Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) DigitXT válasza vikvuk (#16099) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát, ha oldalról (!) nekimész a vonatnak, akkor kb. ennyit.
Persze ha a vonat csap el, akkor is, csak ahogy a másik
topikban írták a hírre reakcióként, sajnos ez eléggé durva
vezetői hiba lehetett. De ahogy mondják: halottról jót, vagy
semmit, nem lenne ildomos kitárgyalni, mit kottázott el.:(

(#16102) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
A 100as Aeroxok illetve F12-k, gyárilag 100 köbcentisek amihez érvényes külföldi okmány kellene a rendszámoztatáshoz vagy ezek mind átalakított tuningoltak mint a 70es robogók? :R

(#16103) vikvuk válasza DigitXT (#16101) üzenetére


vikvuk
aktív tag

RIP, általánosságban kérdezem a "tapasztaltaktól"

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#16104) runner 125


runner 125
nagyúr

Könyv robogó szerelésről.

Másik fórum alapján jó könyvnek írják.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16105) Tothgera30 válasza dave93 (#16102) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, kell.
Nem, ezek gyáriak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16106) dave93 válasza Tothgera30 (#16105) üzenetére


dave93
őstag

Köszi. A 100as aeroxok mennyit mennek? Most úgy alakult, hogy közösen vennék motort a tesómmal, akinek viszont csak 50esre van jogsija. Így a rendszámos 150,250, stb kizárt, nekem viszont egy 50es kevéske, így köztes megoldást keresünk. Malaguti F12ből illetve Aeroxból nézegettem 100asakat, bármi egyéb alternatíva? 85-90km/h körül lehet ezekkel utazni vagy az is kizárt? :R

(#16107) runner 125 válasza dave93 (#16106) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mint egy jobb 70-es vas.

Egyébként talán még a Scarabeo jöhet számításba ebben a kategóriában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16108) dave93 válasza runner 125 (#16107) üzenetére


dave93
őstag

A korábbi 180as Runnerhez, 150es Leo-hoz képest akkor szintén olyan fílingem lesz egy darabig, mintha villamossal gyorsulnék? :D
Nehéz döntés ez most nagyon. Félek, hogy túl lomha lesz nekem egy ilyesmi, pedig a 125, 150/50 dolgot el kell felejtenem. Még Aprilia SR 125, 150et néztem, mivel hogy az 2T és van belőle 50es, hátha, de arról is azt olvasom 5 liter zabál. :(

(#16109) dave93 válasza runner 125 (#16107) üzenetére


dave93
őstag

mod-ba már nem fért bele: A Scarabeo-k sajnos nagyon nem tetszenek, abszolút nem jön be ez a retro nagykerék stílus, pedig tudom, hogy nem volna hátrány a pesti utakon. Esetleg az újabb Vespa? Abból létezik olyan gyárilag hogy 50es és 4T nem? Ugyanebből 100 körüli cc-vel nem csináltak?

(#16110) runner 125 válasza dave93 (#16109) üzenetére


runner 125
nagyúr

Abból nincs 100-as, csak 125-ös.

..ami már a maxi 4t vizes Pigi blokk.

Nem egyszerű, az tény.
S, tudod, valamit valamiért. Ha, nagyobb teljesítményt szeretnél 2t - de, vállalni kell a nagyobb fogyit. 4t 100-125 viszont elég lomha, de cserébe 3 littyó alatt eljársz vele.

Szerintem legjobb alternatíva egy 200-as 4t Runner lenne nektek, de ugye ezt csak rendszámmal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16111) dave93 válasza runner 125 (#16110) üzenetére


dave93
őstag

Igen, ez sajnos így van. :) Bár amit sosem értettem, az az, hogy faterom 2T 150 köbcentis Honda Pantheon-ja (régebbi kasztni) simán eljárkált 3-3,5 literrel, pedig nem volt lusta.
A 150 4T Leoval abszolút meg voltam elégedve, 3 liter körül kajált az is, de volt benne erő, csak ugye most nem jöhet szóba rendszám nélkül, pláne hogy mégcsak nem is létezik belőle 50es.
Egy 2T F12 100cc vagy ugyanez csak Aerox mennyit zabálhat? Esetleg jobban járok ha valami normális cuccokból összerakott 70cc-st nézek inkább?

A 125ös Vespa-t szintén nem adom el 50esnek igaz? Gondolom más a 50 4T illetve a 125 4T hangja, meg ugye a kilóméteróra.

(#16112) mocsanisi válasza dave93 (#16111) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Esetleg rendszámos nagy, ha tesód belemegy... Ha van jogsija, és vezethet 50-est, akkor valószínüleg ismeri a kreszt. Én lehet bevállalnám, ha meg megfog a rendőr, akkor vagy ki tudja magyarázni, vagy nem, de engem még pesten egyszer sem állítottak meg se kocsival, se robogóval amíg nem lopták el :S Ezt nektek kell tudni mit vállaltok be. Én ebbe nem látok több rizikót, mint a 100-125-150/50-be.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#16113) Tothgera30 válasza dave93 (#16106) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ne szőj vágyálmokat, ezek 100-as levegősök úgy mennek mint az 50-es vizesek, még Neos-ba is rakják ezt a blokkot, szerintem úgy olcsóbban megvehető. Ismerősömnek volt 100-as Aerox, 2003-as évjáratú, neki 75-80km/h volt a vége, de hamar el is adta mert b@szakodott állandóan. Fogyasztás 3-4 liter körül alakul, inkább sz utóbbi.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16114) jasszer


jasszer
senior tag

Van egy SYM Mio 100-asom, az utóbbi pár napban nekiállt zörögni. Csak akkor hallani ha gázt húzok, csak 50 km/h felett, kopott/kenetlen csapágyhangja van. Van tippetek hogy mi lehet mielőtt szétszedem? (6e km van benne)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16115) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Voltam motorozni a lemenő nap fényében, olyan 25km-nyi távot, főleg országúton, autóúton mentem forgalom nem igazán volt, elvétve egy-két autóst, szépen ráálltam 70-80km/h körül és suhantam, így a forgalom nem zavart mert nem igazán mentek nálam gyorsabban, sőt. Egyszer rátévedtem Mándok felé egy macskaköves útra, azt nem kívánom senkinek (30km/h körüli tempónál már féltem, így lassítottam), bár ehhez hozzá járulhatott az első zsíros villa is, de elég kemény volt, viszont sima aszfalton olyan íveket megyek mint a nagyok. Jó volt, jöttek szembe páran nagyobb gépekkel (ilyen-olyan GSXR, ZXR, CBR, és még egy "nagy krumpli" is, alias Burgman 650-es követett egy darabon stb.), a kis NRG-nek villantottak, örültek, örültem, persze, hisz ilyen szép idő van, jó az út, és lassan beleszaladunk a közös 1000km-ünkbe...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16116) Gergello


Gergello
addikt

10-es kerekű robogóra milyen sportos gumit érdemes venni?
Pl. Heidenau K61?

(#16117) Tothgera30 válasza Gergello (#16116) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16118) Gergello válasza Tothgera30 (#16117) üzenetére


Gergello
addikt

Most megláttam ezt a Dunlop TT92GP-t. Azta... de durván néz ki. :Y
Veszel egy párat, többet ér mint a moci.

(#16119) g@bo válasza Gergello (#16118) üzenetére


g@bo
nagyúr

miért, a kinai gumikkal mi a gáz? :B

(#16120) Gergello válasza g@bo (#16119) üzenetére


Gergello
addikt

Nejlon acskó. :O

(#16121) mokus1 válasza g@bo (#16119) üzenetére


mokus1
addikt

Azon kivül hogy nem tapad semmi :D Nekem volt a keeway-emen jó kis Kenda. Szárazon nem volt vele semmi baj. De esőbe isten óvjon tőle. Mintha jégen mennél.

(#16122) runner 125


runner 125
nagyúr

Mekkora SR copy. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16123) Tothgera30 válasza Gergello (#16118) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem semmi.

#16122 runner 125: Csak hézagosabb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16124) kkrisi


kkrisi
senior tag

hali!

Mitől van az, hogy ha ráteszem a gyújtit és ugye be akarom rugni a motort, akkor ugyen nincs szikra, és megnéztem a trafónál sem jön fesz, tehát nem a pipa a hibás. Trafóról lehűztam a + kábelt, és azt tapasztaltam, hogy próbalámpával néztem, és a zöld meg a piros egyszerre villog! :Y nem tudom miért lehet ez. Elvileg csak pirosan kéne villognia berúgásra.

Valakinek valami ötlet? Lehet hogy a gyújtikapcsoló a bűnös?

(#16125) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok!
mennyi az ellenallasa a scarabeo gyertyapipanak? nagy nehezen rajottem ,hogy amiatt nem indul a gepem, zarlat van benne ,14 ,4 voltot merek az baromi sok szeirntem

(#16126) Sandrew


Sandrew
őstag

Régebben írtam, hogy önindítoról nem indul a moci. Hétvégén szétszedtem a motort. Gyertyát ki. Rugásra szép nagy szikra van. Be is indul 1-re. Önindítózásnál meg csak ugrál 1kis hangyafasznyi szikra össze vissza :W

Másik.
Olajlámpa kissé megtévesztő. Mikor félig van az olajtartály már szép sárgán világít.

Másik kérdés.
Full gyári a motor. Fojtások nincsenek egyedül. Óra szerint 80-85 a vége. Egy másik kipufogóval ez esetleg növelhető lenne? 100környéke lenne a cél. Tehát max kipufogót vennék.

Illetve ha kopott a variátor szíj amiatt lehet, hogy kisebb a végsebesség? Mert elég kopott állapotban van...

Új hamarosan jön.

Illetve még régebben írtam, hogy elment a vízhő. Hiba oka meglett. Henger tetején van egy csati arra megy rá egy kábel. Az lecsúszott. Visszadugtam és jó. Gondolom valami érzékelő.

(#16127) Tothgera30 válasza Sandrew (#16126) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy kipuhoz be kell állítani a karbit, inkább egy Malossi Multivart vegyél, hozzá lődd be görgőkkel és jó lesz.

Az a 80-85km/h igazából nem annyi, haver Aeroxa is annyit mutat, mikor én az NRG-vel 70-nél leelőztem...

Igen, ha el van kopva a szíj, attól lassabb lehet, sőt görgőket is érdemes lehet bele venni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16128) Sandrew válasza Tothgera30 (#16127) üzenetére


Sandrew
őstag

Amikor 85-t mutatott az óra 83-t mutatott egy verda digitális órája mellettem. Valami renault családi.
Motorok terén nem vagyok valami tájékozott de a görgök merre vannak? :B

Illetve az mitől van, hogy néha zöldnél nyelezem és alig indul el (nem pörög fel) néha meg felpörög mint a hülye és majdnem kerékre áll :F

(#16129) Tothgera30 válasza Sandrew (#16128) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Haveré is 120km/h-ig mér, azok csalnak a legtöbbet, neki 80-82km/h körül mutatott, mikor az NRG még 74km/h-t, és ezt GPS-el mértem be, ez 1-2-3km/h-t csal. Görgők a dekni alatt, hátsó résznél...

#16130 Sandrew: Te állandóan nyelezed szegény motornak? Szerintem 50cc-nek is megvannak a határai, nem kell állandóan magas fordulaton hajtani, én mondjuk néha 50-60km/h-val gurulok, ha sietek akkor megcsípem a 70-75-öt és úgy suhanok. Persze kipróbáltam már mit megy, de szerintem az egy olyan nyúzópróba amit nem hosszútávra terveztek az ilyen kis motoroknak, mert mégiscsak segédmotor, ugye. Több szerintem nem kell.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16130) Sandrew válasza Tothgera30 (#16129) üzenetére


Sandrew
őstag

Na majd ha itt a szíj megnézzük az állapotát :K
Illetve holnap lemérem gps-el.

(#16131) kkrisi


kkrisi
senior tag

valaki?

(#16132) Gergello


Gergello
addikt

Vezetéstechnika:

Nagy fordulatról hogy vesztik el a gázt? Folyamatosan vagy csak elengeditek?
Én mindig csak elengedtem, de ez az én motoromnál nem volt annyira gond, mert a főtengely hajtja szíjjal az olajpumpát. Más motoroknál, miniarellinél hogy van ez?

(#16133) Sandrew válasza Gergello (#16132) üzenetére


Sandrew
őstag

Én ha tartós nagy fordulat után hirtelen leveszem úgy füstöl mint a hétszentség. Viszont ha szép fokozatosan ha a forgalom engedi akkor nem füstöl szinte soha csak reggel.

(#16134) PLaci58 válasza Tothgera30 (#16115) üzenetére


PLaci58
őstag

Ma én is voltam motorozni, igaz csak délelőtt futottam egy próbakört (3-4 Km).
Már jöttem hazafelé, amikor nagy csattanások és valami fütyülő hang. Na gondoltam megadta magát a henger, de a zaj elmúlt, a motor ment rendesen, csak a nyomás szünt meg a derekamnál. Nyúlok hátra, hát nincs a bukótartó doboz. Megállok, viszanézek és doboz ott virít az út szélén. Visszamegyek, az út szélén egy manus kapára támaszkodva.
- Meghallotta, hogy fütyültem?
- Meg, hogy tegyelek a füstre.

Hát a doboz alsó része szépen eltört. Dobozon rengeteg karcolás, itt-ot törések is, de egyben van, még használható. Az alsó, keménygumi része, amiről leemelhető a doboz, az szépen kettétört. Kézzel simán szét tudtam tördelni (jó anyag :D). Visszarögzítettem a dobozt, most már átmenő csavarokkal, szép nagy alátétekkel. Kivácsi vagyok meddig bírja. most már a doboz aljának kell kiszakadnia, ha le akar esni :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16135) Sandrew válasza PLaci58 (#16134) üzenetére


Sandrew
őstag

:DDD
Ez tetszett :D

(#16136) runner 125 válasza PLaci58 (#16134) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tanulság: koffer helyett egy XXXXL-es bukósisakot applikálj a gép hátuljára... ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16137) runner 125


runner 125
nagyúr

Motorolaj téma, olvassátok el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16138) kkrisi


kkrisi
senior tag

(#16139) Sandrew válasza kkrisi (#16138) üzenetére


Sandrew
őstag

Meg egy harmincszor kérdezd meg hatha előbb választ kapsz.

(#16140) PLaci58 válasza runner 125 (#16136) üzenetére


PLaci58
őstag

Bukócsövek esetleg? :D

A helyzet az, hogy van tapasztalatom az ilyen rögzítésekben, mert anno a Wartburg kalaptartójára tettem a Videoton hangszórókat, ami egy furnér lemez volt. 6-os laposvassal volt alulról megfogatva, hogy ne zörögjön. Amikor el akarták lopni a hangszórókat, csak úgy tudták elvinni, hogy a hangszóró alja ottmaradt :D Azok a Videoton hangdobozok pedig nem egykönnyen törtek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16141) róland válasza kkrisi (#16138) üzenetére


róland
veterán

Esetleg egy szerelő?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16142) g@bo


g@bo
nagyúr

na, ma egy hónapos a verda, letoltam 600 km-et, az sok? még 400 és pápá folytás.

amugy baromi jó mocizni, rugalmas, gyors /bkv.../ relativ olcsó. csak jó lenne ha 70-80 lenne a vége.

(#16143) Sandrew válasza g@bo (#16142) üzenetére


Sandrew
őstag

Engem ma ütöttek kb el majdnem... Ottmaradt a fele gumim az úton. Én napi 30km-t megyek átlagba. Kb 2hónapja nincs is bkv bérletem.

(#16144) DigitXT válasza g@bo (#16142) üzenetére


DigitXT
félisten

Én sem költök BKV-ra, amíg lehet mocizni: árban kb. ugyanannyi, ha csak a
benzinköltséget nézzük (persze sosem azt kell, hiszen van szervizköltség is),
viszont időben rengeteget spórolok.:D 1 óra VS 20 perc nagyon nem mindegy,
és ez csak egy irányban, szóval napi szinten kb. 1+ órát* nyerek, hogy nem a
BKV-n zötyögök! Meg hát szeretek is motorozni, azaz dupla élvezet...:DDD Csak
ez a dolog szezonális (nagyon fanatikus, aki mínuszokban is nyomja), valamint
van némi rizikófaktor, amilyen IQ-harcos közlekedők vannak az utakon. Ez van.

*: nettó 20 perc beérni, de legalább 5+ perces procedúra pakolászni a motort...

(#16145) akos3 válasza PLaci58 (#16134) üzenetére


akos3
addikt

Uh, nekem is esett már le a doboz. Mondjuk egy heylennem pattintottam be, szal az én bénaságommiatt volt. Végülis karcolások érték csak, amúgy nem történ semmi. Hálát adtam, h nem jött mögöttem egy autó, mert annak tuti baja esett vna... :U Azóta, ha nagy ritkán felteszem a dobozt akkor is többször megnézem tuti jól van e fenn :D

(#16146) runner 125 válasza g@bo (#16142) üzenetére


runner 125
nagyúr

Átlagos.

Ismeretségi köröm - és más motorosokból kiindulva - az évi 6-7.000 megtett km kb. az átlag.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16147) akos3 válasza runner 125 (#16146) üzenetére


akos3
addikt

Persze attól függ mi számít egy motorosnál egy évnek :) 3 hónap? Fél év? v még több?
Amúgy én nem tezsek bele egy hónap alatt 600at, de én nem is mek azzal mindenhová a városban :)

(#16148) runner 125 válasza akos3 (#16147) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én teljes évre kivetítve mondtam. Nekem az évi 6000 kijött annó 50-essel és a naggyal is, mivel a nagyot csak jó időben használtam - de hosszabb távokra, a kicsit meg gyakorlatilag mindig, de rövid távokra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16149) Gergello válasza runner 125 (#16146) üzenetére


Gergello
addikt

Ez a 6-7k nem rossz.

(#16150) jasszer válasza g@bo (#16142) üzenetére


jasszer
senior tag

Nekem most egy átlag ezres megy bele havonta, igaz a munkahelyem viszonylag messze van, de napi 40 perc sprólást jelent.

Apokalipszis? Ezeknek?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.