Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) Holleanyo


Holleanyo
tag

Mi okozhatja a képen látható hibát? Kétszer is kinyomtattam ezt a madáretetőt, de a hiba mindkétszer jelentkezett az x tengely vonalában bal oldalon, de csak a hengeres felület negyedén látható. A tárgy többi felülete egész jó.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26902) Joshi válasza Holleanyo (#26901) üzenetére


Joshi
titán

A tárgyhűtés nem megfelelő, általában 45°-nál kisebb szögnél jelentkezik.

(#26903) Holleanyo válasza Joshi (#26902) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszönöm a tanácsot. ABS- ből nyomtatom 240/100 + 20% tárgyhűtéssel. Tolok rá még egy kis levegőt és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26904) LamaCube válasza Holleanyo (#26903) üzenetére


LamaCube
addikt

ABS-hez nem ajánlott tárgyhűtés én úgy tudom.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26905) Holleanyo válasza LamaCube (#26904) üzenetére


Holleanyo
tag

Én is így tudtam, de 20%-ot simán elbír és szebb lesz a nyomtatott tárgy. Nem a hűtés lesz a probléma valószinűleg, mert szögletes tárgy nyomtatásánál nem jön elő a képen mutatott probléma. Tanácstalan vagyok... :F

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26906) LamaCube válasza Holleanyo (#26905) üzenetére


LamaCube
addikt

Ezt nem tudtam. Mondjuk én ABS-t nem használok. Sajnos nem tudom mi lehet a probléma.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26907) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#26899) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ugyanez volt nálam is, leblankoltam egy kis részt az USB kábelen, kivágtam egy darabot a piros vezetékből, majd szépen leszigeteltem mindent. Tökéletesen működik :)
Elegánsabb megoldás: [USB-A Power Blocker]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26908) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#26907) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rly? nem hiszem el, két évig nem jutott ez eszembe :W :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26909) fuze


fuze
őstag

Tesztképpen elkezdtem egy szobrot és ez most jó. Tény, hogy a wall az fuzzy skin de az kelleni fog ehhez a nagy kutyához :) Ajándék letudva :P

Ti miket nyomtattok karácsonyra? :D


adms.hu | UI Designer

(#26910) LamaCube válasza fuze (#26909) üzenetére


LamaCube
addikt

A fiamnak egy Xiaomi Scooter-t /elektromos roller/ hoz a Dzsízuszka. Ahhoz nyomtatok kiegészítőket. Meg Mandalorian funok vagyunk, ezért nyomtattam egy Baby Yoda-t meg egy fél Mando-t. Ha kész leszek a festésükkel felteszem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26911) fuze válasza LamaCube (#26910) üzenetére


fuze
őstag

Húú a második évadtól nagyon felcsillant a szemem nekem is. Lehet kéne valami jóféle Mandalorian swag 🤔

adms.hu | UI Designer

(#26912) Saccco válasza LamaCube (#26904) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nagy bridge-re kell. Egyébként zárt dobozban jó neki a minimális hűtés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26913) Saccco válasza fuze (#26909) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ilyen kekszet nem. :DDD

Angyalt:

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26914) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ja igen akartam mondani, hogy meguntam az Endert:DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26915) Saccco válasza Tikakukac (#26914) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért nem léptem volna visszafelé a helyedben...

... ;] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26916) Tikakukac válasza Saccco (#26915) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja. Úgy voltam vele, az Ender kidolgozta egy Prusa árát. Akkor miért ne. És amúgy tényleg durva mennyivel másabb szint ilyen nyomtatóval bármit csinálni, egy teljesen más galaxis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26917) fuze válasza Tikakukac (#26916) üzenetére


fuze
őstag

Pedig a fene se gonolná ránézésre, hogy ekkora a különbség :D Mondom én, mint fél-laikus

adms.hu | UI Designer

(#26918) Tikakukac válasza fuze (#26917) üzenetére


Tikakukac
titán

Ordas hatalmas a diffi. Tényleg elkepesztő mit ki nem köpött magából ez a masina elsőre is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26919) Holleanyo válasza Tikakukac (#26918) üzenetére


Holleanyo
tag

Lehet, hogy jó a Prusa, de nem hiszem, hogy odaverne egy jól beállított Endert. Az előnye az lehet, hogy nem kell annyit tákolni egy jó nyomathoz. Nekem a Prusába azok a szines, tiritarka alkatrészek nem tetszenek, kicsit olyan, mint amit a Tingiről nyomtatott ki otthon Gipsz Jakab. Amúgy gratulálok hozzá és jó nyomtatást! Milyen ordas nagy difiket tapasztaltál?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26920) norbiv8 válasza norbiv8 (#26809) üzenetére


norbiv8
tag

Senki nem frissítette még a nyomtató FW-t?

///°°\\\

(#26921) rokapet válasza Reggie0 (#26887) üzenetére


rokapet
tag

Kipróbáltam 6mm helyett 2mm-es retract-al (40 mm/s mindkét irányba), és így egy 140 perces nyomtatás végigment teljes clog nélkül. Ellenben volt elég kemény stringing, valamint ott, ahol már csak kisebb részleteket kellett nyomtatni, olyan volt mintha 2x vagy 3x partial clog lett volna. Nem volt anyag abban az egy (vagy néhány) rétegben, lyukacsos és törékeny lett a nyomtatott tárgy ezeken a helyeken...

(#26922) Tikakukac válasza Holleanyo (#26919) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet, hogy jó a Prusa, de nem hiszem, hogy odaverne egy jól beállított Endert.

Hogy tessék? :DDD

Na mivel amit leírtál, tehát jól beállított Ender épp van kéznél és amellett van ez, így pont meg tudom cáfolni.
Ordas diffi a minden. Sebesség, nyomtatási minőség, pontosság, szolgáltatások.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26923) Saccco válasza norbiv8 (#26920) üzenetére


Saccco
nagyúr

Keress valami YT videót, ami végigvisz a flash folyamatán.
Pl. Teaching Tech-nek van pár egész jó videója. [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26924) Joshi válasza Holleanyo (#26905) üzenetére


Joshi
titán

Most írtad le hogy hűtéssel szebb lesz a felület. Próbálj meg Supportot alkalmazni, habár akkor meg azért lesz csúnya a felület. Szerintem madáretetőnek teljesen jó. Vagy a madaraknak nem tetszik? ;]
Amúgy csak az ASA UV álló az ABS az nem.

(#26925) LamaCube


LamaCube
addikt

Lefestettem a Mandalorian főszereplőit. Élőben jól mutat nagyon, de a fényképen nagyon elcseszett. :W Sokkal lágyabbak a színek a páncél is ezüstösebb. Na mindegy egynek elmegy. :)) Mindkettő kb. 5cm magas mütyürke.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26926) Holleanyo válasza Tikakukac (#26922) üzenetére


Holleanyo
tag

A minőséget te látod jobban, mivel mindkettővel rendelkezel. Röviden és konkrétan leírnád, hogy miért ezt a nyomtatót választottad és mi a nagy különbség egy jól beállított Enderhez képest?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26927) Holleanyo válasza Joshi (#26924) üzenetére


Holleanyo
tag

A support sem segítene, mivel a tárgy hengeres palástjának a negyedénél tapasztalható ez a hiba. Azóta nyomtattam hasáb alakot is és ott nem jelentkezett ez a hiba.
"Vagy a madaraknak nem tetszik?" A madaraknak tetszeni fog, de nekem nem. Szeretném kideríteni a hiba okát. Télen nem fogja megenni az UV a madáretetőt, tavasszal meg beszedem ! :)
Ismerem az anyagokat, Az utóbbi időben csak ASA-t, POM-ot és ABS-t nyomtattam. A Nylont is ki akarom próbálni.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26928) Tikakukac válasza Holleanyo (#26926) üzenetére


Tikakukac
titán

Leírtam. A minden miatt. Ezt a nyomtatási minőséget stabilan ha arcon pörögve egy biblián szavalnál sem tudnád kihozni az Enderből vagy olyan mennyiségű pénzt meg időt raknál bele amivel eléggé elmebeteg árra hoznád ki szerencsétlent és már tényleg majdnem építhetgetnéd a sajátodat is.

Minden másért ott az internet, ez egy olyan nyomtató, amihez a support szoftveres és hardveres oldalon is folyamatosan ott van egy bizonyos szinten, ami nekem most már kell. Nincs kedvem azzal buzerálkodni, hogy éppen mi a kínja a hotendnek, mi a tökömért nem jó a filament adagolás, na vajon megint mit kell állítgatni, hogy rendesen tapadjon vagy működjön az adott modell. Ezt ide egy alap profillal is betolod és azt fogod kapni amit szeretnél. Ha tovább csiszolod meg még durvábban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26929) azbest válasza Tikakukac (#26928) üzenetére


azbest
félisten

sok-sok tesztelés és hozzá igazított gyári profilok :)

Amúgy valószínűleg a motorba integrált rod is sokat segít. A couplereknél akárhogyan igyekszem, mindig van a motornál és kis eltérés a középpontosságtól, pedig már vagy a harmadik fajta megoldást próbálom. Meg persze a dual Z sem hátrány. És az hotendnél a minőségibb kidolgozás, persze 10x vagy még nagyobb áron illik is (konkrétan nozzle és hasonló alkarészeknél).

(#26930) Tikakukac válasza azbest (#26929) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az Endert akarod kimaxolni, ott is repkednek a köteg pénzek, minőségbeli javuláshoz pont ugyanezeket fogod megvenni, mert hát a részletekben a titok, nem annyira nagy felfedezés :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26931) norbiv8 válasza Saccco (#26923) üzenetére


norbiv8
tag

Nem a flashelés a probléma, hanem az, hogy milyen FW-t tegyek fel. A nyavalyás creality nem képes feltenni a weboldalára kész FW-t, de eladja a gépét 0-s verziójú marlinnal, ami nem áll meg az M0 gcode-ra. Szerencsére ahogy ajánlottad ez a videó tartalmazza a FW konfigurálást és fordítást, megpróbálok sajátot fordítani, remélem sikerül.

///°°\\\

(#26932) Reggie0 válasza azbest (#26929) üzenetére


Reggie0
félisten

Az igazi kulonbseg a bowdenes hotend es a V-slotos gorgok mellozese. Ha azt lecsereled az enderen, akkor ugyan azt fogja hozni. Az, hogy nem kozeppontos tokeletesen a motor es az orso szinte semmit se szamit.

[ Szerkesztve ]

(#26933) Tikakukac válasza Reggie0 (#26932) üzenetére


Tikakukac
titán

Én hülye meg beleraktam a pénzt ebbe a kotlákba, pedig csak egy DD rendszer kellett volna nekem meg pár sín :DDD

Sajnos nem, még mindig nem. Sínezett Enderről épp elég tesztet láttam ahhoz, hogy ki merjem jelenteni: a gép árát ugyan beletolhatod még egyszer a kitbe, de értelme az nem lesz. Meg jöhet egy új lap. Hotend, motorok, váz és ott is vagy, hogy építettél egy Voront kb., de hát ez egy Ender ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26934) Reggie0 válasza Tikakukac (#26933) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem hulyeseg ez, a kenyelem nagy ur, meg a szabadido is penzbe kerul. Viszont hasznaltam eleget i3-at, hogy azert ne legyek elajulva tole. Mondjuk az ultimakertol se. Aztan, hogy milyen matrica marad rajta a vegen az kit izgat, az a lenyeg, hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#26935) azbest válasza Reggie0 (#26932) üzenetére


azbest
félisten

Nem a motor, hanem a coupler. És nagyon is számít abban, hoy a z haladásakor viszintesen feszíti-e különböző oldalsó irányokba a vázat, fejet. Most akarok nyomtatni csapágyas oldham couplert x tengelyhez [link] , hogy a rod két vége rögzítve lehessen, mert anélkül valal mindig megfeszülne a tarantula mutációmon :) Vagy az egyik vége szabadon kéne maradjon, de most ezen változtatni akarok.
A V-slot pedig egyáltalán nem rossz, ha nem nyakig retkes. A sínes megoldáshoz képest sem nagy különbség. A bowden és direct drive pedig megint olyan, hogy önmagában nem döntő, van előnye és hátránya mindkettőnek. Nekem még csak nem is v-slotos, hanem az item kompatibilis fajta, ami jobban eszi a görgőket, de még mindig a gyári van rajta.

A prusa sem csodaszarvasból gyártja a gépeit, hanem szimplán arról van szó, hogy sok ezer üzemóra használati tapasztalatuk is van a gépekkel, mivel maguk is használják őket gyártásra. Egyáltalán nem hinném, csúcsminőség lenne bármi rajtuk, szimplán jól összeválogatott átlagos alkatrészek, alaposan kitesztelve és szoftveresen is ahhoz hangolva. Meg persze állandó minőségi szinttet igyekeznek tartani, hogy minden gép egyformán viselkedjen egy típusból. Az olcsó kínaiaknál meg se használati tapasztalat, se konstant minőség nem jellemző. És az állandóság nem jelent kiemelkedőt, hanem azt, hogy tudják mik a hardver korlátai és ahhoz hangolják a vezérlést. A kompenzálások minden példánynál ugyanúgy hatnak.

[ Szerkesztve ]

(#26936) Reggie0 válasza azbest (#26935) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, arrol irtam en is, mivel a coupler koti ossze. Megfesziteni azert nem fogja, ha tud fordulni a persely a poziciojaban, az meg nem szamit, hogy az orso teteje elipszist ir le mozgas kozben. Ha megfeszit valamit az valoban problema, az mar eleg nagy hibanal jon elo.

Vslotnal a rakerulo por/szennyezodes( es a kopas is) azert eleg gyorsan a fej tancolasat okozza, ami csunyan meglatszik a nyomtatason. Ilyen szempontbol a sines/rudas megoldasok sokkal jobbak.

Van mindegyiknek elonye es hatranya, de bowdenbol meg nem lattam igazan szep nyomtatast, lasd ultimaker 2, az kb. ender szinten nyomtat, csak a modularitas es sok sallang szepen megtolja az arat.

[ Szerkesztve ]

(#26937) Tikakukac válasza Reggie0 (#26934) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi kényelem vagy idő nincs itt kieresztve, én ezt beleraktam a dologba de nem is kicsit. Eleget Endereztem és faragtam ahhoz, hogy én azért elájuljak az i3-tól. A lényeg, hogy mit tud. És 1 évnyi mélytorkos sz0pás után sem vagyok a közelében sem az Enderrel annak, amit ez a másik kis szutyok tud, zero állítgatással.
Mint mikor M3 2JZ-vel állnak a rácsra a srácok és bemondják, hogy mekkora tuti király ez a BMW a driftben. Jólvan srácok, elhiszem, csak az a gond, hogy kapásból kib@sztátok a diffit meg a motort a verdából, ilyen alapon meg akkor a Trabant a legjobb autó, csak hagyjak meg belőle 1 izzót.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26938) Reggie0 válasza Tikakukac (#26937) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy nem magadnak epited a gepet, az pont a kenyelem es ido sporolas. Mint latod voron azert boven i3 felett van.

(#26939) LamaCube válasza Tikakukac (#26937) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem tudom Endernél mi a párja ennek a Pursa-nak, de gondolom paraméterekben a sima ender3 széria. Azért azt ne felejtsük el, hogy árban nem egy kategória a két nyomtató. A Caxtoolnál 3.5x többe kerül, mint az Ender 3 v2. De lehet én nézek be valamit. :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26940) Tikakukac válasza Reggie0 (#26938) üzenetére


Tikakukac
titán

Na most akkor döntsük el, hogy akkor a bowdenes hotend es a V-slotos görik után az Ender Prusa lesz-e vagy sem.
Mert én a kényelemmel és idővel sem spóroltam, elhiheted és a rohadt Ender Istennek nem akar Prusa szinten nyomtatni, de még egy galaxisban sincsenek.

A te elképzeléseid szerint meg a Voron annyira azért nincs i3 felett. Ezért mondtam, hogy döntsük el mit árazunk be és mit nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26941) Tikakukac válasza LamaCube (#26939) üzenetére


Tikakukac
titán

Senki sem felejtette el, hogy nem egy árkategória a kettő. Azt felejtjük el vagy páran próbálják megmagyarázni, hogy a 60k-s nyomtatóra ha ráköltök 50k-t, majd megkapom a 300k-s nyomtató minőségét, csak itt ugye nekem kell vele bütykölni. Ez az a rész, ami nem, hogy nem igaz, hanem nettó hazugság.
Munkaköröm is részben az, hogy összedobjam a teljes projektek árát tokkal-vonóval, na vajon az informatikus aki elektróban és műszerész témakörben is jártas és Voront akar építeni poénból vesz előtte ilyet és nem az Enderjébe veri bele a köbméter pénzt vagy esetleg számolgatott kicsit? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26942) LamaCube válasza Tikakukac (#26941) üzenetére


LamaCube
addikt

Én nem kételkedem benne, hogy jobb. Sőt még szép, hogy jobban dolgozik ennyiért. Mondjuk itt azt kell eldönteni, hogy ki mire használja. Nekem, aki még most tanulom, bőven sok az Ender 3 V2 is. 6-7 évvel ezelőtt milliós tétel volt egy ilyen minőséget produkáló nyomtató, ami most 60-80 rugó. Természetesen mindig jobbat szeretne az ember és miért ne vegye, építse meg, ha megteheti. Ezen kár vitázni. :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26943) Tikakukac válasza LamaCube (#26942) üzenetére


Tikakukac
titán

Valóban kár lenne ezen vitázni, ezért nem is ez a vita tárgya :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26944) Holleanyo válasza Tikakukac (#26928) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszönöm a választ! Ha kinyomtattam magam az Enderen, akkor én is veszek majd egy másik masinát, de egyelőre a tuningok kimeríthetetlen tárháza vár még rám! :)

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26945) Flashback


Flashback
addikt

Egy pár funkcionális 3d tervezés/nyomtatás:
6 fős Mokka/Brikka hopper és disztribútor:

Kés központosító Rossi R55 kávé darálóhoz:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26946) Reggie0 válasza Tikakukac (#26940) üzenetére


Reggie0
félisten

"A te elképzeléseid szerint meg a Voron annyira azért nincs i3 felett."
Ize, pont az ellentetjet irtam.

#26939 LamaCube: Az ar es a tudas, sot a benne levo alkatreszek ara sem linearisan fuggnek ossze. Azert az i3-nal erosen ott van a kognitiv disszonancia is egy 300k-s arcimke mogott.

[ Szerkesztve ]

(#26947) Saccco válasza Reggie0 (#26938) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért a Voron-ba lehet időt és pénzt is locsolni. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26948) Reggie0 válasza Saccco (#26947) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, ez egyertelmu. Mar a beszerzese is sokkal idoigenyesebb, mert magadnak kell osszerakni(vagy osszerakatod valakivel :D ).

(#26949) Tikakukac válasza Reggie0 (#26946) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahha, igen, tudom, azt írtad :K Csak az elképzeléseid ettől függetlenül pont ennek az ellenkezőjét mutatják. El kéne akkor dönteni, hogy ha LR-re átépítem az Enderem meg feldobok rá egy pöpi DD-ot, akkor fogok-e nyomtatni i3 szinten, tartósan, megbízhatóan. Tehát ha kiveszem a saját belerakott időmet, akkor harmad annyi pénzből megcsinálhatom-e a csodát.

Szerintem nem, sőt, megkockáztatom, hogy az eredeti nyomtató 10%-a maradna meg maximum mire elérném ezt a szintet, nyilván itt most parkolóra rakva a beledobott nem kevés időt, amit ugye bruttósítva máris fogszívásosabb a sztori.

Ha nem raktam volna bele azt a bőven 3 számjegynyi időt az Ender csiszolásába nem írnám azt, amit. De mivel beleraktam, ezért ezt hadd merjem már leírni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26950) snowman válasza Tikakukac (#26949) üzenetére


snowman
tag

Prusa vs Ender: én ugyan még nem szívtam próbálkoztam Enderrel, de mindig is valami hasonlót gondoltam róla azt a sok szenvedést olvasva itt, amit itt a topikban műveltek vele és társaival.

Amikor én vettem a Prusa MK3 kit-et, akkor még 200e körül volt az ára, és az ócsó alternatívák ára kicsivel 100 alatt mozgott. Azóta eléggé elszállt az euró és az ára is emelkedett, szóval nehéz most ezt javasolni bárkinek is, ha csak az árat nézzük.

Viszont az, hogy összerakja az ember a baromi részletes szerelési utasítás alapján és utána egyből használható és jól nyomtat, ha valami komolyabb probléma van akkor ott a 24 órás support és a hibás alkatrészt egyből küldik, na az nekem megért annyit, és most is megérne.

Én a tervezéssel és magával a nyomtatással akarok foglalkozni, nem pedig a nyomtató vég nélküli buzerálásával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.