Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) kkrisi válasza runner 125 (#16647) üzenetére


kkrisi
senior tag

Hát nem tudtam, hogy ennyire nem érdemes velük foglalkozni :/ De akkor átbeszélem, hogy vegyen robogót. De amúgy 50es-ként jobban is megy a robogó ha nem tévedek?

De viszont robogók közül tudnál párat mondani, ami viszonylag "dizájnos" idomok borítják, és közvetlen befecsis, hogy keveset egyen neki.

(#16652) runner 125 válasza V.Stryker (#16649) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elképzelhető igen.

Ezért is célszerű a manuál szívató. Kb. 2k, vagy még olcsóbb. Fél óra alatt szépen fel lehet rakni - be lehet kötni, s legalább tudod mikor hogy van.

kkrisi

...ez csak az én véleményem, én így látom ezt a kategóriát.
Azért nem.., mivel ezek sokkal többet forognak egy robogónál, így gyanítom bármelyiket megeszik. De, ahogy írtam már - ehhez hozzátartozik az is, h drágább a fenntartása.

Ha, ennyire számít a sportmotoros külső, a GP1 szerintem mindent visz.
Vagy; Runner, NRG, Aerox.. - de, azért árkategóriát írhatna, mert elég nagy a szórás.

ui.

Ebbe is most akadtam bele. :D No comment. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16653) kkrisi válasza runner 125 (#16652) üzenetére


kkrisi
senior tag

Értem.
Hát ő 200-250 között gondolkodik, és ő azért szeretne sportmotort, mert ugye b kat van még csak neki, és szeretne megtanulni váltani. Mert robogót unja, mert azon csak ülni kell, nincs benne élvezet mint a váltósnál /vissza 2 aztán had zümmögjön:D /
és gondolom mivel többet pörögnek, nyílván nem lesz 2-3 lityó a szomja.
Viszont ha ilyen sűrűn kell gyűrűt cserélni, ez nem azt jelenti, hogy menet közben megszorulhat annak ellenére, hogy megkapja a kellő kenést?

(#16654) runner 125 válasza kkrisi (#16653) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minden motor megszorulhat, de nyilván egy 2t sportmotornak (csúfolt) nagyobb az esélye, hisz többet forog.
Ezt linkeltem már fentebb, szinte 100%, h a dugó megszorult, s a rutintalanságból kifolyólag halt meg a srác.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16655) kkrisi válasza runner 125 (#16654) üzenetére


kkrisi
senior tag

Hát sajnálatos eset, de tudásom szerint ezt a kuplunggal meg lehetett volna előzni, és akkor meg lehetett volna állni szépen lassan. De ebben nem vagyok biztos, lehet hülyeséet beszélek, de így rémlik mint ha mondta volna valaki.

[ Szerkesztve ]

(#16656) h1n1_900 válasza kkrisi (#16655) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Így van.
Kuplungol be, megszűnik a kapcsolat a motor és a kerék között. Aztán le lehet húzódni.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16657) Topiccsendőr válasza kkrisi (#16653) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem, nem jelenti azt.
Egy 50es 2 ütemű sem nagyon forog 11 nél többet emlékeim szerint. Négyütemű 125 is tud ennyit forogni.
a megszorulások valamilyen átalakítás, szakszerűtlen felújítás után szokott lenni. Gyárilag nem szorulnak meg soha. Mindig valamilyen hiba során történik ilyesmi, de amíg gyári ilyen nem történik, nem jellemző.
Nem csak a gyűrűt kell cserélni. a dugattyút is. ha a dugattyú nagyon elkopik, akkor az sem megszorul, hanem eltörik a szoknya.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16658) Topiccsendőr válasza h1n1_900 (#16656) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

én olyan szépen egyenesítettem ki a kanyart egy ilyen során, hogy öröm volt nézni.
nem mentem gyorsan. De ha mindez 120 nál van akkor egyenesben is élmény kikuplungolni :D
leírva könyebb.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16659) h1n1_900 válasza Topiccsendőr (#16658) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Hát persze... :DDD
Ma csodálkoztam. Megtáltosodott az roxi aztán majdnem elnyaltam a vizes úton :W

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16660) kkrisi válasza Topiccsendőr (#16657) üzenetére


kkrisi
senior tag

h1n1_900: akkor jól emlékeztem!

Értem köszi!

Viszont akkor azt jelenti, hogy a kollége mondta, hogy 50-es speed-eknél, 9-10000 kell dugót cserélni, akkor az úgy szakszerű és nem szorulhatna meg ha gyári dugót, szervíz teszi be? Tehát az általad használt "gyárilag" szót erre is érted, vagy csak amikor gyárban teszik össze a legszakszerűbben?

És akkor nyugodt szívvel vehet magának egy 50-es tzr-t?
Mert ha jobban is megy, akkor őt ez inkább érdekli, főleg mellette szól az is, hogy váltós, és nagyobb kereke van mint egy robinak. A cicergő hang meg nem lényeg, szerintem kipufogóval lehet rajta segíteni, de ez legyen a legkevesebb gond

vagy inkább robinál maradjon az egyszerűség kedvéért?

[ Szerkesztve ]

(#16661) Topiccsendőr válasza kkrisi (#16660) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha egy hozzáértő ember rakja össze, aki mindent kimér, a dugattyúhoz furatja a hengert, a gyűrűhézagokat leellenőrzi, és nem ránézésre azt mondja, hogy óóó jóez, akkor nem szorul meg.
ha te otthon elkezded cserélgetni a fúvókát vagy a kipufogót, hogy jó hangja legyen, akkor megszorul.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16662) runner 125 válasza kkrisi (#16660) üzenetére


runner 125
nagyúr

Menjen el, próbáljon ki egyet.

..de fentebb Te már befecskendezős robogót említettél - nah egy ilyen, ha városban tolja vele az ember 5-6 litert simán benyal. + 4000ft-os olaj ~ 1000km-enként.

Nincs jogsija? Ha, ennyire váltani szeretne tanulni, én tuti egy 4t kis 125-ös CBR-t vennék. Ez sem erős, viszont megáll 2,5 literből, de meg lehet tanulni rajta motorozni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16663) kkrisi válasza runner 125 (#16662) üzenetére


kkrisi
senior tag

persuader:Igen úgy gondoltam, hogy szakember csinálja, nem én!

CBR 4t mit tud muzsikálni?
esetleg egy honda nsr 125?

Viszont erre a jogsi témára jó lenne ha ki tudnánk térni....havernak most nemrég júli/agusztusban lett meg a b kat, és ha ő most szeretne tenni a-ra, akkor ugyan úgy megint kresz meg eü vagy csak routin és forgalom meg egy kis műszaki, hogy azért értsen is hozzá? Mert én valami 2 évről tudok, hogy azt hiszem ha 2 éven belül csinálja, akkor megint minden mehet előről, vagy lehethülyeséget beszélek...

(#16664) Topiccsendőr válasza kkrisi (#16663) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

cbr 125 az jóval megbízhatóbb, mert ezek a kétüteműek le vannak lakva. Azért ilyen rossz a hírük, mert egyiket se szervizelték rendesen. Már amikor idekerültek akkor se nagyon talán.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16665) runner 125 válasza kkrisi (#16663) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hány éves?

Ha, 17 környéke (autó miatt min. annyi), akkor A1-et lerakhatja már. Ez a 125ccm, de azt hiszem max 11kw. Szóval, egy papíros RS pl. nem fér már bele.
Viszont, ha 18, akkor már mehet az Ak. Ez a 25kw-ig, ccm korlát nincs, csak teljesítmény.

KRESZ-t újra, rutint újra, városit újra. Egyedül elsősegély vizsgát nem kell csinálnia.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16666) kkrisi válasza runner 125 (#16665) üzenetére


kkrisi
senior tag

hát nemsokéra lesz 18, akkor mondom neki, hogy várjon az ak-ra! És egy ilyen művelet kb mennyibe van?

(#16667) barack1997 válasza mokus1 (#16650) üzenetére


barack1997
senior tag

Nem élnemk már sajnos.

(#16668) kkrisi válasza runner 125 (#16665) üzenetére


kkrisi
senior tag

és egy ilyen cbr 4T hogyen miként iszik?

(#16669) runner 125 válasza kkrisi (#16666) üzenetére


runner 125
nagyúr

Iskola függő - 65-80k.

A fogyasztását meg leírtam már egyszer pár hsz.-sal feljebb, 2,5-ből lazán kijön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16670) kkrisi válasza runner 125 (#16669) üzenetére


kkrisi
senior tag

Jogos, csak kicsit féradt vagyok és figyelmetlen!
Köszi a sok segítséget, eszerint járunk majd el haverral! :)

Viszont annyit had kérdezzek, hogy esetleg 200-250 közötti árfekvésben, lehet kapni szép darabot, ami egybe van és minden ok rajta? És ire figyeljünk vásárlásnál?

[ Szerkesztve ]

(#16671) V.Stryker válasza runner 125 (#16652) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az automata szivató helyére fel lehet tenni? A mostani automata szivatóm ilyen. Esetleg tudnál linkelni egy ilyen manuálist?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16672) runner 125 válasza V.Stryker (#16671) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen a karbi típusa?

Az alapján kell keresni hozzá átalakítót. 2-3k egy ilyen szett, szívató bowden nélkül.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16673) runner 125


runner 125
nagyúr

Íj, ha egyszer megtehetem, biztosan fogok venni egy ilyen gyönyörűen felújított Vespa-t.

Nagyon nagy feeling, és nekem mint olasz fan, úgy érzem kötelező.
Persze nem használatra, hanem nézegetni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16674) Tothgera30 válasza runner 125 (#16673) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezzel én is így vagyok már régóta, a mostaniak közül az 50S nagyon bejön, viszont a régiek mindennapi használatra gyengék és lassúak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16675) leroyclub


leroyclub
senior tag

Üdv!
Erről tudnátok mondani valamit? Megérheti az árát? Még sosem hallottam erröl a márkáról... Adly

[ Szerkesztve ]

(#16676) Gergello válasza runner 125 (#16673) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor már valami nagyobb köbcentit.

(#16677) h1n1_900 válasza Tothgera30 (#16674) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Szerintem nem :)
Nyáron voltunk Horvátban már sokadszorra és bizony nagyon sok vespa van ezekből a régiekből :K

[ Szerkesztve ]

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16678) kkrisi


kkrisi
senior tag

Odáig jutottunk srácok, hogy haverral voltunk ma 2 helyen is és néztünk egy NSR-t meg egy CBR-t is! Mind a 2 nagyon jó állapotban volt, ki is próbáltuk őket és tényleg minden ok volt velük!

De jön a kérdés: Hogy melyikel érdemesebb foglalkozni? mert egyszerűen nem tudtunk dönteni, melyik lenne jobb választás minden szepontot nézve.

(#16679) kkrisi


kkrisi
senior tag

és ha kérhetném érveljetek is köszi!

(#16680) Tothgera30 válasza h1n1_900 (#16677) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én még alig láttam belőlük közutakon, ha mégis akkor szakadt volt a legtöbb.

#16678 kkrisi:

NSR: 2T, sok erő, nagyon megy, sokat eszik, régi, valószínű hogy elég sokat ment már.

CBR: 4T, lomha, beéri 3-3,5 literrel is, új, általában megkíméltek.

Én utóbbit venném,, főleg az újabb befecsis verziót, az nagyon kevéssel beéri. Továbbá, remélem van jogosítványa a haverodnak, és műszakis motort vesz, nehogy 50-es ként vegye, mert ezekre ráálltak már a rendőrök régen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16681) Topiccsendőr válasza kkrisi (#16679) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

bakker, kezdjük elölről?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16682) kkrisi válasza Topiccsendőr (#16681) üzenetére


kkrisi
senior tag

Nem! De mondtátok, hogy cbr megbízható, és a többi kategóriában lévő vassal nem foglalkoznak nem szervizelik, pedig amit kipróbáltunk nsr-t az teljesen korrekt és minden rendben találtam rajta!

(#16683) Tothgera30 válasza kkrisi (#16682) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor neked/nektek kell eldönteni, ha az NSR jó állapotú és tényleg patent akkor érdemes elhozni, viszont ez fog fogyasztani és nem lesz olyan strapabíró, bár ha olyan patent akkor én garázsba betolva nézegetném legszívesebben. Bár mint írtam én mindennapi használtra egy kiscibbert ajánlok, és szerintem több segítséget senki sem tud adni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16684) leroyclub válasza leroyclub (#16675) üzenetére


leroyclub
senior tag

Az elözö tervet elvetettem. Erről mi a véleményetek? [link]
Sajnos nem nagyon ismerem a robogókat nem tudom melyik lehet megbizhato.

(#16685) runner 125 válasza leroyclub (#16684) üzenetére


runner 125
nagyúr

Levegős, álló Honda blokk. Megbízhatóságával különösebb probléma szerintem nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16686) leroyclub válasza runner 125 (#16685) üzenetére


leroyclub
senior tag

Valójában malaguti F12 ami tetszik, csak itt a környékemen nem sokat találok. Régebben az SR tetszett, de irtad hogy abbol csak kevés ami jo ezért le is mondtam róla. F12-esek jók? Megbízhatóak? Mire kell figyelni? Párat belinkele. Igaz nincs sok info róluk. 1, 2, 3, 4 . Mondjuk azt nem tudom mit jelent például hogy 19es karbi... :S

(#16687) h1n1_900 válasza leroyclub (#16686) üzenetére


h1n1_900
senior tag

19torok átmérőjű tuning karburátor.
Ezekre költeni kell azt innen látom.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16688) runner 125 válasza leroyclub (#16686) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a szám a karburátor torokátmérőjét jelöli. A gyári 12mm környéki szokott lenni, 70-es vashengerhez minimum 17,5-es karbit kell már rakni. Értelemszerűen ez által a fogyasztása is megnő.
Első sorban szvsz gyárit keress, bár a 100k környéke elég necc, azzal számolj, h szinte biztosan kell költeni még ezekre.
..a hirdetéseket meg bírom. Kapásból kettő olyan van köztük ahol egy árva képet bírt felrakni az eladó - azt is szemből.
Vásárlással kapcsolatban katt az első hsz.-ra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16689) leroyclub válasza runner 125 (#16688) üzenetére


leroyclub
senior tag

Akkor a tuningosat ki is lövöm. Az hogy költeni kell rá nem riaszt el. Sőt szeretem is ha tudom hogy mi van kicserélve/ megjavitva rajta. Ugy legalább tudom hogy az biztos jo. Jelenleg 100K a keretem. ezért nem is nézek ennél drágábbat. Mi az amire biztos kell költenem egy ilyen motor esetén? Ezeknél az F12-eseknél nincs több féle motor mint az SR nél? Na elolvasgatom az 1hsz-t is

(#16690) runner 125 válasza leroyclub (#16689) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem lehet megmondani, nagyon lutri ez a kategória.
Fel lehetne sorolni szinte mindent.

..ebből is van vízhűtéses, de a levegős is Mina blokk, de ha teheted vizeset keress.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16691) leroyclub válasza runner 125 (#16690) üzenetére


leroyclub
senior tag

Erre még mondanál valamit? [link] Beszéltem az eladóval, azt mondja hogy lehet hogy el van öregedve valamelyik mcső mert elcsöppenti a hűtőfolyadékot. Ez mit jelenthet?

Ja és még az hogy kb hány kg lehet ez a motor? Mert az adatlapon az van irva hogy össztömeg: 286kg de gondolom ez a max terhelhetőséget jelenti?!

[ Szerkesztve ]

(#16692) h1n1_900 válasza leroyclub (#16691) üzenetére


h1n1_900
senior tag

32k km-el eléggé ki van az a motor...
286kg a max súly.

Vízpumpa ugyan olyan mint az én aeroxomon. Ebből gondolom a motor is. Hol folyik a víz?

[ Szerkesztve ]

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16693) runner 125 válasza leroyclub (#16691) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért azt jó volna tudni, h mégis hol ereszti. Nem mindegy, hogy a vízpumája szart be, vagy éppen csak a cső, de ereszthet a hűtő is.

100kg fölött van, ez tipikusan nehéz robogó, de frankón néz ki.
Az első futómű szilenteket mindenképpen ellenőrizd.

h1n1_900

Nem szabad az órára hagyatkozni, pláne nem egy 100.000ft-os robogónál.
Azt megvennéd ami látszatra le van lakva, de az órában 9000 van?! :) Nah ugye.., ebben legalább nem lett forgatva.
Az ilyen kategóriájú robikban ez a minimum futásteljesítmény...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16694) h1n1_900 válasza runner 125 (#16693) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Hoppá. Évjárat felett elsiklottam :D

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16695) leroyclub válasza runner 125 (#16693) üzenetére


leroyclub
senior tag

Azt mondta a srác hogy most lehet van egy vevő rá. Ha mégsem akkor pár nap mulva megnézem. Én is attól tartok hogy nem csak egy cső van elöregedve :S

(#16696) runner 125 válasza leroyclub (#16695) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézd, ezt a tésztát felesleges tovább nyújtani.

100.000ft-ot bezárólag _nem fogsz kapni_ költségmentes, olasz nagytestűt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16697) Topiccsendőr válasza leroyclub (#16691) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

110 kg kb
jó lenne tudni mi baja van, mert a karburátoron is áteresztik a hűtőfolyadékot, torokfagyás ellen, ezt le szokták kötni, és rosszul dugózzák le a csöveket. nem nagy probléma, de ha valamelyik bilincsnél ereszt, akkor ott a gumicsövet is nagy valószínűséggel cserélni kell, areához meg itthonsemmit nem vennék, előbb rendelnk Hollandiából hozzá bármit is, úgy is olcsóbb, mintha itthon vennéd.
SR borítása van a blokknak az area helyett, ami semmit nem jelent, de láttam olyat, ahol a vizes Mina blokkot kicserélték egy levegős SR blokkra!!! Areában. Bármira számíthat az ember a használtpiacon.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16698) Topiccsendőr válasza leroyclub (#16695) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

100% hogy nem.
Ezek már mind öregek. kb 40 000 km van ezekben, órától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16699) Topiccsendőr válasza h1n1_900 (#16692) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

33e km volt az én areámban, amikor ellopták. 88 at vitte óra szerint, és nem sikított a hajtómű sem. Az állapotot kell nézni, nem a km ert.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16700) runner 125 válasza Topiccsendőr (#16699) üzenetére


runner 125
nagyúr

Külsőre szerintem mai napig iszonyú nyerő darab az Area, s ahogy nézem árban is durván nyomottak. 150k körül már találni szépet.
Ez jó vétel lehet annyiba, pláne úgy, h a digi műszerfalakat inkább nem is tekergetik, mert minden jött ment nem ért hozzá, szal' még a futásteljesítménye is igaz lehet.
..ráadásul gyári színe van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.