Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Reggie0 válasza Pool_ (#26498) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel csak preorder es meg fejlesztik igy nem meglepo. Szerintem csak szimplan lefelejtettek, vagy elneztek vagy meg nem vegleges a dizajn, aztan csak egy semmitmondo online-t tudnak konkret protokol vagy szoftveres interfesz emlitese nelkul.

(#26502) #35581184


#35581184
törölt tag

Sziasztok,

Figurát nyomtatnék, de a lábak, talpa helyén csak gombolyítja, gyűri a filamentet a nyomtató.
Próbáltam raft-ot alá, de azt is visszagyűri a 2-3 rétegnél.
A nyomtató egy Artillery Genius, filament filanora PLA (lito).
Bed: 60 C°
Hot end: 220 C°

Képek:

[ Szerkesztve ]

(#26503) Mr.Csizmás válasza #35581184 (#26502) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

supportot kapcsold be, + netfab (jobbklikk) fix-el javítsd az objektet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26504) Pool_ válasza Reggie0 (#26501) üzenetére


Pool_
tag

Már nem preorder, annyira azért nem új. Nyáron volt preorder.
Ez egy kész termék, amit árulnak, és nem lehet tudni hogy van-e rajta usb vagy nincs. De valószínű nincs, mivel se az adatlapján, se az említett hivatalos blog postban nincs említve.

[ Szerkesztve ]

(#26505) Reggie0 válasza #35581184 (#26502) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tul nagy felbontasuak a kepek, de igy ranezesre a bed kalibralas, kinyomott anyagmennyiseg lehet a hibas. Vagy nem pontos es idoben valtozo a kinyomott anyagmennyiseg, vagy egyenetlen az uveglap/rosszul van szintezve. Ha megnezed a masodik kepen a squirtet, akkor jol latszik, hogy nem egyenletesen szeles, mint ahogy a bed elejen levo hosszu csik is vekonyodik balrafele haladva, de meg a jobb szele korul is elegge hullamzik a szelessege. Elso korben egy szintezest javaslok, illetve a hosszu csik menten nezd vegig, hogy mennyire valtozik a nozzle es uveglap tavolsaga. Ha azzal nincs gond, akkor az extrudert ellenorizd. Lotyogo bowden, megcsuszo szal, excentrikus hajtokerek, megferdult motortengely, ferden befogott motor, elakado szal, hibas szoftver beallitas(pl. curaban pressure control, linear advance megbolondithatja) , stb. okozhat ilyet. Nezd meg mennyi filament tormelek/por van a hajtokereknel, tisztitsd le es probald meg 1-2 alkalommal kinyomtatni ezt, majd ellenorizd, hogy keletkezett-e nagyobb mennyisegu tormelek. Ha igen akkor valamilyen okbol megcsuszik a szal.

(#26506) Reggie0 válasza Pool_ (#26504) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor par oldalukon nem modositottak a kepet, mert meg ott volt a felirat.

(#26507) kulu22


kulu22
aktív tag

Trianglelab Matrix extuderrel van valakinek tapasztalata? [link] Első blikkre ~ Hemera klónnak tűnik.

(#26508) #35581184 válasza Mr.Csizmás (#26503) üzenetére


#35581184
törölt tag

Köszi.
A netfab, az micsoda? ;)

(#26509) #35581184 válasza Reggie0 (#26505) üzenetére


#35581184
törölt tag

Szia,

Köszi, végignézem ezeket.

(#26510) AndrewTdi válasza #35581184 (#26508) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Windows féle 3D Buliderrel is ki tudod javítani a tárgyat ha netfab nincs meg

[ Szerkesztve ]

(#26511) Pool_ válasza Pool_ (#26504) üzenetére


Pool_
tag

Ha valakit még érdekel, beszéltem egy youtuber sráccal akinek nemrég jött meg a gépe, és sajnos tényleg csak SD kártya van az ender 6-ban, USB nincs.
Szóval octroprint és társai felejtősek ezzel a géppel. Remélem nem ez lesz az alap innentől enderéknél.:)

[ Szerkesztve ]

(#26512) Reggie0 válasza Pool_ (#26511) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez eleg durva, akkor gyakorlatilag ugy kell rendelni, hogy alaplap helybol kuka.

(#26513) kzkz válasza Pool_ (#26511) üzenetére


kzkz
őstag

A helye sincs meg hogy 4 kábelt odaforrasztva mégiscsak legyen usb?

(#26514) Mr.Csizmás válasza AndrewTdi (#26510) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

prusaslicer-ben integrált, az lemaradt hogy ott nyomjon jobbklikket - de a kép alapján abban lehet vszeg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26515) kulu22 válasza energy4ever (#26499) üzenetére


kulu22
aktív tag

Átépíted?

(#26516) #35581184 válasza Mr.Csizmás (#26514) üzenetére


#35581184
törölt tag

Hello,

PrusaSlicer igen. Prusa jobb klikkre ezek jönnek fel:

(#26517) fape válasza Pool_ (#26511) üzenetére


fape
senior tag

UART (RX/TX) sincs kivezetve lapon valahova?
Akkor egy jelszint illesztővel (vagy feszültségosztó ellenállással) még össze lehet kötni a pi-vel

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26518) Reggie0 válasza fape (#26517) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg alaplapot sem lattam, mint rendelheto tetel.

(#26519) Scallion


Scallion
senior tag

csak 5 centivel lenne nagyobb már dobnám is ki a wanhao d9-et.

(#26520) Mr.Csizmás válasza #35581184 (#26516) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet átköltözötte a file menübe, tools v ilyesmi. ha nem felejtem el, este megnézem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26521) Reggie0


Reggie0
félisten

En kozben berendeltem egy ender 5 plus-t.

(#26522) fape válasza Reggie0 (#26518) üzenetére


fape
senior tag

Marlin config repo-ban vannak csodák Pl képek az ender 6 boardról, amin van usb is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26523) Reggie0 válasza fape (#26522) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, usb van rajta ezek szerint.

(#26524) energy4ever válasza kulu22 (#26515) üzenetére


energy4ever
addikt

Ventiket kell ismet cserelni mert sokadszorra is lefutottak az elettartalmukat. (alaplap, hotend). Gondoltam bedobozolom, hogy lehessen majd abs-t is nyomtattni vele. Kellene uj extruder ami nem gyuri be a TPU-t. Pl valami dual drive-os. Szeretnek masik tefloncsovet is Capricorn-t amit itt sokan ajanlottak. Ha mar rendelek barmit is, meg atszerelek ennyi mindent, akkor a lapot is cserelnem. A gyari valami kegyetlen hangos.

(#26525) kulu22 válasza energy4ever (#26524) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nagygenerál :) Ha a kereted engedi, akkor a DuetMaestro alaplap is jó választás lehet. Pont a minap találtam a Trianglelab Matrix extrudert, bár nem tudom, hogy mennyire lenne nehéz oda. Vagy nem direkt drive-ban gondolkodsz?

(#26526) energy4ever válasza kulu22 (#26525) üzenetére


energy4ever
addikt

Maradnek a hagyomanyos adagolonal. A direkt drive azert se lenne jo, mert alacsonyabbat tudnek vele nyomtattni.
Alaplapbol meg amit a forumtars linkelt annyibol jobb lehet, hogy joval elterjedtebb. Nekem tenylegesen csak a halkitas az elso szemoint jelenleg, mivel a gyari lappal semmi mas bajom sincs. Nem volt meg olyan nyomtatasom ami ne lett volna tokeletes. :K Jo, persze magasabb targyaknal a mozgo asztal hatranya elojon. De annyira nem szeretnek belenyulni. A nyomtatoval en ugy vagyok: annyi penzt erdemes rakolteni, hogy ne legyen dragabb, mintha megvennem a vele legyartott dolgokat. Mindez igaz idoben is, tehat nem szeretnek napokat arra szanni, hogy atalakitsam.

(#26527) azbest válasza energy4ever (#26526) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként nem tudtam megállni, rendeltem magamnak egy olyan skr mini e3 integráltat. "Tartaléknak" :D

Igaz, van "tartaléknak" már egy régebbi skr mini 1.1-es is [link] , aminek ágy fűtő mosfetje, van külső filléres mosfet boardon is. Meg két marék hr4988 driverem is - nekem a gyári tarantula 8bitesre integrált a4982-höz képest előrelépés volt zaj és sávosodás csökkenés tekintetében is. Persze rajta van még a vázon a gumi zajcsökkentő motor bak is, bár már leszedhetném a 2209 mellől. Ja és persze megvan a régi tarantula board is :D

Bár lassan tényleg tudnék építeni második nyomtatót, "csak" fémváz kéne hozzá. Vagy esetleg más masinát. Így hogy egy szett motor is van már pluszban :D

(#26528) Pew válasza energy4ever (#26526) üzenetére


Pew
tag

SKR alaplapokra van RepRap firmware port, mindenképp érdemes kísérletezni vele, vagy észben tartani mint opció. Még nem annyira elterjedt, de nagyon jó dokumentáció és fórum van hozzá. Pár dologban tud kevesebbet mint az eredeti Duet + a Duetesek is ismerik a projektet,messze nem a kínai duet klón board kategória :)

(#26529) dugesz77 válasza azbest (#26527) üzenetére


dugesz77
őstag

Én is vettem egyet. Nekem egy silent 1.1.5-ös creality-t vált kíváncsi leszek miben változik.

(#26530) fape válasza Reggie0 (#26523) üzenetére


fape
senior tag

Nincs kivezetve rendesen, pl nincs neki kivágás dobozon vagy youtuber nagyon benézte és rossz helyen kereste.
Az Sd kártya is elég érdekes, mert mintha lenne hely és forraszpontok egy rendes sd kártya slotnak de mintha szalag kábelen lenne arrébb vezetve.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26531) fape válasza fape (#26530) üzenetére


fape
senior tag

Meglestem pár assemly és troubleshoot videót és úgy látom az alja egyben jön és küzdeni kell hogy elért az usb-t és utána meg kell oldani kábelezést. Csodás...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26532) Pool_ válasza fape (#26531) üzenetére


Pool_
tag

Nekem azzal még nem is lenne bajom hogy ha ott legalább van egy port, kérdés hogy tényleg működik-e azon keresztül a nyomtatás? :) Eléggé el van dugva.

(#26533) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fb hirdetésből (1-2 tekercsre beneveznék)

Karácsonyi PLA és PET-G Filament Bundle akció 🎄7 kg prémium PLA filament bruttó 3.750 Ft/kg áron. ➡ Anyaga: PLA és PET-G ➡ Átmérő: 1.75 mm ➡ Tekercsek száma: 10 db ➡ Nettó tömeg: 7 kg (+0-5%) ➡ Színek: vegyes ➡ Gyártó: Mitsubishi Chemical – Hollandia ➡ Egységár: 3.750 Ft/kg (7 kg-os kiszerelésben)Tovább a webshopba: https://3dee.hu/product-category/filament/outlet-filament/

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26534) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#26533) üzenetére


Tikakukac
titán

Hozzám is most jutott el :B Az a baj, hogy olyan 20 kiló Filanora cuccom van, meg egy adag DD, nem fér el :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26535) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#26533) üzenetére


LógaGéza
addikt

1-2 tekercsre én is :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26536) Reggie0 válasza fape (#26530) üzenetére


Reggie0
félisten

Az SD kartya szinte igeny, hogy ilyen legyen. Sokat adaptereznek, hogy ne csak mikrosd-vel menjen, egyszerubb helybol csatit rakni ra.

#26532 Pool_: A nyomtatason kivul milyen mas celbol lehetne raja USB? Biztos arra valo, ezek a mainboardok nem nagyon valtoznak.

[ Szerkesztve ]

(#26537) Pool_ válasza Reggie0 (#26536) üzenetére


Pool_
tag

Megkérdeztem a Crealityt emailben, Íme:

Megkérdeztem van-e rajta usb port, vagy csak SD-vel lehet használni?
Válasz:
Dear Customer
Thank you for your support of our products. Endrer-6 has no USB interface and does not support online printing for the time being. Thanks for understanding.
Hope this information is helpful to you
best wishes

Erre megkérdeztem hogy akkor miért van az alaplapon USB csatlakozó?
Válasz:
Dear Customer
Thank you very much for your reply. This is a reserved port on the motherboard. The Ender-6 model has no USB function for the time being. Please understand that.
If you have any questions, please feel free to contact us, we are happy to serve you
best wishes

Tehát NINCS rajta olyan usb port, amit nyomtatásra lehetne használni sajnos.
Nem véletlenül nincs az kivezetve sehova.

[ Szerkesztve ]

(#26538) tvamos válasza Mr.Csizmás (#26533) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem is erdekelne 3-4 tekercs PETG...
(Jaszbereny kornyeken.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26539) fape válasza Pool_ (#26537) üzenetére


fape
senior tag

Én kicsit szkeptikus vagyok ezzel a válasszal. Mert megnéztem a marlin config repoban lévő képeket és a tegnap linket Creality-s hibakeresős videót és mind a kettőn a micro usb port mellett egy ch340g chip van, ami egy nagyon sűrűn használt usb soros illesztő.
Level1 support lehet marketing anyagból dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26540) Pool_ válasza fape (#26539) üzenetére


Pool_
tag

A soros illesztő egyáltalán nem biztos hogy nem csak a gyári firmware felrakásához van ott.
De ha mégsem, akkor is simán lehet hogy nincs a firmwareben leimplementálva a soros porton történő nyomtatás. Akkor meg hiába van ott.
Szóval lehet hogy a support téved ezt aláírom, de egyelőre ez a legbiztosabbnak tűnő válasz sajnos.
De ha van jobb ötleted, hogy hogyan lehetne kideríteni anélkül hogy valaki kidobjon rá pénz azt szívesen veszem, mert amúgy nekem nagyon bejönne ez a printer :)

[ Szerkesztve ]

(#26541) fape válasza Pool_ (#26540) üzenetére


fape
senior tag

Githubon megkérdeztem, mert aki felrakta képeket annak kezében van a board. Hát megnézi nekünk.
Közben belenéztem a firmware.bin-be, marlin 2.x lehet. Egyedül a kijelzőben lehet saját cuccok. Az még lehet hogy az usb és a kijelző ugyan azt uartot használja, de STM32F1-s procin van legalább 2-3 hardware uart. Megoldható lenne hogy mindegyiknek saját jusson.

Előbb utóbb remélhetőleg ki kell adniuk a teljes marlin forrást/configot, mert különban gpl sértés lenne. Bár tudom hogy kínai barátainkat annyi ez nem hatja meg :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26543) Pool_ válasza fape (#26541) üzenetére


Pool_
tag

Szuper, kíváncsian várom mit mond! :)

[ Szerkesztve ]

(#26544) asdddsa


asdddsa
tag

Üdv!
Valaki tudna nekem egy firmware összállításában segíteni? régebben is hibába ütköztem akkor valahogy sikerült, de most nem akar, már két napja szívok vele. Platformio újratelepítés stb. mindig mega 2560 hibát ír, vagy ha LPC1768-at írok akkor az a gond. Ender 5 és V2.4.7 alaplapról van szó. Már ezzel a programmal is próbáltam de ugyan az. Mit ronthatok el? Köszönöm!

(#26545) uniqm1 válasza uniqm1 (#26462) üzenetére


uniqm1
tag

Az 5kg természetesen elírás volt, de az 5 méter sem rossz...Mindegy, elszántam magam, nem tudok ellenállni a kísértésnek, meglepem magam Karácsonyra. :) De előtte még egy kérdésem lenne.
A 3D print terén teljesen laikus vagyok, csak néhány hete követem a topikot, de azt már látom, hogy out of the box nyomtató nincs - legalábbis ebben az árkategóriában. A járvány miatt viszont sokat vagyok a home office-ban, valószínűleg lesz időm ezzel is foglalkozni, megtanulni az alapokat. Nincs kifejezett felhasználási cél, amire venném, teljesen hobby felhasználóként egyelőre csak néhány alkatrész pótlása, meg hasznos vagy haszontalan bizbaszok vannak tervként a fejemben. Ennek megfelelően - legalábbis egyelőre - nem is szánnék túl sokat.
Tehát 150 dodóért lenne a kiszemelt sima Ender 3, viszont elgondolkodtató, hogy - szintén a Tomtopon - most mindössze 3 dollárral több a TRONXY XY-2 Pro, aminek dugesz77 szerint jó a felszereltsége és a tesztek alapján sem rossz.
Összehasonlító teszteket nem igazán találtam, a videók meg vélemények alapján csendes (ez sem utolsó szempont nálam), míg az Ender 3 elvileg nem az (tudom, hogy ez később orvosolható a ventik, meg az alaplap cseréjével). A Tronxy kezdőbarátabbnak tűnik, nagyobb nyomtatási felület is, bár jóval lassabb a print speed (100mm/s, míg az Ender3-nál 180mm/s) - bár ez az én esetemben nem tudom, mennyire lesz releváns, nem fogok nagyüzemben nyomtatni. Összességében nekem a Tronxy talán szimpatikusabb, az Ender mellett szól viszont, hogy jóval elterjedtebb, nagyobb a közösségi támogatás.
Nem szeretnék mellélőni, melyiket ajánlanátok inkább?

(#26546) Scallion


Scallion
senior tag

Az ender open source. Max 60-al fogsz nyomtatni :DDD

(#26547) fape válasza Pool_ (#26543) üzenetére


fape
senior tag

Azt írta hogy octoprinten keresztül állította be a bltouch z offset-et mert gyári firmware-ben (valszeg a kijelzőre gondolt) nem találta.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26548) Pew


Pew
tag

Ti milyen flexplate-et használtok, mit ajánlotok? Nézegettem mindenfélét, sima PEI, szemcsés... Főleg majd PETG, ABS felé mozdulnék PLA ról.
Energetic, Triangelab, Biqu... Esetleg más csoda "márka"? :D
235x235 méretben nézelődöm.
Energetic drága+szállítás+esetleges adó, Triangelabról sok infó nincs , valahol mintha írták volna hogy nem az igazi, de most a képek alapján mintha változtattak volna a barnás cuccukról egy újabb feketére. Biqu SSS is szimpatikus, van is róla pár teszt neten.

[ Szerkesztve ]

(#26549) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ki szeretném nyomtatni ezt a jig-et: [link]
PrusaSlicerrel sajnos más slice után is úgy mutatja, hogy nincs meg az oldala.
Az egész 18x16x6mm-es, sose nyomtattam még ilyen kicsi cuccot (nem is vagyok biztos benne, hogy egyáltalán sikerülni fog), mit kellene hozzá állítanom még?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26550) Saccco válasza Pew (#26548) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Biqu SSS nagyon jó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.