Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) vaksi8 válasza mocsanisi (#19700) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ezen én is csodálkozok,hogy azt mondja nem kell adás-vételi..
Az okmány irodán nem tudom mi alapján fogják átírni? :F

(#19702) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#19699) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

volt dolgom eléggel. én tudom.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19703) SzlobiG válasza mocsanisi (#19700) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezért viszem holnap a magyar/olasz adásvételit is.:)

(#19704) cstomi15


cstomi15
tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy ha teljesen betekerem a benzin-levegő keverék állító csavart, akkor a motor továbbra is jár, akár percekig is?
Alapjárati csavart is akármennyire kitekerem, továbbra is jár a motor, és az alapjárat sem csökken.
A motor könnyen indul, nem pörög fel, összességében jól is megy. Gyertyát néztem, a színe inkább feketés volt, mint barna, ezért is kezdtem el behangolni, ekkor vettem észre, hogy az alapjárati csavar tekergetésre nem igazán reagál, és a keverék állító csavart teljesen betekerve a motor továbbra is jár. Esélyes, hogy fals levegőt szív a motor?

(#19705) Debilon válasza cstomi15 (#19704) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem eléggé sanszos

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19706) zsolt19900 válasza Topiccsendőr (#19702) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés úgy legyen :)

előfordulHAT :) ezt írtam, de nekem mindegy

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19707) beszter1991


beszter1991
tag

Heló Keeway matrix, hogy bírna egy tatabánya-Budapest távot?

(#19708) Tothgera30 válasza beszter1991 (#19707) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bírni bírja, ha műszakilag megfelelő állapotban van, viszont pihenőket iktass be, úgy félóránként!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19709) beszter1991 válasza Tothgera30 (#19708) üzenetére


beszter1991
tag

Értem köszi. :R

(#19710) Topiccsendőr válasza Tothgera30 (#19708) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ez a fél óra hogy jött ki? :D (meg minek kell?)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19711) Tothgera30 válasza Topiccsendőr (#19710) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fél óránként pihen, nem tudom hogy jött ki, én ha hosszabb útra indultam motorral, fél óránként leálltam, pihentem, ittam, hagytam hűlni a motort. Inkább a pilótának kell, mint a gépnek, de azért utóbbinak sem árt, ugye egy levegős még sem úgy bírja az állandó nyelezést (kb. 70km/h), ha fel akarja venni a fogalom ritmusát azon a hosszú szakaszon.

#19709 beszter1991: :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19712) g@bo válasza Tothgera30 (#19711) üzenetére


g@bo
nagyúr

az 50 ccm előnye. az alacsony fogyasztás mellett.

(#19713) Tothgera30 válasza g@bo (#19712) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már mint melyik része? Mert én a túrázgatást inkább a 150-es ETZ-vel végeztem, azzal is megálltam mindig (főleg azért mert levegős). Az NRG-vel nem igazán megyek nagy túrákat, se időm, se energiám arra, bár tuti bírná, legutóbb egy kb. 30km-es karikát mentem, akkor egy laza 70km/h-s átlaggal gurultam végig, ott a fordulat is megáll 8 ezer körül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19714) t1


t1
addikt

Ma lemostam a gépet és szépen felwaxoltam gondoltam megosztom veletek :)
[link]
[link]

(#19715) Tothgera30 válasza t1 (#19714) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szép kis Neo's, rokonságban volt egy ilyen anno :R . Látom Morzsi befigyel ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19716) t1 válasza Tothgera30 (#19715) üzenetére


t1
addikt

Behát :DD ;]

(#19717) DigitXT válasza Tothgera30 (#19713) üzenetére


DigitXT
félisten

És azt miből gondolod, hogy egy léghűtéses motornak jót tesz,
ha megállsz vele? Pont a hűtését szünteted meg ezzel.:))

Szerk: az meg, hogy fél óránként meg kell állni a pilótának, hát
minimum érdekes, de gondolom (nagyon erősen) pilótafüggő.:D

[ Szerkesztve ]

(#19718) Topiccsendőr válasza Tothgera30 (#19711) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dehát a tiéd vizes, vagy nem?
Rövid minarellivel mentem le nyélen Budapest-Hatvan és vissza. A leömlő este világított, de semmi baja nem volt/nem lett. Volt hogy egy drekas lejtőn is nyeleztem, kb 90el lement szegényke. :D
Vagy a vizes minarelli (area 51) Budapest-Lajosmizse egyszuszra nyélen, fél óra ügyintézés és vissza. Semmi baja nincs ezeknek, nem kell pihenni. Ha hőháztartással baj van, az pillanatok alatt kijön, elkezd gyengülni a motor, satöbbi.
nem műanyagból vannak ezek. (erről jut eszembe. a choi nori vezérműtengelye műanyag) :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19719) vaksi8


vaksi8
senior tag

Én nem vagyok egy nyelezős tipus,erre is vonatkozna a kérdésem.
El tud lustulni a motor ha nincs néha meg kergetve?Az autónál megszoktam hogy nem nagyon szeretik a padló gázt,ezért már lassan "bűntudatom" van ha tövig húzom a motornak..

(#19720) Killing válasza vaksi8 (#19719) üzenetére


Killing
addikt

Nem árt néha (motornak, kocsinak egyaránt) jól meghúzatni 1-2x, de nem állandóan. 1-2 km-ert húzatod aztán nyugisan tovább. Amúgy ha sokáig nem használod akkor érezhetően 'tunyább' a motor. Simsonon és a kis suzuki swiften is lehet érezni ha sokáig állnak.

Amúgy meg ne legyen bűntudatod, látnád miket műveltem péntek esténként egy kis peugeot sv 50-el annó, de bírta. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19721) PLaci58 válasza Killing (#19720) üzenetére


PLaci58
őstag

A múltkor én is meghúzattam az autót egy lámpánál, induláskor.
Betöfögött egy 50-es robi a 2 kocsisor közé, előre, mellém.
Kicsit meglepődött, amikor állva maradt :DDD
Még jópár lámpa után is lesegetett visszafelé.
Időbként országúton szoktam 3-ban kihúzatni az autót. A robit automatikusan meghúzatja az ember :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19722) runner 125 válasza Topiccsendőr (#19718) üzenetére


runner 125
nagyúr

"choi nori"

Már ezen beszarok. :D Mindent elmond. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19723) Tothgera30 válasza DigitXT (#19717) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gondolom mikor megállok, leállítom a motort, megállás előtt meg már nem húzom neki.

#19718 persuader: Igen, jól tudod, vizes. Azért én nem kínzom, mégiscsak magamnak kímélem. bár a korábbi hsz.-ben inkább a levegős motorokra utalgattam, mert anno az MZ-vel mentem "túrázgatni", az NRG-vel nem sokat voltam. Choi Nori-t pedig nem bántani, rohadt aranyos kis motor, ha lenne 2T-ben (Minarelli vagy Piaggio blokkal), már réges-régen vettem volna egyet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19724) Topiccsendőr válasza Killing (#19720) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ez egy kicsit összetettebb probléma, és megint egy félreértésen alapul.

A régi szocmotorokat, autókat új korukban, illetve felújítás után be kellett járatni. Ha a bejáratás során nem volt minden fordulatszámtartományban használva, akkor egy váll alakult ki a hengerben, ami magasabb fordulatszámoknál gyengeséget okozott. Ez volt a rosszul, kímélősen bejáratott motor tünet.
Ez a dolog úgy ragadt meg a köztudatban, hogy ha nem hajtod a gépet, akkor ellustul.
a kétütemű motoroknál inkább a kipufogó elkokszosodása okoz lustulást, ami megakadályozhatatlan még a kemény hajtás mellett is. Egyszerűen idővel ellustul. ennyi. Akármilyen olajat rakhatsz bele, az rakódik.
A mai négyütemű motoroknál nincs annyira probléma a lerakódásokkal ha nem nyelezi az ember akkor sem. nagyon tiszták a motorolajok is, meg az üzemanyag is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19725) Topiccsendőr válasza Tothgera30 (#19723) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

choi nori nekem is tetszik!!! :D
nem fikából írtam. csak olyan aranyos a gép :D szétszedve is. egyébként megbízható darab a spórolás ellenére is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19726) runner 125 válasza Topiccsendőr (#19725) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én rá sem ülnék, félnék, h nem indulna el alattam. Vagy, szimplán az első kátyuba kettétörik. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19727) Topiccsendőr válasza runner 125 (#19726) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

csodálkoznál, hogy 30ig hogy gyorsul, nem gondoltam volna :DDD
alattam is :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19728) cstomi15 válasza cstomi15 (#19704) üzenetére


cstomi15
tag

Leszereltem a légszűrőházat, benin-levegő keverék csavart 1.5-el kitekertem, alapjárati csavaron 4-et tekertem és beindítottam. Mikor ment a motor, befogtam a karbi légszűrőhöz csatlakozó oldalát (tehát elvileg meggátoltam, hogy levegő jusson a rendszerbe) és a motor azonnal meg is állt. Ebből feltételezhetem, hogy akkor nem szív fals levegőt a motor?
Viszont még mindig fennáll a fentebb írt problémám, hogy ha teljesen betekerem a benzin-levegő keverék csavart, akkor a motor továbbra is jár, nem áll le. Sőt, be is tudom így indítani, hogy a keverék csavar teljesen be van tekerve.
Továbbra is tanácstalan vagyok, vajon mi lehet a probléma?

(#19729) Tothgera30 válasza Topiccsendőr (#19725) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igen, feketében valami nagyon ütősen néz ki, csak kicsit érdekesre sikeredett. Sajnos 4T-t nem szívlelem 50ccm-ben, esetleg 2T befecsis lenne számomra az ideális egy ilyen kis motor esetében, bár akkor nem annyiba kerülnie mint amennyi most. De olyan aranyosan mosolyog hogy nehéz lenne visszaadni, ha egyszer ráülnék. Viszont a Honda Zoomer a másik kedvenc még, de ugye az is 4T, viszont legalább injektoros és rohadt stílusos egy robogó.

#19726 runner 125: [link] ;]

#19727 persuader: 50km/h körül van a vége, ha jól tudom... :B

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19730) PLaci58 válasza Topiccsendőr (#19727) üzenetére


PLaci58
őstag

Ne ne!!!
A fél seggem sem férne el rajta. Ezt gyerekeknek csinálják :

cstomi15!
Gondolom üzemmeleg motoron állítgatod a porlasztót. Az automata szívató be tud kavarni.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19731) cstomi15 válasza PLaci58 (#19730) üzenetére


cstomi15
tag

Persze, üzemmeleg motoron állítom a dolgokat, viszont automata szívató helyett manuális szívatót használok.

[ Szerkesztve ]

(#19732) PLaci58 válasza cstomi15 (#19731) üzenetére


PLaci58
őstag

Akkor szokott ilyet csinálni, ha sokat kap, pl a szívatóról megy. Ettől is lehet fekete a gyertya és hatástalan az alapjárat állító csavar. Én mindenképpen megnézném az alapjárati fúvókát, hogy nincs-e eltömődve és a szívatót, hogy rendesen lezár-e.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19733) Topiccsendőr válasza PLaci58 (#19730) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ez tök jó akkoris!!! :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#19734) danny222


danny222
újonc

üdv!
vantippetek, ha liberty 50ccm 4T nincs szikrám akkor a CDI halt meg?

(#19735) mocsanisi válasza danny222 (#19734) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Körülbelül akármi lehet... Rossz gyertya, rossz gyertyapipa, kontakthiba....

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19736) danny222 válasza mocsanisi (#19735) üzenetére


danny222
újonc

vettem új gyertyát, de még pipa nélkül testhez téve a kábelt sem húz szikrát, egyik percről a másikra leállt egy lámpánál , minden v ezetéket átmozgattam, csatikat stb de semmi

(#19737) mocsanisi válasza danny222 (#19736) üzenetére


mocsanisi
senior tag

multiméterrel mérj rá hogy meddig megy az áram... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19738) beszter1991


beszter1991
tag

Sziasztok, ma még nem mentem el a keeway Matrix 125-ért, de holnap lehet elmegyek Tatára, és Pestre jönnék vele. reggel megyek szóval ráérek jönni vissza.
Csak attól félek hogyha megállok pihentetni a gépet, és pl nem indulna be utána vagy ilyesmi.

Meg hát sokan írják hogy a keeway gagyi kínai , meg ilyenek, de nekem eléggé tetszik.

illetve az ülésen van egy nem kicsi szakadás. Hol lehetne újra húzatni és kb mennyiért.

a másik hiba pedig a műszerfalon a km óra plexit kiszívta a nap. ezt lehet cserélni?

képek: cápa harapás az ülésen :D : [link]
Műszerfal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19739) danny222 válasza mocsanisi (#19737) üzenetére


danny222
újonc

4 pólusú csati megy a trafóba, azon indítózáskor ha 20V DC-re állítom akkor 0,13-t mér
az 1-es és 3-as között

(#19740) SirKero válasza beszter1991 (#19738) üzenetére


SirKero
őstag

A műszerfalat biztos,hogy lehet cserélni mert több robogónak is ugyan ez van. Nekem Tauris Samba 50 volt ugyan ezzel de ha jól tudom a Motowell is ugyan ezzel szereli pár típusát.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#19741) runner 125 válasza beszter1991 (#19738) üzenetére


runner 125
nagyúr

..muszáj ezt megvenned, vagy miért ragaszkodsz hozzá ennyire?

Egy ilyen Keeway-nél sokkal több jobb vétel van, mint rosszabb. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19742) dave93 válasza runner 125 (#19741) üzenetére


dave93
őstag

Igen ez egy jó kérdés, mert azon kívül hogy olcsók és "szépek" semmi jót nem lehet róluk elmondani. Öregebb, többet futott, de minőségi olasz, japán robogót vennék sokkal inkább a helyedben.

(#19743) beszter1991 válasza runner 125 (#19741) üzenetére


beszter1991
tag

Nem muszáj , csak cserélném notira.
jól néz ki, meg csak arra kell hogy a városba néha mászkálni vele.

(#19744) beszter1991


beszter1991
tag

ő lenne a kiszemelt. 12.000km-el

[ Szerkesztve ]

(#19745) dave93 válasza beszter1991 (#19744) üzenetére


dave93
őstag

Még papírja sincs? Ezt akkor nagyon gyorsan felejtsd el szerintem, ha jót akarsz magadnak

(#19746) beszter1991 válasza dave93 (#19745) üzenetére


beszter1991
tag

van hozzá papír,és 2 gyári kulcs,

(#19747) dave93 válasza beszter1991 (#19746) üzenetére


dave93
őstag

Akkor se vennék Keeway-t sajna :) Akárhogy nézed silány minőség. Milyen értékű a laptopod, tehát KP-ban mennyit kérne ezért a "motorért"?:)

(#19748) beszter1991 válasza dave93 (#19747) üzenetére


beszter1991
tag

kp-ban nem mondott árat.

gép kb 180k. De szerintem nem cserélek mert találtam pl. aprilia leonardo-t olcsón, eladom a gépet 150-ért és veszek akkor apriliát, vagy peugeot-ot néztem, vagy malaguti-t.

(#19749) beszter1991 válasza dave93 (#19745) üzenetére


beszter1991
tag

Milyen papírnak kell lennie egy robogónak?

(#19750) DigitXT válasza beszter1991 (#19749) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha 125 köbcentis, akkor pl. forgalmi engedély.:))
Attól, hogy robogó, nem feltétlen segédmotorkerékpár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.