időnként tisztítani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19161) engine88 válasza runner 125 (#19160) üzenetére


engine88
aktív tag

Milyen márkájú sprayt? Vagy mind1 csak levegőszűrő spray?

(#19162) runner 125 válasza engine88 (#19161) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem Igol van, de alapvetően mindegy. Cross-spray-nek is hívják ezeket, több gyártónak is van ilyen terméke, valahogy biztosan találsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19163) engine88 válasza runner 125 (#19162) üzenetére


engine88
aktív tag

Egyébként az miért lehetett hogy múltkor kivettem ezt a légszűrő szivacsot és úszott az olajban.
A karbiból folyt vissza az olaj, mert máshonnan ugye nem tud. De rengeteg olaj..

(#19164) Nordik


Nordik
őstag

Tegnap láttam egy motoros üldözést. :)

Jól nyomta a srác, szivatta rendesen a rendőröket, egy Aerox-al volt. Ha megfogják mit kap egy ilyen akcióért? :U

(#19165) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy hatalmas gondom a robogómmal. Tisztítgatom ma alul erre látom hogy csöppent 1-2 olaj. Leveszem a léghűtesnek a takaróját, majd a léghűtő ventit leszerelem erre ez tárult a szemem elé :((

idekatt

Szerintetek ezt mi okozhatja? Lehet hogy az olajpumpával van valami? Netán csak a cső van megrepedve valahol?

iPhone 13 Pro Max

(#19166) runner 125 válasza engine88 (#19163) üzenetére


runner 125
nagyúr

2t robogóknál általános, h visszadolgozik a karbi, mivel keverékkel megy, a benzin elpárolog, az olaj ottmarad.

jozsi252

Ez egy rövid Minarelli (Jog vagy valami hasonló) nem?

Le kell venni az olajpumpát és meg kell nézni. De, meglehet h a csöve van megtörve és onnan szivárog. Minél előbb a hiba okára kell járni, mert így kevesebb olajat kap a motor...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19167) Area51 válasza jozsi252 (#19165) üzenetére


Area51
csendes tag

A helyedben lemosnám és úgy vizsgálódnék!
Lehet a cső van elöregedve,vagy tömítés,de mindenképp mosd le és utána többet fogsz látni.
Szerintem

(#19168) Area51 válasza Area51 (#19167) üzenetére


Area51
csendes tag

Bár a kép alapján nem hiszem hogy a cső lesz a gond

(#19169) engine88 válasza runner 125 (#19166) üzenetére


engine88
aktív tag

Szóval akkor normális hogy olajos a szivacs. Köszi.

Ja meg, még egy: hogy 2 hét alatt olyan hangja lett a super9-esemnek mintha levettem volna a kipufogót. Szörnyű hangos..

Valószínű kilyukadt vagy elengedett a toroktömítés?

(#19170) runner 125 válasza engine88 (#19169) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sajnos most telepatikus úton nem tudok szerelni, holnap próbálkozz újra. ;]

Vicc nélkül, meg kell nézni. Elképzelhető az is, de lehet csak lelazult valamelyik csavarja, ami fogja a leömlőre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19171) jozsi252


jozsi252
veterán

Van itthon Berner féktisztítóm azzal az egészet lepucoltam, aztán ránézek hétvégén hogy mi a helyzet, honnan kezd jönni az olaj aztán azután vizsgálódok hogy mi lehet a gond. Hátha szerencsém lesz és csak a cső..

Köszönöm a tippeket

iPhone 13 Pro Max

(#19172) canniball válasza Nordik (#19164) üzenetére


canniball
nagyúr

A kérdés szvsz inkább így helyes: amikor megfogják mit kap érte? Bár van egy olyan sejtésem hogy nem emiatt fog leginkább fájni a feje...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19173) runner 125 válasza canniball (#19172) üzenetére


runner 125
nagyúr

..persze, meg eleve a kérdés is épp olyan értelmetlen, mint menekülni a rendőr elől.

Lehet bankot rabolt, táskát lopott..honnan tudnánk miért kergették. Innentől fogva bírságtól életfogytig terjedhet az ítélet - csak, h a kérdésre is válaszoljak. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19174) canniball válasza runner 125 (#19173) üzenetére


canniball
nagyúr

"Lehet...táskát lopott..."
Vagy Aerox-ot. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19175) jozsi252


jozsi252
veterán

Illetve kérnék abba segítséget hogy kihez vihetném el a motrot megnézetni? Mert nemszívesen nyúlnék bele, pl olajpumpa szétszedése meg ilyenek. Van 1 szerelőm aki az Aeroxom szerelte ő nagyon ért hozzá, meg nagyon jól megcsinálta de sajnos már nem lakik itt.

De ha pest megyébe tudnátok ajánlani olyan szerelőt aki valójában ért hozzá, akkor leírnátok, vagy elküldenétek PÜ-be?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#19176) Nordik válasza runner 125 (#19173) üzenetére


Nordik
őstag

Azt nem tudom, hogy miért kergették, de szerintem semmi ilyen. Ebbe a városba szeretik az ilyen fiatal suttyókat kergetni akár biciklivel, akár robogóval mennek. Bár meg is értem, sokszor életveszélyesen közlekednek.

(#19177) runner 125 válasza canniball (#19174) üzenetére


runner 125
nagyúr

lol. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19178) zsolt19900


zsolt19900
őstag

szerintetek, tegyük fel leteszem a b125öt ugye 125ccm és 11kw max, na most burgmanba néztem 11kw os és 150ccm est, de viszont rendszámoztatni kell, akkor ha "ismerem, megbeszélem" a vizsgabiztossal, lehet 125ccm et ráfirkantani a papírosára, vagy nem ilyen egyszerű az ügy?

értitek, azért a b125 meg az ak ára között nagy az ugrás :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19179) dJ Peer válasza zsolt19900 (#19178) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Csináld meg az A1-et, és utána különbözetivel az A-t, 1 éven belül.
Nagyjából ugyanannyiba kerül a különbözeti, mint az A1, utána le van a gond...bármekkorát vezethetsz.

Ki volt az a baromarúkocsog, aki műanyag védőt tervezett a kipufogóhoz?
Útközben meglazult az egyik csavar, elhagytam, s mire hazaértem lógott az egész és egy picit megolvadt a belseje.

(#19180) zsolt19900 válasza dJ Peer (#19179) üzenetére


zsolt19900
őstag

igen az a b125, de akkor csak 11kw vagy 125 ccm és maják meg burgman amit nézegettem mind mind több ccm, egyedül ilyen a runner lenne, ha kifognék egy jót, 125ccmbe

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19181) dJ Peer válasza zsolt19900 (#19180) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Megcsinálod a B125-öt, majd utána különbözeti vizsgával a korlátlan kategóriát ("A").
Példa.

Egy kis olvasni való.

[ Szerkesztve ]

(#19182) zsolt19900 válasza dJ Peer (#19181) üzenetére


zsolt19900
őstag

egy év az egy év :) addig meg nem szeretnék venni egy kisebbet, de akkor, ha nem "megoldható" ez, hogy 150ccm 125nek legyen beírva, akkor mindegy

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19183) SirKero válasza zsolt19900 (#19180) üzenetére


SirKero
őstag

Törölve

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19184) vaksi8 válasza zsolt19900 (#19182) üzenetére


vaksi8
senior tag

Kíváncsi vagyok hogyan tudnád megoldani!
1, Ha papírozni akarod feltételezem még nincs forg.-ba helyezve,tehát külföldi.
2 Hogy forg.-ba helyezd nem elég a sima műszaki csak az NKH-s.(Ott van ismerősöd?)
3 A külföldi papírokon is a valós ccm szerepel amit vinned kell tovább a vámba meg az okmány irodába.Na most!Ha műszakid 125-ös de egy 150 es motorrol,ezen a két helyen hogy sütöd el a dolgot?
Ha meg már magyar papíros eleve bukott mert alváz,motorszám szerint a rendszerben van.

[ Szerkesztve ]

(#19185) DigitXT válasza zsolt19900 (#19180) üzenetére


DigitXT
félisten

El kellene döntened, hogy legálisan, vagy illegálisan akarsz motorozni.
Utóbbit már most is megteszed, szóval kár küzdeni érte trükközéssel,
hogy megint(!) legyen egy olyan motorod, aminek a papírjai sincsenek
rendben, de még jogosítványod sincs rá... Na ehhez nem kell B125.:N

[ Szerkesztve ]

(#19186) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy sportkipufogóval szerelt robogó esetében az normális, hogy amikor elindulok vele akkor viszonylag finoman indul el, aztán úgy 10-től 30-ig nagyon tol, akkor 50-ig megint nyugisabb, és 50-től megint megindul nagyon? Ha ez így nem okés, akkor mi lehet vele a gond? Előre is köszi!

(#19187) busman


busman
addikt

Létezik,hogy 97-es évjáratú scarabeoban 8500 km van?[link]
[link]

[link][link]
[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#19188) runner 125 válasza busman (#19187) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyben van, de kizárt.

Minimum 20-25.000km. De meg volt kímélve, bár az kályhaezüst motorburkolat azért üt. :)
Ha, annyi lenne benne, még gyári gumiknak kellene rajta lenni, és nulla kapcsoló kopást kellene tapasztalni. A tácsák vállasságából is lehet következtetni a futásra.

..de, biztosan '97-es ez? Csak, mert hátul tárcsafékes.., szerintem fiatalabb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19189) PLaci58 válasza Geri89 (#19186) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem ennek semmi köze a kipugogóhoz.
Hamar, kis fordulaton kapcsol a kuplung, aztán 30 körül indul meg a variátor, ezért kicsit legyengül, gondolom itt közel azonos fordulaton megy 50-ig, majd emelkedik a fordulatszám és életre kel. Variátor, kuplung hangolással szerintem egyenletessé lehet tenni. Kérdés, hogy érdemes-e beleyúlni. Ez a beállítás kíméletesebb a motornak, mint a szinte állandó maximális fordulatszámon való használat.
Persze az is lehet, hogy jók a beállítások, csak gyenge a motor hozzá. Ezt nehéz messziről megmondani.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19190) Tothgera30 válasza busman (#19187) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Minden lehetséges. 98-as Scarán láttam már hátul tárcsaféket, a későbbi évjáratokon ez eltűnt, azután persze jött a Di-Tech Morini és a Piaggio blokkos. Sajnos eléggé látszik rajta hogy import motor volt, fel volt újítva, ez tuti, a műszerfal cserélve volt, mert ami neked benne van, az az utolsó évjáratoknál volt jellemező (talán 2003-tól).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19191) busman válasza runner 125 (#19188) üzenetére


busman
addikt

Az olasz papíron 97 van.A kipufogóburkolat metálszürke... :K
Az ülés alatt a műanyagok mintha újak lennének, gyertyakulcs is zsír új.Ennyite nem törhették össze nem?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#19192) runner 125 válasza busman (#19191) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ráülsz, majd 40-50-nél óvatosan elengeded a kormányt, és megnézed mit reagál a motor.

Olaszországban fél év alatt, de max 1 év alatt belevernek a robogókba ennyit.

Ettől ez még lehet megkímélt, de szerintem kizárt, h egy olasz import, 97-es robogóban 9000km legyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19193) Winne válasza busman (#19187) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát mikor vette a kiskopasz? :D Ha nála volt régóta, akkor simán elképzelhető. :DDD

Megvan az enyém is, nagyon szépen le is takarította, sosem nézett ki még így szerintem, nem is kért sokat érte, indul a tesztüzem, kíváncsi vagyok. Még be kell mennem a PZS-be, megnézem van-e valami olcsó jó sisakja, meg mindjárt megyek ki oladra, lehet megnézem a Tollast is, gondolom dolgozik ma is.

Állított a fúvókán, meg nem tudom még min, most több olajat kap, de ettől baja nem lehet, csak jobban füstöl, nem?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19194) busman válasza runner 125 (#19192) üzenetére


busman
addikt

Az volt az első amit megnézem rajta...nyílegyenesen fut.
Nem agyalok rajta mert nekem 120-ba volt dobozzal meg plexivel. Nagyon egyben van.Csak kíváncsi voltam a véleményetekre...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#19195) runner 125 válasza busman (#19194) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg szép állapotú, kétségkívül ritka az ilyen megkímélt - pláne tényleg '97-es darab, csak a km hihetetlen egy olasz import robogónál.

De, ha jól megy, könnyen indul, nem kell foglalkozni vele. Én sem km futás alapján veszek soha robogót, így ezt én is megvettem volna, mert egyben van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19196) busman válasza Winne (#19193) üzenetére


busman
addikt

Visszamennyé...nem jó amit adtam? :D
Tápot aggyá kőccsönbe...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#19197) Winne válasza busman (#19196) üzenetére


Winne
nagyúr

Jó az is, csak egyrészt vissza akarom adni, másrészt kicsi kicsit. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#19198) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv a robogós bandának.

Már 6-7éve hajtok egy Suzuki TSR 125-ös enduró motort és most jött el az a pillanat hogy eladom a fenébe és robogóra váltok azon belül is 4üteműre mindenképp, 2ütemű soha többé...

Amiket nézegettem és tetszik is az az Aprilia Leonardo 125ccm. Erről valakinek tapasztalata? Ránner pl? ;]

A másik kérdés, hogy most még 50-esként használnám B-s jogsival úgy ahogy a mostani suzukit. Nincs erről valami infó, hogy ez meddig mehet így? Vagy is az 50ccm-re mikortól lesz kötelező a rendszám? Mer ugye onnantól amin nincs rendszám az mehet a levesbe.

Mer ha még nem mostanába akkor inkább veszek egy nagyobbat 150-250ccm.

Ha viszont még a közeljövőbe akkor marad a 125 és gyorsított 125-s jogsit lerakom.

(#19199) zsolt19900 válasza DigitXT (#19185) üzenetére


zsolt19900
őstag

és vaksi8 kérdés volt csupán, de akkor nem lehetséges, abból indultam ki, ami említve lett itt fórumon, hogy egy 44kw-os gépnek 22kw-os papírjai voltak gyárilag.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19200) runner 125 válasza SzlobiG (#19198) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kezdhetném viszláttal, de félek, h a többiek nem értenék. ;]

Mi a baj a 2t- enduroddal? Sokat eszik? :D

Noh, vicc nélkül. A Lenonardo jó választás, de piszok nehéz belőle szép példányt kifogni, mivel az itthon kaphatók 95%-a olasz import.

Ezt a történetet elítélem. Nem jó így közlekedni. Az érveit már számtalanszor leírtam, pláne akkor járhat az ember nagyon csúnyán - ha, ne adj Isten - baleset éri. Ilyen esetekben tök mind1 ki volt a hibás, rád kenik az egészet.

Egyébként azt vágod, h ezzel az "50-es papírokkal" milyen törvényeket sértesz?

- Biztosítási csalás (eleve csak smkp.-ra van fizetve.)
- Adócsalás (reg.adó hiánya.)
- Jogosítvány nélküli vezetés
- Okirathamisítás (fake adás-vételi)
- Plusz, esetleg amiért lefüleltek.

Ha, mindez kiderül, nagyon pórul lehet járni.

Úgyhogy ne az legyen az érved, h mikor vezetik be az 50-esekre a rendszámot. Felejtsd el. Noh és az ilyen 50-esként árult robogókat, motorokat az életben nem lehet már lerendszámoztatni, mivel egy kamu adás-vételivel adják 90%-ukat, úgyhogy ebben az esetben hiába lesz B125-ös jogsid.

Csináld meg kb. 30k-ért a B125-öt, s azzal legálisan vezethetsz 125-ös robogót, ráadásul akkor mehettek ketten vele, amikor akartok.

Persze, kérdés, h milyen céljaid vannak a robogóval, mivel emlegettél nagyobb ccm-eket is. Ha Bp. agglomerációba is kijárnál, illetve akár hosszabb távokat is megtennél(tek) vele, akkor célszerű minimum 250-est nézni. Fogyasztásuk gyakorlatilag ugyanannyi, sőt még lehet kevesbb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.