Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Tothgera30 válasza akos3 (#16050) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az nem, nem tetszik még most sem, faternak meg pláne nem. Na jó, MotoGP Edition, az vonz egy picit mert nem sok van belőle de elég kocka gép, meg hát messze is lettél volna, stb...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16052) B-L-A-C-K válasza Tothgera30 (#16051) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ez kell Faterodnak: [link] :D

(#16053) g@bo


g@bo
nagyúr

megyek főúton /üllői/, 50-el ahol ennyi elvben a max, de mindenki 70-el előz. kár hogy nem vettem bivalyabb gépet, ennyi tuskót az utakon.... :(

(#16054) kkrisi


kkrisi
senior tag

csak hogy azért mindenki tudja hogy mikor öreg vasról beszélek,hogy mindenki tudja egy ilyen áll a tulajdonomban :))

Ez egy Suzuki CP 50 és neki van a gondja, hogy nem akar indulni...de még ha nincs is kompresszió, akkor néztem 3-4e ft bele egy dugó+gyűrű, tehát az sem olyan vészes! Bár tényleg nem tudtam rájönni, hogy iért nem indul, pedig szerintem jó kis bringohintó..:/

[ Szerkesztve ]

(#16055) mokus1 válasza g@bo (#16053) üzenetére


mokus1
addikt

Hát azért az üllőin a legtöbb helyen elég haladósan lehet haladni és a 70 szerintem egy akkora méretű úton nem is élet veszély. Én is ha a kicsi robimmal a hungáriára tévedek azért nem élvezem sajnos.

(#16056) Tothgera30 válasza B-L-A-C-K (#16052) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Burgmant szeretne, de annyit nem motorozik hogy érdemes legyen beruházni egyre :B . Majd nyugdíjasan vesz egy 650-est, oszt' jól van :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16057) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Mitől lehet az hogy mostanába van hogy 30-40 környékén hiába húzom nem megy sehova, ha még jobban húzom meg mintha le akarna állni, egyébként nemrég volt szervízben egy darabig hibátlan volt de most ezt csinálja. Gondolom a mosás nem ártott meg neki.

moto g72, Ninebot d28e

(#16058) DigitXT válasza fradi81 (#16057) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez olyan "nem jó a keverék aránya" betegségnek hangzik így elsőre...

(#16059) fradi81 válasza DigitXT (#16058) üzenetére


fradi81
veterán

Mintha több/kevesebb olajat keverne a benzinbe? :) Holnap öntök bele még olajat hátha csoda történik.

moto g72, Ninebot d28e

(#16060) DigitXT válasza fradi81 (#16059) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem, én a karbira gondoltam. Bár 2T-hez abszolút nem értek, majd a többiek.:D

(#16061) jasszer válasza Tigi (#16036) üzenetére


jasszer
senior tag

Az én Scarám is ezt csinálta, ott pl. a gyújtótrafó kapott az esőből.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16062) Brogyi válasza g@bo (#16053) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az Üllői út egy része 60-as. Az órák zöme csal,így 70-nel tolják.Nézd meg GPS-szel.

(#16063) DigitXT válasza g@bo (#16053) üzenetére


DigitXT
félisten

Motorosként az a legbiztonságosabb, ha mindig "egy picit gyorsabb" vagy a
forgalomnál, úgy nem ők előznek téged, hanem te őket, mindig képben vagy.
Ne óra 50-re állj be (főleg ne, ha 70-es szakasz), hanem vedd fel a ritmust.
(Ha a gép nem bírja, akkor lehet, hogy érdemesebb másfelé venni az irányt.)

[ Szerkesztve ]

(#16064) mokus1 válasza Tothgera30 (#16056) üzenetére


mokus1
addikt

Vegyen egy GP800-ast azzal el lehet lightosan közlekedni :D Szebb mint a Burgman szerintem :D

(#16065) Gergello válasza kkrisi (#16054) üzenetére


Gergello
addikt

Ilyenekre 2 Ft-ot sem szabad költeni. :N

(#16066) B-L-A-C-K válasza Tothgera30 (#16056) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor meg kell vennetek a miénket...:D Pont eladó, mivel alig használjuk így feleslegessé vált. Mondjuk nem mindenáron eladó, ha a hirdetett árból pofátlanul alkudnak megmarad. Szerintem még be sincs járatva normálisan 15 ezer van benne (100%-osan garantált ez a km). 2002.09. havi ebből 7 évet állt! Ebben az évben ha 5x elő lett véve sokat mondtam. Kicsit jobban is megy mint egy runner...:) Jogsim nincs rá de motorozgattam vele én is tavaly. 175 Km/h-nál nem mertem tovább húzni neki...

Mondjuk gondolom nem vennétek meg, de azért megmutatom: [link]

(#16067) g@bo válasza DigitXT (#16063) üzenetére


g@bo
nagyúr

50 es a moci... egyelőre, fojtással max 50 et megy. utána elvben 60 max 70..
lehet jobban jártam volna egy aprilia sportcity 50 2t vel, +80 ropi lett volna de nagyobb kerekek, alapból jobban megy, csak, többet is kajál.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16068) DigitXT válasza g@bo (#16067) üzenetére


DigitXT
félisten

Érdekes, nekem még a 4T 50-es Sim Mio is eltekert
kb. óra 60-ig, nyélen 70-ig. Igaz, sokára jutott el oda.

(#16069) g@bo válasza DigitXT (#16068) üzenetére


g@bo
nagyúr

benne a fojtás, majd 1000 után ez is megy 60-at, csonton 70... mondjuk, hogy összetörjem magam ez már bőven elég.

de a nagyobb kerekű aprilia 2t, alapból jobban tép.

(#16070) Brogyi válasza B-L-A-C-K (#16066) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát szép egy darab, de a benya se kevés amit benyal ekkora tempónál.

(#16071) Tothgera30 válasza mokus1 (#16064) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Neki egy 125 4T bőven elég lenne, de úgy is 250-est vagy 400-ast rakok majd alá hogy ha esetleg egy kis túrát akar megejteni akkor ne nyöszörögjön a kis negyedliteres.

#16066 B-L-A-C-K: Tetszik, de ahogy írtam, nálunk is csak állna, főleg egy 650-es, az túl nagy, sokat kajál, fenntartása sokba lenne, faternak meg napi 15km-t járkálni kicsit abszurd, amit amúgy sem tesz meg, mert féltené. Amúgy fater haverjának egy 2007-es 650-es Burgonyája van, ő külföldre is túrázgat vele.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16072) jaktib


jaktib
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni. Robogót szeretnék venni és ma megnéztem egy Aprilia Scarabeo 50-es robogót. Nekem nagyon tetszett, nagyon szép állapotú volt, és nagyon ment is. Azt mondták, hogy ezen gyári tuning van, mert ez 50GT változat. Én a neten nem találtam ilyen változatot. Valaki hallott már ilyenről. És ha nem gyári az ami rajta van ha jól megy attól nem lehet baja? Hamarabb elromlik pl a nagyobb igénybevételtől

(#16073) Tothgera30 válasza jaktib (#16072) üzenetére


Tothgera30
Ármester

50GT nincs. Inkább egy 70cc-s henger lehetett rajta.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16074) DigitXT válasza Tothgera30 (#16071) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem mindegy, milyen gépet NEM használ a fater?:DDD

(#16075) jaktib


jaktib
tag

Itt a hirdetése a motornak:http://www.kepesmotor.hu/aprilia-robogo/p718325

Gyári limitált GT 50-es kiadás, versenyszéria, teljes malossi kivitel, kuplung, végáttétel, henger, dugó, variátorszíj és a LEOVINCE TT kézzel gyártott visszfordított kipufogó mind a GT változat sajátossága. Vadonatúj, garanciális henger és dugó, 80-as végsebesség, működő műszerek, kitűnő aszfalt alá dönthető gumik, ledes világítás, ledes indexek, ( az egyik indexbúra elveszett valahol ), gombról indul, akku kb fél éves lehet, nagyon jó állapotban van, ez már a legújabb kasznis - alufelnis és műszerfalas. Kisebb robogót beszámolok, picike alku kp-nál belefér. Mutass olcsóbban ilyen GT változatot, odaadom annyiért.
Így ezekről mi a vélemény, mert én nem értek hozzá.
Tény, hogy a motor nagyon szép, és jól is ment.
Nem szeretnék nagyon melléfogni.
Köszönöm a válaszokat

(#16076) Tothgera30 válasza jaktib (#16075) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sima Pigi blokkos, a sok cucctól megy úgy, csak rendesen be kell lőni.

#16074 DigitXT: Nem :P !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16077) B-L-A-C-K válasza Tothgera30 (#16071) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na ma le előlegezték, holnap viszik is... ;)

(#16078) Tothgera30 válasza B-L-A-C-K (#16077) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kemény... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16079) runner 125 válasza B-L-A-C-K (#16066) üzenetére


runner 125
nagyúr

Körülbelül az is a vége.

Annó a Nexus-ommal megegyező tempót tudtak a 650-es Burgmanok, bár a Nexuson volt varió, légszűrő meg dob is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16080) runner 125 válasza Tothgera30 (#16071) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem nyolcad literes?! ;] :))

jaktib

Ez badarság, gyári tuning nincs, nem is volt és nem is lesz robogón.
Utólag lettek belepakolva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16081) Tothgera30 válasza runner 125 (#16080) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...De... :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16082) runner 125 válasza B-L-A-C-K (#16077) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez gyors volt akkor.

...ha valakinek a minimálisnál is kicsit több műszaki érzéke van, tisztában van vele, h első sorban nem a kor mérvadó. Úgyhogy bátran lehet hirdetni az akár 5-6 évvel fiatalabb gépek árkategóriájában, mivel keveset futott.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16083) jaktib


jaktib
tag

Köszönöm a válaszokat.
Inkább nézek másik motort, mert ez a sok tuningal csak a baj lesz később, mivel nem gyári, hanem kitudja milyen. És most meg ismerősöm is azt mondta, hogy pár ezer km-ént ki kell cserélni az alkatrészeket, mert a nagyobb igénybevételtől, hamarabb elhasználódnak. Az meg megint csak pénz, én meg éppen a magas benzinárak miatt takarékossági célból keresnék motort. Valamilyen iránymutatás is jó lenne ha tud valaki segíteni. Munkába járásra kellene igazándiból napi 30 km. A megbízhatóság nagyon fontos lenne.kb 200 e ft-ért vannak jók?

(#16084) runner 125 válasza jaktib (#16083) üzenetére


runner 125
nagyúr

Napi 30km egy 50-essel nem kevés. Jogsid van nagyobbra?

Ekkora távolságra én mindenképpen minimum 125-ös 4t-t néznék.

Vagy, ha mindenképpen smkp., esetleg újban nem gondolkozol? Kymco Agility-t 250k-ért lehet venni, garanciával. 4t, tartós paripa, kicsi fogyasztással.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16085) jaktib válasza runner 125 (#16084) üzenetére


jaktib
tag

Sajnos csak B-s jogsim van :(
Gondoltam ha megtetszik a robogózás befizetek egy A kategóriásra.
Nekem azt mondták, hogy ezt a távot bírnia kell egy robogónak. A futárok is mennek ennyit, és némelyiknek nagyon leharcolta robogójuk, de csak mennek. Legalábbis én az autóból ezt látom.

(#16086) Tothgera30 válasza jaktib (#16085) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bírni bírja. Te bírod-e? Nem hiszem hogy futár vagy, nem vagy hozzászokva. Kolléga azért írtad hogy nagyobbat venne, mert ott kicsit több az erő, gyorsabban megy, főúton nem tolnak le az útról.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16087) g@bo válasza runner 125 (#16084) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, én 1 hónap alatt belevágtam 500 km-et a verdába, és csak melóba járok.. ezért filózom egy erősebb 2T / aprilia sportcity 50 / modellben, vagy baromság 4t után? nyerek 10km / h és ennyi?

vagy, 125-ös verda, 50 esként.. de már nincs kedv használt cuccot venni. hondánál láttam, csak ugye 5-6 kiló...[link] pl, 50 es papirral...

(#16088) jaktib válasza Tothgera30 (#16086) üzenetére


jaktib
tag

Elég aktívan kerekezem, valószínű bírnám. Ezen a távon is gyakran kerékpárral járok, tudom milyen veszélyes Pesten közlekedni...
De mostanában felmerült a fejemben a robogó lehetősége. De nem egyszerű venni. Sok mindenre kell figyelni. Nekem mint laikusnak nem egyszerű..

(#16089) róland válasza runner 125 (#16084) üzenetére


róland
veterán

S nagyon jó az Agilityvel közlekedni.

(Még bent a vario-fojtás, de érezhetően kezd erősödni, gyorsulni a motor.)

Az egy apró gond, hogy nem nagyon lehet már kapni. (Én augusztus elején vettem, s az importőrt kellett megkérdeznem, hogy hol van egyáltalán az országban.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16090) g@bo válasza jaktib (#16088) üzenetére


g@bo
nagyúr

teljesen jó az 50 ccm, csak városi közlekedésben problemás. hiába az 50-es tábla, agybafőbe előznek, a lámpa előtt 10 méterrel kikerül és elémvág. nemtudom, de az a gyanúm hogy ez -csak- a magyar tuskókra jellemző. kéne egy kis plusz kraft, hogy ne az árokparton, az összes úthibát átugratva kelljen közlekedni. amugy nekem az 50-60 km/h bőven jó lenne, csak a közlekedési morál miatt nem elég. :D aztán lehet ha megy az ember 70+, akkor hol a yard, hol egy újabb tuskó kerülne elő.

róland, nekem is erősödik a zip, alig várom, hogy kivegyék a fojtást, mert egy 60+ már igen jót tenne.

[ Szerkesztve ]

(#16091) mokus1 válasza g@bo (#16090) üzenetére


mokus1
addikt

Nem fognak jönni a sünök 70el egyáltalán nem. Ha beállsz 140el az 1-es villamos vonalára akkor jönni fognak de ha haladsz rendesen nem fognak foglalkozni Veled. Ma lemotoroztam csepelre Hungária- Soroksári út. Olyan volt a forgalom hogy pont élveztem voltak az utakon szóval nem csak húzhattam hanem kicsi kerülgetés, gyorsítás lassítás nagyon élveztem egy rendőr mellett is elhúztam ugy 100 körül bár nem néztem hol is tartok csak úgy érzésre.

(#16092) B-L-A-C-K válasza runner 125 (#16082) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát ja, de kicsit durva azért a pali ki sem próbálta mondta kell neki, itt az előleg holnap jön érte...Igaz tele van, és a motor is olyan mintha most jött volna ki a szalonból, de én ha veszek valamit csak kipróbálom...:)

(#16093) DigitXT válasza mokus1 (#16091) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért bátor ember vagy, de nem feltétlen kell ezt másnak is javasolni:
"egy rendőr mellett is elhúztam ugy 100 körül". Láttam én már "sünt",
ami ilyen manőver után kapcsolta is be a villogót, az embert meg le.:D

Mármint a nyilvánvaló közlekedési szabályszegésről beszélek, éppen
nem gyorshajtónál láttam, de más esetben* már nem egyszer... Pl. a
bátor emberünk épp a "sün" előtt kanyarodott be balra, parkolóhelyre.
Csak épp a záróvonalon keresztül. Villogó fel, sün melléáll, és büntet.

*: mondjuk autóst a buszsávban rendszeresen elkapnak, akár menet
közben is, nem csak akkor, amikor direkt kiállnak ezt ellenőrizni...:D
(Vagy motoros kollega mesélte, hogy "rászóltak" a motoros rendőrök,
hogy oké, hogy a sínen megy, de mintha nem lenne olyan sárga...:DDD)

(#16094) mokus1 válasza DigitXT (#16093) üzenetére


mokus1
addikt

Nem javaslom, de nekem szerencsére jók a tapasztalataim velük.kopkopkop.

(#16095) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Nem hiszem el komolyan, egy hónapban egyszer megyünk el haverokkal sörözni, akkor is mire érek haza?! H, meghalt egy közeli ismerős srác motorral. A vonat alá csúszott. Nem hiszem el komolyan.
Szinte minden egyes alkalommal Repsol-os felső volt a srácon, rajongott a motorékért, minden egyes buliban beszéltem vele, alig volt 20 éves, h a faxba lehet ilyen igazságtalan az élet?! A qrvaéletbe. :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16096) Gergello válasza B-L-A-C-K (#16092) üzenetére


Gergello
addikt

Nekem is pont így vitték el az egyik motoromat. Az sokkal kisebb érték volt (összesen 130), de ott is csodálkoztam rajta.

(#16097) Gergello válasza runner 125 (#16095) üzenetére


Gergello
addikt

Túl veszélyes utcán motorozni. :(

(#16098) g@bo válasza Gergello (#16097) üzenetére


g@bo
nagyúr

alapvetően élni is veszélyes. gyalogost bringást is gázolnak.

busszal is megyek melóba, a megállónál úgy előznek a tahók, hogy már a szemközti sávban kell megálljanak, hogy visszahúzzon a sávjába.
minap, a busz átenged a gyalogosátkelőn, egy görény már előzte is... kidugtam az orrom érezve ,hogy nem egyszerű átkellni, akkor blokkolt.... 2 autó balról / szemközti sáv is/ 1 jobbról. barbár mocsok nép. legalábbis pesten.

[ Szerkesztve ]

(#16099) vikvuk válasza runner 125 (#16095) üzenetére


vikvuk
aktív tag

mennyit véd egy Repsol-os felső?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#16100) apóka válasza vikvuk (#16099) üzenetére


apóka
aktív tag

50%-ba, a többi az őrangyalodon múlik......ha őt elhagyod, akkor már lényegtelen, hogy mi van rajtad

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.